• Zapraszamy na koło plastyczno - przyrodnicze

          • Celem koła jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie postaw pro natura.

            - zachęcanie uczniów do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko,

            - wzbudzanie kreatywności i aktywności ucznia,

            - kształtowanie postaw obywatelskich,

            - poszerzenie wiedzy ekologicznej poprzez wspólną pracę w grupie, czynny udział w zajęciach i zyskanie doświadczenia,

            - promowanie dobrych praktyk ekologicznych,

            - wzbudzanie szacunku do otaczającego środowiska naturalnego.

        • Wkrótce wybory do MSU
          • Wkrótce wybory do MSU

          • Zbliża się termin wyborów do Małego Samorządu Uczniowskiego. W każdej klasie trzeciej w połowie września wybrano kandydatów, którzy przygotowali wspaniałe plakaty prezentując na nich swoje zainteresowania i pomysły do zrealizowania. Zostały one umieszczone na tablicy na szkolnym korytarzu, aby można było zapoznać się z ich treścią.

            W dniach 26 i 27 września 2022r. dziewięcioro kandydatów do MSU zaprezentowało w młodszych klasach swoje programy wyborcze. Uczniowie otrzymali losowo wybrane numery i prezentowali się zgodnie z tą kolejnością. Wszyscy uczniowie klas 1-3 wkrótce wezmą udział w wyborach wpisując krzyżyk na specjalnej karcie wyborczej przy numerze wybranego kandydata.

            Oto lista uczniów kandydujących do MSU:

            nr 1 – Antoni Szymanek kl. 3b

            nr 2 – Nicola Przednowek – Rzekęć kl. 3c

            nr 3 – Michał Babicz kl. 3a

            nr 4 – Nadia Łoza kl. 3a

            nr 5 – Filip Bukowski kl. 3b

            nr 6 – Patryk Rzemieniuk kl. 3c

            nr 7 – Zofia Flis kl. 3a

            nr 8 – Ewa Marczyńska kl. 3c

            nr 9 – Wioletta Płaza kl. 3b

            Kandydatom do MSU życzymy powodzenia w wyborach!

            tekst: A. Gregorowicz, zdjęcia: A. Gregorowicz, A. Morawska

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

          • W dniu 22.09.2022 r. w świetlicy szkolnej gościł policjant – p. Dariusz Kuropatnicki z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podniesienie świadomości dzieci na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą niewłaściwe i nieostrożne korzystanie z drogi.

            Podczas prelekcji policjant wskazał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i zachowania ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Podkreślił, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe.

            Dzieci obejrzały też film o zagrożeniach czyhających na pieszych z powodu ich nieodpowiedniego zachowania na drodze i odpowiadały na pytania prowadzącego. Swoimi wypowiedziami pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy zachować się na drodze. Była to pouczająca lekcja i atrakcyjne wydarzenie w świetlicy.

            Tekst: B. Stasiuk, A. Wysocka, zdjęcia: A. Wysocka

        • Pokazy fizyczno – chemiczne na UMCS
          • Pokazy fizyczno – chemiczne na UMCS

          • 21 września 2022 roku 38 uczniów z klas ósmych i klasy siódmej pod opieką p. Mariusza Mielnika, Elżbiety Danilewicz, Marty Majewskiej oraz Katarzyny Banach uczestniczyło w wycieczce dydaktycznej do Lublina. Wycieczka obejmowała pokazy fizyczne, pokazy chemiczne oraz zwiedzanie ogrodu botanicznego.

            Pokazy fizyczne odbywały się w Instytucie Fizyki UMCS w dwóch aulach i obejmowały zagadnienia z fizyki: elektrostatykę, światło i oko, płyny oraz ruch obrotowy. Bardzo efektowne były doświadczenia z elektrostatyki. Pokazy chemiczne odbywały się w budynku chemii UMCS i obejmowały otrzymywanie różnych związków chemicznych, badanie ich odczynu. Szczególnie efektowne i głośne było otrzymywanie i spalanie wodoru.

            W ogrodzie botanicznym uczniowie zapoznali się z różnego rodzaju roślinnością, różnymi gatunkami drzew, krzewów, roślinami skalnymi.

            Tekst: M. Mielnik, zdjęcia: K. Banach

        • Historia pisze się na naszych oczach…
          • Historia pisze się na naszych oczach…

          • Dnia 19 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie pod kierunkiem p. L. Mróz i A. Sawiniec – Szczech uczestniczyli  w historycznych transmisjach telewizyjnych uroczystości pogrzebowych brytyjskiej Królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

            Wśród uczestników pogrzebu byli światowi przywódcy i szefowie rządów.

            Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

            Jeszcze przed pogrzebem król Karol III wydał oświadczenie. Monarcha podziękował wszystkim, którzy w ciągu ostatnich dni oddawali hołd królowej Elżbiecie II.

            Nasi uczniowie składając hołd brytyjskiej monarchini zorganizowali wystawę projektów dokumentujących Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety II oraz  jej wspaniałe wartości łączące cały świat. Urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie. Zmarła 8 wrześni br.  w wieku 96 lat. Swoje królewskie obowiązki sprawowała przez 70 lat. W czerwcu 2022 roku obchodziła Platynowy Jubileusz. Od 9 września 2015 roku była najdłużej panującą królową Wielkiej Brytanii.

            Jest nam niezmiernie miło, że jedyny portret brytyjskiej królowej Elżbiety II z okazji Platynowego Jubileuszu jej panowania wykonała polska malarka Barbara Kaczmarowska Hamilton. Królowa miała ogromną sympatię do Polski, bo pamiętała z czasów II wojny światowej odwagę polskich lotników i żołnierzy. Elżbieta II i książę Filip odwiedzili Polskę tylko raz - w marcu 1996 roku. W Pałacu Prezydenckim przyjął ich prezydent państwa Aleksander Kwaśniewski i jego żona Jolanta. W czasie jedynej wizyty w naszym kraju wystąpiła przed połączonymi izbami Sejmu i Senatu. 25 marca 1996 r. brytyjska władczyni zwiedziła Rynek Starego Miasta. Na Zamku Królewskim otworzyła wystawę „Orzeł i Lew. 900 lat stosunków polsko-brytyjskich”. Brytyjska para królewska oddała hołd pomordowanym przez Niemców Żydom i złożyła wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. W planie trwającej trzy dni wizyty było również zwiedzanie Krakowa.

             

            „Nawet jeśli twoje życie wydaje ci się strasznie monotonne, to to, co robisz, zawsze ma prawdziwą wartość i znaczenie dla twoich bliźnich”.

            Elżbieta II (ang. Elizabeth Alexandra Mary)

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Dzień Kropki w klasach 1-3
          • Dzień Kropki w klasach 1-3

          • Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Powstał on, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

            Szkolne obchody zorganizowane zostały w klasach młodszych w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu. Podczas zajęć w klasach dzieci oglądały prezentacje multimedialne oraz film „The Dot” poznając historię Vashti. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie, w nawiązaniu do obejrzanych filmów, inspirowani pytaniami nauczycieli, wypowiadali się na temat rozwijania zdolności, kreatywności i odwagi. Szukali kropek w swoim otoczeniu, opowiadali, do czego służą kropki, poszukiwały kropek które występują w edukacji polonistycznej i matematycznej - znakach interpunkcyjnych i znakach działań, poznały popularne polskie powiedzenia z wyrazem „kropka”. Bawili się w matematyczną sowę – zamalowując kropkami wyniki działań powstałe z sum liczb wyrzuconych kostkami.

            Wykonali przeróżne prace plastyczne pt.: „Same kropki”, „Kropkowe inspiracje – ramka”, „Sowa”, kropkowe prace z użyciem farb, rysowali ludziki z uśmiechniętych kropek.

            Według własnych pomysłów wykonywali prace plastyczne z wyciętych kółek, tworzyli barwne kompozycje, podawali pomysły, w co mogą zamienić kropki i rysowali je na papierze. Słuchali piosenki „Kropki”, śpiewali piosenkę: Kropeczki. Dużą atrakcją były także interaktywne gry edukacyjne związane z kropkami oraz kropkowe kodowanie z wykorzystaniem ozobotów.

            Dzieci postarały się tego dnia włożyć ubranka ozdobione różnego rodzaju kropkami. Miały możliwość pokazania swoich kolorowych strojów. Pracowały indywidualnie, w parach lub grupach. Miło i twórczo spędziły ten dzień.

             

            Tekst: Anna Gregorowicz, zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

             

          • 22.09.2022 r. - zebrania z rodzicami

          • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI 22.09.2022 r. (czwartek)

            Godz.16.00 – spotkanie dyrektora szkoły , wychowawców oraz specjalistów  z rodzicami uczniów klas I ( sala gimnastyczna)

            Godz.16.30spotkanie rodziców uczniów z wychowawcami w salach:

            kl.1a – sala komputerowa 22

            kl.1b – s.1

            kl.1c – s. 2

            kl.2a - stołówka

            kl.2b – s.4

            kl.2c -  świetlica 2

            kl.3a - s.3

            kl.3b - s.8

            kl.3c – świetlica 3

            kl.5a - s.12

            kl.5b – sala gimnastyczna

            kl.5c – s. komputerowa nr 16

            kl.6a – s.14

            kl.6b – s. 15

            kl.7a – s.20

            kl.8a – s.17

            kl.8b – s.19

            kl.8c – s.18

            Godz. 17.15 – spotkanie rodziców uczniów klas IV z wychowawcami

            w salach:

            kl.4a – s.7

            kl.4b – s.21

            kl.4c - s.6

            Godz.16.15 spotkanie dla rodziców uczniów kl.VIII biorących udział

            w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów” (sala 18)

             

            Godz. 18.00 – spotkanie Dyrekcji  szkoły z Radą Rodziców w s.13

                                                                                                    

                   Zapraszam

                                                                              Alicja Dubel - dyrektor szkoły

             

        • Pracujemy z okularami ClassVR
          • Pracujemy z okularami ClassVR

          • Laboratoria Przyszłości to program rządowy, który ma na celu rozwijanie kreatywności i kompetencji technicznych wśród uczniów.

            Nasza szkoła w ramach tej inicjatywy zakupiła m.in. drukarkę 3D, okulary ClassVR, wirtualne laboratorium Empiriusz oraz zestawy do budowy robotów Lego Education Spike Prime.

            Dzięki zakupionemu sprzętowi uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać kompetencje w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

            Podczas lekcji informatyki oraz edukacji przyrodniczej uczyli się obsługi oraz bezpiecznego korzystania z technologii VR. Dzięki okularom mogli m. in. przenieść się w głąb Afryki i podziwiać napotkane tam zwierzęta.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #Laboratoria

        • Klasa 3b zwiedza Miejsca Pamięci Narodowej w Zamościu
          • Klasa 3b zwiedza Miejsca Pamięci Narodowej w Zamościu

          • Dnia 14 września 2022r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w tematycznej wycieczce po Zamościu. Inspiracją były zajęcia z edukacji polonistycznej dotyczące II wojny światowej. Trzecioklasiści oglądali zamojskie pomniki na zdjęciach podczas lekcji, a następnie w rzeczywistości. Były to: Pomnik Dzieci Zamojszczyzny przy ul. Akademickiej, Pomnik Żołnierzy AK Inspektoratu Zamojskiego oraz Pomnik Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet umiejscowione przy ul. Partyzantów. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem odczytywali umieszczone na nich napisy. Minutą ciszy oddali hołd poległym i zamordowanym podczas wojny. Dobrze wiedzą, jak należy zachować się w takich miejscach. Podczas wędrówki po Zamościu podziwiali także inne, nie związane z wojną pomniki oraz fragmenty fortyfikacji. Wycieczka przybliżyła dzieciom Zamość, a w szczególności Miejsca Pamięci Narodowej.

             

            Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz

        • Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych
          • Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych

          • Nasza szkoła w dniach 12.09. – 16.09.2022 r. uczestniczy w akcji „Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych”, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

            W ramach tego programu nauczyciele - szkolni koordynatorzy „Tygodnia” wzięli udział w wideokonferencji nt. profilaktyki chorób zakaźnych, szczepień ochronnych i programów edukacyjnych z zakresu ochrony zdrowia.

            W szkole na gazetkach ściennych umieszczone zostały grafiki dotyczące chorób zakaźnych. Dla uczniów klas I – III przygotowana jest prezentacja o zdrowiu oraz quiz. Za udział w quizie przewidziane są drobne upominki ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zamościu. Uczniowie klas IV – VIII obejrzą film nt. szczepień ochronnych.

            W dniu 14 września 2022 r. o godz. 16.30 odbędzie się wideokonferencja dotycząca profilaktyki chorób zakaźnych, na którą zapraszamy rodziców. Spotkanie poprowadzi płk dr n. biol. Aleksander Michalski Komendant I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. Link do wideokonferencji dla rodziców został już przesłany przez dziennik elektroniczny.

             

            Tekst i foto:  M. Majewska, K. Tyrka, J. Beńko

        • Jeden dzień – a tyle aktywności
          • Jeden dzień – a tyle aktywności

          • 5 września 2022 r. uczniowie klasy IIIa pod opieką pani Anny Pintal i pani Alicji Ciupik wzięli udział w ciekawych warsztatach „Majsterkowo” organizowanych na terenie Castoramy.

            Na początku dzieci wykonały drewniane skrzynki na wakacyjne skarby. Wykazały się przy tym samodzielnością, kreatywnością, a także umiejętnością posługiwania się różnymi narzędziami. Później miały okazję „pobawić się” w ogrodników, ponieważ przesadzały wrzosy w wybrane przez siebie doniczki.

            Drewniane skrzynki, a także wrzosy zostały przewiezione do szkoły przez pracowników Castoramy.

            Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty oraz prezenty!

            Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Zamościa. Uczniowie spacerując zapamiętywali nazwy ulic, zatrzymywali się przy różnych zabytkach i słuchali opowieści wychowawczyni o naszym renesansowym miasteczku.

            To był naprawdę bardzo udany dzień.

            Tekst i zdjęcia: A. Pintal

          • Projekt edukacyjny

          • Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”. Projekt ten ma na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami. Koordynatorami projektu w naszej szkole są panie E. Iwaniec, M. Olszewska, S. Perzyńska.

          • XI odsłona Narodowego Czytania

          • W dniu 2 września 2022 roku w naszej szkole odbyła się jedenasta już edycja Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną i Katolicką Szkołą Podstawową im. św. Ojca Pio czytaliśmy Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Stało się to nieprzypadkowo  – rok 2022 jest jednocześnie dwusetną rocznicą pierwszej publikacji tego dzieła, z tego tez względu  bieżący rok został ustanowiony przez Sejm Rokiem Romantyzmu Polskiego. Dla naszej szkoły wybór dzieła na Narodowe Czytanie jest szczególnie ważny, gdyż Adam Mickiewicz jest patronem Szkoły Podstawowej nr 7.  

            Uczestnikami tegorocznego wydarzenia, dzięki którym zanurzyliśmy się w niezwykły świat Ballad i romansów Adama Mickiewicza byli: dyrektor naszej szkoły Pani Alicja Dubel, nauczyciele Pani Joanna Muda, Pani Katarzyna Beda i Pani Anna Sokalska-Wosiek oraz uczniowie Katarzyna Kardasz kl. 5c, Daniela Mbas kl. 8b i Piotr Pańczyk kl. 7a, dyrektor i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej oraz dyrektor i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów naszego patrona w pięknej  interpretacji słownej oraz muzycznej. A to wszystko wśród romantycznej dekoracji przygotowanej przez Panią Annę Sawiniec-Szczech. Na zakończenie literackiej uczty uczestnicy otrzymali do własnych książek pamiątkową pieczęć przygotowaną przez Kancelarię Prezydencką. Społeczność szkolna miała okazję sprawdzić wiedzę o swoim patronie w Mickiewiczowskim escape roomie oraz podczas wystawy przygotowanej przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

            W sobotę, 3 września, w ramach 11. edycji Narodowego Czytania na Rynku Wodnym, Pani Alicja Dubel - dyrektor naszej szkoły wraz Panią Anną Kardasz - nauczycielem i Katarzyną Kardasz - uczennicą przeczytały dla licznie zebranych mieszkańców Zamościa balladę  Rybkę. Wśród osób czytających ballady i romanse naszego patrona był Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk, Dyrektor Wydziału Oświaty Miasta Zamość Pani Agnieszka Kowal oraz Przewodniczący Rady Miasta Zamość Pan Piotr Błażewicz.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • 1 września uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2022/2023. O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej zgromadzili się przyszli pierwszoklasiści, by w towarzystwie rodziców i opiekunów wstąpić w progi Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na uroczystość - przyszłych uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz przedstawiła nauczycieli uczących w klasach pierwszych.

            Po powitaniu nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas drugich i piątych. Dzieci odczytały pozdrowienia z wakacyjnych pocztówek, zaśpiewały piosenki oraz powitały młodszych kolegów i młodsze koleżanki w Siódemce, życząc im udanego pierwszego roku. Część artystyczną zakończyło uroczyste przecięcie przez Panią Dyrektor wstęgi z napisem: ROK SZKOLNY 2022/2023. Następnie wychowawcy klas pierwszych zaprosili swoich nowych uczniów wraz z ich rodzicami i opiekunami do sal lekcyjnych.

            Wychowawczynią klasy Ia została p. Bożena Greszta, klasy Ib p. Dominika Zwolak, natomiast klasy Ic p. Iwona Gębacka. Nad częścią artystyczną czuwały wychowawczynie klas drugich - p. Agnieszka Dybzińska, p. Anna Kardasz, p. Anna Taras; oprawę muzyczną przygotowała p. Katarzyna Beda; dekoracja sali została wykonana przez p. Annę Sawiniec-Szczech.

            Uczniowie klas II - VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach, natomiast o godz. 10:30 obyła się Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w kościele OO. Franciszkanów.

            Tekst: Iwona Gębacka, zdjęcia: Anna Sokalska-Wosiek, Joanna Bulak

        • Dzień Dobrej Wiadomości
          • Dzień Dobrej Wiadomości

          • 8 września  2022 roku uczniowie klas IV - VIII pod opieką p. Anny Sawiniec – Szczech wzięli udział w Dniu Dobrej Wiadomości. To coroczne święto  polegające na przekazywaniu sobie nawzajem pomyślnych informacji. Tego dnia na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie staraliśmy się kształtować pozytywny obraz świata i ludzi, wzajemny szacunek oraz radość.

            Dziękujemy za promowanie wartości Dobra, Prawdy i Piękna.

            „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą.” - Adam Mickiewicz

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Informacja o obiadach
          • Informacja o obiadach

          • W roku szkolnym 2022/2023 dostawę posiłków i obsługę kuchni prowadzi „Kuchnia Smakosza” Barbara Malec Stołówka szkolna

            Stołówka czynna od 2.09.2022 r.

            Wydawanie posiłków w godz.10.30 – 13.30

            Dziecko do dożywiania można zgłosić telefonicznie.

            Płatność musi być dokonana do 10-tego bieżącego miesiąca przelewem.

            Odpisy za nieobecność dziecka w szkole będą rozliczane tylko po wcześniejszym telefonicznym lub osobistym zgłoszeniu do godz.8.30

             

            telefon kontaktowy:

              575 853 764

              84 639 88 48

             

            Dane do przelewu:

            Kuchnia Smakosza Barbara Malec Stołówka szkolna

            ul. Zamoyskiego 4 22-400 Zamość

             14 1940 1076 3143 8704 0000 0000

             

            Koszt obiadu ucznia i nauczyciela:

            zupa z pieczywem, II danie, kompot             13,00 zł 

            zupa z pieczywem, kompot                            3,00 zł

            II danie, kompot                                            12,00 zł   

          • Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego

          • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

            Szanowni Państwo!

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się

            1 września (czwartek) wg następującego porządku:

             

            klasy I – godzina 9:00

            spotkanie z Dyrektorem Szkoły w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami klas w salach.

             

             

            klasy II - VIII – godzina 9:30

            spotkania z wychowawcami w salach:

            – klasa IIa – sala nr 2

            – klasa IIb – sala nr 11(świetlica II)

            – klasa IIc – stołówka

            – klasa IIIa – sala nr 23(świetlica III)

            – klasa IIIb – sala nr 8

            – klasa IIIc – sala nr 3

            – klasa IVa – sala nr 7

            – klasa IVb – sala nr 12

            – klasa IVc – sala nr 6

            – klasa Va – sala nr 24(komputerowa 2)

            – klasa Vb – sala nr 15

            – klasa Vc – sala nr 16 (komputerowa 1)

            – klasa VIa – sala nr 14

            – klasa VIb – sala nr 13

            – klasa VIIa – sala nr 20

            – klasa VIIIa – sala nr 17

            – klasa VIIIb – sala nr 19

            – klasa VIIIc – sala nr 18

             

            godzina 10:30 - Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny.

             

            Uczniowie klas I do kościoła idą pod opieką rodziców.

            Uczniowie klas II-VIII do kościoła idą pod opieką wychowawców.

            Ok. godziny 11:40 planowany powrót do szkoły.

            Świetlica w tym dniu czynna od 7.00 do 15.00.

             

             

             

                                                                                                                      Zapraszamy!

             

             

             

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Nasza szkoła otrzymała w 2022 roku dotację celową na realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Suma dotacji to 12 000 zł oraz 3000 zł to wkład własny szkoły.

            Program realizowany jest w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” - Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”.

            Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom oraz nauczycielom za informacje i pomysły dotyczące potrzeb czytelniczych naszej społeczności szkolnej.

        • Uroczystość zakończenia roku szkolnego
          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

          • Dzień zakończenia roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna. Jest nagrodą za trud dziesięciu miesięcy nauki i zapowiedzią dwumiesięcznego odpoczynku.

            Z tej okazji 23 czerwca 2022r. odbyła się uroczysta msza św. kończąca zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.

            W piątek uczniowie klas I-VII spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, aby odebrać świadectwa i nagrody.

            Klasy VIII swój ostatni dzień w szkole spędziły wspólnie na uroczystym podsumowaniu ośmiu lat nauki.

            W tym ważnym dniu absolwentom towarzyszyli: Pani dyrektor Alicja Dubel, Pani wicedyrektor Jolanta Wielgosz, wychowawczynie klas I-III oraz klas IV-VIII oraz Rodzice.

            Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły wręczyła rodzicom listy gratulacyjne za wspaniałe wyniki w nauce ich dzieci oraz podziękowania za  zaangażowanie w życie szkoły. Odczytano listę uczniów wyróżniających się w nauce i otrzymujących stypendia motywacyjne. 6 uczennic zostało wyróżnionych wpisem do Złotej Księgi Uczniów. Są to: Ananda Alakahoon, Oliwia Bielec, Katarzyna Kiecak, Michalina Litwajtis, Maria Surmacz i Wiktoria Szewczak. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw wszystkim uczniom.

            Na zakończenie ósmoklasiści przygotowali krótkie podziękowania a pani dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

          • Modlitwa o pokój

          • Szanowni Państwo, kończy się kolejny szkolny rok....  Chór FORTE w imieniu swoim oraz całej naszej szkolnej społeczności: Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów oczywiście, pragnie zaprezentować kolejny utwór, który został nagrany przez nas kilka tygodni temu.  Do nagrania tej piosenki zainspirowały nas dramatyczne wydarzenia w Ukrainie.

            Zdjęcia do klipu powstały dzięki Panom  Pawłowi Łuczce (dron) i Michałowi Stopie (wszystkie zdjęcia i montaż filmu), za co z całego serca dziękujemy.  Nagrania miały miejsce przed naszą ukochaną Szkołą Podstawową nr 7 w Zamościu, na przepięknym Starym Mieście, w Parku Miejskim  oraz w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym.

            W tym miejscu życzymy Wam pięknych wakacji, dużo słońca, zdrowia i mało zmartwień. Życzymy Wam i sobie również tego, aby świat w którym żyjemy był coraz lepszy i bezpieczniejszy - bez wojen i konfliktów....

            Posłuchajcie...  Śpiewa Chór FORTE - Solistka - Oliwia Bielec.

            Oto „Modlitwa o pokój"....

        • #ZDROWOROSNĄ
          • #ZDROWOROSNĄ

          • Uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 2c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #ZDROWOROSNĄ zorganizowanej przez firmę ogrodniczą W. Legutko. Akcja ma na celu popularyzowanie uprawy roślin jako elementu zdrowego stylu życia. Dodatkowym celem jest budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Zadaniem uczniów było zasianie zdrowego, pełnego witamin koperku w specjalnie przygotowanych przez firmę W. Legutko pojemniczkach z ziemią. Uczniowie z wielkim zapałem wykonali zadanie i już niedługo będą mogli cieszyć się zdrowym i pysznym koperkiem. Ponadto uczniowie poznali zastosowanie i znaczenie kopru, a także ciekawostki na temat tej rośliny. Dzieci przekonały się, że uprawa roślin jest świetną zabawą.

            Tekst: A. Hadło, zdjęcia: A. Dybzińska, A. Kardasz, E. Iwaniec, A. Taras, S.Perzyńska, A. Hadło

        • Sportowy Tydzień w Siódemce
          • Sportowy Tydzień w Siódemce

          • W dniach 20-22 czerwca w naszej szkole odbyły się dni sportu. Uczniowie poszczególnych klas brali udział w rozgrywkach sportowych. W poniedziałek Klasy 1-3 brały udział w wyścigach na wesoło, we wtorek klasy 4-6 rozegrały turniej „palanta” natomiast w środę dla klas 7 zaplanowano turniej piłki nożnej chłopców i siatkówki dla dziewcząt. Na terenie koło placów zabaw dzięki hojności Rady Rodziców dzieci mogły bawić się na rozstawionych dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach a także oglądać pokaz mydlanych baniek i korzystać z innych atrakcji.

            Tekst: M. Kozłowska, zdjęcia: I. Więsyk, S. Perzyńska, W. Orzechowski

        • Certyfikat „Być jak Ignacy”
          • Certyfikat „Być jak Ignacy”

          • Zakończyła się VI edycja  programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

            Uczniowie klas piątych w czerwcu br. otrzymali certyfikat uczestnictwa w VI edycji konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego 2021/2022 „Być jak Ignacy”. Nad tajemnicami „znikającego Ignacego” podczas realizacji zadań ogólnopolskiego projektu czuwała p. A. Sawiniec – Szczech.

            Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

            Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych. To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

            Dziękujemy za zaangażowanie w realizację programu Być jak Ignacy! To była niezapomniana przygoda!

        • Podziękowanie z Zamku Królewskiego w Warszawie
          • Podziękowanie z Zamku Królewskiego w Warszawie

          • Martyna Zgnilec, Bartosz Łuczka i Ernest Engiel otrzymali podziękowania i gratulacje z Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum za prace przesłane w ramach konkursu „Zamek w dziecięcej wyobraźni – Zamek i jego dzieje”.

            Projekty naszych uczniów zachwyciły organizatorów najpiękniejszej lekcji historii, niezwykłą pomysłowością i kunsztem artystycznym.

            Konkurs ma na celu:

            - upowszechnianie wiedzy o historii Polski i Muzeum oraz związanych z nim postaci, jak również wydarzeń;

            - rozbudzanie wyobraźni historycznej i kreatywności uczestników konkursu,

            - popularyzację wiedzy o dziełach sztuki znajdujących się w kolekcji Muzeum,

            - włączenie uczestników konkursu w obchody jubileuszu – 50. Rocznicy rozpoczęcia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

            Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec - Szczech

            Gratulujemy i życzymy sukcesów.

        • Sukces Michaliny w kampanii „Rowerowy Maj 2022”
          • Sukces Michaliny w kampanii „Rowerowy Maj 2022”

          • Zakończyła się akcja „Rowerowy Maj 2022”, która promuje przemieszczanie się na rowerze, deskorolce, rolkach czy hulajnodze wśród uczniów szkół podstawowych. Jest to największa, taka kampania w Polsce. Narodziła się w 2014 r. w Gdańsku, a od 2016 r. w kampanii z wielkim zaangażowaniem uczestniczą dzieci, rodzice, dyrektorzy i kadra pedagogiczna naszej szkoły pod opieką koordynatora Pani Anny Sawiniec – Szczech.

            Podczas uroczystego podsumowania 15 czerwca 2022 roku na Rynku Wielkim w Zamościu osobiste podziękowania uczestnikom akcji złożył Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

            Jest nam miło, że w „Rowerowym Maju 2022” nasza uczennica z klasy IIc  Michalina Łatka zdobyła cenną nagrodę, jaką jest wspaniały sportowy rower.

            Klasa Ia pod opieką p. Agnieszki Dybzińskiej wywalczyła tytuł najlepszej rowerowej klasy 2022 roku oraz otrzymała vouczer podarunkowy od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

            Liczne atrakcyjne narody indywidualne otrzymali również wylosowani uczniowie z naszej szkoły, którzy osiągnęli stuprocentową frekwencję.

            W programie wydarzenia były również zabawy i konkursy przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu.

            Gratulujemy i dziękujemy za kształtowanie pozytywnych nawyków sportowych, promocję zdrowego stylu życia i wspieranie samodzielności dzieci.

            Tekst: A. Sawiniec – Szczech, zdjęcia: M. Olszewska i A. Sawiniec - Szczech

        • Teatralna Siódemka
          • Teatralna Siódemka

          • 15 czerwca w Klubie 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego odbyło się podsumowanie konkursu „Zawsze niech będzie” zorganizowanego przez SOSW w Zamościu.

            Z radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w formie teatralnej pt. „Baba Jaga u dentysty”. Przedstawienie teatralne przygotowały p. Agnieszka Wysocka i p. Beata Stasiuk.

            Serdecznie gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

            Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wysocka

        • Dwudniowa wycieczka „Bukowe Berdo – Solina – Przemyśl”
          • Dwudniowa wycieczka „Bukowe Berdo – Solina – Przemyśl”

          • W dniach 13-14 czerwca uczniowie z klas: 6a, 7a, 7b, 7c wzięli udział w wycieczce „Bukowe Berdo – Solina – Przemyśl”. Wycieczka wyruszyła autokarem z Zamościa do Mucznego w Bieszczadach. Tam zwiedziliśmy zagrodę żubrów, które w Bieszczadach żyją na wolności, o czym mogliśmy przekonać się sami, gdy jeden z osobników przekroczył nam drogę. Następnie pod opieką przewodnika górskiego wyruszyliśmy na szlak. Wędrówka była męcząca, ale obfitująca we wspaniałe widoki. Z grani Bukowego Berda zobaczyliśmy m. in. Szeroki Wierch, Rawki, Połoninę Caryńską i Wetlińską, a także Tarnicę – najwyższy szczyt polskich Bieszczad oraz Kopę Bukowską, Krzemień, Halicz i Rozsypaniec. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy Wielką Pętlą Bieszczadzką w kierunku Soliny. Na miejscu mieliśmy okazję zakupić pamiątki i przespacerować się po największej w Polsce zaporze. Z Soliny ruszyliśmy statkiem w rejs po Jeziorze Solińskim do Polańczyka, gdzie mieścił się nasz hotel. Po zakwaterowaniu, zjedliśmy kolację i skorzystaliśmy z ostatniej atrakcji tego dnia - hotelowego basenu. To dopiero była frajda! Po tym, zmęczeni trudami całego dnia, udaliśmy się na spoczynek. Następnego dnia, po śniadaniu wyruszyliśmy do Krasiczyna, gdzie znajduje się piękny, renesansowo-manierystyczny zamek z końca XVI wieku. Zwiedziliśmy zamek oraz park, gdzie podziwialiśmy wspaniały drzewostan - ponad 200 gatunków drzew i krzewów z całego świata tj. dęby, lipy, buki, cisy, żywotniki, czy tulipanowce. Następnie wyruszyliśmy do Przemyśla. Tam zwiedziliśmy m. in. Katedrę, pomnik Wojaka Szwejka, zjedliśmy najlepsze w mieście lody i udaliśmy się na zwiedzanie Fortu Borek, który jest jednym z elementów Twierdzy Przemyśl. Po obiedzie mieliśmy okazję zobaczyć Kopiec Tatarski oraz panoramę miasta ze wzgórza Zniesienie, tam czekała nas ostatnia już atrakcja wycieczki - zjazd torem saneczkowym. To był wspaniały wyjazd, o czym świadczą opinie uczestników.

            Maksymilian: „Najlepsza wycieczka na jakiej byłem”.

            Alicja: „Piękne, niesamowite widoki w górach”.

            Piotrek: „Wielka tama, długi i świetny rejs statkiem”.

            Dominik: „Przepiękne widoki ze szczytu góry”.

            Emilka: „Najbardziej podobały mi się niesamowite widoki w górach”.

            Eliza: „Najlepszą zabawą był szybki tor saneczkowy”.

            Zapraszamy do galerii zdjęć i zachęcamy do zwiedzania Bieszczad!

            Naprawdę warto!

        • Fascynująca podróż klasy 2a
          • Fascynująca podróż klasy 2a

          • Garncarz, kowal, zdun, ludwisarz czy kołodziej to zawody, które we współczesnym świecie nie są już popularne, ale wciąż fascynują i zaciekawiają.

            Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a, którzy 13 czerwca 2022r. wyruszyli „Szlakiem ginących zawodów”.

            Swoją przygodę rozpoczęli  w Nowym Gaju, gdzie obejrzeli Młyn Hipolit, a w nim niezwykłą kolekcję przepięknych minerałów, skamieniałości i meteorytów. Dzieci miały możliwość wysłuchać opowieści o tym, jak powstała i jak zbudowana jest Ziemia, dotknąć zastygłą lawę z Wezuwiusza, obejrzeć Meteoryt Niedźwiada (jedyny polski paleometeoryt), a także skamieniałą czaszkę krokodyla z Maroka. Dodatkową atrakcją był pokaz erupcji wulkanu oraz niesamowite warsztaty płukania złota, podczas których każde dziecko odnalazło własny skarb.

            Kolejnym przystankiem w podróży była Wojciechowska Kuźnia, w której dzieci poznały tajniki fachu kowalskiego, dowiedziały się jakie „melodie gra” kowal na kowadle, a także jak gorąca jest podkowa.

            Ostatnią atrakcją wycieczki były warsztaty garncarskie w Bęczynie. Każdy przy kole garncarskim próbował swoich sił w tworzeniu naczynia z gliny.

            Do Zamościa przywieźliśmy ogrom wiedzy, mnóstwo wrażeń i dużo pamiątek.

            To była wspaniała i fascynująca podróż!

            Tekst i zdjęcia: Anna Pintal

        • Klasa 1a i 2a na Festiwalu „Dwa Teatry”
          • Klasa 1a i 2a na Festiwalu „Dwa Teatry”

          • Dnia 10 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 1a i 2a w Ratuszu Miejskim w Sali Consolatus  obejrzeli spektakl, który został wyświetlony w ramach Festiwalu „Dwa Teatry”.

            „Misja Lolka Skarpetczaka” to opowieść o niebezpieczeństwach, które czyhają na dzieci wskutek nadużywania urządzeń elektronicznych. Za pośrednictwem sympatycznego stworka Lolka, dzieci miały możliwość wyruszyć w niezwykłą, pełną przygód wyprawę do Krainy Wyobraźni. Jej celem było odzyskanie tego, co unikalne i delikatne – świata prawdziwych uczuć, emocji, wrażliwości.

            Po zakończeniu projekcji, na dzieci czekała niespodzianka – spotkanie z odtwórczynią tytułowej roli - Panią Alicją Czerniewicz.

            W czasie rozmowy z aktorką uczniowie dowiedzieli się, jak przebiegała produkcja filmu, ile trwała czasu, a także co trzeba zrobić, aby zostać aktorem lub aktorką.

            Po spotkaniu dzieci wzięły udział w głosowaniu publiczności na najciekawszy ich zdaniem spektakl Festiwalu „Dwa Teatry”.

            Z uśmiechem na ustach, autografem w ręku i niespodzianką w kieszeni (zabawką „jojo”), zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły.

            Tekst i zdjęcia: Anna Pintal, Agnieszka Dybzińska

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych