• Chór FORTE zaprasza

          • Chór FORTE serdecznie zaprasza na wspólne kolędowanie na Rynku Wielkim w Zamościu.
            Zaśpiewamy dla Państwa 4 grudnia (niedziela) około godziny 11.30 
            Przybywajcie i śpiewajcie z FORTE

        • Sukces w konkursie literacko-plastycznym „Wolność”
          • Sukces w konkursie literacko-plastycznym „Wolność”

          • 30. listopada w Klubie 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odbyło się podsumowanie konkursu literacko-plastycznego pod hasłem „Wolność”, w którym wzięli udział uczniowie klasy 4a i klasy 6a, przygotowując prace pod kierunkiem pani Joanny Mudy.

            Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Maria Kotuła, Zuzanna Zarychta i Dawid Gąska z kl.4a oraz Filip Kierepka z kl.6a. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dodatkową atrakcją i nagrodą było zwiedzanie wystawy malarskiej pana Marka Sołowieja oraz Sali Tradycji. Artysta nie tylko opowiedział o swoich inspiracjach do dzieł, ale także zabrał uczniów do pracowni plastycznej. Organizatorzy przygotowali również dla uczestników słodki poczęstunek.

            Gratulujemy twórczej inspiracji wszystkim uczniom!!!

            Tekst i zdjęcia: J. Muda

        • Obrazki spaghetti edu- 4b ćwiczy wyobraźnię i dłonie
          • Obrazki spaghetti edu- 4b ćwiczy wyobraźnię i dłonie

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

            W SP7 zajęcia kreatywne inspirują, motywują, rozwijają i ćwiczą niezbędne kompetencje.

            W tym tygodniu klasa 4b przy pomocy innowacyjnego zestawu Spaghetti edu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości” rozwijała kreatywność, wyobraźnię i uczyła się współpracy. Uczniowie dobrze się bawiąc, ćwiczyli sprawność swoich palców i dłoni. Powstały przepiękne obrazy w świątecznym klimacie i nie tylko.

            Tekst i zdjęcia: I. Zgnilec

        • Uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę wysiedleń na Zamojszczyźnie
          • Uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę wysiedleń na Zamojszczyźnie

          • W dniu 28 listopada 2022 r. miała miejsce uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę wysiedleń mieszkańców Zamojszczyzny pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.  Uroczystość rozpoczął ceremoniał wojskowy, następnie miało miejsce złożenie wiązanek patriotycznych pod pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny przy ul. Stefana Okrzei. W obchodach naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Alicja Dubel wraz z pocztem sztandarowym.

            Tekst: M. Drozd, zdjęcia: K. Banach

        • Prężnie działa koło plastyczno-przyrodnicze
          • Prężnie działa koło plastyczno-przyrodnicze

          • Alicja Derkacz, Natalia Gromek i Kaja Szkałuba przedstawiły własne postrzeganie Świąt Bożego Narodzenia poprzez działania plastyczne i otrzymały pamiątkowe podziękowanie za udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Kartka Bożonarodzeniowa”.

            CELE KONKURSU:

            propagowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,

            rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,

            pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Bożym Narodzeniem.

            Projektowanie kart bożonarodzeniowych sprawiło uczniom „Siódemki” wiele radości, pobudziło wyobraźnię, zachęciło do plastycznych działań oraz przyczyniło się do rozwoju artystycznych uzdolnień.

            Zaprojektowane i wykonane dowolną techniką prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, 17.12.2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.

            Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Anny Sawiniec – Szczech

        • Turniej – „Legendy polskie”
          • Turniej – „Legendy polskie”

          • W świetlicy szkolnej odbył się turniej pięknego czytania „Legendy polskie”. Uczniowie mieli za zadanie pięknie przeczytać otrzymany wcześniej tekst legendy znajdującej się w zbiorach bibliotecznych.

            Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania i interpretacji tekstu literackiego oraz rozwijanie czytelnictwa.

            Swoją obecnością zaszczyciła nas p. dyrektor Alicja Dubel, która była pod wrażeniem umiejętności czytelniczych dzieci.

            Jury w składzie p. Katarzyna Karwowska, p. Magdalena Olszewska postanowiły nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

            II klasy:

            I miejsce – Karolina Łaszkiewicz klasa 2a

            II miejsce – Wiktor Grabias klasa 2b

            III miejsce – Marcin Prucnal klasa 2b

            Wyróżnienie:

            Marcel Wądołkowski klasa 2b

            III klasy:

            I miejsce – Antoni Szymanek klasa 3b

            II miejsce – Ewa Marczyńska klasa 3c

            III miejsce – Marcel Skowyra klasa 3b

            Wyróżnienie:

            Wioletta Płaza klasa 3b

             

             Tekst: Agnieszka Wysocka, zdjęcia: Anna Sokalska-Wosiek

        • Dzień Pluszowego Misia w kl. 1-3
          • Dzień Pluszowego Misia w kl. 1-3

          • Duży, mały, kolorowy, brązowy,  mięciutki, milutki, z kokardką czy w kubraczku…

            Do przytulania, głaskania, wysłuchania problemów i tajemnic, pocieszania, do spania, w domu, w podróży – zawsze i wszędzie.

            Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. 

            Miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

            Dnia 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 misie były gośćmi i bohaterami z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci w klasach 1-3 obchodziły go na różne sposoby. Przyniosły z domów swoje ulubione misie, które zasiadły w szkolnych ławkach. Prezentowały je, opowiadały o nich i opisywały ich wygląd ustnie lub pisemnie. Obejrzały prezentacje o historii Dnia Misia, poznały gatunki niedźwiedzi, tryb ich życia w różnych częściach świata. Przypomniały sobie  popularne misie znane z książek i filmów animowanych. Oglądały fragmentów filmów animowanych o misiach - „Miś Uszatek”, „Colargol”, „Kubuś Puchatek”, „Masza i niedźwiedź”. Słuchały i śpiewały piosenki o misiach. Wykonały rysunki misiów lub ozdabiały sylwetki misiów według własnych pomysłów, wycinając i przyklejając futerko, tkaniny, włóczkę lub malując rysunki konturowe. Kodowały misiową trasę dla ozobotów, grały w grę Wyturlaj misia”. Trzecioklasiści samodzielnie wykonali prezentacje o Dniu Misia w programie Power Point.

            Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
            żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

            Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
            żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez, i wytarcia łez.

             

            Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,
            żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.


            Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,
            by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić, żeby o nim śnić.

             

            Tekst: Anna Gregorowicz, zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

        • Andrzejki w klasach 1-3
          • Andrzejki w klasach 1-3

          • Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Dawniej noc ta miała magiczną siłę, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Andrzejki to czas magii i zabawy. Dziewczęta i chłopcy chcą dowiedzieć się czegoś o swoim przyszłym losie.

            W Szkole Podstawowej nr 7 andrzejki w klasach 1-3 odbyły się dnia 24 listopada. Uczniowie obejrzeli filmiki edukacyjne przedstawiające tradycje i zwyczaje andrzejkowe.

            Słuchali wyjaśnień nauczycieli, wypowiadały się na podstawie filmu edukacyjnego "Karolek i andrzejki". Mały Samorząd Uczniowski uatrakcyjnił klasowe zabawy przeprowadzając przygotowane wróżby. Było to losowanie imienia swojej przyszłej sympatii, zawodu, który będą  wykonywać w przyszłości oraz przepowiadanie przyszłości na podstawie przedmiotów wylosowanych spod kubeczków. Oprócz tego odbyły się najrozmaitsze wróżby znane i mniej popularne, m. in.: cukierki z wróżbami, karty, co Cię czeka za 20 lat, wróżba z butami, rzucanie monetą. Dzieci z radością i ekscytacją kręciły andrzejkowym kołem fortuny, sprawdzały swoją przyszłość korzystając z koła z wróżbami na platformie wordwall. Było także dyktando graficzne, w efekcie którego dzieci odkodowały klucz – symbol jednej z andrzejkowych wróżb. Miłym doświadczeniem było też pozowanie do zdjęcia w pamiątkowej andrzejkowej ramce. Uczniowie ładnie bawili się przy dyskotekowej muzyce, brali udział w zabawach tanecznych ze śpiewem oraz zjedli poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Zabawa była kolejną okazją do zintegrowania dzieci w klasach, wspólnego przebywania, spędzenia czasu w szkole w inny niż na co dzień sposób. Pewne jest to, że były wspaniałą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Dzieci bawiły się doskonale wiedząc, że wróżba to tylko zabawa i trzeba traktować ją z przymrużeniem oka. Uśmiech i ogromna ciekawość malowały się na dziecięcych buziach. To był bardzo udany dzień!!!

            Czy andrzejkowe przepowiednie się spełnią? Przyszłość nam pokaże.

            Tekst: Anna Gregorowicz, zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

        • Smaczne i kolorowe kanapki
          • Smaczne i kolorowe kanapki

          • 24 listopada uczniowie klasy 2a przygotowali pyszne kanapki w szkolnej pracowni kulinarnej. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, kolorowe ale i pięknie ozdobione.  Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność  oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska

          • Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

          • Szanowni Państwo

            Jak co roku zapraszam rodziców i nauczycieli na warsztaty współfinansowane przez Urząd Miasta i są bezpłatne.

            W tym roku będziemy się zajmować tematyką smartfonów i rozwiązywaniem trudności związanych z elektroniką. Adresatami są rodzice DZIECI W KAŻDYM WIEKU, również młodzieży.

            Wszyscy mamy nieograniczony dostęp do Internetu a rzadkością jest spotkanie dziecka, które nie posiada własnego smartfonu. Gry komputerowe takie jak Minecraft, Fortnite, Counter-Strike: Global Offensive (CS GO), Grand Theft Auto (GTA), aplikacje – Instagram, Tik-Tok, Snapchat stają się powszechną formą spędzania czasu wśród dzieci i młodzieży (zresztą nie tylko).

            Jako rodzice często jesteśmy, albo nazbyt krytyczni albo „przymykamy oko" na taki sposób spędzania czasu przez nasze dzieci. Jak zachowywać się odpowiedzialnie? Jak zadbać o nasze dzieci, jak je wspierać?

            Na warsztatach dowiecie się: na czym polega fenomen aplikacji, czym są uzależnienia behawioralne i jak powstają, jakie są czynniki ryzyka i czynniki chroniące przed uzależnieniami, czym są 4 filary „Dobrej Obecności", jak przeprowadzić naradę rodzinną dotyczącą zasad korzystania z urządzeń elektronicznych.

            Będziecie mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i wysłuchać pomysłów innych rodziców.

            Zapraszamy na warsztaty dla rodziców, opiekunów i nauczycieli - 3 grudnia 2022 r., godziny 10:00-17:00, Książnica Zamojska ul. Kamienna 20.

            Zapewniamy poczęstunek i obiad.

            obowiązują zapisy: 609118119, rodzice@pracowniaedukacji.pl

            www.FB.com/WspieramyRodzicow

            Wstęp wolny, konieczne wcześniejsze zgłoszenie. Projekt współfinansowany przez Miasto Zamość.

            Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/3bySXsja8

            Z poważaniem

            Karol Kołbyk

            tel. 609-118-119

        • Drużyny obrońców środowiska
          • Drużyny obrońców środowiska

          • W listopadzie br. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela techniki zrealizowali ogólnopolski projekt z edukacji ekologicznej „Re_kologia”.

            Celem trzeciej edycji programu „Drużyna Sir PETera” jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie podstawowych zasad segregacji odpadów opakowaniowych, a w szczególności butelek PET, a także ich recyklingu.

            Podstawą kreatywnej nauki były takie materiały dydaktyczne jak plany zajęć, karty pracy, animacje edukacyjne, quizy, komiksy i wiele innych.

            Dziękujemy za wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw proekologicznych.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Leporello - kreatywne prace uczniów klasy 2a
          • Leporello - kreatywne prace uczniów klasy 2a

          • W celu omówienia i dobrego zrozumienia treści książki Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia” ­pani A. Dybzińska zastosowała metodę Leporello. Podczas dwóch dni pracy z lekturą dzieci tworzyły karty obrazujące tematykę utworu, które następnie zostały złożone w harmonijkową książeczkę. Otwieranie poszczególnych stron i zarazem zamykanie innych to jak odkrywanie tajemnic. Podczas wykonywania poszczególnych elementów książeczki dzieci jednocześnie powtórzyły i utrwaliły  materiał.

            Dzieciom bardzo spodobała się taka forma pracy i chętnie prezentowały swoje książeczki.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska

        • Przepis na zdrowe śniadanie
          • Przepis na zdrowe śniadanie

          • 21 listopada został rozstrzygnięty konkurs „Przepis na zdrowe śniadanie”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz uświadomienie dzieciom, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie.

            Zadaniem uczniów było przygotowanie przy wsparciu rodziców propozycji zestawu śniadaniowego w formie plastycznej. Wszystkie prace zostały wykonane z dużą starannością, a pomysły na zdrowe śniadanie były bardzo kreatywne i ciekawe, więc niełatwo było wybrać zwycięzców.

            Ostatecznie wyłoniono 3 miejsca:

            I miejsce - ex aequo Kaja Kokoszka kl. 1b, Lena Kokoszka kl.1a, Bianka Olejko kl. 1a

            II miejsce - ex aequo Natalia Kraska 1c, Oliwia Tuszyńska kl. 2c

            III miejsce - Wiktoria Dudek kl. 2c.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Kornelia Barczuk kl. 1a

            Zuzanna Bielak kl. 2c

            Aleksandra Bijas kl. 1a

            Anna Karpiuk kl. 1a

            Marcin Lewkowicz kl. 1a

            Zuzanna Matuszewska kl. 1a

            Natalia Nowakowska kl. 2b

            Oliwier Ostasz kl. 2b

            Dawid Popielec kl. 2b

            Wiktor Rokicki kl. 2b

            Anna Rycaj kl. 3a

            Michał Skowyra kl. 1a

            Helena Sołdaczuk kl. 2b

            Julian Szymanek kl. 1a

            Nicola Tłuczek kl. 3c

            Jakub Węgliński kl. 1a

            Oliwia Zarychta kl. 1a

            Zuzanna Zarychta kl. 4a

            Dzieciom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

            Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, gdyż czas spędzony ze swoją pociechą jest wartością bezcenną. Zachęcamy do kolejnych wyzwań.

            Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska i M. Olszewska

        • Królowa Elżbieta II i rodzina królewska w projektach klas IV
          • Królowa Elżbieta II i rodzina królewska w projektach klas IV

          • Uczniowie klas 4a i 4b podczas lekcji j. angielskiego pracowali metodą projektu. Tematem ich pracy była królowa Elżbieta II i rodzina królewska. Pracując w grupach uczniowie wymieniali się wiedzą, uczyli się współpracy pracując z innymi uczniami. Podsumowaniem pracy była prezentacja projektów przed klasą.

            Tekst i zdjęcia: L.Mróz

        • Życzliwość jak bumerang...zawsze wraca
          • Życzliwość jak bumerang...zawsze wraca

          • Dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, obchodzony jest w 180 krajach świata. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego  oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

            W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Bycie miłym, okazywanie dobra i rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

            21 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 w każdej klasie dzieci zostały zapoznanie z ideą Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Wypowiedzi na temat znaczenia życzliwości inspirowane były prezentacjami multimedialnymi i filmami edukacyjnymi „Życzliwość do nas powraca”. „Psie opowieści – życzliwość” oraz poznały „Bajkę o puszystym i puchatym”. Zabawy „Iskra przyjaźni”, „Powiedz mi coś miłego”, „Podaj dalej dobre słowo” zintegrowały dzieci. Uczniowie słuchali też piosenki „Hello to all the children of the world” z powitaniami i pozdrowieniami w różnych językach, zatańczyli wspólnie do utworu w wykonaniu Cleo „Dobre słowo daj”. W klasach głosowali także na najbardziej życzliwą uczennicą lub ucznia, wykonali Klasową Skrzynkę Życzliwości, prezentacje w programie Power Point oraz grały w „Wyzwania na Dzień Życzliwości”. Nie zabrakło tematycznych gazetek oraz ciekawych prac plastycznych. Dzieci wykonały ilustrację miasteczka, w którym króluje ciepłe i puchate oraz miasteczka, w którym króluje zimne i kolczaste. Rysowały emotikony pasujące do Dnia Życzliwości, wykonały serce z żółtych dłoni, słoneczko z promyczkami zawierającymi dobre rady, miłe kartki dla przyjaciela, sporządziły wieszak z życzliwymi słowami, wyrywały dobre słówka i podawały je dalej, zrobiły pudełeczka z wizerunkiem jeża, w których były ukryte miłe słówka dla każdego oraz stworzyły „życzliwe serca”  i „Żywe drzewo życzliwości".

            Tekst: Anna Gregorowicz, zdjęcia: wychowawcy klas

        • DEBATA
          • DEBATA

          • W dniu 18.11.2022 r. w klasie Va, VIa, VIb realizowany był program profilaktyczny „DEBATA”. Program miał charakter krótkiej interwencji profilaktycznej w grupie i trwał w jednej klasie 3 godziny lekcyjne. „DEBATA” skupia się na szeroko rozumianej profilaktyce uniwersalnej, której głównym celem jest wyposażenie młodzieży w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, na poszukiwaniu pozytywnej alternatywy dla wielu zachowań poprzez dostarczenie odpowiedniej informacji oraz wzmacnianie czynników chroniących i redukcję czynników ryzyka. Program profilaktyczny „DEBATA" ma na celu opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej, a to z kolei powinno przyczynić się do ochrony młodych ludzi przed negatywnymi konsekwencjami związanymi ze spożywaniem alkoholu oraz przed rozwojem innych zachowań ryzykownych.

            Realizacja programu jest zalecana przez PARPA i posiada pozytywną opinię Ośrodka Rozwoju Edukacji.

            Tekst i zdjęcia: Jadwiga Beńko

        • Zawody szachowe Szkolnego Związku Sportowego – etap miejski.
          • Zawody szachowe Szkolnego Związku Sportowego – etap miejski.

          • 17 listopada w SP6 w Zamościu odbyły się zawody szachowe w szachach drużynowych. Drużynę młodzieży reprezentowali następujący uczniowie: Izabella Lewkowicz, Maria Rawa – Palonka, Kamil Bielak i Piotr Pańczyk. Drużynę dzieci reprezentowali: Alicja Lewkowicz, Mikołaj Lewkowicz, Oskar Rycaj i Marcel Wądłokowski.  Obie drużyny w tych zawodach zajęły czwarte miejsca nielubiane przez zawodników Niewiele brakowało, a  podium było w zasięgu.

            Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

            Tekst i zdjęcia: Jerzy Bekas

        • Przygody przedsiębiorczego Dżeka
          • Przygody przedsiębiorczego Dżeka

          • Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie pod kierunkiem p. Anny Sawiniec – Szczech uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym inspirowanym książką Janusza Korczaka „Bankructwo małego Dżeka”.

            Projekt powstał we współpracy Fundacji Warszawski Instytut Bankowości z Bankiem Pekao S.A., pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

            Ideą projektu jest stały proces przekazywania dzieciom i  młodzieży praktycznej wiedzy, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie oraz umożliwienie osiągnięcia następujących celów edukacyjnych:

            - wzmocnienie kompetencji nauczycieli w obszarze edukacji przedsiębiorczości,

            - kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów,

            - dostarczanie wiedzy i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości,

            - budowanie umiejętności funkcjonowania w życiu społecznym,

            - przygotowanie uczniów do bycia cenionym pracownikiem,

            - zachęcanie uczniów do zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej,

            - przeciwdziałanie bezrobociu i wykluczeniu społecznemu,

            - aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego kraju.

            Wśród nagrodzonych uczniów szkolnego etapu konkursu pod hasłem: „Świat Młodego Przedsiębiorcy” znaleźli się: Amelia Osuch, Amelia Muszyńska, Jagoda Hałas z klasy 8c oraz Emilia Kaniewska i Aleksandra Kuśnierz z klasy VIIIb.

            Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.  

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu”
          • Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu”

          • Hanna Kudła z klasy 5c reprezentuje „Siódemkę” w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, której tematem jest: „Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu”.

            CELE KONKURSU

            1. Pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja – biskupa Myry.

            2. Rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy.

            3. Odwołanie się do uniwersalnych wartości chrześcijańskich, takich jak: dobroczynność, szlachetność, wrażliwość, miłosierdzie, dzielenie się z innymi nie tylko dobrami materialnymi, ale również duchowymi.

            4. Budowanie w umysłach dzieci pojęcia świętości, jako synonimu pełnego prawdziwego człowieczeństwa.

            5. Popularyzacja oryginalnej twórczości plastycznej dzieci, prezentującej ogólnoludzkie wartości moralne.

            6. Kształtowanie postawy otwartości na drugiego człowieka i odpowiedzialności za siebie i innych.

            7. Zacieśnianie więzi rodzinnych. Czerpanie radości z efektów wspólnych działań twórczych.

            8. Przeciwdziałanie depresjom i uzależnieniom wśród dzieci, wynikającym z utraty sensu życia.

            Honorowym patronatem konkurs objął Minister Edukacji i Nauki oraz Lubelski Kurator Oświaty.

            Koncert, połączony z galą finałową konkursu odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w dniu 6 grudnia 2022.

            Dziękujemy uczniom naszej szkoły za czerpanie radości z efektów wspólnych działań twórczych i życzymy sukcesów.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Wyniki konkursu ,,Najładniejszy kotylion”
          • Wyniki konkursu ,,Najładniejszy kotylion”

          • W listopadzie odbył się konkurs dla uczniów klas 1-3 na "Najładniejszy kotylion".

            Wszyscy uczniowie, którzy brali w nim udział wykonali piękne prace.

             

            I miejsce

            Tomasz Kabasiński kl.3a

            Marcin Prucnal kl. 2b

            II miejsce

            Adam Koperwas kl.1b

            Bianka Olejko kl.1a

            Natalia Kraska kl.1c

            III miejsce

            Zuzanna Bielak kl. 2c

            Lena Furmaga kl.3a

            Hanna Zakrzewska kl.3b

            wyróżnienia

            Antoni Szymanek kl. 3b

            Bartosz Kalisz kl. 2a

            Franciszek Łygas kl.1b

            Milena Waniowska kl. 1b

            Iga Dębska kl.1c

            Zwycięzcom gratulujemy!

            Tekst i zdjęcia: Karolina Różycka

        • Awansowali w konkursach przedmiotowych!
          • Awansowali w konkursach przedmiotowych!

          • Z ogromną radością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

            A są to: Maciej Knapik z klasy 8a, Aleksandra Kuśmierz z klasy 8b, oraz Artur Biedula z klasy 8c w konkursie z biologii. Uczniowie do konkursu przygotowywani byli przez p. Martę Majewską. Eliza Pupiec z klasy 8c zakwalifikowała się w dwóch konkursach: z j. polskiego – opiekun p. Edyta Wilczyńska - Krawiec oraz w konkursie z historii – opiekun p. Małgorzata Drozd. Również Karolina Guzek z klasy 8a zakwalifikowała się w dwóch konkursach: z matematyki – opiekun p. Karolina Tyrka oraz z biologii -  opiekun p. Marta Majewska.

            Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki w II etapie
            oraz życzymy awansu do eliminacji wojewódzkich!

        • „Bieg po zdrowie” - 4b
          • „Bieg po zdrowie” - 4b

          • W listopadzie klasa 4b rozpoczęła program profilaktyczny  „Bieg po zdrowie”, który został opracowany
            w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i już od wielu lat wpisuje się w działania edukacyjno-wychowawcze naszej szkoły.

            Program ma na celu:

            · opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

            · pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

            · zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

            Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.

            Będziemy zachęcać uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu.

            Tekst i zdjęcia: Iwona Zgnilec

        • „Siódemka” bez prac domowych
          • „Siódemka” bez prac domowych

          • Dzieci spędzają w szkole średnio 6 godzin dziennie. Ich umysły ciężko pracują, przyswajając nowe wiadomości. W domu jest czas na relaks, pasje i spotkania z rodziną – szczególnie w weekendy.

            Dyrekcja i nauczyciele, wychodząc naprzeciw tym potrzebom ustalili, że weekendy są dniami wolnymi od prac domowych. Pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem rodziców i dzieci, które w poniedziałek chętnie wracają do szkoły, aby dowiedzieć się czegoś nowego.

        • Poznajemy zawody – praca kominiarza
          • Poznajemy zawody – praca kominiarza

          • W ramach doradztwa zawodowego - poznajemy zawody, naszą świetlicę odwiedził p. Szymon, który z zawodu jest kominiarzem.

            Dzieciom zaprezentował się w tradycyjnym stroju kominiarza z błyszczącymi guzikami oraz tajemniczymi przyrządami.

            Podczas spotkania kominiarz opowiedział o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz o sprzętach, którymi posługuje się na co dzień w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dowiedzieliśmy się wiele ważnych rzeczy m.in. po co czyszczone są kominy, do czego służą kratki wentylacyjne i co najważniejsze, dlaczego nie wolno palić śmieci w domowych piecach.

            Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wysocka

        • Zawody pływackie Szkolnego Związku Sportowego
          • Zawody pływackie Szkolnego Związku Sportowego

          • 15 listopada na krytej pływalni w Zamościu odbyły się zawody pływackie na szczeblu miejskim.

            Wśród szkół startujących nie zabrakło reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 7. W konkurencjach indywidualnych na 50 m pływały dziewczęta: Izabella Lewkowicz, Alicja Lewkowicz, Maria Żołdak i Adrianna Bielak. Z  wymienionych uczennic najlepiej spisała się Iza Lewkowicz zajmując drugie miejsce na 50 m stylem dowolnym. Niewiele zabrakło drugiej naszej uczennicy Adzie Bielak, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Pozostałe dziewczynki pływały dobrze, ale nie udało się stanąć na podium. Należy podkreślić, iż Iza zajmując drugą lokatę awansowała do zawodów rejonowych, które odbędą się również w Zamościu. Gratulujemy uzyskanych rezultatów i czekamy na kolejne sukcesy.

            Tekst i zdjęcia: Jerzy Bekas

        • Twórczo na języku polskim
          • Twórczo na języku polskim

          • Kształtowanie postawy twórczej uczniów jest jednym z kluczowych zadań na lekcjach języka polskiego. Realizując ten postulat, stosowaliśmy różnorodne metody, techniki i środki dydaktyczne umożliwiające rozwijanie zdolności i predyspozycji twórczych naszych uczniów. Połączenie wiedzy, wyobraźni i twórczego myślenia pozwoliło każdemu uczniowi na rozwinięcie pomysłowości oraz nabycie potrzebnych wiadomości i umiejętności w atrakcyjniejszy sposób. Poniżej prezentujemy efekty projektów, w których brali udział uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Mudy.

            Uczniowie klasy 4a podczas lektury „Akademia pana Kleksa” wcielali się w postaci uczniów akademii, biorąc udział w lekcjach kleksografii i przędzenia liter, wykonywali za pomocą różnych technik portret Ambrożego Kleksa, zaś po omówieniu lektury , jako podsumowanie wiedzy o świecie przedstawionym „zamknęli ” lekturę w pudełku lub lapbooku. Podczas tych zajęć utrwalili nie tylko treść lektury, ale również niełatwą sztukę prezentacji i pracy w grupie.

            Szóstoklasiści – klasa 6a i 6b- także podjęli twórcze wyzwanie po opracowaniu lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem".  Wykonali piękne, kolorowe lapbooki, makiety oraz lekturowe pudełka. Informacje tematyczne przedstawione zostały za pomocą obrazków, wykresów, mapek podróży Bilba i jego towarzyszy, ruchomych elementów oraz otwieranych okienek.  Niezwykła fantazja uczniów i zgodność efektów pracy z treścią lektury były dla nich jedynym ograniczeniem. W ten sposób żaden szczegół dotyczący powieści już ich nie zaskoczy!

            Taka atrakcyjna forma pracy rozwija kreatywność , pozwala uczniom poszerzyć wiedzę na temat lektury oraz jest okazją do  podzielenia się z innymi własnymi spostrzeżeniami, dotyczącymi przeczytanego tekstu. Wspólne tworzenie zbliża, zachęca do działania oraz pomaga dziecku zapamiętać zebrane informacje w prosty i przyjemny sposób. Jest doskonałym sposobem nie tylko na zdobycie nowej wiedzy, ale także na kreatywne spędzenie czasu.

            Tekst i zdjęcia: Joanna Muda

        • Szlachetna Paczka
          • Szlachetna Paczka

          • Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu jak co roku włączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szlachetna Paczka”. W tym roku szkolnym pomagamy rodzinie z Zamościa. Małżeństwo wychowuje trójkę dzieci: dziewczynkę (6 lat) oraz dwóch chłopców (bliźniaki - 18 miesięcy). Ze względu na ciężką chorobę jednego z dzieci ojciec jest jedynym żywicielem rodziny. Sporą część budżetu domowego pochłaniają koszty leczenia.

            Od 16 listopada do 7 grudnia 2022 r. będziemy zbierać artykuły spożywcze o długim terminie ważności (np. makarony, kasze, olej, ryż, cukier, konserwy, herbata, kawa, kaszki zbożowe i słoiczki dla dzieci od 8 miesiąca życia), środki czystości (np. mydło, płyn do prania, płyn do płukania, pasta do zębów, pampersy rozmiar 3 i 4, chusteczki nawilżane, kosmetyki dla niemowląt), przybory szkolne (farby, kredki, zeszyty, piórnik itp.), ręczniki, pościel. Artykuły prosimy dostarczać do wychowawców. Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującej rodzinie 10 -11 grudnia  w trakcie Weekendu Cudów.

            Uczestnicząc w akcji „Szlachetna Paczka” zmieniamy historię życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Szlachetna Paczka, to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie piękna tych ludzi, potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie, to esencja mądrej pomocy.

            Serdecznie zapraszamy do tworzenia paczki całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli!

        • 26. Jesienny Konkurs Recytatorski
          • 26. Jesienny Konkurs Recytatorski

          • Miło nam poinformować, że Oskar Rycaj z klasy 4a reprezentował szkołę w 26. JESIENNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM, który odbył się w Zamojskim Domu Kultury.

            Tegoroczne hasło konkursowe skupione było wokół tematu szeroko pojętej  „Współczesności”. Oskarek został doceniony za twórczą interpretację wiersza Michała Rusinka pt. „Kafelki”.

            Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji. Recytatorzy prezentowali jeden dowolnie wybrany tekst – wiersz lub fragment prozy zaczerpnięty z literatury współczesnej, czyli dzieł wydawanych po 1945 roku aż do chwili obecnej, co dawało bardzo szerokie pole wyboru repertuaru, a jednocześnie stanowiło wysoki poziom konkursu.

            Serdecznie gratulujemy Oskarowi talentu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!!!

        • Spotkanie z rodzicami „Jesienne zabawy”
          • Spotkanie z rodzicami „Jesienne zabawy”

          • Uczniowie klasy 1b wraz z rodzicami uczestniczyli w jesiennych warsztatach plastycznych. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego rozwiązywania jesiennej krzyżówki. Następnie dzieci pokonały ścieżkę sensoryczną przygotowana z jesiennych darów. Głównym celem spotkania było dostarczenie dzieciom i rodzicom okazji do przeżywania przyjemności i radości podczas wspólnej zabawy. Kolejnym punktem warsztatów było wykonanie pracy plastycznej pt: „Jesienne drzewo”, ta wspólna praca umożliwiła pobudzenie kreatywności  i rozwijała sprawność manualną. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólny czas spędzony w miłej atmosferze.

        • Manifestacja patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości
          • Manifestacja patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • W dniu 11 listopada reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się na Rynku Wielkim w Zamościu. W obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział: pani Alicja Dubel-dyrektor, pani Jolanta Wielgosz - wicedyrektor, poczet sztandarowy oraz uczniowie klas ósmych z  wychowawcami i nauczycielami. Podczas uroczystości miały miejsce: ceremoniał wojskowy, apel pamięci, salwa honorowa, defilada wojskowa oraz złożenie wiązanek patriotycznych na płycie upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

        • Bieg Niepodległości
          • Bieg Niepodległości

          • Podczas „Biegu Niepodległości”, który odbył się 10.11.2022r. uczniowie naszej szkoły zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt 2012 Julia Hałas kl.4b w kategorii chłopców 2010 Kacper Cis kl.6b.

            Tekst i zdjęcia: Jacek Pysiewicz

        • Apel z okazji Święta Niepodległości „Szkoła do hymnu”
          • Apel z okazji Święta Niepodległości „Szkoła do hymnu”

          • 10 listopada 2022 r. cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić Święto Niepodległości.

            Słowa młodych artystek – uczennic klasy VIIIc, mówiące o postaciach i wydarzeniach ważnych dla historii Polski, zostały wysłuchane w ciszy i skupieniu. Piękną oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór „Forte” pod opieką p. Katarzyny Bedy. Część ceremonialną w harcerskim mundurze poprowadził Sebastian Tyrka – uczeń klasy VIIIa, który odczytał również „Apel Poległych”.

             O godzinie 11.11 został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”, nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

            Na zakończenie apelu zabrała głos p. Jolanta Wielgosz – wicedyrektorka naszej szkoły. Podziękowała wszystkim uczniom za godne i uroczyste zachowanie, za piękne, galowe stroje oraz za entuzjazm przy śpiewaniu hymnu. Przypomniała, że patriotyzm to nie tylko walka za wolność Ojczyzny, ale również wypełnianie swoich obowiązków, dbanie o polski język, szanowanie starszych i pomaganie słabszym.

            Za organizację uroczystości odpowiadały p. Małgorzata Drozd oraz p. Marta Słomianowska.

            Tekst: M. Słomianowska, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

        • Klasy 5b, 5c i 7a w stolicy
          • Klasy 5b, 5c i 7a w stolicy

          • 10 listopada uczniowie trzech klas wyjechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy, która odbyła się z inicjatywy pana Jerzego Bekasa, wychowawcy klasy 5b.

            W wyjeździe towarzyszyła nam pani dyrektor Alicja Dubel, zaś opiekunami były wychowawczynie: pani Małgorzata Bożek - klasa 5c oraz pani Edyta Wilczyńska-Krawiec - klasa 7a.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy kilka godzin. Oprócz wystaw i mnóstwa ciekawych eksponatów mogliśmy też obejrzeć ekscytujący pokaz fizyczny w Teatrze Wysokich Napięć czy futurystycznych aktorów w Teatrze Robotycznym. 

            Kolejnym punktem było zwiedzanie stolicy – zobaczyliśmy kluczowe punkty warszawskiej Starówki: Kolumnę Zygmunta, Rynek, Barbakan, trzy pomniki: Małego Powstańca, Mikołaja Kopernika oraz Adama Mickiewicza (patrona naszej szkoły). Niezaplanowane, ale bardzo emocjonujące, było spotkanie z warszawskim kataryniarzem Janem. Przemiły pan opowiedział nam historię katarynek i kataryniarzy w Warszawie, zagrał i zaśpiewał kilka znanych piosenek, a z każdym chętnym zrobił pamiątkowe zdjęcie.

            Po obiedzie udaliśmy się na Stadion PGE Narodowy, który zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o dziesięcioletniej historii tego miejsca, o organizowanych tam wydarzeniach kulturalnych czy sportowych, zobaczyliśmy m.in. loże vip, salę, w której odbywają się konferencje prasowe (sami także taką zaimprowizowaliśmy), sale bankietowe i inne ciekawe miejsca. Na koniec weszliśmy na taras widokowy i z wysokości 60m patrzyliśmy na płytę boiska oraz trybuny, by chwilę później z drugiej strony podziwiać panoramę nocnej Warszawy.

            Zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki oraz sprzyjającej pogody późnym wieczorem wróciliśmy do Zamościa.

            Tekst: Edyta Wilczyńska-Krawiec,

            zdjęcia: uczestnicy wycieczki: nauczyciele i uczniowie

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych