• Edukacja komunikacyjna na lekcjach techniki

          • Edukacja komunikacyjna dzieci to jeden z podstawowych elementów systemu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także to inwestycja na przyszłość.

            Znacząca jest jej rola i znaczenie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

            Lekcje wychowania komunikacyjnego uporządkowały wiedzę na temat przepisów i zasad obowiązujących uczestników ruchu drogowego.

            Wiedza teoretyczna i praktyczna dotyczyła pieszych, pasażerów, jak i kierujących rowerem lub innymi urządzeniami wykorzystywanymi przez dzieci i młodzież w ruchu drogowym.

            Uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w typowych sytuacjach zagrożenia.

            Dziękujemy Rodzicom za współpracę w wychowaniu komunikacyjnym i organizacji egzaminu na kartę rowerową przez uczniów naszej szkoły.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

          • Wycieczka kl. I do „Wioski Przygody Frajda” w Bliżowie

          • Dnia 7 maja 2024r. uczniowie klas  Ia i Ib wraz z opiekunami pojechali do Bliżowa do „Wioski Przygody Frajda”. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji.

             Zabawa rozpoczęła się od Zwariowanej Olimpiady, podczas której uczniowie każdej z klas, podzieleni na  drużyny, zmagali się ze sportowymi wyzwaniami takimi jak: rzuty na celność,siłowanie się z liną, bieg-kacze stopy, wyścigi w workach oraz przeciąganie liny. Zmaganiom towarzyszył głośny doping drużyn.

            Kolejną atrakcją była wizyta w Wiosce Indiańskiej. Dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania o życiu, kulturze i obyczajach Indian. W wiosce indiańskiej uczniowie obserwowali rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa, strzelali z łuku, poszukiwali skarbów za pomocą wykrywaczy metali, wbijali gwoździe.

            Uczniowie mieli też okazję skorzystać z toru z przeszkodami. Dzieci bardzo sprawnie wykonywały wszystkie zadania tj.  czołganie, wspinanie, przejście po belkach i równoważniach, wejście w pajęczynę oraz wiszący most. 

            W czasie przerwy między atrakcjami wszyscy posilili się kiełbaską z ogniska. W świetnych humorach oraz z mnóstwem pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

            Tekst i zdjęcia: A. Hadło, A.Pintal

          • Spotkanie z Panem Łukaszem Sułowskim

          • Uczniowie klasy 4a spotkali się z niezwykłym człowiekiem, miłośnikiem zwierząt, biologiem, Panem Łukaszem Sułowskim. Dzięki takim spotkaniom dzieci mogą rozwijać swoje pasje przyrodnicze. Pan Łukasz Sułowski opowiedział uczniom o swojej podróży na Madagaskar, bardzo ciekawie przedstawił żyjące tam zwierzęta. Otrzymaliśmy też prezent – owada z rzędu straszyków, kolejny okaz do naszej klasowej hodowli. To było niesamowite spotkanie.

            Tekst i zdjęcia: M. Majewska

          • Kl. 7a na warsztatach w Centrum ElektroEkologii

          • Uczniowie klasy 7a wzięli udział w warsztatach w Centrum ElektroEkologii – „Na ratunek Gracjanowi Gadżetowi”. Dowiedzieli się, czym są elektrośmieci, jak z nimi postępować, co się dzieje ze zużytym smartfonem i tabletem. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

            Tekst i zdjęcia: M. Majewska

          • Kl. 4a w kryptach kościoła O.O. Franciszkanów

          • Uczniowie klasy 4a wraz ze swoim katechetą o. Łukaszem Romblem zwiedzili krypty kościoła franciszkańskiego. Emocji było bardzo dużo, a krypty ciekawe i tajemnicze. Po zwiedzaniu, na uczniów czekała niespodzianka – pyszne ciasteczka od o. Łukasza.

            Tekst i zdjęcia: M. Majewska

          • Sukcesy naszych uczniów

          • Miło nam poinformować, że Izabella Lewkowicz z klasy 8a została laureatką konkursu kuratoryjnego z biologii, a Filip Flaga z klasy 6b został finalistą konkursu kuratoryjnego z historii. Uczniów do konkursów przygotowywały Pani Marta Majewska i Pani Małgorzata Drozd.

            Serdecznie gratulujemy sukcesów.

          • Podsumowanie projektu „Niebieskie igrzyska”

          • W naszej szkole przez cały kwiecień nauczyciele współorganizujący proces kształcenia: p. A. Burak, p. A. Morawska, p. M. Olszewska i p. S. Perzyńska, przeprowadzili przeróżne działania mające na celu uświadomienie całej społeczności szkolnej czym jest autyzm. Zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne w klasach,  konkurs „Koszulka empatii”, kl.4b uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym „Autyzm. Poznaję. Staram się zrozumieć…Wokół smaków i zapachów zorganizowanym przez Szkolny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zamościu. Podsumowaniem tych wszystkich działań było zorganizowanie 24 kwietnia zawodów sportowych i włączenie się w ogólnopolską akcję „Niebieskie Igrzyska”. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego p. I. Więsyk , p. J. Bekasowi i p. R. Witkowskiemu za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tych zawodów.

            Zapraszamy na relację podsumowującą te wszystkie działania.

            M. Olszewska, S. Perzyńska

          • Niesamowita pasja ucznia naszej szkoły

          • Najmłodszy pikinier w Polsce, to uczeń naszej szkoły, Franciszek Jedliński. Pasją „zaraził go” tata, obaj biorą udział w rekonstrukcjach historycznych. Franka można było zobaczyć podczas „Polskich manewrów pod patronatem św. Andrzeja 2024” w Zamościu, gdzie wcielił się w rolę XVII- wiecznego pikiniera w grupie Polish Regiment.

            Pikinierzy w armii Rzeczypospolitej Obojga Narodów stanowili jeden z rodzajów piechoty autoramentu zachodniego, gdzie ich głównym zadaniem była osłona formacji muszkieterów przed kawalerią. Ubrani na modę zachodnią, uzbrojeni byli w długie piki,  mierzące nawet do 5,5 m. oraz broń przyboczną rapier, pałasz lub szablę. Jako ochronę używali hełmów zwanych morion lub kabaset, natomiast do osłony tułowia zbroi pikinierskich lub uszytych z grubej skóry kaftanów zwanych koletami.

            Celem zamojskich manewrów było zgranie dużych formacji piechoty pikinierów, muszkieterów oraz hajduków, czyli piechoty autoramentu narodowego.

            Największym wyzwaniem dla uczestników było opanowanie komend, gdyż  te dla pikinierów i muszkieterów  wydawane są w języku niemieckim , tak jak to było ponad 300 lat temu.  

            Gratulujemy Frankowi wspaniałej pasji!

          • Święto Narodowe 3 Maja

          • Reprezentacja naszej szkoły brała udział w obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja. Na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym  oraz uroczyste podniesienie flagi państwowej. Przemówienie wygłosił prezydent Miasta Zamość - Andrzej Wnuk oraz prezydent elekt Rafał Zwolak. 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczono Apelem Pamięci i salwą honorową. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego. Cały ceremoniał uwieńczył pokaz musztry paradnej i defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych.

            Tekst i zdjęcia: Sylwia Perzyńska

          • Dzień Flagi

          • 2 maja uczniowie z klasy 8a wraz z wychowawczynią wzięli udział  w uroczystych obchodach Dnia Flagi.  To święto, które zostało ustanowione w 2004 roku,  jest hołdem złożonym polskim symbolom i tożsamości narodowej. Przemarsz główną ulicą miasta, przy dźwiękach pieśni patriotycznych i z flagami w rękach, zakończył się na Rynku Wielkim  uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” i wciągnięciem flagi na maszt.

            Tekst i zdjęcia E.Wilczyńska-Krawiec

          • Życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

          • 2 maja w Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi od 22 lat z kraju i z różnych zakątków świata płyną życzenia dla Polaków mieszkających z dala od Ojczyzny.

            Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. A. Sawiniec – Szczech dołączyli do społecznej akcji TVP Polonia i przesłali ciepłe życzenia.

            Dzień Polonii i Polaków za granicą ustanowił Sejm RP na wniosek Senatu w 2002 r.

            Inicjatorem ustanowienia tego święta był II Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy, który odbył się w Pułtusku w 2001 r.

            Dziękujemy za upamiętnianie świąt państwowych.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

          • Podziękowanie za realizację 12. akcji Żonkile

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Zygmunta Stępińskiego, dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN za udział w 12. ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. 

            „W imieniu całego Zespołu dziękujemy, że włączyliście się Państwo w obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim".

            Tekst i zdjęcie: koordynator akcji A. Sawiniec - Szczech

          • Konkurs „Koszulka empatii”

          • 26 kwietnia 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs „Koszulka empatii”. Celem konkursu było pogłębianie wśród uczniów wiedzy o autyzmie, kształtowanie tolerancji, propagowanie idei integracji oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi technikami artystycznymi.

            Organizatorzy w ocenie brali pod uwagę estetykę pracy, oryginalność, stopień trudności oraz jakość wykonania. Koszulkę można było wykonać indywidualnie lub w grupie.

            Wszystkie prace były oryginalne i bardzo kreatywne.

            Komisja konkursowa wyłoniła trzy miejsca:

            I miejsce- Nicola Tłuczek

            II miejsce- Oliwia Tuszyńska

            III miejsce- Wiktoria Dudek.

            Komisja zdecydowała również o przyznaniu wyróżnień:

            Grzegorz Szponar, Karol Kusiak, Jassica Gorzkowska, Anna Koperwas, Julia Hałas, Julia Śniecikowska, Patrycja Blaszka, Wioletta Płaza, Nadia Kukiełka, Hanna Zakrzewska, Natalia Suchowierz, Hubert Chmiel, Amelia Morańska, Helena Sołdaczuk, Piotr Bender, Julia Rabiega oraz Dawid Popielec.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach!

            M. Olszewska, S. Perzyńska, A. Burak

          • Lekcja przyrodnicza z myszołowcem towarzyskim w kl. 1a

          • Dnia 23 kwietnia 2024r. w klasie 1a odbyła się ciekawa lekcja przyrodnicza „Polskie ptaki” z udziałem żywego ptaka drapieżnego. Lekcję poprowadziła Pani Natalia Kraczek- nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu, a mama uczennicy klasy 1a Mai Kraczek oraz Pani Magdalena Kozik-  nauczyciel  z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą różne gatunki ptaków wodnych, lądowych, roślinożernych i mięsożernych. W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie dokarmiać ptaki w zimie. Dzieci rozpoznawały również odgłosy różnych ptaków. Nie zabrakło też aktywności plastycznej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wyklejali sylwetki ptaków piórkami i ziarnami. Największą atrakcją tej lekcji było spotkanie z żywym ptakiem drapieżnym – myszołowcem towarzyskim. Można było przyjrzeć się mu z bliska i wysłuchać ciekawych opowiadań Pani Magdaleny Kozik o trybie życia tego drapieżnego ptaka.

            Tekst i zdjęcia: A. Hadło

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
        • 84 638 44 71
        • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
        • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
    • Galeria zdjęć

        brak danych