• 17 XI - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. 13. edycja akcji (ŚDTM 2023) odbędzie się 17 listopada 2023.

            Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

            Uczniowie naszej szkoły także będą uczestniczyć w tej akcji

            Życzymy wszystkim dobrej zabawy.

            Małgorzata Wilkołazka

             

          • Korzystamy z okularów VR

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Uczniowie klasy 6a dzięki okularom VR przenieśli się do Azji i poznawali tamtejsze zabytki oraz zwierzęta.

            Okulary VR zostały zakupione dzięki rządowemu programowi Laboratoria Przyszłości.

            Tekst i zdjęcia: K. Tyrka

          • „Kim jestem” – gramy na matmie

          • Uczniowie klasy 6b utrwalali cechy figur płaskich w nietypowy sposób. Wykorzystali do tego grę karcianą – „Kim jestem”. Na początku każdej rundy uczniowie losowali dla wybranego kolegi kartę z daną figurą, następnie umieszczano ją na jego głowie, aby jej nie widział. Kierując odpowiednie pytania w stronę klasy, uczeń odgadywał jaką jest figurą.

            Zabawa była przednia a własności figur utrwalone.

            Tekst i zdjęcia: M. Wilkołazka

          • #SzkołaPamięta2023

          • Już po raz piąty uczniowie klas 4-8 naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki plastyki i techniki p. A. Sawiniec – Szczech dołączyli do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii uczniowie wykonali recyklingowe lampiony nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, odszukali zdjęcia rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz przygotowali wystawy poświęcone postaciom ważnym dla historii.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Schüler lehren Schüler czyli uczniowie uczą uczniów

          • W naszej szkole uczniowie uczą uczniów. Projekt ten polega na bezpośrednim zaangażowaniu uczniów w przygotowanie i prowadzenie lekcji. W czasie zajęć to uczniowie stają się nauczycielami i poza przekazywaniem swojej wiedzy innym, starają się zaangażować kolegów w proces uczenia proponując im różne aktywizujące metody pracy i ćwiczeń. Metoda uczniowie uczą uczniów „Schüler lehren Schüler” pozwala rozwijać umiejętności komunikacji, prezentowania i przekazywania wiedzy w prosty i zrozumiały sposób. Realizując to zadanie uczniowie mają pole do popisu w wykorzystaniu nowoczesnych technologii TIK. Nauczyciel pomaga uczniom zaplanować zajęcia i czuwa na bieżąco nad ich pracą. Uczniowie sami opracowują lekcję, a następnie prowadzą ją dla innych.

            W październiku uczennice klasy VIIIa Marysia Palonka – Rawa i Emilka Duras pod opieką pani Bożeny Pintal przygotowały i przeprowadziły lekcję dla młodszych koleżanek i kolegów z klasy II b dotyczącą nazw kolorów w języku niemieckim. Klasa II b aktywnie uczestniczyła w lekcji: uczniowie uczyli się nazw kolorów, rozwiązywali mini – krzyżówki i odgadywali kolory w quizie językowym. Dziękujemy Marysi i Emilce za ciekawe zajęcia, a uczniom klasy II b za aktywny udział.

            Tekst i zdjęcia: Bożena Pintal

          • Projekt Klimat – „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”

          • W październiku br. uczniowie klasy VIIIa i VIc pod kierunkiem p. A. Sawiniec – Szczech zrealizowali kolejną edycję projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”. Organizatorem akcji edukacyjnej jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

            Tematyka tegorocznej lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. Uczniowie zdobyli wiedzę o klimacie oglądając film, czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Zamość z „Pasją”

          • Uczniowie klas czwartych i piątych zwiedzali Zamość z przewodnikiem Stowarzyszenia Turystyka z Pasją. W październiku odbyły się trzy takie wyjścia. Wycieczki zaczynały się na Rynku Wielkim, gdzie uczniowie poznawali historię założenia miasta oraz jego najważniejsze zabytki. Trasa wycieczki wiodła przez urocze uliczki, park oraz mury miasta. Pan przewodnik, ubrany w charakterystyczny strój epoki, po drodze opowiadał ciekawe historie i wydarzenia z dziejów Zamościa i jego mieszkańców. To było miłe połączenie przyjemnego, jesiennego spaceru z poszerzeniem wiedzy o naszym wspaniałym mieście.  A to wszystko dzięki Zarządowi Osiedla Promyk, który był ich sponsorem. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do fotorelacji.

             

            Tekst i zdjęcia: M. Drozd

          • Kreatywnie na języku polskim

          • Lapbooki i makiety są ulubioną formą podsumowania wiadomości o lekturach chętnie stosowaną przez naszych uczniów. W ubiegłym tygodniu na lekcjach języka polskiego  klasy 4a i 4b tworzyły wspaniałe prace na podstawie „Akademii pana Kleksa”, zaś klasa 5a na przykładzie „Chłopców z Placu Broni”.

            Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością i trafnością pomysłów. Powstały cudowne akademie i  place. „Mówiące książki” zawierały bogatą zawartość merytoryczną urozmaiconą przepięknymi kieszonkami, harmonijkami,  karteczkami, kopertami i kolorowe taśmy  ozdobnymi. W ruch poszły flamastry, naklejki, guziki, obrazki, zdjęcia, pocztówki itp. Co poza tym? Głowa pełna pomysłów.

            I efekt był zdumiewający!!! Najważniejsze, że uczniowie w przyjemny i efektywny sposób ugruntowali wiedzę o lekturze.

            Tekst i zdjęcia: Joanna Muda

          • Projekt klasy 3a „Od ziarenka do bochenka”

          • W październiku uczniowie klasy 3a realizowali projekt edukacyjny „Od ziarenka do bochenka”.

            Na początku poznali legendę pt. „Jak bochen chleba w kamień się zamienił” oraz przysłowia i tradycje związane z szacunkiem do chleba. W parach układali młyny z wykorzystaniem zestawów spaghetti edu. Powstały kolorowe, sznurkowe prace. Na zajęciach przyrodniczych rozpoznawali różne rośliny zbożowe, omawiali ich wygląd oraz sposób użycia. Uczniowie poznali także nazwy zbóż w języku angielskim. Własnoręcznie mielili ziarna w klasowym młynie. Kolejnym zadaniem było wykonanie Klasowej Książki Kucharskiej. W małych grupach opracowywali przepisy pod hasłem „Dobrze gospodaruję, jedzenia nie marnuję”. Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowanie kanapek z ulubionego rodzaju chleba. Kanapki były nie tylko smaczne i kolorowe, ale przede wszystkim zdrowe.

            W czasie realizacji projektu uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością, a także rozwijali zdolności w zakresie planowania i projektowania własnych działań.

            Opracowanie: A. Dybzińska

          • Udział w akcji #CodeWeek2023

          • W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli #CodeWeek2023, która trwała w dniach 7-22 października 2023 r.

            Na lekcjach informatyki uczniowie kl. IV – VIII mieli okazję wykazać się umiejętnościami programowania, wykazując przy tym wiele kreatywności.

            Klasy czwarte i szóste tworzyły modele i programowały je wykorzystując klocki Lego Spike Prime pozyskanych przez szkołę w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. 

            #LaboratoriaPrzyszlosci
            #LaboratoriaPrzyszłości

            Klasy piąte kodowały imprezę taneczną, a klasy VII - VIII odkrywały i budowały podwodny świat za pomocą kodu wykorzystując oprogramowanie code.org. Wielką satysfakcją dla uczniów było zdobycie certyfikatu za ukończenie zadań w ramach godziny kodowania.

             

            Tekst: M. Bożek, zdjęcia: M. Bożek, M. Wilkołazka

          • Uroczystość pierwszoklasistów

          • Wiedzę możemy zdobywać od innych,
            ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

            A. Mickiewicz

            Ślubowanie to jedno najważniejszych wydarzeń w życiu ucznia.

            Przekonały się o tym dzieci z klasy 1a i 1b, które 20 października 2023r. zostały oficjalnie włączone do społeczności szkolnej.

            Na początku najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Zadeklarowali chęć do nauki, dbania o środowisko i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie w obecności zaproszonych gości i rodziców przysięgi na sztandar szkoły. Następnie odbyło się pasowanie, którego dokonała wicedyrektor Pani Jolanta Wielgosz specjalnym „czarodziejskim” ołówkiem.

            Każdy uczeń otrzymał od wychowawcy legitymację szkolną, od gości słodką niespodziankę oraz życzenia wielu sukcesów w nauce, a od rodziców pamiątki książkowe. W salach lekcyjnych czekał na dzieci poczęstunek.

            Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a pierwszoklasistom życzymy owocnej nauki, odkrywania pasji i zainteresowań oraz niekończącej się motywacji.

            Tekst: A.Pintal, S.Janczak, A.Hadło, zdjęcia: K.Karwowska, S.Perzyńska

          • XXIII Dzień Papieski - Św. Jan Paweł II „Cywilizacja życia”

          • 16 X 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku był to dzień 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów z kl. VIIIa miał na celu przypomnienie faktów z życia i nauczania św. Jana Pawła II. Wśród wielu cennych myśli, uczestnicy spotkania mogli usłyszeć i zobaczyć, że papież pochodzący z naszego kraju to niezwykły człowiek w dziejach Polski i świata, którego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Św. Jan Paweł II. jest przykładem na to, że dzięki wytrwałości w wierze i uporowi w dążeniu do celu, można zrealizować marzenia i pięknie przeżyć życie. Całość uroczystości uświetniał szkolny chór Forte pod kierunkiem p. Katarzyny Bedy. Dekorację wprowadzającą w wyjątkowy nastrój wykonała p. Anna Sawiniec – Szczech, a interesującą prezentację przygotowała p. Małgorzata Bożek.

            Za czas, pełen radości i dobra wszystkim serdecznie dziękujemy.

            Tekst: J. Bulak, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek, S. Perzyńska

             

             

          • Medale i Nagroda z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to czas, kiedy doceniany jest trud, poświęcenie i zaangażowanie nauczycieli. 14 października 2023 r. to kolejny Dzień Nauczyciela, podczas którego nie tylko płyną serdeczne życzenia, ale także możemy pochwalić się wyróżnieniami, jakie otrzymali nasi nauczyciele.

            W tym roku chcielibyśmy podzielić się informacją o wyjątkowym osiągnięciu naszych nauczycieli. Pani Agnieszka Szuwara i Pani Marlena Szczepanek zostały uhonorowane srebrnym i brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, a Pani Iwona Zgnilec otrzymała prestiżową Nagrodę Prezydenta Miasta Zamość. Natomiast Pani Anna Taras – emerytowana nauczyciel odebrała z rąk prezydenta podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz edukacji. Te wyróżnienia są dowodem na to, że nasza kadra nauczycielska jest nie tylko wyjątkowo zaangażowana, ale także doceniana przez społeczność lokalną i władze miasta.

            Serdecznie gratulujemy naszym wyróżnionym nauczycielom i dziękujemy wszystkim za poświęcenie, trud i pasję, jakie wkładają w pracę z uczniami.

             

          • Wyniki konkursu „Rozpoznaj swojego nauczyciela”

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Rozpoznaj swojego nauczyciela”. Zadaniem uczniów było przypisanie nazwisk nauczycieli do ich zdjęć z dzieciństwa.

            Z zadaniem najlepiej poradziły sobie  uczennice klasy 6c:

            Paulina Wojtaszek

            Nina Panas- Kaźmierczak

            Hanna Kudła.

            Dziewczynkom udało się rozpoznać aż 21 nauczycieli.

            Laureatki otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

            Serdecznie gratulujemy!!!

            Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska, K. Tyrka

          • Mój pierwszy koncert symfoniczny

          • W piątek, 13 października klasy 1a, 4a i 7b pod opieką nauczycieli wzięły udział w „Moim pierwszym koncercie symfonicznym” organizowanym przez niezwykle gościnną Orkiestrę Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu.  

            Mieliśmy wspaniałą ucztę dla duszy podróżując od twórczości  założyciela Orkiestry aż do współczesnej muzyki, znanej nam z filmów.  Słuchaliśmy utworu „Żaby” - K. Namysłowskiego, a także utworów z „Avengers", „Kapitana Ameryki” czy „Jak wytresować smoka”. Mieliśmy także okazję porozmawiać z Panem Dyrygentem, Tadeuszem Wicherkiem. 

            Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i fantastyczne wrażenia.

            Tekst i zdjęcia: K. Beda

          • Dzień Edukacji Narodowej w SP7

          • „Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi,
            nauczyciel również czegoś się uczy”

                                           - Paulo Coelho

             

            13 października 2023 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom naszej szkoły kwiatki oraz medale, jako wyraz wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. Dzień ten minął wszystkim w bardzo miłej atmosferze.

            Dziękujemy paniom K. Różyckiej, A. Ciupik oraz dzieciom ze świetlicy szkolnej za wspólne wykonanie pięknych kwiatków.

            Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska, K. Różycka, M. Olszewska

          • 3a w Książnicy Zamojskiej

          • 9 października uczniowie klasy 3a pod opieką p. A. Dybzińskiej oraz p. A Sokalskiej - Wosiek wybrali się do Książnicy Zamojskiej. W ramach obchodów „Nocy Bibliotek” uczestniczyli w warsztatach z rękodzieła, w trakcie których wykonali koralikowe oraz makramowe bransoletki. Na początku zajęć dzieci obejrzały i wysłuchały przedstawionej w formie „Teatrzyku Kamishibai” indiańskiej legendy o łapaczu snów. Głównym punktem warsztatów i – jak się okazało – największą atrakcją - stała się możliwość samodzielnego wykonania bransoletek pod czujnym okiem instruktorów. Zadanie sprawiło dzieciom mnóstwo radości, a przygotowane ozdoby stały się powodem do dumy.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, A. Sokalska-Wosiek

          • 7-22.10.2023 #CodeWeek2023

          • W dniach 7 - 22 października 2023 po raz kolejny włączamy się do akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania.

            Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem.

          • Kl. 7b uczestniczy w warsztatach literacko-plastycznych

          • W ramach obchodów „Nocy Bibliotek", który przypada 7 października kl. 7b wraz z p. Joanną Mudą uczestniczyła w warsztatach literacko-plastycznych „Kolaże Szymborskiej" w Książnicy Zamojskiej" prowadzonych przez p. Joannę Słupską - Maron. Uczniowie wykazali się kreatywnością i wielkim talentem artystycznym podczas wykonywania kolaży, za co zostali nagrodzeni zakładkami do książek oraz naklejkami. Odwiedzili też salę mulitimedialną, gdzie zapoznali się z bogatym księgozbiorem literackim i multimedialnym. Atrakcją okazał się udział w Kole Fortuny, które nagradzało wszystkich uczestników cukierkami bądź naklejkami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie Książnicy oraz na fb.

            Tekst i zdjęcia: J. Muda

          • Gratulacje dla finalistów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „KEN na afiszu”

          • Plakaty utalentowanych uczniów klas 6 - 7 reprezentowały naszą szkołę w wojewódzkim konkursie, który został zorganizowany z okazji 250-lecia utworzenia Komisji Edukacji Narodowej przez Akademię Zamojską, Instytut De Republika, Kuratorium Oświaty w Lublinie i Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Partnerem przedsięwzięcia było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

            Finaliści wojewódzkiego konkursu „KEN na afiszu”: Bartosz Łuczka, Wójcik Kinga, Zgnilec Martyna, Kucińska Gabriela, Lewkowicz Alicja, Szype r Nikola, Wojtas Magdalena, Szymańska Hanna, Tijani Zahra, Góźdż Julia, Słupska Aleksandra. Utalentowanych uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec – Szczech.

            Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej, a także wystawy historycznej, udostępnionej przez Archiwum Państwowe w  Zamościu, odbyło się 5 października br. i będzie eksponowane do końca października w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec-Szczech

          • Zajęcia profilaktyczne pt. „Debata”

          • W piątek, 6 października, w klasach V odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. „Debata” przeprowadzone przez trenerów z Pracowni Edukacji z Warszawy.

            Celem zajęć był wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań. Uczniowie mogli stworzyć system wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia i wzmocnić tendencje do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych  - osłabienie siły presji rówieśniczej. Nasi uczniowie wykazali się ogromna kulturą rozmowy i wiedzą w zakresie skutków spożywania alkoholu.

            Tekst i zdjęcia: I Zgnilec

          • Wyjście kl.8a do Fort Jump

          • 6 października klasa 8a pod opieką wychowawczyni Edyty Wilczyńskiej –Krawiec wybrała się do parku trampolin Fort Jump. Wyjście było nieco spóźnioną, ale wyczekiwaną przez młodzież,  klasową imprezą z okazji Dnia Chłopaka. 

            Wszyscy bawili się bardzo dobrze, korzystając z wielu dostępnych w parku atrakcji,
            a w międzyczasie integrowali się ze sobą i zacieśniali koleżeńskie relacje.

            Po zabawie na trampolinach na zmęczonych uczniów czekała smaczna pizza, a potem w aurze  pięknej jesiennej pogody pieszo i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

            Tekst: E.Wilczyńska-Krawiec, zdjęcia: A.Sachajko z kl.8a

             

          • Dzień Chłopaka w 4b

          • Klasa 4b uczciła Dzień Chłopaka wspólnym wyjściem integracyjnym. Uczniowie pod opieką p. M. Szczepanek oraz p. A. Morawskiej wybrali się do kina na bajkę pt. „Kosmici w mojej szkole”. Było mnóstwo śmiechu i wspaniałej zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjścia.

            Tekst i zdjęcia: M. Szczepanek

          • Poznajemy zawody

          • W dniach 28 i 29 września 2023r. w klasach młodszych w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbyły się zajęcia warsztatowe.

            W czwartek naszą szkołę odwiedził pan Andrzej Suwała, pszczelarz z Białopola, który jest właścicielem gospodarstwa pasiecznego „Pszczelnik”.

            W piątek przybyła pani Ilona Kawecka, cukiernik z lubelskiej Pracowni Cukierniczej „Słodka Babeczka”.

            Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie wykonywały świece woskowe, zdobiły przygotowane babeczki oraz skręcały mebelki.

            Dzięki zajęciom praktycznym poznały bliżej tajniki pracy w zawodach: pszczelarz, stolarz i cukiernik.

            Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające,  podjęte aktywności sprawiły uczniom wiele radości i zadowolenia.

             

                  Tekst: A. Gregorowicz, zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

          • Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września został zorganizowany w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego.  Dzień Głośnego Czytania - to inicjatywa Polskiej Izby Książki z 2001 roku a patronką tego dnia jest Janina Porazińska - pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin pisarki.
            W naszej szkole zorganizowano sesje głośnego czytania w bibliotece szkolnej oraz w każdej klasie. Nauczyciel bibliotekarz zaprosił do biblioteki szkolnej uczniów klas młodszych na ucztę czytelniczą. Dzieci wysłuchały opowieści Joanny Papuzińskiej z książki  "Nasza mama czarodziejka”, Grzegorza Kasdepke “A ja nie chcę być księżniczką” i Justyny Bednarek “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Uczniowie z klas starszych czytali swoich kolegom i koleżankom na lekcjach.

            Cudowne święto, które obchodzić można i powinno się codziennie - święto, które daje nam MOC.

            Wspaniałej lektury życzymy każdego dnia!!!!

            Tekst: A. Sokalska - Wosiek, zdjęcia: A. Sokalska - Wosiek, A. Pintal

          • Kodowanie to wyzwanie

          • Programowanie jest elementem podstawy programowej w szkole podstawowej. Świetną okazję do zabawy i nauki programowania, zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, stanowi mysz do programowania Code & Go Robot Mouse. Każdorazowo zadaniem uczniów jest zbudowanie labiryntu z wykorzystaniem elementów zestawu, zaplanowanie ruchu myszy w kierunku sera przy pomocy kart kodujących, a następnie zaprogramowanie myszy za pomocą przycisków. Sekwencje programuje się bardzo łatwo dzięki nawiązaniu kolorów klawiszy na grzbiecie myszy do kolorów kart kodujących. Po uruchomieniu tego robota nadchodzi pora na wyciąganie wniosków, wprowadzanie poprawek w przypadku wystąpienia błędów. Uczniowie klas 3a i 3b we wrześniu z radością i zainteresowaniem kodowali mysz podczas zajęć w szkole.

            Dzięki wykorzystaniu tej edukacyjnej pomocy dydaktycznej pozyskanej przez szkołę w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” budowane są kluczowe umiejętności - krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, sekwencjonowanie i podstawy programowania.    

            #LaboratoriaPrzyslosci   

            Tekst i zdjęcia: A. Gregorowicz, A. Dybzińska

          • Dzień Chłopaka w 5c

          • 29 września klasa 5c obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji  uczniowie wzięli udział w seansie filmowym w kinie Stylowy. Film „Kosmici w mojej szkole” dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji. Chłopcy dodatkowo otrzymali słodki upominek oraz własnoręcznie wykonane małe prezenty od dziewcząt.

            Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego święta.

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Wilkołazka

          • Dzień Chłopaka na sportowo!

          • 29 września 2023 r. uczniowie klasy Vb z okazji Dnia Chłopaka wzięli udział w plenerowej grze - paintball. Celem wyjazdu była integracja klasy, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play.

            Przed rozpoczęciem gry uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa. Następnie zostali podzieleni na dwa zespoły. Ubrani w kombinezony, maski ochronne i wyposażeni w markery rozpoczęli grę, która dostarczyła naszym uczniom ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Na koniec nadszedł czas na ognisko, pieczenie kiełbasek i zasłużony odpoczynek.

            To był bardzo udany wyjazd!!

            Tekst i zdjęcia: M. Olszewska

          • Rajd integracyjny klas czwartych

          • W piątek (29.09) uczniowie klas czwartych - 4a, 4b oraz 4c wyruszyli na podbój roztoczańskich rezerwatów przyrody.

            Wycieczka rozpoczęła się w malowniczych lasach Józefowa, nad rzeką Szum. Sprzyjająca pogoda, niesamowite widoki oraz szum wody sprawiły, że na długo zapamiętamy ten spacer. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się m.in., jak należy poruszać się po terenach objętych ochroną. Następnie, odwiedziliśmy Górecko Kościelne, gdzie przeszliśmy aleją dębów, z których najstarszy liczy sobie ponad 500 lat! Ostatni rezerwat przyrody na trasie naszej wycieczki znajdował się w miejscowości Zwierzyniec. Trasa prowadziła przez ścieżkę dydaktyczną, urokliwy park „Zwierzyńczyk” usytuowany nad zbiornikami wodnymi oraz miejsce, gdzie pasły się koniki polskie. Trochę zmęczeni, ale we wspaniałych nastrojach, dotarliśmy do miejscowości Obrocz, gdzie czekał już na nas poczęstunek. Po szybkiej regeneracji sił dzieci mogły pobawić się na łonie natury pod czujnym okiem wychowawców - pań M. Majewskiej, M. Drozd, M. Szczepanek oraz A. Ciupik, A. Morawskiej i K. Karwowskiej.

            Taki „wypad” za miasto okazał się skuteczną odskocznią od szkolnej codzienności oraz sposobem na naładowanie „baterii” do realizacji nowych wyzwań czwartoklasistów.

            Tekst: M. Szczepanek, zdjęcia: M. Drozd, M. Szczepanek

          • Klasa 5a na pikniku z okazji Dnia Chłopaka

          • 28 września 2023 r., z okazji Dnia Chłopaka klasa 5a wybrała się na piknik do Ośrodka Rekreacyjno- Wypoczynkowego „Duet”. Dzieci uczestniczyły w różnych grach i zabawach integracyjnych, piekły kiełbaski na ognisku. Była to wspaniała okazja do rozmów, poprawy relacji między uczniami. Wszyscy wrócili zmęczeni , ale w dobrych humorach. Grupą opiekowała się wychowawczyni p. K. Tyrka oraz p. Sylwia Perzyńska.

            Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska, K. Tyrka

          • Majsterkowo klasy 3a

          • 28 września uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Zamościu.

            Głównym celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności manualnych.

            Uczniowie pod okiem specjalisty wykonali skrzynki na „skarby”. Najpierw w ruch poszły młotki i gwoździe. Dzieci samodzielnie zbijały i łączyły drewniane elementy. Wszystkie prace wykonane zostały bardzo starannie. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz własnoręcznie wykonane skrzynki. Warsztaty okazały się dla dzieci wspaniałą zabawą i dostarczyły im wiele satysfakcji.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, S. Janczak

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych