• Orszak Trzech Króli 2023
          • Orszak Trzech Króli 2023

          • 6 stycznia w Kościele obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego, nazywane również świętem Trzech Króli. W tym roku już IX raz w wielu miastach zorganizowano uroczyste pochody zwane Orszakami Trzech Króli, nawiązujące do wydarzeń opisanych w Biblii.

            W Zamościu uroczyste świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Michała Archanioła a następnie Orszak Trzech Króli wyruszył z kościoła na Rynek Wielki,  tradycyjnie prowadziła go gwiazda. W orszaku byli oczywiście trzej królowie, a także Maryja i Józef jako święta Rodzina. Pojawili się także samorządowcy, parlamentarzyści oraz mieszkańcy miasta i gminy Zamość. Główny korowód stanowiły dzieci i młodzież  w kolorowych strojach, nawiązujących do poszczególnych kontynentów. Nasi uczniowie w specjalnie przygotowanych, zielonych strojach reprezentowali kontynent afrykański. Razem z nimi wędrowały panie: Beata Stasiuk, Sylwia Perzyńska, Małgorzata Wilkołazka oraz pan Jan Szwal – odpowiedzialny za grupę „zieloną” orszaku. Po drodze byliśmy świadkami pięknych występów tanecznych Zespołu „Zamojszczyzna”, mogliśmy wspólnie  śpiewać nasze piękne kolędy, a na zakończenie wraz z Mędrcami oddać hołd Dzieciątku.

            Porządku na trasie kolędującego korowodu pilnowali druhowie z OPS i policjanci, a na mecie na wszystkich czekała żołnierska grochówka, cebularze i słodkie wypieki. 

            Tekst: M. Wilkołazka, zdjęcia: S. Perzyńska, M. Wilkołazka, J. Szwal

        • Świętowanie w „Siódemce”
          • Świętowanie w „Siódemce”

          • Tradycją naszej szkoły są coroczne obchody Dnia Patrona, które zbiegają się z uroczystością szkolnej Wigilii oraz jasełkami. W tym roku świętowaliśmy 22 grudnia, a dzień ten był wyjątkowy dla całej szkolnej społeczności.

            W każdej klasie odbyły się spotkania opłatkowe, które przygotowali uczniowie i ich rodzice wraz z wychowawcami. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie w świątecznym nastroju zaprezentowana została część artystyczna związana z Adamem Mickiewiczem – patronem  szkoły oraz tradycyjne jasełka.

            Na akademii gościliśmy panią Janinę Gąsiorowską – matkę chrzestną statku Ziemia Zamojska oraz panią Teresę Sołowiej - przewodniczącą Zarządu Osiedla Promyk. Obie panie – jak zaznaczyły w swoich wystąpieniach - są też absolwentkami naszej szkoły.

            Sylwetkę twórczą i wybrane utwory Adama Mickiewicza zaprezentowali uczniowie klas: 4a, 4c, 7a i 8a przygotowani przez nauczycieli: Joannę Mudę i p. Edytę Wilczyńską-Krawiec. Oprawę muzyczną zapewniła p. Katarzyna Beda z chórem Forte, a o piękne dekoracje zadbała p. Anna Sawiniec-Szczech.

            Tradycyjnie,  po części artystycznej poświęconej Adamowi Mickiewiczowi zaprezentowane zostały jasełka przygotowane przez p. Joannę Bulak oraz uczniów  klas: Ia, Ib, Ic, IIb, IVa i VIa.

            Na zakończenie pani dyrektor Alicja Dubel złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia oraz wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za sukcesy w różnego rodzaju konkursach.

            Spotkanie wszystkich uczniów, grona pedagogicznego, zaproszonych gości i rodziców przebiegło w bardzo miłej, podniosłej i świątecznej atmosferze.

            Tekst: E.Wilczyńska- Krawiec, zdjęcia: A.Sokalska-Wosiek

        • Rozstrzygnięcie konkursu „Anioły bożonarodzeniowe”
          • Rozstrzygnięcie konkursu „Anioły bożonarodzeniowe”

          • Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Żeby poczuć ich atmosferę świetlica szkolna zorganizowała konkurs plasytczno - techniczny „ Anioły bożonarodzeniowe”. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas 1-6 oraz ich rodziny. Zadaniem uczestników było przygotowanie sylwetki anioła w formie figury wolnostojącej lub zawieszki na choinkę. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą kreatywnością wykorzystując różnorodne materiały i tworząc niezwykłe dzieła.

            Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

            kl 1-3:

            1 miejsce

            Grzegorz Szponar

            Iga Dębska

            Aleksander Solski

            2 miejsce

            Michał Majdan

            Franciszek Łygas

            Oliwia Tuszyńska

            Zuzanna Rozkal

            3 miejsce

            Wiktor Rokicki

            Natalia Kraska

            Emilia Smutniak

             

            kl. 4-6:

            1 miejsce

            Aniela Koperwas

            2 miejsce

            Tymon Gontarz

            3 miejsce

            Wiktor Bartnik-Skrzyński

            Emilia Lis

             

            Nagrody zostały ufundowane przez Fort Jump Park Trampolin.

            Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

          • Where is Santa?

          • Kolor czerwony, mnóstwo świetnej zabawy oraz niesamowity świąteczny nastrój to wszystko można było zobaczyć i przeżyć podczas V edycji Turnieju Języka Angielskiego „Where is Santa?,” który odbył się 20 grudnia w naszej szkole. W zabawie wzięli udział uczniowie klas I, II oraz III.

            Pięcioosobowe drużyny zmagały się z łamigłówkami oraz zadaniami sprawdzającymi znajomość języka angielskiego, logiczne myślenie oraz spryt. Dzieci z zaangażowaniem „przygotowały” pizzę dla naszego Gościa, wzięły udział w treningu rzutu prezentem do komina oraz przekonały się, jak ważny jest nos Rudolfa i jego supermoc. Nasi uczniowie bezbłędnie rozwiązali również świąteczne Sudoku.  Mnóstwo emocji dostarczył uczestnikom turnieju quiz Kahoot, z tabletami w rękach oraz z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy przebrnęli przez 10 niełatwych pytań. Ku uciesze Mikołaja, każda z klas przygotowała dla niego muzyczną niespodziankę, świąteczną piosenkę w wersji angielskiej. Po występach naszych uczniów sala ucichła, gdyż zadzwonił telefon od św. Mikołaja! Tak, tak, sam Mikołaj za pomocą wideotelefonu pochwalił nasze dzieci oraz dał im kilka rad. Całe to niezwykłe wydarzenie podsumowała Pani Dyrektor Alicja Dubel, która ogłosiła wyniki turnieju i wręczyła drużynom zasłużone medale i nagrody.

            Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju:

            Klasy I

            I miejsce –  klasa 1c

            II miejsce –  klasa 1b

            III miejsce – klasa 1a

            Klasy II

            I miejsce –  klasa 2a

            II miejsce – klasa 2c

            III miejsce –klasa 2b

            Klasy III

            I miejsce –klasa 3b

            II miejsce –klasa 3a

            III miejsce – klasa 3c

            GRATULUJEMY !!!

            Serdeczne podziękowania należą się Paniom, które przygotowały dzieci do udziału w zabawie oraz Paniom Sylwii Perzyńskiej, Elżbiecie Iwaniec i Magdalenie Olszewskiej za nieodzowną pomoc w przygotowaniu całego wydarzenia. Świąteczny nastrój to również zasługa Pani Anny Sawiniec-Szczech, która przygotowała dekorację. Obejrzeć fotorelację oraz nagranie z turnieju możemy dzięki Paniom Annie Sokalskiej- Wosiek i Annie Pintal.

            Z najlepszymi świątecznymi życzeniami….

            - Elfy  (Marlena Szczepanek i Agnieszka Dybzińska

        • English grammar??? – No problem!!!
          • English grammar??? – No problem!!!

          • „Oswoić” gramatykę próbowali uczniowie klas 4, klasy 5a oraz 6b podczas lekcji języka angielskiego. Wykonali oni Lapbooki – prace plastyczno-językowe na temat różnych zagadnień gramatycznych. Jak się okazało gramatyka języka angielskiego wcale nie musi być ani nudna, ani trudna a odmiana czasowników, tworzenie liczby mnogiej rzeczowników czy też czasy gramatyczne to coś, z czym można sobie poradzić. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością przy tworzeniu swoich prac a omawiany materiał gramatyczny z pewnością zostanie w głowach na długo.

            Tekst i zdjęcia M. Szczepanek

        • Uczniowie „Siódemki” wiedzą, jak dbać o jeże
          • Uczniowie „Siódemki” wiedzą, jak dbać o jeże

          • Uczniowie z klasy IVa  i IVb pod kierunkiem p. Anny Sawiniec – Szczech licznie wzięli udział w konkursie proekologicznym „Castorama strzeże zamojskie jeże” organizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość pod technicznym nadzorem Castorama Zamość.

            W konkursie plastycznym „Castorama strzeże zamojskie jeże” pamiątkowe dyplomy otrzymali: Patrycja Blaszka, Alicja Derkacz, Anna Koperwas, Antonina Pogódź, Nikodem Sitarz, Julia Hałas, Hanna Ciurysek, Kaja Szkałuba, Emilia Zaręba, Natalia Krawiec, Małgorzata Bartoszczyk, Aleksandra Oleniak, Krystian Przednowek-Rzekęć.

            Dziękujemy za kształtowanie postawy proekologicznej wśród uczniów szkół i przedszkoli w Zamościu.

             

          • Dekorowanie pierniczków w klasach 1-3

          • W grudniu uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach, podczas których dekorowali pierniczki. Wszyscy starali się, by ich dzieła smakowały jak najlepiej. Uczniowie pracowali z wielkim zapałem i wytrwałością. Każdy piernik wykonany przez dzieci był wyjątkowy, nie zabrakło też słodkich wrażeń.

            Stworzone pierniczki zostały zapakowane i dzieci zabrały je do domu, aby ozdobić nimi stół, choinkę, albo  dać komuś w prezencie.

            Tekst: A. Dybzińska, zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

        • Świąteczne zmagania szachistów w I LO w Zamościu.
          • Świąteczne zmagania szachistów w I LO w Zamościu.

          • 19 grudnia 2022r. odbyły się kolejne zawody szachowe w I LO. Tym razem młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych spotkała się na Turnieju Świątecznym. Jest  to już drugi turniej szachowy stacjonarny, gdzie gospodarzem jest pierwsze Liceum w Zamościu. Należy dodać, że poprzedni turniej odbył się w listopadzie i miał charakter patriotyczny. Dzisiejszy turniej  świąteczny odbywał się pod patronatem Dyrektora I LO.W zawodach udział wzięły trzy Szkoły Podstawowe i trzy Szkoły Ponadpodstawowe. Podczas turnieju prowadzona była klasyfikacja indywidualna w czterech kategoriach: dziewczęta, chłopcy szkoły podstawowe oraz dziewczęta, chłopcy szkoły ponadpodstawowe. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: drugie miejsce Karolina Guzek SP7 Zamość, kategoria chłopców SP: trzecie miejsce Jan Bondyra SP7 Zamość. Serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i życzymy kolejnych sukcesów w następnych zawodach szachowych.

            Tekst i zdjęcia: J. Bekas

        • Wielokulturowy kalendarz adwentowy
          • Wielokulturowy kalendarz adwentowy

          • W listopadzie został ogłoszony w naszej szkole konkurs  na „Wielokulturowy kalendarz adwentowy”. Celem konkursu było poznanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia

            w innych krajach, okazywanie szacunku dla kultury i tradycji innych narodów oraz rozwijanie kreatywności uczniów. Zgodnie z przyjętym  zwyczajem dzieci 1 grudnia rozpoczynają odliczanie dni Adwentu. Kalendarz z okienkami lub przegródkami zawiera najczęściej cukierki lub inne małe niespodzianki. Okienka są ponumerowane od 1 do 24. Każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno kolejne okienko. Kalendarz umila klasom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W ramach konkursu uczniowie samodzielnie wykonywali kalendarz adwentowy według własnego projektu. Mieli również za zadanie znaleźć nazwy liczebników w różnych językach, w tym z łaciny.  Mile zaskoczyli nas swoją pomysłowością.

            Oto wyniki:

            I miejsce - Dawid Gąska, Mateusz Osuch, Artur Sarzyński

            II miejsce - Alicja Derkacz, Patrycja Blaszka, Hubert Chmiel

            III miejsce – Marcel Momot, Antoni Kalisz, Rafał Żołnierczuk

            Wyróżnienia - Julia Góźdż, Kajetan Więsyk, Nikodem Sitarz, Julia Hałas, Julia Śniecikowska

            Konkurs wpisał się w realizację kierunków oświatowych państwa mających na celu działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczenia się języka łacińskiego już od szkoły podstawowej.

            Podczas uroczystego  podsumowania konkursu  uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Gratulujemy zwycięzcom  i zapraszamy w przyszłym roku uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na „Najpiękniejszy kalendarz adwentowy”. Uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Sawiniec – Szczech oraz pani Bożena Pintal.

                                                 

        • Tak. Pomagam!
          • Tak. Pomagam!

          • W dniach 2-3 grudnia 2022 roku miała miejsce XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” Podczas tej akcji charytatywnej, szkolni wolontariusze z kl.8a i 8b pod opieką  p. A. Jaworskiej i p. J. Szwala zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Z zebranych artykułów spożywczych zostaną przygotowane paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych, chorych pochodzących z terenów Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i poświęcony czas dla drugiego człowieka.

            Tekst: J. Bulak. Zdjęcia: Wolontariusze

             

        • Świetliczaki pieką świąteczne pierniki
          • Świetliczaki pieką świąteczne pierniki

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

            16 grudnia uczniowie klas trzecich uczęszczający do świetlicy szkolnej poczuli klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pod opieka p. Karoliny Różyckiej i p. Marty Kuryło z zapałem przygotowali świąteczne pierniki. W miłej atmosferze zarabiali i wałkowali ciasto oraz wykrawali świąteczne formy. Na koniec fantazyjnie udekorowali swoje wypieki. Uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

            Tekst i zdjęcia: K. Różycka, M. Kuryło

        • Jasełka dla rodziców
          • Jasełka dla rodziców

          • „Bo święta są właśnie po to, by kochać ludzi z ochotą.
             By uczyć się wybaczania, szacunku i pojednania”.

            W radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klas: Ia, Ib, Ic, IIb, IVa oraz VIa, którzy w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus. Dnia 15.12.2022r. wspólnie z rodzicami naszych uczniów mogliśmy przeżywać historię Maryi i Józefa sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to przyszedł na świat Zbawiciel niosąc całemu światu pokój i miłość.   Poszczególne sceny widowiska zostały ubogacone śpiewem kolęd i pastorałek w wykonaniu „Chóru Forte” pod kierunkiem p. Katarzyny Bedy a przepiękna scenografia p. Anny Sawiniec-Szczech nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Wszystkim zaangażowanym za pomoc, obecność i  rodzinną bliskość serdecznie dziękujemy.

            Tekst: J. Bulak, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek.

        • Pierniczkowe szaleństwo!
          • Pierniczkowe szaleństwo!

          • Nic tak słodko nie przygotuje nas na czas Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekorowanie pierników.

            13 grudnia uczniowie klasy II a pod opieką p. A. Wysockiej i p. K. Karwowskiej wzięli udział w warsztatach kulinarnych.

            Na początku dzieci poznały tajniki powstawania piernikowego ciasta. Następnie samodzielnie formowały i wałkowały ciasto oraz za pomocą wielokształtnych foremek wycinały pierniczki. Po ich upieczeniu dzieci ozdabiały ciastka według własnej inwencji twórczej.

            Efekty były zaskakujące, a zajęcia przyniosły zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym dużo radości i satysfakcji.

            Tekst: K. Karwowska, zdjęcia: A. Wysocka

        • Eliza Pupiec otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego
          • Eliza Pupiec otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego

          • Z przyjemnością informujemy, że Eliza Pupiec uczennica klasy 8c została stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego. Stypendium jest przyznawane w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych” dla najzdolniejszych uczniów. Celem programu jest wzmocnienie potencjału osobistego i edukacyjnego uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przynajmniej jednego z nauczanych przedmiotów przyrodniczych tj. biologii, geografii, chemii
            i fizyki, informatyki, języków obcych nowożytnych, mate matyki lub przedsiębiorczości,
            tak zwanych przedmiotów kluczowych, rozpoczynających i kontynuujących przygotowania
            do odpowiedzialnego wyboru ścieżki swojej kariery zawodowej poprzez wsparcie stypendialne.
            O stypendium mogą się ubiegać uczniowie, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki nauczania
            oraz brali udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach.

            Eliza spełniła wszystkie wymagane warunki i dzięki temu uzyskała stypendium, czego bardzo gorąco jej gratulujemy i życzymy powodzenia.

        • Poznajemy zawody
          • Poznajemy zawody

          • W ramach doradztwa zawodowego - poznajemy zawody, naszym kolejnym gościem był tata Bartka, który z zawodu jest żołnierzem. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej służbie, zaprezentował mundur oraz wyjaśnił znaczenie kolorystyki stroju. Uczniowie dowiedzieli się,  że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale także pomagają w sytuacjach kryzysowych. Biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

            Dziękujemy za ciekawe spotkanie w naszej szkolnej świetlicy.

            Tekst: Agnieszka Wysocka

        • Finał „Szlachetnej Paczki”
          • Finał „Szlachetnej Paczki”

          • Z inicjatywy Pani Dyrektor Alicji Dubel nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Do tworzenia paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. 8 grudnia wolontariusze z naszej szkoły razem z nauczycielami panią M. Olszewską i panią S. Perzyńską spakowali zebrane dary. Dzięki ofiarności społeczności szkolnej, udało nam się przygotować 8 różnorodnych paczek, które zostały przekazane do magazynu zlokalizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu. W czasie trwania Weekendu Cudów (10- 11 grudnia) paczki zostały dostarczone wybranej rodzinie. Bardzo dziękujemy: uczniom, rodzicom, nauczycielom za zaangażowanie w akcję. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość na potrzeby innych, za troskę o los drugiego człowieka, za szlachetność i bezinteresowność.

        • Warsztaty w Zamojskim Muzeum
          • Warsztaty w Zamojskim Muzeum

          • Dnia 9 grudnia 2022r. klasa 3a pod opieką pani Anny Pintal i pani Alicji Ciupik uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych w Zamojskim Muzeum.

            Uczniowie obejrzeli prezentację o Bożym Narodzeniu, wysłuchali opowieści o zapomnianych już tradycjach świątecznych, a następnie wykonali łańcuch z bibuły i słomy.

            Tekst i zdjęcia: Anna Pintal

        • Wizyta 4b w Teatrze Andersena w Lublinie
          • Wizyta 4b w Teatrze Andersena w Lublinie

          • 9 grudnia był dla klasy 4b dniem pełnym emocji. W tym dniu odbyła się  wycieczka do Teatru Andersena w Lublinie. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Uczniowie przed spektaklem wzięli udział w warsztatach lalkarskich. Poznali różne rodzaje lalek teatralnych– kukiełki, pacynki, jawajki, marionetki, tintamareski, mapedy, bunraku i maski. Zmierzyli się z trudną sztuką bycia aktorem. Zajęcia zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Był również czas na relaks  na „Miejskiej łące kwietnej”, która jest  dydaktycznym projektem Centrum Spotkania Kultur i wizytę w księgarni. Wszyscy byli zafascynowani miejscem, w którym się znajdowali. Następnie uczniowie z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem  obejrzeli  wspaniały spektakl pt.”Arabella”. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz gra aktorów. Dzieci nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka, zmienne oświetlenie i inne efekty specjalne powodowały, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Ostatnim punktem wyjazdu był park trampolin, gdzie dzieci mogły spędzić beztroski czas na podskokach, zjazdach i dobrej zabawie. Słodkie uśmiechy i radosne opowieści  są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

            Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Iwona Zgnilec i Magdalena Olszewska

          • Projekt historyczny „BohaterON – włącz historię!”

          • W tym roku uczniowie naszej szkoły zostali zaangażowani po raz czwarty do ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!” Jest to akcja upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego oraz promująca historię Polski XX wieku. Projekt ma na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

            Uczniowie w październiku i listopadzie poznawali historię Powstania Warszawskiego, losy Powstańców oraz realia życia pod okupacją w Warszawie. Na podstawie materiałów udostępnionych przez organizatorów programu (Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów) uczniowie wykonali plakaty, notatki i notatki graficzne.

            Dokonano także pamiątkowego wpisu na stronie https://dumnizpowstancow.pl/mapa?id=97ded155-d307-433d-a5ac-bc412e793492. Zachęcamy do odwiedzenia strony i kliknięcia w serduszko! Warto podkreślić, iż akcja uzyskała wsparcie wielu instytucji państwowych oraz osób ze świata kultury https://bohateron.pl/o-nas/o-akcji/ .

            Na zakończenie projektu uczniowie naszej szkoły przygotowali podziękowania, które zamieszczamy w tym krótkim filmiku.

            Małgorzata Drozd

          • Świąteczne warsztaty dla dzieci i rodziców

          • Czas Świąt Bożego Narodzenia, to okres różnych przygotowań. To świąteczne dekorowanie domu, przygotowywanie tradycyjnych potraw, ubieranie choinki oraz wykonywanie ozdób świątecznych. Z tej to okazji 7 grudnia uczniowie klas I - III wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach bożenarodzeniowych, które przygotowały i poprowadziły pani Sylwia Perzyńska, pani Magdalena Olszewska oraz pani Dominika Zwolak. Mali artyści z rodzicami oraz rodzeństwem przy dźwiękach świątecznych piosenek  wykonywali świąteczne ozdoby: lampiony, stroiki oraz gwiazdy, wykazując się przy tym ogromną pomysłowością i kreatywnością. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego wszyscy uczestnicy wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

            W czasie warsztatów powstało wiele pięknych ozdób, które z pewnością będą zdobiły domy w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
            Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie warsztatów.

        • Zawody strzeleckie Miasta Zamość Szkół Podstawowych.
          • Zawody strzeleckie Miasta Zamość Szkół Podstawowych.

          • W dniu 7 grudnia 2022 r. odbyły się pierwsze Mistrzostwa Miasta Zamość w strzelectwie sportowym. Zawody odbyły się w ZSP Nr 5 w Zamościu, a „Siódemkę” reprezentowały dwa zespoły trzyosobowe z klas ósmych. Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelanie z broni interaktywnej, z broni pneumatycznej i broni bojowej. W końcowej klasyfikacji liczyły się punkty z trzech konkurencji. Ostatecznie I zespół z „Siódemki” zajął czwarte miejsce, a zespół drugi uplasował się na miejscu szóstym. Najlepiej strzelającym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Miłosz Lenard z klasy 8c. Miłosz zajął 7 miejsce indywidualnie na 29 startujących zawodników. Należy dodać, iż zawody odbywały się pod patronatem  Prezydenta Miasta Zamość. Gratulujemy strzelcom dobrych wyników.

            Tekst i zdjęcia: J. Bekas

          • Mikołaju, Mikołaju …

          • Jak grudzień to oczekiwanie na Świętego Mikołaja. I tym razem długo oczekiwany gość nie zawiódł naszych uczniów. Odwiedził naszą szkołę. Spotkał się z dziećmi i młodzieżą, razem z Panią Dyrektor Alicją Dubel częstując słodkościami. Uczniowie byli przeszczęśliwi, radośni  i pełni zaskoczenia takimi odwiedzinami, zwłaszcza nasi pierwszoklasiści.

            Dziękujemy pięknie mikołajowym pomocnikom – Radzie Rodziców za smakowite cukierki.

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska – Wosiek

             

        • Mikołajki w kl. 4c
          • Mikołajki w kl. 4c

          • W okazji mikołajek, rodzice uczniów klasy 4c zorganizowali swoim pociechom udział w kreatywnych warsztatach w Zamojskim Domu Kultury. Na początku dzieci poznały historię Ignacego i Stasia. Uczyły się czym jest wdzięczność i jak można być dobrym człowiekiem. Przypomniały sobie o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Było też śpiewanie kolęd z akompaniamentem uczennicy - Marysi i  wychowawczyni  klasy pani Małgorzaty.  Następnie dzieci tworzyły swoje bombki choinkowe.

            Uczniowie klasy 4c to grupa  bardzo kreatywnych, małych artystów.

            Dzieci świetnie się bawiły, zadowolone z mile spędzonego czasu wróciły z uśmiechem do szkoły.

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak miły prezent i kreatywnie spędzony czas.

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Wilkołazka

             

        • Mikołajki  na łyżwach
          • Mikołajki na łyżwach

          • Uczniowie klasy 5b dzień Świętnego Mikołaja postanowili uczcić wyjściem na łyżwy. W tym dniu nie było tradycyjnych prezentów natomiast była dobra zabawa na lodowisku. Po wyjściu z lodowiska klasa udała się na krótki odpoczynek i posiłek przy pizzy. Mamy nadzieję, że pomysł mikołajek w tej formie się sprawdził. Na uwagę zasługuje fakt, że klasa 5b z siódemki była pierwszą grupą ze szkół tuż po otwarciu lodowiska.

            Tekst i zdjęcia: J. Bekas

          • Robotyka z klockami LEGO w klasach 1-3 - #LaboratoriumPrzyszłości

          • Wspólną misją Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu otrzymała wsparcie w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) otrzymując wsparcie finansowe na wyposażenie techniczne właśnie w ramach Laboratoriów Przyszłości. Wśród zakupionego nowoczesnego sprzętu znalazły się zestawy Lego Education BricQ Motion Prime. Zajęcia z ich wykorzystaniem prowadzą nauczyciele klas 1-3 w swoich klasach w ramach zajęć „Programuję z klockami i robotami”. Zestaw Lego pozwala zaangażować uczniów w naukę przedmiotów STEAM za pomocą eksperymentowania z siłami i ruchem. Umożliwia praktyczną naukę w prosty sposób zapewniając uczniom wiele satysfakcjonujących chwil osobistego odkrywania praw fizyki, kiedy wprawiają klocki LEGO w ruch bez użycia technologii. Dzieci z wielkim zaangażowaniem konstruują w oparciu o instrukcje w broszurach, ale z największą ochotą tworzą swoje projekty.

            Opracowanie: A. Gregorowicz,  A. Dybzińska

        • Paleniu mówimy – nie!
          • Paleniu mówimy – nie!

          • W tym roku szkolnym przeprowadziliśmy koleją akcję antynikotynową. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Paleniu mówimy nie!”. Zostały przygotowane ulotki informacyjne na temat szkodliwości palenia papierosów, także tych elektronicznych.

            W te działania szczególnie zaangażowała się Emilka Kaniewska z klasy 8b. Uczennice klasy 8a – Aleksandra Guzek i Gabriela Szadkowska rozprowadziły ulotki wśród uczniów naszej szkoły.

            Paleniu mówimy stanowcze NIE.

            Tekst i zdjęcia: M. Majewska

        • Mikołajkowo w kl.6b
          • Mikołajkowo w kl.6b

          • We wtorek 5. grudnia  klasa VIb  wybrała się z wychowawczynią na mikołajkowe zwiedzanie Zamojskiej Starówki. Wycieczka miała turystyczno-edukacyjny charakter, gdyż uczniowie zwiedzali Zamość pod okiem przewodnika, który przybliżył im dawne czasy i ważne wydarzenia z dziejów twierdzy. Uczestnicy mogli zobaczyć kilka ciekawych miejsc, usłyszeć wiele interesujących historii i ciekawostek o rodzinnym mieście i jego założycielu Janie Zamoyskim. Dzień był bardzo chłodny, więc zwiedzanie zakończyliśmy w pizzerii, gdzie rozgrzaliśmy zmarznięte nosy i dłonie przy pizzy. Nastroje dopisały, wszyscy radośnie wróciliśmy do szkoły.

            Tekst i zdjęcia: J. Muda

        • 4b na warsztatach świątecznych w ZDK
          • 4b na warsztatach świątecznych w ZDK

          • Grudzień to bardzo magiczny miesiąc. Jesteśmy dla siebie bardziej życzliwi i myślimy jak najpiękniej przygotować się na ten wyjątkowy czas.

            Dzięki inicjatywie swoich rodziców uczniowie klasy 4b wzięli udział w niezwykłych warsztatach. Na początku dzieci poznały historię Ignacego i Stasia. Uczyły się czym jest wdzięczność i jak można być dobrym człowiekiem.  Później odbył się konkurs na najbardziej niezwykłe imię dla renifera św. Mikołaja. Następnie każdy samodzielnie wykonał choinkę według własnego pomysłu. Kolejnym zadaniem było zrobienie miękkiej bombeczki z nici. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności, bardzo dobrze się bawiąc. Wykonywanym pracom towarzyszył śpiew pastorałek i zimowych piosenek.

            Tekst i zdjęcia: Iwona Zgnilec

        • Kolędowanie na Rynku Wielkim
          • Kolędowanie na Rynku Wielkim

          • W miniony weekend na Rynku Wielkim miał miejsce Jarmark Świąteczny. Imprezie towarzyszyło kolędowanie w wykonaniu zespołów z różnych szkół i przedszkoli. Nie mogło zabraknąć i naszej Szkoły, którą pięknie reprezentował Chór FORTE oraz solistki: Daniela Mbas, Hanna Kudła, Julia Wosiek oraz Wiktoria Naworol. Zaśpiewaliśmy miłe dla ucha, nastrojowe i pełne magii Świąt Bożego Narodzenia kolędy i piosenki świąteczne... Swoją obecnością wspierała nas Pani Dyrektor Alicja Dubel, nauczyciele oraz rodzice. Chór i solistów przygotowała Pani Katarzyna Beda.

        • Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli EW i WF w „Siódemce”
          • Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli EW i WF w „Siódemce”

          • W miniony czwartek 1 grudnia odbyły się warsztaty dla nauczycieli EW i WF. Celem szkolenia było zaproszenie do współpracy nauczycieli przy tworzeniu sieci szkół pod nazwą „ Nowoczesne metody pracy w wychowaniu fizycznym”. Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej w formie pokazu. Tematem głównym były: Gry i zabawy w terenie przyszkolnym”.

            W szkoleniu udział wzięły panie z EW, nauczyciele wspomagający i nauczyciele wf. Istotnym czynnikiem w warsztatach było poznanie potrzeb nauczycieli na temat dalszych szkoleń i współpracy z LSCDN w Lublinie.

        • Szkolenie dla rodziców
          • Szkolenie dla rodziców

          • Szanowni Państwo Rodzice,

            Żyjemy w czasach, w których ryzyko zachorowalności na depresję i inne zaburzenia psychiczne z roku na rok wzrasta. Z tego powodu chcemy, jako szkoła, poruszyć temat przeciwdziałania temu zjawisku.

            Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na szkolenie on-line na temat: „Profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”. Szkolenie poprowadzi psycholog szkolny, Małgorzata Mówińska. Prowadząca podejmie temat warunków, w których dzieci i młodzież są najmniej narażone na zaburzenia zdrowia psychicznego oraz działań, które należy podjąć, kiedy  zaobserwujemy niepokojące objawy .

            Szkolenie odbędzie się dnia 08.12. br. o godzinie 16.00.

            Chcąc wziąć udział w szkoleniu, proszę wejść w link wysłany do każdego rodzica w wiadomości prywatnej przez dziennik elektroniczny.

            Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu

        • Historia pisma i książki
          • Historia pisma i książki

          • Uczniowie klasy 4a na lekcji języka polskiego poznawali historię pisma i książki od początków do współczesności. Poznali rodzaje pisma starożytnego, dowiedzieli się, kiedy pojawiły się pierwsze książki do czytania, co miało na to wpływ, kto był twórcą „ruchomych czcionek”, dlaczego druk był tak ważny dla upowszechnienia się wiedzy. Dzięki zastosowaniu technologii VR(otrzymanych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości) zwiedzili starożytne miejsca - kolebki pisma: starożytny Rzym i Grecję.

            Tekst i zdjęcia: Joanna Muda

        • Wyniki konkursu „Z niepełnosprawnym na co dzień – jak pomóc, a nie szkodzić"
          • Wyniki konkursu „Z niepełnosprawnym na co dzień – jak pomóc, a nie szkodzić"

          • Rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do klas 1-3 „Z niepełnosprawnym na co dzień – jak pomóc, a nie szkodzić":

            I miejsce:

            Karolina Łaszkiewicz kl. 2A

            Nicola Tłuczek kl. 3C

            Hania Lech kl. 1C

            II miejsce:

            Joanna Marciniak kl. 1B

            Jan Puchacz kl. 3A

            Jagoda Łuczka kl. 2A

            III miejsce:

            Oliwia Tuszyńska kl. 2C

            Hania Zakrzewska kl. 3B

            Gustaw Rozwadowski kl. 1C

            Wyróżnienia:

            Igor Sokołowski kl. 2C

            Paulina Bielak kl. 2C

            Zuzia Tretyn kl. 2C

            Olaf Rozwadowski kl. 2C

            Gabrysia Bartnicka kl. 2C

            Wiktoria Dudek kl. 2C

            Wiktoria Nowosad kl. 2C

            Zuzia Bielak kl. 2C

            Kacper Kusz kl. 3A

            Kornel Topolski kl. 1A

            Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

            Tekst:  E. Iwaniec, zdjęcia E. Iwaniec, A. Kardasz

          • 2a na warsztatach świątecznych w Zamojskim Domu Kultury

          • Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, na który wszyscy z niecierpliwością czekamy.

            Aby poczuć  atmosferę zbliżających się świąt, klasa 2a pod opieką p. A. Dybzińskiej oraz p. E. Iwaniec wybrała się do Zamojskiego Domu Kultury. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych warsztatach, podczas których wykonali piękne ozdoby choinkowe.

            Dzieci były bardzo zaangażowane, aktywnie i z uwagą wykonywały polecenia prowadzącej. Efektem ich pracy były pełne uroku bombki, które zabrały do swoich domów. Zorganizowane warsztaty były miłym przeżyciem, a wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor i radość z tworzenia własnych ozdób. Zapraszamy do galerii.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, E. Iwaniec

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych