• Nasi sportowcy

          • 27 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce 2023.W ramach Czwartków Lekkoatletycznych (edycja jesienna) nasi uczniowie wywalczyli złote i brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych:

            Julia Hałas klasa 5b bieg 300m- I miejsce

            Monika Dynowska klasa 6c bieg 600m- I miejsce

            Monika Dynowska klasa6c pchnięcie kulą- I miejsce

            Luiza Litwińczuk-Dziuba klasa 7a skok w dal- III miejsce

            Cis Kacper klasa 7b bieg 300m- III miejsce

            Gromek Borys klasa 7a bieg 1000m- III miejsce

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zmagania sportowe!!!!

            Tekst i zdjęcia: R. Witkowski, I. Więsyk

          • Szkolna wystawa plakatów upamiętniająca 250. rocznicę powstania KEN

          • Uczniowie koła plastyczno- technicznego zorganizowali wystawę plakatów z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Komisja była ciałem kolegialnym. Składała się z ośmiu (a potem dwunastu) osób wybieranych na 6-letnie kadencje. Byli nimi: Ignacy Massalski biskup wileński, Michał Poniatowski (młodszy brat króla) wówczas biskup płocki, a potem ostatni prymas I Rzeczypospolitej, Joachim Chreptowicz podkanclerzy litewski, August Sułkowski wojewoda gnieźnieński, książę Adam Kazimierz Czartoryski generał ziem ruskich, były kanclerz Andrzej Zamoyski, Ignacy Potocki pisarz wielki litewski i Antoni Poniński starosta kopanicki. Pierwszym prezesem Komisji został biskup Massalski, którego w 1776 roku zastąpił biskup Poniatowski. Cele szkolnego projektu edukacyjnego: -promowanie osób, wydarzeń historycznych związanych z utworzeniem i działalnością KEN, - stworzenie uczniom możliwości prezentowania swoich talentów,  - wybranie  prac plastycznych uczniów klas 6-8 reprezentujących naszą szkołę w wojewódzkim konkursie plastycznym „KEN na afiszu”. Konkurs zorganizowała Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu celem kształtowania postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych oraz rozwijania poczucia wspólnoty narodowej. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym 2023/2024.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

          • 20 września 2023r. uczniowie z kl. 4a uczestniczyli wraz z panią Anną Sawiniec-Szczech, nauczycielem techniki, w Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa.  Na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu przedstawiciele policji i straży pożarnej pokazali uczestnikom sprzęt na którym pracują oraz opowiadali jak być bezpiecznym na drodze i jak w sezonie jesienno-zimowym  uchronić się przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami. Dzieci oglądały pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz samochód symulacyjny WORD. Uczniowie dużo już wiedzą  na temat bezpieczeństwa, ale warto było odświeżyć tę wiedzę.

            Tekst: Anna Sokalska-Wosiek, zdjęcia Anna Sawiniec-Szczech

          • Gramy w ręczną!

          • Od 5 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu jest realizowany ogólnopolski projekt pt. „Gramy w ręczną”. Projekt jest skierowany do uczniów klas 1-3. Organizatorem projektu jest PZPR w Polsce, a patronuje temu wydarzeniu i udziela wsparcia finansowego MSiT. Zajęcia odbywają się aż trzy razy w tygodniu i potrwają do połowy grudnia 2023 r. Celem tych spotkań jest nauka gry w piłkę ręczną oraz utworzenie reprezentacji szkoły w tej dyscyplinie.

            Tekst: Jerzy Bekas

          • Bezpieczeństwa uczymy się z Kolejowym ABC

          • Uczniowie klasy 4a na lekcjach techniki pod kierunkiem p. A. Sawiniec – Szczech dołączyli do kolejowych przygód Rogatka w ramach projektu edukacyjnego „Kolejowe ABC II”. Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Życzymy bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Mierzymy się ze smogiem

          • W roku szkolnym 2022/23 uczniowie klas ósmych, pod kierunkiem p. M. Majewskiej, zaangażowali się w realizację projektu badawczo-edukacyjnego pod nazwą Edukacyjna Sieć Antysmogowa.

            Celem programu jest zwiększenie świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii. Przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu (w tym również wymiarze praktycznym poprzez wykorzystanie w szkołach urządzeń i technologii informatycznych do mierzenia oraz prezentacji poziomu smogu).

            Za zdobycie wyróżnienia w konkursie pt. „Mierzymy się ze smogiem” nasza szkoła otrzymała dwa monitory, które zostały zamontowane na szkolnym korytarzu.

            Dziękujemy p. dyr. Alicji Dubel, która była inicjatorką projektu, p. Marcie Majewskiej oraz uczniom za kreatywność i zaangażowanie.

          • Rocznica agresji z 17 września 1939

          • 17 września reprezentacja naszej szkoły, na czele z Panią Dyrektor Alicją Dubel i pocztem sztandarowym, wzięła udział w obchodach 84 rocznicy  agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbyła się na Rotundzie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Prezydent Miasta Zamość, Andrzej Wnuk. Następnie został odczytany apel pamięci, który  uwieńczono salwą honorową. Na płycie pamiątkowej pomordowanych na Rotundzie zgromadzone delegacje złożyły wieńce.

          • Forum mediatorów szkolnych i rówieśniczych

          • 15 września 2023 r w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie dla mediatorów szkolnych i rówieśniczych, w którym uczestniczyła p. S. Perzyńska-mediator SP7.

            „Forum mediatorów szkolnych i rówieśniczych” miało na celu wymianę doświadczeń, dzielenie się dobrymi praktykami oraz było podsumowaniem działań zrealizowanych w ramach pilotażowego programu „Sieć współpracy mediatorów szkolnych”, które przedstawiła p. Ewa Kucharska z LCDN.

            Pani Sędzia Agnieszka Sikora z Sądu Okręgowego w Lublinie oraz p. Sędzia Teresa Bodys z Sądu Okręgowego w Zamościu przybliżyły ścieżkę rozwoju mediatorów działających w placówkach oświatowych.

            Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska

          • Zakamarkowe warsztaty w naszej szkole

          • Uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez wydawnictwo Zakamarki. Zajęcia poprowadziła pani Agata Korcz- Rozłowska.

            Klasy drugie poznały serię „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Uczniowie odpowiadali na pytania kto to jest detektyw, jakie cechy charakteru oraz atrybuty powinien posiadać. Wysłuchali fragmentów „Tajemnicy diamentów” i wzięli udział w zgadywankach detektywistycznych. Okazało się, że wielu uczniów, przeczytało nawet kilka książek z prezentowanej serii. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach  rozwijających nieszablonowe myślenie z pomocą wyjątkowego Wilka z piasku. Szukali odpowiedzi na wiele intrygujących pytań, szyfrowali wiadomości. Trzyczęściowa seria o Piaskowym Wilku to prosta, a jednocześnie pełna treści opowieść o przyjaźni.

            Tekst: A.Dybzińska, zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

          • „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - lekturą XII edycji Narodowego Czytania

          • „– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście z okazji kolejnej edycji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda”

            I tak dniu 8 września 2023 roku nasza szkoła uczestniczyła w dwunastej edycji Narodowego Czytania zorganizowanej we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, Dyskusyjnym Klubem Książki przy Bibliotece Pedagogicznej i Katolicką Szkołą Podstawową im. św. Ojca Pio. Wszyscy uczestnicy wsłuchali się w opowieść o Elizie Orzeszkowej, w legendę o Janie i Cecylii oraz w piosenkę „Ty pójdziesz górą”.

            Uczestnikami tegorocznego wydarzenia, dzięki którym doświadczyliśmy literackiego podwieczorku byli: dyrektor naszej szkoły Pani Alicja Dubel, nauczyciele Pani Katarzyna Beda i Pani Anna Sokalska-Wosiek oraz uczennice Julia Wosiek kl. 4a, Alicja Derkacz kl.5a, dyrektor i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej oraz dyrektor i uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej. 

            Tydzień wcześniej, 2 września, w ramach 12. edycji Narodowego Czytania z Książnicą Zamojską w Parku Miejskim, Pani Alicja Dubel - dyrektor naszej szkoły wraz z Julią Wosiek - uczennicą przeczytały dla zebranych mieszkańców Zamościa wybrane fragmenty “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

          • Młodzież przeciwko przestępczości

          • Pod hasłem „Przez sport do praworządności” pod takim hasłem odbyła się kampania dedykowana zamojskiej młodzieży. Prelekcja odbyła się  na terenie OSiR w Zamościu z udziałem zamojskiej młodzieży. W tym wydarzeniu udział wzięła również młodzież ósmej klasy Szkoły Podstawowe nr 7 w Zamościu. Na zaproszenie władz Miasta Zamościa  Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Stowarzyszenie Akademia Sportu - Artura Siódmiaka zorganizowało prelekcję dla młodzieży mającej wskazanie właściwych wzorców w wieku dorastania. Zaproszeni goście opowiadali o swoich przeżyciach i trudnych momentach życiowych. Podawali przykłady ,że naprawdę warto być dobrym człowiekiem i postępować zgodnie z prawem. Wśród zaproszonych gości był wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz ‘król’ Artur Siódmiak – tak o nim mówią. Wielokrotny reprezentant kraju w piłce ręcznej, zdobywca złotej bramki na Mistrzostwa Świata z Norwegia w ostatnich 3 sekundach i Jakub Wawrzyniak reprezentacyjny lewy obrońca w piłce nożnej. Właśnie autorytety sportu przekonywały, że przez sport można wiele osiągnąć. Jest to jedyna i właściwa droga by uniknąć wielu życiowych trudności w wieku młodzieńczym.

            Tekst i zdjęcia: J. Bekas

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

          • W poniedziałek 4.09.2023r. o godz.9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na uroczystość gości – Zastępcę Prezydenta Miasta Zamościa p. Piotra Orzechowskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Andrzeja Osucha, przyszłych uczniów, ich rodziców i opiekunów. Pani Dyrektor życzyła wszystkim owocnego roku szkolnego 2023/2024 oraz przedstawiła wychowawców klas pierwszych. Wychowawczynią klasy 1a została p. Anna Hadło, a klasy 1b p. Anna Pintal. Po powitaniu nastąpiła część artystyczna w  wykonaniu uczniów klas drugich i piątych. Akademię zakończyło uroczyste przecięcie przez Panią Dyrektor wstęgi z balonami, które wzbiły się do nieba ogłaszając rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Następnie wychowawcy klas pierwszych zaprosili swoich nowych uczniów wraz z ich rodzicami i opiekunami do sal lekcyjnych. Mali uczniowie po dwóch miesiącach wakacji z uśmiechem powitali nowych kolegów i koleżanki. Uczniowie klas II - VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach Po uroczystościach szkolnych dyrekcja, nauczyciele wraz z uczniami oraz poczet sztandarowy udali się  do kościoła OO. Franciszkanów na uroczystą Mszę Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

            Jeszcze raz życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego 2023/2024!

            Tekst: S. Janczak, S. Perzyńska, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek, J. Bulak

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
        • 84 638 44 71
        • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
        • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
    • Galeria zdjęć

        brak danych