• Uroczystość zakończenia roku szkolnego
          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

          • Dzień zakończenia roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna. Jest nagrodą za trud dziesięciu miesięcy nauki i zapowiedzią dwumiesięcznego odpoczynku.

            Z tej okazji 23 czerwca 2022r. odbyła się uroczysta msza św. kończąca zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.

            W piątek uczniowie klas I-VII spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, aby odebrać świadectwa i nagrody.

            Klasy VIII swój ostatni dzień w szkole spędziły wspólnie na uroczystym podsumowaniu ośmiu lat nauki.

            W tym ważnym dniu absolwentom towarzyszyli: Pani dyrektor Alicja Dubel, Pani wicedyrektor Jolanta Wielgosz, wychowawczynie klas I-III oraz klas IV-VIII oraz Rodzice.

            Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły wręczyła rodzicom listy gratulacyjne za wspaniałe wyniki w nauce ich dzieci oraz podziękowania za  zaangażowanie w życie szkoły. Odczytano listę uczniów wyróżniających się w nauce i otrzymujących stypendia motywacyjne. 6 uczennic zostało wyróżnionych wpisem do Złotej Księgi Uczniów. Są to: Ananda Alakahoon, Oliwia Bielec, Katarzyna Kiecak, Michalina Litwajtis, Maria Surmacz i Wiktoria Szewczak. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw wszystkim uczniom.

            Na zakończenie ósmoklasiści przygotowali krótkie podziękowania a pani dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

          • Modlitwa o pokój

          • Szanowni Państwo, kończy się kolejny szkolny rok....  Chór FORTE w imieniu swoim oraz całej naszej szkolnej społeczności: Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów oczywiście, pragnie zaprezentować kolejny utwór, który został nagrany przez nas kilka tygodni temu.  Do nagrania tej piosenki zainspirowały nas dramatyczne wydarzenia w Ukrainie.

            Zdjęcia do klipu powstały dzięki Panom  Pawłowi Łuczce (dron) i Michałowi Stopie (wszystkie zdjęcia i montaż filmu), za co z całego serca dziękujemy.  Nagrania miały miejsce przed naszą ukochaną Szkołą Podstawową nr 7 w Zamościu, na przepięknym Starym Mieście, w Parku Miejskim  oraz w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym.

            W tym miejscu życzymy Wam pięknych wakacji, dużo słońca, zdrowia i mało zmartwień. Życzymy Wam i sobie również tego, aby świat w którym żyjemy był coraz lepszy i bezpieczniejszy - bez wojen i konfliktów....

            Posłuchajcie...  Śpiewa Chór FORTE - Solistka - Oliwia Bielec.

            Oto „Modlitwa o pokój"....

        • #ZDROWOROSNĄ
          • #ZDROWOROSNĄ

          • Uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 2c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #ZDROWOROSNĄ zorganizowanej przez firmę ogrodniczą W. Legutko. Akcja ma na celu popularyzowanie uprawy roślin jako elementu zdrowego stylu życia. Dodatkowym celem jest budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Zadaniem uczniów było zasianie zdrowego, pełnego witamin koperku w specjalnie przygotowanych przez firmę W. Legutko pojemniczkach z ziemią. Uczniowie z wielkim zapałem wykonali zadanie i już niedługo będą mogli cieszyć się zdrowym i pysznym koperkiem. Ponadto uczniowie poznali zastosowanie i znaczenie kopru, a także ciekawostki na temat tej rośliny. Dzieci przekonały się, że uprawa roślin jest świetną zabawą.

            Tekst: A. Hadło, zdjęcia: A. Dybzińska, A. Kardasz, E. Iwaniec, A. Taras, S.Perzyńska, A. Hadło

        • Sportowy Tydzień w Siódemce
          • Sportowy Tydzień w Siódemce

          • W dniach 20-22 czerwca w naszej szkole odbyły się dni sportu. Uczniowie poszczególnych klas brali udział w rozgrywkach sportowych. W poniedziałek Klasy 1-3 brały udział w wyścigach na wesoło, we wtorek klasy 4-6 rozegrały turniej „palanta” natomiast w środę dla klas 7 zaplanowano turniej piłki nożnej chłopców i siatkówki dla dziewcząt. Na terenie koło placów zabaw dzięki hojności Rady Rodziców dzieci mogły bawić się na rozstawionych dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach a także oglądać pokaz mydlanych baniek i korzystać z innych atrakcji.

            Tekst: M. Kozłowska, zdjęcia: I. Więsyk, S. Perzyńska, W. Orzechowski

        • Certyfikat „Być jak Ignacy”
          • Certyfikat „Być jak Ignacy”

          • Zakończyła się VI edycja  programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

            Uczniowie klas piątych w czerwcu br. otrzymali certyfikat uczestnictwa w VI edycji konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego 2021/2022 „Być jak Ignacy”. Nad tajemnicami „znikającego Ignacego” podczas realizacji zadań ogólnopolskiego projektu czuwała p. A. Sawiniec – Szczech.

            Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

            Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych. To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

            Dziękujemy za zaangażowanie w realizację programu Być jak Ignacy! To była niezapomniana przygoda!

        • Podziękowanie z Zamku Królewskiego w Warszawie
          • Podziękowanie z Zamku Królewskiego w Warszawie

          • Martyna Zgnilec, Bartosz Łuczka i Ernest Engiel otrzymali podziękowania i gratulacje z Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum za prace przesłane w ramach konkursu „Zamek w dziecięcej wyobraźni – Zamek i jego dzieje”.

            Projekty naszych uczniów zachwyciły organizatorów najpiękniejszej lekcji historii, niezwykłą pomysłowością i kunsztem artystycznym.

            Konkurs ma na celu:

            - upowszechnianie wiedzy o historii Polski i Muzeum oraz związanych z nim postaci, jak również wydarzeń;

            - rozbudzanie wyobraźni historycznej i kreatywności uczestników konkursu,

            - popularyzację wiedzy o dziełach sztuki znajdujących się w kolekcji Muzeum,

            - włączenie uczestników konkursu w obchody jubileuszu – 50. Rocznicy rozpoczęcia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

            Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec - Szczech

            Gratulujemy i życzymy sukcesów.

        • Sukces Michaliny w kampanii „Rowerowy Maj 2022”
          • Sukces Michaliny w kampanii „Rowerowy Maj 2022”

          • Zakończyła się akcja „Rowerowy Maj 2022”, która promuje przemieszczanie się na rowerze, deskorolce, rolkach czy hulajnodze wśród uczniów szkół podstawowych. Jest to największa, taka kampania w Polsce. Narodziła się w 2014 r. w Gdańsku, a od 2016 r. w kampanii z wielkim zaangażowaniem uczestniczą dzieci, rodzice, dyrektorzy i kadra pedagogiczna naszej szkoły pod opieką koordynatora Pani Anny Sawiniec – Szczech.

            Podczas uroczystego podsumowania 15 czerwca 2022 roku na Rynku Wielkim w Zamościu osobiste podziękowania uczestnikom akcji złożył Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

            Jest nam miło, że w „Rowerowym Maju 2022” nasza uczennica z klasy IIc  Michalina Łatka zdobyła cenną nagrodę, jaką jest wspaniały sportowy rower.

            Klasa Ia pod opieką p. Agnieszki Dybzińskiej wywalczyła tytuł najlepszej rowerowej klasy 2022 roku oraz otrzymała vouczer podarunkowy od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

            Liczne atrakcyjne narody indywidualne otrzymali również wylosowani uczniowie z naszej szkoły, którzy osiągnęli stuprocentową frekwencję.

            W programie wydarzenia były również zabawy i konkursy przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu.

            Gratulujemy i dziękujemy za kształtowanie pozytywnych nawyków sportowych, promocję zdrowego stylu życia i wspieranie samodzielności dzieci.

            Tekst: A. Sawiniec – Szczech, zdjęcia: M. Olszewska i A. Sawiniec - Szczech

        • Teatralna Siódemka
          • Teatralna Siódemka

          • 15 czerwca w Klubie 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego odbyło się podsumowanie konkursu „Zawsze niech będzie” zorganizowanego przez SOSW w Zamościu.

            Z radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w formie teatralnej pt. „Baba Jaga u dentysty”. Przedstawienie teatralne przygotowały p. Agnieszka Wysocka i p. Beata Stasiuk.

            Serdecznie gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

            Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wysocka

        • Dwudniowa wycieczka „Bukowe Berdo – Solina – Przemyśl”
          • Dwudniowa wycieczka „Bukowe Berdo – Solina – Przemyśl”

          • W dniach 13-14 czerwca uczniowie z klas: 6a, 7a, 7b, 7c wzięli udział w wycieczce „Bukowe Berdo – Solina – Przemyśl”. Wycieczka wyruszyła autokarem z Zamościa do Mucznego w Bieszczadach. Tam zwiedziliśmy zagrodę żubrów, które w Bieszczadach żyją na wolności, o czym mogliśmy przekonać się sami, gdy jeden z osobników przekroczył nam drogę. Następnie pod opieką przewodnika górskiego wyruszyliśmy na szlak. Wędrówka była męcząca, ale obfitująca we wspaniałe widoki. Z grani Bukowego Berda zobaczyliśmy m. in. Szeroki Wierch, Rawki, Połoninę Caryńską i Wetlińską, a także Tarnicę – najwyższy szczyt polskich Bieszczad oraz Kopę Bukowską, Krzemień, Halicz i Rozsypaniec. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy Wielką Pętlą Bieszczadzką w kierunku Soliny. Na miejscu mieliśmy okazję zakupić pamiątki i przespacerować się po największej w Polsce zaporze. Z Soliny ruszyliśmy statkiem w rejs po Jeziorze Solińskim do Polańczyka, gdzie mieścił się nasz hotel. Po zakwaterowaniu, zjedliśmy kolację i skorzystaliśmy z ostatniej atrakcji tego dnia - hotelowego basenu. To dopiero była frajda! Po tym, zmęczeni trudami całego dnia, udaliśmy się na spoczynek. Następnego dnia, po śniadaniu wyruszyliśmy do Krasiczyna, gdzie znajduje się piękny, renesansowo-manierystyczny zamek z końca XVI wieku. Zwiedziliśmy zamek oraz park, gdzie podziwialiśmy wspaniały drzewostan - ponad 200 gatunków drzew i krzewów z całego świata tj. dęby, lipy, buki, cisy, żywotniki, czy tulipanowce. Następnie wyruszyliśmy do Przemyśla. Tam zwiedziliśmy m. in. Katedrę, pomnik Wojaka Szwejka, zjedliśmy najlepsze w mieście lody i udaliśmy się na zwiedzanie Fortu Borek, który jest jednym z elementów Twierdzy Przemyśl. Po obiedzie mieliśmy okazję zobaczyć Kopiec Tatarski oraz panoramę miasta ze wzgórza Zniesienie, tam czekała nas ostatnia już atrakcja wycieczki - zjazd torem saneczkowym. To był wspaniały wyjazd, o czym świadczą opinie uczestników.

            Maksymilian: „Najlepsza wycieczka na jakiej byłem”.

            Alicja: „Piękne, niesamowite widoki w górach”.

            Piotrek: „Wielka tama, długi i świetny rejs statkiem”.

            Dominik: „Przepiękne widoki ze szczytu góry”.

            Emilka: „Najbardziej podobały mi się niesamowite widoki w górach”.

            Eliza: „Najlepszą zabawą był szybki tor saneczkowy”.

            Zapraszamy do galerii zdjęć i zachęcamy do zwiedzania Bieszczad!

            Naprawdę warto!

        • Fascynująca podróż klasy 2a
          • Fascynująca podróż klasy 2a

          • Garncarz, kowal, zdun, ludwisarz czy kołodziej to zawody, które we współczesnym świecie nie są już popularne, ale wciąż fascynują i zaciekawiają.

            Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a, którzy 13 czerwca 2022r. wyruszyli „Szlakiem ginących zawodów”.

            Swoją przygodę rozpoczęli  w Nowym Gaju, gdzie obejrzeli Młyn Hipolit, a w nim niezwykłą kolekcję przepięknych minerałów, skamieniałości i meteorytów. Dzieci miały możliwość wysłuchać opowieści o tym, jak powstała i jak zbudowana jest Ziemia, dotknąć zastygłą lawę z Wezuwiusza, obejrzeć Meteoryt Niedźwiada (jedyny polski paleometeoryt), a także skamieniałą czaszkę krokodyla z Maroka. Dodatkową atrakcją był pokaz erupcji wulkanu oraz niesamowite warsztaty płukania złota, podczas których każde dziecko odnalazło własny skarb.

            Kolejnym przystankiem w podróży była Wojciechowska Kuźnia, w której dzieci poznały tajniki fachu kowalskiego, dowiedziały się jakie „melodie gra” kowal na kowadle, a także jak gorąca jest podkowa.

            Ostatnią atrakcją wycieczki były warsztaty garncarskie w Bęczynie. Każdy przy kole garncarskim próbował swoich sił w tworzeniu naczynia z gliny.

            Do Zamościa przywieźliśmy ogrom wiedzy, mnóstwo wrażeń i dużo pamiątek.

            To była wspaniała i fascynująca podróż!

            Tekst i zdjęcia: Anna Pintal

        • Klasa 1a i 2a na Festiwalu „Dwa Teatry”
          • Klasa 1a i 2a na Festiwalu „Dwa Teatry”

          • Dnia 10 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 1a i 2a w Ratuszu Miejskim w Sali Consolatus  obejrzeli spektakl, który został wyświetlony w ramach Festiwalu „Dwa Teatry”.

            „Misja Lolka Skarpetczaka” to opowieść o niebezpieczeństwach, które czyhają na dzieci wskutek nadużywania urządzeń elektronicznych. Za pośrednictwem sympatycznego stworka Lolka, dzieci miały możliwość wyruszyć w niezwykłą, pełną przygód wyprawę do Krainy Wyobraźni. Jej celem było odzyskanie tego, co unikalne i delikatne – świata prawdziwych uczuć, emocji, wrażliwości.

            Po zakończeniu projekcji, na dzieci czekała niespodzianka – spotkanie z odtwórczynią tytułowej roli - Panią Alicją Czerniewicz.

            W czasie rozmowy z aktorką uczniowie dowiedzieli się, jak przebiegała produkcja filmu, ile trwała czasu, a także co trzeba zrobić, aby zostać aktorem lub aktorką.

            Po spotkaniu dzieci wzięły udział w głosowaniu publiczności na najciekawszy ich zdaniem spektakl Festiwalu „Dwa Teatry”.

            Z uśmiechem na ustach, autografem w ręku i niespodzianką w kieszeni (zabawką „jojo”), zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły.

            Tekst i zdjęcia: Anna Pintal, Agnieszka Dybzińska

             

             

        • Sukces literacki uczniów SP nr 7
          • Sukces literacki uczniów SP nr 7

          • Z przyjemnością informujemy, że powiatowy konkurs literacki organizowany przez SP nr 3 pt. „Utkane z codziennych doświadczeń” został rozstrzygnięty. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i stworzyli przepiękne historie ludzi związanych z Zamojszczyzną. Ich wysiłek został doceniony i nagrodzony. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów.

            Wyniki konkursu:

            Laureaci w I kategorii wiekowej (uczniowie klas IV – VI):

            II miejsce – Filip Flaga, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 7 z  Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu, opiekun: Marta Słomianowska

            III miejsce – Alan Wlaź, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 7 z  Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
            w Zamościu, opiekun: Marta Słomianowska

            Laureaci w II kategorii wiekowej (uczniowie klas VII – VIII):

            I miejsce – Zuzanna Madeja, klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 7 z  Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
            w Zamościu, opiekun: Iwona Zgnilec

            III miejsce – Katarzyna Ciurysek, klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 7 z  Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu, opiekun: Iwona Zgnilec

        • Turniej „Zamość - moja mała ojczyzna"
          • Turniej „Zamość - moja mała ojczyzna"

          • Dnia 10 czerwca 2022 r. reprezentacja naszej szkoły, w składzie Eliza Pupiec - kl. 7c, Marcel Momot - kl. 4c, Maciej Knapik - kl. 7a wzięła udział w międzyszkolnym turnieju „Zamość - moja mała ojczyzna". Zadaniem drużyny było rozwiązanie zagadek i dotarcie do ukrytych pod zagadkami zabytków znajdujących się na Starym Mieście. Dodatkowo każda drużyna miała do rozwiązania test wiedzy z historii Zamościa. Pogoda i humory nam dopisały. Nasza drużyna w historycznych zmaganiach zajęła III miejsce.

            Gratulujemy!!!

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska - Wosiek

        • Wycieczka integracyjna klasy 5a i 5c
          • Wycieczka integracyjna klasy 5a i 5c

          • 10 czerwca 2022 roku  uczniowie  klas 5a i 5c wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Wilkołazką i p. Piotrem Biłantem uczestniczyli w wycieczce do Krainy Zabawy „Azyl” w Kolonii Sitno. Główny cel wycieczki to  integracja zespołów klasowych, a także rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej, a przede wszystkim odpoczynek na świeżym powietrzu.

            Dzieci najpierw wzięły udział w warsztatach plastycznych. Następnie  rywalizowały na torze przeszkód,  Ćwiczyły również  celność  strzelając  z łuku do tarczy. Dużym powodzeniem cieszyły  się zabawy na  huśtawkach, hamakach  i zjeżdżalni.  Skoki na trampolinie też przypadły do gustu naszym uczniom jednak największym zainteresowaniem cieszyła się tyrolka – 40 metrowa zjeżdżalnia na linie, która była oblegana do samego końca wycieczki.

            Na zakończenie wspólnego świętowania  uczniowie  częstowali się  pieczonymi  kiełbaskami z grilla. To był udany dzień. Pogoda dopisała, podobnie jak humory. Nikt się nie nudził, zaś rozmaite atrakcje skierowane do uczniów stanowiły niezapomnianą rozrywkę.  Dzieci bardzo radośnie spędziły czas w gronie przyjaciół biorąc  aktywny udział w zabawach ruchowych  i  sprawnościowych.

            Tekst: M. Wilkołazka, zdjęcia: K. Długosz i M.Wilkołazka

        • Lekcja w zoo
          • Lekcja w zoo

          • 09.06.2022 r uczniowie klasy 6a wybrali się do Ogrodu Zoologicznego, aby uczestniczyć tam w lekcji biologii. Te zajęcia były podsumowaniem ich wiedzy na temat zwierząt. Bardzo interesująco było zobaczyć te wszystkie zwierzęta, o których uczyli się z podręczników , na żywo. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań. Opisywali przystosowania do lotu ptaków na wybranym przez siebie gatunku występującym w ogrodzie. Wymieniali cechy budowy ptaków drapieżnych. Opisywali cechy budowy ryb, obserwując je w przepięknych akwariach. Poznawali przedstawicieli gadów. Wymieniali gatunki ssaków żyjących w różnych środowiskach.

            Uczniowie pracowali bardzo chętnie i aktywnie. Zobaczyli, jak fascynujący i różnorodny jest świat zwierząt. Nad ich pracą czuwały p. Marta Majewska i p. Jadwiga Beńko.

            Tekst: M. Majewska, zdjęcia – Jadwiga Beńko

        • Wycieczka kl.3a i 3b do Warszawy
          • Wycieczka kl.3a i 3b do Warszawy

          • 7 czerwca uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką wychowawców i nauczycieli: Bożeny Greszty, Iwony Sarzyńskiej, Sylwii Perzyńskiej, Magdaleny Olszewskiej, o. Łukasza Rombla oraz pani Anny Sawic-Pysiewicz wybrali się na wycieczkę do Warszawy.Pierwszym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernika, gdzie każdy mógł nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Czas w tym niesamowitym miejscu upłynął bardzo szybko. Po pysznym obiedzie w restauracji „Nadwiślański Świt” uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście. Wspólnie z przewodnikiem podziwiali ciekawe miejsca oraz zabytki stolicy: pomnik polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, Bazylikę św. Krzyża, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Zamek Królewski  i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Na Placu Piłsudskiego mogli zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza oraz jak odbywa się zmiana warty. Ostatnim punktem programu był spacer uliczkami Starego Miasta, podczas którego uczestnicy wycieczki zobaczyli pomnik Małego Powstańca, a na Starówce pomnik Warszawskiej Syrenki.

            Po tak intensywnym dniu przyszedł czas na pyszne lody oraz zakup pamiątek. Uczniowie ze stolicy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

            To był bardzo udany wyjazd!

            Tekst i zdjęcia: M. Olszewska i S. Perzyńska

        • Projekt edukacyjny „Zamość w okresie międzywojennym”
          • Projekt edukacyjny „Zamość w okresie międzywojennym”

          • Na początku czerwca uczniowie klas: 7a, 7b oraz 7c realizowali projekt edukacyjny inspirowany tematyką lekcji historii, podczas których omawialiśmy zagadnienia związane z kulturą i sztuką okresu międzywojennego oraz zagadnienia polityczne m. in. odzyskanie przez Polskę niepodległości. Realizując projekt uczniowie pogłębili wiedzę na temat Zamościa, jego mieszkańców, wydarzeń, wybitnych postaci, zabytków i roli miasta w odrodzonej Polsce. Uczniowie pracując indywidualnie, w parach lub mniejszych grupach, zebrali materiały, a następnie wykonali prace (plakaty, lapbooki, pudełka). Powstały wspaniałe projekty przedstawiające takie postacie jak: Bolesław Leśmian, Michał Wazowski, Stefan Miler, Helena Bogucka, gen. Sosabowski. Uczniowie zaprezentowali także wydarzenia istotne dla miasta, np. wizytę Marszałka Józefa Piłsudskiego, wojnę polsko-bolszewicką, czy historię 9 Pułku Legionów Polskich. Realizacja projektu była nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy o naszej małej Ojczyźnie, ale także zaangażowała uczniów do samodzielnych poszukiwań i selekcji źródeł informacji oraz wdrażała do pracy zespołowej.

            M. Drozd

        • Julia wyróżniona w konkursie plastycznym
          • Julia wyróżniona w konkursie plastycznym

          • Miło nam poinformować, że Julia Szymanik z klasy 4b otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  pt. „Dbam o przyszłość z OZE”.

            Organizatorami Konkursu Plastycznego „Dbam o przyszłość z OZE” jest Województwo Lubelskie, jako partner Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

            Celem Konkursu jest:

            a) Promowanie wśród uczniów szkól podstawowych odnawialnych źródeł energii,

            b) Edukacja ekologiczna,

            c) Podnoszenie świadomości ekologicznej w obszarze tematyki związanej z zagadnieniem energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,

            d) Przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii,

            e) Poszerzenie wiedzy, rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości na kwestię ochrony powietrza wśród mieszkańców województwa lubelskiego,

            f) Rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

            W konkursie uczestniczyły również Julia Zrebiec i Gabriela Kucińska.

            Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec – Szczech.

            Wyniki konkursu: www.lubelskie.pl

            Gratulujemy i życzymy sukcesów.

        • Sukces SP7 w II edycji programu Złote Szkoły NBP
          • Sukces SP7 w II edycji programu Złote Szkoły NBP

          • Miło nam ogłosić, że nasza szkoła uplasowała się na liście zwycięzców II edycji Programu „Złote Szkoły NBP”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczni w finansach osobistych”.

            Certyfikat Narodowego Banku Polskiego „Złotej Szkoły NBP” dla SP 7 w kategorii szkół podstawowych w II edycji programu Złote Szkoły NBP wywalczyła Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Tytuł „Złote Szkoły NBP” to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych szkół biorących udział w programie.

            Certyfikat Narodowego Banku Polskiego „Złote Szkoły NBP” 2021/2022 z Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi Adama Mickiewicza w Zamościu w II edycji programu otrzymały:

            Katarzyna Kiecak

            Michalina Litwajtis

            Nina Leszkowicz

            Zuzanna Madeja

            Maria Surmacz

            Pod kierunkiem p. Anny Sawiniec – Szczech nauczyciela koordynatora i p. Joanny Mudy drużyna zdobywała niezbędną wiedzę do wykonywania zadań, opracowywała pomysły oraz zrealizowała trzy wymagane zadania.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Czwartki Lekkoatletyczne - wiosna 2022
          • Czwartki Lekkoatletyczne - wiosna 2022

          • 7 czerwca odbyły się ostatnie zmagania sportowe wiosennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych 2022.

            Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w rywalizacji i wielokrotnie stawali na podium.

            Medale w swoich kategoriach wiekowych otrzymali:

            - Monika Dynowska 4c bieg  60m- 3 miejsce;

            - Monika Dynowska 4c skok wzwyż- 1 miejsce;

            - Ernest Rasiak 5a bieg 300m- 3 miejsce;

            - Kacper Cis 5a bieg na 60m- 3 miejsce;

            - Aleksandra Kuśmierz 7b bieg 60m- 2 miejsce;

            - Błażej Cieniuch 7b skok w dal- 3 miejsce;

            - Błażej Cieniuch 7b bieg 300m- 2 miejsce;

            - Bartłomiej Osuch 7c skok wzwyż- 1 miejsce;

            - Karina Malczewska 8a skok wzwyż- 1 miejsce;

            - Emilia Palonka 8a skok w dal- 3 miejsce;

            Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!!!

            Tekst: I. Więsyk, zdjęcia: M. Kozłowska

        • Wyniki konkursu „Dobranocka moich rodziców”
          • Wyniki konkursu „Dobranocka moich rodziców”

          • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym „Dobranocka moich rodziców”.

            Celem konkursu było wspólne spędzenie czasu z rodzicami, obejrzenie dobranocek jakie oglądali, gdy byli mali. Następnie dzieci miały za zadanie zilustrować bohatera lub jakąś przygodę.

            Okazało się, że ulubionymi dobranockami rodziców były: „Smerfy”. „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Muminki”, „Podróże Baltazara Gąbki”.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce-Julia Rabiega kl. 1b

            II miejsce Emilia Zaręba kl. 3a

            III miejsce Nadia Kukiełka kl. 2b

            Wyróżnienia:

            Kacper Kusz kl. 2a

            Michał Wróbel kl. 2a

            Pola Włoszek kl. 1a

            Szymon Burdzy kl. 2a

            Wioletta Płaza kl. 2b

            Nagrodami dla wszystkich laureatów konkursu oraz wyróżnionych są pyszne lody w BOSCO, dyplomy oraz pochwała do dziennika.

            Sponsorowi BOSCO serdecznie dziękujemy.

            Tekst i zdjęcia: Karolina Różycka

             

        • Dzień Dziecka 2022 w klasie VIa
          • Dzień Dziecka 2022 w klasie VIa

          • 31 maja, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, klasa VIa wybrała się do centrum rozrywki Laser Factory w Zamościu.

            Uczniowie bawili się bardzo dobrze, grając w laserowy paintball w klimatycznych przestrzeniach pełnych świateł laserowych i neonów. Po przeszkoleniu, każdy uzbrojony w kamizelkę z czujnikami i pistolet jak z „Gwiezdnych wojen”, biegał w półmroku po sali pełnej zakamarków, zaułków, pokoi i korytarzy oświetlonych nikłym ultrafioletowym światłem. Rozpoczęło się strzelanie z broni laserowej w czujniki na kamizelkach. W zabawie dobrze sprawdzały się ciemne stroje. Białe koszulki i pomarańczowe okulary świeciły fosforyzującym światłem, zdradzając swoich posiadaczy. Czas mijał nieskończenie szybko na tej ekscytującej zabawie. Na deser, jakby było mało atrakcji, klasa mogła posilić się doskonałą pizzą.

            Taka niezapomniana atrakcja wymagała powtórzenia w dniu następnym, tym razem w odmiennym klimacie. Na Dzień Dziecka, korzystając ze wspaniałej czerwcowej pogody, wybraliśmy się na spacer po zamojskim Starym Mieście zakończony degustacją lodów w lodziarni "Bosko".

            Po takim odpoczynku wszyscy następnego dnia uczyli się wzorowo.

            Tekst: Izabella Lewkowicz, kl.VIa, zdjęcia: E.Wilczyńska-Krawiec

        • Minecraftowy Dzień Dziecka w kl.5b
          • Minecraftowy Dzień Dziecka w kl.5b

          • Klasa 5b spędziła swoje święto w galerii „Twierdza” na warsztatach  edukacyjnych z Minecraft oraz w strefie gracza.

            Strefa gracza dla każdego to miejsce, w którym miłośnicy gier mogli skorzystać ze specjalnie przeznaczonej dla nich przestrzeni, a także uczestniczyć w  zajęciach kreatywnych. Na uczniów czekały następujące atrakcje: gra na konsolach przy mega kolorowych, pixelowych tytułach, planszówka Minecraft, rysowanie na tabletach graficznych, zabawa i trening z Nintendo, klocki Maple i wiele ciekawych zabaw.

            Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Nie obyło się również tego dnia bez lodów „Bosko”.

            Wszyscy w wyśmienitych nastrojach wrócili radośnie do szkoły.

            Tekst i zdjęcia: A. Muda

        • Dzień Dziecka w 3a -„Spacerkiem po Zamościu”
          • Dzień Dziecka w 3a -„Spacerkiem po Zamościu”

          • Dnia 1 czerwca uczniowie klasy 3 a wzięli udział w wycieczce po Zamościu. Przewodnikiem po „Padwie Północy” był Pan Grzegorz Łapiński, który bardzo malowniczo opowiadał dzieciom legendy i ciekawe historie dotyczące  miasta – twierdzy, jego założyciela Jana Zamoyskiego, głównego architekta Bernardo Morando, pierwszych mieszkańców, sławnych osób oraz ciekawych zakątków zamojskiej Starówki.

            Podczas spaceru po Starym Mieście uczniowie dowiedzieli się, jaką funkcję pełnił ratusz oraz kto zamieszkiwał kamienice okalające Rynek Wielki. Poznali wybrane elementy kultury i obyczajów ludności pochodzenia ormiańskiego i żydowskiego. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali legendy o zamojskiej „czarownicy” Katarzynie. Poznali także historię dawnego żydowskiego ośrodka kultu religijnego – synagogę, gdzie obecnie znajduje się muzeum, punkt informacji turystycznej i nowoczesny ośrodek kultury. Z wielką radością przywitali się z krasnalem Batiarygą – bohaterem szóstego tomu „Ksiąg Roztoczańskich Krasnali”. Dowiedzieli się, jakie funkcje pełniły w przeszłości Rynek Solny i Rynek Wodny, skąd pochodzi nazwa budynku „Kropla Mleka”, a także, gdzie urodził się i mieszkał słynny poeta, kompozytor i piosenkarz Marek Grechuta. Przechodząc przez piękny zamojski park dzieci dotarły do kojca zbudowanego nad fosą na części obwodu twierdzy, który był znaczącym wzmocnieniem wału obronnego powszechnie stosowanym w I połowie XIX wieku. We wnętrzu kojca miały możliwość zapoznania się z makietą oraz historią modelu urbanistycznego Zamościa. Zwiedzając zamojską katedrę poznały historię cudownego obrazu Matki Bożej Odwachowskiej. Odwiedziły także Muzeum Stroju Historycznego w Kazamatach Bastionu II oraz były świadkami niecodziennego wydarzenia – wystrzału z armaty.

            Spacer po Zamościu z Panem Grzegorzem Łapińskim udowodnił, że lekcja historii nie musi być nudna. Przeciwnie, to przygoda, która ma wiele odsłon i kolorów.

            Tekst i zdjęcia: B. Greszta

        • Dzień Dziecka w kl. 1-3
          • Dzień Dziecka w kl. 1-3

          • 1 czerwca to święto wszystkich dzieci, DUŻYCH i MAŁYCH. W naszej szkole był to niezwykły dzień.  Mogliśmy spędzić te chwile wspólnie, w szkole, w klasie, na boisku oraz podwórku szkolnym lub na wycieczkach po zamojskich zakamarkach a nawet trochę dalej. Dopisała nam cudowna pogoda, wielka ilość  humoru i moc energii aby bawić się na całego.

            Odbyły się : spacery po zamojskim Starym Mieście,  pikniki na podwórku szkolnym i w ośrodku wypoczynkowym Duet, malowanie balonów, zabawy integracyjne z chustą animacyjną, latawce przeróżne gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu oraz w klasach, quizy, zawody klasowe, zabawy i gry na boisku szkolnym, wyścig ortograficzny w workach, wspólna pizza, słodkie lody. Dzieci oglądały bajki, w klasach i w kinie, grały w swoje ulubione gry planszowe .Był też turniej zagadek " Czy znasz ten zawód?". Był to dzień integracji klas. Czas na rozmowy, odpoczynek, zabawę, wspólne przeżywanie i wiele radości. Były gry zespołowe, ruchowe, planszowe, towarzyskie. Zabawy ze skakankami, z modelem samolotu, gra w kometkę. A nasze Podwórko Talentów Nivea było pełne dziecięcych uśmiechów i zabawy.

            Bądź dzieckiem jak najdłużej!

            Jak dziecko baw się śmiej!

            I kochaj tak jak dziecko!

            I serce dziecka miej!

        • Klasa 7a w Farmie Iluzji
          • Klasa 7a w Farmie Iluzji

          • Dzień Dziecka był bardzo udany dla uczniów klasy 7a. Odwiedzili Farmę Iluzji – doskonałe miejsce do aktywnej zabawy, pełne niezwykłych atrakcji, położone na terenie z mnóstwem zieleni, która zachwyca swoim wiosennym pięknem. Uczniowie z ogromną energią korzystali z przygotowanych tam atrakcji. Kręcili się na karuzeli, jeździli kolejką, bawili się na placach zabaw. W tym miejscu chyba każdy poczuł się dzieckiem.

            Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie było Muzeum Iluzji. Jest to zbiór bardzo ciekawych iluzji, szklanych hologramów, iluzji anomorficznych. Przed muzeum można było pobawić się lewitującymi piłeczkami. Następnie dzieci weszły do Latającej Chaty Tajemnic. W środku czekały ich niesamowite doznania. Można było też zrobić zdjęcie swojej głowy na talerzu. To trochę makabryczna zabawa, ale efekt jest zaskakująco zabawny. Uczniowie weszli też do Zakręconego Domku, w którym już człowiek sam nie wiedział, czy kręci się on, czy wszystko koło niego. Można było też zobaczyć ogromne meble, wejść do Tunelu Zapomnienia, w którym człowiek zapomina o całym świecie i skupia się tylko na tym, żeby wyjść z tego całym. Świetna zabawa czekała też na uczniów przy przeprawie tratwami. Wizyta w Muzeum Egipskim dostarczyła wiedzy o starożytnym Egipcie.

            Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałą okazją do integracji uczniów, ale też źródłem wiedzy historycznej, fizycznej (siła odśrodkowa!) oraz biologicznej. Poszczególne gatunki drzew były oznaczone specjalnymi tabliczkami z opisami.

            Farma Iluzji to miejsce, do którego chciałoby się przyjechać jeszcze raz. Opiekę nad uczniami w tym fantastycznym miejscu sprawowali nauczyciele: p. Marta Majewska, p. Waldemar Orzechowski i p. Mariusz Mielnik.

            Tekst: M. Majewska, zdjęcia: W. Orzechowski

        • Dzień Dziecka w kl.4c
          • Dzień Dziecka w kl.4c

          • Klasa 4c spędziła bardzo miło Dzień Dziecka podczas wyjścia na Starówkę. Najpierw były lody w kawiarni Mazagran, które były nagrodą za I miejsce w konkursie z okazji Dnia Odkrywania Talentów. Następnym punktem był spacer po parku oraz przejażdżka gokartami na obrzeżach parku. Czwartoklasiści popisywali się umiejętnością jazdy, urządzali wyścigi, zabawy w policjantów itp. Był to wspaniały relaks i integracja.

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bożek

        • Pasowanie na czytelnika – „Mała książka – wielki człowiek”
          • Pasowanie na czytelnika – „Mała książka – wielki człowiek”

          • Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same wypożyczać i czytać książki.

            W tym roku szkolnym uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych odbyło się 31 maja. Nauczyciel bibliotekarz wraz  z uczniami klasy 1a, 1b oraz 1c rozmawiali o bibliotece szkolnej, poszanowaniu książki i kulturalnym zachowaniu się w krainie książek. Było słuchanie  i zabawa z książka. A na deser  „biały kruk” – nasza najstarsza książka, która niejedno widziała i przeżyła.

            Uczniowie zostali pasowani książkami „Pierwsze abecadło” – antologią  tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.  Książki zostały pozyskane  w ramach kampanii  Instytutu Książki  „Mała książka – wielki człowiek”. Wraz z książkami otrzymali kreatywny alfabet i imienna zakładkę do książki.

            Czytajmy naszym dzieciom i dzieci niech nam czytają!!!

        • Dzień bez Tytoniu
          • Dzień bez Tytoniu

          • 31 maja 2022r. obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu pod hasłem „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”. Tego dnia skupiamy uwagę na zagrożeniach dla środowiska, jakie wytwarza tytoń. Dzień ten jest również okazją do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność palenia papierosów oraz jego negatywne skutki zdrowotne. Inicjatywa została ustanowiona przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.

             Kampania antytytoniowa ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie wpływu na środowisko całego cyklu przetwarzania tytoniu - od jego uprawy, produkcji i dystrybucji,  aż po generowane przez niego toksyczne odpady.

            Marta Majewska

        • Wycieczka „Szlakiem ginących zawodów na Lubelszczyźnie”
          • Wycieczka „Szlakiem ginących zawodów na Lubelszczyźnie”

          • Dlaczego stare zawody wymierają? Masowa produkcja towarów, ale także zmieniające się realia życia spowodowały, że na rynku nie ma racji bytu wiele dawnych zawodów. Na szczęście prezentacje takich profesji można obejrzeć podczas pokazów w różnych miejscach. Takie właśnie zakątki dnia 30 maja 2022r. pod opieką nauczycieli odwiedziły klasy 2b i 2c. Uczestnicy wycieczki w Wojciechowie obserwowali pracę kowala, a w Bęczynie pracę garncarza. Wysłuchali bardzo ciekawych opowieści. Zwiedzili muzeum w wieży ariańskiej, gdzie zgromadzono wspaniałe dzieła wykonane przez kowali.

            Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pani przewodniczki, która opowiadała nie tylko o wyrobach z żelaza, kowalskiej pracy, ale także o dawnym życiu na wsi. Wspaniałym doświadczeniem była próba umiejętności kowalskich i garncarskich – dzieci próbowały wykonywać na kole garncarskim naczynia z gliny, a także pomagały w pracy kowalowi. Zakupione pamiątki – dzbanuszki, podkówki i inne drobiazgi, długo będą przypominać wycieczkę.

            Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz

        • Klasa 1a w BWA
          • Klasa 1a w BWA

          • 27 maja klasa Ia pod opieką p. A. Dybzińskiej oraz p. S. Perzyńskiej wybrała się do BWA. Dzieci podziwiały wystawę prac artystycznych Wojciecha Ćwiertniewicza pt.: „Już dość naściemniało” oraz uczniów Liceum Plastycznego w Zamościu. Uczniowie byli zachwyceni dziełami sztuki, wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, wywiązała się ciekawa dyskusja. Kolejnym etapem naszej wizyty w BWA były warsztaty plastyczne. Zadaniem dzieci było namalowanie wiosennych pejzaży. Dzieci pracowały w grupach, wykazały się ogromną wyobraźnią i kreatywnością, prace były kolorowe, wesołe.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

            Tekst: A. Dybzińska, S. Perzyńska, zdjęcia: J. Zimon

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
        • 84 638 44 71
        • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
        • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
    • Galeria zdjęć

        brak danych