• Konkurs dla zamojskich przedszkoli „Jesteśmy Polką i Polakiem”

          • 09 listopada 2023 r. przedszkolaki z zamojskich placówek zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w  konkursie piosenki patriotycznej pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza. Inicjatorem wydarzenia była Pani Dyrektor Alicja Dubel.

            Do konkursu przystąpiły następujące przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 2, Przedszkole Miejskie nr 4, Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkole Miejskie nr 8, Przedszkole Miejskie nr 10 oraz Przedszkole Miejskie nr 12.

            Celem konkursu było kształtowanie poczucia świadomości narodowej, rozwijanie uczuć patriotycznych wśród dzieci, wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej oraz popularyzowanie i wspieranie talentów wśród najmłodszych.

            Przedszkolaki w kreatywny sposób zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i sceniczne. Wszystkie występy były piękne i poruszające. Poziom był bardzo wyrównany, a jury w składzie: Pani Magdalena Stopa, Pani Teresa Sołowiej, Pani Dorota Mach, Pani Anna Sokalska - Wosiek  oraz Pan Waldemar Leszczyński miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Pani Dyrektor Alicja Dubel ogłosiła wyniki konkursu i wręczyła zasłużone dyplomy i nagrody.

             

            Laureaci:

            I miejsce  Zespół Brzechwonutki, Przedszkole Miejskie nr 8

            II miejsce duet: Krystyna Twaróg, Alicja Zwolan, Przedszkole Miejskie nr 4

            III miejsce - Zofia Buczek, Przedszkole Miejskie nr 12

            Komisja konkursowa zdecydowała, że pozostali mali artyści zasłużyli na wyróżnienia.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Serdeczne podziękowania należą się Paniom, które przygotowały dzieci do udziału w konkursie oraz Paniom: Karolinie Tyrce, Marlenie Szczepanek i Katarzynie Bedzie za pomoc w  przygotowaniu całego wydarzenia.

            S. Perzyńska, M. Olszewska, A. Burak

          • Zdrowe śniadania w klasie 1b

          • Jak ważne jest zdrowe odżywianie wiedzą już uczniowie klasy 1b.

            Dzieci nie tylko zapoznają się z wartościami odżywczymi różnych produktów, z ciekawostkami na temat żywności, ale także potrafią sami zrobić pyszne przekąski np. owocowe szaszłyki. Również rodzice pomagają swoim pociechom i chętnie przygotowują im zdrowe kanapki oraz sałatki, którymi dzieci zajadają się w czasie przerwy.

            Tekst i zdjęcia; Anna Pintal

          • „Hobbit” zamknięty w pudełku

          • Uczniowie klas VIa i VIb, realizując cykl lekcji na temat powieści Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, przygotowali projekty  pod hasłem: Lektura w pudełku. Wszyscy chętni zaprezentowali magiczne pudełka, w których umieścili przedmioty związane z treścią książki. Musieli także uzasadnić swój wybór i omówić związek danej rzeczy z akcją utworu. Większość elementów z pudełek powtarzała się, co dowodzi, że uczniowie zwrócili uwagę na kluczowe elementy lektury. Ale pojawiło się także kilka kreatywnych i zaskakujących skojarzeń, co z kolei pokazuje, że każdą książkę można odbierać indywidualnie i nieszablonowo.

            Poniżej uczniowskie projekty, za wszystkie należą się brawa!

            Tekst i zdjęcia: E.Wilczyńska-Krawiec

          • Klasa 6c z inicjatywą od serca

          • “Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale - ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa.”
            Bolesław Prus

            Dnia 6 listopada br. uczniowie klasy 6c pod opieką p. A. Sawiniec – Szczech zorganizowali żywą lekcję patriotyzmu lokalnego.

            Troszcząc się o środowisko naturalne zmniejszyli i posegregowali odpady na terenie naszej szkoły. Propagowali pozytywną inicjatywę nowoczesnego patriotyzmu wiążącego się z ochroną środowiska przyrodniczego.

            Dziękujemy za kształtowanie właściwych postaw proekologicznych oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec-Szczech

          • Wędrówka po planetach wartości Archipelagu Skarbów

          • W dniach 6-7 listopada uczniowie kl.7a i 7b oraz kl.8a wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt.: „Archipelag Skarbów”.

            Program ten opiera się na modelu profilaktyki zintegrowanej, odwołuje się do marzeń i pragnień młodych ludzi związanych ze szczęściem w miłości i życiu osobistym oraz realizacją życiowych pasji.

            Jest ukierunkowany na osłabienie czynników ryzyka i wzmacnianie działania czynników chroniących, które mają udokumentowany w badaniach związek z podejmowaniem przez młodzież zachowań problemowych. Uczestniczenie w programie ma chronić młodzież przed negatywnym wpływem przebywania w środowisku osób, które sięgają po substancje psychoaktywne (alkohol i narkotyki).

             Prowadzący w bardzo zrozumiały i ciekawy sposób wyjaśniali uczniom przyczyny problemów wieku nastolatków i wskazywali sposoby ich rozwiązywania. Zwrócili uwagę na czynniki chroniące m.in.: więź z rodzicami, nauczycielami oraz innymi pozytywnymi dorosłymi oraz utożsamianie się z własnym system wartości.

            Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem „Archipelagowych Szant”.

            Tekst i zdjęcia: J. Muda

          • Dzień Postaci z Bajek

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Takie sławy jak Myszka Mickey, Kubuś Puchatek czy piękne księżniczki Disneya od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody bawią, uczą, wzruszają oraz inspirują dzieci i dorosłych. 

            6 listopada dzieci z klas pierwszych przebrały się za wybranego bohatera z bajki Disneya lub przyniosły rekwizyt związany z tą postacią. Opowiadały o ulubionych bajkach, a następnie rysowały wybraną postać.

            Uczniowie świetnie się bawili rozwiązując quizy, zagadki i ciekawe zadania.

            Tekst i zdjęcia: Anna Pintal, Anna Hadło

          • Spelling Bee – czyli mistrz ortografii angielskiej w klasach IV - druga edycja!

          • Uczniowie klas czwartych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w literowaniu angielskich słów podczas szkolnego konkursu 'Spelling Bee'.

            Konkurs składał się z dwóch etapów, podczas których uczestnicy pisali literowane słowa
            ze słuchu, oraz literowali wylosowane wyrazy samodzielnie.

            Po eliminacjach klasowych do finału awansowali:

            Michał Babicz, Szymon Gontarz, Bartłomiej Jaskowski i Julia Wosiek z kl.4a

            Wioletta Płaza, Antoni Szymanek i Tomasz Woźnica z kl.4b

            Nadia Nowicka, Nicola Przednowek-Rzekęć i Nicola Szymczyk z kl.4c

            Wszyscy uczestnicy finałowego etapu świetnie radzili sobie z trudnymi słowami do literowania a różnice w punktacji między nimi były minimalne.

            Lista zwycięzców II Konkursu ortografii angielskiej dla klas IV– Spelling Bee.

            I miejsce

            Julia Wosiek kl.4a

            II miejsce

            Wioletta Płaza kl. 4b

            III miejsce

            Szymon Gontarz kl.4a

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Tekst i zdjęcia: M.Szczepanek, L.Mróz

          • #SzkołaPamięta

          • Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły podjęli szereg działań włączając się do akcji „Szkoła pamięta”,której finał miał miejsce 30 października. Akcja miała na celu upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. W ramach akcji uczniowie klas: 3a z p. Agnieszką Dybzińską, 3b z p. Anną Gregorowicz i p. Sylwią Perzyńska oraz 3c z p. Anną Kardasz i p. Elżbietą Iwaniec, 2c z p. Iwoną Sarzyńską wzięli udział w wycieczce na zamojską Rotundę, gdzie wspominali pomordowanych w okresie II wojny światowej mieszkańców Zamojszczyzny. P. Bożena Greszta z klasą 2a wspominała wysiedlonych mieszkańców Zamojszczyzny, a przede wszystkim tych najmłodszych, uczestnicząc w wyjściu pod pomnik poświęcony Dzieciom Zamojszczyzny. Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią Joanną Mudą jak co roku, uporządkowali pomnik Batalionów Chłopskich oddając w ten sposób cześć  żołnierzom walczącym podczas wojny. W ten piękny sposób  zwrócili uwagę na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach. Klasa 5b pod opieką p. Iwony Zgnilec oraz p. Magdaleny Olszewskiej wybrała się pod pomnik Batalionów Chłopskich oraz Armii Krajowej, gdzie zapalili pamiątkowe znicze. Uczniowie pozostałych klas wspominali ważne wydarzenia oraz ich uczestników podczas zajęć z wychowawcą oraz lekcji historii. Między innymi w klasie 7a przypomnieliśmy dokonania naszego patrona Adama Mickiewicza.  Uczniowie klasy 4b wspominali autora naszego hymnu narodowego – Józefa Wybickiego oraz twórcę Legionów Polskich we Włoszech gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.  Natomiast klasa 7b przy okazji przygotowań do uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości poznała sylwetkę Aleksandry Piłsudskiej, ponieważ  w tym roku obchodzimy sześćdziesięciolecie jej śmierci i została uznana przez Sejm RP za patronkę roku 2023. Przeprowadzone przez nas działania nawiązywały do polskiej tradycji świąt zadusznych. Nasi uczniowie pamiętają!

             

            Szkolny koordynator akcji

            Małgorzata Drozd

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych