• Rowerowy Maj – edycja 2022
          • Rowerowy Maj – edycja 2022

          • Zapraszamy społeczność naszej szkoły do aktywnej edycji „Rowerowy Maj 2022”!

            Aktywne dzieciństwo to podstawa zdrowia, pozwala wzmocnić organizm, zwiększyć sprawność i odporność dziecka. Dzięki samodzielnym lub wspólnym z rodzicami oraz rówieśnikami dojazdom uczniowie stają się bardziej pewni siebie. Poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez własną praktykę. Rower, hulajnoga, rolki czy deskorolka, stają się w „Rowerowym Maju” skutecznym i atrakcyjnym środkiem transportu do szkoły czy domu.

            Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia oraz zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

            Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc w organizacji kampanii „Rowerowy Maj 2022” oraz życzymy sukcesów.

            Koordynator szkolny kolejnej edycji Rowerowego Maja: A. Sawiniec – Szczech

        • SŁOWIKI U GRECHUTY
          • SŁOWIKI U GRECHUTY

          • I miejsce wyśpiewały w duecie Oliwia Bielec i Karolina Flis podczas XIII Przeglądu Poezji Śpiewanej poświęconego twórczości Marka Grechuty.

            Impreza, którą co roku organizuje Bursa Międzyszkolna nr 2, odbyła się 27 kwietnia w Zamojskim Domu Kultury.

            Wokaliści prezentowali się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz bursy.

            Jury w składzie: Pan Dariusz Tokarzewski, Pani Joanna Przekocińska, Pani Agnieszka Brylewicz i Pan Tomasz Ziąbkowski,

            oceniając uczestników miało nie lada  wyzwanie, ponieważ poziom wykonawców był naprawdę wysoki.

            Dziewczyny wykonały regulaminową piosenkę z repertuaru Marka Grechuty: 'Niepewność" oraz "Elegię o chłopcu polskim".

            Oliwię i Karolinę przygotowała do konkursu Pani Katarzyna Beda, która również im akompaniowała.

            Serdecznie gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy kolejnych sukcesów.

        • Dzień Ziemi w kl. I-III
          • Dzień Ziemi w kl. I-III

          • Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki. W tym roku hasło brzmi "Inwestujemy w naszą planetę" Uczniiowie klas 1-3 podczas tego dnia podjeli  wiele działań związanych z ekologią i ochroną naszej planety.

            Klasy I
            Dzieci zapoznały się z filmami edukacyjnymi "Dzień Ziemi z Panem Nauczanką". Rozmawiały o tym, jak dbać o planetę, układały "Kodeks Małego Ekologa". Uczyły się   piosenki "Zielony Dom".W grupach dzieci wykonały pracę plastyczną na Dzień Ziemi - kolorowanka XXL, a na koniec wszyscy otrzymali dyplomy Małego Ekologa.

            Klasy II
            Uczniowie klas II podczas obchodów Dnia  Ziemi zapoznali się z prezentacją genially na temat ekologii i naszej planety , wykonali pracę plastyczną ''Ziemia w naszych dloniach."Klasa 2b realizowała projekt pt: " Niech każdy dzień będzie Dniem Ziemi." .Dzieci wraz z nauczycielem planowały pracę- przydział zadań, gromadzenie i przynoszenie przygotowanych materiałów, realizacja podczas trzech dni.Wykonały doświadczenie z aktywnym udziałem każdego dziecka polegającą na oczyszczeniu wody. Uczyły się  piosenki „Świat woła o pomoc”.Słuchały piosenek „Ziemia, wyspa zielona”, „Świat w naszych rękach – eko piosenka” .Wykonały prace plastyczne:
            Wokół nas jest pięknie, zdrowo, zielono” – indywidualne wykonywanie projektu zmian wokół budynku naszej szkoły. Projektowanie zieleni na terenach miejskich na prostym planie między ulicami – lepienie z plasteliny, umieszczanie roślin, trawników, łąk kwiatowych, drzew i krzewów.Indywidualne pisanie odpowiedzi na pytania:
            Za co kocham Ziemię?”
            Jakie jest moje ulubione miejsce na Ziemi?”
            Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?”

            Klasy III

            Uczniowie klas III zapoznali się z ciekawostkami o naszej planecie. Odpowiedzieli sobie na pytanie -Jak możemy pomóc Ziemi?Wykonali Eko - zadania na podstawie filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych.Nauczyli się wielu piosenek o tematyce ekologicznej takich jak "Ziemia, wyspa zielona" , "Świat woła o pomoc", "Eko piosenka." Uczniowie wykonali następujące prace plastyczne:

             -projektowanie własnej ekologicznej torby na zakupy.

            - wykonywanie ozdobnej karty z życzeniami dla naszej planety.

            - praca pt: "Ziemia" z projektu Kreatywne prace plastyczne.

             

        • Bieg po zdrowie
          • Bieg po zdrowie

          • W br. szkolnym kl. 4c realizowała VI edycję programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Celem programu było popularyzowanie zdrowego stylu życia, podkreślenie szkodliwości palenia papierosów i kosztów tego nałogu.

            W ramach zajęć uczniowie poznawali skład dymu papierosowego, obliczali koszty palenia papierosów, przeprowadzali wywiady z osobami, które nie palą, tworzyli plakaty dotyczące skutków palenia papierosów, projektowali poradniki w formie komiksów - jak można odmówić komuś, kto zachęca do zapalenia papierosa, uczyli się asertywności, układali hasła reklamowe „jak to zrobić, aby inni nie palili”.

            Czwartoklasiści wykazywali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością, chętnie podejmowali kolejne zadania. Założone cele programu zostały zrealizowane.

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bożek

        • Konkurs „Najładniejsza kartka wielkanocna”
          • Konkurs „Najładniejsza kartka wielkanocna”

          • 20 kwietnia br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas 1-3 na „Najładniejszą kartkę wielkanocną”. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz estetycznością podczas wykonywania pracy. Niemal wszyscy pokusili się o napisanie przepięknych życzeń wielkanocnych.

            Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

            1. Gabriela Bartnicka, Tomasz Kabasiński
            2. Tymoteusz Kudła, Olaf Rozwadowski
            3. Szymon Grabczak, Dawid Karpiuk, Antonina Drozd

            Wyróżnienie: Paulina Krajewska

            Zwycięzcom gratulujemy!

            Tekst i zdjęcia: Karolina Różycka

          • Akcja ŻONKILE w naszej szkole na pamiątkę 79. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji z przebiegu akcji #ŁączyNasPamięć, #AkcjaŻonkile.

            „Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem MIŁOŚCI był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych”.

            Taki cel przyświeca akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, w której nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział. W tym roku uczniowie zostali zapoznani podczas lekcji historii z celem akcji, historią Żydów w Polsce, ich kulturą i losami podczas II wojny światowej oraz przebiegiem powstania w getcie warszawskim. Podczas zajęć korzystaliśmy z materiałów edukacyjnych zaproponowanych przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. Uczniowie po zapoznaniu się z tłem historycznym wydarzenia wykonali notatki i pamiątkowe żonkile symbolizujące powstanie. Po refleksji i chwili zadumy podczas lekcji historii przyszedł czas na ekspresję artystyczną podczas lekcji plastyki, gdzie uczniowie wykonali przepiękne żonkile, którymi ozdobili gazetki klasowe oraz korytarze szkolne. Przebiegiem akcji kierowały p. Małgorzata Drozd oraz p. Marta Słomianowska.

             

          • Razem odkrywamy świat

          • W dniach 04. 04. - 08. 04. w naszej szkole w klasach I - III odbył się Tydzień Integracji pod hasłem: „Razem odkrywamy świat”, którego celem było: propagowanie wśród uczniów idei integracji, wzbudzanie u dzieci poczucia empatii wobec niepełnosprawnych rówieśników, kształtowanie postaw szacunku, akceptacji, tolerancji oraz uwrażliwianie uczniów na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych.

            Przeprowadzone przez wychowawców i nauczycieli współorganizujących proces kształcenia zajęcia pomogły dzieciom zrozumieć, jak postrzegają świat ludzie z różnymi dysfunkcjami np.: wzroku, słuchu czy osoby dotknięte autyzmem. Uczniowie zrozumieli jakim wyzwaniem bywa dla osób z niepełnosprawnościami radzenie sobie z codziennymi, na pozór prostymi czynnościami. Dowiedzieli się również w jaki sposób taktownie i skutecznie wspomagać osoby niepełnosprawne. W klasach odbyły się rozmowy dotyczące tolerancji, w czasie których uczniowie wspólnie ustalali zasady tolerancyjnego zachowania. W każdej klasie powtarzały się następujące hasła: szanuję, akceptuję, wspieram, pomagam, staram się zrozumieć, jestem życzliwy. Każdy uczeń w ramach solidarności z niepełnosprawnymi rówieśnikami wpisał na niebieskim „puzzelku” swoje imię, tym samym zobowiązując się do przestrzegania wyżej ustalonych zasad. Wszystkie deklaracje uczniów zostały zamieszczone na gazetce szkolnej. Niebieskie puzzle i niebieski wystrój szkoły były zaś wyrazem solidarności  z osobami ze spektrum autyzmu.

            Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny pt.: „Razem odkrywamy świat”. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej do wiersza J. Lisowskiej ,,Spotkanie przyjaciół”, który nawiązuje do idei integracji, tolerancji. Uczniowie wykazali się kreatywnością i dużą empatią w zrozumieniu tematu.

            Przeprowadzone zajęcia z pewnością uwrażliwiły uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz uświadomiły, że każdy jest inny, ale każdy wyjątkowy.

            A. Jaworska, S. Perzyńska, M. Olszewska

        • Być jak Ignacy
          • Być jak Ignacy

          • Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 5a otrzymali Dyplom za przygotowanie ilustracji graficznych upamiętniających Ignacego Łukasiewicz. Akcja została zrealizowana w ramach ogólnopolskiego konkursu oświatowego „Być jak Ignacy” i obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza, z okazji 200-lecia jego urodzin.

            Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

            Patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji i Nauki.

            Gratulujemy uczniom koła naukowego „Być jak Ignacy" i p. Annie Sawiniec – Szczech.

        • Dbam o przyszłość z OZE
          • Dbam o przyszłość z OZE

          • Włączając się w obchody Światowego Dnia Ziemi w kwietniu br. uczennice klasy IVb przystąpiły do wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Dbam o przyszłość z OZE”.

            Organizatorami Konkursu Plastycznego „Dbam o przyszłość z OZE” jest Województwo Lubelskie, jako partner Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

            Działania edukacyjne organizowane przez doradców energetycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa lubelskiego w dziedzinach takich jak: klimat, środowisko i energia oraz mają zachęcić do racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi, propagowania idei proekologicznego stylu życia, a także kształtowania poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.

            Celem Konkursu jest:

            a) Promowanie wśród uczniów szkól podstawowych odnawialnych źródeł energii,

            b) Edukacja ekologiczna,

            c) Podnoszenie świadomości ekologicznej w obszarze tematyki związanej z zagadnieniem energii

            pochodzącej ze źródeł odnawialnych,

            d) Przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii,

            e) Poszerzenie wiedzy, rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości na kwestię ochrony powietrza wśród

            mieszkańców województwa lubelskiego,

            f) Rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

            Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec – Szczech.

        • Wyniki konkursu  - „Każdy jest inny i równie ważny”
          • Wyniki konkursu - „Każdy jest inny i równie ważny”

          • „Gdyby każdy był taki sam, nikt nikomu nie byłby potrzebny”

            ks. J. Twardowski

            W dniu 12 kwietnia 2022 r. rozstrzygnięty został konkurs na plakat promujący ideę integracji pt. „Każdy jest inny i równie ważny”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce: Lena Kowalik – kl. VIIa

            II miejsce: Barbara Iskrzak – kl. Vc

            II miejsce: Hanna Kudła – kl. IVc

            III miejsce: Aleksandra Słupska – kl. IVa

             

            Wyróżniania otrzymali:

            Kacper Guzek – kl. IVc

            Natalia Dedko – kl. Vb

            Zuzanna Jargieło – kl. Vc

            Marcel Zienkiewicz – kl. Vc

            Zuzanna Bartnicka – kl. VIIa

            Cieszymy się, że nasi uczniowie popularyzują ideę integracji. Oznacza to, że dzieci postrzegają szkołę jako miejsce naturalnej nauki tolerancji, wrażliwości, otwartości i akceptacji oraz poszanowania własnej  i cudzej godności. Integracja młodzieży to synonim nowoczesnej, twórczej i przyjaznej szkoły.

            Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesu.

            Jadwiga Beńko, Bożena Piwko, Beata Rekiel

        • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest 13 kwietnia na pamiątkę zbrodni dokonanej przez NKWD wiosną 1940. Zbrodnia nosząca znamiona ludobójstwa, zbrodnia przeciw ludzkości została dokonana na rozkaz Józefa Stalina przywódcy komunistycznego ZSRR. Została ona ujawniona przez Niemcy 13 kwietnia 1943 r. 22 tys. polskich oficerów, jeńców wojennych z września 1939 r. zgładzono strzałem w tył głowy. Ofiary zostały pogrzebane w zbiorowych, bezimiennych mogiłach m. in. w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni.

            Stalin stanowczo temu zaprzeczał, winą obarczał Niemców, a starania Polaków o wyjaśnienie sprawy wykorzystał jako pretekst do zerwania stosunków dyplomatycznych z rządem polskim na emigracji. Strona rosyjska do mordu dokonanego na jeńcach wojennych przyznała się dopiero w 1990 r. i uznała go za „ jedną z cięższych zbrodni stalinizmu”.

            Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć ofiar chwilą zadumy. Po projekcji krótkiego filmu dokumentalnego i prelekcji uczniowie wykonali tematyczne notatki graficzne w zeszytach.

             

            „Tej nocy zgładzono wolność w katyńskim lesie.

            Zdradzieckim strzałem w czaszkę pokwitowano Wrzesień”.

        • Kosmos!
          • Kosmos!

          • W dniu 13.04.2022r. uczniowie klasy Ia pod opieką p. Agnieszki Dybzińskiej i p. Agnieszki Wysockiej wybrali się do biblioteki pedagogicznej.

            Warsztaty miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci z otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie spotkania dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet, nazw, wielkości oraz ich kolejności w Układzie Słonecznym. Wszyscy doskonale już wiedzą, że kosmicznych podróżników nazywamy astronautami, a największą planetą jest Jowisz. Najfajniejszą zaś atrakcją okazał się wirtualny Escape Room.

            Był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

            Tekst: A.Wysocka, zdjęcia: A. Dybzińska, A. Wysocka

        • Sekretne życie ptaków
          • Sekretne życie ptaków

          • We wtorek 12 kwietnia już po raz kolejny w świetlicy szkolnej gościliśmy p. Szymona Patro z Nadleśnictwa Zwierzyniec. Tematyką zajęć było poznanie ptaków bytujących w Polsce, zapoznanie ich z wyglądem oraz sposobem odżywiania. Była to dla nas wspaniała i pouczająca lekcja przyrody. Dzieci dostały piękne upominki od naszego gościa.

            Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wysocka

        • Warsztaty wielkanocne
          • Warsztaty wielkanocne

          • W naszej szkolnej świetlicy odbyło się kilka spotkań z cyklu „Warsztaty wielkanocne”. Mogły wziąć w nich udział wszystkie dzieci, które uczęszczają na świetlicę i wyraziły chęć zrobienia ozdoby wielkanocnej. Zajęcia prowadziła p. A. Wysocka i p. K. Karwowska.

            Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Okazały się ciekawą formą spędzenia wolnego czasu oraz doskonałym sposobem na integrację uczniów.

            Dzieci, pod kierunkiem nauczyciela, przygotowywały ozdoby wielkanocne: jajka wykonane metodą decoupage, koszyczki wyplatane z papierowej wikliny, zajączki z włóczki. Na podsumowanie kilkudniowych zajęć świetliczaki zasiały owies, który jest najpopularniejszą ozdobą na wielkanocny stół.

            Tekst: K. Karwowska, zdjęcia: A. Wysocka

        • Laboratorium Przyszłości w Siódemce
          • Laboratorium Przyszłości w Siódemce

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). 

            Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
            w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości
            otrzymała wsparcie o wartości 154 200 zł.

            W pierwszej transzy zostało wykorzystane 60 % środków, w ramach których zakupiono: drukarkę 3D; filament do drukarki; mikrokontroler; stację lutowniczą; aparat fotograficzny; statyw; mikroporty; oświetlenie do realizacji nagrań; mikrofon kierunkowy; Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz – Pakiet Premium; Okulary ClassVR Premium – kontrolery, kostki „rozszerzona rzeczywistość”; 5 letnią licencję dostępu do portalu lekcji wirtualnych; szkolenie Class VR w nauczaniu wieloprzedmiotowym; laptop z oprogramowaniem do obsługi drukarki 3D; oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video Corel Pinnacle Studio; konsolę; kolumnę mobilną z mikrofonem i mikroportem; mikrofony dynamiczne; mikrofony nagłowne; dyktafon; głośniki komputerowe; słuchawki bezprzewodowe; system bezprzewodowy; kable mikrofonowe.

            Druga transza w wysokości 40 % środków została wykorzystana na zakup: gimbala do aparatu; mikroportów; klocków do samodzielnej konstrukcji i robotów edukacyjnych  (Lego Education BricQ Montion Essential Set; zestaw korbo klocków do kodowania; Korbo roboty; Lego SPIKE Prime); Robotów Q-SCOUT; zestawów do kodowania; wieży liczb; Spagetti edu; Remi football; sprzętu gospodarstwa domowego (waga kuchenna, opiekacz, mikser, robot kuchenny planetarny, lodówka, kuchnia elektryczna z piekarnikiem elektrycznym, zestawy kulinarne dla uczniów, blendery z akcesoriami, zestaw garnków i patelni, szafa z półkami).

            Zakupiony sprzęt z pewnością zapewni każdemu uczniowi wiele naukowych emocji i satysfakcji. 

        • Rodzinny konkurs eko-ozdoba wielkanocna
          • Rodzinny konkurs eko-ozdoba wielkanocna

          • Wielkanoc to czas, kiedy w naszych domach pojawiają się kolorowe pisanki, wielkanocne zwierzątka oraz inne świąteczne ozdoby.

            Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole został zorganizowany rodzinny, ekologiczny konkurs „Eko-Ozdoba Wielkanocna”.

            Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i rodziców oraz wykorzystanie materiałów przeznaczonych do recyklingu. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a poziom wykonanych prac wysoki. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Eko-Ozdoby Wielkanocne zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi i z różnych materiałów, m.in. z drewna, plastiku, folii, nakrętek. Każda ozdoba była piękna i oryginalna.

            Swoją obecnością w trakcie rozstrzygnięcia konkursu zaszczyciła nas p. Dyrektor Alicja Dubel, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy i nagrody.

            Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie.

            I miejsce:

            Olena Kiluk kl. Ia

            Zuzanna Nawrocka kl. Ic

            Wiktor Niemczuk kl. Ic

            II miejsce

            Natalia Suchowierz kl. IIb

            Oliwia Tuszyńska kl. Ic

            III miejsce

            Karol Sokołowski kl. IIIc

            Wyróżnienia:

            Pola Włoszek kl. Ia

            Igor Sokołowski kl. Ic

            Gabriela Bartnicka kl. Ic

            Zuzanna Bielak kl. Ic

            Wikoria Topolska kl. IIa

            Tomasz Kabasiński kl. IIa

            Anna Magryta kl. IIIc

            Dawid Karpiuk kl. IIIa

            Tekst: Agnieszka Wysocka, Dominika Zwolak, zdjęcia: Dominika Zwolak

        • Spotkanie autorskie z p. Waldemarem Cichoniem
          • Spotkanie autorskie z p. Waldemarem Cichoniem

          • Uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie” p. Waldemarem Cichoniem. W trakcie spotkania autor opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę, do jej wydania i trafienia na półkę w księgarni.

            Pisarz przeczytał jedną z opowieści o kocie psotniku. Jedną z niespodzianek, którą autor przygotował dla uczniów było pokazanie głównego bohatera książek – Cukierka. Okazało się, że książki o Cukierku powstawały przez przypadek i większości są prawdziwe. Nie zabrakło też drugiej bohaterki opowiadań kotki Tradycji - niezwykłej, niesfornej, strasznej łobuziarki.

            Autor odpowiadał na wcześniej przygotowane przez dzieci pytania. Wspomniał, że od wczesnego dzieciństwa pisze. Swoje pomysły czerpie bezpośrednio ze swojego życia. Słucha ludzi bo tam powstają fantastyczne pomysły.

            Dzieci wykonały ilustracje do swojej ulubionej przygody Cukierka. Prace zostały wysłane do wydawnictwa p. Waldemara Cichonia.

            Tekst: Agnieszka Wysocka, zdjęcia: Dominika Zwolak, Agnieszka Wysocka

          • Rozstrzygnięcie konkursu

          • 12 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla zamojskich przedszkoli pt.: „Żyj zdrowo, a będzie kolorowo” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu.

            Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci zasadami zdrowego stylu życia, w szczególności tematyką związaną ze zdrowym odżywianiem.

            Zadaniem przedszkolaków było zaprojektowanie i wykonanie plakatu promującego zdrowy tryb życia. Prace były bardzo twórcze, kolorowe, wykonane różnymi metodami. Dzieci wykazały się bogatą wyobraźnią i kreatywnością.

             

            Laureaci:

            I miejsce - Przedszkole Miejskie nr 15 w Zamościu - grupa „Słoneczka”,

            II miejsce - Przedszkole Miejskie nr 8 w Zamościu – grupa „Muchomorki”,

            III miejsce - Przedszkole Miejskie nr 2 w Zamościu - Gabriela Kasperek.

             

            Wyróżnienia:

            Przedszkole Miejskie nr 8 w Zamościu - Nina Rosińska

            Przedszkole Miejskie nr 8 w Zamościu - Marcel Mazurek

            Przedszkole Miejskie nr 10 w Zamościu - Michalina Maciocha.

             

            Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomami, laureaci otrzymali także drobne upominki.

            Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za zaangażowanie i udział w konkursie, paniom za przygotowanie dzieci, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii.

             

            M. Olszewska, S. Perzyńska, B. Rekiel

        • Lekcja w kinie: „Co na ekranie z książki zostanie?”
          • Lekcja w kinie: „Co na ekranie z książki zostanie?”

          • 11. kwietnia  uczniowie klas 4-8 pod opieką wychowawców i nauczycieli uczestniczyli w niecodziennej lekcji w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu.

            Uczniowie podczas lekcji poznali różnicę między ekranizacją, a adaptacją. Dowiedzieli się, czym jest scenopis, a także, które z ich ulubionych filmów są adaptacjami książek oraz to, że można zekranizować sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry i klocki. Zobaczyli, jak wygląda praca nad adaptacją lektur szkolnych. Przekonali się, dlaczego filmem nie można zastąpić czytania książki.

            Lekcja w kinie realizuje nową podstawę programową, świetnie łączy edukację i rozrywkę, twórczo aktywizuje uczniów, jest przygotowana przez medioznawców oraz doradców metodycznych. Co ciekawsze - jest prowadzona przez zawodowego aktora.

        • Mistrzostwa w Biegach Przełajowych
          • Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

          • W piątek (08.04.2022) na stadionie OSiR i terenach  parku miejskiego odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamość LZS w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych”

            Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów. Dziewczynki jak i chłopcy rywalizowali w biegach na dystansie od 300 do 1000m.

            Zawody obfitowały w wysoka frekwencję szkół miejskich oraz rywali z powiatu zamojskiego. Fakt ten sprawił, że konkurencja była duża.

            Monika Dynowska z klasy 4c zdobyła w swojej kategorii (600m) wysokie 4 miejsce natomiast Kacper Cis wywalczył srebrny medal zajmując 2 miejsce w biegu na dystansie 800m.

            Brawo!!!!

            Gratulujemy i dziękujemy również za występ wszystkim, którzy tego dnia podjęli sportowe zmagania w tej dynamicznej i jakże zmiennej aurze.

            Tekst i zdjęcia: P. Biłant

        • Wojewódzki konkurs fotograficzny „Leśny album”
          • Wojewódzki konkurs fotograficzny „Leśny album”

          • 7 kwietnia br. Michalina Litwajtis z klasy VIIIb pod opieką p. A. Sawiniec – Szczech uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu IV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego im. Augusta Cieszkowskiego „Leśny album”.

            Niezmiernie nam miło, że Michalina otrzymała nagrodę i podziękowanie za 2 fotografie przedstawiające krajobraz leśny oraz ciekawe detale przyrodnicze.

             Na tegoroczny finał konkursu przybyła również Nina Leszkowicz, która w III edycji otrzymała wyróżnienie i nie mogła uczestniczyć w uroczystości z powodu panujących zasad reżimu sanitarnego.

            Celem Konkursu jest:

            1) propagowanie dziedzictwa przyrodniczego, jakim są lasy oraz przedstawienie

            na fotografii walorów przyrodniczych „małej ojczyzny”;

            2) rozbudzenie zainteresowania różnymi rodzajami lasów jako odnawialnymi zasobami

            przyrody;

            3) rozbudzenie zainteresowania formami ochrony przyrody w Polsce (parkami narodowymi;

            parkami krajobrazowymi, pomnikami przyrody, rezerwatami przyrody);

            4) rozwijanie zainteresowania technikami fotograficznymi;

            5) promowanie młodych talentów.

            Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej oraz Nadleśnictwo Krasnystaw.

            Konkurs został zorganizowany pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • W podziemiach kościoła OO. Franciszkanów
          • W podziemiach kościoła OO. Franciszkanów

          • W dniach 4 – 6 kwietnia odbywały się dla naszej szkoły rekolekcje wielkopostne w pięknie odnowionym kościele pw. Zwiastowania NMP OO. Franciszkanów.

            Kościół franciszkanów to największy w Polsce XVII-wieczny barokowy kościół. W literaturze historycznej i artystycznej uważany jest za jedną z najznamienitszych budowli Rzeczpospolitej.

            W tych dniach można było zwiedzić muzeum znajdujące się w podziemiach kościoła. Z takiej możliwości skorzystali uczniowie klas 4c, 5a, 8a pod opieką p. Anny Sawiniec-Szczech, p. Joanny Bulak, p. Małgorzaty Bożek.

            Muzeum prezentuje się pięknie, znajdują się tam wystawy i eksponaty związane z historią miasta i kościoła, są cele związane ze św. Franciszkiem, O. Maksymilianem Kolbe. Dla uczniów była to wspaniała lekcja historii.

            Tekst i zdjęcia: M. Bożek, A. Sawiniec-Szczech

        • Warsztaty wielkanocne w SP7
          • Warsztaty wielkanocne w SP7

          • W kwietniu br. pod kierunkiem p. Anny Sawiniec – Szczech odbyły się w SP7 warsztaty wielkanocne.

            Nadrzędnym celem podejmowanej inicjatywy jest pielęgnowanie bogatej tradycji Świąt Wielkanocnych wśród uczniów naszej szkoły oraz pobudzenie ich do twórczego działania.

            W trakcie warsztatów uczniowie klasy IV a, V a, VII c, VIII b i VIII a własnoręcznie stworzyli papierowe ozdoby z motywem zajączka wielkanocnego i pisanek. Ekologiczny świąteczny stroik z bukszpanu oraz wiosennych gałązek idealnie sprawdzi się jako wystrój naszych rodzinnych domów w tym wyjątkowym czasie.

            Dziękujemy za  kultywowanie zwyczajów i tradycji oraz niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy.

        • Regionalny konkurs czytelniczy „Czy znasz...?”
          • Regionalny konkurs czytelniczy „Czy znasz...?”

          • 31 marca odbył się finał regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz...?” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

            Uczniowei z naszej szkoły Hania Torzewska kl. 3a i Ignacy Barnowski kl. 3a przystąpili do finału odpowiadając na 60 pytań konkursowych w oparciu o następujące utwory literackie: A. A. Milne „Chatka Puchatka”, Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé „Mikołajek”, Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz „Pamiętnik grzecznego psa”, Carlo Collodi „Pinokio”.

            Gratulujemy finalistom konkursu Hani i Ignacemu!!!

        • W świecie teatru
          • W świecie teatru

          • Teatr to miejsce magiczne, w którym widzowie mogą doświadczać niezwykłej atmosfery i sztuki.

            A jak to się dzieje? Jakie sekrety kryją się w kulisach sceny? O tym mogli przekonać się uczniowie klasy Ia, którzy pod opieką p. Agnieszki Dybzińskiej i p. Agnieszki Wysockiej wybrali się do ZDK w celu poznania tajemnic teatru.

            Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania archiwum, gdzie obejrzeliśmy różne slajdy, płyty winylowe i maszyny do pisania. Podążaliśmy drogą aktorów i znaleźliśmy się w garderobie, gdzie do swoich ról przygotowują się aktorzy i artyści.

            Największą zaś atrakcją była scena główna. Zabawy na scenie okazały się wspaniałą przygodą. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów i ukazały swoje emocje poprzez smutek, złość i radość.

            Poznały co to jest savoir-vivre czyli sztuka kulturalnego zachowania się i odpowiedniego ubioru w teatrze.

            To było niezapomniana i magiczna lekcja która przeniosła nas w prawdziwy świat teatru!

            Tekst: Agnieszka Wysocka, zdjęcia: Agnieszka Dybzińska

        • Baba Jaga u dentysty
          • Baba Jaga u dentysty

          • Nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Beaty Stasiuk i p. Agnieszki Wysockiej wraz z uczniami klas 1-3 przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Baba Jaga u dentysty”.
            Spektakl miał na celu promowanie zdrowego trybu życia i właściwych nawyków dbania o zęby.
            W rolę młodych aktorek wcieliły się:
            - Pola Jaeschke klasa IIIb – Narrator
            - Natalia Gromek klasa IIIb – Dentystka
            - Patrycja Blaszka klasa IIIb – Baba Jaga
            - Antonina Kiecana klasa IIIc – Dentystka
            - Karolina Łaszkiewicz klasa Ia – Witaminka
            - Jagoda Łuczka klasa Ia – Witaminka
            - Iga Blaszka klasa Ia – Witaminka

            Tekst: Beata Stasiuk, Agnieszka Wysocka, nagranie i montaż: Anna Sokalska-Wosiek

        • Dzień Matematyki w naszej szkole
          • Dzień Matematyki w naszej szkole

          • 12 marca br. przypada Dzień Matematyki. Klasy IV – VIII naszej szkoły włączyły się w tę ogólnopolską akcję organizowaną przez Stowarzyszenie 4improve. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Matematyka to jakiś kosmos”. Uczniowie rozwiązywali w grupach zadania konkursowe. Poznawali przy tym różne ciekawostki dotyczące kosmosu. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Matematyki uczniowie klas 7b i 7c podczas zajęć rozwijających kreatywność tworzyli plakaty oraz wiersze.

            Tekst: M. Bożek, zdjęcia: M. Bożek, K. Tyrka

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
        • 84 638 44 71
        • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
        • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
    • Galeria zdjęć

        brak danych