• Józef Wybicki patronem roku 2022
          • Józef Wybicki patronem roku 2022

          • 200 lat temu, w marcu 1822r., zmarł Józef Wybicki, autor polskiego hymnu narodowego, wielokrotny poseł na Sejm, jeden z inicjatorów Konfederacji Barskiej, uczestnik prac wdrażających Konstytucję 3 Maja, współorganizator Insurekcji Kościuszkowskiej. Brał udział w pracach Komisji Edukacji Narodowej oraz współpracował z Andrzejem Zamoyskim przy opracowaniu nowego kodeksu praw.

            Wybicki był twórcą wszechstronnym. W jego dorobku znajdują się wiersze, libretta do oper oraz sztuki sceniczne. Zajmował się również reżyserią, pisał scenariusze oraz występował jako aktor.

             Uczniowie klas starszych naszej szkoły na lekcjach wiedzy o społeczeństwie przybliżyli sylwetkę twórcy słów hymnu narodowego oraz historii jego czasów. Odwiedzili online Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie w 1747 roku przyszedł na świat gen. Józef Wybicki – autor „Mazurka Dąbrowskiego”. W muzeum zgromadzono 5600 eksponatów. Do najciekawszych z nich należą dokumenty związane z Józefem Wybickim, gen. J. H. Dąbrowskim i Legionami Polskimi we Włoszech, XIX – wieczna pozytywka wygrywająca „Mazurka Dąbrowskiego” oraz kolekcja grafik napoleońskich. Jest tekst „Mazurka Dąbrowskiego” wydany w Paryżu w 1836 roku i płyta długogrająca z 1902 roku z nagraniem pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła”, czy eksponaty z motywem Orła Białego.

            Uroczyste chwile pełne uniesień i wzruszeń narodu łączą się często z wykonywaniem hymnu. Melodia i tekst stają się tym, co spaja naród i stanowi o jego jedności.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Kodujemy trasę dla Ozobota

          • Dzieci z klasy Ia miały okazję zapoznać się z możliwościami małych Ozobotów.

            Ozobot to atrakcyjna i bardzo prosta forma nauki programowania dla  najmłodszych. Jest miniaturowym robotem, ale może robić wiele rzeczy. Poprzez zabawę wprowadza uczniów w świat nowych technologii. Na pierwszych zajęciach testowaliśmy w jaki sposób Ozobot rozpoznaje kolory i jeździ po liniach. Po udzieleniu pierwszych wskazówek, pisaki poszły w ruch. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem  tworzyli kolorowe ścieżki dla swoich robotów. Różnokolorowe kody powodowały np.  przyspieszenie prędkości robota czy jego obroty.

            Zajęcia wszystkim się podobały, dlatego nasza przygoda z programowaniem dopiero się rozpoczęła.

            Opracowanie: Agnieszka Dybzińska

        • Wyjście kl. 6a z okazji Dnia Kobiet
          • Wyjście kl. 6a z okazji Dnia Kobiet

          • 8 marca to święto, które było okazją do miłego spędzenia wspólnych chwil w klasowym gronie, ale nie jak zwykle w sali lekcyjnej. Dziewczynki zostały obdarowane przez kolegów kwiatkami, a potem wszyscy razem wybraliśmy się na zamojską starówkę,  do kawiarni  „Kawa na Ławę”, gdzie w przytulnym wnętrzu, przy dobrej muzyce i pysznych słodkościach spędziliśmy prawie dwie godziny.  Wyjątkowa atmosfera tego miejsca sprawiła, że klasowa integracja bardzo się udała: były rozmowy, wspólne gry – nie tylko te w telefonach, odpoczynek i dobry humor. Wyszliśmy zadowoleni, najedzeni i na pewno tam wrócimy…

            Tekst i zdjęcia: Edyta Wilczyńska-Krawiec

          • Projekt ekologiczny pt. „Eko wyzwania”

          • Uczniowie klas 1-3 rozpoczęli projekt ekologiczny pt. „Eko wyzwania”.

            Człowiek od wieków korzysta z naturalnych bogactw ziemi, eksploatuje je i zanieczyszcza: powietrze, wodę i glebę. Problem śmieci staje się coraz bardziej dotkliwy i globalny. Postanowiliśmy skupić się nad zanieczyszczeniem otoczenia, produkcją śmieci oraz nad tym, co możemy zrobić, aby było ich mniej. W trakcie realizacji projektu dzieci szukały odpowiedzi na pytania, które nurtują ludzi:  Co się dzieje ze śmieciem? Czy śmieci możemy przerobić? Nasze pytania zostały zapisane na tablicy i przez cały projekt odwoływaliśmy się do nich.  Przypomnijmy, że  metoda projektów  to doświadczanie, eksperymentowanie, zadawanie pytań o otaczającym świecie. Ważnym aspektem działań projektowych jest  współpraca grup, rozwiązywanie realnych problemów, wykorzystanie metod nieformalnych i nowych technologii.

            Na samym początku dzieci wyjaśniły pojęcie ekologii. Po konsultacjach z rodzicami potrafiły wskazać ekologiczne rozwiązania w ich własnych domach. Powstały plakaty, na których zostały wymienione działania sprzyjające środowisku.  W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję dyskutować nad rodzajami odpadów, ze zwróceniem szczególnej uwagi na odpady niebezpieczne, wyjaśniały różne, trudne pojęcia np. recykling. Ciekawym pytaniem było” Jak długo odkładają się odpady?

            W trakcie zajęć nauczyciele wykorzystali wiele filmów, prezentacji i gier dydaktycznych. Uczniowie wysłuchali tekstu pt. „Opowiadania o rosnącej górze śmieci od czasów ludzi pierwotnych”. Uczyli się sortować odpady na podstawie ilustrowanej bajki Jarosława Sieka  „Arkady segreguje odpady”. Dzieci razem z głównym bohaterem - architektem Arkadym udały się na wycieczkę po Zamościu, zbierały porzucone śmieci i uczyły się segregowania odpadów, umieszczając je we właściwych pojemnikach. Przeprowadzono szereg ćwiczeń praktycznych w  przygotowywaniu plastikowych butelek do recyklingu, według zasady: odkręć, opróżnij, zgnieć, segreguj do żółtego.

            Nie zabrakło także  doświadczenia. W skrzynce z ziemią zostały umieszczone kawałki folii, papieru i plastiku na miesiąc. Uczniowie mieli za zadanie po ustalonym czasie obserwacji sprawdzić stan materiałów.

            Na koniec wykonali eko- zabawkę i pożeracza baterii wykorzystując do tego celu odpady recyklingowe.

            Opracowanie: A. Dybzińska, A. Kardasz

            Zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

        • Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022
          • Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022

          • Z okazji obchodów 200 urodzin Ignacego Łukasiewicza, wielkiego wynalazcy i działacza niepodległościowego, uczniowie koła naukowego „Być jak Ignacy" pod kierunkiem  p. Anny Sawiniec – Szczech przygotowali pomysłowe prace graficzne.

            Prace uczniów ogólnopolskiej akcji #200Ignacego zostaną opublikowane w specjalnej galerii na stronach Facebook Fundacji PGNiG.

            Ignacy Łukasiewicz to jeden z patronów roku 2022. Sejm RP, podejmując uchwałę w tej sprawie, podkreślił jego zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość. W styczniu br. przypada 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego.

            Realizując VI edycję programu naukowego „Być jak Ignacy” uczniowie SP 7 w Zamościu zgłębili  wiedzę na temat odkryć polarnych, podniebnych osiągnięć naszych rodaków, tajemnic mózgu, fascynującego świata przyrody i dalej odkrywają tajemnice znikającego Ignacego.

            Dziękujemy za propagowanie i rozwijanie dziedzictwa Ignacego Łukasiewicza.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

            Żołnierze Wyklęci nazywani również Niezłomnymi byli to żołnierze podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i walczyli z siłą narzuconym Polakom reżimem komunistycznym. Nie godzili się na sowietyzację Polski i uzależnienie jej od ZSRR. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. W walkach podziemia z władzą komunistyczną zginęło kilka tysięcy. Kolejnych kilka tysięcy zostało zamordowanych na podstawie wyroków komunistycznych sądów lub  zmarło w więzieniach. Do najbardziej znanych Żołnierzy Niezłomnych należą August Fieldorf „Nil”, Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna „Inka”, Leopold Okulicki „Niedźwiadek”. Ostatnim żołnierzem niezłomnym był działający na Lubelszczyźnie Józef Franczak „Lalek” – zatrzymany i zabity w 1963 roku.

            Miejskie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Ojców Franciszkanów, następnie przy tablicy upamiętniającej byłą katownię Urzędu Bezpieczeństwa, która znajduje się na budynku przy ul. Kolegiackiej, odśpiewany został Hymn Państwowy, miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, wręczono awans pośmiertny oraz wręczono odznaczenia ŚZŻAK Okręg Zamość. Po uroczystym apelu pamięci i salwie honorowej złożono wieńce i kwiaty pod tablicą pamiątkową.

            Tekst i zdjęcia: M. Drozd

        • Laboratoria Przyszłości - uroczystość wręczenia symbolicznych czeków
          • Laboratoria Przyszłości - uroczystość wręczenia symbolicznych czeków

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

            W dniu 21.02.2022r. na zaproszenie Posła na Sejm RP Pana Tomasza Zielińskiego oraz Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, odbyła się uroczystość symbolicznego wręczenia czeków, w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka, dyrektorom zamojskich szkół podstawowych na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

            Pani Alicja Dubel odebrała symboliczny czek na kwotę 154 200,00 zł dla naszej szkoły.

            W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm Pan Tomasz Zieliński, Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk, Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Pani Monika Żur, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Pan Piotr Błażewicz, Dyrektor Wydziału Oświaty Pani Agnieszka Kowal oraz dyrektorzy zamojskich szkół podstawowych.

            Zakupione w ramach otrzymanych środków nowoczesne pomoce dydaktyczne uatrakcyjnią prowadzone w szkole zajęcia i będą sprzyjały rozwijaniu zainteresowań uczniów i odkrywaniu ich talentów.

        • Karta rowerowa
          • Karta rowerowa

          • Informacja na temat nowych przepisów dotyczących karty rowerowej.

            Szanowni Państwo,

            Informujemy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują znowelizowane przepisy Kodeksu wykroczeń dotyczące art. 94. - [Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia], dodano nowy paragraf w brzmieniu:

            §1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.

            Co oznacza, że brak dokumentu [karty rowerowej] w razie kontroli może kosztować rodzica nieletniego rowerzysty nawet 1500 złotych.

          • Informacja dla rodziców uczniów kl. VIII

          • Szanowni Państwo Rodzice,

            Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10" podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia".

            Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.  

            Link do spotkania zostanie Państwu przesłany oddzielną wiadomością poprzez dziennik elektroniczny.

        • Apel dla rodziców
          • Apel dla rodziców

          • Drodzy Rodzice,

            przypominam, że od września, przy naszej szkole, funkcjonuje zatoka „Pocałuj i jedź”, która została zrealizowana w celu poprawy płynności ruchu przy szkole przed rozpoczęciem zajęć i po ich zakończeniu. Zachęcam do korzystania z tego rozwiązania, szczególnie przez rodziców uczniów starszych klas. Rodzice młodszych dzieci również mogą korzystać z tej możliwości, ponieważ cały czas funkcjonują wejścia do szkoły (C i D) od strony ulicy Żdanowskiej, przy których dyżurują nauczyciele.

            W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci apeluję, aby nie podjeżdżać bezpośrednio (szczególnie w godzinach szczytu, czyli przed 8.00 i po 14.00) pod wejście A i B (przy drzwiach przeszklonych), ponieważ zagraża to bezpieczeństwu uczniów naszej szkoły. W imieniu całej społeczności szkolnej liczę na zrozumienie i odpowiedzialne zachowanie się przy podwożeniu dzieci do szkoły.

             Z wyrazami szacunku

            Alicja Dubel- dyrektor szkoły

        • Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112
          • Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112

          • 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

            Uczniowie klas czwartych SP7 włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 i na lekcjach techniki wykonali lapbooki pod hasłem „Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112”.

            Celem wojewódzkiej akcji było uwrażliwienie mieszkańców naszego regionu na udzielenie pomocy drugiemu człowiekowi oraz na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi, promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112 oraz kształtowanie postaw pozwalających na właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Dzień Kota
          • Dzień Kota

          • Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Kota, który przypada na 17 lutego. W związku z tym, że wkrótce zaczynają się ferie, świętowaliśmy wcześniej. Jest to dzień mający podkreślić znaczenie kotów w życiu każdego człowieka oraz niesienia pomocy potrzebującym i bezdomnym zwierzętom. Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w kocich zabawach, poznali kocie ciekawostki, a także pokolorowali bądź wykonali własnoręczne portrety naszych czworonożnych przyjaciół. Świetlica szkolna także brała udział w tym dniu, został wystawiony teatrzyk kamishibai pt: „Kotka Milusia”.

        • Walentynki w kl. I - III
          • Walentynki w kl. I - III

          • Dnia 11 lutego uczniowie klas I – III świętowali „WALENTYNKI”. Tradycyjnie już w tym okresie Samorząd Uczniowski organizuje specjalną pocztę. Wszyscy, którzy chcieli obdarować swoje sympatie miłymi życzeniami mieli taką możliwość . Przedstawiciele samorządu szkolnego: Antonina Kiecana i Kajetan Dzik z kl. 3c podjęli się funkcji kurierów, którzy z dużą radością przekazywali koleżankom i kolegom kartki walentynkowe. Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył wszystkim tylko dobrych emocji.

        • Dzień Bezpiecznego Internetu  2022
          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

          • 8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu  2022 pod hasłem „Działajmy razem”.

            W ramach obchodów w szkole zostały przeprowadzone różne zajęcia z uczniami dotyczące bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz jak przeciwdziałać cyberprzemocy. Nauczyciele informatyki brali udział w szkoleniu „Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa w sieci?”. Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę „Bezpieczni w sieci”.

            W klasach młodszych dzieci zapoznały się z prezentacjami multimedialnymi i cyklem filmów edukacyjnych „Sieciaki.pl”. Na edukacji plastycznej tworzyły w grupach plakaty „Bezpieczni w sieci”. Wykonały mapę myśli – „Zagrożenia w wirtualnym świecie oraz pozytywne wykorzystanie nowych technologii”.

            Na lekcjach informatyki w klasach czwartych i piątych odbyły się pogadanki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z komputera i internetu, uczniowie oglądali filmy z serii „Owce w sieci”, rozwiązywali test na temat wirusów,  wykonali plakaty. W klasie szóstej zostały poruszone zagadnienia dotyczące prywatności online oraz umiejętnego  korzystania z serwisów społecznościowych. W klasach siódmych i ósmych uczniowie dowiedzieli się jak przeciwdziałać cyberprzemocy.

            Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie odbyły się lekcje na temat problemów współczesnego świata. Podczas lekcji zostały poruszone zagadnienia dotyczące zagrożeń i wyzwań XXI wieku i należące do nich m.in. cyberzagrożenia. Na lekcji wychowania do życia w rodzinie uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania ze środków przekazu, w tym z internetu, w sposób selektywny, umożliwiający obronę przed ich destrukcyjnym oddziaływaniem.

            M. Bożek, D. Zwolak, A. Sawiniec-Szczech

        • #ZłoteSzkołyNBP
          • #ZłoteSzkołyNBP

          • W styczniu i lutym br. zespół naszej szkolnej „Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej"  przystąpił do II edycji ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP”.

            Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.

            Dziękujemy za upowszechnianie wiedzy o finansach i życzymy sukcesów.

            Koordynator szkolny programu: Anna  Sawiniec - Szczech

        • Z książką za pan brat
          • Z książką za pan brat

          • W klasie IVa w okresie listopad-styczeń realizowaliśmy projekt czytelniczy mający na celu zachęcenie do czytania i wzbudzenie zainteresowania utworami literackimi. Chętni uczniowie przygotowali lapbooki związane ze swoimi ulubionymi utworami, a następnie opowiedzieli koleżankom i kolegom o wybranej książce. Każda przygotowana praca zawierała nie tylko podstawowe informacje o autorze czy treści, ale także wiele ciekawostek. Wszyscy liczymy na to, że więcej osób sięgnie po „Baśniobór”,  różne części „Opowieści z Narnii”, komiksy „Tytus, Romek i Atomek”, utwór „Mali bohaterowie” czy książeczki z serii „Zaopiekuj się mną”. Zachęcamy do czytania!

            Pamiętajmy – czytanie książek to mnóstwo korzyści i wiele przyjemności.

                        Tekst i zdjęcia: E.Wilczyńska - Krawiec

        • V edycja Konkursu - Europejski Quiz Finansowy
          • V edycja Konkursu - Europejski Quiz Finansowy

          • 28 stycznia br. Katarzyna Kiecak i Zuzanna Madeja uczestniczyły w etapie wojewódzkim Europejskiego Quizu Finansowego.

            Europejski Quiz Finansowy to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, którego uczestnikami są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych. Projekt został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. W roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się V edycja Konkursu, która jest realizowana we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

            Europejski Quiz Finansowy to projekt o charakterze edukacyjnym, którego celem jest:

            - Upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce.

            - Poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.

            - Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy.

            - Wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej.

            - Kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Koordynator Szkolny Konkursu: Anna Sawiniec – Szczech

        • Rozstrzygnięcie konkursu „Portret Babci i Dziadka”
          • Rozstrzygnięcie konkursu „Portret Babci i Dziadka”

          • W dniu 20.01.2022 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-3 pt. „Portret babci i dziadka”. Organizatorami konkursu była pani Agnieszka Wysocka i pani Dominika Zwolak, a przewodniczącą jury - pani Marta Słomianowska. Na konkurs wpłynęło 97 prac.

            Osoby nagrodzone:

            I miejsce Ignacy Barnowski kl. 3a

            II miejsce Krystian Mydlak kl. 3c

            III miejsce Igor Sokołowski kl .1c

            Wyróżnienia:

            Jagoda Łuczka kl. 1a

            Aleksander Solski kl.1b

            Szymon Burdzy kl. 2a

            Jagoda Wosiek kl. 2a

            Emilia Mazurek kl. 3c

            Marcelina Winiarska kl. 3a

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Laboratoria Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Programu szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to program, który zapewnia sprzęt uatrakcyjniający zajęcia szkolne oraz pozwala uczniom rozwijać ich zainteresowania
            i umiejętności w ramach obowiązkowych lekcji lecz także na zajęciach pozalekcyjnych.

            W ramach Programu nasza szkoła wykorzystała ponad 60% przyznanych środków i zakupiła:

            - w ramach wyposażenia podstawowego: drukarkę 3D; filament do drukarki; mikrokontroler; stację lutowniczą; aparat fotograficzny; statyw; mikroporty; oświetlenie do realizacji nagrań; mikrofon kierunkowy;

            - w ramach wyposażenia dodatkowego: Wirtualne Laboratorium chemiczne Empiriusz – Pakiet Premium; Okulary ClassVR Premium – kontrolery, kostki „rozszerzona rzeczywistość”; 5 letnią licencję dostępu do portalu lekcji wirtualnych; szkolenie Class VR w nauczaniu wieloprzedmiotowym; laptop z oprogramowaniem do obsługi drukarki 3D; oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video Corel Pinnacle Studio; konsolę; kolumnę mobilną z mikrofonem i mikroportem; mikrofony dynamiczne; mikrofony nagłowne; dyktafon; głośniki komputerowe; słuchawki bezprzewodowe; system bezprzewodowy; kable mikrofonowe;

        • Dziedzictwo UNESCO - Parki Narodowe i …
          • Dziedzictwo UNESCO - Parki Narodowe i …

          • Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu zorganizował ogólnopolski konkurs plastyczny „Dziedzictwo UNESCO - Parki Narodowe i rezerwaty przyrody” - Zamość 2021. Na konkurs wpłynęły prace z całego kraju, a pośród nich artystyczne interpretacje tematu przygotowane przez uczniów  naszej szkoły.

            Etap szkolny konkursu – klasy 4-8:

            I nagroda: Oliwier Działa

            II nagroda: Kamil Bielak

            III nagroda:  Maksymilian Błaszczuk

            Wyróżnienia: Maria Surmacz i Emilia Duras

            Cel konkursu:

            1. Popularyzacja i promocja miejsc wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

            2. Upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.

            3. Poszerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o Parkach Narodowych i rezerwatach przyrody oraz ich mieszkańcach objętych ochroną gatunkową.

            4. Kształtowanie wśród uczestników konkursu emocjonalnego stosunku do fauny i flory Polski oraz świata i potrzeby ich ochrony.

            5. Poznawanie dziedzictwa kulturowego.

            6. Zgłębianie poczucia tożsamości regionalnej.

            7. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych, wyrabiając szczególną wrażliwość na otaczający świat w jakim wzrasta młode pokolenie oraz promocja szczególnie uzdolnionych autorów z różnych środowisk i miejsc zamieszkania.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Warsztaty decoupage
          • Warsztaty decoupage

          • 19 stycznia w naszej szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia z rękodzieła artystycznego. Dzieci z klasy IIa zdobiły metodą decoupage słoiki, które miały być prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            Technika decoupage polega na zdobieniu, przy pomocy serwetek, papieru oraz specjalnie do tego celu stworzonych preparatów, przedmiotów codziennego użytku. Warsztaty okazały się ciekawą formą spędzenia wolnego czasu. Wykonana dekoracja, dla każdego uczestnika była źródłem niemałej satysfakcji. Zwłaszcza, że każdy kto przygotował ozdobiony słoik mógł go zabrać do domu i podarować babci lub dziadkowi.

            Warsztaty przeprowadziły p. A. Wysocka i p. K Karwowska przy wsparciu uczennic kl. VIIIc: A. Krawczuk, Z. Iskrzak i M. Proć.

            Tekst: K. Karwowska, zdjęcia: A. Wysocka

        • Ogólnopolski projekt „Fundusze Norweskie…”
          • Ogólnopolski projekt „Fundusze Norweskie…”

          • Innowacyjne i kreatywne prace plastyczno - cyfrowe wykonane przez Katarzynę Ciurysek, Oliwię Bielec oraz Katarzynę Kiecak reprezentowały Szkołę Podstawową nr 7 w finale ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!

            Ideą projektu „O tym się wie” było upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

            Organizatorem konkursu „O tym się wie” był NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            Uczniowie na lekcjach zdalnych i stacjonarnych pod kierunkiem p. A. Sawiniec – Szczech zdobyli wiedzę geograficzną, historyczną, społeczną na temat państw darczyńców, Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz programów pomocowych.

            Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

        • Weronika Bartnik - laureatką XII. Zamojskiego Dyktanda
          • Weronika Bartnik - laureatką XII. Zamojskiego Dyktanda

          • Miło nam poinformować, że wśród laureatów XII. Zamojskiego Dyktanda zorganizowanego przez Akademię Zamojską i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu znalazła się uczennica naszej szkoły Weronika Bartnik z kl.8c.

            Sukces Weroniki jest tym większy, że do konkursu przystąpiło aż 426. uczniów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i  krasnostawskiego. Składał się on z jednego etapu, bez podziału na klasy. Rywalizacja zatem była nie lada! Konkurencja wymagała perfekcyjnej znajomości zasad pisowni ortograficznej oraz interpunkcyjnej i taką właśnie wykazała się uczennica pani J. Mudy.

            Gratulujemy Weronice wspaniałego wyniku i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach!!!

            Tekst i zdjęcie: J. Muda

        • Siódemkowy Koncert Życzeń dla Babć i Dziadków
          • Siódemkowy Koncert Życzeń dla Babć i Dziadków

          • 21 i 22 stycznia obchodzimy niezwykłe święto - Dzień Babci i Dziadka.
            Babcia i Dziadek, to słowa, które każdemu kojarzą się z miłością, ciepłem, dobrem i pomocą. To osoby, które w każdej sytuacji wspierają nas dobrą radą. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 swoją wdzięczność i miłość wyrazili, tworząc piękne, wzruszające wierszyki, przepojone miłością do swoich kochanych Babć i Dziadków. Wszystkie nadesłane prace prezentujemy na naszej stronie internetowej. Dziękujemy naszym uczniom za udział w „Siódemkowym Koncercie Życzeń dla Babć i Dziadków” i dołączamy się do życzeń.

            Autorzy wierszy:

            Dawid Gąska 3a
            Oskar Rycaj 3a
            Zuzanna Zarychta 3a
            Tomasz Kabasiński 2a
            Antonina Drozd 1c
            Piotr Nowosad 5a
            Joanna Winiarską 3c
            Wiktoria Nizioł 3a
            Olaf Rozwadowski 1c
            Bartłomiej Jaskowski 2a
            Szymon Robak 2a
            Michał Wróbel 2a
            Wiktor Niemczuk 1c
            Bartosz Łepik 3b
            Mateusz Osuch 3b

            M. Olszewska i S. Perzyńska

        • „Przyjaciele Zippiego” w kl. 2c
          • „Przyjaciele Zippiego” w kl. 2c

          • „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

            W  kwietniu 2021 roku  uczniowie  klasy Ic rozpoczęli  realizację programu profilaktycznego ,,Przyjaciele Zippiego”. Realizacja programu była kontynuowana w klasie 2c od września do grudnia 2021r.

            Program obejmuje 6 części, a w każdej z nich odbyły się po cztery spotkania.

            Część I –Uczucia Dzieci omawiały uczucia smutku, szczęścia, złości, zazdrości i zdenerwowania. Podczas spotkań ćwiczyły mówienie tego, jak czują się w różnych sytuacjach i poznały sposoby poprawiania własnego samopoczucia.

            Część 2-Komunikacja W tej części dzieci uczyły się skutecznej komunikacji tj. jak prosić o pomoc i mówić to, co chce się powiedzieć, jak skutecznie wyrażać swoje pragnienia.

            Część 3 Nawiązywanie i zrywanie więzi Dzieci uczyły się jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie oraz jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem.

            Część 4 Rozwiązywanie konfliktów W czasie tych spotkań dzieci poznały jak skutecznie rozwiązywać pojawiające się konflikty w grupie rówieśniczej.Ta część dotyczyła  też radzenia sobie z przemocą wśród rówieśników.

            Część Przeżywanie zmiany i straty W czasie tych spotkań  dzieci uczyły się jak radzić  sobie ze zmianami małymi i wielkimi oraz ze stratą.

            Część 6  Dajemy sobie radę Ostatnia część stanowiła podsumowanie wszystkiego, czego dzieci się nauczyły w czasie trwania programu.

            W każdej z sześciu części programu uczniowie słuchali opowiadania o przygodach bohaterów, a następnie omawiali zachowanie oraz sposoby radzenia sobie z problemami napotykanymi przez bohaterów opowiadań. Dzieci pracowały w grupach, odgrywały scenki dramowe związane z różnymi umiejętnościami: komunikowaniem uczucia smutku, złości, rozwiązywaniem trudności w relacjach, nawiązywaniem przyjaźni, przeżywaniem zmian i strat. Uczniowie wykonywali też prace plastyczne: rysunki patyczaka Zippiego, pacynki- figurki wykorzystywane do odgrywania scenek dramowych. Po każdych zajęciach uczniowie dokonywali samooceny pt. Jak się czułem/łam podczas spotkania? Czy spotkanie mi się podobało?

            Uczniowie klasy 2c bardzo chętnie i aktywnie brali udział w spotkaniach. Z zaangażowaniem wykonywali zadania, odgrywali role, wykonywali ćwiczenia związane z danym problemem. Zwieńczeniem spotkań było wspólne świętowanie, rozdanie koron, dyplomów i drobnych upominków.

            Tekst i zdjęcia: A. Hadło

        •  #szczęście podaj dalej
          • #szczęście podaj dalej

          • Klasa 1a podjęła wyzwanie i włączyła się w akcję „Szczęście podaj dalej” organizowanej przez Zamojski Dom Kultury.

            Naszym zadaniem było złożenie żurawi metodą orgiami-japońskiej sztuki składania papieru. Instalacja z papierowych ptaków zawiśnie na Oddziale Neonatologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Zgodnie z japońską legendą 100 żurawi przynosi  szczęście i dobrobyt.

            Dziękujemy p. Dianie Maciąg oraz p. Rafałowi Górskiemu za przeprowadzenie warsztatów.  Nasza klasa wykonała 25 żurawi, które trafiły do specjalnego kosza w Zamojskim Domu Kultury.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska

        • Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku
          • Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

          • W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 7 zostały przeprowadzone lekcje na temat podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku.

            Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie.

            Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone miejsca.

            Rodzice i opiekunowie powinni również zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci w warunkach ograniczonej widoczności i wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe.

            Rodzice, którzy udają się z dziećmi na wypoczynek własnym środkiem transporty, powinni przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz jego wyposażenie. Warto pamiętać, że podstawą bezpiecznej podróży jest bezpieczna prędkość.

            Na stronie internetowej Ministra Edukacji i Nauki w zakładce „Wypoczynek” jest dostępny także „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

        • Ptasia stołówka
          • Ptasia stołówka

          • Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niskie temperatury i trudne warunki pogodowe. W związku z tym uczniowie klasy 3c rozpoczęli akcję „Ptasia stołówka”.  Uczniowie będą  dbali o to aby karmniki były zawsze pełne. Każdy uczeń, który chciałby włączyć się w akcję dokarmiania ptaków może przynosić kule tłuszczowe, nasiona niesolonego słonecznika, maku, prosa, pszenicy, owsa oraz pestki dyni. Pokarm można przynosić do sali numer 1. Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.

            Tekst i zdjęcia D.Zwolak

        •  #żurawie na szczęście
          • #żurawie na szczęście

          • W styczniu br. zamojska „Siódemka” dołączyła do akcji „Szczęście podaj dalej!” #szczęściepodajdalejzdk #żurawienaszczęście .

            Organizatorem akcji jest Zamojski Dom Kultury.

            Akcja polega na złożeniu 1000 żurawi, które zawisną na oddziale neonatologii Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu.

            Origami wykorzystywane jako rozwiązanie dla wielu zastosowań w inżynierii, technologii i medycynie. Składanie może być wielkim atutem, gdy przestrzeń jest ograniczona i może być używane jako zwarty system, który przekształca się w strukturę 3D o zmiennej funkcjonalności. Origami można rekonfigurować, aby zmieniać kształty, funkcjonalność i właściwość. Ze względu na postępy w komputerach i matematyce, bardziej złożone algorytmy składania geometrycznego są możliwe dla nieskończonych zastosowań w dziedzinie nauki, technologii i inżynierii.  

            Dziękujemy za udział w warsztatach składania żurawi z origami, które w tradycji japońskiej są symbolem szczęścia i długowieczności.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5
        22-400 Zamość
        Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych