Menu

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE - Obrazek 1

  ZBIÓRKA PIENIĘDZY 
  NA KARMĘ DLA PSÓW ZE SCHRONISKA

  Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 7 
  organizuje zbiórkę produktów żywnościowych
  oraz pieniędzy na zakup karmy dla podopiecznych 
  ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt 
  w Zamościu.
  Akcję prowadzą uczniowie z klasy II c, pod nadzorem wychowawczyni 
  p. Anny Gregorowicz, do 19 grudnia 2018r.
  Gorąco zachęcamy, 
  dołącz do tych, 
  którzy pomagają!yes

  ogloszenie_.pdf

 • WIECZORNICA pt.: ”NIEPODLEGŁA”

  WIECZORNICA pt.: ”NIEPODLEGŁA” - Obrazek 1     14 listopada 2018 r. w godzinach popołudniowych odbyła się wieczornica pt.: „Niepodległa”, podczas której wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i innymi sympatykami naszej szkoły jeszcze raz uczciliśmy Niepodległość Naszej Ojczyzny.
       Zaproszeni goście obejrzeli spektakl, który prezentowany był już wcześniej przedszkolakom i uczniom naszej szkoły. Piękne słowa poezji, patriotyczne pieśni, biało-czerwona dekoracja i skupienie publiczności we wzruszający sposób oddały podniosłość tej chwili.
      Po odśpiewaniu hymnu państwowego zabrała głos p. Alicja Dubel dziękując wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Album foto

  Tekst M. Słomianowska, zdjęcia M. Drozd

 • Zajęcia z robotyki  i programowania

  Zajęcia z robotyki  i programowania - Obrazek 1W naszej szkole, już od kilku lat, prowadzone są zajęcia z robotyki. Młodsi uczniowie z klas I – III zapoznają się stopniowo z zasadami budowy robotów  z klocków Lego WeDo.2, stawiają też pierwsze kroki w układaniu krótkich, nieskomplikowanych programów. Nieco starsi uczniowie z  klas  IV- VI próbują swych sił w bardziej skomplikowanych konstrukcjach , a także  samodzielnych projektach. Są bardzo zaangażowaną grupą, która z  pasją wykorzystuje swoją wyobraźnie oraz logiczne myślenie przy tworzeniu programów sterujących robotami.

  Film

  Album foto

  Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka.  
   

 • Matematyka w grach stolikowych

  Matematyka w grach stolikowych - Obrazek 1Uczniowie klas szóstych wykorzystali swoje umiejętności  matematyczne oraz spostrzegawczość  i logiczne myślenie w czasie  gier stolikowych i planszowych. Okazało się bowiem, że można zagrać w skrable w wersji  matematycznej , a także rozegrać  ciekawą wersję domina matematycznego. Mathable i Mathable Domino  to wciągające  gry stolikowe, rozwijające zdolności matematyczne oraz logiczne i strategiczne myślenie. W czasie gry Mathable   na planszy układa się działania matematyczne zamiast słów , a Mathable Domino  wymaga od uczestników rozstrzygnięcia  jakie działanie należy zastosować, aby ułożyć następną kość domina z odpowiednio dopasowaną liczbą. Obie gry to doskonała forma nauki przez zabawę a także  spędzania czasu z rówieśnikami, przyjaciółmi a także z rodziną.

  Album foto

  Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka.  
   

 • „Lekcja geografii” w Przedszkolu nr 7

  „Lekcja geografii” w Przedszkolu nr 7 - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły co miesiąc  spotykają się z wychowankami OREW na wspólnym głośnym czytaniu lub teatrzyku Kamishibai.  Na prośbę wychowawców z Przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi takie zajęcia  odbyły  się również w Przedszkolu, w grupach czterolatków, pięciolatków i sześciolatków. W dniu 16 listopada uczennice klasy IIIb: Martyna Krawczyk i Diana Juszkiewicz wraz z p. Marią Garbuz przedstawiły starszym dzieciom w teatrzyku Kamishibai „Bajkę o Wiśle”. Z biegiem rzeki przedszkolaki udały się w podróż przez całą Polskę, od źródeł Wisły  po jej ujście do Bałtyku. Była to dla wszystkich uczestników prawdziwa lekcja geografii, po której przedszkolaki miały za zadanie narysować to, co z bajki  zapamiętały najlepiej. Okazało się, że dzieci zwróciły uwagę  na wiele ciekawych szczegółów: rysowały  zwierzęta żyjące nad Wisłą, miasta przez które rzeka przepływa, morze oraz Wawelskiego Smoka i Syrenkę. Dla młodszej grupy dzieci gimnazjalistki miały przygotowaną „Bajkę o orle”. Atrakcją dla przedszkolaków było to, że same mogły wybrać jedno z dwóch zakończeń bajki lub ułożyć własne zakończenie.
   Zajęcia bardzo się wszystkim spodobały i nasze uczennice zostały zaproszone na kolejne spotkania.

  Album foto

  tekst i zdjęcia Maria Garbuz

 • IX Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

  IX Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego - Obrazek 1 13 listopada w obiektach sportowych OSiR w Zamościu odbył się IX Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego. W grach i zabawach zręcznościowych wzięli  udział  uczniowie szkół podstawowych Miasta Zamość i powiatu zamojskiego oraz dzieci polonijne z terenu Ukrainy. Naszą szkołę  dzielnie reprezentowały dwa zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna z klasy 7 zajęła 1 miejsce (na 15 drużyn w swojej kategorii wiekowej), a zespół klas 5 i 6 zdobył miejsce 8  (na 13 drużyn w swojej kategorii wiekowej). 

  Serdecznie gratulujemy!!!!

  Album foto

  Tekst i zdjęcia I. Więsyk

 • Turniej szachowy w Warszawie

  Turniej szachowy w Warszawie - Obrazek 111 listopada w Warszawie w Centrum Olimpijskim odbył się Turniej finałowy w ramach akcji 100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W zawodach wziął udział Dominik Pańko. W turnieju wystartowało 141 zawodników z całej Polski. Udziałem w takim turnieju Dominik uczcił setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  Obok zmagań w zawodach, w których uczestniczył, odbył się turniej główny z udziałem wielu arcymistrzów. Turniej arcymistrzowski był okazją do obserwacji zmagań najlepszych szachistów w Polsce oraz możliwością zrobienia zdjęć ze sławami Polskich szachów, m. in. pierwszą w historii polską arcymistrzynią Hanną Ereńską-Barlo, jednym z najlepszych polskich szachistów arcymistrzem Kacprem Piorunem oraz Michałem Krasenkowem wielokrotnym reprezentantem Polski, który jako pierwszy z Polaków pokonał poziom 2700 punktów rankingowych i w 2000 roku zajmował 10. miejsce w klasyfikacji światowej.
  Turniej, w którym grał Dominik był bardzo dobrze obsadzony. Większość zawodników posiadało dużo lepszy ranking szachowy. Udział w takich zawodach pozwolił zebrać bardzo cenne doświadczenie, które na pewno będzie procentować w przyszłości. Zawody przeprowadzone w takim miejscu jakim jest Centrum Olimpijskie oraz w atmosferze święta narodowego i obsadzie zawodniczej były wielkim przeżyciem.

  Album foto

  Tekst i zdjęcia J. Bekas

 • Wspólne świętowanie Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

  Wspólne świętowanie Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości - Obrazek 1W niedzielę, 11 listopada reprezentacja naszej szkoły wraz z pocztami sztandarowymi na czele z p. Dyrektor Alicją Dubel wzięła udział w uroczystych obchodach Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przepiękna oprawa muzyczna mszy świętej o godzinie 12 w katedrze zamojskiej, przygotowana przez chór i orkiestrę złożoną z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej,  wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i uniesienia.  Uczniowie szkoły podstawowej z klas 6a, 6b i 8a oraz gimnazjaliści pod opieką wychowawców byli świadkami niezwykłej, bo Setnej Rocznicy Odzyskania przez nasz Kraj Wolności.  Wspólnie z tłumem zgromadzonych na płycie Rynku Wielskiego mieszkańców Zamościa wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta, apelu poległych i salwy honorowej oraz odśpiewali hymn. Ponadto, uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać przelot spadochroniarza z flagą Polski nad starówką oraz zobaczyć, jak to wydarzenie uczcili kibice Hetmana Zamość. Tradycyjnie, złożono kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości zakończyły się defiladą żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. 

  Album foto

  Tekst M. Szczepanek, zdjęcia M. Bożek i M Wilkołazka

 • "Lubelskie rekordy dla Niepodległej”

  "Lubelskie rekordy dla Niepodległej” - Obrazek 1Dnia 9 listopada 2018. w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu odbyła się uroczysta gala "Lubelskie rekordy dla Niepodległej”, podsumowująca działania poświęcone obchodom 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jej organizatorami byli Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek oraz Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk. Podczas gali wspólnie odśpiewano hymn narodowy w ramach zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej akcji  „Rekord dla Niepodległej”. Podsumowano akcję „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” i wręczono certyfikaty potwierdzające ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach. Przedstawiono liczne przedsięwzięcia i działania podejmowane przez szkoły i placówki województwa lubelskiego w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości obejrzeć można było wystawę fotorelacji prezentujących dotychczasowe działania szkół i placówek związane z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
  Do udziału w gali zaproszono delegacje dzieci i młodzieży ze 169 szkół i placówek z 14 powiatów województwa lubelskiego, które w dniu 8 czerwca 2018 r. wzięły udział w akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” i otrzymały certyfikat Biura Rekordów.  Naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Alicja Dubel wraz z  uczennicą Michaliną Litwajtis przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 7 z  Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu. 

  Certyfikat.pdf

  Album foto

  Tekst i zdjęcia A. Dubel

 • „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”

  „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 19 listopada 2018 r. cała społeczność naszej szkoły świętowała „DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ”, do czego polskie placówki oświatowe zostały zaproszone przez  Ministra Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
      O godzinie 11.00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej, aby równo o godzinie 11.11 odśpiewać hymn narodowy, przyłączając się tym do bicia „Rekordu dla Niepodległej”.
      Na zakończenie zabrała głos p. Iwona Kurzempa – Sarzyńska, wicedyrektor szkoły i w kilku pięknych słowach podkreśliła wyjątkowość tej chwili oraz zachęciła uczniów, aby na co dzień starali się być dobrymi patriotami.

  Album foto
   

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej - Obrazek 1Nasza szkoła włącza się w akcję "Rekord dla Niepodległej"

  Więcej na www.men.gov.pl/niepodlegla

 • Biegi niepodległościowe

  Biegi niepodległościowe - Obrazek 1Z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości dnia 9 listopada na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się Otwarty Bieg Niepodległości.
  Wzięli w nim udział tez nasi uczniowie z Gimnazjum: Kinga Staszczuk, Natalia Tyszko, Oliwia Torzewska, Martyna Krawczyk, Wiktoria Wójcik, Julia Popek, Aleksandra Łoś, Oliwia Kuczyńska, Julia Frykowska, Lena Nowosadzka, Krystian Słoniewski, Kajetan Bugaj, Szymon Wanarski i Podstawówki: Alan Marczyk, Karol Gajak. Wszystkim sportowcom dziękujemy i gratulujemy udziału w  biegu.  

  Album foto

  Tekst i zdjęcia M. Kozłowska 

 • Europejski Dzień Wynalazcy na lekcjach techniki

  Europejski Dzień Wynalazcy na lekcjach techniki - Obrazek 1Dnia 9 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wynalazcy. Święto to zostało ustanowione przez berlińskiego wynalazcę i przemysłowca Gerharda Muthenhallera. Jest ono hołdem dla Hedy Lamarr, która wynalazła system transmisji fal radiowych. Na lekcjach techniki uczniowie klas IV i V upamiętnili  wynalazców takich, jak Edison czy Tesla i wykonali bardzo ciekawe eksponaty według swoich projektów. Zachęcali w ten sposób do kreatywnego myślenia i realizowania własnych, nawet najbardziej nietypowych pomysłów. 
  Z okazji swego święta wynalazcy przypominają stare powiedzenie Alberta Einsteina, który mawiał, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

  Album foto


  Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech
   

 • „Bądź dumny, że jesteś Polakiem!”

  „Bądź dumny, że jesteś Polakiem!” - Obrazek 1        8 listopada 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu w szczególnie uroczysty sposób uczciła 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach z elementami barw narodowych uczestniczyli w apelu poświęconemu temu wielkiemu wydarzeniu. 
       Przedstawienie było zróżnicowane. Pojawiły się w nim elementy poważniejsze, wzruszające, ale również o lekkim zabarwieniu humorystycznym. Oryginalny taniec, przedstawiający alegorię Polski, wykonały uczennice z kl. V b pod opieką  p. Aleksandry Luchowskiej. Piękną oprawę muzyczną zapewnił szkolny Chór „FORTE” przygotowany przez p. Katarzynę Bedę. Uczniowie kl. VII a oraz VI a i VI b przedstawili scenkę teatralną zachęcającą młodych ludzi do poznawania historii swojego narodu oraz do tego, aby byli dumni, że są Polakami. Biało – czerwona dekoracja została wykonana przez p. Annę Sawiniec - Szczech. Nad całością sprawowały pieczę p. Małgorzata Drozd oraz p. Marta Słomianowska.
         Szkolne uroczystości zostały podzielone na dwie części i apel został wystawiony dwukrotnie. Na obejrzenie pierwszego przedstawienia zaproszono uczniów klas I i III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek. Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 1, nr 2, nr 7 nr 12 oraz z Przedszkola „Słoneczko”.  Pani wicedyrektor Iwona Kurzempa – Sarzyńska serdecznie przywitała miłych gości, a po zakończeniu części artystycznej przygotowanej przez uczniów, zaprosiła ich do wspólnego świętowania. Dzieci były wspaniale na to przygotowane. Można było podziwiać ich śpiew, recytację oraz brawurowo wykonane tańce. Zachwycające były również ich stroje. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały drobne upominki na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil.
     Drugą turę przedstawienia obejrzeli pozostali uczniowie szkoły podstawowej oraz uczniowie klas III gimnazjum. Na podsumowanie tego uroczystego dnia zabrała głos p. Alicja Dubel, dyrektor szkoły. Pogratulowała młodym artystom i ich opiekunom występu, a publiczności podziękowała za wysłuchanie przesłania apelu w ciszy i skupieniu. Wyraziła też radość, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce, a uczniowie mogą chodzić do polskiej szkoły. To były wzruszające chwile.

  Album foto

  Tekst M. Słomianowska, zdjęcia M. Drozd, W. Orzechowski 
   

 • „Śpiewajmy razem dla Niepodległej”

  „Śpiewajmy razem dla Niepodległej” - Obrazek 18 listopada 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły  wzięła udział w niecodziennym koncercie „Śpiewajmy razem dla Niepodległej”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3.
  Uczniowie z zamojskich szkół podstawowych, pięknie ubrani w białe i czerwone bluzki, razem śpiewali pieśni patriotyczne. Do uczniowskiego śpiewu chętnie przyłączyli się, zgromadzenia na sali nauczyciele i dyrektorzy szkół.

  Album foto
   

 • Sukces Oli

  Sukces Oli - Obrazek 1Uczennica naszej szkoły, Aleksandra Krawczuk, podjęła kolejne wyzwanie muzyczne i wzięła udział w I Wojewódzkim Festiwalu Talentów Artystycznych Dzieci i Mlodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie „Lubelska Skarbnica Talentów 2018”. 
      Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap I piątoklasistka pokonała bez przeszkód i znalazła się w gronie prawie czterdziestu najlepszych młodych wykonawców. II etap zmagań wokalnych odbył się 7 listopada w Lublinie. Ola zaprezentowała utwór pt. „Samba dla Pani dla Pana”, który przygotowała z pomocą p. Katarzyny Bedy. To był wspaniały popis młodej artystki, ale konkurencja była duża, ponieważ nie było podziału na kategorie wiekowe. 
      Nie udało się stanąć na podium, ale satysfakcja z występu i zdobycie nowych doświadczeń utwierdziło w przekonaniu, że nie zawsze się wygrywa, ale zawsze można się czegoś nauczyć.
      Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

  Album foto

  Tekst i zdjęcia K. Karwowska

 • Konkurs piosenki patriotycznej dla dzieci z  zamojskich przedszkoli

  Konkurs piosenki patriotycznej dla dzieci z  zamojskich przedszkoli - Obrazek 1W dniu 7 listopada 2018 r. z inicjatywy Pani Dyrektor Alicji Dubel w siedzibie naszej szkoły odbył się konkurs piosenki patriotycznej dla  przedszkolaków  „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Było to niezwykle barwne widowisko stworzone przez około 100 wykonawców, przybyłych z 15 zaproszonych przedszkoli.  Występowali soliści, ale również duety,  tercety  i chóry. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, stawiając bardzo trudne zadanie przed szacownym Jury, które musiało wyłonić zwycięzców. Utalentowanych wokalistów oceniały Panie: Marta Kułaj-Wyszyńska ze Szkoły Muzycznej Yamaha, Katarzyna Figura z Zamojskiego Domu Kultury, Iwona Kurzempa-Sarzyńska, wicedyrektor naszej szkoły.
  Aby dodać młodszym kolegom odwagi,  na początku dwie patriotyczne piosenki zaśpiewali poza konkursem uczniowie naszej szkoły: Alicja Sierpniowska i Piotr Nowosad z klas II oraz Martyna Wnuk kl. VII i Aleksandra Bełz kl. III gimnazjum. Podczas całego konkursu pomocą organizatorom służyły uczennice: Oliwia Mnich, Julia Pawlasiuk, Anna Łubkowska, Maja Tymecka z kl. VIIa i Aleksandra Matwiej, Stella Jackowniak, Katarzyna Gromek i Karolina Gromek z kl. IIIc gimnazjum. Konkurs poprowadziła pani Marlena Szczepanek. 
  Laureaci:
  I miejsce     Kornelia Pankiewicz  Przedszkole Miejskie nr 14
  II miejsce   Wiktoria Nizioł i Dawid Gąska  Przedszkole Miejskie nr 1
  II miejsce   Emilia Piasecka  i Maja Komarowska  Przedszkole Miejskie nr 5
  III miejsce   Nataniel Misztal  Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”
  III miejsce   Oliwia Bartosiewicz  Przedszkole Miejskie nr 12
  III miejsce    Pola Jaeschke  Przedszkole Miejskie nr 14
  Wyróżnienia otrzymali:
  Trio: Nel Szymanek, Maciej Skorupski i Helena Dacka  Niepubliczne Przedszkole Ziarenko
  Wiktoria Raczkiewicz  Przedszkole Miejskie nr 10

  Organizatorzy: Pani Maria Garbuz , Pani Katarzyna Beda, Pani Anna Sawiniec-Szczech

  Album foto

                                                                                                                               tekst: Maria Garbuz
  zdjęcia: Waldemar Orzechowski

 • „Śniadanie daje moc”

  „Śniadanie daje moc” - Obrazek 1W dniu 6 listopada 2018 r. uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie najpierw założyli odpowiednie stroje, umyli ręce, następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i warzywne, niesamowicie zachęcające przekąski. 
  Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
  Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

  Album foto

  Tekst Karolina Różycka, zdjęcia wychowawcy klas 1-3

 • SZKOŁA W BIAŁO-CZERWONYCH BARWACH

    SZKOŁA W BIAŁO-CZERWONYCH BARWACH - Obrazek 1Powoli zbliża się tak długo oczekiwane Święto Odzyskania Niepodległości. Cała społeczność szkolna szykuje się do tego wydarzenia. W salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych pojawiają się okolicznościowe gazetki oraz biało-czerwone dekoracje. Szkoła pięknieje w oczach i nabiera odświętnego wyglądu.

  Album foto

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
  ul. Sienkiewicza 5
  22-400 Zamość
 • 84 638 44 71

Galeria zdjęć