Menu

 • Informacja o zebraniach

  Szanowni Państwo Rodzice

  Informujemy, że dnia 20 września 2018 roku odbędą się zebrania z rodzicami uczniów:

  - klas VII, VIII oraz klas  III gimnazjum w godzinach 16.00- 16.45 w sali nr 6 – Prelekcja „ Archipelag Skarbów”

  - klas I szkoły podstawowej w godzinach 16.00- 16.45 w sali gimnastycznej – Prelekcja „ Jak pomóc dziecku w adaptacji szkolnej ”

   

  Harmonogram spotkań z wychowawcami :

  Szkoła podstawowa:

  Godzina 16.30

  Klasa II a- nauczyciel nieobecny-zebranie odbędzie się w późniejszym terminie

  klasa II b- sala komputerowa

  klasa II c- sala 2 -parter

  klasa III a- sala 21-przy świetlicy

  klasa IV a – sala 10-parter

  klasa IV b- sala 3 I piętro

  klasa IV c- sala 15

  klasa IV d- sala 1-parter

  klasa V a- sala 8- II piętro

  klasa V b – sala 9- parter

  klasa V c - sala 9 - II piętro

  klasa VI a – sala 5

  klasa VI b – sala 1

   

  Godzina 16.40

   

  Klasa I a – sala 14

  Klasa I b- sala 12

  Klasa I c – sala 13

   

  Gimnazjum i klasy VII a i VIII a

  Klasa III A- sala 2

  Klasa IIII B- sala 4

  Klasa IIII C- sala 7

  Klasa VII a- sala 6

  Klasa VIII a – sala 10

   

  Godzina 17.15 – spotkanie Dyrektora Szkoły z Radą Rodziców – sala nr 3 I piętro.

   

   

  Zapraszamy!

   

 • Prośba do Rodziców

  Szanowni Państwo!

  W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci, w imieniu własnym, dyrektora Biblioteki Pedagogicznej i kierownika LSCDN w Zamościu, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o nieblokowanie drogi pożarowej, miejsc zarezerwowanych dla służb ratowniczych oraz wjazdu do naszych placówek i parkowanie wyłącznie w miejscach dozwolonych.

  Z poważaniem
  Alicja Dubel

 • Klauzula informacyjna RODO

 • Obchody 79 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

  Obchody 79 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę - Obrazek 117 września delegacja z  naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach 79 rocznicy napaści wojsk  sowieckich na Polskę. Uroczystości, z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka, odbyły się na zamojskiej Rotundzie.

  Album foto

  tekst i zdjęcia Maria Garbuz
   

 • "Międzynarodowy Dzień Kropki" w 5c

  "Międzynarodowy Dzień Kropki" w 5c - Obrazek 115 września to data do zapamiętania, ponieważ tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie do tworzenia oraz  do podejmowania wyzwań.
  Uczniowie klasy V c na zajeciach z wychowawcą obejrzeli film "The DOT"  po projekcji, którego powstała dyskusja na temat talentu oraz wiary we własne siły, tego jak ta mała kropka zmienia świat, nie tylko Vashti ale i nasz. Po burzy mózgów pośwìęconej KROPCE wszyscy uczniowie wspólnie stworzyli rysunek na tablicy, oczywiście z wykorzystaniem kropek.Tego dnia w klasie 5 c również na ubraniach królowały kropki. 

  Album foto

  Tekst i zdjęcia K. Tyrka
   

 • Kampania edukacyjna „Kolejowe ABC”

  Kampania edukacyjna „Kolejowe ABC” - Obrazek 1W miesiącu wrześniu nasza szkoła przystąpiła do Kampanii „Kolejowe ABC” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Jest to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.
  Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników kolei oraz nabycie wiedzy dotyczącej  właściwego korzystania z transportu kolejowego.
  Włączając się do kontynuowania edukacji na rzecz poprawy bezpieczeństwa p. A. Sawiniec – Szczech przeprowadziła lekcje w klasach czwartych naszej szkoły. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego podróżowania, a także odpowiedniego zachowania się w pobliżu linii i przejść kolejowych, kształtowali kreatywność, pomysłowość, myślenie przyczynowo – skutkowe oraz postawę odpowiedzialnego, dbającego o siebie i innych ucznia.

  Album foto

  Zdjęcia i tekst A. Sawiniec – Szczech

 • Interaktywnie o Niepodległej!

  Interaktywnie o Niepodległej! - Obrazek 113 września  uczniowie klasy 4c i 6b pod opieką nauczyciela historii p. Małgorzaty Drozd uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii na temat 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do naszego miasta zawitało Mobilne Muzeum Multimedialne prezentujące w niezwykły, interaktywny sposób historię niepodległej Polski.  Uczniowie mieli okazję zagrać w grę, która odkrywała przed nimi 10 postaci oraz wydarzeń dotyczących Polski niepodległej. W muzeum odkrywaliśmy symbole niepodległości, osiągnięcia  wielkich  Polaków i wynalazki polskich naukowców, które zmieniły świat. Podziwialiśmy holograficzne skarby polskiego dziedzictwa narodowego, a także przykłady polskiego wzornictwa, które zyskały uznanie na całym świecie.  W towarzystwie sześciu ojców niepodległości wykonaliśmy pamiątkowe fotografie, a na koniec wpisaliśmy się do pamiątkowej Księgi Niepodległości.

  Zapraszamy do fotorelacji!

  Album foto

  Tekst i zdjęcia M. Drozd

 • Lekcja w Mobilnym Muzeum Multimedialnym w Zamościu

  Lekcja w Mobilnym Muzeum Multimedialnym w Zamościu - Obrazek 1Nowoczesne technologie otwierają przed nami nowe możliwości w wielu dziedzinach życia. Dnia 12 września na zajęciach z techniki klasa V c pod opieką p. A. Sawiniec – Szczech odwiedziła Mobilne Muzeum Multimedialne na Rynku Wielkim w Zamościu.  Powstało ono w związku z  obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości z inicjatywy Prezydenta RP.
  Mobilne Muzeum Multimedialne prezentuje historię Polski za pomocą ekranów dotykowych i hologramów. Uczniowie  zostali zabrani w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: kulturalnej, naukowej, sportowej, gospodarczej, społecznej. Mobilne Muzeum zaprezentowało również biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Specjalny stół interaktywny przybliżył dokonania wybranych postaci i wydarzenia, które znacząco wpłynęły na odbudowę niepodległej Polski. Holograficzne urządzenia pozwoliły zobaczyć niezwykłe trójwymiarowe obrazy. W piramidzie można było obejrzeć m.in. symbole polskiej tożsamości narodowej, a w holoboxie poznać np. osiągnięcia polskiego wzornictwa. 
  Dla wszystkich uczestników była to bardzo interesująca lekcja historii.

  Album foto

  Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec-Szczech

 • „Zadziwiam siebie...”

   „Zadziwiam siebie...” - Obrazek 1Miło nam poinformować, że Judyta Żołnierczuk – uczennica klasy VI a, i Emilia Brykner – uczennica klasy III C gimnazjum zostały wyróżnione w konkursie literacko-plastycznym „Autoportret – zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję”. Konkurs zorganizowany został w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - edycja 2018.  Judyta przygotowała pracę literacką,  a  Emilia pracę plastyczną. Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych uczennic.  

  Album foto 

  Tekst i zdjęcie: J. Beńko
   

 • Uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” na Rynku Wielkim

  Uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” na Rynku Wielkim - Obrazek 1W dniu 8 września dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Wnuk z kl. VIIa i Maria Wojtyna z kl. VIIIa zaśpiewały podczas Narodowego Czytania na Rynku Wielkim. Duchowo wspierały je rodziny, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy. Obecna była też Pani Dyrektor Alicja Dubel.

  Dziewczęta pięknie zinterpretowały trudne, ale wzruszające i trafiające wprost do serca utwory Marka Grechuty o charakterze patriotycznym. W wykonaniu Martynki  zgromadzeni na Rynku mieszkańcy Zamościa usłyszeli „Ojczyznę”, a Marysia zaśpiewała „Wolność”. Obydwie uczennice zebrały gromkie brawa. Przygotowała je pani Katarzyna Beda.

  Album foto

  Tekst: Maria Garbuz, zdjęcia: Alicja Dubel

 • Uczestniczyliśmy w VII edycji Narodowego Czytania

  Uczestniczyliśmy w VII edycji Narodowego Czytania - Obrazek 1

  W dniu 7 września 2018 r. nasza szkoła wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną włączyła się w Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” oraz wierszy patriotycznych w związku z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski. Uczestnikami VII już edycji Narodowego Czytania byli: dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dyrektor i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej. Po wystąpieniu Pani Doroty Mach zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy, z pierwszych i drugich klas, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Alicja Sierpniowska i Piotr Nowosad z kl. IIa zaśpiewali „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uczniowie z Ia: Julia Góźdź, Aleksandra Słupska, Franciszek Jedliński, Alex Suski i Szymon Kuks powiedzieli, „Katechizm polskiego dziecka”, a Mateusz Dydiok i Tomasz Gołębiowski również z Ia recytowali wiersz „Polska”. Występy najmłodszych zakończyła Katarzyna Kardasz z Ia , „Modlitwą polskiego dziewczęcia”. Z patriotycznym repertuarem wystąpili również uczniowie klasy VII: Iga Bielecka, Luiza Harczuk, Martyna Wnuk, Julia Pawlasiuk, Maja Tymecka, Mateusz Krawiec i VIII: Agnieszka Tokarska, Maja Panas-Kaźmierczak, Sara Szumigaj, Maria Wojtyna, Łucja Żelazny i Krystian Józefko oraz Pani Alicja Dubel i Pani Maria Garbuz. Wybrane fragmenty „Przedwiośnia” S. Żeromskiego przeczytali  gimnazjaliści z klasy IIIb: Dawid Reszczyński i Karol Jaskułecki oraz pracownicy Biblioteki Pedagogicznej. Później wszyscy zebrani obejrzeli przygotowaną wystawę różnych wydań  „Przedwiośnia”. Na zakończenie uczestnicy otrzymali do własnych książek pamiątkową pieczęć przygotowaną z okazji Narodowego Czytania przez Kancelarię Prezydencką. Pani Dyrektor Alicja Dubel podziękowała za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu i zaprosiła na kolejne spotkanie z klasyką polskiej literatury za rok.

  Uczniów przygotowała p. Maria Garbuz i P. Katarzyna Beda.

  Spotkanie prowadziła p. Anna Sokalska-Wosiek.

  Album foto

  Tekst: Maria Garbuz, zdjęcia: Waldemar Orzechowski

   

 • Zawody sportowe

  Zawody sportowe - Obrazek 1 „Mali bohaterowie” z siódemki

  7 września w obiektach sportowych OSiR Zamość odbył się Ogólnopolski Challenge „Little Heroes”. Jest to ogólnopolski projekt składający się z profesjonalnych biegów przeszkodowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice klas czwartych, piątych i szóstych. Zawody sportowe rozpoczęły się rozgrzewką poprowadzoną przez profesjonalnego trenera. Następnie podczas biegu wszyscy uczestnicy napotykali na przeszkody, podczas pokonywania których musieli wykazać się sprawnością, zwinnością i hartem ducha.  Pomiędzy poszczególnymi biegami zawodnicy mogli poznać elementy wyszkolenia strzeleckiego na specjalnie stworzonej i w pełni bezpiecznej strzelnicy.  Biorąc udział w takim biegu każde dziecko mogło przekonać się, że zostało „małym bohaterem”  dla swojej szkoły, miejscowości, klasy ,ale przede wszystkim dla samego siebie.

  Album foto

  Tekst i zdjęcia I. Więsyk

 • Bezpieczna droga do szkoły

  Bezpieczna droga do szkoły - Obrazek 1W piątek 07. 09.2018r. uczniowie klas I - IV uczestnicy w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Na najmłodszych słuchaczach duże wrażenie zrobiło już samo umundurowanie policjanta, później z ciekawością i uwagą dzieci słuchały  o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, tj. o przechodzeniu na drugą stronę jezdni tylko w miejscach do tego przeznaczonych i odpowiednio oznakowanych. Mowa była również o konieczności respektowania zasad sygnalizacji świetlnej oraz o tym, jakie środki ostrożności należy zachować  przechodząc przez  skrzyżowania.  Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny  - jak być widocznym i bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

  Album foto

  Foto: W. Orzechowski
  Tekst: J. Beńko

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1"Szkoła jest okrętem na oceanie wiedzy..."

  3 września o godzinie 9.00 odbyły się spotkania wychowawców z uczniami klas II–VIII szkoły podstawowej oraz  III gimnazjum, po których wszyscy udali się do Kościoła Świętego Mikołaja na uroczystą Mszę Św. inaugurującą nowy rok szkolny.
  Po mszy o godzinie 11.30 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość a przede wszystkim tych najmłodszych. Uczniowie klas V a oraz V c  przywitali młodszych kolegów częścią artystyczną.Nad całością czuwały p.Iwona Więsyk, p.Karolina Tyrka i  p. Katarzyna Beda, a dekoracja sali została wykonana przez p. Annę Sawiniec- Szczech.  
  Wychowawcą klasy I a została p. Agnieszka Dybzińska, klasy I b – p. Anna Taras, natomiast klasy I c – p. Anna Kardasz.

  Album foto

  Tekst K.Tyrka, zdjęcia K. Serafin
   

 • Konkurs - informacja

  Konkurs - informacja - Obrazek 1„POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs  dla uczniów szkół podstawowychKonkurs - informacja - Obrazek 2


  Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
  Czekamy na projekty:
  wykonane dowolną techniką artystyczną (samodzielnie lub przy pomocy opiekuna),
  w formacie A3 (wymiar przestrzenny: płaski),
  które równocześnie przedstawiają przeciwstawne oblicza środowiska – skażone i wolne od zanieczyszczeń.
  Do pracy należy dołączyć krótki opis pracy plastycznej, wskazując rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób im zapobiegania (maks. 20 zdań).

  Konkurs przeprowadzony będzie z podziałem na grupy wiekowe:
  grupa 1 – klasy I-IV,
  grupa 2 – klasy V-VIII.
  Uwaga: Prace uczniów mogą zgłaszać jedynie szkoły podstawowe, przy czym jeden uczeń może wysłać maksymalnie jedną pracę, a jedna szkoła – maksymalnie po trzy prace z każdej grupy wiekowej.
  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30 września 2018 r. (decyduje data wpływu) na adres:
  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
  ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
  z adnotacją: Departament Rolnictwa i Środowiska – konkurs „Pokoloruj swój Świat”.

  Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi 10 prac w każdej grupie. Najzdolniejsi autorzy otrzymają: tablety (za I miejsce), telefony komórkowe (II miejsce) oraz aparaty fotograficzne (III miejsce). Do pozostałych wyróżnionych (miejsca IV-X) trafią gry planszowe.

  Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem (81) 478 13 28 u Beaty Gajak z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL.

  Patronat medialny nad konkursem objęło Polskie Radio Lublin

  LINK: http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/pokoloruj-swoj-swiat-konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych/
   

 • Stypendia socjalne i zasiłki szkolne w roku szkolnym 2018-2019 - informacje dla rodziców

 • 79. rocznica wybuchu II wojny światowej.

  79. rocznica wybuchu II wojny światowej. - Obrazek 11 września 1939 roku – to tragiczna w historii Polski data, która została  upamiętniona na zamojskiej Rotundzie. Obchody rocznicy w zamojskim miejscu kaźni poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny w zamojskiej Katedrze. Uczniowie  naszej szkoły wraz z  panią  dyrektor Alicją Dubel , panią  Iwoną Kurzempą- Sarzyńską i  panią Marią Garbuz uczestniczyli w miejskich obchodach 79 rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Pan prezydent Zamościa w swoim wystąpieniu wspomniał  historię wysiedleń podkreślając  tragizm dzieci ,które stały się ofiarami wojny. Następnie odbył się apel pamięci oraz salwa honorowa.  Delegacje złożyły wieńce i kwiaty, a 25 Batalion Piechoty w Zamościu ułożył z białych i czerwonych zniczy flagę Polski. Uroczystość uświetnił   koncert Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

  Album foto

  Tekst i zdjęcia Iwona Kurzempa- Sarzyńska
   

 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Wyprawka pierwszoklasisty - Obrazek 1WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
  Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
  w Zamościu


  •    piórnik z wyposażeniem: pióro, długopisy w minimum 3 kolorach (czerwony, niebieski, zielony), ołówek, gumka, linijka, temperówka, kredki ołówkowe
  •    4 zeszyty w linie 16- kartkowe (z wyróżnionymi kolorowymi liniami)
  •    4 zeszyty 16- kartkowe w kratkę 
  •    kredki woskowe, pastele
  •    farby plakatowe, 2 pędzle (cienki i gruby), kubeczek
  •    plastelina
  •    podkładka na stolik (o wymiarach mniej więcej: 40cm x 50cm)
  •    2 bloki rysunkowe białe
  •    2 bloki techniczne białe A4
  •    2 bloki techniczne kolorowe A4 i A3
  •    kolorowy papier wycinankowy
  •    klej, nożyce
  •    notes (zszywany) lub zeszyt w kratkę  na informacje
  •    teczka tekturowa zamykana na gumkę
  •    worek (o rozmiarach takich, aby zmieściły się w nim buty zimowe)
  •     buty na zmianę z jasną antypoślizgową podeszwą
  •    strój na w-f: biała bawełniana koszulka, krótkie spodenki, dresy
  •    strój na krytą pływalnię: strój kąpielowy, czepek, klapki, okulary do pływania oraz ręcznik
  •    strój galowy (dziewczynki – biała bluzka, czarna lub granatowa spódnica; chłopcy – biała koszula, czarne lub granatowe spodnie)
  •    tornister z usztywnionymi ,,plecami”

  Wszystkie rzeczy należy czytelnie podpisać lub oznakować

  Do druku

  WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
   

 • Informacja o podręcznikach do nauczania religii

  Informacja o podręcznikach do nauczania religii - Obrazek 1Podręczniki do nauczania religii

  Podręczniki do religii rodzice zakupują we własnym zakresie.

  Tytuł

  podręcznika

  Klasa

  Autor/ redaktor/

  Wydawnictwo

  Żyjemy w Bożym świecie.

  I

  K.Mielnicki,

  E. Kondrak, 

   B. Nosek

  JEDNOŚĆ,

  Kielce

  Idziemy do Jezusa

  II

  E. Kondrak, 

  J. Czerkawski

  JEDNOŚĆ,

  Kielce

  Jezus jest z nami

  III

  J. Czerkawski,

   E. Kondrak

  JEDNOŚĆ,

  Kielce

  Miejsca pełne BOGActw.  Podręcznik i ćwiczenia

  IV

  K.Mielnicki,

  E. Kondrak,

  B. Nosek

  JEDNOŚĆ,

  Kielce

  Spotkania uBOGAcające.

  - Podręcznik i ćwiczenia

  V

  K. Mielnicki,

  E. Kondrak,

   E. Paraszewska

  JEDNOŚĆ,

  Kielce

  Tajemnice  BOGAtego życia

  - Podręcznik i ćwiczenia

  VI

  K. Mielnicki,

   E. Kondrak,

   E. Paraszewska

  JEDNOŚĆ,

  Kielce

  SPOTYKAM TWOJE SŁOWO - Podręcznik

  VII

  ks. Paweł Mąkosa

  Gaudium Lublin

  Z TOBĄ IDĘ PRZEZ ŻYCIE - Podręcznik

  VIII

  Ks.Paweł Mąkosa

  Gaudium Lublin

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
  ul. Sienkiewicza 5
  22-400 Zamość
 • 84 638 44 71

Galeria zdjęć