Menu

 • Zebranie z rodzicami

  Szanowni Państwo Rodzice

  Informujemy, że dnia 14 listopada 2019 roku odbędą się zebrania z rodzicami uczniów wg następującego porządku:

  • g.16.00 – Prelekcja dr Piotra Kwiatkowskiego „Agresja wśród dzieci i młodzieży” dla rodziców uczniów  kl. I-VI w sali gimnastycznej
  • g.16.00 – Prelekcja pana Andrzeja Rakowskiego „ Ustrzec dziecko- alkohol, narkotyki” dla rodziców uczniów  kl. VII-VIII w s.13
  • g.17.00-zebrania z wychowawcami w salach lekcyjnych

  Klasa I a – sala 8

  Klasa I b- sala 1

  Klasa I c – świetlica I

  Klasa II a -  sala 2

  klasa II b- sala 4

  klasa II c- sala komputerowa 24

  klasa III a- sala 3

  klasa III b – świetlica III

  klasa III c – sala 22

  klasa IV a –  sala 7

  klasa V a- sala 21

  klasa V b – sala 19

  klasa V c –sala 6

  klasa V d – sala 17

  klasa VI a – sala 12

  klasa VI b- sala 20

  klasa VI c – sala 14

  Klasa VII a- sala 15

  Klasa VII b – sala 13

  Klasa VIII a – sala 18

  g.17.30 -18.30 – spotkania indywidualne z nauczycielami w sali gimnastycznej

  Zapraszamy

 • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

  Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

  Niebawem ruszy IV edycja akcji „Dzieciaki do rakiet”. Celem akcji jest promowanie aktywności fizycznej dzieci oraz zdrowego stylu życia. Nasza szkoła zgłosiła wydarzenie sportowe pt. „My z komórek nie korzystamy, każdą dyscyplinę uprawiamy”. Wystarczy wejść na stronę: www.dzieciakidorakiet.pl odnaleźć naszą szkołę lub wydarzenie i głosować. Głosowanie rozpocznie się 14 i potrwa do 30 listopada. Organizatorem akcji jest Bank BNP Paribas. 50 szkół z całej Polski otrzyma sprzęt do gry w tenisa oraz profesjonalne szkolenie dla nauczycieli. Jest to doskonała zabawa dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu. Zachęcamy więc do głosowania na naszą szkołę i w/w wydarzenie. Dzięki tej akcji wiele dzieciaków może złapać tenisowego bakcyla.

  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do głosowania! Start 14 listopada 2019 r. godz. 00.00.

 • „Szkoła do hymnu”

  Z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży około 3,9 mln uczniów i 380 tys. nauczycieli wzięło dziś udział w akcji „Szkoła do hymnu”, a wśród nich Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu.

  8 listopada uczniowie i nauczyciele wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Akcja była kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, a jej cel to włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

  Tekst: M. Garbuz, zdjęcia: W. Orzechowski

 • „Klikam z głową” w zamojskiej Siódemce

  „Klikam z głową” w zamojskiej Siódemce

  Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu wzięła  udział w projekcie edukacyjnym pn „ Klikam z głową”.

  Projekt realizował Urząd Komunikacji Elektronicznej z ramienia administracji rządowej we współpracy z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Zamościu – panią Katarzyną Mazur

  W ramach przedmiotowej akcji edukacyjnej w dniu 7 listopada w szkole odbyły się spotkania z uczniami klas III. Lekcje prowadzili pracownicy Delegatury UKE w Lublinie.

  Podczas zajęć uczniowie otrzymali informację jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Prezentowana była bajka tematyczna (krótki film animowany) i odbywały się rozmowy z dziećmi na temat prezentacji. Później uczniowie mieli do wykonania krótkie zadania związane z tematyką filmu.

  Miłą niespodzianką dla uczestników projektu była obecność przedstawicieli zamojskich mediów na zajęciach oraz pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od prowadzących.

  Tekst: M. Garbuz, zdjęcia: W. Orzechowski

 • „W bajkowej krainie Brzechwy”

  „W bajkowej krainie Brzechwy”

  Konkurs recytatorski – etap szkolny

  7 listopada 2019r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego  „W bajkowej krainie Brzechwy”. Do zmagań recytatorskich stanęło 12 uczniów z klas I

  Ia:
  Oskar Rycaj,
  Natalia Krawiec,
  Wiktoria Nizioł,
  Stanisław Szymański,
  Dawid Gąska,
  Mikołaj Lewkowicz

  Ib:
  Patrycja Blaszka,
  Karol Kusiak,
  Alicja Derkacz,
  Julia Śniecikowska,
  Szymon Grabczak,
  Julia Hałas.
   

  Wszystkie dzieci przepięknie zaprezentowały utwory Jana Brzechwy popisując się doskonałą pamięcią i talentem artystycznym przed Panią Dyrektor Alicją Dubel i komisją konkursową. Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem wyłonienia reprezentacji „Siódemki” do międzyszkolnego etapu konkursu recytatorskiego „W bajkowej krainie Brzechwy”. Po bardzo burzliwych obradach  zdecydowano, że naszą szkołę reprezentować będą:

  Dawid Gąska  kl. Ia
  Wiktoria Nizioł kl. Ia
  Oskar Rycaj kl. Ia
  Julia Śniecikowska kl. Ib

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom szkolnego etapu konkursu recytatorskiego!!!

  Tekst i zdjęcia: A. Sokalska – Wosiek

 • Innowacje naszych nauczycieli

  Innowacje naszych nauczycieli

  6 listopada 2019 roku w Lubelskiem Samorządowym Centrum Doskonalenia nauczycieli w Zamościu odbyło się „Forum dla dyrektorów” w trakcie którego były prezentowane innowacje realizowane w przedszkolach i szkołach podstawowych. Nasza szkołę reprezentowały: pani Anna Pintal oraz pani Iwona Kurzempa- Sarzyńska.

  Pani Anna Pintal na podstawie prezentacji multimedialnej przedstawiła główne założenia innowacji pedagogicznej pt. „Poznaję, doświadczam, badam” Celem tych zajęć jest rozwój kreatywności i inwencji twórczej dziecka, zaspo­kojenie jego naturalnej ciekawości, potrzeby działania i poszukiwania. Na cotygodniowych zajęciach dzieci poznają tajniki fizyki, chemii, biologii. Przeprowadzają atrakcyjne eksperymenty oraz obserwują zachodzące w nich reakcje. Zabawy badawcze wpływają na większe zaangażowanie uczniów, rozwijają umiejętność myślenia przyczynowo – skutkowego, a przede wszystkim wyzwalają radość i chęć współpracy.

  Pani Iwona Kurzempa- Sarzyńska zaprezentowała film, w którym ukazana była istota nauczania w klasie, w której realizowana jest innowacja z języka angielskiego pod hasłem „Let’ s speak English”. Film prezentował codzienną pracę nauczyciela i dzieci, która polega na realizacji treści z podstawy programowej, wzbogaconej o treści lingwistyczne z języka angielskiego. Uczniowie znając rzeczywistość, która ich otacza, omawiając różnorodne, bliskie im tematy, powiązane z ich życiem codziennym mają kontakt z żywym językiem, który bogaci słownictwo uczniów, doskonali wymowę. Początkowe lata uczenia się języka obcego to oswojenie się dzieci z językiem, następnie jego zrozumienie, a w późniejszym czasie, w miarę swobodne posługiwanie się nim.

  Tekst i zdjęcia: Iwona Kurzempa-Sarzyńska, Anna Pintal

 • MOJA NIEPODLEGŁA

  MOJA NIEPODLEGŁA

  Jesienią 2017 r. IPN Odział w Szczecinie ogłosił Ogólnopolski Konkurs dla nauczycieli MOJA NIEPODLEGŁA. Jego celem było stworzenie bazy scenariuszy lekcji lub uroczystości szkolnych przygotowanych przez pedagogów, praktyków.

  Wśród Laureatów konkursu znalazły się również nauczycielki naszej szkoły: Pani Małgorzata Drozd oraz Pani Marta Słomianowska.

  Nadesłano niemal 150 różnych prac. Zostały z nich wybrane 24 scenariusze, najbardziej oryginalne, twórcze i jednocześnie gotowe do adaptacji i wykorzystania przez nauczycieli. Jedną z form nagrody była ich publikacja, którą tutaj prezentujemy. Nagrodzony scenariusz nauczycielek „Siódemki” zaczyna się na 149 stronie, ale zachęcamy też do lektury innych scenariuszy.

  Marta Słomianowska

 • Dobra gra tenisistów stołowych!

  Dobra gra tenisistów stołowych!

  Podczas rozgrywanych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym uczniowie „siódemki” odnieśli sukcesy. Szkołę na zawodach reprezentowali: Klaudia Kuczeruk, Jakub Pitwała, Jakub Nizioł, Benjamin Ruszel Akbari, Wiktoria Cis, Sandra Lis i Martyna Kiljan.

  W kategorii chłopców drugie miejsce zajął Jakub Nizioł, a na czwartym miejscu uplasował się Jakub Pitwała. W kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęła Klaudia Kuczeruk. Zawody zostały rozegrane w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu.

  Gratulujemy sukcesów.

  Tekst i zdjęcia: J. Bekas

 • Wycieczka do wnętrza organizmu

  Wycieczka do wnętrza organizmu

  30 października w naszej szkole ponownie gościła Akademia VR. Tym razem podczas zajęć poruszaliśmy nowy temat: Bakterie i wirusy.

  Uczniowie otrzymali dużą dawkę informacji, połączoną z niesamowitymi wrażeniami wizualnymi. Mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę.

  Młodzi badacze dowiedzieli się, że organizm człowieka składa się z 30 bilionów komórek ludzkich i 39 bilionów komórek bakterii oraz tego, że dla bakterii człowiek jest jedynym domem jaki mają.

  Uczniowie mogli dowiedzieć się również:

  • W jaki sposób namnażają się wirusy.
  • Czy wirusy zaliczamy do organizmów żywych?
  • Ile bakterii znajduje się na blacie kuchennym?
  • Dlaczego bakterie tak lubią nasze pępki?
  • Zobaczyć ile bakterii jest na naszych dłoniach przed i po ich umyciu.
  • Dlaczego ugryzienie przez człowieka jest takie groźne?
  • Jak wygląda nić DNA?

  Wyjątkowe zajęcia  wzbudziły wiele emocji i zaangażowały wszystkich uczniów, rozwijając zainteresowania oraz ciekawość otaczającego świata.

  Przypomnijmy, że Akademia VR  to innowacyjny projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów zamiast zeszytów i podręczników uczniowie mają do dyspozycji sprzęt elektroniczny przypominający nowoczesne gogle. Za ich pomocą przenoszą się w niedostępne na co dzień miejsca, np. w przestrzeń kosmiczną czy ciało człowieka. Podziwiają realistyczne obrazy rozglądając się dookoła.

  Tekst i zdjęcia: Karolina Tyrka

 • „Stwory i inne potwory”

  „Stwory i inne potwory”

  W październiku wychowawcy świetlicy pani Agnieszka Wysocka oraz pani Dominika Zwolak zaprosiły uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Stwory i inne potwory”. Technika prac była dowolna. W konkursie wzięło udział 27 dzieci z klas I-III. Wszystkie prace były piękne, ciekawe i starannie wykonane. Podsumowanie konkursu odbyło się 25.10.2019r. Pracę oceniało Jury w składzie: Anna Sawiniec-Szczech, Bożena Piwko oraz Iwona Zgnilec.

  Miejsce I – Kajetan Kamiński kl. IIC praca pt: Jesienne straszydło

  Miejsce II-Victoria Smyl kl. IIIA

  Miejsce III- Zuzanna Włoszek kl. IIA

  Wyróżnienia:

  Dawid Pikus kl. IIIA

  Filip Flaga kl. IIB

  Alicja Sierpniowska kl. IIIA

  Jan Kiesztyn kl. III A

  Katarzyna Kardasz kl. IIA

  Antonina Pogódź kl. IB

  Igor Pastuszak kl. IIIA

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

  Tekst: Dominika Zwolak, zdjęcia: Waldemar Orzechowski

 • Spotkanie ze strażakiem

  Spotkanie ze strażakiem

  W dniu 25.10.2019 uczniowie klas 1-3 ze świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu  strażakiem – Panem Marcinem Żulewskim.

  Celem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

  Przybyły gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca i przekazał cenne wskazówki jak właściwie zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach np. zagrożenie pożarem. Zostały przedstawione slajdy z różnych akcji ratowniczych oraz film pokazujący jak szybko rozprzestrzenia się ogień.

  Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedzieli się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną.

  Wizyta strażaka wywarła na dzieciach pozytywne wrażenie, a zdobyta wiedza z pewnością przyda się im w życiu codziennym.

  Tekst: A. Wysocka, zdjęcia: A. Wysocka, W. Orzechowski

 • Akcja "BohaterOn - włącz historię!"

  Akcja "BohaterOn - włącz historię!"

  Uczniowie klasy 8a i 5c wzięli udział w kampanii  zorganizowanej przez Fundację SENSORIA oraz Fundację ROSA z siedzibą we Wrocławiu „BohaterOn- włącz historię!”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

  Podczas październikowych lekcji historii uczniowie zostali  zapoznani za pośrednictwem strony internetowej https://bohateron.pl/ z akcją "BohaterOn - włącz historię!". Następnie przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem materiałów zawartych w pakiecie edukacyjnym przesłanym przez Fundację. Podczas pierwszych zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami pisania kartek do Powstańców, czytali biogramy i wywiady. Uczniowie napisali życzenia, pozdrowienia i listy, a następnie własnoręcznie wykonali ozdobne kartki i laurki. Kilku uczniów napisało listy do konkretnego Powstańca lub ogólnie do wszystkich bohaterów 1944 roku. Wszystkie kartki i laurki były spersonalizowane. Spora grupa uczniów bardzo zaangażowała się w Akcję, ponieważ warto (jak słusznie zauważyli uczniowie), uczestniczyć w tak wartościowych działaniach, które uczą nie tylko historii, ale przede wszystkim wrażliwości i empatii. Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie. Liczymy, że w przyszłym roku uda nam się zaangażować całą społeczność szkolną, zarówno uczniów jak i rodziców oraz nauczycieli.

  Tekst i zdjęcia: M. Drozd

 • ŚLADAMI POLSKICH WŁADCÓW

  ŚLADAMI POLSKICH WŁADCÓW

  W dniach 24-25 października 2019 r. odbyła się dwudniowa wycieczka kl.5 i 6, której punktem kulminacyjnym było zwiedzenie stolicy królów Polski – Krakowa.

  Już pierwszy dzień dostarczył młodym podróżnikom ogromnych wrażeń - w końcu mogli zobaczyć niezwykłą Kopalnię Soli w Wieliczce.

  Piękne komory wykute w soli, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. To tutaj młodzi turyści poznali swoich przewodników, którzy podczas wędrówki opowiedzieli im o historii i tajemnicach Kopalni, o rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu górników. Schodząc coraz niżej, odwiedzili niezwykłe miejsca, w tym Kaplicę św. Kingi.

  Jednak to był dopiero początek intensywnego zwiedzania, bo już tego samego dnia grupa przywitała Ojcowski Park Narodowy. Zwiedzali z przewodnikiem Jaskinię Łokietka, Dolinę Prądnika, Zamek na Piaskowej Skale, Maczugę Herkulesa i Bramę Krakowską. Uczniowie znaleźli również czas, aby napawać się widokiem polskiej złotej jesieni.

  I wreszcie upragniony Kraków…

  Tutaj naszych niezłomnych turystów nie przestraszył nawet ziejący ogniem Smok Wawelski.

  Uczniowie, wspólnie z opiekunami: p. Iwoną Więsyk, p. Karoliną Tyrką oraz p. Katarzyną Karwowską, zwiedzali Kraków: Rynek Główny, Kościół Mariacki, Stare Miasto, Sukiennice, Wawel- Groby Królewskie, Katedrę pw. Św. Stanisława i św. Wacława, Dzwon Zygmunta.

  Zwieńczeniem tej jesiennej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

  Tekst i zdjęcia: K. Tyrka

 • „Szkoła pamięta”

  „Szkoła pamięta”

  W tygodniu poprzedzającym Święto Zmarłych uczniowie klas I- VII wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Dzieci odwiedziły groby osób zasłużonych dla naszego regionu, a także uporządkowały lokalne miejsca pamięci. Zapaliły znicze i wysłuchały historii związanych z wydarzeniami na Zamojszczyźnie.

  Klasa VIII pod opieką p. M . Słomianowskiej przygotowała gazetkę patriotyczną.

  Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w akcję pielęgnowania pamięci o naszej historii.

  Tekst: Iwona Zgnilec, zdjęcia: wychowawcy klas

 • Historyczny Zamość jesienią

  Historyczny Zamość jesienią

  Zamość nazwany „Perłą Renesansu” i „Padwą Północy” to wspaniały przykład renesansowego miasta idealnego.

  O tym mogli się przekonać uczniowie klasy IIIb, którzy 25 października 2019r. pod opieką wychowawczyni Anny Pintal oraz pana Waldemara Orzechowskiego wybrali się na jesienny spacer po Zamościu.

  Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od obejrzenia Pomnika Batalionów Chłopskich oraz Armii Krajowej. Następnie przez Starą i Nową Bramę Lwowską oraz Nową Lubelską udaliśmy się pod Pomnik Króla Dawida.

  Po porcji historycznej wiedzy przyszedł czas na odpoczynek w parku. Uczniowie obserwowali oznaki jesieni, zbierali kolorowe liście oraz delektowali się cudowną pogodą.

  Przechadzając się parkowymi alejkami mieliśmy okazję zobaczyć Kamień z tablicą pamiątkową poświęconą zamordowanym żołnierzom, Kojec oraz Starą Bramę Lubelską.

  Po wyjściu z parku udaliśmy się pod Pomnik Dzieci Zamojszczyzny, a potem pod Pomnik Jana  Zamoyskiego. Tam wyobraziliśmy sobie postać człowieka i dopasowaliśmy jego najważniejsze części do naszego idealnego miasta: głowa – Pałac Zamoyskich, prawa ręka – Katedra, lewa ręka – Akademia.

  Następnie „kręgosłupem” czyli ulicą Grodzką udaliśmy się na Rynek Wielki z Ratuszem „sercem”. Po drodze nie zapomnieliśmy o Alei Sław, przy której zatrzymaliśmy się, aby przeczytać kto został zasłużoną osobą Zamościa.

  Później odwiedziliśmy Rynek Solny – „lewe płuco” i Rynek Wodny – „prawe płuco”.

  Mijając Bastiony czyli „nogi” udaliśmy się do szkoły.

  Nasza wycieczka była niezwykle interesującą lekcją przyrodniczo-historyczną. Wszystkim dopisywał humor i świetna pogoda.

  Tekst: Anna Pintal, zdjęcia: Waldemar Orzechowski

 • Pozytywni Dorośli – czyli kogo w życiu słuchamy?

  Pozytywni Dorośli – czyli kogo w życiu słuchamy?

  Uczniowie kl. VIIIa w ramach godziny wychowawczej oraz zajęć kreatywnych uczestniczyli w warsztatach, podczas których zastanawiali się, jak młodzi ludzie mogą odnaleźć swoją drogę życiową, podejmować trudne decyzje, podejmować nowe wyzwania.

  Dyskutowali o tym, kto może być dla nich wzorem do naśladowania, komu mogą zaufać i kto, tak naprawdę, pragnie ich szczęścia i sukcesu.

  Zapraszamy do zapoznania się z wypracowanymi materiałami.

  Marta Słomianowska

 • Sportowe zajęcia pozalekcyjne

  Sportowe zajęcia pozalekcyjne

  Oferta sportowych zajęć pozalekcyjnych

  Uczniowskiego Klubu Sportowego

  „Jedynka”

   

  1.Teakwon-do - P. Biłant (poniedziałek – 15.15 – 16.00.)

  2. Piłka nożna - J.  Bekas (czwartek-15.15-16.00.) - chłopcy + dziewczynki

  3. Gry i zabawy z rakietą - J. Bekas (środa - 14.20 – 15.05.)

  4. Szachy – J. Bekas (czwartek – 13.35 – 14.20 i piątek – 9.50 – 10.35.)

  5. Piłka nożna – J. Bekas: zajęcia świetlicowe (wtorek – 8.00- 8.45.)

 • Harmonogram konkursów przedmiotowych

  Harmonogram konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty:

  Terminy_konkursow_2019_2020.pdf

  Regulamin_konkursów_przedmiotowych2019-2020.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
  ul. Sienkiewicza 5
  22-400 Zamość
 • 84 638 44 71

Galeria zdjęć