Menu

 • Szanowni Rodzice!

  Informuję Państwa, że zgodnie z organizacją roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu dni 1 czerwca 2020r. i 12 czerwca 2020r. są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  W związku z powyższym w tych dniach nie będą odbywały się zajęcia lekcyjne.

  Z poważaniem
  Alicja Dubel

 • Procedury bezpieczeństwa

  Szanowni Państwo,

  w związku ze wznowieniem od 25.05.2020r. zajęć opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – III, konsultacji, zajęć rewalidacyjnych, proszę o zapoznanie się z Procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19 obowiązującymi w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A.Mickiewicza  w Zamościu.

  Informuję, że obecność uczniów obwarowana jest podwyższonym reżimem sanitarnym (praca w małych grupach, zachowanie odpowiedniej odległości między uczniami, pomiar temperatury ciała, używanie środków ochrony osobistej – maseczki, przyłbice, rękawiczki, dezynfekcja).

  Udział uczniów w zajęciach jest dobrowolny i zależny od woli rodziców, a Państwa deklaracja da podstawę do opracowania harmonogramu pracy szkoły na kolejne tygodnie.

  W dalszym ciągu wszystkich uczniów obowiązuje nauka zdalna w domu (bez względu na udział w zajęciach w szkole).

              Podstawą przyjęcia uczniów klas I – III  na zajęcia, jest wypełnienie przez Rodziców załączników nr 1 i 2 (oświadczenie i deklaracja), znajdujących się w niżej wymienionej  procedurze i dostarczenie ich na dwa dni przed rozpoczęciem zajęć drogą elektroniczną lub do skrzynki pocztowej przy wejściu głównym szkoły.

  Stosowne dokumenty można również wypełnić w sekretariacie szkoły zachowując przy tym środki ochrony osobistej (maseczka, rękawiczki).

   Sekretariat szkoły jest czynny w godz. 7.30-15.00.

   

  Z poważaniem

  Alicja Dubel- dyrektor szkoły

  Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa obowiązujące do odwołania na terenie naszej szkoły.

 • Konsultacje dla uczniów

  Od 2 czerwca 2020 r. - odbywają się konsultacje dla uczniów kl. I - VIII. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i organizacją zajęć - załączniki poniżej.

 • Wytyczne dla zdjących egzmin ósmoklasisty

 • Biblioteka szkolna

  Biblioteka szkolna

  Zasady korzystania z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 7
  z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu
  obowiązujące od 25.05.2020r.

 • Głosuj na naszą szkołę

 • 31 maja 2020 r. - Światowy Dzień Bez Tytoniu

  31 maja 2020 r. - Światowy Dzień Bez Tytoniu

  31 maja 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu, który został zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia w 1987r.

  Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia tytoniu, także papierosów elektronicznych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa na temat skutków zdrowotnych używania tytoniu i narażania na dym tytoniowy. 

  Palenie tytoniu jest jednym z głównych czynników zwiększających ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Dlatego tak ważna jest promocja zdrowego stylu życia bez palenia tytoniu, motywowanie do odpowiedzialnych wyborów związanych z własnym zdrowiem i zdrowiem bliskich osób, promocja alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie postaw asertywnych szczególnie wśród młodych ludzi.

  Badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia. Nie ma „bezpiecznej” ilości wypalanych papierosów. Wypalanie nawet kilku sztuk dziennie powoduje wzrost ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia. Pamiętajmy również o tym, że używanie e-papierosów nie jest bezpieczne zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Większość e-papierosów zawiera nikotynę. Używanie nikotyny w okresie dojrzewania może zaszkodzić tym częściom mózgu, które są odpowiedzialne za uwagę, uczenie się, nastrój i kontrolę impulsów.

  Plakaty udostępniła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu.

  Opracowały: M. Majewska, J. Beńko

 • Szkolny Koncert Życzeń

  Szkolny Koncert Życzeń

  26 maja – Dzień Matki – to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Mama – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, jedno słowo, a kryje w sobie tyle treści. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są  szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 nie zapomnieli o swoich Mamach, a swoją szczególną wdzięczność i miłość, wyrazili tworząc piękne wierszyki. Wszystkie nadesłane prace prezentujemy na naszej stornie internetowej. Dziękujemy naszym uczniom za udział w „Szkolnym Koncercie Życzeń”. Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!

  Tekst: S. Perzyńska, M. Olszewska

 • Konkurs Fotograficzny „Widok z okna”

  Konkurs Fotograficzny „Widok z okna”

            Klub 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu ogłosił konkurs fotograficzny na zdjęcie pokazujące, jak wiosna budzi się do życia. Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w tej inicjatywie. Robili to pod opieką p. Marty Słomianowskiej. Jest nam bardzo miło, że prace ich zostały docenione.

  II Miejsce – zajęła Karolina Zakonek z kl. VII b

  III Miejsce – otrzymał Daniel Buczyński z kl. V d

  Wyróżnienie – trafiło do Bartosza Śniecikowskiego z kl. VI b

  Wśród najlepszych zdjęć zaprezentowanych w fotorelacji znalazły się prace:

  • Szymona Drozda z kl. VII a
  • Amelii Drzewickiej z kl. VIII a
  • Nikoli Artymiuk z kl. VIII a
  • Michała Orłowskiego z Kl. VIII a
  • Maksymiliana Kolano z kl. V c
  • Alexa Oleszczaka z kl. VI a
  • Amelii Niemczuk z kl. VI c
  • Elizy Pupiec z kl. V c
  • Emilii Żebrowskiej z kl. V c
  • Natalii Kuśniesz z kl. VI c
  • Oliwera Działy z kl. IV a
  • Sebastiana Tyrki z kl. VI c
  • Weroniki Nisztuk z kl. V c
  • Zuzanny Madei z kl VI b
  • Weroniki Bartnik z kl. VI c
  • Bartosza Dąbrowskiego z kl. VIII a
  • Kamila Bielaka z kl. IV a
  • Patryka Kusza z kl. V d
  • Nadjat Tijani z kl. VI a
  • Zuzanny Bartnickiej z kl. Vd

  Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

  Tekst i zdjęcia: M. Słomianowska

 • Dzień Matki w naszej szkole

  Dzień Matki w naszej szkole

  Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej.

  Jan Paweł II

   

  W Polsce Dzień Matki zawsze wypada 26 maja. Oficjalnie obchodzi się go w naszym kraju od 1914 roku. Korzenie tego święta sięgają jednak czasów antycznych.

  W bieżącym roku szkolnym  jest to szczególna okazja dla naszych uczniów,  aby wyrazić swoje uczucia dla Mam, często w bardzo wzruszający i kreatywny sposób. Uczniowie klas 4-6 z okazji Dnia Matki wykonali twórcze formy użytkowe, stosując różne techniki plastyczne. Na lekcjach zdalnych podczas tworzenia świątecznych upominków okolicznościowych dzieci podjęły działania z zakresu estetycznego kształtowania otoczenia. Uczniowie zaprezentowali swoje podarunki dla Mam, wykorzystując wybrane programy komputerowe.

  Tekst i zdjęcia: Anna  Sawiniec - Szczech

 • NIESPODZIANKA DLA MAMY

  NIESPODZIANKA DLA MAMY

  26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Świetliczaków do przygotowania dla swoich Mam miłych niespodzianek.

 • Informacja o naborze do klas pierwszych

  Wyniki rekrutacji znajdują się w zakładce "Informacja o naborze do klas pierwszych".

 • SZKOLNY KONCERT ŻYCZEŃ

  SZKOLNY KONCERT ŻYCZEŃ

  Wszyscy wiedzą, że 26 maja każda mama świętuje jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu, Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Koncercie Życzeń.

  Spraw mamie sympatyczny prezent za naszym pośrednictwem. Ułóż wierszyk dla swojej mamy, a my zamieścimy go na naszej szkolnej stronie internetowej.

  Na Wasze wierszyki czekamy do 23 maja. Podpisane prace (imię i nazwisko ucznia, klasa) prosimy wysyłać na adres: sperzynskasp7@gmail.com lub molszewskasp7@gmail.com

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Koncercie Życzeń!!

 • Połamane języki, czyli spotkania z dykcją

  Połamane języki, czyli spotkania z dykcją

  Na języku polskim uczniowie klasy Va ćwiczyli swoją dykcję, czyli wyraźne mówienie. W życiu codziennym taka umiejętność jest bardzo przydatna, jeżeli chcemy, aby inni dobrze rozumieli, co do nich mówimy. Poprawną dykcję można wypracować, wykonując odpowiednie ćwiczenia. Uczniowie obejrzeli filmik, który pokazuje, jak poprawić swój sposób mówienia, jednocześnie się bawiąc. Filmik zrealizowała młodzież z Koła Naukowego Pedagogiki Teatru i Animacji Kultury z Akademii Pedagogiki Specjalnej.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=479&v=CLn51DGYG70&feature=emb_logo

   

  Nastąpił czas ćwiczeń na tzw. łamańcach językowych takich jak np.:

  „Leży Jerzy na wieży i nie wierzy, że na drugiej wieży leży drugi Jerzy.”

  „Idę, nos trę, kra krę mija, tu lis ma norę, sarna tor mija.”

  Na zakończenie uczniowie obejrzeli poprawną recytację wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt.: „Chrząszcz” mi in. w wykonaniu ich nauczycielki p. Marty Słomianowskiej.

  https://www.facebook.com/173274369354891/videos/257349872125707/?epa=SEARCH_BOX

  Zadaniem domowym dla chętnych, było nagranie swojego własnego filmiku z recytacją tego wiersza. Kilku śmiałków się znalazło, a nie było to łatwe zadanie. Wielki brawa dla nich!

  Julia_Cwik.mp4

  Kacper_Teterycz.mp4

  A może ktoś sam zechce spróbować? Zachęcamy do wspólnej zabawy

  Chrząszcz

  Trzynastego, w Szczebrzeszynie
  chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie.
  Wszczęli wrzask szczebrzeszynianie:
  Cóż ma znaczyć to tarzanie?!
  Wezwać trzeba by lekarza!
  Zamiast brzmieć, ten chrząszcz się tarza!
  Wszak Szczebrzeszyn z tego słynie,
  że w nim zawsze chrząszcz BRZMI w trzcinie!
  A chrząszcz odrzekł niezmieszany:
  - Przyszedł wreszcie czas na zmiany.
  Drzewiej chrząszcze w trzcinach brzmiały,
  teraz będą się tarzały.

  Marta Słomianowska

 • Poezja z cienia – blackout poetry

  Poezja z cienia – blackout poetry

  Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie klasy VIIIa tworzyli tzw. poezję z cienia. Prezentujemy efekt tych działań oraz filmik instruktażowy, jak przygotować blackout poetry. Może ktoś się zainspiruje i stworzy własną poezję z cienia? Bardzo zachęcamy.

  Tekst i zdjęcia: M. Słomianowska

 • Nie jesteś sam

  Nie jesteś sam

  5 maja jest szczególnym dniem dla środowiska osób niepełnosprawnych. Tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Jest to bardzo ważny dzień dla wszystkich osób niepełnosprawnych i tych, którzy swoimi działaniami dążą do wyrównywania szans, pokonywania barier oraz budowania przyjaznego środowiska. Osoby niepełnosprawne żyją wśród nas, często różnią się wyglądem, sposobem zachowania, ale tak samo jak każdy mają pełne prawo do godnego życia. Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

   My jako Szkoła Podstawowa nr. 7 z Oddziałami Integracyjnymi szczególnie pamiętamy o tym dniu i staramy się, aby osoby niepełnosprawne czuły się dobrze w naszej społeczności szkolnej, były traktowane z godnością i na równi z innymi. Stwarzamy im warunki do samorealizacji, przykładamy starań aby jak najlepiej funkcjonowały w środowisku szkolnym.

  Pamiętajmy: SZANUJMY! NIE DYSKRYMINUJMY!  Podejdź, porozmawiaj, uśmiechnij się, zapraszaj do wspólnej zabawy!!

  Tekst: M. Olszewska, S. Perzyńska, J. Beńko

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

  4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Podczas edukacji zdalnej, uczniowie ze świetlicy szkolnej nadesłali swoje prace związane z tym świętem. W ten sposób docenili niebezpieczną pracę straży pożarnej. Dziękujemy serdecznie za piękne i pomysłowe prace uczniom naszej szkoły.

  Tekst: Agnieszka Wysocka

 • „Wiosna na dworze, a ja w domu tworzę…”

  „Wiosna na dworze, a ja w domu tworzę…”

  W tym roku nie możemy w pełni cieszyć się urokami wiosny, możemy natomiast, za sprawą naszych najmłodszych – uczniów klas I – III, w domu podziwiać wiosnę: kwitnące sady, kolorowe łąki i rabaty pełne tulipanów, żonkili i stokrotek. W ramach akcji: „Wiosna na dworze, a ja w domu tworzę”, uczniowie tych klas przesłali prace plastyczne i wiersze. Cieszy nas artystyczna twórczość uczniów. Dzieci uruchomiły wyobraźnię, przywołały wspomnienia i wykonały prezentowane tutaj prace. Dziękujemy uczniom za uczestnictwo w akcji i zachęcamy do twórczego spędzania czasu wolnego.

  Najciekawsze prace wykonali:
  Hubert Derewecki kl. I „a”
  Oskar Rycaj kl. I „a”
  Staś Szymański kl. I „a”- „Sad wiosną”
  Adrianna Bielak kl. II „b”
  Julia Szymanik kl. II „b”
  Jakub Szymanik kl. II „b”
  Jan Kiesztyn kl. III „a”
  Miłosz Niemczuk kl. III „b”- „Kwitnąca Jabłoń” oraz „Łąka”.

  Wszystkim dzieciom gratulujemy kreatywności!

  Tekst: J. Beńko, M. Olszewska, S. Perzyńska

 • „Szkoła z TVP” w „Siódemce”

  „Szkoła z TVP” w „Siódemce”

  Pani Aleksandra Luchowska-Bartnik jest nauczycielką matematyki z naszej szkoły. W swojej pracy wychodzi poza ramy tradycyjnego nauczania, angażując się w akcje i przedsięwzięcia zarówno lokalne jak i ogólnopolskie. Odważnie podjęła też wyzwania stawiane przez nauczanie zdalne i rozpoczęła  współpracę z Telewizją Polską. Cyklicznie prowadzi lekcje matematyki w ramach projektu „Szkoła z TVP”, który jest wspólną inicjatywą MEN oraz Telewizji Polskiej. Wszystkie wyemitowane na antenie lekcje są również dostępne na vod.tvp.pl oraz na stronie szkolaztvp.

  Pani Luchowska-Bartnik ma na swoim koncie zawodowe sukcesy. Jej uczniowie zdobywają tytuły laureatów i finalistów w różnych konkursach. W roku szkolnym 2017/2018 Pani Aleksandra została laureatem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i otrzymała tytuł „Nauczyciela-Innowatora”. Nauczycielka była też koordynatorką programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” przeznaczonego dla dzieci ze szkół podstawowych. Jej innowacyjne metody pracy, nowoczesne lekcje oraz realizowane projekty  są niezwykle cenione przez uczniów i rodziców.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
  ul. Sienkiewicza 5
  22-400 Zamość
 • 84 638 44 71

Galeria zdjęć