Aktualności

          • Talenty 2026

          • 25 czerwca 2026 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w uroczystości „Talenty 2026” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.

            Tego dnia zostają tam uhonorowani i nagrodzeni uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach organizowanych przez tę szkołę w minionym roku szkolnym.

            Wśród nich były uczennice naszej szkoły, które odebrały dyplomy i nagrody za udział w konkursach:

            • Monika Dynowska kl. 8c - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Chemia w Pigułce”
            • Wiktoria Nizioł kl. 7a - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „III Spotkanie z Panem Tadeuszem” oraz wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „XXIII Literackie Spotkania z Biblią”
            • Nina Kukiełka klasa 1a - wyróżnienie w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym „Mistrz Kaligrafii”
            • Laura Rutkowska kl. 2a- wyróżnienie w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym „Mistrz Kaligrafii”

            Uczennice do konkursów przygotowywali: Elżbieta Danilewicz, Mariusz Stępora, Joanna Muda, Bożena Greszta, Agnieszka Dybzińska, Iwona Sarzyńska.

            Gratulujemy!

            Tekst i zdjęcie: E. Danilewicz

          • Uroczysta gala „Zamojskie Orły 2026”

          • 23.06.2026 r. w Centrum Kultury Filmowej odbyła się uroczysta gala „Zamojskie Orły 2026”, podczas  której Prezydent Miasta Pan Rafał Zwolak wręczył nagrody najzdolniejszym przedszkolakom i uczniom. Był  to bardzo ważny dzień dla społeczności naszej szkoły.

            Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej Siódemki:

            Marcel Momot - laureat konkursu z języka angielskiego,

            Monika Dynowska - finalistka konkursów z chemii i biologii,

            Alicja Lewkowicz - finalistka konkursu z biologii,

            Wiktoria Nowosad - za osiągnięcia artystyczne. Natomiast Filip Flaga-laureat konkursu z historii i finalista konkursu z biologii jako jeden z trójki najlepszych z najlepszych otrzymał specjalne wyróżnienie- statuetkę i tytuł Zamojskiego Orła!

            Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych utalentowanych uczniów i serdecznie gratulujemy im oraz ich rodzicom.

            Gratulacje przekazano też nauczycielom - Magdalenie Ludowskiej, Marcie Majewskiej, Lidii Mróz, Elżbiecie Danilewicz, Magdalenie Sałamacha - Kostrubała i dyrektor szkoły - Alicji Dubel. Uroczystość uświetnili swą obecnością miejscy radni, pracownicy Wydziału Oświaty UM, Zamość, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice.

          • Sukces Szymona

          • Szymon Gontarz został finalistą wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego „Clickonmaniac”.

            Gratulujemy tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

          • 23.06 - Dzień Ojca

          • Drodzy Siódemkowi Tatusiowie!

            Z okazji Dnia Ojca składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do dumy z Waszych dzieci.Niech każdy dzień przynosi Wam uśmiech, satysfakcję i mnóstwo pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

            Dziękujemy za Waszą troskę, wsparcie, cierpliwość i obecność. Życzymy Wam, aby miłość, którą obdarzacie swoje dzieci, wracała do Was każdego dnia ze zdwojoną siłą.

            Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Tatusiów ze społeczności SP7 w Zamościu! 🌷

          • Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

            Przez cały rok dzieci uczestniczyły w zajęciach, realizując „7 Misji”,  podczas których wykazały się całą masą świetnych pomysłów i mądrych sposobów na to, jak być bezpiecznymi w szkole, w domu, na drodze, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami,  podczas wypoczynku oraz dbając o swoje finanse.
            Jak prawdziwi SUPERBOHATEROWIE dysponowali siedmioma supermocami:  OSTROŻNOŚCIĄ, UWAŻNOŚCIĄ, CZUJNOŚCIĄ, EMPATIĄ, ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ROZWAGĄ i ROZTROPNOŚCIĄ.
            Zdobywali wiedzę i rozwijali umiejętności  związane z właściwym reagowaniem w sytuacjach zagrożenia, dbaniem o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych osób. Uczyli się odpowiedzialności  i podejmowania właściwych decyzji.
            Realizacja programu zakończyła się uzyskaniem przez klasy pierwsze certyfikatów potwierdzających udział w „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Była to wartościowa edukacyjna przygoda, która pomogła najmłodszym uczniom lepiej przygotować się do bezpiecznego funkcjonowania w codziennym życiu.

            Opracowanie i zdjęcia: D. Zwolak, B. Greszta

          • Ogólnopolska akcja „Tydzień dla bezpieczeństwa”

          • Wakacyjny czas beztroski, wypoczynku i zabawy to bardzo ważny obszar działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę. Podczas ostatnich dni roku szkolnego nauczyciele przeprowadzali lekcje, podczas których przypominali uczniom o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania oraz podczas wakacyjnych wyjazdów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo podczas korzystania z kąpielisk, pływalni oraz uczestniczenia w ruchu drogowym. Omówione zostały zagrożenia występujące w najbliższej okolicy, zagrożenia wynikające z korzystania z nieodpowiednich miejsc rekreacji i kąpieli. Uświadomiono uczniom potrzebę informowania osób dorosłych o zaobserwowanych zagrożeniach i sytuacjach niebezpiecznych. Przypomniano o zasadach wzywania i udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konferencji „Bezpieczne wakacje – Bezpieczne lato zaczyna się od Ciebie”. Podczas spotkania poruszono temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach i na terenach wiejskich oraz w mieście. Na szkolnych korytarzach znajdują się kolorowe gazetki o tej tematyce. Systematycznie monitorujemy i kontrolujemy stan techniczny wszelkich urządzeń znajdujących się na szkolnych placach zabaw.

            Tekst i zdjęcia: E. Iwaniec

          • Lato tuż-tuż – pamiętajmy o bezpieczeństwie

          • Przed zbliżającymi się wakacjami uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą, podczas wycieczek, jazdy na rowerze oraz zabaw na świeżym powietrzu. Rozmawiano również o odpowiedzialnym zachowaniu w kontaktach
            z nieznajomymi i właściwym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa przekazane przez Prezydenta Miasta Zamość, Rafała Zwolaka. Materiały w ciekawy sposób pomogły utrwalić najważniejsze zasady bezpiecznych wakacji.

            Tekst i zdjęcia: Wychowawcy kl. 1 - 3

          • Wycieczka klasy 2c

          • Uczniowie klasy 2c wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Azylu Sitno. Pogoda i humory dopisywały, a na wszystkich czekało mnóstwo ciekawych aktywności. Dużą popularnością cieszyła się tyrolka, na której uczniowie mogli sprawdzić swoją odwagę i poczuć dreszczyk emocji. Wiele radości dostarczył również mecz piłki nożnej dziewczyny kontra chłopcy.
            Nie zabrakło sportowej rywalizacji, dobrej zabawy i głośnego dopingu. Uczniowie pokonywali także tor przeszkód, jeździli gokartami oraz skakali na trampolinie. Miłośnicy zwierząt mieli okazję karmić króliki, co sprawiło wszystkim wiele przyjemności. Po aktywnie spędzonym czasie przyszedł moment na odpoczynek i pyszne kiełbaski oraz pizzerinki.
            Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wspomnień.

             Tekst i zdjęcia: Magdalena Olszewska

             

          • Podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego

          • W Zielonej Klasie 19 czerwca odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas 4–7.

            Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie zainteresowań językowych oraz doskonalenie umiejętności ortograficznych.

            Uczestnicy zmierzyli się z niełatwymi zadaniami, wykazując się dużą wiedzą, koncentracją i znajomością zasad ortografii.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i odwagę w podjęciu ortograficznego wyzwania. Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów konkursu:

            I miejsce - ex aequo: Antonina Drozd, Nikola Szymczyk oraz Ewa Błaszczak

            II miejsce - Wioletta Płaza

            III miejsce - Karolina Łaszkiewicz, Zofia Palonka

            Wyróżnienie: Joanna Marciniak, Natalia Nowakowska oraz Michalina Łatka

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział. Mamy nadzieję, że konkurs zachęcił uczestników do dalszego rozwijania swoich umiejętności językowych i dbałości o piękno języka polskiego.

            Wielkie brawa dla wszystkich!

            Tekst i zdjęcia: A. Józefko

          • Pasowanie na czytelnika

          • W bibliotece Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W wydarzeniu uczestniczyła pani dyrektor Alicja Dubel, która rozmawiała z dziećmi o wartości czytania i roli książek w życiu człowieka. Podkreśliła, że książka może stać się prawdziwym przyjacielem każdego człowieka – nie ocenia, nie krytykuje, jest zawsze blisko i daje wiele radości, wiedzy oraz poczucia bezpieczeństwa.
            W wyjątkowej, ciepłej i pełnej życzliwości atmosferze uczniowie wysłuchali fragmentu książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów czytelniczego przyrzeczenia oraz pasowanie na czytelników. Dzieci zostały pasowane „białym krukiem” biblioteki szkolnej – najstarszą książką znajdującą się w zbiorach a ma 168 lat, napisaną przez patrona szkoły, Adama Mickiewicza. Był to niezwykle podniosły i wzruszający moment.
            Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki przekazane przez Instytut Książki w ramach kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”. Spotkanie było dla pierwszoklasistów pięknym początkiem przygody z czytaniem i biblioteką szkolną.

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

          • Akcja czytelnicza "Tata też czyta!!!"

          • W naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza „Tata też czyta”, skierowana do uczniów klas I–III. W ramach przedsięwzięcia do szkoły zostali zaproszeni tatusiowie, którzy odwiedzili klasy swoich dzieci i przeczytali uczniom wybrane książki oraz opowiadania.

            Spotkania przebiegały w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych tekstów, chętnie rozmawiały o bohaterach i dzieliły się swoimi czytelniczymi doświadczeniami. Obecność taty w roli lektora była dla wielu uczniów wyjątkowym przeżyciem i doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu z książką.

            Akcja była częścią ogólnopolskiej kampanii „#TataTeżCzyta 2026”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród mężczyzn oraz zachęcanie ojców do regularnego czytania dzieciom. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Czytanie rozwija mózg” i podkreśla, że wspólna lektura nie tylko wspiera rozwój językowy, emocjonalny i społeczny dziecka, ale także wzmacnia rodzinne więzi.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Tatom za zaangażowanie, poświęcony czas i pokazanie dzieciom, że czytanie może być wspaniałą przygodą. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie na stałe zagości w wielu domach!

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

             

          • Podsumowanie konkursu „Biblioteka – Otwierasz – Odkrywasz”

          • W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem „Biblioteka – Otwierasz – Odkrywasz”. Jego celem było promowanie czytelnictwa, rozwijanie kreatywności uczniów oraz zachęcanie do odkrywania świata książek i biblioteki.

            Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I–III wykonywali prace plastyczne, natomiast uczniowie klas IV–VIII przygotowywali prace literackie. Wszystkie zgłoszone prace wyróżniały się pomysłowością, starannością wykonania oraz twórczym podejściem do tematu. Uczestnicy pokazali, że biblioteka jest dla nich miejscem pełnym inspiracji, wiedzy i niezwykłych odkryć.

            W kategorii klas I–III pierwsze miejsce otrzymały:

            Kaja B. (kl. 3a),
            Maja K. (kl. 3a).

            W kategorii klas IV–VIII nagrodzeni zostali:

            Iga B. (kl. 5b),
            Aleksander S. (kl. 5b),
            Martyna Z. (kl. 5a),
            Bartosz T. (kl. 6c),
            Jagoda Ł. (kl. 5a),
            Marcin P. (kl. 5b),
            Bartłomiej L. (kl. 5b).

            Wyróżnienia otrzymali:

            Wiktor R. (kl. 5b),
            Wiktor G. (kl. 5b),

            Naia B. (kl. 5a)
            Sylwia B. (kl. 6c),
            Nicola G. (kl. 6c),
            Paulina K. (kl. 6c).

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i piękne prace, które pokazały, jak ważną rolę w życiu młodych ludzi odgrywają książki i biblioteka.

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

          • Literacki sukces Oli

          • Z radością informujemy, że Aleksandra Słupska, uczennica klasy 8a, zdobyła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Zawsze niech będzie…” w kategorii literackiej. Jury doceniło jej talent, kreatywność oraz wysoki poziom pracy konkursowej. Serdecznie gratulujemy Oli tego sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji oraz kolejnych osiągnięć!

            Uczennica pracowała pod kierunkiem p. Edyty Wilczyńskiej-Krawiec.

          • Egzamin na stopnie uczniowskie w Taekwon-do ITF

          • W dniu 15.06.2025 w naszej szkole odbył się egzamin na stopnie uczniowskie w Taekwon-do ITF. Przewodniczył mu Mistrz Zbigniew Bujak (VIII DAN).

            Dwunastu zawodników postawiło swój pierwszy krok w tej sztuce walki zdobywając biały pas, natomiast pozostali stanęli do zmagań o kolejne stopnie. Najwięcej emocji wzbudził egzamin najstarszej grupy, któremu towarzyszyły testy siły i techniki specjalne polegające na rozbijaniu desek.

            Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za podjętą walkę i zdany egzamin.

            Tekst i zdjęcia: P. Biłant

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury

          • W bieżącym roku szkolnym 2025/226 uczniowie klasy I a i I b wzięli udział w ogólnopolskim programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

            Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz  szkół podstawowych (klasy I–III), poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

            Uczniowie zrealizowali cztery misje, dzięki którym mieli okazję poznać mnóstwo przydatnych informacji i wcielić je w życie. Wspólnie rozwiązywali zadania, odpowiadali na trudne pytania i wymyślali pomysły oraz rozwiązania po to, aby przyczynić się do dbania o dobro natury.

            Po każdej misji dzieci otrzymywały specjalną odznakę, którą wklejały na specjalną Kartę „Kubusiowego Przyjaciela Natury” - dokument potwierdzający jej zrealizowanie.

            Podczas  misji SZKOŁA – „Na tropie zmian klimatycznych” dowiedziały się, co sprawia, że temperatura na Ziemi rośnie, z czego to wynika i co każdy z nas może zrobić, aby temu przeciwdziałać.

            Realizując misję DOM – „Na tropie ekonawyków” uczniowie dowiedzieli się: co to jest ślad węglowy i wodny, dlaczego warto oszczędzać prąd, na przykład gasząc światło, po co oszczędzać ciepłą wodę, po co segregować odpady, czy odpady mogą się jeszcze na coś przydać.

            Podczas kolejnej misji WODA – „Na tropie wodnego świata” dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywa woda w życiu ludzi, roślin i zwierząt oraz dlaczego jest tak cenna, w jaki sposób woda krąży w przyrodzie i dlaczego jej zasoby się nie zwiększają, skąd pochodzi woda w naszych kranach i dokąd trafia po użyciu, jak oszczędzać wodę i dbać o jej czystość.

            Realizując ostatnią misję ŁĄKI i POLA – „Na tropie zapylaczy” uczniowie dowiedzieli się czym jest rolnictwo zrównoważone i co nam daje, co to jest bioróżnorodność i dlaczego jest ważna, co to jest ekosystem, co nam dają zapylacze, dlaczego łąka jest ważna, jak możemy pomóc zapylaczom.

            Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania, ćwiczenia i doświadczenia. Tworzyły barwne kompozycje z odpadów np. wiosenną łąkę, segregowały śmieci, filtrowały wodę, wysiewały i sadziły rośliny. Założyły nawet klasowy ogródek i nadal wspólnie się nim opiekują.

            Podczas realizacji misji uczniowie nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii, dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

            Udział w programie był dla nas wszystkich bogatym doświadczeniem i fascynującą przygodą, która zbliżyła nas do natury, pomogła dostrzec jej dary, jak i potrzeby.

            Opracowanie i zdjęcia: B. Greszta, D. Zwolak

             

             

          • Z Mundurówką do celu

          • W dniu 11.06.2026 r., uczennice klasy 8b w składzie: Alicja L., Gabriela K., Nikola Sz. uczestniczyły w ciekawym wydarzeniu zorganizowanym przez LOCSM Zamość pt.: „Z Mundurówką do celu”, które miało miejsce na Strzelnicy Hubale. Dziewczyny zmierzyły się z niecodziennymi zadaniami: rzut granatem do celu, czołganie z karabinkiem, strzelanie peidball do stojącej beczki, ładowanie magazynka na czas. Nasz zespół był jedyną w całości żeńską drużyną, która dzielnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami. Dużą atrakcją okazało się przeciąganie liny w którą włączyli się również nauczyciele i opiekunowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki nie zabrakło słodkości oraz pieczonej kiełbaski. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, była to dla nas ciekawa przygoda.

            Tekst: A. Olech-Bartoń, zdjęcia: A Olech-Bartoń, LOCSM


             

          • Wycieczka do Niemiec i Austrii

          • W dniach 18-22 maja uczniowie SP7 wyjechali na wycieczkę szkolną, której celem było poznanie kultury i tradycji krajów niemieckojęzycznych. Pierwszego dnia po długiej podróży zatrzymaliśmy się w czeskim Pilźnie, gdzie uczniowie mieli możliwość podziwiania zabytkowej Starówki. Następnego dnia uczniowie zwiedzali piękną Norymbergę, jej Starówkę i niesamowity zamek. Ponadto uczniowie mieli okazję spróbować charakterystycznych dla tego regionu słodkości. Po południu uczestnicy wycieczki odwiedzili stolicę Bawarii - Monachium, a w nim najbardziej rozpoznawalne budowle takie jak ratusz i również Marienplatz, Odeonsplatz i kilka najsłynniejszych kościołów. Kolejnego dnia kibice FC Bayern München mogli obejrzeć na żywo stadion Alianz Arena. Niesamowite wrażenie wywołał na uczniach przepiękny zamek Neuschwanstein położony w Alpach. Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu austriackich miast - Innsbrucka i Salzburga, które zachwyciły uczestników wycieczki wspaniałą architekturą i otaczającą je naturą.

            Tekst i zdjęcia: Jakub Kawałko (kl.8a)

          • Cała Polska czyta dzieciom

          • Społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w XXV ogólnopolskiej kampanii czytelniczej Fundacji „ABC XXI - Cała Polska Czyta Dzieciom” pod hasłem „Czytanie – mądrość – siła”.

            Przez cały tydzień uczniowie odwiedzający bibliotekę szkolną spotykali się, aby wysłuchać opowieści o niezwykłych bohaterach, przygodach oraz fascynujących światach ukrytych na kartach książek. Wspólne głośne czytanie stało się okazją do rozmów z nauczycielem bibliotekarzem o tegorocznym haśle akcji – czym jest mądrość, skąd czerpiemy siłę oraz jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa czytanie książek.

            Po wysłuchaniu literackich historii uczniowie wykonywali kreatywne prace z wykorzystaniem starych i zaczytanych książek, nadając im nowe życie i tworząc ciekawe dzieła plastyczne.

            W bibliotece przez cały tydzień panowała miła, serdeczna atmosfera. Wspólnie spędzony czas wśród książek sprzyjał rozmowom, rozwijaniu wyobraźni oraz budowaniu pozytywnych relacji. Spotkania pokazały, że biblioteka szkolna to wyjątkowe miejsce, w którym można nie tylko czytać, ale także twórczo i radośnie spędzać czas.

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

          • 🏆 **Wielki sukces naszych uczniów!** 🏆

          • 2 czerwca w Biłgoraju odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Kuratoryjnych, podczas której wyróżniono najlepszych uczniów z województwa za ich wyjątkowe osiągnięcia.

            Z ogromną dumą informujemy, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
            **Filip Flaga** – laureat konkursu historycznego oraz **Marcel Momot** – laureat konkursu języka angielskiego. To efekt ich ciężkiej pracy, talentu i wytrwałości.

            Podczas gali naszej szkole reprezentowali również: **pani Magdalena Ludowska** – nauczyciel historii, **pani Lidia Mróz** – nauczyciel języka angielskiego oraz **pani Alicja Dubel** – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7.

             Serdecznie gratulujemy Filipowi i Marcelowi tego prestiżowego talentów naszych uczniów. 🌟 Życzymy kolejnych sukcesów, odwagi w realizacji marzeń i nieustannego sięgania po więcej! #DumaSP7 #Laureaci #Sukces #KonkursyKuratoryjne #Biłgoraj #SP7Zamość 🎉📚👏

          • Dzień Dziecka klasy 5a – paintball w Stabrowie

          • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym na paintball do Stabrowa. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz budowania relacji między uczniami. Pozytywnych wrażeń nie zabrakło i nawet deszcz nam nie przeszkodził w dobrej zabawie.

            Tekst i zdjęcia: E. Wilczyńska-Krawiec

          • Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu!

          • To był wyjątkowy dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych atrakcji. Na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek – dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa samochodów, a sportowe aktywności dostarczyły wielu emocji i dobrej zabawy.

            Nie zabrakło również pikniku na świeżym powietrzu. Dzieci odpoczywały na kocykach, wspólnie spędzały czas z koleżankami i kolegami, delektując się przekąskami i ciesząc się piękną pogodą. Wszędzie było widać uśmiechnięte twarze i pozytywną energię.

            Ogromną atrakcją była także dmuchana zjeżdżalnia, która przez cały dzień przyciągała najmłodszych i dostarczała mnóstwo radości.

            Dziękujemy firmie #KamKing oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia.

          • Empatia z książką

          • 1 czerwca uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią p. S. Perzyńską i pedagogiem p. K. Martyniuk- Sokołowską uczestniczyli w podsumowaniu projektu „Empatia z książką”, które odbyło się w Ratuszu. Główną ideą projektu było pokazanie, że książka może pomagać nie tylko w zdobywaniu wiedzy, ale również w rozumieniu siebie i innych ludzi, budowaniu wrażliwości oraz kształtowaniu pozytywnych postaw społecznych. W wydarzeniu obecna była p.Marta Pfeifer – Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, która jako pierwsza złożyła dzieciom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka. Następnie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, przeczytała uczniom książkę „Świat chce, byś był sobą”, zachęcając ich do wiary we własne możliwości i odkrywania swojej wyjątkowości.

            W spotkaniu uczestniczyli również p.Ewelina Polańska – Dyrektor Książnicy Zamojskiej, p. Agata Korcz-Rozłowska – realizatorka projektu i menadżerka Zamojskiej Akademii Kultury, a także Rektorzy, Doktorzy i Studenci Zamojskiej Akademii Kultury.

            Udział w wydarzeniu był dla uczniów klasy 2b niezwykle cennym doświadczeniem. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, a na zakończenie otrzymały upominki, które sprawiły im wiele radości.

            To był wyjątkowy dzień pełen inspirujących rozmów, wartościowych treści i spotkań z książką, która uczy empatii, wrażliwości i otwartości na innych. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

            Tekst: S. Perzynska zdjęcia: K. Martyniuk-Sokołowska

          • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

          • Drogie Dzieci! 🌞
            Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam mnóstwa radości, uśmiechu, wspaniałych przygód oraz spełnienia marzeń. Niech każdy dzień będzie pełen zabawy, przyjaźni i powodów do szczęścia!
            Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu

          • Pielgrzymka Bierzmowanych

          • „Błogosławieństwo to taka odrobina szczęścia, która spada z nieba. Bądź błogosławieństwem dla człowieka, którego spotykasz na swojej drodze”.

            Tak potrzebne dzisiejszemu światu słowa skierował J.E.Ks.Bp Marian Rojek do uczestników Diecezjalnej Pielgrzymki Bierzmowanych w Tomaszowie Lubelskim 28 maja 2026 r. w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Coroczne spotkanie przed wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej gromadzi młodzież klas ósmych z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej aby wspólnie dziękować Bogu za otrzymany Sakrament Bierzmowania, etap nauki w szkole podstawowej i przez wstawiennictwo Matki Bożej prosić o błogosławieństwo Boże na dalsze życie. Centralnym punktem wydarzenia była Eucharystia, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W wygłoszonej homilii zachęcał młodych ludzi do odpowiedzialnego życia w łasce Bożej i w przyjaźni z Chrystusem. Aby pielęgnowali i ciągle w nich wzrastał dar otrzymany od Boga. Obecnym na spotkaniu uczniom klas ósmych i tym, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, Pasterz Diecezji życzył: „ aby w sercu z każdej pory dnia zachowywali dobre wspomnienia, byli odważni i zawsze mieli przyjaciół, którym można zaufać”. Po Mszy św. na wszystkich czekał smaczny poczęstunek. Nasza grupa udała się jeszcze do Krasnobrodu. Tam mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Kustoszem Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Ks. dr E. Derdziukiem, który opowiedział o historii tego niezwykłego miejsca i podkreślał rolę Maryi w życiu człowieka. To były miłe chwile do których będziemy wracać we wspomnieniach.

            Tekst i zdj. Joanna Bulak

          • Kreatywne warsztaty klasy 2a w Castoramie

          • Uczniowie klasy 2a wzięli udział w kreatywnych warsztatach „Majsterkowo” zorganizowanych w Castoramie. Podczas zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności manualne, kreatywność oraz umiejętność współpracy. Każdy uczestnik samodzielnie wykonał i ozdobił drewnianą skrzynkę na skarby. Następnie uczniowie sadzili kwiatki, poznając podstawowe zasady pielęgnacji roślin oraz znaczenie dbania o środowisko.

            Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych prac. Wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach oraz wyjątkowymi pamiątkami, które będą przypominać o tym ciekawym i inspirującym spotkaniu.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska

          • Kolejny sukces naszych szachistów!

          • 29 maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły, zorganizowany z okazji jubileuszu 110-lecia szkoły.

            Reprezentacja naszej szkoły odniosła duży sukces, zajmując II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

            W rywalizacji indywidualnej również nie zabrakło powodów do radości:

            Alicja Lewkowicz zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt,

            Paweł Pawlik wywalczył IV miejsce w kategorii chłopców klas 4–8.

            Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Pawlik, Oskar Rycaj, Marcel Świca, Bartosz Flaga, Tymon Rogała, Mikołaj Lewkowicz, Marcin Lewkowicz oraz Alicja Lewkowicz i Nikola Przednowek-Rzekęć.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów przy szachownicy!

            Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska, J. Bekas

          • ❤️ Ratujemy i Uczymy Ratować!

          • Ratujemy i Uczymy Ratować! to projekt, który realizowany jest w naszej szkole.

            Uczniowie SP7 w Zamościu systematycznie zdobywają umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Tuż przed wakacjami uczniowie klas 2 przypomnieli sobie, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych podczas letniego wypoczynku.

            Podczas zajęć dzieci ćwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy oraz doskonaliły umiejętność bandażowania. To niezwykle ważna wiedza, która może pomóc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

            W naszej szkole stawiamy na praktyczne umiejętności i regularnie utrwalamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Cieszy nas ogromne zaangażowanie uczniów – dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, aktywnie ćwiczą i z dumą prezentują zdobyte umiejętności.

            Brawo dla naszych młodych ratowników!

            Tekst: S. Perzyńska, zdjęcia: wych. klas 2

          • Radość z pomagania 2026 ❤️

          • Dzień 29.05.2026 r. był pełen atrakcji dla uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkoły. W ramach zakończenia akcji „Pola Nadziei”, w której nasza szkoła aktywnie brała udział, uczniowie uczestniczyli w imprezie plenerowej „Radość z pomagania 2026”, zorganizowanej przez Hospicjum Santa Galla w Łabuniach.

            Na dzieci czekało mnóstwo aktywności i dobrej zabawy. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na urządzeniach EuroBungee oraz Kosmiczny Trener. Nie zabrakło także integracji z uczniami innych szkół, gier, sportowej rywalizacji oraz wspólnych tańców.

            Po aktywnie spędzonym czasie na wszystkich czekał pyszny poczęstunek.

            Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniale przygotowane wydarzenie pełne radości, uśmiechu i pomagania innym. 💛

            #SP7#SzkolneKołoWolontariatu #RadośćZPomagania #PolaNadziei #Wolontariat #Pomagamy #DobroWraca #HospicjumSantaGalla

          • Święto Rodziny

          • Muzyka, poezja i dziecięce wzruszenia stworzyły niezwykłą opowieść o miłości, wdzięczności i rodzinnych wartościach. Tak właśnie wyglądała uroczystość z okazji Święta Rodziny, która odbyła się w naszej szkole w wyjątkowo ciepłej i serdecznej atmosferze.

            Było to wydarzenie pełne emocji, uśmiechu i pięknych słów skierowanych do najważniejszych osób w życiu każdego dziecka – Mamy i Taty. Uczniowie poprzez wiersze i piosenki wyrazili swoją miłość, szacunek i wdzięczność za codzienną troskę, cierpliwość oraz bezwarunkowe wsparcie rodziców.

            Uroczystość z wielką elegancją poprowadzili Gustaw Rozwadowski, Anna Shpak oraz Franciszek Łygas, którzy swoimi słowami wprowadzili wszystkich zgromadzonych w niezwykle rodzinny i wzruszający klimat spotkania. Towarzyszyli im koledzy i koleżanki z młodszych klas: Hanna Brzycka, Kacper Szmit oraz Zofia Sadło.

            Publiczność z ogromnym zainteresowaniem i wzruszeniem oglądała występy młodych artystów. W części poświęconej rodzinie wybrzmiały piękne słowa o miłości, bliskości i wspólnym przeżywaniu codziennych chwil. Szczególne emocje towarzyszyły utworowi „Szary świat” w wykonaniu solistów: Alicji Derkacz, Hanny Ciurysek oraz Chóru FORTE, który stał się wyjątkowym muzycznym dopełnieniem tej części uroczystości.

            Niezwykle poruszająca była również część poświęcona Mamom. Uczniowie z ogromną wrażliwością opowiadali o matczynej miłości, trosce i cieple domowego ogniska. Piękne recytacje Leny Chmiel, Zofii Ferszt, Aleksandra Kotarskiego, Hanny Kiesztyn, Jakuba Krajewskiego, Natalii Kraskiej, Emilii Lewandowskiej, Antoniego Majdana, Joanny Marciniak, Bianki Olejko, Julii Swatek, Zuzanny Urbańczyk oraz Oliwii Zaręby wywołały wiele wzruszeń i refleksji. Szczególnym momentem była także piosenka „Nie ma jak u mamy”, w wykonaniu Dawida Gąski oraz Chóru FORTE, która poruszyła serca wszystkich obecnych.

            Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych do Tatusiów. Uczniowie podkreślali ich siłę, opiekuńczość oraz codzienne wsparcie. Występy Marcina Lewkowicza oraz Bruna Jastrzębskiego przypomniały, jak ważną rolę odgrywa tata w życiu dziecka. Pełna radości i emocji piosenka „Daj mi rękę tato” stała się pięknym podziękowaniem dla wszystkich Ojców w wykonaniu Laury Braksator, Anny Kabasińskiej, Zofii Sadło, Yevy Shevchenko oraz Sylwii Wilczyńskiej.

            Zakończenie uroczystości miało wyjątkowo wzruszający charakter. Dzieci skierowały do swoich rodziców najserdeczniejsze życzenia, pełne miłości, wdzięczności i dziecięcej szczerości. Wybrzmiały słowa podziękowania za dobroć, cierpliwość, troskę oraz ogromne serce, jakie każdego dnia okazują swoim dzieciom - wypowiedziane przez Michalinę Buczkowską, Dawida Buciora, Gabrielę Dębską, Lilianę Knapik, Leona Kurantowicza, Magdalenę Łaśko, Lenę Malczewską, Laurę Rutkowską, Łucję Siemko oraz Rozalię Tukiendorf.

            Wyjątkowym i niezwykle wzruszającym momentem uroczystości była również finałowa piosenka „Marzenia się spełniają” w wykonaniu solistów: Natalii Kraczek, Mai Rzekęć oraz Szkolnego Chóru FORTE, która stała się pięknym podsumowaniem całego wydarzenia. Jej pełne ciepła i nadziei słowa przypomniały wszystkim, jak ważne są rodzinna miłość, wzajemne wsparcie oraz wiara w spełnianie marzeń. Wspólne wykonanie utworu stworzyło niezwykle emocjonalną atmosferę i zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności.

            Całość wydarzenia stworzyła niezwykle ciepłą i pełną rodzinnej atmosfery opowieść o tym, jak ważna w życiu każdego człowieka jest miłość, bliskość i obecność najbliższych. Był to czas wspólnego przeżywania pięknych chwil, pełnych uśmiechu, wzruszeń i dumy z młodych artystów.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za ich zaangażowanie i odwagę sceniczną, nauczycielom za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości, a Rodzicom za obecność i wspólne świętowanie.

            To wyjątkowe spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako piękne święto miłości, rodziny i wspólnie spędzonych chwil.

            Tekst: A. Józefko, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

          • Festiwal sztafet w Hrubieszowie

          • W dniu 26.05.2026 r. uczniowie siódemki dostarczyli nam niesamowitych emocji podczas Festiwalu Sztafet na szczeblu - 1/2 wojewódzkich, które odbyły się na obiekcie HOSiR w Hrubieszowie. W sztafecie 4x100 w igrzyskach dzieci zarówno dziewczęta jak i chłopcy uzyskali IV miejsce. Zaś w Igrzyskach młodzieży szkolnej w sztafecie olimpijskiej nasze dziewczęta uplasowały się również na IV miejscu. Patrząc na rangę i poziom zawodów są to bardzo dobre wyniki. Gratulujemy udanych startów naszej szkolnej młodzieży. Jesteśmy z Was dumni.

            Tekst i zdjęcia: A. Olech - Bartoń

          • Warsztaty z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka

          • Dziękujemy ślicznie za radosną niespodziankę od absolwentki naszej szkoły Pani Martyny Wilczek i sponsora zabawek ZURU POLAND z okazji Dnia Dziecka.

            Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych. Zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności współpracy wśród uczestników.

            Dzieci z dużym zaangażowaniem budowały różnorodne konstrukcje wykazując się pomysłowością i samodzielnością.

            Warsztaty przeprowadzone przez p. A. Sawiniec -Szczech przebiegały w radosnej i przyjaznej atmosferze, dostarczając uczestnikom wiele pozytywnych emocji oraz okazji do twórczej zabawy.

            Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i były atrakcyjną formą świętowania Dnia Mamy i Dnia Dziecka.🌸❤️👏

          • Życzenia dla Mam

          • Z okazji Dnia Mamy składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia 💐. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, uśmiech i dumę z Waszych dzieci. Życzymy zdrowia, siły, spełnienia marzeń oraz wielu chwil pełnych miłości, ciepła i wdzięczności ❤️Dziękujemy za Waszą troskę, cierpliwość i bezwarunkową miłość, którymi każdego dnia obdarzacie swoje dzieci.

            Wszystkiego najpiękniejszego życzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu

          • Co wspólnego ma plastyka z matematyką?

          • Uczniowie klas 2 przekonali się o tym podczas kreatywnych zajęć łączących sztukę i naukę. Zadaniem dzieci było stworzenie kolorowych mozaik składających się z różnych figur geometrycznych.

            Po wykonaniu prac uczniowie przystąpili do matematycznych działań – mierzyli boki figur, obliczali ich obwody oraz utrwalali pojęcie obwodu. Zajęcia pozwoliły dzieciom rozwijać wyobraźnię, kreatywność oraz doskonalić umiejętności matematyczne w praktyczny i ciekawy sposób.

            Tekst i zdjęcia: Wychowawcy klas 2

          • Nauka i zabawa w Zielonej Klasie

          • Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w zajęciach w Zielonej Klasie, podczas których nauka połączyła się z doskonałą zabawą i pracą zespołową.

            Dzieci zostały podzielone na grupy i wykonywały zadania mające na celu utrwalenie wiadomości z zakresu gramatyki i ortografii. Głównym wyzwaniem było wymyślanie rzeczowników i czasowników rozpoczynających się na kolejne litery alfabetu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, bogatym słownictwem i świetną współpracą w grupach.

            Nie zabrakło również ćwiczeń ortograficznych, które dostarczyły wszystkim wiele emocji i radości. Zajęcia na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom wiele radości. Uczniowie z dużym zaangażowaniem współpracowali w grupach, ucząc się poprzez zabawę i wspólne działanie.

            Tekst i zdjęcia: Magdalena Olszewska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • AE:PL-45046-45528-CTBFU-13
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5
        22-400 Zamość
        Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych