2025/2026

      • Rok szkolny 2025/2026

                                •  

                                  •  

                                  Życzenia z okazji Dni a Dziecka

                                   
                                   
                                   

                                  Drogie Dzieci! 🌞
                                  Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam mnóstwa radości, uśmiechu, wspaniałych przygód oraz spełnienia marzeń. Niech każdy dzień będzie pełen zabawy, przyjaźni i powodów do szczęścia!
                                  Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu

                                  •  
                                  •  
                                    • Festiwal sztafet w Hrubieszowie

                                   

                                  W dniu 26.05.2026 r. uczniowie siódemki dostarczyli nam niesamowitych emocji podczas Festiwalu Sztafet na szczeblu - 1/2 wojewódzkich, które odbyły się na obiekcie HOSiR w Hrubieszowie. W sztafecie 4x100 w igrzyskach dzieci zarówno dziewczęta jak i chłopcy uzyskali IV miejsce. Zaś w Igrzyskach młodzieży szkolnej w sztafecie olimpijskiej nasze dziewczęta uplasowały się również na IV miejscu. Patrząc na rangę i poziom zawodów są to bardzo dobre wyniki. Gratulujemy udanych startów naszej szkolnej młodzieży. Jesteśmy z Was dumni.

                                  Tekst i zdjęcia: A. Olech - Bartoń

                                  •  
                                  •  
                                    • Warsztaty z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka

                                    •  

                                      Dziękujemy ślicznie za radosną niespodziankę od absolwentki naszej szkoły Pani Martyny Wilczek i sponsora zabawek ZURU POLAND z okazji Dnia Dziecka.

                                      Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych. Zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności współpracy wśród uczestników.

                                      Dzieci z dużym zaangażowaniem budowały różnorodne konstrukcje wykazując się pomysłowością i samodzielnością.

                                      Warsztaty przeprowadzone przez p. A. Sawiniec -Szczech przebiegały w radosnej i przyjaznej atmosferze, dostarczając uczestnikom wiele pozytywnych emocji oraz okazji do twórczej zabawy.

                                      Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i były atrakcyjną formą świętowania Dnia Mamy i Dnia Dziecka.🌸❤️👏

                                    •  
                                  •  
                                    • Życzenia dla Mam

                                    •  
                                       
                                       

                                      Z okazji Dnia Mamy składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia 💐. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, uśmiech i dumę z Waszych dzieci. Życzymy zdrowia, siły, spełnienia marzeń oraz wielu chwil pełnych miłości, ciepła i wdzięczności ❤️Dziękujemy za Waszą troskę, cierpliwość i bezwarunkową miłość, którymi każdego dnia obdarzacie swoje dzieci.

                                      Wszystkiego najpiękniejszego życzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu

                                    •  
                                  •  
                                    • Co wspólnego ma plastyka z matematyką?

                                    •  

                                      Uczniowie klas 2 przekonali się o tym podczas kreatywnych zajęć łączących sztukę i naukę. Zadaniem dzieci było stworzenie kolorowych mozaik składających się z różnych figur geometrycznych.

                                      Po wykonaniu prac uczniowie przystąpili do matematycznych działań – mierzyli boki figur, obliczali ich obwody oraz utrwalali pojęcie obwodu. Zajęcia pozwoliły dzieciom rozwijać wyobraźnię, kreatywność oraz doskonalić umiejętności matematyczne w praktyczny i ciekawy sposób.

                                      Tekst i zdjęcia: Wychowawcy klas 2

                                    •  
                                  •  
                                    • Nauka i zabawa w Zielonej Klasie

                                   

                                  Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w zajęciach w Zielonej Klasie, podczas których nauka połączyła się z doskonałą zabawą i pracą zespołową.

                                  Dzieci zostały podzielone na grupy i wykonywały zadania mające na celu utrwalenie wiadomości z zakresu gramatyki i ortografii. Głównym wyzwaniem było wymyślanie rzeczowników i czasowników rozpoczynających się na kolejne litery alfabetu. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, bogatym słownictwem i świetną współpracą w grupach.

                                  Nie zabrakło również ćwiczeń ortograficznych, które dostarczyły wszystkim wiele emocji i radości. Zajęcia na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom wiele radości. Uczniowie z dużym zaangażowaniem współpracowali w grupach, ucząc się poprzez zabawę i wspólne działanie.

                                  Tekst i zdjęcia: Magdalena Olszewska

                                  •  
                                  •  
                                    • Drugie życie książki

                                   

                                  W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach plastyczno-technicznych, podczas których odkrywali, że nawet zniszczone książki mogą zyskać nowe życie. Pod opieką nauczycielek Anny Sawiniec-Szczech oraz Anny Sokalskiej-Wosiek wykonywali oryginalne prace, wykorzystując w twórczy i ekologiczny sposób stare książki oraz kartki pochodzące ze zniszczonych egzemplarzy.

                                  Podczas zajęć uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, tworząc dekoracje, ozdoby oraz przestrzenne kompozycje. Działania te nie tylko rozwijały zdolności manualne i wyobraźnię, ale także zwracały uwagę na ideę recyklingu oraz poszanowania książek.

                                  Powstałe prace stały się dowodem na to, że nawet nieczytane już książki mogą inspirować i służyć edukacji w nowej, artystycznej formie. Wydarzenie było ciekawym połączeniem promocji czytelnictwa, edukacji ekologicznej oraz rozwijania twórczej aktywności uczniów.

                                  Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                                  •  
                                  •  
                                    • Rozstrzygnięcie konkursu „Ekozabawka”

                                   

                                  W naszej szkole odbył się konkurs „Ekozabawka”, którego celem było rozwijanie kreatywności uczniów oraz promowanie postaw proekologicznych poprzez ponowne wykorzystanie materiałów przeznaczonych do recyklingu.

                                  Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, tworząc niezwykłe zabawki z surowców wtórnych, takich jak kartony, plastikowe butelki, nakrętki, rolki po papierze czy tkaniny. Wszystkie prace zachwycały starannością wykonania, oryginalnością oraz ciekawym podejściem do tematu.

                                  Konkurs pokazał, że ekologia może iść w parze z doskonałą zabawą i twórczym działaniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a także rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu prac.

                                  Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom.

                                  Tekst i zdjęcia: M. Olszewska

                                  •  
                                  •  
                                    • Sukces w konkursie plastycznym

                                    •  

                                      Hania K. z klasy 2B zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Szlakiem Jana Pawła II”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Zamościu.

                                      Jej praca zachwyciła kreatywnością, starannością i pięknym przedstawieniem wartości związanych z postacią Jana Pawła II.

                                      Jesteśmy ogromnie dumni z tego osiągnięcia!

                                      Serdecznie gratulujemy Hani talentu i życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej pasji do rozwijania swoich artystycznych zdolności.

                                      Brawo, Haniu!

                                      Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska

                                    •  
                                  •  
                                    • Festiwal Sztafet

                                   

                                  W dniu 20.05.2026 r., uczniowie naszej szkoły wywalczyli aż trzy awanse na zawody Rejonowe w festiwalu sztafet, który odbył się na stadionie lekkoatletycznym OSiR w Zamościu. Sztafety odbywały się w dwóch grupach wiekowych „Igrzyskach dzieci” oraz „Młodzieży szkolnej” zarówno dziewcząt jak i chłopców. Wybiegane miejsca pokazują wysoką formę naszej młodzieży. Igrzyska dzieci - sztafeta 4x100 - III miejsce dziewczęta, 4x100 - II miejsce chłopcy. Sztafeta szwedzka - IV miejsce dziewczęta, III miejsce chłopcy. Igrzyska młodzieży szkolnej - sztafeta 4x100 - IV miejsce dziewczęta, III miejsce chłopcy. Sztafeta Olimpijska - II miejsce dziewczęta, III miejsce chłopcy. Po zaciętej rywalizacji nasze sztafety otrzymały pamiątkowe medale statuetki oraz dyplomy. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrych startów. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie rywalizacji sportowej.

                                  Tekst i zdjęcia: A. Olech-Bartoń

                                  •  
                                  •  
                                    • Zawody w plażowej piłce siatkowej

                                   

                                  W dniu 19.05.2026 na boiskach OSiR, przy zamojskim zalewie odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży SZS w plażowej piłce siatkowej. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewczynek i chłopców. Do turnieju przystąpiło 7 zespołów dziewcząt i 6 drużyn chłopców z zamojskich szkół. Rozgrywkom towarzyszyły sportowe emocje i pozytywna atmosfera. Pogoda początkowo nie sprzyjała, lecz w południe zawodnicy mogli cieszyć się już ciepłem słońca.

                                  Tekst i zdjęcia: P. Biłant

                                  •  
                                  •  
                                    • Wystawa w BWA Galerii Zamojskiej🖼️

                                   

                                  Reprezentacja naszej szkoły 14 maja 2026 roku uczestniczyła w wyjątkowej wystawie poświęconej twórczości René Magritte oraz Henri Matisse.

                                  Wystawa jest wyjątkową okazją do spotkania dwóch wielkich osobowości sztuki XX wieku, surrealistycznej wyobraźni Magritte'a oraz pełnej światła i koloru poetyki Matisse'a.

                                  Prezentowane prace pochodzą ze zbiorów Epicentrum Art Gallery.

                                  Dziękujemy BWA Galerii Zamojskiej. 🖼️👏

                                  Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech, Katarzyna Karwowska

                                  •  
                                  •  
                                    • Trzymaj formę

                                    •  

                                      W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” uczniowie klasy 6a wykonali na zajęciach edukacji zdrowotnej zdrowe sałatki warzywne i owocowe. Opisali ich skład i znaczenie poszczególnych składników dla organizmu. Potem odbyła się przyjemna i smaczna degustacja.

                                      Tekst i zdjęcia: M. Majewska

                                    •  
                                  •  
                                    • 9.05 - Dzień Europy 🇪🇺

                                   

                                  W maju w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Z tej okazji w klasach 5-8 odbyły się różne prezentacje i zabawy związane z krajami europejskimi. Uczniowie przygotowali plakaty, flagi oraz ciekawostki o państwach należących do Unii Europejskiej.

                                  Podczas obchodów przypomnieliśmy sobie, jak ważne są współpraca, pokój i wzajemny szacunek między narodami Europy.

                                  Dzień Europy był ciekawą lekcją o kulturze i tradycjach różnych państw oraz okazją do wspólnej zabawy i nauki.

                                  Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

                                  •  
                                  •  
                                    • Kwiecień – miesiąc świadomości autyzmu w naszej szkole

                                    •  
                                       
                                       

                                      Kwiecień w naszej szkole upłynął pod znakiem działań poświęconych tematyce autyzmu. Był to czas pełen wartościowych inicjatyw edukacyjnych, integracyjnych oraz rozwijających empatię i zrozumienie dla różnorodności.

                                      W ramach obchodów zrealizowaliśmy szereg działań skierowanych do uczniów i nauczycieli:

                                      • odbyła się lekcja otwarta, stanowiąca przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń oraz poszerzania wiedzy na temat autyzmu,

                                      • uczniowie oraz nauczyciele przygotowywali i prowadzili zajęcia dla młodszych kolegów i koleżanek,

                                      • zorganizowano warsztaty i zajęcia tematyczne rozwijające świadomość, wrażliwość oraz umiejętność funkcjonowania w różnorodnym środowisku,

                                      • odbyły się również zajęcia w Stowarzyszeniu „Krok za Krokiem" w Zamościu.

                                      Równolegle nauczyciele systematycznie poszerzali swoją wiedzę i kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i sympozjach, m.in.:

                                      • Krople dźwięków, ziarna słów i dziecięce wyzwania komunikacyjne",

                                      • Różnorodność jako zasób w edukacji",

                                      • Międzynarodowe Sympozjum Naukowe "Diagnoza i wieloaspektowe wsparcie dziecka z ASD".

                                      • Istotnym elementem działań był również konkurs plastyczny „Różnorodność to nasza moc!", którego celem było promowanie akceptacji, otwartości oraz dostrzegania wartości płynącej z różnorodności.

                                      • Podejmowane inicjatywy miały na celu budowanie postawy zrozumienia, empatii i szacunku wobec osób w spektrum autyzmu, a także kształtowanie wrażliwości społecznej wśród uczniów.

                                      • Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

                                      Kategoria klasy I–III

                                      I miejsce: Angelika Cz. (kl. Ib)

                                      II miejsce: Krystian Cz. (kl. IIc)

                                      III miejsce: Kacper Krochmalski (kl. IIb)

                                      Wyróżnienie:

                                      Anna K. (kl. IIb)

                                      Kategoria klasy IV–VIII

                                      I miejsce: Pola W. (kl. Va)

                                      II miejsce: Martyna Z. (kl. Va)

                                      III miejsce: Bartosz K. (kl. Va)

                                      Wyróżnienia:

                                      Maja J. (kl. IVa)

                                      Oliwia K. (kl. IVa)

                                      Wiktoria N. (kl. Va)

                                      Kornelia J. (kl. Va)

                                      Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom za udział.

                                      Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie.

                                      Tekst: Agnieszka Burak,

                                      zdjęcia: Katarzyna Zubiak, Agnieszka Wysocka, Sylwia Janczak, Ewelina Mielniczuk, Dominika Zwolak

                                    •  
                                  •  
                                    • Część praktyczna egzaminu na kartę rowerową

                                   

                                  27.04.2026 r. klasy czwarte przystąpiły do części praktycznej egzaminu na kartę rowerową. Ta część egzaminu ma na celu sprawdzenie, czy uczeń potrafi bezpiecznie poruszać się rowerem w ruchu drogowym oraz czy zna i stosuje podstawowe zasady jazdy.
                                  Uczniowie muszą wykazać się umiejętnością: prawidłowego ruszania i zatrzymywania się, jazdy po prostej oraz slalomem między pachołkami, skręcania w lewo i w prawo z zachowaniem zasad ruchu drogowego, sygnalizowania manewrów ręką, utrzymywania równowagi i kontroli nad rowerem, reagowania na znaki drogowe i polecenia egzaminatora.
                                  Ważnym elementem jest także sprawdzenie stanu technicznego roweru – uczeń powinien wiedzieć, czy rower jest sprawny (hamulce, oświetlenie, dzwonek).
                                  Zapamiętaj:
                                  • Obowiązuje ruch prawostronny, przestrzegaj znaków i świateł.
                                  • Ustępuj pieszym na przejściu.
                                  • Zasada prawej ręki na skrzyżowaniach bez znaków.
                                  Wyposażenie roweru:
                                  • światło białe z przodu, czerwone z tyłu,
                                  • odblask, hamulec, dzwonek.
                                  Bezpieczeństwo:
                                  • sygnalizuj skręty ręką,
                                  • jedź ścieżką rowerową, jeśli jest,
                                  • bądź ostrożny i przewiduj sytuacje.


                                  Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech
                                   

                                  •  

                                  Świętujemy razem z Muzeum Historii Polski

                                  •  

                                    Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, plastyce oraz technice świętowaliśmy razem z Muzeum Historii Polski 🇵🇱

                                    Podczas warsztatów uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem p. A. Sawiniec - Szczech  wykonali różnorodne prace plastyczne związane z symbolami narodowymi:

                                    • flagi Polski z papieru, bibuły lub innych materiałów,

                                    • ozdoby w barwach biało-czerwonych,

                                    • plakaty i rysunki przedstawiające symbole narodowe,

                                    • dekoracje okolicznościowe.

                                    Zajęcia miały charakter edukacyjny – uczniowie poznali znaczenie kolorów flagi oraz uczyli się szacunku do symboli narodowych.

                                    Warsztaty sprzyjały integracji uczestników, rozwijały zdolności manualne i wyobraźnię, a także kształtowały postawy patriotyczne w środowisku szkolnym.

                                    Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech 

                                  •  
                                  •  
                                    • Finał konkursu „Czy znasz …”

                                    •  

                                      Uczniowie naszej szkoły, z klas 2-3: Kaja Borowska, Antonina Romańczuk, Lena Malczewska oraz Tomasz Marciniak wzięli udział w finale konkursu czytelniczego „Czy znasz…?”. Po pomyślnym przejściu wcześniejszych etapów zakwalifikowali się do III, finałowego etapu, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

                                      Podczas finału uczestnicy zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę z książek będących lekturami obowiązkowymi w tegorocznej edycji konkursu. Rywalizacja była wymagająca i stała na bardzo wysokim poziomie, a nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem.

                                      Udział w konkursie był dla nich cennym doświadczeniem, rozwijającym pasję czytelniczą oraz motywującym do dalszego sięgania po literaturę.

                                      Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                                    •  
                                  •  
                                    • 26 kwietnia — Wolontariusze z „Siódemki” w akcji Pola Nadziei 🌼

                                    •  

                                      Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w kwestę organizowaną w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, wspierając podopiecznych Hospicjum Santa Galla w Łabuniach.

                                      Przy kościele św. Michała Archanioła w Zamościu nasi uczniowie kwestowali po popołudniowych mszach świętych, z życzliwością podchodząc do darczyńców i przekazując im własnoręcznie wykonane na lekcjach religii żonkile – symbol nadziei, solidarności i wsparcia dla osób chorych.

                                      Zebrane datki w całości trafią do hospicjum.

                                      Serce rośnie, gdy widzimy młodzież, która tak licznie i z tak wielką chęcią niesie pomoc potrzebującym. To piękny przykład wrażliwości, empatii i gotowości do działania.

                                      Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich naszych wolontariuszy – za obecność, kulturę osobistą, uśmiech i otwarte serca.

                                      Dziękujemy również opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu za wsparcie, zaangażowanie i towarzyszenie uczniom w tej pięknej inicjatywie. 💛

                                      Tekst i zdjęcia: K. Martyniuk-Sokołowska, E. Mielniczuk, J. Bulak

                                    •  
                                  •  
                                    • Puchar Tymbarku

                                    •  

                                      W dniach 20 i 24 kwietnia 2026r., uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Tymbarku. Do rozgrywek na terenie miasta Zamość przystąpiło aż 6 zespołów z naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych

                                      U-8 dziewczęta - II miejsce,
                                      U-8 chłopcy - III miejsce,
                                      U-10 dziewczęta - II miejsce,
                                      U-10 chłopcy - II miejsce,
                                      U -12 dziewczęta I miejsce

                                      U-12 chłopcy.

                                      Szczególne gratulacje należą się drużynie dziewcząt w tej kategorii gdyż zajmując I miejsce tym samym awansowały do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrych występów w turnieju, a drużynie dziewcząt U-12 życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.   

                                      Tekst: A. Olech-Bartoń, zdjęcia: A. Olech-Bartoń, J. Bekas, J. Pysiewicz, P. Biłant, K. Litwińczuk

                                    •  
                                  •  
                                    • Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka

                                    •  

                                      24 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu odbyła się XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.
                                      W wydarzeniu wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych nr 2, 3, 4, 6, 7 i 8 w Zamościu. Głównymi celami konkursu były: rozwijanie zainteresowań matematycznych, utrwalanie działań, pojęć i praw matematycznych, kształtowanie logicznego myślenia, a także łączenie nauki z elementami zabawy oraz integracja zamojskich szkół podstawowych.
                                      Połączenie treści matematycznych z zagadnieniami polonistycznymi oraz społeczno-przyrodniczymi sprawiło, że formuła konkursu była dla dzieci bardziej atrakcyjna. Wzmacniała motywację i umożliwiała przeżywanie pozytywnych emocji związanych z odkrywaniem i działaniem.
                                      Podczas przerwy uczniowie mieli również możliwość obejrzenia filmu animowanego „Kubusiowe opowieści”.
                                      Zwycięzcy tegorocznej edycji:
                                      I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu,
                                      II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu,
                                      III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu,
                                      pozostałe drużyny zajęły IV miejsce.
                                      Dyrektor szkoły, pani Alicja Dubel, pogratulowała zwycięzcom oraz wręczyła nagrody i dyplomy.
                                      Organizatorami konkursu były dyrekcja szkoły oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Bożena Greszta i pani Anna Pintal. Barwną, tematyczną dekorację przygotowały panie Elżbieta Iwaniec i Anna Morawska. W organizacji i przebiegu konkursu uczestniczyły również panie Dominika Zwolak, Agnieszka Burak oraz Katarzyna Zubiak.
                                      Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                      Tekst: A. Pintal, zdjęcia: B. Greszta

                                    •  
                                  •  
                                    • Dzień Ziemi w klasach 1–3

                                    •  

                                      Dzień Ziemi w klasach 1–3 był doskonałą okazją do rozwijania świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych działaniach związanych z ochroną środowiska.

                                      Uczniowie przygotowali kolorowe plakaty oraz prace plastyczne ukazujące piękno naszej planety i sposoby dbania o nią. Podczas zajęć odbyły się także pogadanki na temat ekologii – dzieci rozmawiały o konieczności oszczędzania wody, segregowania odpadów oraz troski o przyrodę. W klasie 2a uczniowie zaprezentowali teatrzyk ekologiczny, który w ciekawy i przystępny sposób poruszał temat wpływu codziennych działań człowieka na środowisko.

                                      Obchody Dnia Ziemi były nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim ważną lekcją odpowiedzialności za naszą planetę.

                                      Tekst: D. Zwolak, zdjęcia: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

                                    •  
                                  •  
                                    • #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile

                                    •  

                                      Nasza szkoła uczestniczyła w czternastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile"🌼

                                      Akcja organizowana jest przez Muzeum POLIN i ma na celu upowszechnianie symbolu żonkila oraz popularyzowanie wiedzy o powstaniu w getcie warszawskim.

                                      Od początku towarzyszy jej hasło „Łączy nas pamięć”, podkreślające znaczenie wspólnoty, solidarności i dialogu ponad podziałami.🌼

                                      Akcja edukacyjna „Żonkile", objęta Honorowym Patronatem Ministra Edukacji🌼

                                    •  
                                  •  
                                    • Drużyna Energii

                                    •  

                                      Nasza szkoła bierze udział w projekcie Drużyna Energii - to ogólnopolski, sportowy projekt dla klas 4-8 szkół podstawowych, organizowany przez Energę z Grupy ORLEN. Promuje aktywność fizyczną, zdrowy styl życia i zasady fair play poprzez ćwiczenia z gwiazdami sportu. Szkoły walczą o atrakcyjne nagrody sportowe i tytuł zwycięzcy. W 9. edycji nowością jest kategoria "Energia Tańca".

                                      #druzynaenergii

                                      Tekst: Anna Olech-Bartoń

                                    •  
                                  •  
                                    • Igrzyska Młodzieży Szkolnej

                                    •  

                                      W dniu 22 kwietnia 2026 r., odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Obie nasze drużyny zaprezentowały wysoką piłkarską formę. Rozegrane mecze dostarczy wszystkim pozytywnych emocji.

                                      Tekst i zdjęcia: Anna Olech-Bartoń, Piotr Biłant

                                    •  
                                  •  
                                    • Konkurs plastyczny „Zamek Królewski w Dziecięcej Wyobraźni. Kurtyna w górę !"

                                    •  

                                      Miło nam poinformować, że prace Jagody Łuczki z klasy Va, Nadii Nowickiej z klasy VIc i Oliwii Zarychty z klasy IVa zakwalifikowały się do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu artystyczno-historycznego „Zamek Królewski w Dziecięcej Wyobraźni. Kurtyna w górę !"

                                      Dziękujemy za zaproszenie do twórczego spotkania z historią i uruchomienia wyobraźni.

                                      W tym roku inspiracją są:

                                      – teatr na dworach królewskich, szczególnie teatr króla Władysława IV,

                                      – stroje i scenografia teatru dworskiego, w tym autorskie projekty kostiumów i dekoracji,

                                      – dawne sztuki teatralne,

                                      – osoby związane z teatrem na Zamku.

                                      Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec- Szczech.

                                      Życzymy sukcesów na szczeblu ogólnopolskim 🏰🏟️🎭

                                    •  
                                  •  
                                    • Klub Mediacji Rówieśniczych w SP7 działa pełną parą!

                                    •  

                                      Za nami intensywne spotkania, podczas których poznaliśmy zasady mediacji i zaczęliśmy rozwijać umiejętności niezbędne w rozwiązywaniu konfliktów. Uczymy się parafrazowania, poznajemy język mediatora i krok po kroku odkrywamy, jak prowadzić rozmowę w sposób spokojny, uważny i wspierający.

                                      Oglądaliśmy już scenki mediacji rówieśniczych, a przed nami kolejny ważny etap – własne symulacje!

                                      To dopiero początek naszej drogi, ale już teraz widać ogromne zaangażowanie i chęć działania. Wierzymy, że zdobyte umiejętności pomogą nam budować jeszcze lepsze relacje w naszej szkolnej społeczności 🤝

                                      Czekamy na kolejne osoby, które chciałyby do nas dołączyć! 😊

                                      Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 8:00 w sali nr 12.

                                      Więcej informacji można uzyskać u mediatorów szkolnych: pani Sylwii Perzyńskiej oraz pani Karoliny Martyniuk-Sokołowskiej.

                                      Do zobaczenia!

                                      Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska, K. Martyniuk-Sokołowska

                                    •  
                                  •  
                                    • Finansoaktywni

                                    •  

                                      W kwietniu 2026 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły na lekcjach wiedzy o społeczeństwie zrealizowali Program Edukacyjny „Finansoaktywni. Misja: Podatki znamy i o przyszłość dbamy!".

                                      „Finansoaktywni"- to ogólnopolski program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów adresowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych. W roku szkolnym 2025/2026 odbywa się kolejna, już XI edycja, której misja brzmi: Podatki znamy i o przyszłość dbamy!

                                      Uczniowie po przeprowadzonych lekcjach przez p. A. Sawiniec - Szczech dowiedzieli się, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne.

                                      Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

                                    •  
                                  •  
                                    • III miejsce w miejskich eliminacjach Turnieju BRD

                                    •  

                                      Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły zdobyła trzecie miejsce w miejskich eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

                                      Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:

                                      - popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego;

                                      - propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego;

                                      - kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu;

                                      - popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

                                      - popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu;

                                      - inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

                                      Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

                                      Serdeczne gratulacje składamy Marcie Banach, Zofii Flis, Bartkowi Jaskowskiemu, Janowi Puchaczowi oraz Tomaszowi Kabacińskiemu, Szymonowi Gontarzowi i Michałowi Babiczowi.

                                      Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec - Szczech

                                    •  
                                  •  
                                    • Finał XV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny”

                                    •  

                                      15 kwietnia w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu odbył się uroczysty finał XV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Róża Zamoyska – w upamiętnieniu Anioła Dobroci”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu we współpracy z Muzeum Zamojskim. Tegoroczna edycja została poświęcona postaci Róży Zamoyskiej – „Aniołowi Dobroci”, której działalność na rzecz ratowania dzieci w czasie II wojny światowej pozostaje jednym z najpiękniejszych świadectw człowieczeństwa, odwagi i wrażliwości.

                                      Konkurs, realizowany od 2009 rok, stanowi wyjątkową inicjatywę edukacyjną i wychowawczą. Zrodzony jako szkolne przedsięwzięcie, z biegiem lat przekształcił się w wydarzenie o zasięgu wojewódzkim, cieszące się dużym zainteresowaniem i niezmienną popularnością. W dotychczasowych finałach wzięło udział około 650 uczniów, co potwierdza jego znaczenie i trwałe miejsce w edukacji regionalnej.

                                      Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Rafała Zwolaka, Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Tomasza Szabłowskiego oraz Honorowym Patronatem Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie Pana Roberta Derewendy.

                                      Swoją obecnością finał uświetnili zaproszeni goście:

                                      Pan Marek Kudela – Zastępca Prezydenta Miasta Zamość,

                                      Pani Jolanta Maciąg – Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu,

                                      Pan Tadeusz Nowogrodzki – Prezes Zarządu Okręgowego Środowiska Dzieci Zamojszczyzny,

                                      Pan Artur Gontarz – Kierownik LSCDN w Lublinie Oddział w Zamościu,

                                      a także pomysłodawczynie konkursu – Pani Marta Słomianowska i Pani Małgorzata Drozd.

                                      Podczas finału konkursu głos zabrał Pan Tadeusz Nowogrodzki – Prezes Zarządu Okręgowego Środowiska Dzieci Zamojszczyzny, który podziękował organizatorom, a przede wszystkim uczniom za chęć poznawania trudnej historii Dzieci Zamojszczyzny oraz troskę o zachowanie naszej tożsamości.

                                      Pan Marek Kudela – Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, podkreślił, że miał przyjemność uczestniczyć również w poprzednich edycjach konkursu. Zaznaczył, że jest to niezwykle ważne wydarzenie, mające istotne znaczenie dla pielęgnowania pamięci historycznej regionu oraz kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia. Pogratulował organizatorom konsekwencji i zaangażowania w realizację tej cennej inicjatywy, a do uczestników zwrócił się ze słowami uznania, wyrażając dumę z tego, że młodzi ludzie chcą poznawać historię swojej „małej ojczyzny”, pielęgnować pamięć o losach Dzieci Zamojszczyzny oraz czerpać z niej wartości na przyszłość.

                                      Uczniowie biorący udział w finale zmierzyli się z testem wiedzy, a następnie uczestniczyli w spacerze edukacyjnym po Zamościu, prowadzonym przez Panią Kingę Żelazko z IPN-u w Lublinie. Była to niezwykle cenna forma poznawania historii – bezpośrednia, angażująca i skłaniająca do refleksji.

                                      Po zakończeniu części konkursowej Pani Marlena Szczepanek zaprezentowała historię i rozwój konkursu „Dzieci Zamojszczyzny”, ukazując jego drogę od inicjatywy szkolnej do wydarzenia o randze wojewódzkiej oraz podkreślając jego znaczenie w edukacji regionalnej i wychowaniu młodego pokolenia.

                                      Następnie uczestnicy wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Panią Julię Pomian, poświęconej Róży Zamoyskiej oraz historii Rotundy Zamojskiej.

                                      W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani Alicja Dubel – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu. W swoim wystąpieniu podkreśliła wyjątkowy charakter tegorocznej edycji konkursu, poświęconej postaci Róży Zamoyskiej – „Aniołowi Dobroci”, która na trwałe zapisała się w historii Zamojszczyzny jako symbol miłosierdzia, odwagi i bezinteresownej pomocy dzieciom w czasie II wojny światowej. Zwróciła również uwagę na znaczenie pielęgnowania pamięci o bohaterach naszego regionu oraz na rolę konkursu w kształtowaniu postaw patriotycznych, empatii i szacunku dla historii wśród młodego pokolenia.

                                      W finale konkursu wzięli udział uczniowie reprezentujący szkoły z Zamościa oraz regionu: Szkołę Podstawową nr 3, nr 4, nr 7, nr 8 i nr 9 w Zamościu, Dwujęzyczną Szkołę Podstawową Smart School, Szkołę Podstawową nr 1 i nr 3 w Szczebrzeszynie, a także szkoły w Skierbieszowie, Złojcu, Radecznicy, Wiszniowie, Sułowie, Aleksandrowie oraz Horyszowie Polskim.

                                      Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w podniosłej atmosferze. Laureaci odebrali nagrody oraz dyplomy uznania z rąk Pani Alicji Dubel – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu – oraz Pani Anny Cichosz – Dyrektora Muzeum Zamojskiego w Zamościu, współorganizatora tegorocznej edycji konkursu.

                                      Wyniki XV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny”:

                                      I miejsce – Laura Wnuk ze Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie

                                      II miejsce – Zuzanna Włoszek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu

                                      III miejsce – Iga Gadzina ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu

                                      Nagrody i upominki dla laureatów oraz uczestników konkursu ufundowali: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Muzeum Zamojskie w Zamościu.

                                      Składamy serdeczne podziękowania Panu Arturowi Gontarzowi – Kierownikowi Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie Oddziału w Zamościu – oraz Pani Dorocie Mach – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu – za współpracę oraz pomoc w organizacji finału XV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny”. Dziękujemy za życzliwość i wsparcie organizacyjne.

                                      Finał konkursu był nie tylko podsumowaniem rywalizacji, ale przede wszystkim piękną lekcją pamięci, wrażliwości i odpowiedzialności za historię.

                                      Bo pamięć o Dzieciach Zamojszczyzny to nie tylko opowieść o przeszłości – to zobowiązanie, które trwa w kolejnych pokoleniach.

                                    •  
                                  •  
                                    • Piłka nożna

                                    •  

                                      W dniach 14-15.04.2026 na boiskach OSiR odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci SZS w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewczynek i chłopców. Rozgrywkom towarzyszyły sportowe emocje i pozytywna atmosfera, których nie popsuła zmienna aura.

                                      Tekst i zdjęcia: P. Biłant

                                    •  
                                  •  
                                    • I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii”

                                    •  

                                      14 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie międzyszkolnym konkursu pięknego pisania dla klas I–III zamojskich szkół podstawowych, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2. Wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności starannego i estetycznego pisania oraz rozwijania wrażliwości na piękno słowa pisanego.

                                      Z dumą informujemy, że wyróżnienie w konkursie otrzymały:
                                      Nina Kukiełka z klasy 1A oraz Laura Rutkowska z klasy 2A.

                                      Naszą szkołę reprezentowała również Maja Kraczek z klasy 3A.

                                      Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu.

                                      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

                                      Tekst: A. Dybzińska, I. Sarzyńska

                                    •  
                                  •  
                                    • Uroczysta gala stypendialna w Lublinie

                                    •  

                                      14 kwietnia, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala wręczenia dyplomów stypendystom Marszałka Województwa Lubelskiego. Wydarzenie to było podsumowaniem osiągnięć prawie tysiąca uczniów z naszego regionu.
                                      W tym roku w gronie wyróżnionych znalazło się 19 uczniów naszej szkoły z klas 5-8.
                                      Stypendia zostały przyznane w ramach projektu „Lubelskie wspiera uzdolnionych”. Jest to program skierowany do młodzieży, która uzyskuje wysokie wyniki w nauce oraz odnosi sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach.

                                      Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
                                      Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości w CSK.

                                    •  
                                  •  
                                    • Wycieczka klas szóstych do Łodzi

                                    •  

                                      W dniach 13 – 14 kwietnia odbyła się wycieczka klas szóstych do Łodzi. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Ogród Zoologiczny i Orientarium, pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo – Wschodniej. Widok tych wszystkich zwierząt był zachwycający, szczególnie tunel wodny i przepływające nad głowami ryby. Przepiękna była też rafa koralowa.

                                      Następnie uczniowie udali się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Odbyli spacer ulicą Piotrkowską, zobaczyli zabytkowe kamienice, słynną aleję gwiazd, pomnik Misia Uszatka.

                                      Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Pałac Poznańskich zwany łódzkim Luwrem. Wszyscy byliśmy zachwyceni tym neobarokowym pałacem, jego przepięknymi komnatami.

                                      Następnie uczniowie udali się do EC1 – Centrum Nauki i Techniki, gdzie obejrzeli stałe wystawy – Przetwarzanie energii, Mikroświat i Makroświat, Rozwój wiedzy i cywilizacji. Dzięki eksperymentom uczniowie w przystępny sposób poznawali niezwykły świat nauki.

                                      To była wycieczka wyjątkowo edukacyjna. Dotyczyła różnych dziedzin - biologii (klasy szóste uczą się w tym roku zoologii), historii oraz fizyki i chemii.

                                      Tekst: M. Majewska, zdjęcia: A. Sawiniec-Szczech

                                    •  
                                  •  
                                    • Podsumowanie zawodów szachowych

                                    •  

                                      W dniu 13 kwietnia odbyło się podsumowanie zawodów szachowych Amatorskiej ligi szachowej Szach-Tour 2026. Podczas uroczystej gali zostały wręczone pamiątkowe medale i puchary.

                                      W kategorii szkół podstawowych:

                                      - indywidualnie: V miejsce zajęli - Alicja Lewkowicz w kategorii dziewcząt i Paweł Pawlik w kategorii chłopców.

                                      - drużynowo siódemka zajęła trzecie miejsce. W składzie drużyny znaleźli się: Oskar Rycaj, Paweł Pawlik i Marcel Świca.

                                      Serdecznie gratulujemy.

                                      Tekst i zdjęcia: J. Bekas

                                    •  
                                  •  
                                    • Wielkanocne aktywności uczniów klas II

                                    •  

                                      W okresie przedświątecznym uczniowie klas drugich brali udział w różnorodnych, kreatywnych działaniach, które wprowadziły ich w radosny, świąteczny nastrój.Jedną z aktywności było „Biegane pisanie z pamięci” – dzieci w ruchu odczytywały fragmenty tekstu i zapamiętując je, wracały do swoich miejsc, by poprawnie je zapisać. Uczniowie przygotowywali również piękne życzenia świąteczne. Własnoręcznie wykonane kartki były pełne kolorów, ozdób i ciepłych słów. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały różnorodne ozdoby wielkanocne, takie jak pisanki, króliczki, kurki czy kurczaczki.

                                      Nie zabrakło również elementów matematycznych – „Świąteczna matematyczna checklista” pozwoliła uczniom utrwalać umiejętności liczenia. Wszystkie te działania sprzyjały integracji zespołu klasowego oraz pozwoliły dzieciom poczuć atmosferę zbliżających się świąt Wielkanocnych.

                                      Tekst i zdjęcia: Wychowawcy klas II

                                    •  
                                  •  
                                    • Radośnie i wiosennie w „Zielonej klasie"

                                    •  

                                      Twórcze prace uczniów klas 4-7 inspirowane pisankami i palmami wielkanocnymi stanowią ważny element tradycji oraz radosnej edukacji  w naszej szkole. Łączą one w sobie dziedzictwo kulturowe z indywidualną ekspresją twórczą, rozwijając wyobraźnię, zdolności manualne oraz wrażliwość estetyczną.

                                      Uczniowie nie tylko rozwijają swoje umiejętności plastyczne i techniczne, ale także pogłębiają wiedzę o tradycjach i zwyczajach. Tego typu aktywności są realizowane w „Zielonej klasie" zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, co dodatkowo wspiera współpracę i wymianę pomysłów.

                                      Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec -Szczech

                                    •  
                                  •  
                                    • Kreatywna matematyka

                                    •  

                                      Na zajęciach rozwijających kreatywność 5b tworzyła kolorowe wielkanocne kartki wykorzystując zentagle i symetrię. Zentangle to technika rysowania, która polega na tworzeniu abstrakcyjnych wzorów z prostymi i powtarzalnymi liniami. Opiera się na zasadach zen, filozofii buddyjskiej, która poszukuje równowagi umysłu poprzez uważność.

                                      Uważność pomaga w nauce oraz rozwija kreatywność. Przy dobrej zabawie powstały piękne prace z miłym przekazem „Wesołych świąt”

                                      Tekst i zdjęcia: M. Wilkołazka


                                       

                                    •  
                                  •  
                                    • ☘️ Zielona energia w naszej szkole! ☘️

                                    •  

                                      Za nami niezwykle intensywny tydzień, w którym przenieśliśmy się prosto na Szmaragdową Wyspę! Wszystko to w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie kulturowym o św. Patryku. Co się u nas działo? Naprawdę sporo!
                                      🌍 Kultura i nauka
                                      Nasi uczniowie zgłębiali historię patrona Irlandii, poznawali fascynujące tradycje i symbole. Nie zabrakło też wyzwań językowych – teraz wspólne liczenie do 10 po irlandzku nie sprawia nam żadnego problemu! 
                                      🇮🇪
                                      🎨 Kreatywność bez granic
                                      Szkołę zalała fala zielonej twórczości:
                                      Powstały fantastyczne prace plastyczne, prezentacje i interaktywne lapbooki.
                                      Młodzi filmowcy nagrywali materiały wideo, w których dzielili się ciekawostkami o Irlandii.

                                      🍰 Wtorkowa kulminacja projektu
                                      To był dzień pełen wrażeń!
                                      Zielona Kawiarenka: Klasy 6b i 6c stanęły na wysokości zadania, przygotowując pyszne, zielone smakołyki. Kolejka chętnych zdawała się nie mieć końca!
                                      Irlandzki rytm: Na sali gimnastycznej daliśmy się ponieść muzyce, ucząc się tradycyjnego kroku Irish jig. Emocje były ogromne! Pieniądze zebrane w ramach kawiarenki zostały przeznaczone na wsparcie zamojskiego schroniska dla zwierząt.
                                      Test wiedzy: Na koniec każdy mógł sprawdzić swoją czujność w wielkim quizie o św. Patryku.
                                      Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i ogromne zaangażowanie. Udowodniliście, że nauka o innych kulturach może być pyszną i roztańczoną przygodą! 
                                      💚

                                       

                                  • Plastyczna Wielkanoc – Kreatywne Zajęcia Pełne Uśmiechu

                                    •  

                                      W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia plastyczne dla uczniów klas pierwszych, związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły urocze kurczaczki z papierowych talerzyków, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Podczas pracy panowała radosna i twórcza atmosfera. Uczniowie chętnie współpracowali, pomagali sobie nawzajem i dzielili się pomysłami, co sprzyjało integracji zespołów klasowych. Zajęcia były nie tylko okazją do rozwijania kreatywności, ale także do budowania pozytywnych relacji między dziećmi. Powstałe prace były pełne kolorów i pomysłowości, a każdy kurczaczek miał swój niepowtarzalny charakter. To był wspaniały czas wspólnej zabawy i nauki w świątecznym klimacie!

                                      Tekst: D. Zwolak, zdjęcia: D. Zwolak, B. Greszta

                                    •  
                                  •  
                                    • Dzień Szalonych Fryzur

                                    •  

                                      1.04 w naszej szkole odbył się Dzień Szalonych Fryzur. Było kolorowo, kreatywnie i przede wszystkim radośnie! Uczniowie po raz kolejny pokazali, jak wielką mają wyobraźnię i poczucie humoru.

                                      Szkoła to nie tylko nauka, ale też wspólna zabawa, budowanie relacji i rozwijanie pasji. Takie dni przypominają nam, jak ważna jest radość bycia razem.

                                      Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i świetną atmosferę, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tych wyjątkowych fryzur.

                                      Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska, M. Olszewska

                                    •  
                                  •  
                                    • Kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy

                                    •  

                                      W naszej szkole pielęgnujemy tradycje wielkanocne. Corocznie przed Niedzielą Palmową tworzymy barwną, kilkumetrową palmę, którą zanosimy do kościoła, aby wspominać wydarzenie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym roku szczególnie zaangażowali się uczniowie z kl. 5b: Marta B., Helenka S., Igor W. oraz p. Beata S. Piękne kwiaty wykonane zostały pod czujnym okiem p. Karoliny R. i Anny B. Wspólnie możemy uczynić wiele. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

                                      Tekst i zdjęcia Joanna Bulak

                                    •  
                                  •  
                                    • Edukacja zdrowotna lekcją zdrowego odżywiania

                                    •  

                                      W dniu 27.03.2026 r., podczas zajęć z Edukacji zdrowotnej uczniowie klas 4c i 5a wzięli udział w lekcji praktycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania. Dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania oraz jakie produkty są zalecane w żywieniu na przykładzie piramidy zdrowego wyboru, poznały korzyści wynikające ze spożywania zdrowych produktów, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe, warzywa i owoce.  Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie uczniowie  chętnie przystąpili się do pracy. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, wesołe kanapki i pełne witamin sałatki. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią, a praca przyniosła wszystkim wiele radości. Następnie odbyła się degustacja, zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Zajęcia były ”bardzo smaczne”. Mniam…

                                       

                                      Tekst i zdjęcia: Anna Olech-Bartoń

                                    •  
                                  •  
                                    • Twoje finanse pod kontrolą – Ekonomiści uczą ósmoklasistów!

                                    •  

                                      W marcu 2026 roku uczniowie klasy 8b na lekcjach wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach ekonomicznych pt. „Twoje finanse pod kontrolą – od budżetu domowego do banku centralnego”.

                                      Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach VI edycji projektu „Złote Szkoły NBP” przez uczniów klas 3 i 4 kształcących się w zawodzie technik ekonomista, którzy w ciekawy i przystępny sposób podzielili się swoją wiedzą ekonomiczną na temat finansów osobistych.

                                      Nie zabrakło również elementów praktycznych – uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, tworzyli własne budżety i analizowali swoje decyzje finansowe.

                                      Miło nam współpracować jako jedyna szkoła podstawowa w Zamościu z dwukrotnym tytułem laureata ogólnopolskiego konkursu „Złote Szkoły NBP” z Zespołem Szkół Ponadpodstawowym Nr 1 w Zamościu oraz popularyzować wiedzę ekonomiczną w środowisku lokalnym.

                                      Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

                                    •  
                                  •  
                                    • Doktor Dolittle w klasach drugich!

                                    •  

                                      W ramach omawiania lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” uczniowie klas drugich wzięli udział w wyjątkowym projekcie pełnym kreatywności i dobrej zabawy.
                                      Dzieci przygotowywały własne gry planszowe inspirowane przygodami bohaterów, tworzyły barwne papugi Polinezje, klasową książkę o zwierzętach oraz pomysłowe lapbooki. Każda praca była niepowtarzalna i pokazała ogromne zaangażowanie uczniów.
                                      Podczas działań projektowych uczniowie nie tylko rozwijali swoją wyobraźnię, ale także doskonalili umiejętność współpracy – pracując w zespołach, grupach i parach.
                                      To był czas pełen radości, nauki i wspólnego odkrywania świata doktora, który rozumiał mowę zwierząt.
                                      Brawo dla naszych uczniów za kreatywność i wspaniałą pracę!

                                      Tekst: S. Perzyńska zdjęcia: wych. klas drugich

                                    •  
                                  •  
                                    • Wielki sukces Mikołaja S. z klasy 2b!

                                    •  

                                      Za nami finał Traditional Karate Games w Płocku – ostatni etaph rywalizacji rozgrywanej w trzech miastach. W zawodach były dwie kategorie: kata i kumite.

                                      Mikołaj spisał się świetnie, zdobywając 2. miejsce w obu konkurencjach!

                                      Największy powód do dumy to jednak klasyfikacja generalna ze wszystkich trzech etapów – Mikołaj zajął 1. miejsce i został nagrodzony złotym pucharem!

                                      Na zdjęciu uchwycona chwila dekoracji końcowej – ogromne brawa i gratulacje! 👏

                                      Na finał nie mógł pojechać Artur z kl. 7b (brat Mikołaja) z powodu skręconej kostki, jednak brał udział w dwóch wcześniejszych etapach, gdzie spisał się znakomicie. Dzięki temu również w klasyfikacji generalnej zdobył 1. miejsce!

                                      Ogromne gratulacje dla obu chłopaków! 👏👏

                                      Tekst: S. Perzyńska, zdjęcia: W. Sarzyńska

                                    •  
                                  •  
                                    • Główki pracują! Dzień Mózgu w naszej szkole

                                    •  

                                      W naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Mózgu. Była to doskonała okazja do rozwijania logicznego myślenia, kreatywności oraz dobrej zabawy poprzez naukę.

                                      Dzieci uczestniczyły w różnorodnych stacjach zadaniowych, na których czekały na nie ciekawe wyzwania. Uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki, rebusy oraz zadania wymagające sprytu i współpracy. Każda stacja rozwijała inne umiejętności – od koncentracji i spostrzegawczości po zdolności matematyczne i językowe.

                                      Uczniowie z dużym zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania, pracując zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Atmosfera była pełna radości, a jednocześnie sprzyjała nauce poprzez doświadczenie.

                                      Dzień Mózgu pokazał, że nauka może być fascynującą przygodą, a rozwijanie umysłu może sprawiać wiele satysfakcji. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział, a nauczycielom za przygotowanie inspirujących zadań.

                                      Tekst: A. Dybzińska

                                    •  
                                  •  
                                    • Dzień talentów – Pokaż, co potrafisz!

                                    •  

                                      Dnia 20 marca 2026 roku w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Talentów – „Pokaż, co potrafisz!”. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych inicjatyw – „Siódemka” każdego roku stwarza swoim uczniom przestrzeń do odkrywania i prezentowania uzdolnień, wspierając ich rozwój oraz budując wiarę we własne możliwości.
                                      Podczas tegorocznej edycji uczniowie mieli okazję zaprezentować się zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Na scenie pojawiły się występy wokalne, taneczne, recytatorskie, instrumentalne, a także pokazy sportowe i prezentacje pasji, takich jak fotografia czy rękodzieło. Bogactwo form i różnorodność talentów pokazały, jak wielki potencjał drzemie w uczniach naszej szkoły.
                                      Występy uczniów klas młodszych i starszych dostarczyły wielu emocji – od wzruszeń po radość i zachwyt. Nie zabrakło wspólnych układów tanecznych, występów całych klas, ale również odważnych prezentacji solowych, które spotykały się z ogromnym uznaniem publiczności.
                                      Na uwagę zasługuje również wspaniała atmosfera, jaka panowała podczas całego wydarzenia. Był to czas pełen życzliwości, wzajemnego wsparcia i radości z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami, co dodawało młodym artystom odwagi i motywacji.
                                      Wraz z uczniami i Dyrektorem szkoły Panią Alicją Dubel pokazy z zainteresowaniem oglądali zaproszeni goście: Pani Anna Kita reprezentująca Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Panią Dorotę Mach, Pani Teresa Sołowiej – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Promyk, Pan Zbigniew Braksator – przedstawiciel Rady Rodziców, a także licznie zgromadzeni rodzice.

                                      Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwały prowadzące – Pani Marlena Szczepanek oraz Pani Katarzyna Zubiak, które z zaangażowaniem i energią wprowadzały kolejne występy. O oprawę techniczną i nagłośnienie zadbała Pani Magdalena Sałamacha-Kostrubała. Wyjątkowy, wiosenny klimat stworzyła piękna dekoracja przygotowana przez Panią Annę Sawiniec-Szczech.
                                      Publiczność z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyła w pokazach, tworząc niezwykle ciepły i inspirujący klimat.
                                      Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, ufundowane przez Radę Rodziców, co było miłym podsumowaniem ich pracy i zaangażowania.
                                      Dzień Talentów po raz kolejny udowodnił, że nasza szkoła to miejsce, w którym każdy uczeń może rozwijać swoje pasje i z dumą je prezentować.

                                      Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                                    •  
                                  •  
                                    • Spotkanie z dziennikarką Radia Lublin

                                    •  

                                      Dnia 19.03.2026 r. w świetlicy szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie z dziennikarką Radia Lublin, prywatnie mamą Ady z klasy 3b, która w niezwykle interesujący sposób przybliżyła uczniom kulisy swojej pracy w radiu.

                                      Dzieci miały okazję poznać cały proces powstawania wywiadu: od przygotowania pytań poprzez rozmowę, aż po opracowanie materiału do emisji.

                                      Podczas spotkania p. dziennikarka zaprezentowała sprzęt, z którego korzysta na co dzień: smartfon, mikrofon, komputer, słuchawki, statywy mikrofonowe, a także służbowy samochód, którym dociera do miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego i interesującego. Najciekawszą częścią, wzbudzającą wiele emocji było ćwiczenie praktyczne: p. Joanna nagrywała głosy dzieci, a następnie je odtwarzała. Uczniowie mieli okazję usłyszeć siebie i podzielić się wrażeniami na temat brzmienia własnego głosu.

                                      Spotkanie było nie tylko cenną lekcją, ale także inspirującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci Świetliczaków.

                                      Tekst: B. Stasiuk, zdjęcia: K. Lalik, A. Berej

                                    •  
                                  •  
                                    • Sukces reprezentacji dziewcząt w piłce siatkowej

                                    •  

                                      W dniu 19.03.2026 r., w III LO w Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt podczas, którego reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce. Dziewczęta grały w składzie: Dudek H., Gromek N., Szkałuba K., Pogódź A., Góźdź J., Rozkal Z., Topolska W., Węglińska K. oraz Zarychta Z. 

                                      Gratulujemy całej drużynie dobrego występu. Brawo dziewczyny!

                                      Tekst i zdjęcia: Anna Olech-Bartoń

                                    •  
                                  •  
                                    • Turniej Piłki Nożnej

                                    •  

                                      W dniu 18.03.2026 odbył się Turniej Szkół Podstawowych Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP NR 3 w Zamościu. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół w tym nasza drużyna. Rozgrywkom towarzyszyły sportowe emocje i pozytywna atmosfera w trakcie jak i między meczami.

                                      Gratulacje dla całej ekipy!!!

                                      Tekst i zdjęcia: P. Biłant

                                    •  
                                  •  
                                    • Spotkanie edukacyjne w ramach kampanii społecznej „Zostań Dawcą Szpiku tej Wiosny”

                                    •  

                                      17 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach kampanii społecznej „Zostań Dawcą Szpiku tej Wiosny”.

                                      Gościem spotkania był pan Sebastian Białobocki z Fundacji DKMS – dawca szpiku, który podzielił się z uczniami swoim doświadczeniem oraz wiedzą na temat procedur rejestracji i oddawania szpiku. Pan Sebastian przybliżył również działalność Fundacji DKMS, wyjaśniając, że jej misją jest poszukiwanie dawców dla osób chorych na nowotwory krwi, prowadzenie ogólnopolskiego rejestru potencjalnych dawców oraz szerzenie świadomości na temat dawstwa szpiku. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się kto może zostać Dawcą, jak przebiega proces rejestracji oraz na czym polegają badania kwalifikacyjne. Pan Sebastian wyjaśnił, że rejestracja jest szybka i bezinwazyjna, a oddanie szpiku to bezpieczny proces, który może uratować zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka.

                                      Spotkanie było ważną lekcją wrażliwości, odpowiedzialności społecznej i budowania świadomości obywatelskiej.

                                      Serdecznie dziękujemy panu Sebastianowi za poświęcony czas, rzetelną wiedzę i inspirujące świadectwo.

                                      W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas II, IV, VII i VIII.

                                      Wierzymy, że udział w spotkaniu przyczyni się do kształtowania postaw otwartości i gotowości do niesienia pomocy.

                                      #ZamośćRatuje #DKMS #DawcaSzpiku #Pomagamy #ŚwiadomośćSpołeczna #SP7

                                      Tekst i zdjęcia: K. Martyniuk-Sokołowska, M. Majewska

                                    •  
                                  •  
                                    • Pomaganie mamy w genach!

                                    •  

                                      W dniu 15.03.2026 r., w Izbicy odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Gramy dla Jasia”.

                                      W turnieju zagrało 8 drużyn, w których znaleźli się również nasi uczniowie reprezentując kluby piłkarskie: „Hetman Zamość”: Majdan S. z klasy 5a, Murzacz O. z klasy 5c oraz „Gaudium Zamość”: Nisztuk D., Chwiejda D., Palikot J. z klasy 5a w gronie kibiców obecny był również Majdan T. z klasy 3b. Sędzią turnieju była nasza Pani Ania nauczyciel wychowania fizycznego.

                                      Cieszymy się, że kultura pomagania wśród naszych uczniów jest bardzo silna o czym świadczy ich aktywny udział oraz wsparcie tak szczytnego celu. Duże brawa za Waszą postawę.

                                      Tekst: Anna Olech-Bartoń zdjęcia: Adam Jaworski

                                    •  
                                  •  
                                    • Nagroda dla Klubu Sportowego Jedynka!

                                    •  

                                      Podczas uroczystej Gali Sportowej podsumowującej rok 2025 nasz klub, działający przy Szkole Podstawowej nr7, został uhonorowany wyjątkową nagrodą.

                                      Z okazji 25-lecia działalności otrzymaliśmy z rąk Prezydenta Pana Marka Kudeli dofinansowanie w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego! To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy oraz rozwijania sportowych pasji naszych uczniów.

                                      W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele klubu: prezes Jerzy Bekas, zastępca prezesa Monika Kozłowska oraz trener szachów Sylwia Perzyńska. Dziękujemy naszej Pani Dyrektor- Alicji Dubel, która mam kibicuje.

                                      Dziękujemy za docenienie naszej działalności! To sukces całej naszej społeczności – zawodników, trenerów i wszystkich, którzy wspierają Klub Jedynka.

                                      Działamy dalej i nie zwalniamy tempa!

                                      Tekst: S. Perzyńska zdjęcia: J. Bekas, S. Perzyńska

                                    •  
                                  •  
                                    • Laureaci Regionalnego Konkursu „Barwy historii Zamościa”

                                    •  

                                      Miło nam poinformować, że w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Barwy historii Zamościa, kiedy przeszłość nabiera koloru” Emilia Zaręba z kl. 7a i Patryk Pitak z kl. 5b zostali laureatami, natomiast uczniowie kl.1-3 otrzymali nagrody: Oliwia Z. z kl. 2a, Miłosz B. z kl. 2a, Antonina R. z kl. 3a

                                      W ramach konkursu utalentowani uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne przedstawiające miejsca, postaci i wydarzenia związane z historią Zamościa w latach 1917 – 1990.

                                      Uczniów do konkursu kl. 4-7 przygotowała p. Anna Sawiniec – Szczech, natomiast kl. 1-3 p. Agnieszka Dybzińska i p. Anna Pintal.

                                      Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

                                    •  
                                  •  
                                    • Koncert „Muzyczny Bukiet Życzeń” z okazji Dnia Kobiet

                                    •  

                                      Muzyka, poezja i taniec stworzyły niezwykłą opowieść o wdzięczności, pięknie i sile kobiecości. Tak właśnie wyglądał koncert „Muzyczny Bukiet Życzeń”, który w wyjątkowej atmosferze odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu z okazji Dnia Kobiet.

                                      Było to wydarzenie pełne muzyki, serdeczności i radosnej atmosfery, które zgromadziło wielu wspaniałych gości oraz całą społeczność szkolną. W wyjątkowej, ciepłej atmosferze uczniowie zaprezentowali program artystyczny będący wyrazem wdzięczności i szacunku dla wszystkich Pań. Scena wypełniła się muzyką i poezją, a każda piosenka, każdy wiersz i każdy uśmiech były symbolicznym kwiatem w niezwykłym bukiecie życzeń.

                                      Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość, Kuratorium Oświaty, Zarządu Osiedla Promyk, a także emerytowane nauczycielki naszej szkoły. Wśród publiczności nie zabrakło również mam i babć naszych uczniów, dla których przygotowane występy były szczególnie wzruszającą i pełną radości niespodzianką.

                                      Koncert z wielką elegancją i swobodą poprowadził pan Piotr Biłant, który dodatkowo poruszył publiczność piękną i pełną emocji recytacją, wprowadzając słuchaczki w refleksyjny i nastrojowy klimat wydarzenia.

                                      Publiczność z zachwytem oglądała występy młodych artystów: Dawida Gąski, Alicji Derkacz, Tomasza Kabasińskiego, Antoniego Szymanka, Marii Malickiej, Julii Góźdź, Natalii Kraski, Oskara Rycaja, Marcina Lewkowicza, Patrycji Błaszki oraz szkolnego chóru „Forte”.

                                      Każdy występ był wyjątkowy i przenosił widzów w świat pięknych wspomnień z lat dzieciństwa i młodości. Na scenie można było zobaczyć nie tylko ogromny talent uczniów, ale także ich autentyczną radość z występowania i dzielenia się muzyką z publicznością.

                                      Wyjątkową atmosferę koncertu wzbogaciły również pełne lekkości i elegancji występy taneczne Katarzyny Kardasz i Alberta Chilewicza, które zachwyciły publiczność subtelnością ruchu, gracją oraz sceniczną harmonią. Ich taniec wprowadził widzów w niezwykle nastrojowy klimat i stał się pięknym dopełnieniem muzycznej opowieści.

                                      Uczniów do koncertu przygotowały: Pani Magdalena Sałamacha-Kostrubała oraz Pani Agnieszka Wysocka, a wyjątkowy klimat sceny podkreśliła piękna dekoracja autorstwa Pani Anny Sawiniec-Szczech.

                                      Całość wydarzenia stworzyła niezwykle piękną i nostalgiczną opowieść o wdzięczności, szacunku oraz wyjątkowej roli kobiet w naszym życiu. Na zakończenie Pani Dyrektor Alicja Dubel w ciepłych i pełnych refleksji słowach zwróciła się do wszystkich zgromadzonych Pań, życząc im, aby pamiętały również o sobie, pielęgnowały swoje pasje oraz otaczały się ludźmi, którzy potrafią dostrzec ich wewnętrzne piękno.

                                      Był to czas pełen uśmiechu, wzruszeń i wspólnego przeżywania artystycznych chwil.

                                      Dziękujemy wszystkim uczniom za ich zaangażowanie i odwagę sceniczną, nauczycielom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, a naszym gościom za obecność i wspólne świętowanie.

                                      Ten koncert pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako prawdziwy muzyczny bukiet najpiękniejszych życzeń dla wszystkich Pań.

                                       

                                    •  
                                  •  
                                    • 📚 Cisza… czytamy! 📚

                                    •  

                                      W naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza „Cisza, czytamy!”. O wyznaczonej godzinie cała szkoła na chwilę się zatrzymała – uczniowie wyjęli swoje ulubione książki i pogrążyli się w lekturze.

                                      W klasach zapanowała prawdziwa cisza, przerywana jedynie szelestem przewracanych kartek. Był to piękny moment, który pokazał, że czytanie potrafi połączyć wszystkich – niezależnie od wieku i zainteresowań.

                                      Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w akcji, odkrywając nowe historie, bohaterów i światy ukryte na kartach książek.

                                      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólne chwile z książką 📖💙 Mamy nadzieję, że takie momenty będą nas inspirować do sięgania po książki jak najczęściej!

                                      #CiszaCzytamy #CzytanieJestSuper #PromujemyCzytelnictwo

                                      Tekst: K. Zubiak, zdjęcia: M. Olszewska

                                    •  
                                  •  
                                    • Ratujemy i uczymy ratować

                                    •  
                                       
                                       

                                      🚑Nasza szkoła bierze udział w Programie RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ. Podczas zajęć dzieci uczą się, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak prawidłowo wezwać pomoc.

                                      Poznają również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i mogą przećwiczyć je w praktyce. To bardzo ważne umiejętności, które mogą kiedyś pomóc uratować czyjeś życie.

                                      Brawo dla naszych młodych ratowników za zaangażowanie i odwagę w nauce pomagania innym!

                                      S. Perzyńska

                                    •  
                                  •  
                                    • Kolejna tura turnieju Szach Tour 2026

                                    •  

                                      12 marca 2026 roku w II LO odbyła się kolejna tura turnieju Szach Tour 2026. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali świetną formę i ogromne zaangażowanie!
                                      W kategorii klas 4–8 nasza drużyna wywalczyła 3. miejsce w składzie:
                                      Paweł Pawlik, Oskar Rycaj, Marcel Świca, Mikołaj Lewkowicz, Kornel Topolski oraz Tymon Rogała.
                                      W kategorii klas 1–3 Siódemka zajęła 6. miejsce. Szkołę reprezentowali:
                                      Maria Lewkowicz, Kamil Flaga, Michał Prucnal oraz Jeremiasz Gontarz.
                                      👏 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej postawy, sportowej rywalizacji i godnego reprezentowania naszej szkoły!

                                      Tekst i zdjęcia: Sylwia Perzyńska

                                    •  
                                  •  
                                    • Koszykówka 3x3

                                    •  

                                      W dniu 10.03.2026 w SP4 odbyły się rozgrywki w koszykówce 3x3 chłopców klas 4-6 na szczeblu miejskim. Do rywalizacji stanęło 5 szkół w tym nasza drużyna. Rozgrywkom towarzyszyły sportowe emocje oraz walka o każdy cenny kosz.

                                      Gratulacje dla całej ekipy!!!

                                      Tekst i zdjęcia: P. Biłant

                                    •  
                                  •  
                                    • Czy można stworzyć obraz… igłą i nitką?

                                    •  

                                      Podczas warsztatów „Haftem malowane” uczniowie klasy 2a przekonali  się, że tak!

                                      Dzieci pracowały z tamborkami, kanwą, igłą i czerwonymi nićmi, ucząc się podstaw haftu i tworząc własne, małe dzieła sztuki. To była świetna okazja do rozwijania kreatywności, cierpliwości i zdolności manualnych, a przy okazji poznania pięknej tradycji rękodzieła.

                                      Każdy haft był inny – pełen pomysłowości i dziecięcej wyobraźni. Powstały wyjątkowe prace, z których młodzi artyści mogli być naprawdę dumni.

                                      Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska

                                    •  
                                  •  
                                    • Dbamy o nasze zęby

                                    •  

                                      Dnia 09.03.2026r. świetlicę szkolną odwiedziła p. stomatolog, która przeprowadziła ciekawą prelekcję na temat higieny jamy ustnej. Szczegółowo omówiła podstawowe zasady mycia zębów, zwróciła uwagę na konieczność regularnego ich szczotkowania oraz stosowania nici dentystycznych. Podkreśliła ważną rolę ślinianek w ochronie przed próchnicą i remineralizacji szkliwa. Uczniowie dowiedzieli się, jak spożywanie nadmiernej ilości słodyczy wpływa negatywnie na zdrowie jamy ustnej, a w szczególności na kondycję zębów.

                                      Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z podstawowymi narzędziami dentystycznymi oraz otrzymali od p. Ani w prezencie nici dentystyczne, co dodatkowo podkreśliło przyjazną atmosferę i zachęciło do dalszej troski o zdrowie jamy ustnej.

                                      Dzieci były aktywne i zaangażowane, co świadczyło o tym, że spotkanie nie tylko spełniło swoją edukacyjną rolę, ale także wzbudziło w nich pozytywne nastawienie do dbania o zęby.

                                      Serdecznie dziękujemy p. Ani za poświęcony czas i wszystkie udzielone wskazówki.

                                      Tekst: B. Stasiuk, zdjęcia: A. Berej

                                    •  
                                  •  
                                    • Uczestniczymy w życiu kulturalnym Zamościa

                                    •  

                                      Dnia 3 marca 2026 roku delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wernisażu niezwykle barwnej i baśniowej wystawie prac plastycznych wykonanych w technice batiku pt. „Obrazy dalekie i bliskie”. Wystawa została przygotowana z okazji jubileuszu 20–lecia Pracowni Batiku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu.

                                      Wystawę będzie można oglądać do 15 marca w Galerii BipeArt w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

                                      Serdecznie gratulujemy pasjonatom i miłośnikom sztuki.

                                      Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

                                    •  
                                  •  
                                    • Jedna decyzja może stać się dla kogoś początkiem nowego życia

                                    •  
                                       
                                       

                                      Uczennice klasy 8a: Zuzanna W. i Maria M. oraz uczniowie klasy 8c: Maja P., Katarzyna K., Rafał Ż., Jakub M. i Kacper G. zaangażowali się w wyjątkową inicjatywę i przygotowali film promujący rejestrację potencjalnych dawców szpiku we współpracy z Fundacja DKMS.

                                      Materiał powstał w ramach konkursu w projekcie „Zamość ratuje”, towarzyszącego organizacji Dnia Dawcy Szpiku, który odbędzie się 21 marca 2026 r. na Rynku Wielkim w Zamościu.

                                      To nie tylko konkurs – to realna szansa, by zwiększyć świadomość i dać komuś możliwość powrotu do zdrowia. Rejestracja jest prosta, a decyzja może uratować czyjeś życie.

                                      Zachęcamy całą społeczność SP7 do wsparcia inicjatywy i udostępniania informacji dalej.

                                      Razem możemy sprawić, że tej wiosny dla kogoś naprawdę zakwitnie nadzieja.

                                      https://www.facebook.com/share/1APpYT9DRf/

                                      #ZamośćRatuje #DzieńDawcySzpiku #SP7Działa #ZostańDawcą

                                    •  
                                  •  
                                    • Koszykówka 3x3

                                    •  

                                      W dniu 05.03.2026 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w Koszykówce 3x3.

                                      W składzie:
                                      - dziewczęta: Dudek H., Dynowska M., Hałas J., Szkałuba K.
                                      - chłopcy: Chmiel K. Mazurek K. Kalisz A. oraz Żołnierczuk R.

                                      Oba nasze zespoły zaprezentowały wysoką formę podczas rozegranych spotkań, którym towarzyszyły pozytywne emocje i zdrowa rywalizacja.

                                      Tekst i zdjęcia: A. Olech-Bartoń

                                    •  
                                  •  
                                    • Wizyta farmaceuty w świetlicy

                                    •  

                                      Dnia 05.03.2026r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z farmaceutką p. Dominiką, mamą Eryka z klasy 1a, która opowiedziała uczniom o swojej pracy oraz o zasadach bezpiecznego stosowania leków. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się farmaceuta w aptece, jak wygląda przygotowanie niektórych leków oraz dlaczego nie wolno przyjmować leków bez wiedzy dorosłych.

                                      Bardzo duże zainteresowanie uczniów wzbudziły przyniesione przez gościa różne pojemniki i butelki służące dawniej do przechowywania leków.

                                      Najwięcej emocji dostarczyły moździerze (naczynia, do których wkłada się tabletki lub substancje) i tłuczki (w chemii i farmacji zwane jako pistyle, czyli narzędzia do rozdrabniania i rozcierania tabletek i substancji). Dzieci mogły zobaczyć je z bliska a nawet spróbować rozdrobnić tabletki w tych naczyniach, co wcale nie było takie łatwe.

                                      Uczniowie z ciekawością słuchali, chętnie zadawali pytania i uczestniczyli w rozmowie.

                                      Spotkanie było bardzo pouczające. Serdecznie dziękujemy p. Dominice za poświęcony czas oraz przekazanie cennych informacji.

                                       Tekst: B.Stasiuk, zdjęcia: K.Lalik

                                    •  
                                  •  
                                    • Pierwszaki w Akademii Bezpiecznego Puchatka

                                    •  

                                      W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy Ia i Ib przystąpili do ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

                                      Podczas zajęć, systematycznie poznają zasady bezpiecznego zachowania w szkole, podczas wyjść i wycieczek oraz jak unikać niebezpieczeństw w domu, na ulicy, podczas wyjazdów na ferie i wakacje. Uczniowie dowiadują się – co nam daje Internet, jakie niebezpieczne sytuacje mogą nas tam spotkać oraz jak się przed nimi bronić.

                                      Dzieci uczą się także sposobów udzielania pierwszej pomocy, na wypadek różnych  zdarzeń losowych. Podczas zajęć praktycznych, z wielkim zapałem i zaangażowaniem ćwiczyli pozycję bezpieczną boczną, uczyli się jak wzywać pomoc i właściwie prowadzić  rozmowę z dyspozytorem służb ratunkowych, w tym numeru alarmowego 112. Oprócz tego kształcili umiejętność resuscytacji z użyciem fantomu.

                                      Wkrótce, dzięki „Akademii Bezpiecznego Puchatka” uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa finansowego, czyli jak chronić swoje oszczędności, jak mądrze wydawać i oszczędzać.

                                      Dzięki nabywaniu nowych ważnych umiejętności pierwszaki zdobywają „SUPER MOCE”, których potwierdzeniem są odznaki wklejane do KARTY SUPERBOHATERA.

                                      To świetna nauka i zabawa!

                                      Tekst i zdjęcia: B. Greszta i D. Zwolak

                                • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

                                •  

                                  14.02.2026 r. uczestniczyliśmy w Miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i 84. rocznicy Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Podczas uroczystości nasza szkoła została odznaczona okolicznościowym medalem za wieloletnią działalność na rzecz wspierania postaw patriotycznych i etosu Armii Krajowej.

                                  Tekst i zdjęcia: E.Iwaniec

                                •  
                              •  
                                • Rozstrzygnięcie „Walentynkowego Konkursu Literackiego”

                                •  

                                  Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy 35 prac od uczniów z klas 4-8. Wiersze były piękne, zaskakujące, zabawne i zmuszające do refleksji. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Przyznano 2 miejsca pierwsze, 2 drugie i 4 trzecie, wyróżniono 15 prac. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki. Pełna lista uczestników znajduje się na dolnym korytarzu obok galerii prac konkursowych.

                                  Tekst i zdjęcia: E.Iwaniec

                                •  
                              •  
                                • Walentynki w 5b

                                •  

                                  Uczniowie klasy 5b na zajęciach rozwijających kreatywność przygotowywali niezwykłe walentynki. Na początku zaprojektowali swoje prace, następnie na specjalnie przygotowanych kartach  wyszywali,  wykorzystując haft matematyczny, kolorowe serduszka lub inne kształty.  Taka praca wymagała skupienia i cierpliwości, a efekty cieszyły oko.

                                  Tekst i zdjęcia: M. Wilkołazka

                                •  
                              •  
                                • Dart Zamość

                                •  

                                  W dniu 12.02.2026 r., uczniowie naszej szkoły w składzie: Alicja L., Gabriela K., Nikola Sz., Hubert Ch. oraz Oskar B. uczestniczyli w turnieju „DARTA" organizowanym przez Stowarzyszenie Dart Zamość.

                                  Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze podczas turnieju, któremu towarzyszyły pozytywne emocje i zdrowa rywalizacja co stanowiło idealne połączenie sportowego ducha z dobrą zabawą. Szczególne gratulacje należą się Alicji L., która dzięki swoim umiejętnościom technicznym dotarła aż do półfinału.

                                  Dart jest to popularna gra zręcznościowa, która rozwija kompetencje zarówno fizyczne jak i mentalne. Uczy stabilizacji postawy, koncentracji, szybkiego liczenia, planowania podejmowania decyzji pod presja oraz cierpliwości.

                                  Tekst i zdjęcia: A. Olech-Bartoń

                                •  
                              •  
                                • Dzień Europejskiego Numeru Alarmowego 112

                                •  

                                  Dnia 11 lutego 2026 roku uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły na lekcjach plastyki, techniki i wiedzy o społeczeństwie dołączyli do kampanii edukacyjnej „Misja 112 - jeden numer, tysiąc szans”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Wojewody Lubelskiego.

                                  W ramach edukacyjnej kampanii oraz z okazji 35-lecia numeru alarmowego 112 uczniowie rozwijali wrażliwość społeczną, kreatywność i wykonali plakaty, które będą reprezentować naszą szkołę w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.: „Misja 112 – jeden numer, tysiąc szans”.

                                  Utalentowani uczniowie promowali w swoich pracach plastycznych właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112. Zwracali uwagę, że data 11.2 – symbolicznie nawiązuje do numeru, który na terenie całej Unii Europejskiej umożliwia bezpłatne wezwanie pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, środowiska lub mienia.

                                  Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Sawiniec - Szczech.

                                •  
                              •  
                                • Dzień Bezpiecznego Internetu 2026 w naszej szkole

                                •  

                                  10.02.2026 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W  ramach obchodów tego dnia w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje poświęcone tematyce zagrożeń w Internecie oraz kulturze zrozumienia, zaufania i tolerancji.

                                  W kl. 1-3 uczniowie dowiedzieli się, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i powinien przestrzegać określonych zasad, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie oraz zasady układania „mocnego” hasła. Podkreślono konieczność ograniczonego zaufania do obcych osób i poszanowania praw innych internautów. Uczniowie podczas wspólnej rozmowy ustalili, komu mogą zaufać i gdzie szukać pomocy w razie niepokojących zdarzeń online.

                                  Uczniowie klas 4 - 5 na podstawie filmów „Sieciaki.pl” tworzyli hasła związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. W klasach szóstych debatowano na temat zbyt długiego czasu spędzanego w świecie wirtualnym, zastanawiano się, czy taki sposób spędzania czasu wzmacnia, czy utrudnia przyjaźń. W kl. 7 poruszono temat „Prawda i fałsz w świecie influencerów”. Klasy 8 na podstawie filmu „Gdzie jest Mimi?” dyskutowali jak przeciwdziałać cyberprzemocy.

                                  Na lekcjach plastyki uczniowie klas 4-7 zamienili telefony na kreatywne techniki z kolorowych pasków papieru. W swoich pracach praktycznych zastosowali quilling, wyplatanie, mozaikę, falowanie, gradient, rytm czy konstrukcje 3D. Dowiedzieli się, że coraz łatwiej można tworzyć i rozpowszechniać informacje i obrazy, ale jednocześnie coraz trudniej odróżnić to, co rzetelne, od tego, co szkodliwe.

                                  Pamiętajmy, że Internet to wspaniałe narzędzie, ale korzystajmy z niego z rozwagą!

                                  Tekst i zdjęcia: M. Bożek, A. Pintal, A. Sawiniec-Szczech, M. Wilkołazka

                                •  
                              •  
                                • Lekcja otwarta w klasie 4b

                                •  

                                  W dniu 11 lutego w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta w klasie 4b pt. „Misja: Dobra Współpraca – jak razem działać, żeby wszyscy czuli się dobrze?”, którą poprowadziła pani pedagog szkolna.

                                  Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności współpracy, budowanie wzajemnego szacunku oraz wzmacnianie kompetencji społecznych uczniów.

                                  Czwartoklasiści pracowali w zespołach, analizowali sytuacje problemowe, odgrywali scenki i wspólnie szukali najlepszych rozwiązań.

                                  Podczas zajęć wykorzystano elementy oceniania kształtującego – uczniowie poznali cele lekcji, kryteria sukcesu oraz udzielali sobie informacji zwrotnej.

                                  Obserwatorami lekcji była Pani Dyrektor, wychowawczyni klasy, specjaliści, nauczyciele oraz studentki–praktykantki Pedagogiki z Akademii Zamojskiej.

                                  To było wartościowe spotkanie pełne zaangażowania i DOBREJ WSPÓŁPRACY 💙

                                  Tekst i zdjęcia: K. Martyniuk

                                •  
                              •  
                                • Kolejna edycja Szach -Tour 2026

                                •  

                                  W dniu 11.02.2026 r. odbyła się kolejna edycja turnieju szachowego Szach -Tour 2026. Zawody odbyły się w Mediatece - budynku Akademii Zamojskiej. Organizatorem zawodów był klub Lider Zamość i ILO. Do realizacji przystąpiło pięć szkół podstawowych i pięć szkół ponadpodstawowych. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisali się: Kamil Flaga był czwarty, w kategorii klas 4-8 dziewcząt drugie miejsce zajęła Alicja Lewkowicz, a w kategorii klas 4-8 chłopców Paweł Pawlik był trzeci. Drużynowo siódemka zajęła 3 miejsce w składzie: Oskar Rycaj, Marcel Świca i Paweł Pawlik. Gratulujemy dobrego początku w zawodach Szach -Tour.

                                  Tekst i zdjęcia: J. Bekas

                                •  
                              •  
                                • Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego

                                •  

                                  Z przyjemnością informujemy, że konkurs walentynkowy „Miłość, serce i odrobina brokatu” został rozstrzygnięty. Do udziału zgłoszono wiele pięknych i pomysłowych prac, które zachwyciły kreatywnością oraz starannością wykonania. Nie zabrakło serc, ciepłych przesłań i oczywiście odrobiny brokatu ✨

                                  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy autorom nagrodzonych prac.

                                  Tekst i zdjęcia: K. Zubiak

                                •  
                              •  
                                • Wyróżnienie dla Julii

                                •  

                                  Julia G., uczennica klasy 8a, zdobyła  wyróżnienie w konkursie polonistycznym „Mistrzowie słowa” zorganizowanym przez I LO w Zamościu. Pierwszy etap obejmował zmagania pisemne w zakresie poprawności językowej, drugi zaś miał formę wystąpienia o charakterze oratorskim. Uczestnicy prezentowali przygotowane przemówienia na określony temat. Oceniana była nie tylko treść wypowiedzi, ale również sposób jej zaprezentowania – dykcja, poprawność językowa, kontakt z publicznością oraz umiejętność budowania argumentacji. Julia zaprezentowała bardzo wysoki poziom, dzięki czemu otrzymała wyróżnienie.  Swoboda sceniczna i doskonały warsztat językowy potwierdzają talent Julii, jej odwagę oraz umiejętność pięknego i przekonującego posługiwania się językiem polskim.

                                  Uczennica pracowała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p.Edyty Wilczyńskiej-Krawiec.

                                  Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy jej kolejnych sukcesów.

                                •  
                              •  
                                • Występ chóru „Forte”

                                •  

                                  Chór „Forte” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Zamościu miał zaszczyt uczestniczyć w Uroczystości wprowadzenia relikwii św. Józefa Moscatiego – lekarza, która odbyła się 10 lutego 2026 r. w Kaplicy Szpitalnej p.w. św. Rafała Archanioła Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

                                  Młodzi artyści swoim śpiewem ubogacili liturgię Mszy Świętej, której przewodniczył bp Marian Rojek. Udział chóru w tym wyjątkowym wydarzeniu był wyrazem zaangażowania społeczności szkolnej w życie lokalnej wspólnoty oraz pięknym świadectwem wrażliwości artystycznej i duchowej uczniów SP7.

                                  Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                                •  
                              •  
                                • Piękno otaczającej nas natury w pracach konkursowych

                                •  

                                  Miło nam poinformować, że uczniowie klas 4-7 otrzymali nagrody za udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsze gołębie i drób ozdobny”.

                                  Liczna reprezentacja SP7 w Zamościu: Martyna Zwolak, Klara Biedula, Nadia Kukiełka, Jagoda Łuczka, Emilia Bartnik – Skrzyńska, Nikola Przybyszewska, Maja Mazur, Franciszek Cebula, Kornel Topolski, Michał Babicz, Natalia Kraska, Olaf Rozwadowski, Amelia Wojtyła, Zuzanna Tretyn, Paulina Bielak, Marcel Bergiel, Anna Karpiuk, Oliwia Kozak, Zuzanna Matuszewska.

                                  Cele konkursu:

                                  - zdobycie wiedzy na temat różnorodności gatunków gołębi i drobiu ozdobnego,

                                  - zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury,

                                  - docenienie kreatywności i pomysłowości uczniów,

                                  - rozwijanie wrażliwości artystycznej.

                                  Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

                                •  
                              •  
                                • Lekcja pierwszej pomocy

                                •  

                                  W dniu 10.02.2026 r., uczniowie klas Va, Vc, VIb i VIIc,  naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Arturem Szerafinem nauczycielem LOCSM Zamość. Pan Artur opowiedział o kierunkach kształcenia w swojej placówce oraz przeprowadził szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat podstawowych zasad udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia oraz wykształcenie odpowiednich reakcji w nagłych przypadkach.

                                  Pierwsza pomoc to zbiór podstawowych działań, które każdy z nas może podjąć przed przybyciem służb ratunkowych. Szybka i prawidłowa reakcja może uratować życie poszkodowanemu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci i młodzież zasad udzielania pomocy.

                                  Podczas wizyty Pan Artur przedstawił uczniom teoretyczne podstawy pierwszej pomocy, a następnie przeprowadził praktyczne ćwiczenia.

                                  Szkolenie miało formę interaktywną – uczniowie mogli zadawać pytania, brać czynny udział w ćwiczeniach i sprawdzać swoje umiejętności pod okiem specjalisty. Duże zainteresowanie wzbudziły praktyczne demonstracje, zwłaszcza wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

                                  Była to bardzo cenna lekcja, która może w przyszłości pomóc uratować czyjeś życie. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia sprawiają, że młodzi ludzie czują się pewniej w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Dzięki takim inicjatywom społeczeństwo staje się bardziej świadome i gotowe do niesienia pomocy innym.

                                  Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się ponownie spotkać z Panem Arturem, by utrwalić i pogłębić naszą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zwiększyć wśród uczniów poczucie odpowiedzialności za zdrowie i życie innych osób, ale także własne.

                                  Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Szerafinowi za poświęcony nam czas - przeprowadzenie ciekawego i wartościowego szkolenia. Życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

                                  Tekst i zdjęcia: Anna Olech-Bartoń

                                •  
                              •  
                                • Sukcesy szachowe

                                •  

                                  Miło nam poinformować, że w dniu 7. 02. 2026 r. Oskar R. z klasy 7a oraz Paweł P. z klasy 8c zdobyli IV kategorię szachową podczas Noworocznego Turnieju Szachowego START! 2026- OPEN i na kategorię V i IV.

                                  To ogromny sukces, ponieważ chłopcy rozegrali aż 7 rund z przeciwnikami posiadającymi wyższe kategorie szachowe, a do turnieju przystępowali bez żadnej kategorii wyjściowej — zdobyli ją dopiero dziś.

                                  🏆 Paweł P. zajął dodatkowo 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej, co jeszcze bardziej podkreśla rangę osiągnięcia.

                                  Serdecznie gratulujemy obu zawodnikom determinacji, odwagi i świetnej gry. Życzymy dalszych sukcesów przy szachownicy!

                                  S. Perzyńska

                                •  
                              •  
                                • Zasady higieny-spotkanie z panią pielęgniarką w świetlicy

                                •  

                                  W dniu 5.02.2026r. w świetlicy odbyło się spotkanie z p. pielęgniarką na temat przestrzegania zasad higieny.

                                  Pani Cecylia podkreśliła, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa dbałość o higienę osobistą, czyli dbałość o zęby, skórę, włosy, paznokcie i codzienne mycie ciała. Uświadomiła uczniom jakie mogą być skutki nieprzestrzegania zasad higieny (wirusy, bakterie, pasożyty). W kręgu licznych wskazówek na temat higieny osobistej znalazły się również rady związane z doborem odpowiedniego obuwia, codzienną zmianą bielizny i higieną snu.

                                  Następnie pani pielęgniarka omówiła szczegółowo jak powinien wyglądać zdrowy posiłek, co jeść, by zachować zdrowie, odporność i kondycję fizyczną. Przypomniała o tym,  jak ważne jest jedzenie pierwszego śniadania, owoców i warzyw. Podkreśliła znaczenie ruchu na świeżym powietrzu i uprawianie sportu.

                                  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały p. Cecylii i zdobyły wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy p. pielęgniarce za spotkanie i cenne wskazówki.

                                  Tekst: B.Stasiuk, zdjęcia: A.Berej

                                •  
                              •  
                                • Lektura wcale nie musi być nudna!

                                •  

                                  „Asiunia” oraz „Cukierku, ty łobuzie!” stały się dla uczniów klas drugich prawdziwą przygodą 😊

                                  Zamiast tradycyjnego omawiania powstała lektura na wieszaku oraz lektura w formie notebooka – było twórczo, kolorowo i bardzo aktywnie!

                                  Dzieci pracowały w grupach, wspólnie rozwiązywały zadania, dzieliły się pomysłami, a przy tym nie brakowało śmiechu, zabawy i radości z nauki 😄

                                  Taka forma pracy sprzyja nie tylko integracji, ale też lepszemu zapamiętywaniu treści lektury 📖

                                  Bo nauka przez działanie to najlepsza nauka!

                                  Tekst i zdjęcia: S.Perzyńska, M. Olszewska, A. Dybzińska

                                •  
                              •  
                                • Misja 112 – jeden numer, tysiąc szans

                                •  

                                  Nasza szkoła z dumą włącza się w Kampanię Edukacyjną „Misja 112 – jeden numer, tysiąc szans”, zainicjowaną przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, Komendę Miejską Policji w Zamościu, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Zamościu oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Zamościu.

                                  Celem kampanii jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw empatii, odpowiedzialności społecznej oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Działania podejmowane w ramach inicjatywy mają na celu uświadomienie, jak istotne jest właściwe reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, a także naukę prawidłowego, świadomego i bezpiecznego korzystania z numeru alarmowego 112.

                                  Szczególnym powodem do dumy jest fakt, że uczniowie naszej szkoły z klasy 4a aktywnie włączyli się w działania kampanii, występując w filmie promującym to ważne przedsięwzięcie. Ich zaangażowanie stanowi doskonały przykład odpowiedzialnej postawy obywatelskiej oraz troski o bezpieczeństwo własne i innych.

                                  Tekst i zdjęcia: A.Jaworska, K.Martyniuk-Sokołowska

                                •  
                              •  
                                • Zostań Dawcą Szpiku tej wiosny

                                •  
                                   
                                   

                                  Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu włącza się w l ogólnopolską akcję „Zostań Dawcą Szpiku tej wiosny!"

                                  To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest realna pomoc osobom walczącym z nowotworami krwi.

                                  Rejestracja potencjalnych dawców to prosty gest, który może uratować czyjeś życie i dać nadzieję na przyszłość.

                                  Termin: 21 marca 2026 r.

                                  Miejsce: Rynek Wielki w Zamościu

                                  Informujemy, że w akcji mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

                                  Serdecznie zapraszamy do udziału:

                                  - rodziców i opiekunów naszych uczniów,

                                  - pełnoletnie rodzeństwo,

                                  - absolwentów szkoły,

                                  - przyjaciół i sympatyków Szkoły Podstawowej nr 7.

                                  Zachęcamy do włączenia się w to ważne wydarzenie i wspólnego niesienia pomocy potrzebującym.

                                  Razem możemy zrobić coś naprawdę ważnego.

                                  Tekst i zdjęcia: K.Martyniuk-Sokołowska

                                •  
                              •  
                                • Gala XII Orszaku Trzech Króli

                                •  

                                  29 stycznia 2026 roku o godz. 13.00 w Centrum Kultury Filmowej odbyła się Gala XII Orszaku Trzech Króli. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele instytucji oraz szkół zaangażowanych w organizację wydarzenia.

                                  Naszą szkołę reprezentowali: Julia Śniecikowska, Natalia Socha, Natalia Mendel, Natalia Siemko, Lena Chmiel, Miłosz Biernacki, Tomasz Marciniak, Weronika Kozak oraz Kacper Guzek. Opiekę nad uczniami sprawował Jan Szwal.

                                  Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem uczestników. Następnie zaprezentowano film podsumowujący przebieg Orszaku. Kolejnym punktem programu było wręczenie podziękowań oraz upominków sponsorom, osobom szczególnie zaangażowanym w organizację wydarzenia, a także przedstawicielom szkół.

                                  W dalszej części wykonano wspólne fotografie pamiątkowe. Galę zakończył słodki poczęstunek przygotowany dla wszystkich gości.

                                  Tekst i zdjęcia: J. Szwal

                                •  
                              •  
                                • Szkoła Przyjazna Mózgowi Ucznia

                                •  

                                  Od września nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona placówek realizujących ogólnopolski projekt metodyczny „Szkoła Przyjazna Mózgowi Ucznia”, stworzony przez Didacto Polska. To nie tylko zmiana sposobu prowadzenia lekcji, to całkowicie nowe podejście do ucznia i procesu zdobywania wiedzy.

                                  Czym dokładnie jest ten projekt?

                                  Projekt opiera się na neurodydaktyce, czyli nauce badającej, w jaki sposób mózg przyjmuje, przetwarza i trwale zapamiętuje informacje. Tradycyjny model nauki często ignoruje naturalne potrzeby biologiczne umysłu. My postanowiliśmy to zmienić!

                                  Głównym celem projektu jest przejście od modelu „nauczania” do modelu „uczenia się”. Nauczyciel przestaje być jedynie dostawcą wiedzy, a staje się trenerem i mentorem, który wspiera ucznia w jego indywidualnej drodze do sukcesu.

                                  10 Zasad Lekcji Przyjaznej Mózgowi

                                  W ramach projektu wdrażamy fundamenty edukacji Brain-Friendly, które sprawiają, że lekcja jest skuteczna, angażująca i atrakcyjna:

                                  1. Bezpieczna atmosfera: Mózg w stresie „wyłącza” funkcje poznawcze. Tworzymy klimat, w którym błąd jest naturalnym elementem nauki.
                                  2. Dynamiczne rozgrzewki (Warm-ups): Przygotowujemy umysł do wysiłku, podobnie jak sportowiec rozgrzewa mięśnie.
                                  3. Wielozmysłowość: Angażujemy wzrok, słuch i ruch, wykorzystując gadżety oraz materiały wizualne.
                                  4. Brain-breaks: Stosujemy krótkie przerwy na ruch lub relaks, gdy poziom koncentracji spada.
                                  5. Wycieczka rowerowa zamiast autokarowej: Uczeń sam „pedałuje” (działa aktywnie), zamiast być tylko pasażerem patrzącym przez okno.
                                  6. Zasada „Mniej znaczy więcej”: Skupiamy się na jakości zapamiętywania, a nie tylko na ilości przerobionego materiału.
                                  7. Odejście od kultury błędu – traktowanie błędów jako naturalnego elementu nauki, rezygnacja z czerwonego długopisu (który utrwala błędy w pamięci) na rzecz doceniania postępów i wysiłku.
                                  8. Cele lekcji i kryteria sukcesu – jasne określenie, czego i po co uczeń ma się nauczyć, oraz podanie konkretnych wymagań, które dają uczniowi poczucie kontroli i bezpieczeństwa.
                                  9. Potęga powtórek – regularne utrwalanie materiału (minimum pięciokrotne), aby informacje trafiły do pamięci długotrwałej, zanim zostaną zapomniane (mózg zapomina 70% wiedzy już po jednym dniu).
                                  10. Wykorzystanie efektu zaskoczenia i nowości – ludzki mózg naturalnie dąży do poznawania nowych rzeczy, a niespodziewane elementy na lekcji pobudzają ośrodki nagrody i uwalniają dopaminę.

                                   

                                  W ramach udziału w projekcie prowadzone są różnorodne działania m.in.  innowacja w klasie 6b: „Mózg w akcji: Angielski dla każdego”, której celem jest przełamanie barier językowych poprzez techniki przyjazne mózgowi.

                                  Co zyskują uczniowie?

                                  Dzięki temu projektowi nauka staje się trwalsza, a uczniowie czują się bardziej odpowiedzialni za własny rozwój. Zamiast znużenia, pojawia się ciekawość. Chcemy, aby każdy uczeń – bez względu na swoje predyspozycje – mógł powiedzieć: „Lubię się uczyć, bo wiem, jak działa mój mózg!”.

                                  Koordynatorem projektu w naszej szkole są p. Agnieszka Dybzinska oraz Marlena Szczepanek

                                •  
                              •  
                                • Dzień Puzzli

                                •  

                                  29 stycznia obchodziliśmy Dzień Puzzli w SP7 🧩

                                  Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, rozwijania logicznego myślenia i współpracy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem układali puzzle, świetnie się przy tym bawiąc.

                                  Tekst i zdjęcia: Wychowawcy klas 1-3

                            • Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek dla Babci i Dziadka 🎶

                            •  
                               
                               

                              Dnia 23 stycznia 2026 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowany został Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek , będący pięknym wyrazem wdzięczności, miłości i szacunku dla najbliższych seniorów.

                              Uroczystość zgromadziła licznie przybyłych gości. Już od pierwszych chwil dało się odczuć ciepłą, rodzinną atmosferę, wypełnioną radością wspólnego świętowania i kolędowania.

                              Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem zaprezentowali bogaty program muzyczny. Dzieci wykonały tradycyjne kolędy i pastorałki, zachwycając publiczność pięknym śpiewem, grą na instrumentach, naturalnością i ogromną radością płynącą z występu.

                              Podczas tej wyjątkowej uroczystości swoje talenty wokalne i instrumentalne zaprezentowali: Duet instrumentalny w składzie: Alicja Kowalska – skrzypce, Marcel Momot – fagot; solistki: Pola Czyżyk, Alicja Derkacz, Antonina Drozd, Zuzanna Bielak, Natalia Kraska, Hanna Ciurysek, Zofia Flis, Dawid Gąska oraz Wiktoria Nizioł. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali pastorałkę ”Od serca do ucha”, a dzieci z klasy 2 b zagrały na dzwonkach kolędę „Lulajże Jezuniu”, towarzyszyła im wychowawczyni p. Sylwia Perzyńska, grając na flecie. Pani Bożena Pintal – nauczycielka j. niemieckiego wykonała na flecie poprzecznym kolędę „Anioł pasterzom mówił”. Każdy utwór nagradzany był gromkimi brawami i uśmiechami wzruszonych gości.

                              Koncert przygotowała i akompaniowała artystom pani Magdalena Sałamacha-Kostrubała, która wraz ze szkolnym chórem, dbała o spójną, dopracowaną oprawę muzyczną oraz płynny i uroczysty przebieg wydarzenia. Chór szkolny dodał występom wyjątkowej harmonii i podniosłego charakteru, tworząc piękne tło dla młodych artystów.

                              Program artystyczny wzbogaciły także elementy taneczne. Szczególne wrażenie zrobił „Taniec Śnieżynek”, który wprowadził zimową, bajkową atmosferę. Delikatne ruchy, starannie dobrana muzyka oraz zaangażowanie dzieci sprawiły, że występ ten stał się jednym z najbardziej poruszających momentów koncertu.

                              Podczas uroczystości głos zabrała pani Alicja Dubel – dyrektor szkoły, a jednocześnie główna inicjatorka i pomysłodawczyni tego wyjątkowego wydarzenia, która skierowała do Babć i Dziadków kilka serdecznych słów. Podziękowała za ich obecność, wsparcie i miłość, jaką każdego dnia obdarzają swoje wnuki, a także podkreśliła, że "dziadkowie dają wnukom korzenie i skrzydła. Dziś mogliśmy zobaczyć, jak te skrzydła unoszą — bo wnuki naprawdę pofrunęły, a ta uroczystość była tego najpiękniejszym dowodem". Słowa pani dyrektor spotkały się z ciepłym przyjęciem i wzruszeniem zgromadzonych gości.

                              W uroczystości uczestniczyła również pani wicedyrektor szkoły- Iwona Zgnilec, która swoją obecnością i wsparciem podkreśliła rangę wydarzenia oraz jego szczególne znaczenie dla społeczności szkolnej.

                              Koncert poprowadzili uczniowie z klasy 7a: Dawid Gąska i Wiktoria Nizioł.

                              W przygotowaniu tego niecodziennego wydarzenia uczestniczyły także pani Bożena Greszta, pani Dominika Zwolak, pani Sylwia Perzyńska oraz pani Anna Olech - Bartoń. Magiczny nastrój tego wyjątkowego wieczoru podkreśliła  też piękna dekoracja wykonana przez Panią Annę Sawiniec-Szczech.

                              Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek był nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale przede wszystkim pięknym spotkaniem pokoleń, które pokazało, jak ważna jest bliskość, wspólne przeżywanie tradycji i pielęgnowanie rodzinnych wartości. To wyjątkowe spotkanie na długo pozostanie w sercach Babć, Dziadków oraz wszystkich uczestników uroczystości.

                            •  
                          •  
                            • Zabawa karnawałowa w klasach 1 - 3

                            •  

                              Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.

                              Mogli się o tym przekonać najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy 22 stycznia w kolorowych strojach wesoło bawili się i tańczyli.

                              Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą krainę radości. Kolorowe balony, chorągiewki, serpentyny stworzyły karnawałową atmosferę.

                              Nie zabrakło też „ścianki”, przy której można było zrobić sobie pamiątkową fotkę.

                              Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła pani Ania Olech-Bartoń, która zapraszając do wspólnych tańców nikomu nie pozwoliła się nudzić.

                              W salach lekcyjnych czekały na dzieci słodkie poczęstunki przygotowane przez rodziców, a także dalsza część zabawy wspólnie z wychowawczyniami.

                              To był dzień pełen uśmiechów, tańca i niesamowitej atmosfery!

                              Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezapomnianego wydarzenia – nauczycielom, rodzicom oraz samym dzieciom, które swoim entuzjazmem stworzyły wyjątkową karnawałową atmosferę. 

                            •  
                          •  
                            • Sukces Moniki

                            •  

                              Monika Dynowska z klasy 8c wygrała rejonowy etap Olimpiady Zdrowia PCK. Będzie reprezentowała nasze miasto w etapie okręgowym tej Olimpiady.

                              Gratulujemy sukcesu!

                              Tekst i zdjęcie: M. Majewska

                            •  
                          •  
                            • Trzymaj formę

                            •  

                              W ramach realizacji XIX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” uczniowie klas siódmych wzięli udział w dwóch projektach.

                              Klasa 7a zrealizowała projekt „Piramida zdrowego stylu życia”. Uczniowie stworzyli piramidę żywieniową z różnych produktów i opisali ich wartości odżywcze.

                              Klasa 7b zrealizowała projekt „Wartości odżywcze potraw wigilijnych”. Uczniowie samodzielnie wykonali potrawy (pierogi, racuchy i kompot z suszu) i  opisali ich wartości odżywcze.

                              Tekst i zdjęcia: M. Majewska

                            •  
                          •  
                            • Zabawy ze „śniegiem” w klasie 3b

                            •  

                              Wszystkie dzieci lubią zimę i lubią lepić bałwany.

                              Ale kto potrafi ulepić ciepłego bałwana i do tego pachnącego?

                              Oczywiście, że uczniowie z klasy 3b, którzy w ramach innowacji pedagogicznej „skonstruowali” śnieg – cieplutki, mięciutki, nietopniejący i pachnący.

                              To była nie tylko fajna zabawa, ale także wyprawa w świat eksperymentów i doświadczeń.

                              Bardzo lubimy takie zajęcia.

                              Tekst i zdjęcia: Anna Pintal

                            •  
                          •  
                            • Grywalizacja na języku polskim

                            •  

                              Wprowadzenie grywalizacji na lekcjach związanych z lekturą „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” autorstwa Andrzeja Maleszki okazało się niezwykle efektywne w motywowaniu do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

                              Gry dydaktyczne - stworzone przez chętnych uczniów - były atrakcyjnym sposobem na podsumowanie cyklu lekcji z lekturą. Uczniowie uczyli się współpracy i zdrowej rywalizacji, a przy okazji kształcili też swoją kreatywność. Grywalizacja wprowadziła element zabawy, który przyciągnął uwagę uczniów, a jednocześnie pozwoliło na lepsze zrozumienie książki oraz integrację grupy klasowej.

                              Tekst i zdjęcia: E. Wilczyńska-Krawiec

                            •  
                          •  
                            • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

                            •  
                               

                              Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie,
                              z okazji Waszego święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia:
                              dużo zdrowia, spokoju i codziennej radości.

                              Dziękujemy za Waszą mądrość, cierpliwość, ciepło i bezwarunkową miłość,
                              którymi obdarzacie kolejne pokolenia.

                              Niech każdy dzień przynosi powody do uśmiechu,
                              a bliskość wnuków napełnia serca dumą i szczęściem.

                              Życzymy Wam wielu pięknych chwil, spełnienia marzeń
                              oraz pogody ducha na każdy dzień.

                              Z wyrazami szacunku i wdzięczności

                              Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie SP7 w Zamościu

                            •  
                          •  
                            • Udział w akcji „BohaterON w Twojej szkole”

                            •  

                              Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej szkole”, której celem jest upamiętnienie wydarzeń i postaci Powstania Warszawskiego.

                              Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach dotyczących roli kobiet w Powstaniu: poznali największe bohaterki tamtych wydarzeń oraz dowiedzieli się, jakie zadania kobiety najczęściej pełniły w trakcie działań powstańczych. Dzięki temu uczniowie uświadomili sobie, że udział kobiet w Powstaniu był nieocenionym wsparciem, bez którego trudno byłoby walczyć i przetrwać.

                              Zajęcia w klasach przeprowadziły nauczycielki historii: Katarzyna Lalik i Magdalena Ludowska.

                            •  
                          •  
                            • XX edycja Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Clickonmaniac"

                            •  
                               
                            •  
                          •  
                            • Zimowe aktywności klas drugich

                            •  
                               
                               

                              Zima to idealny czas na naukę… na świeżym powietrzu! Uczniowie klas drugich z radością korzystali z uroków zimy: były zabawy ze śniegiem, ❄️ kreatywne malowanie śniegu, a także obserwacje płatków śniegu przez lupy, które wzbudziły ogromne zainteresowanie małych odkrywców .

                              Nie zabrakło też elementów edukacji przyrodniczej – dzieci wyznaczały kierunki świata za pomocą kompasów  i świetnie poradziły sobie z tym zadaniem!

                              Radość, ruch, ciekawość świata i nauka w naturalnym środowisku – bo przez zabawę uczymy się najlepiej!

                              Takie lekcje zostają w pamięci na długo! ❄️

                              S. Perzyńska, M. Olszewska. A. Dybzińska

                            •  
                          •  
                            • Zawody szachowe

                            •  

                              W 7 stycznia 2026 r. w I LO w Zamościu odbył się Świąteczno Noworoczny Turniej Szachowy. W turnieju udział wzięli najlepsi szachiści siódemki. Turniej miał charakter indywidualny, a gra toczyła się przez kolejne siedem rund. W kategorii chłopców szkół podstawowych pierwsze miejsca zajął Oskar Rycaj z klasy 7a, drugi był Marcel Świca również z klasy 7a, a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Pawlik z klasy 8c. Serdecznie gratulujemy sukcesu. Oby tak dalej. Mamy naprawdę zdolnych uczniów.

                              Tekst i zdjęcia: J. Bekas

                            •  
                          •  
                            • W kasku bezpieczniej

                            •  

                              Miło nam poinformować, że uczniowie VIa i VIc zostali laureatami konkursu „W kasku bezpieczniej”. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu.

                              Konkurs został zrealizowany celem propagowania nowych przepisów dotyczących używania kasków rowerowych oraz prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym.

                              Nagrody i dyplomy wręczyli; Pan Marcin Kulig, Dyrektor WORD w Zamościu , Pan Krzysztof Gałaszkiewicz, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Pan Rafał Skoczylas, Komendant Miejski Policji w Zamościu.

                              Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Sawiniec – Szczech.

                            •  
                          •  
                            • Jubileusz 80-lecia SP7 – zapraszamy do obejrzenia filmu

                            •  
                               
                               

                              Jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu był wyjątkowym wydarzeniem — pełnym wzruszeń, wspomnień i spotkań po latach. Był to czas podsumowań, podziękowań oraz wspólnego świętowania historii szkoły, którą przez dekady tworzyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy i absolwenci.

                              Zachęcamy do obejrzenia filmu z uroczystości jubileuszowej, który pozwala raz jeszcze przeżyć te niezwykłe chwile. To zapis ważnych momentów, emocji i atmosfery tego dnia — doskonała okazja, by wrócić myślami do szkolnych lat i poczuć ducha „Siódemki”.

                               Zapraszamy do oglądania i wspólnego powrotu do tych wyjątkowych chwil.

                        • XII Orszak Trzech Króli

                        •  

                          6 stycznia ulicami Zamościa przeszedł XII Orszak Trzech Króli, który zgromadził licznych mieszkańców miasta, przedstawicieli instytucji oraz gości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 10.00, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński.

                          Eucharystia była uroczystym wprowadzeniem do dalszych obchodów święta Objawienia Pańskiego i podkreślała religijny charakter wydarzenia.

                          Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy wyruszyli w barwnym, radosnym pochodzie ulicami miasta, śpiewając kolędy i pastorałki oraz niosąc symbole nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowej. Orszakowi towarzyszyły postacie Trzech Króli, aniołów czy pasterzy. Na trasie przemarszu przygotowano dwie sceny: pierwszą przed kościołem, przedstawiającą wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa, oraz drugą w trakcie pochodu, ukazującą wędrówkę Mędrców do Betlejem.

                          Zakończenie Orszaku miało miejsce na Rynku Wielkim, gdzie odbyła się główna scena. Trzej Królowie oddali uroczysty pokłon Dzieciątku Jezus, składając symboliczne dary, co stanowiło kulminacyjny moment całego wydarzenia.

                          W Orszaku udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z naszej Szkoły. Społeczność szkolna wystąpiła w zielonych pelerynach, tworząc jeden z kolorowych orszaków, godnie reprezentując swoją szkołę. Wydarzenie przebiegało w modlitewnej, a jednocześnie radosnej atmosferze, sprzyjającej integracji oraz wspólnemu przeżywaniu tradycji związanych ze świętem Trzech Króli.

                          Tekst: J. Szwal, zdjęcia: M. Bożek

                           
                           
                        •  
                      •  
                        • Jubileusz 80-lecia Szkoły – święto tradycji i dziecięcych talentów

                        •  
                           
                           

                          Uroczyste obchody 80-lecia szkoły były wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej. Było to święto historii, tradycji i wartości, ale przede wszystkim święto uczniów, którzy odegrali w tym dniu rolę szczególną i absolutnie kluczową.

                          Już od pierwszych chwil uroczystości uwagę wszystkich przyciągała postawa uczniów tworzących poczet sztandarowy: Monika Dynowska, Jakub Szymanik, Magdalena Wojtas, Julia Szymanik, Jakub Kawałko, Gabriela Kucińska, Włoszek Zuzanna, Nikola Szyper, którzy z ogromną powagą, dumą i szacunkiem reprezentowali szkołę podczas tak ważnego wydarzenia. Ich nienaganna postawa była wyrazem dojrzałości, odpowiedzialności oraz głębokiego przywiązania do szkolnych tradycji i wartości.

                          W części artystycznej jubileuszowych uroczystości szczególne emocje wzbudziła piosenka autorstwa Marka Grechuty pt. „Wolność” wykonana przez Alicję Derkacz, Wiktorię Nowosad oraz Natalię Kraskę, którym towarzyszył chór szkolny w składzie: Milena Bednarz, Hanna Ciurysek, Natalia Gromek, Kaja Szkałuba, Julia Hałas, Julia Śniecikowska, Patrycja Blaszka, Natalia Socha, Wiktoria Nizioł, Dawid Gąska, Lena Chmiel, Alicja Kowalska, Zuzanna Pawlas, Tomasz Kabasiński, Maria Flis, Zofia Sadło, Zofia Hurkała, Zofia Flis, Patrycja Michałowicz, Julia Rabiega, Hanna Lech, Emilia Bartnik – Skrzyńska, Pola Fidler, Natalia Ostapińska, Wojciech Wilczyński, Sylwia Wilczyńska, Maja Mazur, Zuzanna Tretyn, Łucja Siemko.

                           Utwór, niosący ponadczasowe przesłanie o wolności, odpowiedzialności i wartościach, wybrzmiał w sposób wyjątkowo symboliczny, nadając ton całemu wydarzeniu. Połączone głosy solistek i chóru stworzyły refleksyjną, a zarazem wyjatkową atmosferę, która od pierwszych chwil poruszyła zgromadzonych gości i wprowadziła ich w podniosły charakter uroczystości. Występ ten stanowił piękne nawiązanie do twórczości absolwenta naszej szkoły oraz wyraz ciągłości tradycji i więzi łączących kolejne pokolenia uczniów. Dziecięce głosy, pełne emocji i autentyczności, wypełniły salę, budując uroczystą, a momentami bardzo refleksyjną atmosferę.

                          Dawid Gąska z klasy 7a wcielił się w rolę Zamojskiego Inspektora Szkolnego, prezentując treść wystąpienia skierowanego do Lubelskiego Kuratora Okręgu Szkolnego, dotyczącego powstania nowej placówki – Szkoły Podstawowej nr 7.  Wystąpienie to w interesujący i przystępny sposób nawiązywało do początków placówki, łącząc elementy historyczne z autentyczną formą przekazu, co wzbudziło duże zainteresowanie zgromadzonych.

                          Wyjątkowe miejsce w programie zajęły recytacje utworów związanych z patronem szkoły – Adamem Mickiewiczem.

                          Marcel Momot- uczeń klasy 8c zaprezentował fragment „Pani Twardowskiej”, zachwycając publiczność swobodą interpretacji, wyczuciem humoru oraz doskonałą dykcją. Marcin Lewkowicz, recytując „Redutę Ordona”, nadał swojemu wystąpieniu wyjątkową siłę wyrazu, podkreślając patriotyczny i historyczny charakter utworu.

                          Niezwykle nastrojowy charakter miała również recytacja fragmentu „Pana Tadeusza” – opisu chmur – w wykonaniu uczennicy klasy 5a: Karoliny Łaszkiewicz, której subtelna interpretacja i plastyczność słowa pozwoliły słuchaczom przenieść się w świat mickiewiczowskiej poetyckiej przyrody.

                          Z kolei Paulina Krajewska z klasy 6c, recytując „Romantyczność”, w niezwykle dojrzały sposób oddała emocjonalną głębię utworu oraz jego ponadczasowe przesłanie.
                          W rolę samego patrona szkoły wcielił się Antoni Kalisz, klasa 8c, który jako Adam Mickiewicz wprowadził zgromadzonych w świat poezji, wartości i idei bliskich kolejnym pokoleniom uczniów. Julia Góźdź klasa 8a w niezwykle subtelny i nastrojowy sposób wprowadziła zgromadzonych odbiorców w świat poezji Adama Mickiewicza, stanowiąc piękny wstęp do recytacji utworów patrona szkoły. Jej wystąpienie nadało tej części programu odpowiedni klimat refleksji i skupienia, przygotowując publiczność na odbiór klasycznych tekstów oraz podkreślając ponadczasowe znaczenie twórczości wieszcza narodowego.

                          Podczas uroczystości wybrzmiały również wiersze poświęcone szkole, które zaprezentowały Zofia Palonka, Jagoda Łuczka oraz Natalia Kraska. Recytowane utwory w ciepły i refleksyjny sposób ukazywały szkołę jako miejsce ważne, bliskie uczniom i uczącym „świata, który dopiero staje się naszym” . Dzięki szczerej interpretacji młodych recytatorek występy te stały się wzruszającym akcentem jubileuszu i spotkały się z życzliwym odbiorem zgromadzonej publiczności.

                          Szczególne uznanie publiczności zdobyła Alicja Derkacz z klasy 7b, która wykonała piosenkę Sanah „Do … w sztambuch” – muzyczną interpretację utworu Adama Mickiewicza. Jej wrażliwa, dojrzała interpretacja zachwyciła zgromadzonych gości i stała się jednym z najbardziej poruszających momentów uroczystości. Podczas występu solistce towarzyszyła grupa taneczna „Śnieżynki” w składzie: Marta Banach, Amelia Morańska, Antonina Drozd, Paulina Bielak, Joanna Marciniak, Wiktoria Siemko, Jagoda Tracz oraz Wiktoria Żołdak, która poprzez delikatny i spójny ruch sceniczny dopełniła poetycki obraz utworu. Całość wzbogacił akompaniament skrzypcowy w wykonaniu Wiktorii Nowosad, Alicji Kowalskiej oraz Julii Hałas, nadając występowi wyjątkowy, nastrojowy charakter.

                          Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się także taniec „Polka” w wykonaniu Zuzanny Bielak oraz jej partnera Kacpra Perzyńskiego. Pełen energii, lekkości i radości występ zachwycił widzów dynamiką, precyzją kroków oraz doskonałą współpracą tanecznej pary. Barwna choreografia i żywiołowy charakter tańca wniosły do jubileuszowego programu element folklorystycznej radości, stanowiąc piękne urozmaicenie części artystycznej uroczystości i spotykając się z gorącym aplauzem zgromadzonych gości.

                          W uroczystości wzięli również udział Zuzanna Kurzyńska, Lena Chmiel, Bianka Olejko, Kornelia Barczuk, Antoni Braksator oraz Antoni Szymanek, którzy z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem zaprezentowali atuty naszej szkoły. Ich wystąpienia w przekonujący i serdeczny sposób ukazały szkołę jako miejsce przyjazne uczniom, sprzyjające rozwojowi pasji oraz budowaniu pozytywnych relacji.

                          Szczególnie podniosłym momentem uroczystości była recytacja hymnu szkolnego w wykonaniu Marii Malickiej (klasa 8a). Utwór ten zajmuje wyjątkowe miejsce w historii szkoły – muzykę do hymnu skomponował Józef Skóra, wieloletni nauczyciel muzyki, natomiast autorką słów pierwszej zwrotki była ówczesna polonistka Anna Żbikowska. Kolejne zwrotki powstały przy współudziale uczniów. Recytacja hymnu stała się pięknym symbolem ciągłości tradycji oraz współpracy nauczycieli i wychowanków na przestrzeni lat, podkreślając silną więź łączącą kolejne pokolenia społeczności szkolnej.

                          Ogromne emocje wzbudził również pokaz Taekwon-do ITF, w którym udział wzięli uczniowie: Katarzyna Kardasz, Franciszek Jedliński oraz absolwenci szkoły: Kinga Wójcik i Kasper Boczkowski. Dynamiczne wystąpienie, precyzja ruchów i doskonałe przygotowanie sportowe spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i gromkimi brawami.

                          Podsumowaniem części artystycznej uroczystości było wykonanie piosenki „Dni, których jeszcze nie znamy” przez Dawida Gąskę, chór szkolny  z aktywnym udziałem publiczności. Wspólne wykonanie utworu nadało temu momentowi wyjątkowo wzruszający i integrujący charakter, symbolicznie zamykając jubileuszowy program artystyczny przesłaniem nadziei, otwartości i wiary w przyszłość.

                          Jubileusz 80-lecia szkoły dobitnie pokazał, że jej największą siłą są uczniowie – ich talenty, pasja, wrażliwość i zaangażowanie. To właśnie dzieci nadały tej uroczystości wyjątkowy charakter, czyniąc ją nie tylko podsumowaniem bogatej historii szkoły, ale także piękną zapowiedzią jej przyszłości.

                           

                        •  
                      •  
                        • Podziękowanie dla Sponsorów

                        •  

                          Z całego serca dziękujemy Sponsorom, którzy wsparli uroczystości 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu 🤍

                          Dzięki Państwa życzliwości, zaangażowaniu i pomocy mogliśmy godnie uczcić ten wyjątkowy jubileusz, pełen wzruszeń, wspomnień i radości wspólnego świętowania.

                          Państwa wsparcie jest dla nas wyrazem zaufania i pięknym dowodem troski o edukację oraz lokalną społeczność.

                          Dziękujemy za to, że byliście częścią tej niezwykłej historii!

                        •  
                      •  
                        • Życzenia świąteczne

                        •  
                           
                           
                        •  
                      •  
                        • 80 LAT RAZEM – JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W ZAMOŚCIU

                        •  

                          19 grudnia 2025 r. nasza szkoła obchodziła wielkie święto – Jubileusz 80-lecia istnienia. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od wielu tygodni, a w działania zaangażowana była cała społeczność szkolna.

                          Gratulacje i serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor Alicji Dubel za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm oraz trud włożony w przygotowanie i organizację uroczystości 80-lecia szkoły. Słowa uznania i wdzięczności należy skierować również do Pani Wicedyrektor Iwony Zgnilec za nieoceniony wkład pracy, zaangażowanie oraz wsparcie organizacyjne.

                          W ramach przygotowań do wielkiego szkolnego święta obyło się wiele działań, m.in. szereg konkursów i projektów, powstało wiele pięknych prac różnego typu, przeprowadzono wywiady z absolwentami, przygotowano piękne okolicznościowe wystawy.

                          Zwieńczeniem wszystkich tych przedsięwzięć był piątek, 19 grudnia 2025 roku, kiedy to odbyły się główne uroczystości z okazji 80. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. Inauguracją obchodów była Msza Święta w kościele oo.franciszkanów i jej uroczysta oprawa przygotowana przez nauczycielkę religii panią Joannę Bulak.
                          Główna część uroczystości odbyła się natomiast w siedzibie szkoły, przy ul. Sienkiewicza 5. 

                          To święto zgromadziło wielu gości: przedstawicieli władz, absolwentów, rodziców, emerytowanych i obecnych pracowników szkoły oraz delegacje poszczególnych klas.

                          Niezwykle ważnym momentem obchodów było uhonorowanie przez Prezydenta Miasta Pana Rafała Zwolaka sztandaru Szkoły Podstawowej nr 7 medalem „Zasłużony dla Zamościa”. Opieką nad sztandarem i profesjonalnym przygotowaniem części oficjalnej zgodnie z ceremoniałem zajęli się: pani Elżbieta Iwaniec, pani Anna Morawska oraz pan Jerzy Bekas.

                          Jedną z wielu wzruszających chwil podczas obchodów jubileuszu 80-lecia naszej szkoły była część artystyczna - montaż słowno-muzyczny pod hasłem „80 lat razem” prowadzony przez nauczycieli: panią Marlenę Szczepanek i pana Kajetana Litwińczuka.

                          Na scenie zaprezentował się chór kierowany przez nauczycielkę muzyki, panią Magdalenę Sałamachę – Kostrubałę. Wspólny śpiew, pełen radości i wzruszeń, został przyjęty przez publiczność z ogromnym entuzjazmem.

                          Nie zabrakło także chwil refleksji i wzruszenia dzięki pięknej, starannie przygotowanej recytacji, która podkreśliła doniosłość jubileuszu. Występujący uczniowie z wielkim wzruszeniem przedstawili piękno poetyckiego słowa - zarówno poezji współczesnej, jak i utworów patrona szkoły Adama Mickiewicza, w którego wcielił się nasz uczeń. 
                          Nad tą częścią występów czuwały panie polonistki: Edyta Wilczyńska-Krawiec, Agnieszka Bielak i Anna Józefko.

                          W radosny i podniosły nastrój wprowadziła wszystkich część taneczna – energiczna polka porwała publiczność swoim rytmem, natomiast delikatny i pełen gracji taniec śnieżynek oczarował widzów subtelnością oraz estetyką wykonania. Przygotowanie występów tanecznych należało do pań: Anny Olech -Bartoń oraz Agnieszki Bielak.

                          W programie znalazł się również efektowny pokaz Taekwon-do ITF, który zachwycił widzów dynamiką, precyzją ruchów oraz wysokim poziomem umiejętności. Grupę sportową przygotował pan Piotr Biłant.

                          Piękny wystrój sali zawdzięczamy pani Annie Sawiniec-Szczech, która wraz z uczniami wyczarowała pasującą do akademii scenerię świątecznego Zamościa, bo w nim właśnie swoje miejsce znalazła nasza Siódemka.

                          Dopełnieniem całej części artystycznej była multimedialna prezentacja przygotowana przez panią Małgorzatę Bożek, która w zaprezentowanych slajdach przeprowadziła nas przez 80 lat istnienia szkoły.

                          Na szczególne uznanie zasługują również nasi zaprzyjaźnieni goście, którzy swoimi występami wspaniale zbudowali nastrój i zestawili przeszłość z teraźniejszością. W rolę hetmana Jana Zamoyskiego bardzo sugestywnie wcielił się pan Maciej Jedliński, rys historyczny pięknie zaprezentowały panie: Dominika Lipska i Marta Słomianowska, a pani Joanna Nowicka z przekonaniem podkreśliła współczesne atuty szkoły.

                          Uroczystości jubileuszowe miały również wyjątkową oprawę poza sceną. W salach szkolnych przygotowano kroniki oraz budzące wspomnienia i wzruszenie wystawy ze zdjęciami dokumentującymi życie szkoły na przestrzeni wielu lat. Tę okolicznościową dokumentację fotograficzną nadzorowała pani Anna Sokalska-Wosiek.

                          Zorganizowano także przytulne kąciki kawowe, sprzyjające rozmowom i spotkaniom, a całość dopełniały starannie dobrane, okolicznościowe dekoracje, podkreślające podniosły charakter tego wyjątkowego jubileuszu.

                          Rzecznik prasowy szkoły, pani Sylwia Perzyńska, przez cały okres przygotowań opracowywała materiały publikowane na szkolnym Facebooku, dzięki czemu mogliśmy na bieżąco śledzić przygotowania do jubileuszu, wywiady oraz inne ważne wydarzenia towarzyszące uroczystości.

                          Pod kierunkiem pań: Agnieszki Dybzińskiej, Magdaleny Olszewskiej i Iwony Sarzyńskiej została również wydana specjalna, jubileuszowa gazetka szkolna „80 lat Siódemki”.

                          W przygotowanie jubileuszu zaangażowanych było wiele osób: uczniowie i ich rodzice, pracownicy pedagogiczni, pracownicy obsługi i administracji, a każdy – poprzez swój wysiłek, czas i serce – przyczynił się do stworzenia tego wyjątkowego i pięknego wydarzenia.

                          Wszystkie elementy obchodów tego ważnego święta i starania włożone w jego przygotowanie były hołdem całej szkolnej społeczności dla wszystkich tych, którzy przez 80 lat tworzyli historię Szkoły Podstawowej nr 7 i tych, którzy tę historię tworzą obecnie.

                        •  
                      •  
                        • Pozdrowienia z bliska i z daleka

                        •  

                          Z okazji jubileuszu 80-lecia naszej szkoły dotarła do nas wyjątkowa niespodzianka – pocztówki z różnych zakątków Polski.

                          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o naszym święcie i przesłali ciepłe słowa oraz jubileuszowe życzenia. To dla nas piękny dowód pamięci i życzliwości, który sprawił nam ogromną radość.

                          Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, M. Olszewska, S. Perzyńska

                        •  
                      •  
                        • Kartka urodzinowa dla Siódemki

                        •  

                          Z radością podsumowujemy akcję „Kartka na 80-te urodziny Siódemki, zorganizowaną z okazji jubileuszu naszej szkoły. Otrzymaliśmy wiele pięknych, kolorowych i pełnych serca prac, które pokazały, jak ważnym miejscem jest szkoła w życiu najmłodszych. Każda kartka była wyjątkowa i niosła ze sobą szczere życzenia, uśmiech oraz dziecięcą kreatywność.

                          Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie, pomysłowość i ogrom włożonej pracy. Dzięki Wam jubileusz 80-lecia szkoły będzie jeszcze bardziej radosny.

                          Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, S. Perzyńska, M. Olszewska

                        •  
                      •  
                        • Konkurs plastyczny „Portret Patrona Szkoły”

                        •  

                          Z okazji 80-lecia istnienia naszej szkoły zorganizowaliśmy wyjątkowy konkurs plastyczny pt. „Portret Patrona Szkoły”. W wydarzeniu wzięło udział aż 60 uczniów z naszej szkoły, którzy wykazali się ogromną kreatywnością, talentem i wrażliwością artystyczną.

                          Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:

                          🔹 klasy 1–3

                          🔹 klasy 4–8

                          Kategoria I :

                          I miejsce - Zuzanna U. kl. 3a

                          II miejsce - Łucja S. kl. 2c

                          III miejsce - Kornelia K. kl. 1a

                          Dodatkowo:

                          w kategorii klas 1–3 jury przyznało 11 wyróżnień.

                           

                          Kategoria II :

                          1 miejsce - Ewa M. kl. 6c

                          2 miejsce - Klara B. kl. 5a

                          3 miejsce - Julia K. kl. 6c

                          w kategorii klas 4–8 przyznano 9 wyróżnień.

                           

                          Wszystkie prace były piękne, wyjątkowe i wykonane z ogromnym zaangażowaniem, co sprawiło, że jury miało niezwykle trudne zadanie. Każdy „Portret Patrona” był niepowtarzalny i pokazywał indywidualne spojrzenie młodych artystów.

                          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom oraz dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Jesteśmy dumni z talentów naszych uczniów! 👏🎉

                          Tekst: A. Burak, zdjęcia: K. Zubiak, E. Mielniczuk, A. Barej.

                        •  
                      •  
                        • Grudniowe dni pełne uśmiechu

                        •  

                          Uczniowie klas drugich z radością przygotowywali się do świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia otwierali kalendarz adwentowy, w którym czekały na nich różnorodne zadania. Wspólnie je wykonywali, ucząc się współpracy, życzliwości i świątecznych tradycji.

                          W tym wyjątkowym czasie odbywały się także klasowe wyjścia, które sprzyjały integracji i wspólnemu przeżywaniu świątecznej atmosfery.

                          Czas oczekiwania na święta był pełen uśmiechu, zabawy i radości.

                          Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, S. Perzyńska, M. Olszewska

                           

                        •  
                      •  
                        • Warsztaty świąteczne

                        •  

                          Uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Zamojskie Centrum Ilustracji!

                          Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyli własnoręczne kartki bożonarodzeniowe, rozwijając kreatywność, zdolności manualne i wyobraźnię. Był to czas pełen twórczej pracy, radości i nowych doświadczeń. Dziękujemy za inspirujące zajęcia!

                          Tekst: M. Olszewska, zdjęcia: S. Perzyńska, K. Zubiak

                        •  
                      •  
                        • Podsumowanie Szach –Tour 2025

                        •  

                          W dniu 15 grudnia 2025 odbyło się podsumowanie Amatorskiej Ligi Szachowej Szach -Tour 2025. Gala podsumowująca ligę odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu.

                          W ostatecznej klasyfikacji indywidualnej dziewcząt klas 4-8 czwarte miejsce zajęła Alicja Lewkowicz z klasy 8b. Natomiast drużyna w składzie: Oskar Rycaj, Marcel Świca obaj z klasy 7a oraz Paweł Pawlik z klasy 8c zajęli trzecie miejsce w kategorii klas 4-8. Przedstawione wyniki to efekt zmagań w pięciu turniejach rozgrywanych w pięciu szkołach. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym utalentowanym szachistom.

                          Tekst i zdjęcia: J. Bekas

                           

                        •  
                      •  
                        • Podsumowanie konkursu „Moja szkoła”

                        •  

                          Z okazji Jubileuszu naszej szkoły odbył się szkolny konkurs plastyczny „Moja szkoła”. Uczestnicy zaprezentowali swoje spojrzenie na szkołę. Prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz różnorodnością technik plastycznych. Konkurs był pięknym elementem jubileuszowych obchodów i doskonałą okazją do rozwijania kreatywności naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy.  

                          Tekst i zdjęcia: M. Olszewska, S. Perzyńska, A. Dybzińska

                        •  
                      •  
                        • Gala Inicjatyw Wolontarystycznych

                        •  

                          12 grudnia nasi wolontariusze wraz z Koordynatorem Wolontariatu wzięli udział w Uroczystej Gali Inicjatyw Wolontarystycznych, podczas której ogłoszono wyniki konkursu „Inicjatywa na rzecz społeczności lokalnej 2025” organizowanego przez Zamojskie Centrum Wolontariatu.

                          Z radością informujemy, że nasza szkolna inicjatywa „Złap Życzliwość i Podaj Dalej”, której celem było wsparcie pacjentów Hospicjum Santa Galla w Łabuniach, zdobyła wyróżnienie! 🎉💙

                          To dla nas ogromny powód do dumy, a przede wszystkim dowód na to, że dobro wraca — zwłaszcza wtedy, gdy dzielimy się nim z innymi.

                          Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych wolontariuszy za zaangażowanie, empatię i chęć czynienia świata choć odrobinę lepszym. Jesteście wyjątkowi! 💛🤝

                        •  
                      •  
                        • Świąteczne niespodzianki!

                        •  
                           
                           
                           
                           
                           
                           

                          Wszyscy lubimy otrzymywać miłe niespodzianki. O tym pamiętają uczniowie klas ósmych naszej szkoły, którzy wraz z panią Joanną Bulak w dniu 11 grudnia 2025 r. zorganizowali upominki dla podopiecznych Domu Dziecka w Zamościu. Dzieci bardzo ucieszyły się z otrzymanych prezentów. W podziękowaniu obdarzyły wolontariuszy serdecznymi, noworocznymi życzeniami i piękną, orzechową choinką. Pozdrawiamy serdecznie Dzieci i Młodzież o życzliwych sercach.

                          Tekst i zdjęcia: J. Bulak

                           
                           
                           
                           
                           
                           
                        •  
                      •  
                        • Świąteczny kiermasz charytatywny

                        •  

                          Dnia 9 grudnia 2025 roku odbył się w naszej szkole coroczny świąteczny kiermasz charytatywny, który nawiązywał do tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych – Weihnachtsmarkt. Na odwiedzających czekały pyszne ciasta upieczone przez uczniów klasy 7a i 5c.

                          Wydarzenie zostało zorganizowane przez klasę 7a pod opieką pani Bożeny Pintal, nauczycielki języka niemieckiego i pani Agnieszki Bielak, nauczycielki języka polskiego.

                          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dzięki waszej hojności udało nam się zebrać kwotę 707,40 zł. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt zamojskiego schroniska na Karolówce.

                          Tekst: Bożena Pintal, zdjęcia: Agnieszka Bielak, Bożena Pintal

                        •  
                      •  
                        • Ogólnopolska akcja charytatywna „Tak. Pomagam!”

                        •  

                          W dniach: 5 i 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną „Tak. Pomagam!”. W ramach przedświątecznej zbiórki żywności, młodzież z klas ósmych pełniła dyżury w lokalnym sklepie. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości wolontariuszy oraz wsparcia wielu osób, które podzieliły się żywnością, udało się zgromadzić znaczną ilość produktów, które w najbliższym czasie przekazane zostaną potrzebującym rodzinom oraz seniorom.

                          Cieszymy się, że razem możemy tworzyć przestrzeń w której dobro jest jedną z najcenniejszych wartości człowieka.

                          Opiekunowie wolontariatu: Karolina Martyniuk-Sokołowska, Barbara Saj, Joanna Bulak, Jan Szwal. Dziękujemy!!!

                        •  
                      •  
                        • Podaruj kartkę na święta

                        •  

                          🌟 Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w świątecznej akcji charytatywnej! 🌟
                          Zachęcamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli do wykonania świątecznych kartek, które w tym wyjątkowym czasie trafią do pacjentów zamojskich szpitali.
                          Każda własnoręcznie przygotowana kartka będzie pięknym gestem wsparcia, dobrym słowem i promykiem radości dla osób spędzających święta w szpitalu.
                          💖 Dołączcie do naszej akcji – dobro powraca! 💖
                          Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność! 

                        •  
                      •  
                        • Wycieczka do Lublina kl. 4a

                        •  
                           
                           

                          Klasa 4a spędziła wspaniały dzień w Lublinie! 🌟 Spacerowaliśmy po Starym Mieście, zwiedziliśmy Zamek Lubelski i Muzeum na Zamku, a w centrum Pigcasso mogliśmy tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

                          To miejsce łączy edukację, zabawę i sztukę w niezwykły sposób! Wycieczka pełna historii, kreatywności i świetnej zabawy! 🏰🎨

                        •  
                      •  
                        • Razem na Święta w Zamościu

                        •  

                          Miło nam poinformować, że delegacja uczniów naszej szkoły dnia 4 grudnia 2025 roku dołączyła do integracyjnej akcji „Razem na Święta w Zamościu” pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

                          Celem świątecznej inicjatywy jest wspólne przystrojenie choinki ręcznie wykonanymi ozdobami przez najmłodszych mieszkańców Zamościa.

                          Było nam niezmiernie miło, że Pan Prezydent Rafał Zwolak wspomógł nas w pięknej i radosnej akcji „Razem na Święta w Zamościu”.

                          Tekst i zdjęcia: koordynator akcji Anna Sawiniec - Szczech

                        •  
                      •  
                        • Mikołajki w klasie 4b

                        •  

                          Mikołajki w klasie 4b były w tym roku wyjątkowe. Uczniowie postanowili podzielić się dobrem tam, gdzie jest ono naprawdę potrzebne. Cała klasa wybrała się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu, aby zostać Mikołajami… dla czworonożnych podopiecznych placówki.

                          Dzieci przekazały karmę oraz wiele przydatnych akcesoriów. Z ogromnym zaangażowaniem pomagały i z ciekawością poznawały historie mieszkających tam zwierząt.

                          Taka forma świętowania Mikołajek to nie tylko gest dobroci, ale także ważna lekcja wrażliwości.

                          Tekst i zdjęcia: A. Józefko

                        •  
                      •  
                        • Firma Base przekazała nam nowoczesny sprzęt

                        •  
                           
                           

                          5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – uroczyste przekazanie nowoczesnego sprzętu multimedialnego przez firmę Base w ramach akcji Base4School.

                          Tego dnia przedstawiciele firmy – Pani Katarzyna Karp oraz Pan Kamil Kapłon – stali się dla uczniów prawdziwymi świętymi Mikołajami, obdarowując szkołę niezwykle cenną darowizną. Dzięki ich zaangażowaniu placówka wzbogaciła się o sprzęt, który podniesie jakość nauczania, uatrakcyjni różnorodne zajęcia prowadzone przez szkołę.

                          Akcja Base4School ma na celu wspieranie placówek edukacyjnych poprzez doposażanie ich w nowoczesne technologie – w SP7 jej efekty będą odczuwalne natychmiast. Nowoczesne monitory interaktywne oraz komputery trafiły do sal lekcyjnych i pracowni, gdzie będą wykorzystywane zarówno podczas zajęć dydaktycznych, jak i przy realizacji projektów edukacyjnych.

                          Uczniowie i nauczyciele przyjęli niespodziankę z ogromnym entuzjazmem. Szkoła Podstawowa nr 7 składa serdeczne podziękowania darczyńcom, zaznaczając, że przekazane wyposażenie będzie służyć uczniom przez wiele lat, wspierając ich w rozwijaniu pasji, umiejętności i kreatywności.

                          Tekst: I. Zgnilec, film: S. Perzyńska, zdjęcia: A.Wosiek

                        •  
                      •  
                        • Zamość - Szach Tour 2025

                        •  

                          W środę 03.12.2025r. odbył się kolejny, a zarazem ostatni turniej Amatorskiej Ligii Szachowej „Zamość Szach Tour 2025". Nasi reprezentanci dzielnie walczyli z przeciwnikami, czego dowodem jest zdobyty puchar i medale.

                          Indywidualnie 3 miejsce zdobył Marcel Świca z klasy 7a, równocześnie grupowo 3 miejsce zdobyli chłopcy z klas 4-8.

                          Gratulujemy!

                          Tekst i zdjęcia: A. Morawska

                        •  
                      •  
                        • Paczka dla bliźniego

                        •  

                          Nasza placówka włącza się w świąteczną akcję „Paczka dla bliźniego”, której celem jest pomoc osobom potrzebującym.

                          Zbieramy produkty do 17 grudnia. Podczas świątecznych zakupów można zakupić produkty spożywcze z długim terminem przydatności, takie jak: produkty sypkie, konserwy, oleje, dżemy, słodycze, zabawki dla dzieci, środki chemiczne i higieniczne. Z zebranych artykułów powstaną paczki dla najbardziej potrzebujących.

                          Zachęcamy do przynoszenia produktów do swoich wychowawców. Koordynatorzy akcji będą regularnie odbierać zebrane rzeczy z sal.

                          Dziękujemy za każdy gest dobroci i wsparcie akcji! 🎄💙

                          „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.”

                          - Albert Schweitzer

                          Koordynatorzy: Katarzyna Zubiak, Agnieszka Burak

                        •  
                      •  
                        • Uczniowie naszej szkoły zdobywają prestiżowe certyfikaty!

                        •  

                          29 listopada Tymon Rogała z klasy 4a oraz ubiegłoroczna absolwentka Martyna Zgnilec wraz z nauczycielką p. Marleną Szczepanek wzięli udział w uroczystej gali wręczenia certyfikatów zorganizowanych przez szkołę językową Helen Doron.  Nasi uczniowie pomyślnie zdali prestiżowy egzamin językowy o międzynarodowej randze, wykazując się wspaniałą wiedzą z języka angielskiego.

                          Egzaminy Cambridge są dostosowane do wieku i poziomu ucznia. Obejmują różne stopnie zaawansowania językowego, od Starters, Movers, Flyers dla młodszych dzieci, aż po A2 Key, B1 Preliminary, B2 First, C1 oraz C2. Aby uzyskać certyfikat, należy przystąpić do egzaminu w autoryzowanym centrum, gdzie sprawdzane są umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia. Certyfikaty Cambridge są ważne bezterminowo i stanowią świetny atut w dalszej edukacji.

                          Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

                          Tekst i zdjęcia: M. Szczepanek

                        •  
                      •  
                        • Dzień Tabliczki Mnożenia

                        •  

                          W naszej szkole 27 listopada obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV i V wykorzystywali swoje umiejętności związane z tabliczką mnożenia rozszyfrowując wróżby andrzejkowe. Uważnie i z ciekawością odczytywali zawarte we wróżbach hasła. Wielu uczniów podjęło wyzwanie, aby samodzielnie zaszyfrować swoje wiadomości lub zagadki koleżankom lub nauczycielom. Dobra zabawa pozwoliła na dokładniejsze utrwalenie ważnej umiejętności.

                          Tekst i zdjęcia: M Wilkołazka 

                    • Erasmus+ „Water Unites Us” – włoska przygoda uczniów SP7

                    •  

                      Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Erasmus+ „Water Unites Us”, który odbył się we Włoszech. Podczas wizyty poznali dwie partnerskie szkoły, brali udział w warsztatach dotyczących wody, ekologii i wpływu plastiku na środowisko, a także wspólnie tworzyli kreatywne prace – m.in. koszulki inspirowane tematyką projektu.

                      Zwiedzili Benevento i Bacoli, odkrywając m.in. rzymskie zabytki, takie jak Łuk Trajana czy monumentalne cysterny Piscina Mirabilis. Nie zabrakło integracji, włoskiej gościnności, wspólnych zabaw oraz uroczystego wręczenia certyfikatów.

                      Wyjazd był pełen współpracy, kultury i inspirujących doświadczeń, które na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. 🇪🇺💙

                      Tekst: L.Mróz, zdjęcia: L.Mróz, A.Luchowska

                    •  
                  •  
                    • Przedświąteczne warsztaty w kl. 2b z p. Joanną Krzyżanek

                    •  

                      Dzień 25 listopada był dla klasy 2b wyjątkowy. Odwiedziła nas pani Joanna Krzyżanek, znana i lubiana autorka książek dla dzieci. Jej wizyta była dla wszystkich ogromną niespodzianką i od pierwszych chwil wniosła do naszej sali mnóstwo radości oraz świątecznego ciepła.

                      Pani Joanna poprowadziła magiczne, przedświąteczne warsztaty, podczas których dzieci tworzyły piękne, tekturowe domki świąteczne. W sali panowała twórcza wrzawa, śmiech i ekscytacja – dokładnie taka atmosfera, jaką lubimy najbardziej.

                      Autorka podzieliła się z dziećmi wzruszającymi wspomnieniami z własnego, dziecięcego oczekiwania na święta. Jej opowieści sprawiły, że wszyscy poczuliśmy jeszcze bardziej wyjątkowy klimat nadchodzących dni.

                      Z całego serca dziękujemy pani Joannie za to spotkanie, za czas, serdeczność i inspirację. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

                      Tekst: S. Perzyńska, zdjęcia S.Perzynska, A. Wysocka

                    •  
                  •  
                    • Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy szkolnej

                    •  

                      21 listopada każdego roku obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym dniem promowana jest uprzejmość, dialog i pozytywne relacje międzyludzkie. W świetlicy szkolnej cały tydzień uczniowie starali się być dla siebie życzliwi i uprzejmi, wszak życzliwość ważna jest na co dzień, nie tylko od święta.

                      Podczas pogadanek i rozmów starali się określić cechy człowieka życzliwego. Na podstawie filmów edukacyjnych uświadomili sobie jak ważną wartością jest życzliwość, uprzejmość, dobre słowo i bezinteresowna pomoc. W czasie zajęć wychowankowie słuchali bajek o życzliwości, tworzyli „łańcuchy i drzewka życzliwości’’, wykonali wspólny, grupowy plakat, rozwiązywali quizy, krzyżówki oraz wykreślali synonimy związane z tematyką akcji. Podczas wspólnych zabaw doświadczali ile w codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia i jak miłą i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

                      Więc bądźmy uprzejmi i życzliwi już zawsze!

                       

                      Tekst: B.Stasiuk, zdjęcia: A.Berej, B.Stasiuk, B.Kołtun

                       

                    •  
                  •  
                    • Złap Życzliwość i Podaj Dalej

                    •  

                      20 listopada w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja pod hasłem „Złap Życzliwość i Podaj Dalej”.

                      Jej głównym celem było uwrażliwienie społeczności szkolnej na dobro, zauważanie potrzeb innych oraz dzielenie się życzliwością na co dzień. Tegoroczna edycja miała również wymiar charytatywny — wszystkie zebrane środki przeznaczymy na wsparcie pacjentów Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

                      Ten dzień był pełen uśmiechu, ciepłych gestów i serdecznych słów. W szkole działała kawiarenka z pysznymi ciastami, przygotowanymi przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać aż 1300 zł, które w całości trafią do hospicjum.

                      Powstało również kilka tematycznych kącików, z których każdy cieszył się dużym zainteresowaniem:

                      • Poczta Życzliwości – uczniowie tworzyli własnoręczne kartki, które wrzucali do skrzynki, by podarować je innym.

                      • Kącik Dobrego Słowa – każdy mógł wylosować dobre słowo lub przesłać je dalej, szerząc pozytywną energię.

                      • Kącik fotograficzny – miejsce pełne zabawnych rekwizytów, gdzie powstawały radosne zdjęcia.

                      To był cudowny dzień, który pokazał, że dobro naprawdę potrafi krążyć — wystarczy podać je dalej.

                      Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i rodzicom za wsparcie, pomoc i piękne serca.💛💛💛

                      Ponadto nasi wolontariusze przygotowali wyjątkowe kartki, które już wkrótce zostaną przekazane na ręce Hospicjum Santa Galla.

                      Uczniowie nagrali także specjalny filmik z życzeniami dla podopiecznych Hospicjum, chcąc przekazać im słowa otuchy, wsparcia i ciepła.

                      Razem możemy więcej! ❤️

                      Tekst i zdjęcia: K. Martyniuk-Sokołowska

                    •  
                  •  
                    • Obchody Święta Dziękczynienia w klasie 6c

                    •  

                      W czwartek 20.11.2025 r. uczniowie klasy 6c wzięli udział w wyjątkowych obchodach Święta Dziękczynienia. Podczas zajęć zaprezentowali przygotowane wcześniej projekty dotyczące historii tego święta, jego tradycji oraz współczesnych sposobów świętowania w Stanach Zjednoczonych.

                      Dla uatrakcyjnienia zajęć część uczniów przebrała się za pielgrzymów lub rdzennych mieszkańców Ameryki. Przebrania miały charakter edukacyjny i pomagały uczniom lepiej zrozumieć omawiany temat.

                      Wspólna praca i kreatywność uczniów sprawiły, że zajęcia były nie tylko pouczające, lecz także pełne dobrej zabawy. Klasa 6c już planuje kolejne projekty kulturowe!

                      Tekst i zdjęcia: L.Mróz

                    •  
                  •  
                    • Sukces w pływaniu

                    •  
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       

                      W dniu 18.11.2025 na krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zawody w pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców na szczeblu rejonowym. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów.

                      Zuzanna Ł. zajęła 2 miejsce stylem grzbietowym i uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który przebędzie się w Lublinie.

                      Gratulacje dla całej ekipy!!!

                      Tekst i zdjęcia: P. Biłant

                       
                       
                       
                       
                    •  
                  •  
                    • Ekologiczne sukcesy naszych uczniów!

                    •  

                      14 listopada w Sali Consulatus w zamojskim Ratuszu odbyła się uroczysta gala podsumowująca miejskie konkursy ekologiczne, w których uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i wiedzą przyrodniczą.

                      „Zamość – miasto przyjazne jeżom”

                      W konkursie plastycznym poświęconym ochronie jeży w środowisku miejskim znakomicie zaprezentowały się klasy 2a 4c. Uczniowie przygotowali grupowe plakaty ukazujące, jak ważną rolę pełnią jeże w ekosystemie oraz jak możemy im pomagać – szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

                      Nad powstaniem zwycięskich prac czuwali nauczyciele:
                      p. Agnieszka Dybzińska oraz p. Anna Sawiniec-Szczech.
                      Nagrodą dla naszej szkoły będzie domek dla jeży, który już wkrótce pojawi się na szkolnym terenie. Konkurs zorganizowało Miasto Zamość we współpracy z firmą Castorama.

                      „Czyste powietrze oczami dziecka”

                      Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Zamość ogłosił także konkurs promujący troskę o środowisko i jakość powietrza. 14 listopada – w Dniu Czystego Powietrza – poznaliśmy jego laureatów, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

                       

                      1. Kornelia Muszyńska klasa 1a
                      2. Oliwia Zaręba klasa 2a
                      3. Lena Malczewska  klasa 2c
                      4. Kaja Borowska klasa 3a
                      5. Zuzanna Urbańczyk klasa 3a
                      6. Aleksander Solski klasa 5b

                      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

                      Opracowanie: Anna Sawiniec- Szczech, Agnieszka Dybzińska

                    •  
                  •  
                    • Sukcesy naszych uczniów w karate!

                    •  

                      Z dumą informujemy o świetnych wynikach naszych reprezentantów w ostatnich zawodach karate.

                      🏆 Mikołaj S. (klasa 2B)

                      • II miejsce – kategoria Kumite

                      • IV miejsce – kategoria Kata

                      🏆 Artur S. (klasa 7B)

                      • II miejsce – kategoria Kumite

                      • II miejsce – kategoria Kata

                      Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczniom i życzymy dalszych sportowych sukcesów! 👏🎉🥋

                    •  
                  •  
                    • Kolorowa matematyka w 5b

                    •  

                      Uczniowie klasy 5b „zatrudnili” kolory do nauki matematyki. Aby lepiej zapamiętać własności liczb na zajęciach rozwijających kreatywność stworzyli lapbooki. W lapbookach umieszczali informacje o cechach podzielności liczb, liczbach pierwszych i złożonych, rozkładzie liczb na czynniki pierwsze oraz o odnajdywaniu NWD i NWW.

                      Praca przy tworzeniu pomocy naukowych w kreatywny sposób zamieniła się w kolorową zabawę. Uczniowskie pomysły pomogły utrwalić wiedzę w przyjazny sposób.

                      Tekst i zdjęcia: M Wilkołazka

                    •  
                  •  
                    • Konkurs recytatorski dla klas 1-3

                    •  

                      14 XI 2025 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt. „Barwy jesieni”, który zgromadził liczne grono uczniów oraz nauczycieli zachwyconych pięknem słowa i jesiennej atmosfery. Uczestnicy zaprezentowali wiersze polskich poetów, a ich interpretacje były pełne emocji, wrażliwości i twórczego podejścia do tekstu.

                      Mali artyści zaprezentowali wiersze, w których motywem przewodnim była jesień. Niektórzy pokusili się o przebranie i rekwizyty.

                      Scenę wypełniły barwy jesieni, liście, grzybki, dynie oraz strach na wróble, co stworzyło idealne tło do artystycznych wystąpień.

                      Wyłoniono następujące miejsca:

                      Klasy 1

                      1 miejsce Kornelia K. kl. 1b

                      2 miejsce Nina K. kl.1a

                      Klasy 2

                      1 miejsce Anna K. kl. 2b

                      2 miejsce Yeva S. kl. 2b

                      3 miejsce Pola F. kl. 2c

                      Klasy 3

                      1 miejsce Kaja B. kl. 3a

                      2 miejsce Zofia S. kl. 3a

                      3 miejsce Zuzanna U. kl. 3a

                      Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz pochwałę do dziennika, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia. Już teraz czekamy na kolejną edycję konkursu.

                      Tekst: B. Stasiuk, K. Różycka, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                    •  
                  •  
                    • 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

                    •  

                      Na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się główne obchody upamiętniające 107. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, oświaty, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście i licznie zebrani mieszkańcy miasta.

                      Podczas uroczystości miał miejsce ceremoniał wojskowy oraz złożenie wieńców w hołdzie poległym. Naszą szkołę reprezentowali Pani Dyrektor - Alicja Dubel, Pani Wicedyrektor - Iwona Zgnilec wraz z Pocztem Sztandarowym oraz nauczyciele i uczniowie poszczególnych klas. 

                      Tekst i zdjęcia: A. Józefko

                    •  
                  •  
                    • Akademia z okazji Święta Niepodległości

                    •  

                      10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia patriotyczna z okazji Święta Niepodległości.

                      W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 6c oraz 5a, pieśni wykonywał szkolny chór. Aktorzy zabrali widzów w podróż przez najważniejsze wydarzenia z historii Polski, aby wspólnie je zrozumieć i docenić wolność, jaką możemy cieszyć się w obecnych czasach. Podróż ta pomogła również zrozumieć młodym ludziom sens obchodzenia świąt narodowych i wspominania dawnych wydarzeń. Kolorowe stroje, liczne dialogi i scenki z różnych epok sprawiły, że uczniowie oglądali przedstawienie z uwagą i zaciekawieniem.

                      Wielkie brawa dla młodych aktorów, którzy wytrwale ćwiczyli swoje role i tak pięknie zagrali podczas szkolnych uroczystości.

                      Tekst: K. Lalik, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                    •  
                  •  
                    • Spotkanie z Panią Barbarą Szleszyńską-Malec

                    •  

                      10.11.2025 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Barbarę Szleszyńską-Malec - przedstawicielkę Związku Sybiraków.

                      Pani Barbara uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, a następnie spotkała się z uczniami klas VI-VIII na wyjątkowej, wzruszającej lekcji historii. Podczas spotkania opowiedziała o swoich przeżyciach z czasów zesłania oraz o losach swojej rodziny. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali tej niezwykłej opowieści i zadawali dojrzałe, poruszające pytania.

                      Kilka dni wcześniej w naszej szkole odbył się konkurs „Kartka dla Sybiraka". Uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami i słowami wdzięczności. Podczas dzisiejszego spotkania prace te zostały wręczone Pani Barbarze Szleszyńskiej-Malec – jako wyraz szacunku, pamięci i podziękowania za Jej świadectwo historii.

                      To spotkanie stało się dla nas niezwykłą lekcją patriotyzmu, pamięci i szacunku wobec historii naszego narodu.

                      Jesteśmy wdzięczni Pani Barbarze za obecność, za świadectwo odwagi i za to, że podzieliła się z nami tak cennymi wspomnieniami.

                      To był dla całej naszej społeczności ogromny zaszczyt.

                      Tekst: K.Martyniuk-Sokołowska, zdjęcia: K.Martyniuk-Sokołowska, E.Mielniczuk

                    •  
                  •  
                    • Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

                    •  

                      11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach niewoli.

                      Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach historii Polski.  Jest to ważna data dla każdego Polaka, będąca symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.

                      Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć.

                      W czasie zajęć edukacyjno – wychowawczych uczniowie zapoznali się z historią tego święta i poznali drogę Polski do odzyskania niepodległości. Nasi wychowankowie oglądali  prezentacje multimedialne: 

                      • „11 Listopada Święto Niepodległości”.
                      • „Dzień Niepodległości”
                      • „Polskie Symbole Narodowe – Polak Mały”

                       W trakcie zajęć czytelniczych  uczniowie czytali i omawiali  wiersze o tematyce patriotycznej:

                      • Cz. Janczarski „Barwy ojczyste”
                      • K. Brykczyński „11 listopada”
                      • K.Bayer i A.Wacławski „Niepodległość”
                      • W. Bełza „Kto ty jesteś” 
                      • L.Wiszniewski ”Jedenasty listopada”

                      Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski oraz biało – czerwone kotyliony, śpiewali hymn Polski ”Mazurek Dąbrowskiego” i piosenki o tematyce patriotycznej.

                      Wszystkie te zajęcia miały na celu  kształtowanie u naszych wychowanków postaw patriotycznych, poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej oraz emocjonalnych uczuć w  stosunku do Ojczyzny, a także wyrażenie szacunku dla symboli narodowych.

                      Tekst: B.Kołtun, zdjęcia: B.Kołtun, A.Berej, B.Stasiuk

                    •  
                  •  
                    • Projekt: Ciało człowieka – odkrywamy, jak jesteśmy zbudowani!

                    •  

                      Uczniowie klas 2 zamienili się w małych naukowców i artystów!

                      W grupach tworzyli plakaty z puzzli przedstawiające ludzkie ciało. Każda drużyna z ogromnym zaangażowaniem oznaczała najważniejsze organy – serce, płuca, jelita i wątrobę.

                      Podczas pracy dzieci dowiedziały się, jak ważne zadania pełni każdy z narządów i jak razem tworzą wspaniały, żywy organizm – człowieka!

                      Było dużo współpracy, śmiechu i ciekawostek o tym, co kryje się pod naszą skórą.

                      Tekst i zdjęcia: M. Olszewska, A. Dybzinska, S. Perzyńska

                    •  
                  •  
                    • Rozstrzygnięcie konkursu „Jesteśmy Polką i Polakiem”

                    •  

                      6 listopada 2025 r. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu zorganizowała konkurs piosenki patriotycznej dla zamojskich przedszkolaków pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wydarzenie miało na celu kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie zainteresowań dzieci polską kulturą, tradycjami i muzyką oraz budzenie dumy z bycia Polakiem.

                      Występy uczestników odbyły się w naszej szkole i dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń oraz radości. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem prezentowali utwory o tematyce patriotycznej, zachwycając publiczność swoim talentem i dziecięcą szczerością.

                      Po wysłuchaniu wszystkich występów komisja konkursowa w składzie: pani Dorota Mach, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, pani Marta Słomianowska, wieloletni nauczyciel naszej szkoły, pani Magdalena Sałamacha-Kostrubała, nauczyciel muzyki, oraz pani Anna Sokalska-Wosiek, nauczyciel naszej szkoły wyłoniła laureatów.

                      Pierwsze miejsce zdobyła Ligia Pawelska z Przedszkola „Słoneczko”, drugie miejsce zajął Dominik Płoszaj z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Zamościu, a na trzecim miejscu uplasowała się Alicja Halinowska z Przedszkola „For Kids” w Zamościu.

                      Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zwyciężczyni konkursu jeszcze raz zaprezentuje swój utwór podczas apelu z okazji Dnia Niepodległości, który odbędzie się w naszej szkole 10 listopada 2025 to.

                      W konkursie wzięły udział także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Zamościu, Przedszkola Miejskiego nr 4 w Zamościu, Przedszkola Miejskiego nr 15 w Zamościu, Przedszkola „Smart School” oraz Przedszkola Miejskiego nr 8 w Zamościu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych występów i ogromnego zaangażowania.

                      Nad przebiegiem konkursu czuwała nasza pani dyrektor Alicja Dubel, a piękne dekoracje przygotowała pani Anna Sawiniec-Szczech.

                      Organizacją wydarzenia zajęły się pani Magdalena Olszewska, pani Sylwia Perzyńska oraz pani Agnieszka Burak.

                      Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolom biorącym udział w konkursie, nauczycielkom przygotowującym dzieci do występów oraz dyrekcji przedszkoli, która swoją obecnością uświetniła to wyjątkowe wydarzenie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

                      Tekst: S. Perzyńska, zdjęcia: S. Perzyńska, A. Sokalska-Wosiek, M. Olszewska

                    •  
                  •  
                    • Konkurs recytatorski dla kl. IV-VIII

                    •  
                       
                    •  
                  •  
                    • Lekcja o Funduszach Europejskich IX

                    •  

                      W listopadzie br. uczniowie klas VIII naszej szkoły zrealizowali na lekcjach wiedzy o społeczeństwie kolejną edycję projektu edukacyjnego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Lekcja o Funduszach Europejskich IX”.

                      Tegoroczna edycja zainteresowała uczniów robotyką i programowaniem, wspierając rozwój kompetencji kluczowych dla przyszłości rynku pracy. „Siódemka” zakwalifikowana do udziału w projekcie otrzymała bezpłatne materiały dydaktyczne, w tym roboty Edison V3, klocki konstrukcyjne, scenariusze zajęć oraz broszury edukacyjne.

                      Integralną częścią projektu jest konkurs „Robot na 6-tkę”, w którym uczniowie zaprezentują własne prototypy robotów.

                       Tekst i zdjęcia: koordynator projektu Anna Sawiniec – Szczech

                       

                    •  
                  •  
                    • Roztańczone środy w naszej szkole!

                    •  

                      Zamiast siedzieć z telefonem w ręku, nasi uczniowie spędzają czas aktywnie – tańcząc!

                      Każda środa to porcja świetnej muzyki, ruchu i dobrej energii. Wspólnie uczymy się nowych kroków, rozwijamy pasje i przede wszystkim – świetnie się bawimy! 😄

                      Tekst: Sylwia Perzyńska, zdjęcia: Anna Olech-Bartoń

                    •  
                  •  
                    • Dzień Kanapki w klasach I - III

                    •  

                      3 listopada uczniowie z klas I – III obchodzili święto najpopularniejszej przekąski – kanapki. Dzień ten upamiętnia Johna Montagu, czwartego hrabiego Sandwich, który jest uznawany za pomysłodawcę kanapki.

                      Kanapka to jedno z najprostszych i najsmaczniejszych przekąsek, po które chętnie sięgamy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. W zależności od strony świata przygotowywane są na różne sposoby. Towarzyszy nam codziennie, przygotowywana na różne sposoby. Podawana na śniadanie, lunch i kolację, idealnie smakuje z ulubionymi dodatkami – od mięs, po warzywa i sosy.

                      Również przepis na kanapkę jest bardzo prosty. Wystarczy tylko pieczywo i dodatki, które dają ogromną przestrzeń dla smakowej kreatywności.  A pomysłów naszym uczniom nie brakowało.

                      Na początku dzieci przygotowywały miejsca pracy, wspólnie z nauczycielami omówiły zasady higieny i bezpieczeństwa, rozmawiały o zdrowym odżywianiu i składnikach, jakie pojawią się na ich kanapkach. Następnie z wielkim zaangażowaniem przygotowywały kolorowe przekąski.

                      Finałem było wspólne degustowanie wykonanych przysmaków.

                      Opracowanie: B. Greszta, zdjęcia: Wychowawcy klas

                       

                    •  
                  •  
                    • Sukcesy w 29. Jesiennym Konkursie Recytatorskim

                    •  

                      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29. Jesiennym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Zamojskim Domu Kultury. Młodzi recytatorzy zaprezentowali swoje talenty w pięknej, jesiennej scenerii, w atmosferze skupienia, emocji i artystycznej wrażliwości.

                      Z dumą informujemy, że Ania Kabasińska z klasy 2b zdobyła nagrodę oraz nominację do etapu wojewódzkiego w kategorii klas I–III. W kategorii klas IV–VI Karolina Łaszkiewicz z klasy 5a otrzymała nagrodę jury, a Kaja Borowska z klasy 3a – wyróżnienie.

                      Szkołę reprezentowały również: Zuzia Urbańczyk, Amelka Pawlik, Ania Magryta oraz Lena Chmiel, które z wielkim zaangażowaniem i pasją zaprezentowały wybrane utwory literackie, pokazując doskonałe przygotowanie, kulturę słowa i wrażliwość artystyczną.

                      Uczennice do konkursu przygotowały: Agnieszka Wysocka, Edyta Wilczyńska-Krawiec, Anna Józefko, Agnieszka Dybzińska i Iwona Sarzyńska.

                      Gratulujemy!!!

                      Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                    •  
                  •  
                    • Podsumowanie konkursu „Kapelusz Pani Jesieni"

                    •  

                      Za nami rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kapelusz Pani Jesieni", w którym udział wzięły zamojskie przedszkola. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych i pomysłowych prac – każda z nich zachwycała kolorami, kreatywnością i jesiennym klimatem! 🌾🎨

                      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 🏆

                      Każde dziecko otrzymało równorzędną nagrodę, bo każde z nich włożyło w swoją pracę serce i wyobraźnię. 💛

                      Podczas podsumowania konkursu odbył się występ artystyczny uczniów klasy 2b pod kierunkiem p. Agnieszki Wysockiej i p. Sylwii Perzyńskiej oraz chóru „Forte", którzy wprowadzili wszystkich w wyjątkowy, jesienny nastrój. 🎶🍂

                      Nad oprawą muzyczną czuwała p. Magdalena Sałamacha- Kostrubała.

                      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz Sali Zabaw „Nemo" za wsparcie i ufundowanie nagród dla uczestników.

                      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, uśmiechy i wspólne świętowanie piękna jesieni!

                      Wspaniałą dekorację, która wprowadziła wszystkich w piękny, jesienny nastrój w wykonała p. Anna Sawiniec Szczech. 

                      Tekst: A. Burak, K. Zubiak, E. Mielniczuk, A. Bielak, zdjęcia: M. Olszewska

                    •  
                  •  
                    • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

                    •  

                      Zbliżają się szczególne listopadowe dni, będące wyrazem pamięci, refleksji a także zadumy.

                      1 listopada przypada bowiem uroczystość Wszystkich Świętych, natomiast 2 listopada - Dzień Zaduszny zwany Zaduszkami.

                      W tym czasie odwiedzamy cmentarze, aby ozdobić kwiatami groby swoich bliskich, zapalić znicze i pomodlić się w ich intencji. Pamiętamy także o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny, o samotnych żołnierskich mogiłach.

                      W związku z tym w świetlicy szkolnej zostały zrealizowane zajęcia, podczas których nasi wychowankowie uczestniczyli w rozmowach i pogadankach o tym, w jaki sposób należy zachować się na cmentarzu oraz jak dbać o groby bliskich nam osób. Nauczyciele omówili z dziećmi tradycję dnia Wszystkich Świętych oraz Zaduszek, sposoby uczczenia tych świąt oraz zapoznali je z różnicami pomiędzy tymi świętami.Celem tych rozmów było również wyrabianie i kształtowanie u uczniów właściwego stosunku do miejsc pamięci narodowej.

                      Uczniowie uczestniczyli w projekcjach filmów edukacyjnych, czytali i omawiali wspólnie z wychowawcami wiersze, a w ramach zajęć plastyczno-technicznych kolorowali pastelami i malowali farbami rysunki związane z Dniem Wszystkich Świętych.Wykonywali także różnymi technikami plastycznymi znicze i lampiony zaduszkowe oraz kompozycje jesienne z kolorowych liści.

                      Tekst: B.Kołtun, zdjęcia: B.Kołtun, A.Berej, B.Stasiuk

                    •  
                  •  
                    • Sukces w Turnieju Amatorskiej Ligi Szachowej

                    •  

                      Kolejny turniej Amatorskiej Ligi Szachowej odbył się 28 października 2025 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. Wśród uczestników turnieju nie zabrakło również reprezentacji „Siódemki”.

                      W kategorii klas 1-3 Maria Lewkowicz wywalczyła III miejsce. Drużynowo grupa młodsza zajęła również III miejsce. W kategorii klas 4-8 drużynowo Siódemka zajęła tym razem IV miejsce.

                      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym turnieju.

                      Tekst i zdjęcia: J. Bekas

                • Dziewczyny też grają w piłkę!

                •  

                  W naszej szkole odbywają się zajęcia z piłki nożnej dla dziewczynek z klas I-II.

                  Podczas zajęć dziewczynki uczą się podstaw techniki piłkarskiej: prowadzenia piłki, podań, przyjęć, strzałów na bramkę oraz zasad fair play. Ważnym elementem treningów są także gry i zabawy ruchowe, które rozwijają kondycję, refleks i umiejętność współpracy w zespole.

                  Zajęcia odbywają się w atmosferze wsparcia i radości – każda uczestniczka ma szansę spróbować swoich sił, rozwijać swoje umiejętności i po prostu dobrze się bawić. Dla wielu dziewczynek to nie tylko sport, ale również okazja do poznania nowych koleżanek i odkrycia sportowej pasji.

                  Tekst i zdjęcia: Anna Olech-Bartoń

                •  
              •  
                • Zaczarowana jesień

                •  
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   

                  We wrześniu i październiku uczniowie klas drugich uczestniczyli w cyklu zajęć plastycznych pod hasłem „Zaczarowana jesień”.

                  Podczas spotkań dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność, tworząc barwne prace inspirowane jesienną przyrodą. Wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, uczniowie przedstawiali piękno tej niezwykłej pory roku.

                  Zajęcia dostarczyły wiele radości i stały się okazją do wspólnej, twórczej zabawy.

                  Tekst i zdjęcia: Wychowawcy kl. 2

                   
                   
                   
                   
                •  
              •  
                • Klasa 3a bierze udział w zazielenianiu miasta

                •  

                  23 października 2025 roku klasa 3a wraz z wychowawczynią klasy Iwoną Sarzyńską brała udział w wyjątkowym wydarzeniu zazieleniania miasta Zamość, która odbyła się pod patronatem prezydenta miasta. Uczniowie sadzili krokusy przyczyniając się do zwiększenia bioróżnorodności i piękna naszej okolicy. To wydarzenie było wspaniałą lekcją przyrody i zaangażowania społecznego.

                  Tekst i zdjęcia: Iwona Sarzyńska

                •  
              •  
                • Więcej sportu=lepsze wyniki w nauce!

                •  

                  Klasy 1a i 1b biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Zdrowo i Sportowo”. Założeniem programu jest uświadamianie jak ważna jest aktywność fizyczna dla sukcesów w nauce! Informuje oraz uczy, że regularny ruch poprawia koncentrację, wspiera pamięć i zwiększa kreatywność. Dzięki ćwiczeniom mózg lepiej pracuje, a dzieci mają więcej energii do przyswajania wiedzy.

                •  
              •  
                • Nagrody i odznaczenia dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły

                •  

                  W dniu 21 października 2025 roku w murach Centrum Kultury Filmowej w Zamościuodbyła się wyjątkowa uroczystość – gala wręczenia nagród i odznaczeń dla osób zasłużonych dla oświaty. Wydarzenie to miało niezwykle podniosły charakter, a płynące ze sceny słowa uznania, wdzięczności i gratulacji stanowiły wyraz najwyższego szacunku dla pracy nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, którzy z pasją, oddaniem i sercem kształtują młode pokolenia.

                  W gronie wyróżnionych znaleźli się również nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu, których codzienna praca, zaangażowanie i nieustanne dążenie do doskonałości stanowią wzór służby na rzecz edukacji:
                  Pani Edyta Wilczyńska-Krawiec – Nagroda Ministra Edukacji Narodowej
                  Pani Anna Sawiniec-Szczech – Nagroda Lubelskiego Kuratora Oświaty
                  Pani Renata Dudek-Kowalska - Medal Złoty za Długoletnią Służbę
                  Pani Marta Kuryło – Medal Złoty za Długoletnią Służbę
                  Pani Małgorzata Drozd – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
                  Pani  Teresa Przegon – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę
                  Pani Agnieszka Dybzińska – Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
                  Te wyróżnienia są dowodem uznania dla wieloletniej pracy, poświęcenia i pasji, z jaką nasi pracownicy realizują swoje powołanie. Ich sukcesy i postawa są źródłem dumy całej społeczności szkolnej.

                  Z głębi serca gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

                  Tekst: E. Wilczynska-Krawiec

                •  
              •  
                • Kartka dla Sybiraka

                •  

                  Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Kartka dla Sybiraka". Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8 naszej szkoły. Celem konkursu jest pielęgnowanie pamięci o Polakach deportowanych na Sybir oraz rozbudzanie i podtrzymywanie miłości do Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy!

                •  
              •  
                • Sukcesy w pływaniu

                •  

                  W dniu 21.10.2025 na krytej pływalni OSiR odbyły się mistrzostwa miasta Zamościa w pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów, z których siedmioro uzyskało awans na zawody rejonowe zajmując w swoich kategoriach następujące lokaty:

                  1. Lena Jaje 4c: I m-ce (styl dowolny)
                  2. Gabriela Dębska 3b: II m-ce (styl klasyczny)
                  3. Iga Dębska 4c: III m-ce (styl grzbietowy)
                  4. Weronika Kozak 4b: III m-ce (styl dowolny)
                  5. Zuzanna Łygas 8a: I m-ce (styl grzbietowy)
                  6. Alicja Lewkowicz 8b: II m-ce (styl motylkowy) 
                  7. Karol Kusiak 7b: I m-ce (styl dowolny)

                  Tekst i zdjęcia: P. Biłant

                •  
              •  
                • Rozstrzygnięcie konkursu „Nie taki strach straszny…”

                •  

                  W naszej szkole 20.10.2025 r. odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu na wykonanie stracha na wróble pod hasłem „Nie taki strach straszny”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, współpracy rodzinnej oraz pokazanie, że tworzenie wspólnie może być wspaniałą przygodą – pełną radości, śmiechu i wyobraźni.

                  Do konkursu zgłoszono wiele niezwykłych prac, które zachwyciły pomysłowością, starannością wykonania i różnorodnością materiałów. Każdy strach na wróble miał swój niepowtarzalny charakter.

                  Podczas podsumowania konkursu pani wicedyrektor Iwona Zgnilec wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody. W tym konkursie nie było przegranych – wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie, pomysłowość i wspólną, rodzinną pracę. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, za  udział w konkursie,  kreatywność i czas włożony w przygotowanie prac. Gratulujemy!

                  Tekst i zdjęcia: Wychowawcy kl. 2

                •  
              •  
                • Bierzemy udział w konkursie plastycznym „Odpoczywaj na wsi”

                •  

                  Miło nam poinformować, że zostały wyłonione prace uczniów klas IV-VIII naszej szkoły do etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego „Odpoczywaj na wsi”.

                  Etap szkolny:

                  I miejsce – Olena  Kiluk

                  II miejsce – Wiktoria Nizioł

                  III miejsce – Klara Biedula

                  Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

                  Cele konkursu:

                  - promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności

                  z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego

                  oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich;

                  - kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego

                  zróżnicowane i całoroczne atrakcje;

                  - realizowanie działań w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej

                  Polityki Rolnej na lata 2023-2027 i projektu „Odpoczywaj na wsi”; 

                  4) popularyzowanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży.

                  Gratulujemy i życzymy sukcesów.

                  Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Sawiniec – Szczech.

                •  
              •  
                • Nagrody Prezydenta Miasta Zamość

                •  

                  17.10.2025 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej Prezydent Miasta Zamość Pan Rafał Zwolak uhonorował dyrektorów oraz nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

                  W gronie wyróżnionych znalazły się: nasza Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz Pani Sylwia Perzyńska -nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

                  Serdecznie gratulujemy Paniom zaszczytnego wyróżnienia.

                  Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji z pracy zawodowej oraz wielu wspaniałych chwil w codziennej pracy z uczniami.

                •  
              •  
                • Święty Jan Paweł II – Prorok Nadziei

                •  

                  „Ojcze Święty naucz nas, jak być lepszą wersją siebie”

                  Dnia 15.10.2025 r. w naszej szkole obchodziliśmy XXV Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Prorok Nadziei”. Była to doskonała okazja, by na nowo przybliżyć postać Papieża Polaka, jego wartości i nauczanie.

                  W uroczystym spotkaniu uczestniczył O. Proboszcz Mariusz Książek, który podzielił się wspomnieniami ze spotkania z Ojcem Świętym. Pani Dyrektor Alicja Dubel podkreśliła, że Dzień Papieski niesie przesłanie o nadziei i miłości, które mają wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka. Wydarzenie przygotowali uczniowie klas: 8a, 8b, 8c i 5b  pod opieką p. Joanny Bulak. Zaprezentowali refleksyjne teksty poświęcone osobie Jana Pawła II, przekazali przesłanie o miłości, pokoju i szacunku do drugiego człowieka. Natomiast pouczające treści, takie jak: Wyrusz w drogę, silny bądź! Już nie czekaj, tylko działaj, liczy się twój każdy gest, dobre słowo, uśmiech dawaj! mogliśmy usłyszeć w piosenkach w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Magdaleny Sałamachy-Kostrubały. Dekorację przygotowała p. Anna Sawiniec-Szczech. Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości serdecznie dziękujemy. Tegoroczny Dzień Papieski, niech będzie dla nas wszystkich zachętą, by nieść innym radość, nadzieję i wiarę w dobro człowieka.

                  Tekst: Joanna Bulak, zdjęcia: Anna Sokalska-Wosiek

                •  
              •  
                • Ślubowanie pierwszoklasistów w SP nr 7 w Zamościu

                •  

                  14 października 2025 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu odbyła się jedna z najbardziej wyjątkowych i wzruszających uroczystości w życiu szkolnym – Ślubowanie uczniów klas pierwszych.
                  W akademii wzięli udział zaproszeni goście: pani Katarzyna Wołoszyn – dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, pani Małgorzata Mróz – dyrektor Przedszkola nr 1, pani Aleksandra Baranowicz – dyrektor Przedszkola nr 7, przedstawiciele Zarządu Osiedla Promyk, prezydium Rady Rodziców, a także rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.
                  Po oficjalnym powitaniu zebranych przez dyrektor szkoły Alicję Dubel, najmłodsi uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Z humorem i zaangażowaniem przystąpili do „egzaminu na pierwszoklasistę”, podczas którego wykazali się wiedzą o szkole, znajomością zasad zachowania oraz umiejętnością wspólnego śpiewu i recytacji. Udowodnili, że są gotowi, by stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.
                  Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły. W podniosłej atmosferze pierwszoklasiści przyrzekali kochać ojczyznę, dbać o przyrodę, być pilnymi uczniami i dobrymi kolegami. Następnie dyrektor szkoły – Alicja Dubel – dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ramienia każdego dziecka dużym, kolorowym ołówkiem – „czarodziejskim” symbolem wprowadzenia w świat nauki.
                  Do aktu ślubowania dołączyli również rodzice pierwszoklasistów, składając pełne ciepła i wzruszenia ślubowanie rodziców. W symboliczny sposób przyrzekali, że będą kochać swoje dzieci bezwarunkowo, wspierać je w nauce, codziennie przytulać, okazywać cierpliwość i zrozumienie, a przede wszystkim – pamiętać, że czas dzieciństwa mija szybko i niepowtarzalnie. Ten niezwykle emocjonujący moment przypomniał wszystkim obecnym, jak ważne jest wspólne przeżywanie szkolnych chwil i budowanie relacji opartych na miłości, szacunku i wzajemnym wsparciu.
                  Pani Katarzyna Wołoszyn- Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie skierowała ciepłe słowa do uczniów, życząc im, by w szkole odnaleźli swoje pasje, czuli się szczęśliwi i bezpieczni. Podziękowała również rodzicom za ich ślubowanie, podkreślając jak ważne jest, by dzieci były szczęśliwe i zaakceptowane.
                  Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a w ich stronę popłynęły serdeczne gratulacje i życzenia wielu sukcesów w nauce. Uroczystość miała niezwykle radosny i wzruszający charakter – pełna była uśmiechów, emocji i ciepłych słów skierowanych do najmłodszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
                  W tym szczególnym dniu – święcie wszystkich pracowników oświaty – nie zabrakło także życzeń, podziękowań i słów uznania skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły za ich codzienny trud, zaangażowanie i troskę o rozwój uczniów.
                  Ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP nr 7 w Zamościu było pięknym i symbolicznie ważnym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci całej szkolnej społeczności.

                  Tekst: A. Dubel, I. Zgnilec, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

                •  
              •  
                • Życzenia

                •  
                   
                •  
              •  
                • Już w grudniu! Świętujemy 80-lecie!

                •  
                   
                   

                  Drodzy Uczniowie, Absolwenci, Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły,
                  z ogromną radością zapraszamy Was na uroczyste obchody 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu.
                  To wyjątkowa okazja, by wspólnie wrócić wspomnieniami do szkolnych lat, spotkać dawnych nauczycieli i kolegów oraz razem przeżyć piękne chwile w miejscu, które od ośmiu dekad kształtuje serca i umysły młodych pokoleń.
                  W programie znajdą się m.in. uroczysta akademia, występy artystyczne uczniów, spotkania absolwentów oraz wspólne świętowanie w radosnej atmosferze.
                  Dołączcie do nas i bądźcie częścią tej niezwykłej historii!
                  Prosimy absolwentów szkoły o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 84 638 44 71 do końca listopad.

                •  
              •  
                • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

                •  

                  W dniu 10 października w klasach 4-8 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymał Bartłomiej L. z kl. 5b, który został przewodniczącym Samorządu. Pozostali członkowie to Julia H. z kl. 7b oraz Natalia K. z kl. 4c. Serdecznie gratulujemy. Pozostałych kandydatów oraz wszystkich uczniów zapraszamy do dzielenia się swoimi pomysłami i zachęcamy do czynnego udziału w życiu szkoły.

                •  
              •  
                • Wyjątkowa wizyta!

                •  

                  W dniu 10 października odwiedziła nas nasza absolwentka Wioleta Szerafin!

                  Mistrzyni Świata w kumite drużynowym (Peru 2024), Wicemistrzyni Świata w fukugo i wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy. Od 8 lat z dumą reprezentuje Polskę na najważniejszych zawodach międzynarodowych!

                  Pani Wiola przeprowadziła dla naszych uczniów pokazowe zajęcia z karate tradycyjnego. Podzieliła się opowieścią o swoich osiągnięciach i przygodzie z karate. Sensei Wola jest pełna energii i uśmiechu. Dzieci były bardzo zadowolone i mile zaskoczone treningiem, bo z sensei Wiolą każdy trening to niezapomniana przygoda!

                  Tekst i zdjęcia: A. Olech-Bartoń

                   

                •  
              •  
                • Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych

                •  

                  10 października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych. Pierwsza edycja tego dnia odbyła się 10.10.2020 pod hasłem „Cała Polska gra w planszówki”. Dzień Gier Planszowych to doskonała okazja, aby połączyć zabawę z nauką i integracją.

                  Gry planszowe nie tylko dostarczają rozrywki, ale również rozwijają umiejętności logicznego myślenia, strategii i współpracy.

                  Regularne granie w gry planszowe może przynieść wiele korzyści, takich jak:

                  - rozwój umiejętności społecznych i komunikacyjnych,

                  - poprawa koncentracji i zdolności analitycznych,

                  - wspieranie współpracy i pracy zespołowej.

                  W naszej szkole 10 października, uczniowie klas 5b, 8b i 6a celebrując ten dzień, grali w grę  planszową „Scottie Go” na lekcji informatyki, za pomocą której uczyli się programowania, współprac i analizy poleceń. Uczniowie klasy 7c utrwalali w czasie gry działania na liczbach ujemnych. Wszyscy dobrze spędzili ten dzień.

                  Tekst i zdjęcia: M. Wilkołazka

                •  
              •  
                • Sukcesy drużynowe szachistów

                •  

                  9.10.2025 r. w ILO odbył się drugi turniej szachowy z cyklu Szach -Tour 2025. Naszą szkołę reprezentowała kilkuosobowa grupa uczniów.

                  Indywidualne najlepiej się spisała Alicja Lewkowicz zajmując II miejsce.

                  W kategorii klas 1-3 drużynowo Siódemka zajęła 3 miejsce w składzie: Jeremiasz Gontarz Michał Prucnal i Kamil Flaga.

                  Natomiast w kategorii chłopców klas 4 - 8 reprezentanci siódemki zajęli 2 miejsce. Skład drużyny to: Marcel Świca, Oskar Rycaj i Paweł Pawlik.

                  Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne. Brawo.

                  Tekst i zdjęcia: J. Bekas

                •  
              •  
                • 9 X 2025 – Światowy Dzień Poczty oraz Znaczka Pocztowego w świetlicy

                •  

                  Dzieci ze świetlicy cały tydzień pracowały wokół tego święta, które jest tak ważne dla społeczeństwa. Rozmawialiśmy na temat pisania listów, sposobów wysyłania korespondencji, adresowania kopert. Dzieci poznały pracę listonosza, jego obowiązki. Dowiedziały się również jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by dotrzeć do odbiorcy. Dzięki zabawom i zajęciom mogły wczuć się w rolę listonosza i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dzieci pracowały twórczo, mogły zaprojektować swój znaczek pocztowy. Pracami plastycznymi i zaprojektowanymi znaczkami udekorowaliśmy salę świetlicową. Przeprowadzone z tej okazji zajęcia zachęciły dzieci do wysyłania widokówek i kartek okolicznościowych a nie porozumiewania się tylko za pomocą telefonów komórkowych.

                  Tekst: Barbara Kołtun, zdjęcia: Barbara Kołtun, Anna Berej

                •  
              •  
                • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

                •  

                  10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dołączając do inicjatywy uczniowie klas 4-7 malują plakaty „Zdrowie w głowie” i edukują społeczność szkolną.

                   „Dostęp do usług – zdrowie psychiczne w katastrofach i sytuacjach kryzysowych” – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

                  WHO wybrała to hasło na Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2025, ponieważ zdrowie psychiczne ludzi jest coraz bardziej narażone w sytuacjach katastrof, konfliktów, czy zmian klimatycznych.

                  Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

                •  
              •  
                • Podziękowanie za udział w III edycji „Spotkań ze sztuką”

                •  

                  Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”.

                  Organizatorem konkursu jest Fundacja PGE. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                  Celem konkursu jest nie tylko rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży, ale także popularyzacja wiedzy o sztuce oraz zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

                  Gratulacje dla klasy VIIIb i p. A. Sawiniec – Szczech.

                  Z ogromnym entuzjazmem rozpoczynamy IV edycję konkursu „Spotkania ze sztuką”.

                •  
              •  
                • Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce!

                •  

                  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w lekkiej atletyce dla szkół podstawowych, zdobywając wspaniałe wyniki i pokazując prawdziwego sportowego ducha!
                  🥈 Zuzanna Tretyn (5c) – 2. miejsce w biegu na 60 m
                  🥈 Natalia Kraska (4c) – 2. miejsce w skoku w dal
                  🥉 Julia Hałas (7b) – 3. miejsce w skoku wzwyż
                  🥉 Karolina Łaszkiewicz (5a) – 3. miejsce w biegu na 300 m
                  Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom osiągniętych sukcesów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

                •  
              •  
                • Dobre dzieciństwo daje dziecku moc

                •  

                  Bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. Jest to inicjatywa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci.

                  Celem inicjatywy jest zapewnienie każdemu dziecku dorastania wolnego od przemocy.

                  Kampania będzie realizowana od 6 października do 19 listopada 2025 r.

                  Dzieciństwo nie powinno kojarzyć się z krzykiem, lękiem ani bólem. Jeśli dziecko doświadcza przemocy: Zauważ, Zareaguj.

                  Twoja postawa może przerwać przemoc.

                •  
              •  
                • Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej

                •  
                   
                   

                  W naszej szkole odbył się Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach poświęconych temu ważnemu tematowi. Dzieci tworzyły plakaty, rozmawiały o emocjach i szacunku, brały udział w dyskusjach, pogadankach i pracy w grupach.

                  Podczas zajęć uczniowie wspólnie szukali sposobów, jak reagować na dokuczanie i jak pomagać osobom krzywdzonym. Dowiedzieli się także, gdzie mogą szukać pomocy i że nie warto milczeć, gdy dzieje się coś złego.

                  To był tydzień pełen refleksji, rozmów i wniosków, które pomogą budować w naszej szkole atmosferę szacunku, życzliwości i wsparcia.

                  Tekst: Sylwia Perzyńska, zdjęcia: nauczyciele

                •  
              •  
                • Dzień Chłopaka w klasach 1-3

                •  

                  W dniu 30.09.2025 r. uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Chłopaka. Każda z klas świętowała go indywidualnie. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, przygotowano drobne upominki i słodkie poczęstunki. Dziewczynki złożyły swoim kolegom najserdeczniejsze życzenia: spełnienia marzeń i samych szczęśliwych chwil. Najważniejsza w tym dniu była pamięć oraz wspólna zabawa. W każdej klasie został wybrany klasowy dżentelmen, a zostali nimi:

                  Kl. 1a – Hubert J.

                  Kl. 1b – Filip Ł.

                  Kl. 2a – Igor R.

                  Kl. 2b – Michał P.

                  Kl. 2c – Franek S.

                  Kl. 3a – Kacper Sz.

                  Kl. 3b – Jakub R.

                  Tekst: Agnieszka Wysocka, zdjęcia: wychowawcy kl.1-3

                •  
              •  
                • Wybory do Samorządu Szkolnego w klasach 1-3

                •  

                  W klasach 1-3 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcje samorządowe przedstawili swój program wyborczy w poszczególnych klasach. Najwięcej głosów zdobyła Kaja B. z klasy 3a i to ona będzie sprawowała funkcję przewodniczącej samorządu. Julia M. z klasy 3a została zastępcą przewodniczącej. Pozostali członkowie samorządu to: Tymon M., Oliwia B., Kuba R., Hanna Ł. Serdecznie Gratulujemy młodym uczestnikom i życzymy owocnej pracy w Samorządzie Szkolnym.

                  Tekst i zdjęcia: A. Wysocka

                •  
              •  
                • Klub Mediacji Rówieśniczej zaprasza

                •  
                   
                •  
              •  
                • Nauka w nowoczesnym wydaniu!

                •  

                  29 i 30 września naszą szkołę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie klas 1–8 mogli odkrywać naukę dzięki interaktywnym eksponatom – od zjawisk fizycznych i chemicznych, po eksperymenty związane z ciałem ludzkim.

                  Były łamigłówki, fascynujące doświadczenia i rozmowy z edukatorami, którzy zachęcali do zadawania pytań i samodzielnego szukania odpowiedzi.

                  To był wspaniały czas pełen zabawy, odkryć i inspiracji, który na długo zostanie w naszej pamięci!

                  Tekst: K. Tyrka, zdjęcia: K. Tyrka, M. Bożek

            • 30.09.2025 - Dzień Chłopaka

            •  
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
            •  
          •  
            • Włączamy się w inicjatywę MEN

            •  

              Nasza szkoła włącza się w ogólnopolską inicjatywę Ministerstwa Edukacji Narodowej „Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej".

              Akcja wiąże się z alarmującymi wynikami badań na temat przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej dotykającej dzieci i młodzież.

              W dniach 29 września -3 października w szkole zaplanowaliśmy wiele działań profilaktycznych, edukacyjnych i integracyjnych, które pomogą tworzyć bezpieczną, wspierającą i przyjazną dla wszystkich  uczniów przestrzeń.

              Realizować będziemy działania, których celem jest:
              - promowanie postaw szacunku, empatii, bezpiecznych relacji rówieśniczych i wzajemnego wsparcia w trudnych sytuacjach,
              -budowanie świadomości na temat różnych form przemocy (werbalnej, fizycznej, psychicznej, cyberprzemocy) i sposobów mądrego reagowania na nie.

              Co się wydarzy w szkole?
              - W ramach akcji odbędą się zajęcia wychowawcze poświęcone przeciwdziałaniu przemocy i budowaniu kultury dialogu.
              - Odbędą się warsztaty na temat zdrowia psychicznego.
              - Zorganizujemy  działania integrujące społeczność szkolną.
              - Przypomnimy zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia przemocą.
              - Przygotujemy gazetki, materiały, broszury informacyjne dla uczniów i rodziców.

            •  
          •  
            • 86. rocznica utworzenia Podziemnego Państwa Polskiego

            •  

              27 września 1939 roku powstało Polskie Państwo Podziemne. W tym roku obchodzimy 86. rocznicę stworzenia przez Polaków podziemnych struktur państwowych. Wspominamy tych, którzy walczyli o wolną Polskę, narażając własne życie.

              W uroczystościach patriotycznych przy Pomniku Armii Krajowej wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz zaproszeni goście. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele pocztu sztandarowego.

              Tekst i zdjęcia: A. Józefko

            •  
          •  
            • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

            •  

              Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła dołączyła do ogólnoeuropejskiej inicjatywy Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day)!,. Ideą tego wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej, a tegoroczne hasło brzmi: ,,Siła współpracy”. To wyjątkowe święto ruchu, które co roku jednoczy miliony dzieci nie tylko z naszego kontynentu, lecz także z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W ubiegłym roku uczestniczyły w nim aż 42 kraje, a w tym roku także my jesteśmy częścią tej międzynarodowej społeczności!

              Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach sportowych :

              wspólna gimnastyka na świeżym powietrzu, specjalistyczne zajęcia z karate, mini turniej piłki nożnej klas pierwszych oraz niezapomniany tor przeszkód. Dzięki takim inicjatywom chcemy pokazać, że wspólny ruch i zabawa sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu, ale też zbliżają ludzi i wspierają budowanie silnych więzi w społeczności, dzięki którym razem możemy więcej.

              Tekst i zdjęcia: A. Olech-Bartoń

            •  
          •  
            • Erasmus+ „Water United Us” w SP7 Zamość!

            •  
               
               
               
               

              To był niezwykły tydzień w naszej szkole! W dniach 22-24 września 2025 roku gościliśmy uczniów i nauczycieli z Turcji, Hiszpanii i Włoch, którzy wspólnie z naszą szkołą wzięli udział w projekcie Erasmus+ Water Unites Us.

              Co robiliśmy?

              ✅  Nad zalewem tworzyliśmy budowle związane z wodą,

              ✅  W Zwierzyńcu szukaliśmy akwenów i odkrywaliśmy uroki Roztoczańskiego Parku Narodowego,

              ✅  Podczas wizyty w Szczebrzeszynie nasi goście zmierzyli się z najsłynniejszym polskim łamańcem językowym: „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”

              ✅  W Akademii Kultury poznawaliśmy różne rodzaje zbiorników wodnych,

              ✅  Wzięliśmy udział w pełnej emocji grze miejskiej, podczas której odkrywaliśmy piękno naszego miasta – Zamościa,

              ✅ A w szkole uczyliśmy się bawiąc, korzystając ze sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości – od klocków Korbo, przez programowanie z myszami edukacyjnymi, aż po zajęcia z LEGO Education Brick Motion.

              ✅  Komunikowaliśmy się po angielsku!

              Był to czas nauki, przyjaźni, wspólnej zabawy i budowania mostów między krajami.

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i niezapomniane chwile!

               

              Tekst i zdjęcia: Aleksandra Luchowska, Lidia Mróz, Marlena Szczepanek

               

              #ErasmusPlus #WaterUnitedUs #SP7Zamość #LaboratoriaPrzyszłości #MiędzynarodowaPrzygoda

               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
            •  
          •  
            • Amatorska Liga Szachowa Szach -Tour 2025

            •  

              W dniu 26 września 2025 odbyły się tym roku szkolnym pierwsze zawody z cyklu Amatorskiej Ligi Szachowej Szach -Tour 2025. W zawodach udział wzięło pięć szkół podstawowych i pięć szkół ponadpodstawowych łącznie wystartowało 88 uczestników. W kategorii chłopców szkół podstawowych trzecie miejsce zajął Oskar Rycaj z 7 a. Drużyna siódemki w składzie Oskar Rycaj, Paweł Pawlik oraz Bartosz Flaga zajęła drużynowo drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych startów w kolejnych edycjach ligi.

              Tekst i zdjęcia: J. Bekas

            •  
          •  
            • Dzień Dzikiej Flory i Fauny w projektach DIY

            •  

              Z okazji Światowego Dnia Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk uczniowie na lekcjach techniki oraz plastyki wykonali projekty DIY. Samodzielnie „Do It Yourself” wykonali prace o tematyce ekologicznej z materiałów recyklingowych oraz naturalnych. W swoich niekonwencjonalnych rękodziełach zwrócili uwagę na potrzebę ochrony dzikiej przyrody i naturalnych siedlisk.

              Dzika flora i fauna odgrywa pierwszorzędną rolę w utrzymaniu równowagi biologicznej, która stanowi naturalne dziedzictwo o wartości przyrodniczej, estetycznej, naukowej, kulturowej, rekreacyjnej, gospodarczej. Dlatego dzika przyroda powinna być zachowana by przekazać ją przyszłym pokoleniom.

              A może nie grabić liści tej jesieni?

              Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

            •  
          •  
            • Nagrodzeni i laureaci konkursu „Roztocze malowane wyobraźnią”

            •  

              Nasi najmłodsi uczniowie zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym pt. „Roztocze malowane wyobraźnią” zorganizowanego przez Roztoczański Park Narodowy oraz Książnicę Zamojską. Tematem przewodnim konkursu była przyroda Roztoczańskiego Parku Narodowego, fauna, flora, krajobraz, ochrona środowiska.

              Komisja oceniająca prace plastyczne wyróżniła i nagrodziła następujących uczniów:

              Zuzanna U. kl. 3 A- 1 miejsce

              Hanna K. kl. 2 B- 3 miejsce

              Miłosz B. kl. 2 A- wyróżnienie

              Karol T. kl.2B- wyróżnienie

              Hubert M. kl. 3A- wyróżnienie

              Jakub M. kl. 3A- wyróżnienie

              Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom.

              Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska

               

            •  
          •  
            • Konkurs dla uczniów klas 1-3

            •  
               
            •  
          •  
            • Konkurs dla przedszkolaków

            •  

              Regulamin konkursu plastycznego dla przedszkolaków „Kapelusz Pani Jesieni”

              ORGANIZATOR KONKURSU:

              Organizatorem konkursu „Kapelusz Pani Jesieni” jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu

              TEMAT KONKURSU: „Kapelusz Pani Jesieni”

              CELE KONKURSU:
               Rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci.
               Promowanie działań twórczych związanych z tematyką jesieni.
               Kształtowanie wrażliwości estetycznej.
               Wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne tworzenie pracy.

              TEMATYKA KONKURSU
              Tematem konkursu jest "Kapelusz Pani Jesieni" – zadaniem uczestników jest stworzenie jesiennego kapelusza np. z kartonu, tektury, bloku technicznego bądź udekorowanie już gotowego kapelusza z wykorzystaniem darów jesieni (np. liście, kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębina itp.) oraz innych bezpiecznych materiałów dekoracyjnych.

              UCZESTNICY
              Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli na ternie miasta Zamość. Praca może być wykonana samodzielnie przez dziecko lub z pomocą rodziców/opiekunów.
              REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO / ZASADY UCZESTNICTWA
              1.Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie miasta Zamość.
              2.Kapelusz należy wykonać w formie przestrzennej. Materiał, technologia i rozmiar kapelusza są dowolne.
              3. Do każdej pracy powinna być dołączona karteczka z opisem zawierającym: imię, nazwisko, wiek, nazwę przedszkola.
              4. Czas trwania konkursu: 22.09.2025 – 13.10.2025
              5. Prace należy dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
              6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po 20.10.2025r.
              7. O dokładnym terminie oficjalnego rozstrzygnięcia i rozdania nagród przedszkola poinformujemy mailowo.
              8. Do przyniesionej pracy należy dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 1).

              OCENA PRAC
              Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja konkursowa.

              KRYTERIA OCENY: 1. Ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu. 2. Dobór i wykorzystanie materiałów. 3. Wkład pracy. 4. Estetyka pracy. 5. Walory plastyczno-techniczne ( kompozycja, kolorystyka, dodatki).

              ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I POSTANOWIENIA KOŃCOWE
              1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po 20.10.2025
              2. Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy.
              3. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i drobne upominki.
              4. Prace zostaną wystawione na wystawie w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu

              -Załącznik1.pdf>>>

               

              ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!
              Organizatorzy konkursu: Agnieszka Bielak, Agnieszka Burak, Katarzyna Zubiak, Ewelina Mielniczuk

               

            •  
          •  
            • „Odblaskowa szkoła” - edycja 2025

            •  

              We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do III edycji ogólnopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”.

              Celem jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci ze szkół podstawowych, polegających na:

              - popularyzowaniu stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych,

              - wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w elementy odblaskowe,

              - popularyzowaniu przepisów i zasad ruchu drogowego,

              - kształtowaniu partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

              Inicjatywa ta jest koordynowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i skierowana jest do szkół podstawowych, władz samorządowych oraz rodziców i opiekunów.

              Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec -  Szczech

            •  
          •  
            • Nasi uczniowie na finale „Kilometrów Dobra”!

            •  

              W sobotę 20.09.2025 r. uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt wystąpić podczas wielkiego finału kampanii „Kilometry Dobra” w Galerii Twierdza.

              Na scenie zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie, dostarczając widzom wielu wzruszeń i radości.  Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, rodzicom za wsparcie, a organizatorom za zaproszenie do udziału w tak pięknym wydarzeniu, które łączy sztukę z pomocą potrzebującym.

              To była wyjątkowa okazja, by pokazać, że dobro mnoży się, gdy się je dzieli – a my mamy naprawdę wielkie serca!

              Tekst: A. Burak, M. Sałamacha – Kostrubała, zdjęcia: A. Burak 

            •  
          •  
            • Zielona klasa tętni twórczym życiem

            •  

              Dzięki słonecznej pogodzie we wrześniu br. uczniowie klas piątych odbyli zajęcia techniki w zielonej klasie.

              W otoczeniu naturalnych kompozycji kwiatowych i ekologicznej przestrzeni naszej szkoły realizowali cele lekcji:

              - wyjaśnili, dlaczego drewno to cenny surowiec,

              - wymienili części drzewa i ocenili ich zastosowanie w przemyśle,

              - narysowali i opisali budowę pnia,

              - omówili przedstawione gatunki drzew i etapy przetwarzania drewna,

              - rozpoznali materiały drewnopochodne,

              - poznali zawdy i stanowiska związane z drewnem m.in. stolarz, cieśla, drwal, brakarz,

              - wykonali twórczą pracę odręczną „To takie proste! Drewniane pudełko z jesiennymi ozdobami”.

              Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec - Szczech

            •  
          •  
            • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „UCZĘ SIĘ UCZYĆ SIĘ"

            •  

              Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "UCZĘ SIĘ UCZYĆ SIĘ".

              W ramach projektu uczniowie:

              - nauczą się 10 nowych strategii uczenia się, jak planować naukę i jak selekcjonować informacje,

              - wzmocnią swoje kompetencje w zakresie efektywnego uczenia się i praktycznego stosowania różnych technik uczenia się. 

              Efekty ich pracy będą systematycznie publikowane na stronie facebookowej szkoły.

              Koordynator projektu: Agnieszka Burak

            •  
          •  
            • Kibicujemy KPR PADWIE Zamość

            •  

              W sobotę 20.09.2025 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu – w pierwszym meczu domowym KPR PADWA ZAMOŚĆ – MKS NIELEBA WĄGROWIEC, który odbył się na hali OSiR w Zamościu. Udział w tym spotkaniu był możliwy dzięki zaproszeniu Karola Małeckiego, zawodnika PADWY grającego z numerem 14 na pozycji obrotowego. Mecz zakończył się zwycięstwem PADWY 32:30, z czego pięć bramek zdobył Karol Małecki.

              Dziękujemy klubowi PADWA Zamość za ufundowanie biletów. Gratulujemy dobrego występu i trzymamy kciuki w kolejnych spotkaniach.

              Tekst i zdjęcia: Anna Olech-Bartoń

            •  
          •  
            • 17 września – atak agresji ZSRR na Polskę

            •  

              Dnia 17 września na zamojskiej Rotundzie odbyły się obchody 86. rocznicy napaści Sowietów na Polskę. Manifestacja patriotyczna upamiętniła tragiczne wydarzenia, kiedy to Armia Czerwona w 1939 roku zaatakowała nasz ojczysty kraj. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta. Delegacje złożyły wieńce oraz zapaliły znicze. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele pocztu sztandarowego.

              Tekst: A. Józefko, zdjęcia: E. Iwaniec

            •  
          •  
            • Spotkanie z pisarką dla dzieci p. Joanną Krzyżanek

            •  

              W naszej szkole w dniach 15-17 września 2025 r. odbyły się wyjątkowe warsztaty czytelniczo-plastyczne z udziałem pani Joanny Krzyżanek, autorki książek dla dzieci. W zajęciach uczestniczyły klasy I-III oraz IV-V. Pisarka opowiadała uczniom o swojej twórczości, przybliżając bohaterów związanych z miejscowością Knedelkowo oraz ich mieszkańcami. Dzieci miały również okazje uczestniczyć w warsztatach ortograficznych, które w ciekawy sposób łączyły zabawę ze zdobywaniem wiedzy.

              Część plastyczna warsztatów przyniosła wiele radości – uczniowie własnoręcznie wykonywali kury z tektury, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne. Podczas spotkania panowała magiczna atmosfera, a mali uczestnicy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści pisarki i z zaangażowaniem wykonywali swoje prace.

              Warsztaty były nie tylko okazją do spotkania z literaturą, ale również do twórczej zabawy, które na długo pozostanie w pamięci dzieci.

              Tekst: Agnieszka Wysocka

            •  
          •  
            • Bierzemy udział w akcji „Kilometry Dobra 2025”

            •  

              16.09.2025r. w naszej szkole została zorganizowana charytatywna kawiarenka w ramach dobroczynnej akcji „Kilometry Dobra 2025. Zostań Mistrzem Świata w Dobroci".

              Kilometry Dobra to stworzona w Polsce kampania międzynarodowa, która sprawia, że organizacje pozarządowe (jak fundacje czy stowarzyszenia) uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. Już po raz 12. w Kampanii Kilometry Dobra bierze udział stowarzyszenie z Zamościa, czyli Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Stowarzyszenie to prowadzi edukację i terapię dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz inne formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

              Aktualnie trwa zbiórka funduszy na dalszy remont budynku stowarzyszenia przy ul. Orlicz - Dreszera 10 w Zamościu.

              Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie wspaniałych, pysznych ciast i całej społeczności szkolnej za tak aktywne włączenie się do tej akcji. Pamiętajmy, dobro powraca.

              Tekst : A. Burak, K. Karwowska, A.Morawska, zdjęcia: A. Burak

            •  
          •  
            • Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej "Razem możemy więcej"

            •  
               
            •  
          •  
            • Zielona Klasa i siłownia plenerowa w SP nr 7 oficjalnie otwarte

            •  

              12 września 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu odbyła się uroczystość otwarcia Zielonej Klasy – nowoczesnej, ekologicznej przestrzeni do nauki na świeżym powietrzu. Obok klasy powstała również siłownia plenerowa, z której korzystać będą mogli nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy osiedla. Inwestycję zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość.

              W wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym: Prezydent Miasta Zamość  - p. Rafał Zwolak, Dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość – p. Monika Żur, Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie – p. Tadeusz Sałamacha, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Zamość- p. Wiesław Nowakowski, radni miejscy, inspektorzy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość – p. Jolanta Repeć i p. Iwona Seń, przedstawiciele zarządu osiedla Promyk, dyrektorzy zamojskich szkół podstawowych i przedszkoli, Rada Rodziców szkoły, nauczyciele i uczniowie oraz zamojskie media. Uroczystość przebiegała w atmosferze radości, dumy i poczucia wspólnego osiągnięcia.

              Prezydent Rafał Zwolak podkreślał, że Zielona Klasa to przykład inwestycji, która realnie odpowiada na potrzeby mieszkańców:

               Budżet Obywatelski to narzędzie, dzięki któremu sami mieszkańcy decydują, jakie projekty powinny zostać zrealizowane. Zielona Klasa w SP7 to doskonały przykład przedsięwzięcia, które łączy edukację, ekologię i integrację społeczności.

              Dyrektor szkoły, Alicja Dubel, podkreśliła, że Zielona Klasa otwiera przed uczniami zupełnie nowe możliwości:

               Nasi uczniowie będą mogli uczyć się w warunkach bliskich naturze, co ogromnie wzbogaci proces dydaktyczny. Cieszymy się, że udało się stworzyć przestrzeń, która będzie służyć nie tylko uczniom, ale i  całej społeczności osiedla.

              Przewodnicząca osiedla Promyk, Teresa Sołowiej, przypomniała, że Zielona Klasa to już trzeci projekt zrealizowany dzięki współpracy szkoły i mieszkańców:

               Wcześniej powstało mini rondo oraz zatoczka „Pocałuj i jedź”. Pomysłodawczynią wszystkich tych inicjatyw była pani dyrektor Alicja Dubel. Dzięki jej wizji i zaangażowaniu, przy wsparciu Zarządu osiedla Promyk, udało się wprowadzić w życie rozwiązania, które zmieniają nasze otoczenie na lepsze.

              Szczególnym momentem wydarzenia było poświęcenie Zielonej Klasy przez proboszcza parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu, o. Mariusza Książka.

              Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, który nadał uroczystości wyjątkowy charakter. Goście mieli okazję zwiedzić nową przestrzeń i przekonać się, jak Zielona Klasa oraz siłownia plenerowa wpisują się w ideę nowoczesnej, otwartej i przyjaznej szkoły, stawiającej na rozwój, zdrowie i integrację.

              Powstanie Zielonej Klasy i siłowni to dowód na to, że wspólnymi siłami – szkoły, rodziców, mieszkańców i samorządu – można tworzyć miejsca, które służą całej społeczności.

              Tekst: I. Zgnilec, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek, S. Perzyńska, K. Litwińczuk

               

            •  
          •  
            • Narodowe Czytanie 2025 w Książnicy Zamojskiej

            •  

              6 września delegacja naszej szkoły uczestniczyła w Narodowym Czytaniu 2025 „Poezji" Jana Kochanowskiego.

              W Mediatece - Filii nr 7 Książnicy Pani Anna Jóżefko, nauczyciel języka polskiego wraz z uczennicami Julią Wosiek kl.6a i Antoniną Romańczuk kl.3a czytały utwory poetyckie Jana z Czarnolasu.

              Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

            •  
          •  
            • Narodowe Czytanie w Bibliotece Pedagogicznej

            •  

              W piątek, 5 września 2025 roku, odbyło się XIV ogólnopolskie wydarzenie Narodowe Czytanie, które w tym roku poświęcone było twórczości Jana Kochanowskiego – poety renesansu z Czarnolasu.

              Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy wielu instytucji. Współorganizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 7 i Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu a wraz z nimi uczestniczyły: Katolicka Szkoła Podstawowa, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Pedagogicznej.

              Podczas spotkania zaprezentowano wybrane utwory Jana Kochanowskiego – pieśni, fraszki i treny. Kolejne bloki tematyczne poświęcone były między innymi ojczyźnie i odpowiedzialności, mądrości i refleksji, ulotności życia, radości codzienności, miłości oraz pamięci i przemijaniu. W imieniu naszej szkoły wystąpili Pani dyrektor Alicja Dubel, Nina Pysiewicz i Dawid Gąska – uczniowie kl. 7a. Całość uświetnił akcent muzyczny w wykonaniu uczennic „Siódemki” Natalii Kraki kl. 4 c i Wiktorii Nowosad kl.5 a, które zaprezentowały wzruszający utwór „Pięknie żyć”.

              Na zakończenie wydarzenia każdy uczestnik mógł ostemplować swoje książki oraz egzemplarze utworów Jana Kochanowskiego pieczęcią okolicznościową, przygotowaną specjalnie na tegoroczną edycję Narodowego Czytania.

              Wspólne czytanie ukazało ponadczasowość poezji Kochanowskiego – utworów, które mimo upływu wieków wciąż poruszają i skłaniają do refleksji nad wartościami ważnymi dla każdego człowieka. Spotkanie przebiegło w podniosłej, a zarazem pełnej skupienia atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie literatury.

              Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

            •  
          •  
            • Obchody 86.rocznicy wybuchu II wojny światowej

            •  

              1 września na Rotundzie Zamojskiej odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej. W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, oświaty oraz zaproszeni goście i mieszkańcy miasta. Naszą szkołę reprezentowała wicedyrektor - Pani Iwona Zgnilec oraz przedstawiciele pocztu sztandarowego.

              Tekst i zdjęcia: Anna Józefko

            •  
          •  
            • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/26

            •  

              Dnia 1 września 2025 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 dla uczniów klas pierwszych. Wydarzenie miało miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, rodzice, wychowawcy oraz dyrekcja szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Dubel, która serdecznie powitała najmłodszych uczniów w murach szkoły. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważnym momentem jest rozpoczęcie edukacyjnej drogi i życzyła wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów, radości z nauki oraz wspaniałych chwil w szkole. Część artystyczną wydarzenia przygotowali nauczyciele klas drugich pani Agnieszka Dybzińska, pani Sylwia Perzyńska, pani Magdalena Olszewska. Uczniowie przedstawili krótki program słowno-muzyczny, w którym opowiedzieli o szkolnym życiu i zachęcili młodszych kolegów do aktywnego udziału w szkolnej społeczności. Występy dzieci spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Uroczystość uświetnił także występ szkolnego chóru, który zaprezentował kilka radosnych piosenek, wprowadzając wszystkich w pogodny nastrój na nowy rok szkolny. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Rozpoczęcie roku szkolnego było wyjątkowym wydarzeniem, pełnym wzruszeń, radości i nadziei na owocny rok pracy i nauki.

              Tekst: D. Zwolak, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

            •  
          •  
            • Podziękowania z Zamku Królewskiego w Warszawie

            •  

              Miło nam poinformować, że utalentowane uczennice z klasy Va otrzymały podziękowania za udział w międzynarodowym konkursie historyczno - artystycznym pod tytułem „Zamek Królewski w dziecięcej wyobraźni. W europejskiej stolicy”.

              Organizatorem Konkursu jest Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej w Warszawie.

              Cele konkursu:

              - upowszechnienie wiedzy o historii Polski i Muzeum oraz związanych z nim postaci, jak również wydarzeń;

              - rozbudzenie wyobraźni historycznej i kreatywności uczniów Konkursu;

              - popularyzację wiedzy o dziełach sztuki znajdujących się w kolekcji Muzeum;

              - włączenie się w obchody polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

              Uczennice do konkursu przygotowała p. Anna Sawiniec – Szczech.

              Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym 2025/2026.

         

         

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • AE:PL-45046-45528-CTBFU-13
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5
        22-400 Zamość
        Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

    • brak danych