Zebranie Rodziców z wychowawcami w czwartek godz 16.30
Dzień otwartej szkoły od 17.30 do 18.30
Zapraszamy
Zebranie Rodziców z wychowawcami w czwartek godz 16.30
Dzień otwartej szkoły od 17.30 do 18.30
Zapraszamy
Na lekcjach techniki w klasach piątych odbyła się szkolna edycja znanego i lubianego przez widzów programu kulinarnego Masterchef Junior. Uczniowie pokazali, że zdrowe odżywianie może być codziennym elementem życia. Wszystko, co przygotowali, wyglądało bardzo smacznie i zdrowo.
Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością w prezentacji swoich dzieł i znajomością różnorodnych przepisów na super pyszną tortillę. Z niecierpliwością czekamy na trzecią szkolną edycję programu.
Oprócz odżywiania dla naszego zdrowia bardzo ważna jest codzienna aktywność fizyczna, więc corocznie aktywnie uczestniczymy w „Rowerowym maju” i odnosimy sukcesy!
Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech
16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich zamojskich szkół podstawowych „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.
Wzięły w nim udział 3-osobowe reprezentacje z dziewięciu zamojskich szkół podstawowych: SP nr 3, 4, 6, 7, 8, 9, Katolickiej Szkoły Podstawowej, Smart School oraz Społecznej Szkoły Podstawowej.
Organizatorem konkursu była Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej SP nr 7: Pani Bożena Greszta i Pani Anna Pintal. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały także: Pani Anna Taras, Pani Katarzyna Banach i Pani Agnieszka Głowacka. Barwne, tematyczne dekoracje wykonała Pani Marta Słomianowska.
„Liczbowe zmagania” to konkurs oparty w głównej mierze na zabawach liczbowych, w których na pierwszy plan wysuwa się umiejętność dokonywania obliczeń w zakresie czterech podstawowych działań matematycznych oraz logiczne myślenie. Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci wkraczają w magiczny świat liczb rozwiązując różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne.
Głównym celem konkursu było rozwijanie u dzieci zainteresowań i zdolności matematycznych, ukazanie matematyki jako twórczej i fascynującej dziedziny wiedzy, którą można się doskonale bawić, jak również wykorzystywać zdobyte wiadomości i umiejętności w sytuacjach praktycznych życia codziennego.
Korelacja treści matematycznych, polonistycznych i społeczno – przyrodniczych sprawiła, iż formuła konkursu stała się dla dzieci bardziej atrakcyjna. Wzmocniło to wewnętrzną motywację uczestników, rozbudziło ciekawość poznawczą i zachęciło do dalszych poszukiwań.
Zgodnie z tradycją, konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą część stanowiła indywidualna, pisemna praca dzieci, natomiast w drugiej części uczniowie pracowali
w zespołach reprezentujących daną szkołę. Na końcowy wynik składała się suma punktów uzyskanych w obu częściach konkursu.
Oto końcowe wyniki tegorocznej edycji:
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4: Błażej Lis, Łukasz Korniewski,
Aleks Szczepanik
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9: Lena Rakowiecka, Maciej Mach,
Bartosz Skiba
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8: Bartłomiej Molenda, Wiktor Rugała,
Filip Sokół
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uroczystość zakończono wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnych edycjach "Liczbowych zmagań Kubusia Puchatka"!
(Tekst: B. Greszta, A. Pintal, zdjęcia: K. Banach)
Dnia 6 maja 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do największej kampanii w Polsce promującej zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych oraz grona pedagogicznego. Kampania organizowana jest przez Miasto Zamość w partnerstwie z Miastem Gdańsk. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce czy wrotkach, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. W przypadku dalszych odległości, można podróżować komunikacją miejską lub samochodem , a tylko ostatni odcinek trasy, nie krótszy niż 200 m, przejechać aktywnie. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Aby dzieci mogły w pełni skorzystać ze wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii.
Dziękujemy za właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu i życzymy powodzenia w kampanii „Rowerowy Maj 2019”.
Koordynator kampanii w szkole: Anna Sawiniec - Szczech
Raport ONZ, opracowany przez ekspertów z ponad 50 krajów świata, alarmuje: „Stan środowiska szybko pogarsza się na całej planecie”. Zmiany klimatyczne, globalne ocieplenie, smog, zanieczyszczenia powietrza i wody, kwaśne opady, śmieci, tony plastiku, ginące gatunki roślin i zwierząt...
Greta Thunberg – nastolatka ze Szwecji, nawołuje do podejmowania działań na rzecz środowiska i apeluje: „Chcę, byście działali, jakby płonął wasz dom”.
Co można zrobić? Już dziś zrób to co najprostsze: wyłącz zbędną żarówkę, oszczędzaj wodę, segreguj odpady, zrezygnuj z jednorazowych, plastikowych siatek na zakupy… Pomyśl, co jeszcze można zrobić jutro.
Uczniowie zainteresowali się stanem naszej planety.Licznie przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez UMCS w Lublinie „Chrońmy nasze gatunki”. Klasy piąte pracowały nad projektami „Plastik szkodzi Ziemi”. Starsi uczniowie rozmawiają na lekcjach przedmiotów przyrodniczych o problemach dotyczących obecnego stanu środowiska i o sposobach jego ratowania.A Ty? Czy dzisiaj zrobiłeś coś, by poprawić stan środowiska?
Tekst E. Danilewicz, zdjęcia A. Sawiniec - Szczech
W IV już cyklu zajęć "Być jak Ignacy" poznaliśmy postać polskiego wynalazcy Henryka Manguskiego– polskiego inżyniera, który przyczynił się do powstania krótkofalówki.
My w ramach zajęć poznaliśmy budowę i działanie krótkofalówki, a pomógł nam w tym tato Zuzi Madeji, który z krótkofalówkami pracuje na co dzień. W pogoni za dziennikiem wyruszyliśmy na grę edukacyjną po szkole. Do lepszego zrozumienia zjawisk fal i dźwięku posłużył nam garnek, kieliszek i inne sprzęty kuchenne.
Szkoda, że to już ostanie zajęcia z programu"Być jak Ignacy"
Nasze zajęcia w trzeciej edycji programu edukacyjnego "Być jak Ignacy"dobiegły końca. Wyruszyliśmy w niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami.Pierwszym z nich był Jan Szczepanik - wynalazca nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków. Drugi to Kazimierz Funk – wybitny badacz i twórca nauki o witaminach. Kolejnym jest, Marian Rejewski – kryptolog, który złamał kod Enigmy. Ostatni to Henryk Manguski – polski inżynier, który przyczynił się do powstania krótkofalówki. Każdemu z naukowców poświęcamy był jeden blok tematyczny.
Przez 4 miesiące fajnie się bawiliśmy i zdobywaliśmy wiedzę. Nasze rezultaty możecie zobaczyć na filmiku...
Informacja o naborze do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Zamość na rok szkolny 2019/2020
Szanowni Państwo,
w życiu Waszym i Waszego dziecka rozpoczyna się kolejny, jakże ważny etap - rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Stajecie Państwo przed wyborem szkoły dla dziecka, co dla wielu rodziców jest jedną z trudniejszych decyzji jakie muszą podjąć. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą wszystkich szkół podstawowych. W Zamościu na dzieci czekają dobrze przygotowane i wyposażone szkoły.
Informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Chronimy Dzieci” przyznawany placówkom realizującym politykę ochrony dzieci przed przemocą.
Certyfikat przyznaje Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Realizacja programu „Chronimy Dzieci” oznacza, że szkoła:
- posiada ustalone i spisane procedury interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia
dziecka,
- chroni dane osobowe i wizerunek dziecka,
- dba o bezpieczny dostęp dzieci do internetu,
- posiada ustalone i spisane relacje na linii dziecko - pracownik szkoły,
- oferuje dzieciom i rodzicom edukację przeciwdziałającą krzywdzeniu dzieci.
Ponadto, pracownicy szkoły są przeszkoleni z zakresu rozpoznawania symptomów
krzywdzenia dzieci i wiedzą jak na nie reagować.
Wszystkie procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpieczenstwa zawarte są w dokumencie "Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem", umieszczonym na stronie interentowej szkoły w zakładce „Dokumenty“.
3 maja delegacja uczniów z klas trzecich gimnazjum, poczet sztandarowy oraz dyrekcja i wychowawcy klas uczestniczyli w uroczystościach miejskich upamiętniających 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Rynku Wielkim w Zamościu. Punktualnie o godzinie 11.15 odbyła się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. Po okolicznościowym wystąpieniu Prezydenta Miasta odbył się Apel Pamięci i salwa honorowa, a następnie złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po złożeniu przez delegacje Urzędu Miasta, władz samorządowych, instytucji, uczelni, szkół symbolicznych kwiatów i wiązanek miała miejsce jedna z najbardziej widowiskowych i oczekiwanych przez mieszkańców oraz turystów część uroczystości - widowiskowa defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich.
Przed Pałacem Zamoyskich natomiast, mimo niesprzyjającej aury odbył się pokaz umiejętności kawaleryjskich w wykonaniu Sekcji Kawalerii Ochotniczej.
Tekst i zdjęcia J. Muda
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza w Zamościu
serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego
do wzięcia udziału
w X Wojewódzkim Konkursie Historycznym
„Dzieci Zamojszczyzny. Los dzieci w relacjach źródłowych”
Regulamin dzieci_Zam._reg._X.odt
Załączniki:
INICJATYWA_SPO_uECZNA_NA_RZECZ_UPAMI__sTNIENIA.docxZałączniki:
skany_Biuletynow_Infortmacyjnych.doc
Nasza szkoła bierze udział w konkursie matematycznym
"NOVA MATH 2019"
Konkurs jest skierowany dla uczniów klasy 3-8 szkoły podstawowej, oraz 3 klasy gimnazjum.
Każdy etap dostosowany do poziomu każdej klasy.
Konkurs składa się z dwóch etapów.
I etap to rozwiązywanie testu na platformie, II etap w Warszawie.
Udział w konkursie jest płatny. Koszt uczestnictwa to 18zł - płatny do 11 marca u p.Luchowskiej-Bartnik
Do wygrania nagrody pieniężne, książkowe i upominki.
Szanowni Państwo,
26 kwietnia 2019 r. jest ostatnim dniem strajku w naszej szkole. W tym dniu zapewniamy zajęcia opiekuńcze w godzinach 7.00 – 17.00.
Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. szkoła będzie prowadziła zajęcia dydaktyczno - wychowawcze zgodnie z planem.
Z poważaniem
Alicja Dubel - dyrektor
Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości
Świąt Wielkanocnych.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
życzy społeczność
Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu
Uczniowie klas IV a, V b i VI b uczestniczą w II edycji konkursu Mistrzowie Matlandii .
Organizatorem konkursu pod tytułem „Mistrzowie Matlandii” jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe z siedzibą w Gdańsku.
Celem Konkursu jest wyłonienie 5 najlepszych klas, które osiągną najwyższe wyniki z rozwiązanych zadań matematycznych znajdujących się w Matlandii na odpowiadających poziomach klas.
Zwycięzców Konkursu wybiera Komisja Konkursowa złożona z pracowników Organizatora. Kryterium przyznania nagrody jest osiągnięcie największej liczby punktów z rozwiązanych zadań z Matlandii w czasie trwania Konkursu.
Uczestnikom życzymy miłej zabawy i efektywnej nauki matematyki
Trzymajcie kciuki
Regulamin-konkursu-Mistrzowie-Matlandii.pdf
Informujemy, że w dniach 18, 19 (Wielki Tydzień) oraz 23 kwietnia 2019
w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.
Szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze od 7.00 - 15.30
Szanowni Rodzice!
Postarajcie się wspierać swoje dziecko w stresie przedegzaminacyjnym!
Na dzień przed egzaminem:
Spędźcie z nim trochę czasu.
Zniwelujcie stres dziecka poprzez wysłuchanie jego obaw i wspólną rozmowę.
Zadbajcie, by dziecko odpoczęło, zrelaksowało się.
Pomóżcie przygotować dziecku wszystkie potrzebne rzeczy (ubranie, długopis, itp.)
Dopilnujcie, by położyło się spać o sensownej porze.
W dniu egzaminu dopilnujcie, by dziecko zjadło śniadanie.
Życzymy naszym uczniom sukcesów na egzaminach!
Szanowni Państwo ,
Pragnę Państwa poinformować, że prawdopodobnie w poniedziałek 8 kwietnia w naszej szkole rozpocznie się strajk, który będzie trwał do odwołania.
W czasie trwania strajku w szkole nie odbędą się zajęcia lekcyjne.
Dni 10.04, 11.04, 12.04 oraz 15.04, 16.04 17.04 są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych
(w związku z egzaminami).
Natomiast od 18.04 do 23.04.2019 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna.
Pragnę uspokoić rodziców, że egzaminy w naszej szkole zarówno gimnazjalny (10. 11, 12 kwietnia), jak również ósmoklasisty (15, 16, 17 kwietnia)
przebiegną zgodnie z procedurami.
Z nadzieją, że jednak do strajku nie dojdzie , bardzo proszę o zrozumienie powagi sytuacji.
Z poważaniem
Alicja Dubel – dyrektor szkoły
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wykazali się niesamowitą wiedzą, kompetencjami i zdolnościami. Realizując projekt edukacyjny „Piastowie w okresie kryzysu, upadku i odbudowy państwa”, wykonali wspaniałe prace , które prezentowali przed swoimi kolegami i koleżankami podczas lekcji historii. Były to przepiękne plakaty, albumy, lapbooki, prezentacje oraz pudełka.
Tekst i zdjęcia M. Drozd
W dniu 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu już po raz siódmy odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z zamojskich przedszkoli. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Mama, Tata, Ja i Wszyscy Bliscy”. W konkursie uczestniczyli reprezentanci dziewięciu przedszkoli, których duchowo wspierała prowadząca imprezę „Wróżka Tremuszka”. Zmagania recytatorów obserwowali zaproszeni goście, panie wychowawczynie, rodzice oraz przedstawiciele zamojskich mediów. Podczas konkursu dzieci prezentowały bogaty repertuar wierszy mówiących o Rodzinie. Jury, złożone z przedstawicieli Biblioteki Pedagogicznej, Książnicy Zamojskiej, ZDK i Szkoły Podstawowej nr 7, przyznało cztery wyróżnienia, jedno miejsce III, dwa miejsca II i dwa miejsca I.
I miejsce Lena Kazimierczak – Przedszkole Miejskie nr 1
Wiktor Ostasz – Przedszkole Miejskie nr 6
II miejsce Gabriela Przyczyna i Julia Śniecikowska – Przedszkole Miejskie nr 7
Julia Nizioła – Przedszkole Miejskie nr 9
III miejsce Helena Niemczuk – Punkt Przedszkolny „Zuza”
Wyróżnienia:
Julita Piela – Przedszkole Miejskie nr 13
Hanna Szałacha – Przedszkole Miejskie nr 8
Emilia Woś –Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”
Wojciech Smyl – Przedszkole Miejskie nr 9
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, Pani Alicja Dubel podziękowała wszystkim uczestnikom, wręczyła dyplomy i nagrody oraz zaprosiła na kolejną edycję konkursu.
Tekst A. Sokalska - Wosiek , zdjęcia W. Orzechowski
W minionym tygodniu zakończyły rywalizację zespoły piłkarskie w turnieju „Z podwórka na stadion”. XIX wojewódzki turniej piłki nożnej „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” odbył się Międzyrzeczu Podlaskim. Wśród najlepszy zespołów znalazł się dwie drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. Dziewczynki w kategorii U – 8 czyli klasy pierwsze i U -10 klasy drugie i trzecie rywalizowały ze swoimi rówieśnikami o awans do turnieju głównego na stadionalnie narodowym. Mimo zaciętej rywalizacji nie udało się zakwalifikować do dalszej części rozgrywek. Tak naprawdę nie liczy się wynik, ale dobra zabawa. A jak było naprawdę zajrzyj do galerii zdjęć:
Tekst i zdjęcia J. Bekas
Pierwszego kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych podczas Zamojskich Targów Edukacyjnych zamojskich szkół średnich. Nasi uczniowie uczestniczyli w prezentacjach i pokazach szkół publicznych oraz niepublicznych w hali tenisowej OSiR-u. Bogaty program skierowany do gimnazjalistów pomógł większości uczniów podjąć ostateczną decyzję o dalszej edukacji.
Tekst: J. Muda, zdjęcia: W. Orzechowski
Dnia 1 kwietnia odbył się wyjazd grupki uczniów z klasy 2c, wraz z ich opiekunami, do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu.
Podczas wycieczki przekazano karmę zakupioną za pieniądze uzyskane podczas zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole.
Podopieczni Schroniska otrzymali 11 kg karmy dla psów w puszce oraz 95 kg suchej karmy o bogatym składzie mineralnym, zawierającej białko o wysokiej jakości i szeroki kompleks witamin. Dzięki niej psy będą zdrowe, pełne energii i życia, a ich sierść stanie się błyszcząca.
Celem wycieczki było także poznanie zasad funkcjonowania schroniska.
Kierownik, pan Piotr Łachno, opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta oraz jak pracownicy schroniska o nie dbają.
Aktualnie przebywają tam, w bardzo dobrych warunkach, 184 pieski.
Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy oraz pomieszczenia, w których mieszkają.
Wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.
Była to świetna okazja do kształtowania postawy szacunku i empatii, uwrażliwienia na los bezdomnych zwierząt.
W wycieczce udział wzięli:
- dzieci: Maja Pietruszka, Oskar Borek, Bartłomiej Kusz, Jakub Łapa,
- opiekunowie: pani Sylwia Kusz, pani Daria Łapa, pani Diana Pietruszka oraz pan Zbigniew Mościszko.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich dzieci i rodziców z naszej szkoły za włączenie się w akcję jesiennej zbiórki pieniędzy.
Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz
W piątek i sobotę: 29 i 30 marca 2019 roku, uczniowie klasy V a i uczniowie gimnazjum pod opieką pani Joanny Mudy, Joanny Bulak, Jadwigi Beńko i pana Dariusza Niećko uczestniczyli w zbiórce żywności zorganizowanej w ramach XVI ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak. Pomagam”.
Podczas zbiórki żywności przeprowadzonej w kilku sklepach znanej sieci handlowej, uczniowie - wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Zebrane artykuły zostały przekazane do Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a stamtąd trafią do potrzebujących w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej i do osób starszych i samotnych.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się żywnością w ramach akcji „Tak. Pomagam” oraz uczniom - wolontariuszom za czas, pracę i troskę o innych.
Foto: J. Muda
Tekst: J. Beńko
Dnia 27 marca br. z okazji obchodów Światowych Dni Teatru uczniowie naszej szkoły rozpoczynali lekcje w maskach teatralnych. Wysłuchali fragmentów orędzia na 58. Międzynarodowy Dzień Teatru autorstwa kubańskiego reżysera Carlosa Celdrána. Uczniowie klas V i VI w tym dniu wykonali również na lekcjach techniki wiosenne bukieciki, śląc serdeczne życzenia ludziom teatru i podkreślając więzi łączące wszystkich miłośników sztuki teatralnej.
Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech
22 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasa 8 szkoły podstawowej mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych podczas Dni Otwartych zamojskich liceów. Nasi uczniowie uczestniczyli w prezentacjach, koncertach muzycznych i pokazach przygotowanych przez starszych kolegów- w tym naszych absolwentów. Mamy nadzieję, że bogaty i atrakcyjny program pomógł większości uczniów podjąć ostateczną decyzję o dalszej edukacji.
22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 7 po raz kolejny zorganizowany został Dzień Odkrywania Talentów. Zamojska „Siódemka” od lat realizuje tę inicjatywę, mającą na celu wszechstronny rozwój uczniów.
Podczas tegorocznej edycji „zabłysło wiele diamentów”. Reprezentanci poszczególnych klas, wytypowani przez wychowawców, zaprezentowali różnorodne talenty: plastyczne, recytatorskie, muzyczne, wokalne, aktorskie, literackie, taneczne, sportowe. Na widowni było wielu rodziców młodych wykonawców Popisy uczniów oceniała komisja sędziowska w składzie: Przewodnicząca Rady Osiedla „Promyk” - Pani Teresa Sołowiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 – Pani Alicja Dubel, wicedyrektor szkoły - Pani Iwona Kurzempa – Sarzyńska, nauczyciele - Pani Agnieszka Szuwara, Pani Katarzyna Karwowska, Pani Beata Stasiuk, Pani Małgorzata Mówińska, Pani Jadwiga Beńko. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem; zgodnie z regulaminem należało dokonać wyboru jednej najlepszej klasy w każdej kategorii wiekowej.
W tym roku spośród klas I – III zwyciężyła klasa IIb (wych. Pani Anna Pintal). W kategorii klas IV –VII najlepsza okazała się klasa Vc (wych. Pani Karolina Tyrka). Jury przyznało także nagrody indywidualne za najbardziej poruszające występy. Wyróżnieni zostali: Alicja Lewkowicz kl. Ia, Julia i Jakub Szymanikowie kl. Ib, Tymon Bucior kl.VIb oraz Maksymilian Błaszczuk kl. IIIa i jego mama Pani Marta Błaszczuk. Obydwoje napisali książkę „O biedronce Basi, co kropek nie miała”. Ilustracje wykonali rodzice uczniów z klasy IIIa. Egzemplarz książki autorzy przekazali do biblioteki szkolnej. Maksymilian zaprezentował fragmenty książki podczas klasowego występu.
Wszyscy uczestnicy imprezy: uczniowie, nauczyciele, rodzice – świetnie spędzili czas i wspaniale się bawili, obdarzając wszystkich wykonawców gorącymi brawami. Za organizację imprezy odpowiedzialne były: p. Maria Garbuz i p. Iwona Zgnilec, p. Anna Sawiniec – Szczech, p. Katarzyna Beda.
Role konferansjerów bardzo profesjonalnie pełniły: Pani Marta Podoba-Marek i Pani Agnieszka Wysocka.
tekst: Maria Garbuz
zdjęcia: Małgorzata Drozd, Katarzyna Banach
To hasło przyświecające akcji mającej na celu finansowe wsparcie budowy Rodzinnego Domu – Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, której inicjatorami są instytucje : „Krok za krokiem ” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym oraz „Caritas”. Do akcji tej włączyła się bardzo aktywnie cała społeczność naszej szkoły- uczniowie, nauczyciele ,pracownicy administracji oraz rodzice. Samorząd szkolny zorganizował kawiarenkę pełną ciast i łakoci, z której dochód w całości został przekazany na ten szczytny cel do punktu zbiórki w MDK w Zamościu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, a przede wszystkim drogim mamom za przepyszne wypieki!!!
Pielęgnując tradycje corocznych obchodów pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, który przypada 21 marca, uczniowie klas IV, V i VI na lekcjach techniki oraz plastyki dokonali symbolicznego topienia Marzanny. Jest to jeden z najpowszechniejszych zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny. Dzieci samodzielnie przygotowały kukłę a potem „pozbyły się” zimowej aury.
21 marca jest też od 2012 roku Międzynarodowym Dniem Lasów. Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Zwracając uwagę na znaczenie tego święta dla prawidłowego funkcjonowania planety uczniowie wykonali plakaty pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki”. Zwrócili również uwagę na lasy i ich problemy oraz potrzebę ochrony zagrożonych gatunków fauny i flory.
Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech
21 marca klasa IIa powitała wiosnę razem z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Zamościu. Uczniowie wraz w wychowawczynią przygotowali ,,Koncert wiosenny”, który poprowadziła Victoriia Smyl i Filip Kierepka. Podczas koncertu zaprezentowano inscenizację słowno-ruchową. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki o wiośnie. Było pięknie i kolorowo. Na koniec Pani Wiosna, którą była Hania Szamańska rozdawała dzieciom kolorowe kwiatki z balonów.
Tekst i zdj. Karolina Różycka
Zgodnie z tradycją biblioteki szkolnej uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w dniu 21 marca w uroczystości „Pasowania na czytelnika”. Wraz z uczniami na sali byli: Pani Dyrektor Alicja Dubel, Pani Iwona Kurzempa – Sarzyńska – wicedyrektor, wychowawcy, nauczyciele, bibliotekarze oraz starsi koledzy i koleżanki z klas czwartych i piątych.
Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia lalkowego na motywach baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego pod tytułem „Papierowe królestwo”. Figurki oraz dekoracje wykonali młodzi plastycy wraz z p. Anną Sawiniec-Szczech. W spektaklu udział wzięli : Królewna Kolorowa Bibułeczka – Karolina Korga, Myszka – Amelka Osuch, Dama dworu – Hanna Pastuszak, Herold – Wiktoria Pomazanka (klasa Ivc), Róża – Oliwia Bielec, Wróbel i Żebraczka – Karolina Flis, Kot i Kamyk – Wiktoria Galant, Gołąbek – Olga Kocęba, Królewicz Siła – Karol Kołodziejczyk, Ochmistrzyni – Michalina Litwajtis, Jastrząb – Zuzanna Madeja, Król Karton – Szymon Mazur, Wrożka – Karmen Rusek (klasa Vb).
Po przedstawieniu nadszedł czas na zadania dla pierwszaków. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela bibliotekarza. Następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie i zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Alicja Dubel egzemplarzem najstarszej książki z biblioteki szkolnej – tomikiem poezji Adama Mickiewicza. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.
Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze: p. Anna Sokalska-Wosiek i p. Maria Garbuz.
tekst: Maria Garbuz
zdjęcia: Waldemar Orzechowski
Dzień św. Patryka (17 marca) obchodzony jest corocznie nie tylko w Irlandii ale również na całym świecie. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
15 marca w klasach 1a i 2a z innowacją dwujęzyczną odbyły się lekcje tematyczne związane z tym świętem. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację oraz film prezentujący sylwetkę Świętego Patryka – patrona Irlandii. Poznali zwyczaje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka. Na zajęciach nie zabrakło też zagadek ukrytych w qr kodach. Uczniowie za pomocą tabletów skanowali kody i odczytywali wyrazy po angielsku. Dzieci nauczyły się piosenki o irlandzkim skrzacie zwanym Leprechaun „G-R-E-E-N ” oraz wykonały obrazki z jego podobizną na zajęciach plastycznych.
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska, Karolina Różycka
„Zaszyfrowane wiadomości”- Właśnie pod takim hasłem uczniowie klasy 5 b poznali Mariana Rejewskiego- trzeciego bohatera programu „Być jak Ignacy”. M. Rejewski to człowiek od łamania szyfrów. Działał w zespole pracującym nad złamaniem Enigmy. Dzięki wybitnym umiejętnościom kryptologicznym i matematycznym, wynalazcy przypisuje się skrócenie II wojny światowej aż o 2-3 lata!
Uczniowie klasy 5b wraz z paniami: Aleksandrą Luchowską – Bartnik i Iwoną Zgnilec również pobawili się w „łamaczy kodów”. W piątkowy wieczór, wybrali się na zakodowane podchody. Uczniowie mieli do pokonania prawie 5 km odcinek. Zostały wytyczone dwie trasy, na których należało odszukać i rozszyfrować 5 zakodowanych informacji. Po drodze były do wykonania różne zadania m.in. nadawanie ze schodów ratusza sygnału: „Być jak Ignacy”, pisanego alfabetem Morsa. Po odnalezieniu i rozszyfrowaniu informacji, zmęczeni, ale szczęśliwi trafili do celu - ośrodka Duet w Zamościu. Tam czekała na nich niespodzianka - ognisko, kiełbaski oraz harcerka, która opowiedziała o kodowaniu, Enigmie i współczesnych kodach.
Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne zadania.
Tekst i zdjęcia A. Luchowska - Bartnik, I. Zgnilec
15 marca 2019 r. celebrowaliśmy w szkole Dzień Matematyki. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki pod patronatem Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Tegoroczne hasło przewodnie to: „Matematyka dzika”, czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką. Głównym celem było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że istnieje w każdej dziedzinie życia.
W tym dniu w każdej klasie odbył się turniej matematyczny.
W klasach pierwszych dzieci grały w bingo oraz urządziły wyścigi w liczeniu w zakresie 10. W klasach drugich i kl. IIIa odbyły się klasowe turnieje. Dzieci rozwiązywały zadania z treścią.
Natomiast w kl. IV – VIII i III gimnazjum odbyły rywalizacje międzyklasowe. Drużyny z poszczególnych klas rozwiązywały zadania testowe.
Wyniki przedstawiają się następująco.
Lista zwycięzców w klasach pierwszych:
kl. Ia – Julia Góźdź, Katarzyna Kardasz, Błażej Szajba, Dawid Rożek
kl. Ib – Mikołaj Długosz, Filip Flaga, Karol Radwański
kl. Ic - Antoni Kalisz, Karol Chmielewski, Kacper Guzek
Zwycięskie drużyny kl. II i III (sp)
kl. IIa Alicja Sierpniowska, Piotr Nowosad, Wiktor Gruszkiewicz, Filip Kierepka
kl. IIb - Zuzanna Kleban, Martyna Zgnilec, Miłosz Niemczuk, Tymoteusz Gontarz
kl. IIc - Borys Gromek, Karolina Banucha, Bartłomiej Kusz
kl. IIIa - Wojciech Knapik, Krzysztof Kawalec, Maksymilian Sagan, Szymon Bąk
Na poziomie:
- klas czwartych zwyciężyła drużyna z kl. IVb w składzie: Kryspin Majdański, Jakub Warcaba, Tomasz Zwolan
- klas piątych – drużyna z kl. Vc w składzie: Amanda Alahakoon, Natalia Kuśnierz, Hubert Bełz
- klas szóstych – drużyna z kl. VIb w składzie: Tymon Bucior, Kajetan Łuszczak, Jakub Nizioł
- klasy siódmej i ósmej – drużyna z kl. VIIa w składzie: Amelia Drzewicka, Jakub Brykner i Jakub Papuda
- klas trzecich gimnazjum – zwyciężyły ex aequo - drużyna z kl. IIIb w składzie: Dawid Reszczyński, Kinga Staszczuk, Karolina Ulicka oraz drużyna z kl. IIIc w składzie: Wiktor Bartnik, Piotr Belina, Michał Farion
Gratulujemy i zapraszamy do zabawy w kolejnych turniejach
Tekst: M. Bożek, zdjęcia: wychowawcy kl. I-III oraz nauczyciele matematyki
„Dzieje Polski w legendach”
nagrody dla naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie
15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”. Do konkursowych zmagań przystąpiło 28 trzecioklasistów z 6 szkół podstawowych. Cel konkursu to promowanie pięknych polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych.
W pisemnym konkursie z naszej szkoły uczestniczyło czworo uczniów z kl. III a, przygotowanych przez panią Bożenę Gresztę: Emilia Duras, Izabella Lewkowicz, Maria Palonka-Rawa i Krzysztof Kawalec.
Izabella Lewkowicz zajęła III miejsce
W części plastycznej dwoje naszych uczniów otrzymało nagrody za swoje prace: Hanna Kudła kl. I c oraz Igor Okrzesiak kl. II b.
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
tekst i zdjęcia: Maria Garbuz
„ Amazonia” – to był temat spotkania z podróżnikiem w dniu 14 marca 2019. Przez chwilę uczniowie przenieśli się do Ameryki Południowej. Zasłuchali się w opowieści podróżnika o Brazylii i Amazonce, o znaczeniu deszczowego lasu Amazonii oraz o życiu ludzi w tym rejonie świata.
Opowieści o tarantulach, wężach, delfinach amazońskich, leniwcach, piraniach, tukanach oraz o tym, jak wygląda wędrówka przez niebezpieczny las zachwyciły wszystkich.
Tekst: E. Danilewicz
Zdjęcia: K. Serafin, W. Orzechowski
Dnia 14 marca br. na lekcjach techniki klasy IV uczciły Światowy Dzień Liczby Pi , który obchodzony jest od 1988 roku. Wtedy po raz pierwszy święto to zorganizowano w Muzeum Nauki Exploratorium w San Francisco. Inicjatorem przedsięwzięcia był Larry Shaw. Liczba Pi to stała matematyczna definiowana jako stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Liczba ta pojawia się w wielu wzorach matematycznych, m.in. we wzorze na objętość kuli.
Liczba Pi z dokładnością do 20 miejsc po przecinku wynosi 3,141 592 653 589 793 238 46. Wykorzystując poznaną na lekcjach wiedzę, uczniowie dokonali pomiarów i obliczeń obwodów przedstawionych kół i zastosowali je do wykonania wiosennych, samodzielnie wykonanych prac.
Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech
Powered by aSc EduPage