Menu

2018/2019

Wydarzenia 2018/2019

Wydarzenia 2018/2019


Obchody 79 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę 

 

17 września delegacja z  naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach 79 rocznicy napaści wojsk  sowieckich na Polskę. Uroczystości, z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka, odbyły się na zamojskiej Rotundzie.

 

Album foto

tekst i zdjęcia Maria Garbuz


"Międzynarodowy Dzień Kropki" w 5c

15 września to data do zapamiętania, ponieważ tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie do tworzenia oraz  do podejmowania wyzwań.
Uczniowie klasy V c na zajeciach z wychowawcą obejrzeli film "The DOT"  po projekcji, którego powstała dyskusja na temat talentu oraz wiary we własne siły, tego jak ta mała kropka zmienia świat, nie tylko Vashti ale i nasz. Po burzy mózgów pośwìęconej KROPCE wszyscy uczniowie wspólnie stworzyli rysunek na tablicy, oczywiście z wykorzystaniem kropek.Tego dnia w klasie 5 c również na ubraniach królowały kropki. 

Album foto

Tekst i zdjęcia K. Tyrka


Kampania edukacyjna „Kolejowe ABC”

W miesiącu wrześniu nasza szkoła przystąpiła do Kampanii „Kolejowe ABC” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Jest to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.
Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników kolei oraz nabycie wiedzy dotyczącej  właściwego korzystania z transportu kolejowego.
Włączając się do kontynuowania edukacji na rzecz poprawy bezpieczeństwa p. A. Sawiniec – Szczech przeprowadziła lekcje w klasach czwartych naszej szkoły. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego podróżowania, a także odpowiedniego zachowania się w pobliżu linii i przejść kolejowych, kształtowali kreatywność, pomysłowość, myślenie przyczynowo – skutkowe oraz postawę odpowiedzialnego, dbającego o siebie i innych ucznia.

Album foto

Zdjęcia i tekst A. Sawiniec – Szczech


Interaktywnie o Niepodległej!

13 września  uczniowie klasy 4c i 6b pod opieką nauczyciela historii p. Małgorzaty Drozd uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii na temat 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do naszego miasta zawitało Mobilne Muzeum Multimedialne prezentujące w niezwykły, interaktywny sposób historię niepodległej Polski.  Uczniowie mieli okazję zagrać w grę, która odkrywała przed nimi 10 postaci oraz wydarzeń dotyczących Polski niepodległej. W muzeum odkrywaliśmy symbole niepodległości, osiągnięcia  wielkich  Polaków i wynalazki polskich naukowców, które zmieniły świat. Podziwialiśmy holograficzne skarby polskiego dziedzictwa narodowego, a także przykłady polskiego wzornictwa, które zyskały uznanie na całym świecie.  W towarzystwie sześciu ojców niepodległości wykonaliśmy pamiątkowe fotografie, a na koniec wpisaliśmy się do pamiątkowej Księgi Niepodległości.

Zapraszamy do fotorelacji!

Album foto

Tekst i zdjęcia M. Drozd


Lekcja  w Mobilnym Muzeum Multimedialnym w Zamościu

Nowoczesne technologie otwierają przed nami nowe możliwości w wielu dziedzinach życia. Dnia 12 września na zajęciach z techniki klasa V c pod opieką p. A. Sawiniec – Szczech odwiedziła Mobilne Muzeum Multimedialne na Rynku Wielkim w Zamościu.  Powstało ono w związku z  obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości z inicjatywy Prezydenta RP.
Mobilne Muzeum Multimedialne prezentuje historię Polski za pomocą ekranów dotykowych i hologramów. Uczniowie  zostali zabrani w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: kulturalnej, naukowej, sportowej, gospodarczej, społecznej. Mobilne Muzeum zaprezentowało również biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Specjalny stół interaktywny przybliżył dokonania wybranych postaci i wydarzenia, które znacząco wpłynęły na odbudowę niepodległej Polski. Holograficzne urządzenia pozwoliły zobaczyć niezwykłe trójwymiarowe obrazy. W piramidzie można było obejrzeć m.in. symbole polskiej tożsamości narodowej, a w holoboxie poznać np. osiągnięcia polskiego wzornictwa. 
Dla wszystkich uczestników była to bardzo interesująca lekcja historii.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Anna Sawiniec-Szczech


„Zadziwiam siebie...”

Miło nam poinformować, że Judyta Żołnierczuk – uczennica klasy VI a, i Emilia Brykner – uczennica klasy III C gimnazjum zostały wyróżnione w konkursie literacko-plastycznym „Autoportret – zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję”. Konkurs zorganizowany został w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - edycja 2018.  Judyta przygotowała pracę literacką,  a  Emilia pracę plastyczną. Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych uczennic.  

Album foto 

Tekst i zdjęcie: J. Beńko

 


Uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia”
na Rynku Wielkim

W dniu 8 września dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Wnuk z kl. VIIa i Maria Wojtyna z kl. VIIIa zaśpiewały podczas Narodowego Czytania na Rynku Wielkim. Duchowo wspierały je rodziny, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy. Obecna była też Pani Dyrektor Alicja Dubel.[more]

Dziewczęta pięknie zinterpretowały trudne, ale wzruszające i trafiające wprost do serca utwory Marka Grechuty o charakterze patriotycznym. W wykonaniu Martynki  zgromadzeni na Rynku mieszkańcy Zamościa usłyszeli „Ojczyznę”, a Marysia zaśpiewała „Wolność”. Obydwie uczennice zebrały gromkie brawa. Przygotowała je pani Katarzyna Beda.

Album foto

Tekst: Maria Garbuz, zdjęcia: Alicja Dubel


Uczestniczyliśmy w VII edycji Narodowego Czytania

W dniu 7 września 2018 r. nasza szkoła wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną włączyła się w Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” oraz wierszy patriotycznych w związku z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski. Uczestnikami VII już edycji Narodowego Czytania byli: dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dyrektor i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej. 

Po wystąpieniu Pani Doroty Mach zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy, z pierwszych i drugich klas, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Alicja Sierpniowska i Piotr Nowosad z kl. IIa zaśpiewali „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uczniowie z Ia: Julia Góźdź, Aleksandra Słupska, Franciszek Jedliński, Alex Suski i Szymon Kuks powiedzieli, „Katechizm polskiego dziecka”, a Mateusz Dydiok i Tomasz Gołębiowski również z Ia recytowali wiersz „Polska”. Występy najmłodszych zakończyła Katarzyna Kardasz z Ia , „Modlitwą polskiego dziewczęcia”.

Z patriotycznym repertuarem wystąpili również uczniowie klasy VII: Iga Bielecka, Luiza Harczuk, Martyna Wnuk, Julia Pawlasiuk, Maja Tymecka, Mateusz Krawiec i VIII: Agnieszka Tokarska, Maja Panas-Kaźmierczak, Sara Szumigaj, Maria Wojtyna, Łucja Żelazny i Krystian Józefko oraz Pani Alicja Dubel i Pani Maria Garbuz.

Wybrane fragmenty „Przedwiośnia” S. Żeromskiego przeczytali  gimnazjaliści z klasy IIIb: Dawid Reszczyński i Karol Jaskułecki oraz pracownicy Biblioteki Pedagogicznej. Później wszyscy zebrani obejrzeli przygotowaną wystawę różnych wydań  „Przedwiośnia”.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali do własnych książek pamiątkową pieczęć przygotowaną z okazji Narodowego Czytania przez Kancelarię Prezydencką. Pani Dyrektor Alicja Dubel podziękowała za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu i zaprosiła na kolejne spotkanie z klasyką polskiej literatury za rok.

Uczniów przygotowała p. Maria Garbuz i P. Katarzyna Beda.

Spotkanie prowadziła p. Anna Sokalska-Wosiek.

Album foto

Tekst: Maria Garbuz, zdjęcia: Waldemar Orzechowski


 „Mali bohaterowie” z siódemki

7 września w obiektach sportowych OSiR Zamość odbył się Ogólnopolski Challenge „Little Heroes”. Jest to ogólnopolski projekt składający się z profesjonalnych biegów przeszkodowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice klas czwartych, piątych i szóstych.[more] Zawody sportowe rozpoczęły się rozgrzewką poprowadzoną przez profesjonalnego trenera. Następnie podczas biegu wszyscy uczestnicy napotykali na przeszkody, podczas pokonywania których musieli wykazać się sprawnością, zwinnością i hartem ducha.  Pomiędzy poszczególnymi biegami zawodnicy mogli poznać elementy wyszkolenia strzeleckiego na specjalnie stworzonej i w pełni bezpiecznej strzelnicy.  Biorąc udział w takim biegu każde dziecko mogło przekonać się, że zostało „małym bohaterem”  dla swojej szkoły, miejscowości, klasy ,ale przede wszystkim dla samego siebie.

Album foto

Tekst i zdjęcia I. Więsyk


Bezpieczna droga do szkoły

 W piątek 07. 09.2018r. uczniowie klas I - IV uczestnicy w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.  Na najmłodszych słuchaczach duże wrażenie zrobiło już samo umundurowanie policjanta, później z ciekawością i uwagą dzieci słuchały  o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, tj. o przechodzeniu na drugą stronę jezdni tylko w miejscach do tego przeznaczonych i odpowiednio oznakowanych. Mowa była również o konieczności respektowania zasad sygnalizacji świetlnej oraz o tym, jakie środki ostrożności należy zachować  przechodząc przez  skrzyżowania.  Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny  - jak być widocznym i bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Album foto

Foto: W. Orzechowski
Tekst: J. Beńko


"Szkoła jest okrętem na oceanie wiedzy..."

3 września o godzinie 9.00 odbyły się spotkania wychowawców z uczniami klas II–VIII szkoły podstawowej oraz  III gimnazjum, po których wszyscy udali się do Kościoła Świętego Mikołaja na uroczystą Mszę Św. inaugurującą nowy rok szkolny.
Po mszy o godzinie 11.30 odbył się uroczysty apel dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość a przede wszystkim tych najmłodszych. Uczniowie klas V a oraz V c  przywitali młodszych kolegów częścią artystyczną.Nad całością czuwały p.Iwona Więsyk, p.Karolina Tyrka i  p. Katarzyna Beda, a dekoracja sali została wykonana przez p. Annę Sawiniec- Szczech.  
Wychowawcą klasy I a została p. Agnieszka Dybzińska, klasy I b – p. Anna Taras, natomiast klasy I c – p. Anna Kardasz.

Album foto

Tekst K.Tyrka, zdjęcia K. Serafin


79  rocznica wybuchu II wojny światowej.

1 września 1939 roku – to tragiczna w historii Polski data, która została  upamiętniona na zamojskiej Rotundzie. Obchody rocznicy w zamojskim miejscu kaźni poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny w zamojskiej Katedrze.[more] Uczniowie  naszej szkoły wraz z  panią  dyrektor Alicją Dubel , panią  Iwoną Kurzempą- Sarzyńską i  panią Marią Garbuz uczestniczyli w miejskich obchodach 79 rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Pan prezydent Zamościa w swoim wystąpieniu wspomniał  historię wysiedleń podkreślając  tragizm dzieci ,które stały się ofiarami wojny. Następnie odbył się apel pamięci oraz salwa honorowa.  Delegacje złożyły wieńce i kwiaty, a 25 Batalion Piechoty w Zamościu ułożył z białych i czerwonych zniczy flagę Polski. Uroczystość uświetnił   koncert Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Album foto

Tekst i zdjęcia Iwona Kurzempa- Sarzyńska

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć