Menu

Imprezy okolicznościoweROK SZKOLNY 2018/2019


Świetlicowy „Wieczór Kolęd”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt w dniu 14 XII 2018 r. uczniowie naszej szkoły w ramach świetlicowego koła teatralnego wzięli udział w „Wieczorze Kolęd”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii wcielili się w role Aniołków, Pastuszków, Gwiazdki oraz Józefa i Maryi. 
Na spotkanie przybyła p. wicedyrektor Iwona Kurzempa-Sarzyńska, nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie.
Kolędy i pastorałki w wykonaniu małych aktorów wprowadziły wszystkich w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój, a uczniowie swoim pięknym występem podbili serca publiczności, która nagrodziła wszystkich aktorów gromkimi brawami.
„Wieczór Kolęd” był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i zaproszonych gości. 
W imieniu koła teatralnego składamy serdecznie podziękowania wszystkim Rodzicom w zaangażowanie w przygotowaniu pięknych stroi. 
Życzymy wszystkim białych świąt, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze. 

Album foto

Tekst: Agnieszka Wysocka
Zdjęcia: Marta Kuryło, Anna Kardasz


Spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej

Dnia 27 września przyjął zaproszenie do świetlicy szkolnej tata Miłosza z klasy 4c p.Artur Lenard, który jest policjantem  i na co dzień pracuje w wydziale kryminalnym policji w Zamościu.
Niezwykle interesująca dla uczniów szczególnie dla chłopców okazała się  demonstracja ubioru i  sprzętu  policyjnego:  czapki  policjanta, kajdanek  tych jednorazowych  nylonowych  i tych  ciężkich metalowych,  broni, noktowizora, pałki  szturmowej,   kominiarki policyjnej oraz  maski i  kamizelki  taktycznej. Dziewczynki natomiast były zainteresowane udziałem kobiet w policji i ich zadaniami.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i  wrażeniami oraz chciały dowiedzieć się wszystkiego o pracy policjanta, z  zainteresowaniem słuchając   opowiadania  o akcjach policjantów i  ich codziennej  pracy. 
Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły panu Arturowi podziękowanie za spotkanie.
Dla uczniów  była to bezpośrednia i ciekawa forma zdobywania wiedzy na temat zawodu policjanta. 

Album foto

Tekst: B.Stasiuk
Foto: B.Stasiuk K.Beda


ROK SZKOLNY 2017/2018


,,Każda książka poszerza naszą wiedzę’’


W świetlicy szkolnej  propagujemy  czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Oprócz zajęć czytelniczych, organizowanych w świetlicy przez nauczycieli,  zapraszamy również inne osoby:  mamy, babcie naszych uczniów do czytania bajek i powieści.  Całkiem niedawno zakończył  się cykl kilku  spotkań z p. Barbarą Kotyłą, babcią jednego z uczniów, dawną nauczycielką i pisarką.
Od 1 marca 2018r.  rozpoczęliśmy czytanie książki szwedzkiej pisarki  Selmy Lagerlof pt. „Cudowna podróż”, w którą zabrała uczniów p. Alicja Szcześniak, wieloletnia  pani pedagog naszej szkoły.
Książka opowiada o mieszkającym na wsi  krnąbrnym i leniwym  14 letnim chłopcu Nilsie, nieuprzejmym i złośliwym  wobec rodziców i zwierząt. Jego zachowanie przysparza bliskim samych zmartwień i trosk.
Punktem zwrotnym w życiu chłopca jest kara, jaką wymierza mu domowy skrzat za to, że Nils ośmielił się go skrzywdzić. Kara wydaje się być bardzo okrutna – bohater powieści sam staje się małym krasnoludkiem...
 O dalszych przygodach Nilsa  uczniowie dowiedzą się na kolejnym  spotkaniu z p.Alicją.

Album foto

Tekst: B. Stasiuk, M. Olszewska
Foto: M. Olszewska


  Spotkanie z babcią 

Dnia 14 grudnia 2017r. w świetlicy szkolnej gościła pani Barbara Kotyła-emerytowana nauczycielka i babcia naszego ucznia  Huberta z klasy 3c. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. Pani Barbara czytała dzieciom książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Kosmita” o chłopcu, który był trochę inny od swoich rówieśników. Lektura pomaga zrozumieć jak zaakceptować odmienność dzieci i jak radzić sobie z poczuciem odrzucenia i niezrozumienia.
    Uczniowie z dużym zainteresowaniem i rozbawieniem słuchali przygód chłopca, poznając jego etapy dorastania i zmagania się z codziennymi problemami.
Dzieciom podobała się historia małego Kacpra. Z niecierpliwością czekają na dalszy ciąg opowieści i ponowną   wizytę babci Basi.

Album foto


Tekst: K. Karwowska, B.Stasiuk
Foto: W. Orzechowski


TEN ZDROWIE MA, KTO O NIE DBA !!!

W ramach realizowanego w świetlicy tygodnia o zdrowiu i higienie, 25 września 2017r. odbyło się spotkanie dzieci z pielęgniarką szkolną panią Celiną Koroną.

Prelekcja dotyczyła wielu zagadnień związanych z dbałością o zdrowie i właściwą higieną. Przede wszystkim pani pielęgniarka przypomniała wszystkim o właściwym ubiorze odpowiednim do jesiennej pogody. Uczuliła dzieci na odpowiedni strój podczas spacerów do parku i lasu i związane z tym zagrożenie kontaktu z niebezpiecznymi kleszczami.

Pani Celina zwróciła też uwagę uczniów na codzienną higienę, odpowiednie obuwie, czystość głowy i rąk. Podkreśliła wpływ odpowiedniego odżywiania na zdrowie szczególnie w okresie jesienno-zimowym, bogatego w owoce i warzywa oraz znaczenie odpowiedniego nawadniania organizmu, przypominając też, jakie znaczenie dla organizmu ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prelekcji i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym, dbając o swoje dobre samopoczucie i zdrowie.

Album foto

Tekst: B. Stasiuk, Foto: M. Olszewska


ROK SZKOLNY 2016/2017


Czytanie zbliża”

W czerwcu świetlica szkolna włączyła się do społecznej kampanii XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Ideą kampanii jest pobudzanie i mobilizowanie całego społeczeństwa do aktywnego czytelnictwa.

Hasło tegorocznej edycji „Czytanie zbliża”znalazło odzwierciedlenie podczas zajęć świetlicowych, na które została zaproszona p. Maria Ćwik-babcia Julii z klasy IIa. Zaproszenie do czytania młodszym koleżankom i kolegom przyjęła również starsza uczennica z klasy VIa –Sara Szumigaj.

 Uczniowie z zainteresowaniem słuchali bajek, baśni, opowiadań i chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez gości. To były miłe popołudnia z książką, które bardzo spodobały się dzieciom.

Album foto

Tekst: B.Stasiuk, M.Olszewska

Foto : B.Stasiuk


Europejski Dzień Zdrowego Żywienia

Świetlikowy Koktajl Szpinakowy

 

 W Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypadający na  dzień 8 listopada 2016r. dzieci w   świetlicy szkolnej  przygotowały  smaczny  koktajl szpinakowy.

Dla niektórych   hasło  „szpinak” nie kojarzy się  smacznie, ale w przygotowanym koktajlu okazał się przepysznym składnikiem. Do szpinaku udało się przekonać  nawet najbardziej oporne Świetliki.

Album foto

Tekst i zdjęcia B.Stasiuk


PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

 

Dnia 27.10.2016r. zgodnie z tradycją lat ubiegłych w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste „PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”.

Swoją obecnością  zaszczyciły nas: p.Wicedyrektor Iwona Kurzempa-Sarzyńska, wychowawczyni klasy I p. Bożena Greszta i p. Katarzyna Serafin.

Część artystyczną przygotowali dla pierwszaków starsi uczniowie ze szkoły podstawowej: Maja Szuwara, Nadiat Tijani, Wiktoria Szewczak, zespół Forte Junior pod kierunkiem p. Katarzyny Bedy oraz uczniowie gimnazjum: Bartosz Bratkowski i Tomasz Jesionek  pod kierunkiem p. Katarzyny Karwowskiej.

Pierwszaki, aby wstąpić do grona Świetlików musiały wykonać wiele trudnych zadań. Był to test ze znajomości bajek, zabawy zręcznościowe, degustacja mikstury-niespodzianki oraz prezentacja piosenki.

Po złożeniu przysięgi Świetlików pani Wicedyrektor dokonała uroczystego pasowania. Dla upamiętnienia tego dnia pierwszaki otrzymały na pamiątkę Misie-Świetliki oraz słodki upominek.

Album foto

Tekst: B.Stasiuk i B.Palonka

Foto: K. Serafin


ROK SZKOLNY 2015/2016


SUPER CHŁOPAK ŚWIETLICY

Dnia 30 września w świetlicy odbyły się wybory SUPER CHŁOPAKA. Dziewczynki przygotowały super zadania dla odważnych chłopców.Kandydaci musieli zbudować  w szybkim tempie wieżę z klocków, odpowiedzieć na pytania o zawartość damskiej torebki, zatańczyć w rytm muzyki, wykazać się znajomością tytułów książek dla dzieci, a na koniec kulturalnie poczęstować się przygotowaną przekąską.

Wszystkie zadania super kandydaci wykonali wspaniale. Otrzymali od dziewczynek medale SUPER CHŁOPAKA i słodycze.

Album foto

Tekst i foto: B. Stasiuk

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć