Aktualności
Wakacyjne życzenia
List Lubelskiego Kuratora Oświaty
Wykaz podręczników na rok szk. 2025-2026
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
27 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025. Cała społeczność szkoły spotkała się w sali gimnastycznej, by podsumować swoją całoroczną pracę.
Na uroczystość zakończenia roku dla klas 7-8 przybyły Panie Inspektorki z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice naszych uczniów.
Akademia rozpoczęła się od przekazania przez delegację z klas 8 sztandaru szkoły młodszym kolegom i koleżankom z klasy 7. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel, która powitała przybyłych Gości ,Rodziców i uczniów. Podsumowała miniony rok szkolny, gratulując uczniom ich osiągnięć oraz podziękowała nauczycielom, , rodzicom i pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i trud. Szczególnie wzruszającym momentem przemówienia były podziękowania skierowane do Pani Bożeny Piwko, odchodzącej na emeryturę - byłej Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w latach 2003-2012 za wieloletnią pracę i wkład w rozwój placówki. Wyrazy uznania, w przekazanym na ręce Pani Piwko liście, złożyła Pani Jolanta Repeć reprezentująca Prezydenta Miasta Zamość Pana Rafała Zwolaka.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych tym Rodzicom uczniów klasy 8a i 8b, których dzieci uzyskały w bieżącym roku szkolnym wysokie wyniki nauczania i odniosły sukcesy w konkursach. Podziękowania otrzymali również Rodzice działający w Szkolnej Radzie Rodziców oraz w radach klasowych.
Następnie pani dyrektor uhonorowała uczniów, którzy otrzymali stypendia motywacyjne, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.
Końcową częścią uroczystości był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasę 8b pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Mudy oraz panią Magdalenę Sałamachę, nauczycielkę muzyki. Piękną okolicznościową dekorację przygotowała pani Anna Sawiniec-Szczech. Uczniowie klasy 7 c pożegnali ósmoklasistów wzruszającymi słowami wsparcia , zaś czwartoklasiści, pod bacznym okiem pani Anny Kardasz, przygotowali dla nich taniec ze wstęgami.
Uroczystość zakończyła się wspólnymi życzeniami spokojnych oraz bezpiecznych wakacji dla wszystkich uczniów i pracowników.
Uczniowie z poszczególnych klas udali się na spotkania z wychowawcami w salach, gdzie otrzymali świadectwa i pożegnali się ze swoimi kolegami i koleżankami.
Klasy 1-3 oraz 4-6 również uroczyście zakończyły bieżący rok szkolny. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Część artystyczna przyniosła wszystkim wiele pozytywnych emocji. Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła wszystkim trzecioklasistom nagrody książkowe i życzyła samych sukcesów w drugim etapie edukacyjnym. Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa i nagrody książkowe. Pełni pozytywnych emocji, ale i wzruszeń, wszyscy udali się na zasłużony wypoczynek.
Tekst: J. Muda, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek
Certyfikat „Uważność- nasza siła, wielka moc"
Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2024/2025 uczestniczyli w Ogólnopolskiej Innowacji „Uważność, nasza siła-wielka moc!".
Innowacja Pedagogiczna „Uważność- nasza siła, wielka moc" miała na celu poprawę funkcjonowania ucznia w kontekście jego koncentracji uwagi, rozumienia siebie i własnych emocji oraz konstruktywnego radzenia sobie z nimi.
Ćwiczenia uważności proponowały dzieciom narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a także samoświadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne osoby. Dzięki treningowi uważności dzieci nauczyły się rozpoznawać własne uczucia, potrzeby, emocje czy reakcje oraz podniosły swoją odporność na stres, nieunikniony w codziennym życiu. Wprowadzenie elementów treningu stanowiły profilaktykę dla zdrowego rozwoju kondycji psychofizycznej dziecka.
Dzięki tym zajęciom dzieci zrozumiały, czym są lęk i stres, poznały techniki radzenia sobie z nimi oraz dowiedziały się, na czym polega uważność. Nauczyły się rozpoznawać niepokojące myśli i radzić sobie z nimi a także poczuły się lepiej i nabrały pewności siebie.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a szkoła zdobyła certyfikat.
Koordynator innowacji : Agnieszka Burak
Podsumowanie pracy uczniów z koła sensoplastyki
26.06.2025 odbyło się podsumowanie całorocznej pracy uczniów z koła sensoplastyki a także Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno „Gramy zmysłami".
Głównym celem projektu było innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej. Uczniowie otrzymali certyfikaty.
Naszym ostatnim sensorycznym wyzwaniem było zjedzenie smacznych lodów... i nie tylko.
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Burak
Medale „Konstruktor Korbo 2025” dla kl. Ib
Klasa 1b brała udział w Ogólnopolskim Innowacyjnym Programie „Cztery pory roku. Pomyśl, zbuduj, zakręć z Korbo". Program realizowany był przez cały rok szkolny 2024/2025. Dzieci biorąc udział w programie rozwijały umiejętności manualne i poznawcze, pracując metodą projektów i zgodnie z podejściem STEAM, rozwijały myślenie twórcze i przestrzenne, kształtowały kluczowe kompetencje przyszłości oraz zdobywały wiedzę o otaczającym świecie poprzez naukę i zabawę. Każdy uczeń otrzymał medal „Konstruktor Korbo 2025”.
Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska
Kreatywni uczniowie klasy 2b
Uczniowie z klasy 2b postanowili spędzić przedostatni dzień roku szkolnego w nietypowy sposób.
Sami zorganizowali kąciki swoich zainteresowań. Był kącik muzyczny, majsterkowicza, sportowy, artystyczny oraz gier i łamigłówek logicznych.
Dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach i pasjach, pochwaliły się umiejętnościami oraz w jaki sposób spędzają wolny czas.
Tekst i zdjęcia: A. Pintal
Klasa Ib w Komendzie Miejskiej Policji
25.06.2025 r. dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Wróbel klasa 1b miała okazję odwiedzić Komendę Miejską Policji w Zamościu. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa podczas wakacji, miały okazję poznać psa policyjnego oraz wykonać swoje odciski palców. Serdecznie dziękujemy Panu Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych podkomisarzowi Markowi Malec, młodszej aspirant Pani Katarzynie Litwin oraz młodszemu aspirantowi Panu Jakubowi Nosal za poświęcony nam czas.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Perzyńska
Sosnowa Przygoda klasy 1a
23 czerwca uczniowie klasy 1a spędzili niezapomniany czas na Roztoczu, a dokładniej w ośrodku „Sosnowa Przygoda” w Kaczórkach. Ośrodek mieści się w otoczeniu sosnowego lasu gdzie pod opieką instruktorów uczestnicy wycieczki skorzystali z licznych atrakcji. Były wśród nich: wojskowy tor drewnianych przeszkód, zjazd na tyrolce, strzelnica (strzelanie z łuku), place zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami, strefa relaksu z hamakami i leżakami, plac budowy z piaskiem, koparkami, taczkami, kreatywne warsztaty z malowania eko toreb. Kolejnym punktem naszego pobytu był spacer urokliwymi ścieżkami sosnowego lasu, gdzie mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Po powrocie ze spaceru wszyscy razem spędziliśmy czas przy przygotowanym przez gospodarzy ognisku. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.
Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, A. Bielak
Życzenia z okazji Dnia Ojca
Projekt edukacyjny pt. „Jaką postacią historyczną jestem?”
W czerwcu 2025 roku uczniowie wszystkich klas 4 wzięli udział w projekcie edukacyjnym podsumowującym pracę na lekcjach historii w I i II półroczu.
Każdy chętny uczeń wybrał postać historyczną, która była mu najbliższa, a następnie przygotował krótką prezentację, w której wcielił się w daną osobę. W pomysłowych przebraniach i z ciekawymi rekwizytami uczniowie prezentowali się jako: Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie, Królowa Jadwiga, Bolesław Chrobry, Zośka, Alek i Rudy. Postacie znane nam z kart historii ożyły na kilka chwil i z dużym zaangażowaniem przedstawiały swoje życiorysy, osiągnięcia i ciekawostki.
Główny cel projektu został zrealizowany- uczniowie samodzielnie wyszukali informacje o wybranych przez siebie postaciach, przygotowali odpowiednie kostiumy i kształcili niełatwą umiejętność autoprezentacji. Ci zaś, którzy z zainteresowaniem słuchali wystąpień, mieli szansę przypomnieć sobie postacie poznane na lekcjach historii w klasie IV.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Tekst i zdjęcia: E.Wilczyńska-Krawiec
Wycieczka klas 4a i 5b – Rzeszów - Łańcut
Dnia 17 czerwca 2025 roku uczniowie klas 4a i 5b wybrali się na niezapomnianą wycieczkę, pełną edukacyjnych i kulturalnych atrakcji, które rozbudziły ciekawość, wyobraźnię oraz pasję do nauki i historii. Program wycieczki obejmował wizytę w trzech wyjątkowych miejscach: w Teatrze Maska, Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz Zamku w Łańcucie.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Teatrze Maska w Rzeszowie, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Kajtuś Czarodziej”. Była to prawdziwa magia! Spektakl, pełen zabawy i przygód, wprowadził nas w świat młodego czarodzieja, który dzięki swojej odwadze i sprytowi stawia czoła trudnym wyzwaniom. Przedstawienie było pełne interaktywnych elementów, które sprawiły, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu.
Po emocjonującym teatrze przyszedł czas na naukę i eksperymentowanie! Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” to miejsce, w którym młodsze umysły mogą odkrywać tajemnice nauk ścisłych w najbardziej interaktywny sposób. Uczniowie mieli okazję zwiedzić centrum, w którym znajduje się niemal 200 eksponatów, które pozwalają na przeprowadzanie własnych eksperymentów. W Podkarpackim Centrum Nauki, podzielonym na trzy piętra, można było poznać zagadnienia związane z lotnictwem, kosmonautyką, informatyką, telekomunikacją i jakością życia. Szczególne wrażenie na uczniach zrobiły interaktywne symulatory lotu oraz modele zwierząt w naturalnej wielkości, a także możliwość eksperymentowania z dźwiękiem i energią.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Zamku w Łańcucie, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję poznać historię zamku, zobaczyć przepięknie zachowane wnętrza oraz liczne cenne eksponaty. Wspaniałe apartamenty, Sala pod Stropem, Apartament Chiński czy Teatr Dworski zachwyciły wszystkich. Nie zabrakło także wizyty w Stajniach i Wozowni, gdzie uczniowie podziwiali unikalną kolekcję pojazdów konnych, a także odkryli tajemnice życia codziennego arystokracji. Zamek otoczony malowniczym parkiem w stylu angielskim s
Wycieczka była pełna atrakcji, które łączyły naukę, sztukę i historię. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także zyskać nowe spojrzenie na świat nauki i kultury. Tego dnia wszyscy wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i nowych doświadczeń.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne wycieczki!
Tekst i film: M. Szczepanek
Debata na temat praw dziecka
Dnia 17.06.25 r. klasach 1–3 odbyła się debata na temat praw dziecka. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z najważniejszymi prawami, jakie przysługują wszystkim dzieciom oraz rozwijanie umiejętności wyrażania własnych opinii i słuchania innych.
Uczniów odwiedził specjalny gość - Janusz Korczak, w rolę którego wcielił się nauczyciel p. Kajetan Litwińczuk, który zapoznał uczniów z ich prawami.
Następnie odbyła się dyskusja – uczniowie wypowiadali się, które z praw są ich zdaniem najważniejsze i dlaczego. Pracowali także w grupach, tworząc plakaty ilustrujące wybrane prawa dziecka.
W wydarzeniu brała udział także Pani Dyrektor Alicja Dubel i Rzecznik Praw Ucznia Pani Karolina Sokołowska.
Dzięki debacie dzieci zrozumiały, że znajomość swoich praw pomaga im czuć się bezpiecznie i pewnie. Podkreślono również, że oprócz praw, dzieci mają także obowiązki, np. szanowanie innych, dbanie o porządek i kulturę słowa. Debata zakończyła się wnioskiem, że znajomość praw pomaga dzieciom czuć się bezpiecznie, rozwijać się w przyjaznym środowisku oraz lepiej rozumieć siebie i innych.
Na koniec debaty odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasę 1b pod kierunkiem Pani Agnieszki Wysockiej. Spotkanie poprowadziła Pani A. Dybzińska.
Organizatorkami tego wydarzenia z inicjatywy Pani Dyrektor były wychowawczynie klas pierwszych.
Tekst: S. Perzyńska, zdjęcia: A.Sokalska-Wosiek, M.Olszewska
Wycieczka klas ósmych do Warszawy
W dniu 16.06.2025 klasa 8a i 8b zwiedzały Warszawę. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki „Kopernik”. Stadion Narodowy Legii Warszawa był kolejnym punktem na mapie turystycznej wycieczki. Po obiedzie przyszedł czas na słodkie zakończenie w Fabryce Czekolady Wedel.
Tekst i zdjęcia: P. Biłant
Bal ósmoklasisty
13 czerwca uczniowie klas ósmych bawili się w „Aparcie”. Bal ósmoklasisty to wydarzenie, na które uczniowie czekali z niecierpliwością. Była to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także do wspólnego spędzenia czasu z kolegami i koleżankami z klasy. Oto, aby bal ten był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników, zadbali jak zawsze wspaniali Rodzice, za co serdecznie dziękujemy!!!
Tekst i zdjęcia: J. Muda
Zawody przyszłości
W piątek 13 czerwca w Zawadzie koło Zamościa w warsztacie samochodowym Pana Mota odbył się event promujący nowoczesne technologie naprawy samochodów osobowych. Odbyły się również pokazy samochodów osobowych marek chińskich. Podczas tego wydarzenia można było przyjrzeć się procesom nakładania lakieru na karoserię oraz obejrzeć salon samochodów osobowych.
Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie z oddziałem w Zamościu, przedstawiciele Wydziału Oświaty w Zamościu, przedstawiciele takich organów jak: prezydent Zamościa, Marszałka Województwa, Starostwa, Gminy Zamość oraz wiele innych instytucji. W wydarzeniu licznie uczestniczyli uczniowie. Młodzież z naszej szkoły reprezentowały klasy siódme.
Tekst i zdjęcia: J. Bekas
Piknik Archeologiczny – „Korona i miecz”
13 czerwca 2025 uczniowie klasy VIc uczestniczyli w Szkolnym Pikniku Archeologicznym pod hasłem „Korona i miecz – opowieść o narodzinach polskiej państwowości”. Piknik odbył się w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przy ul. Zamkowej 2 w Zamościu.
W ramach pikniku uczniowie odkrywali ukryte artefakty w mini- wykopaliskach, uczyli się oczyszczania i rysowania znalezisk jak prawdziwi archeolodzy. Zaprojektowali własne monety na podstawie monet z czasów Bolesława Chrobrego. Uczestniczyli w quizie drużynowym „Koronacja 1025”, gdzie sprawdzili swoją wiedzy o pierwszym królu Polski.
Następnie byli uczestnikami turnieju drużyn książęcych w konkurencjach sprawnościowych inspirowanych średniowieczem, walcząc na miecze oraz strzelając z łuku do tarczy.
Mogli wcielić się w rolę króla i królowej w strefie przebieranek „Zostań Bolesławem Chrobrym”: dzieci miały okazję przebrać się w królewskie szaty, hełmy i peleryny, usiąść na „tronie Piastów” i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Wszyscy świetnie się bawili, wykazując się dużą wiedzą historyczną.
Tekst i zdjęcia: M. Wilkołazka
„Od wielkości do upadku” – zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej
Uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat początków państwa polskiego i jego pierwszych władców. Dzieci wysłuchały legendy o powstaniu Polski, poznały najważniejsze wydarzenia historyczne z czasów panowania pierwszych Piastów oraz okoliczności koronacji Bolesława Chrobrego. Ponadto uczniowie poznali symbole władzy królewskiej oraz funkcje średniowiecznych zamków.
Tekst: A. Dybzińska, zdjęcia: wychowawcy klas 1 i 2
Wodna przygoda kl. Ia – wycieczka do wodociągów
12 czerwca uczniowie klasy 1a pod opieką p. Agnieszki Dybzińskiej i p. Agnieszki Bielak uczestniczyli w wycieczce do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Uczniowie poznali ciekawostki dotyczące wody, dowiedzieli się jak, działa stacja uzdatniania wody i skąd płynie woda do naszych domów. Wycieczka była doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy zdobytej na lekcjach oraz do poznania pracy specjalistów dbających o czystość i jakość wody w naszym regionie. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały prezenty- bidony na wodę.
Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, A. Bielak
Klasy drugie w poszukiwaniu zapomnianych zawodów
12 czerwca klasa 2a i 2b udały się na edukacyjną wycieczkę, mającą na celu zapoznanie się z zawodami, które już nie są tak popularne jak były kiedyś.
W Bęczynie spotkały się z ostatnim w tym regionie garncarzem, który zaprezentował sposób toczenia naczyń na kole garncarskim. Uczestnicy mogli również spróbować wykonać gliniane naczynia.
Następnie dzieci zwiedziły Muzeum Minerałów, w którym obejrzały bogatą kolekcję minerałów, skamieniałości i meteorytów oraz dowiedziały się jak jest zbudowana Ziemia.
Uczestniczyły w warsztatach płukania złota oraz zwiedziły jedyne w Polsce Muzeum Kowalstwa, w którym podziwiały wyroby kowalstwa artystycznego kowali polskich i zagranicznych, także wysłuchały „Legendy o podkowie szczęścia”.
Wycieczkę zakończyło spotkanie z kowalem, prezentującym pokaz bicia podkowy.
Była to niezwykła podróż do odległej przeszłości, która pozostanie na długo w naszej pamięci.
Tekst i zdjęcia: A. Pintal
Klasa 6c w zamojskim Fort Jump
Dnia 12 czerwca, w ramach „zaległego” Dnia Dziecka, klasa 6c spędziła miło czas na trampolinach w zamojskim Fort Jump. Uczniowie w czasie zabawy doskonalili skoki oraz grę w koszykówkę. Okazało się, że wielu z nich ma talent sportowy, wykonuje wspaniałe salta, zdobywa punkty za spostrzegawczość oraz trafnie rzuca do kosza. Zespół wspaniale się bawił, po pełnym wrażeń dniu wrócili z wypiekami na twarzy i uśmiechem na ustach.
Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie miłych chwil odpoczynku.
Tekst i zdjęcia M Wilkołazka
Wyniki Konkursu Matematycznego „Fenek”
Miło nam poinformować, że tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Fenek” zdobyli:
Klasa 1a:
Amelia P.- miejsce 5,
Igor R.- miejsce 5
Mikołaj M.- miejsce 6
Igor P.- miejsce 10
Klasa 1b:
Anna K.- miejsce 8
Karol T.- miejsce 9
Klasa 1c:
Adam F.- miejsce 5
Lena M.- miejsce 6
Emilka H.- miejsce 9
Maja S. - miejsce 9.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż był to konkurs ogólnopolski dla klas 1-3, a nasze pierwszaki stanęły na wysokości zadania i świetnie sobie poradziły.Tekst i zdjęcia: Wychowawcy klas pierwszych
Smacznie, zdrowo, kolorowo…
Uczniowie klas I przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Była to świetna zabawa oraz doskonała lekcja zdrowego odżywiania. Sałatki nie tylko pięknie wyglądały, ale też znakomicie smakowały! Gratulujemy młodym kucharzom!
Tekst i zdjęcia: Wychowawcy klas I
Sukcesy w wojewódzkim konkursie Clickonmaniac!
11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki tegorocznego wojewódzkiego konkursu języka angielskiego Clickonmaniac. Konkurs składał się z trzech etapów i miał na celu sprawdzenie znajomości języka angielskiego. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie – wszyscy dotarli do finału, a wśród nich:
Hanna Torzewska – klasa 6a - laureatka
Dawid Gąska – klasa 6a - laureat
Marcel Momot – klasa 7c - laureat
Nina Pysiewicz – klasa 6a - finalistka
Maja Gaczoł – klasa 7b - finalistka
Antoni Kalisz – klasa 7c - finalista
Kinga Wójcik – klasa 8b - finalistka
Martyna Zgnilec – klasa 8b - finalistka
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom, którzy z zaangażowaniem przygotowywali uczniów do każdego etapu konkursu. To ogromne osiągnięcie i powód do dumy dla całej szkolnej społeczności! Mamy nadzieję, że udział w konkursie stanie się inspiracją do dalszego rozwijania pasji językowych. Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy!
Tekst i zdjęcia: M. Szczepanek
Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz”
Uczennica kl. 4a, Olena Kiluk, wzięła udział w IV edycji konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna". Zadaniem uczestników było stworzenie drzewa genealogicznego i opisanie historii swojej rodziny, przy wykorzystaniu dostępnych źródeł: relacji rodzinnych, dokumentów i zdjęć. Praca miała formę elektroniczną.
Jak piszą organizatorzy (https://www.gov.pl/web/edukacja/rusza-4-edycja-konkursu-bez-korzeni-nie-zakwitniesz-moja-wielka-i-mala-ojczyzna) : Inicjatywa ma uwrażliwić na wartość wspólnego dziedzictwa i pamięci oraz szacunek dla przeszłości. Projekt wpływa także na zwiększenie świadomości o własnej przynależności społecznej i poprawę relacji rodzinnych.
Olena wraz z mamą zgłębiły historię rodzinną aż do XVII wieku, odnalezione dokumenty, zdjęcia, relacje zostały uporządkowane, a zasłyszane historie zapisane i pozostawione dla kolejnych pokoleń.
Gratulujemy!
Tekst i zdjęcia: E.Wilczyńska-Krawiec
Kolorowe ułamki w 4b
Matematyka nie musi być nudna. Uczniowie klasy 4b rozszerzali i skracali ułamki w nietypowy sposób. Do nauki tak ważnej umiejętności wykorzystywali …lody gałkowe. Uczniowie dopasowywali rożki do lodów, na którym zapisany był ułamek, z odpowiadającymi gałkami lodów – gdzie można było znaleźć ułamek równy danemu, ale o innym mianowniku. Oj, trzeba było wykazać się spostrzegawczością i cierpliwością. Wszyscy uczniowie dali radę, a lekcję na pewno na długo zapamiętają.
Tekst: M. Wilkołazka, zdjęcia: E. Iwaniec
Laureatka konkursu wojewódzkiego
Z przyjemnością informujemy, że Milena Bartoszczyk z klasy VIa zdobyła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Jan Paweł II – Pielgrzym nadziei”. Oficjalne wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 10 czerwca 2025 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.
Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Jan Paweł II – Pielgrzym nadziei” z okazji 105. rocznicy urodzin oraz 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.
Patronat honorowy nad projektem sprawowali:
Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek,
Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak,
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski,
Prezydent Miasta Zamość Rafał Zwolak.
Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Anna Sawiniec – Szczech.
Gratulujemy sukcesu.
Tekst i zjęcia: A. Sawiniec-Szczech
Dzień Przyjaciela w kl. I - III
9 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole – Dzień Przyjaciela! To doskonała okazja, by przypomnieć sobie, jak ważna jest przyjaźń, wzajemne wsparcie i szacunek. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach, podczas których wymieniali się miłymi słowami, uczyli się, jak być dobrym przyjacielem na co dzień, tworzyli mapy myśli, plakaty. Wspólne działania i zabawy sprzyjały budowaniu pozytywnych relacji oraz wzmacnianiu więzi.
Tekst i zdjęcia: wychowawcy kl. I - III
Wycieczka klasy 1c
Dnia 9 maja 2025r. uczniowie klasy Ic wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę integracyjną do „Wioski Przygody Frajda” w Bliżowie. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Zabawa rozpoczęła się od Zwariowanej Olimpiady, podczas której uczniowie podzieleni na drużyny zmagali się ze sportowymi wyzwaniami takimi jak: rzuty na celność, bieg-kacze stopy, wyścigi w workach. Dzieci bardzo sprawnie wykonywały wszystkie zadania.
Najwięcej emocji wzbudził tor przeszkód: przejście po równoważniach, pajęczyna, drabinka, rumowisko opon, przejście tunelami, czołganie i most wiszący.
Kolejną atrakcją była wizyta w Wiosce Indiańskiej. Uczniowie obserwowali rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa, strzelali z łuku, poszukiwali skarbów za pomocą wykrywaczy metali, wbijali gwoździe.
W czasie przerwy między atrakcjami wszyscy posilili się kiełbaską z ogniska.
W świetnych humorach oraz z mnóstwem pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły.Tekst i zdjęcia: M. Olszewska
Egzamin Taekwon-do
09.06.2025 w naszej szkole odbył się egzamin na stopnie uczniowskie w Taekwon-do ITF. Przewodniczył mu Mistrz Zbigniew Bujak - VIII DAN.
Do sprawdzianu umiejętności przystąpiło 23 zawodników ze szkolnej sekcji. Wszyscy zdali egzamin podwyższając umiejętności oraz zdobyli kolejny pas.
Gatulacje!!!!Tekst i zdjęcia: P. Biłant
Pasowanie na Czytelnika w bibliotece szkolnej
W piątek, 6 czerwca 2025 r., w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników. To ważne wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych tradycji.
Od samego rana biblioteka tętniła radosnym ożywieniem. Wśród książek, młodzi uczniowie zostali serdecznie przyjęci do grona miłośników książek. Dzieci uczestniczyły w krótkiej inscenizacji, podczas której odwiedziły ich postacie z bajek: Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Smok Wawelski. Każda z nich opowiedziała o magii czytania i zaprosiła pierwszoklasistów do świata literatury.
Kulminacyjnym momentem wydarzenia było uroczyste złożenie przyrzeczenia, w którym uczniowie obiecali dbać o książki i często odwiedzać bibliotekę. Następnie każdy z nich został pasowany na czytelnika wyjątkową książką mającą 167 lat – jest to jeden z najstarszych zbiorów biblioteki, napisany przez samego patrona szkoły, Adama Mickiewicza. Ten symboliczny gest wywołał niemałe emocje wśród uczniów i nauczycieli.
Na zakończenie każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek", prowadzonej przez Instytut Książki. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych i kształtowanie nawyku sięgania po książkę od najmłodszych lat.
Atmosfera uroczystości była niezwykle ciepła, pełna wzruszeń i dziecięcej radości. Dla wielu uczniów był to pierwszy krok do fascynującej przygody z czytaniem – przygody, która, jak mamy nadzieję, będzie trwać przez całe życie.
Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek
Zawody sportowo-obronne "Z mundurówką do celu"
Dnia 04.06.2025 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach sportowo-obronnych zorganizowanych przez Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość im. Powstania Zamojskiego. Zawody odbyły się na terenie strzelnicy HUBALE w miejscowości Mokre koło Zamościa.
Nasza drużyna w składzie: Franciszek J. i Aleksandra N. z kl.7a, Bartosz W. z kl. 7b oraz Monika D. z kl.7c, wzięła udział w następujących konkurencjach:
1. Tor strzelecki.
2. Rzut granatem.
3. Ładowanie magazynka na czas.
4. Pokonywanie terenu z bronią (atrapa karabinka AK 47) dystans. 15 m.
Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Wykazali się sprawnością fizyczną oraz niezwykłą motywacją. Zawody były okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz umożliwiły udział w pozytywnej rywalizacji zgodnej z zasadami fair play.
Po zawodach odbył się poczęstunek zapewniony przez organizatorów.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom odwagi i umiejętności współpracy drużynowej.Tekst i zdjęcia: B.Rekiel
XXIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W ramach tegorocznej edycji XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża” w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych wydarzeń promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.
Nauczyciele aktywnie włączyli się w akcję, czytając uczniom wybrane książki i bajki. Szczególnym momentem były również spotkania, podczas których uczniowie starszych klas czytali młodszym kolegom i koleżankom, dając dobry przykład i budując czytelnicze więzi międzypokoleniowe.
W szkolnej świetlicy odbyły się wyjątkowe spotkania z teatrzykiem kamishibai, który zachwycał najmłodszych widzów formą i przekazem.
Jednym z ważniejszych punktów programu było uroczyste pasowanie na czytelnika, w którym uczniowie najmłodszych klas oficjalnie zostali włączeni do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki.
Akcja CPCD była niezwykle udana i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wspólne promowanie czytelnictwa!
Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek
Nauczyciele dzieciom
Dnia 3 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka.Tego dnia nauczyciele przygotowali dla uczniów niespodziankę w postaci humorystycznej inscenizacji znanego wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.
W role bohaterów utworu wcielili się nauczyciele naszej szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem i poczuciem humoru odegrali przedstawienie. Ich występ wywołał uśmiech, burzę oklasków i szczery zachwyt wszystkich obecnych. Uczniowie z entuzjazmem obserwowali swoich nauczycieli w zupełnie nowej roli – jako aktorów na szkolnej scenie.
Atmosfera wydarzenia była pełna radości, pozytywnych emocji i serdeczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie i odwagę – pokazali, że potrafią nie tylko uczyć, ale także bawić i wzruszać. Ten dzień z pewnością był jednym z najpiękniejszych momentów tego roku szkolnego!
Słodki Dzień Dziecka w klasie 4a
2 czerwca klasa 4a wzięła udział w wyjątkowych warsztatach, które odbyły się w Zamojskiej Manufakturze Czekolady. Uczniowie mogli poznać historię czekolady, dowiedzieli się, jak wygląda proces jej wytwarzania, a następnie samodzielnie wykonali czekoladowe tabliczki, lizaki oraz kule. Zajęcia były nie tylko słodkie, ale też bardzo kreatywne i pełne pozytywnych emocji.
Po warsztatach klasa udała się do kawiarni „Kawa na Ławę”, gdzie uczniowie świetnie się bawili przy szachach, grach planszowych czy kartach. Najwięcej emocji wzbudziła jednak pełna zagadek gra Mafia. Był to bardzo udany czas pełen śmiechu i budowania dobrych relacji.
Tekst: E. Wilczyńska-Krawiec, zdjęcia: K.Martyniuk – Sokołowska, E.Wilczyńska-Krawiec
Archiwum Aktualności