• Rozstrzygnięcie konkursu „Rodzina to siła”

• 27 maja 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Rodzina to siła”, którego celem było wzmacnianie więzi rodzinnych, rozbudzanie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną oraz poszukiwanie inspiracji twórczych w relacjach rodzinnych. Uczniowie w kreatywny sposób zobrazowali swój wolny czas z rodziną.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – Nicola Tłuczek

II miejsce – Wiktoria Kicińska

III miejsce – Draco Kopij

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska, M. Olszewska

• „All about my mum”- projekt edukacyjny klasy 3a

• Mama, mamusia, mamunia… to piękne słowa, które wypowiadamy myśląc o najukochańszej i najbliższej nam osobie.

Uczniowie klasy 3a realizowali projekt „All about my mum”, którego główną bohaterką była Mama. Podczas zajęć uczniowie czytali opowiadania na temat najbliższej rodziny, słuchali piosenek w języku angielskim, tworzyli mapy myśli, pracowali ze słownikiem języka angielskiego, wyszukiwali słowa o mamie, dekorowali doniczki, sadzili kwiatki a także poznali technikę decoupage. Dzieci z dużą pasją i zaangażowaniem ozdabiały mydełka dla swoich kochanych mam.

Opracowanie: Agnieszka Dybzińska

• Klasy szóste zamknęły ogród w słoiku

• Tam panują czary, wiesz, takie dobre czary. Pewien tego jestem.

„Tajemniczy ogród" F.H.Burnett

Jedną z lektur omawianych w klasie szóstej jest powieść F.H.Burnett pt. Tajemniczy ogród”. Ta piękna historia o uzdrawiającej mocy przyrody zainspirowała uczniów klasy 6a i 6b do przygotowania projektów, w których mogli przedstawić własną interpretację ogrodu z lektury. Prezentując swoje miniaturowe ogródki w słoikach, każdy opowiedział o tym, jak powstał ten projekt i w jaki sposób nawiązuje do treści omawianej książki. Uczniowie odnaleźli symboliczne elementy lektury, odczytali ich przenośny sens, podsumowali omawiany utwór
            i przy okazji ujawnili swoją kreatywność oraz ogrodnicze pasje.

Zapraszamy do obejrzenia prac.

Tekst i zdjęcia: Edyta Wilczyńska-Krawiec

• Bogowie greccy gościli w naszej szkole

• W klasie 5c zakończyliśmy w maju cykl lekcji związanych z mitologią grecką. W ramach podsumowania uczniowie przygotowali bardzo ciekawe i zaskakujące prezentacje.
            Wcielając się w wybraną postać mitologiczną, opowiedzieli o jej losach, cechach i atrybutach.  Spotkaliśmy się więc z piękną Afrodytą, waleczną i mądrą Ateną, rządzącą porami roku Demeter i zwinną łowczynią Artemidą. Wśród chłopców zaś największą popularnością cieszył się mroczny Hades. Byli także: wojowniczy Ares, pracowity Hefajstos, utalentowany Apollo i oczywiście - „szef wszystkich szefów”, czyli Zeus.

Każdy z uczniów wykazał się godną pochwały kreatywnością i talentem aktorskim, a zajęcia wywołały wiele pozytywnych emocji.

Nad przebiegiem tej nietypowej lekcji czuwała nauczycielka j.polskiego Edyta Wilczyńska-Krawiec (również tekst i zdjęcia).

• Wycieczka klasy 1a po Zamościu

• Dnia 27 maja 2024r. uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami zwiedzali Zamość z przewodnikiem.

Wycieczka została ufundowana przez Radę Osiedla „Promyk” jako nagroda specjalna z okazji Dnia Talentów, który odbył się w szkole w marcu bieżącego roku.

Wycieczka rozpoczęła się na Rynku Wielkim. Uczniów przywitała  Pani Przewodniczka przebrana w strój  z XVII wieku. Dzieci wysłuchały ciekawych faktów historycznych na temat założyciela miasta – hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego oraz historii powstania Twierdzy Zamość. Uczniowie oglądali Kamienice ormiańskie, Rynek Solny, budynek Akademii Zamojskiej, Synagogę, pomnik Jana Zamoyskiego, Kościół Franciszkanów oraz Katedrę Zamojską. Z zaciekawieniem słuchali historii powstania jednego z najstarszych  herbów szlacheckich – Herbu Jelita oraz legendy o stole szwedzkim. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń oraz ciekawych informacji o ważnych miejscach w mieście.

Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem, uczniowie mieli okazję zobaczyć budynek Akademii Zamojskiej od wewnątrz. Pani Monika Borowska oraz pani Iwona Kicińska, nauczycielki I LO, a mamy uczennic z  klasy 1a,  oprowadziły nas po budynku Akademii.  Dzieci miały możliwość odwiedzić Muzeum Zamojskie znajdujące się w budynku.

W kolejnych dniach w szkole w ramach klasowego projektu edukacyjnego „Moje Miasto Zamość”, dzieci pracując w grupach utrwalały zdobytą wiedzę poprzez tworzenie plakatów o naszym pięknym mieście. Nie zabrakło też aktywności plastycznej. Uczniowie wykonali rysunki ciekawych miejsc Zamościa, które widzieli podczas wycieczki.

Tekst i zdjęcia: A. Hadło

• Projekt „Uczniowie uczą uczniów”

• Dnia 20 maja 2024 roku odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja z projektu „Schueler lehren Schueler” (Uczniowie uczą uczniów). Tym razem lekcję dla klasy Ia, z wykorzystaniem platformy Wordwall, przygotowały Smyl Victoriia i Koperwas Aniela z klasy VIIb. Tematem zajęć było słownictwo związane z warzywami.

Uczniowie uczyli się wymowy słówek i ich znaczenia w języku polskim, dopasowywali obrazki do niemieckich słówek warzyw. Na koniec lekcji rysowali swoje ulubione warzywa.

Lekcja była przygotowana pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego Bożeny Pintal.

Tekst i zdjęcia: Bożena Pintal

• Projekty z klocków Lego Spike Prime

• #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @Laboratoria Przyszłości

Uczniowie kl. 5a tworzyli modele i programowali wykorzystując klocki Lego Spike Prime.

Klocki są sprzętem zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

Tekst i zdjęcia: M. Bożek

• ul. Sienkiewicza 5