• ROK SZKOLNY 2016/2017

Spotkanie ze starą fotografią

Dnia 24 listopada 2016r. w świetlicy szkolnej gościliśmy tatę Kasi z kl. III a, pana Adama Gąsianowskiego, który od lat prowadzi galerię fotografii w naszym mieście.

Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o początkach swojej przygody z fotografią. Już jako 8-letni chłopiec zainteresował się nią, segregował i zbierał.  Obecnie zbiór liczy kilka tysięcy zdjęć i ciągle dochodzą nowe.

Podczas spotkania  uczniowie poznali historię fotografii, która miała swój początek w 1839 roku a także zobaczyli  pierwsze aparaty fotograficzne. Dużym zainteresowaniem cieszył się zaprezentowany mały aparat szpiegowski, często widywany w filmach.

Na zakończenie spotkania Świetliki otrzymały wizytówkę i zaproszenie do galerii, podziękowały panu Adamowi za przybycie oraz mile i ciekawie spędzony czas.

Tekst i zdjęcia Beata Stasiuk

ROK SZKOLNY 2012/2014

SPOTKANIE Z P. PAWŁEM KOSTRUBCEM

24 maja 2013 r. w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z rodzicem wykonującym ciekawy zawód.
          Tym razem odwiedził nas tata Maksymiliana, Ady i Bernarda - pan Paweł Kostrubiec – pracownik Urzędu Celnego w Zamościu.

Nasz gość zaprezentował się w pełnym umundurowaniu, które różni się od innych służb mundurowych. Następnie w sposób obrazowy pokazał jak należy się zachować na przejściu granicznym i jakie procedury obowiązują przy  przekraczaniu granicy. Jakie towary i w jakich ilościach można przewozić, a które są zabronione. Opowiedział o zabawnych zdarzeniach ze swojej pracy.

Na koniec spotkania  pan Paweł  odpowiadał na pytania dzieci, które dotyczyły pracy na granicy. Wszystkie informacje i wskazówki jakie otrzymaliśmy od naszego gościa będą przydatne już podczas wakacyjnych podróży.

Tekst : Beata Stasiuk , foto : Małgorzata Drozd

„Poczuliśmy dotyk anioła”

19 grudnia 2012r.  zaprosiliśmy do świetlicy szkolnej mamę Weroniki  z kl. Ia panią  Izabellę Ślusarczyńskąkonserwatora zabytków, artystę plastyka. Pani przyniosła ze sobą aniołki – duże i małe, drewniane i inne. Wszystkie kolorowe i piękne. Wprowadziły w zachwyt dzieci i rodziców.

Podczas spotkania uczniowie mogli ulepić z masy solnej własnego aniołka pod czujnym okiem i z pomocą naszego gościa. Otrzymali  też w prezencie aniołki z drewna,  które malowali wg własnego pomysłu.

Spotkanie było bardzo atrakcyjne dla dzieci, każdy mógł popróbować swoich sił, wykazać się sprawnością  manualną i wyobraźnią.  Wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój.

Wizyta mamy Weroniki jest kontynuacją cyklu spotkań z rodzicami wykonującymi ciekawe zawody, które organizuje świetlica szkolna. Gościliśmy już: kosmetyczkę, instruktorkę jazdy, fryzjerkę, żołnierza-ułana, instruktora karate, pracownika banku, przewodnika i pilota wycieczek, pracownika sądu, kustosza zamojskiego muzeum.

Spotkania tego typu przybliżają uczniom ciekawe zawody i pozwalają poznać interesujących ludzi.

tekst:Beata Stasiuk   foto: Małgorzata Drozd