Menu

Konkursy religijne

ROK SZKOLNY 2018/2019


Promieniowanie Ojcostwa 

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły zajęcia zaszczytnych miejsc w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej.
W ramach ogólnopolskich obchodów XVIII Dnia Papieskiego podejmowano wiele inicjatyw mających na celu przypomnienie postaci św. Jana Pawła II. Corocznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 uczestniczą w konkursie recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Zamościu.  Dnia 23 października bieżącego roku, Kacper Gąska z kl. VI a za piękną recytację otrzymał I miejsce w kategorii szkół podstawowych.  Emilia Palonka z kl. Va zdobyła wyróżnienie za interesujące wiersze własnego autorstwa. Uczniowie SP przygotowani byli przez p. M. Chmiel. W konkursie wzięły udział uczennice gimnazjum: Martyna Krawczyk i Diana Juszczak z kl. IIIB. Diana za wzruszającą recytację uzyskała III miejsce. Przygotowana była pod kierunkiem p. J. Bulak
W naszej szkole, godna uwagi prezentowana jest ciekawa wystawa, upamiętniająca nauczanie niezwykłego Papieża z Polski, na którą zapraszamy. Wystawę zorganizowały panie katechetki oraz p. B. Palonka.

Album foto

Tekst: J. Bulak, zdjęcia M. Garbuz

ROK SZKOLNY 2017/2018


Laureaci i finaliści nagrodzeni przez Prezydenta

20 czerwca 2018 r.  uczniowie zamojskich szkół - laureaci oraz finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty, zostali zaproszeni przez Pana Andrzeja Wnuka Prezydenta Miasta Zamość do Centrum Kultury Filmowej  "Stylowy". Młodzieży towarzyszyli dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Gospodarzami spotkania, oprócz Prezydenta, byli również : Pan Andrzej Zastąpiło - Wiceprezydent Miasta Zamość, Pani Agnieszka Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty oraz  Pan Jan Matwiejczuk - Przewodniczący Rady Miasta Zamość.

Wśród nagrodzonych  laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Aleksandra Dembicka – laureatka konkursu z biologii
Emil Łasocha – laureat konkursu matematycznego
Filip Wachowicz – laureat Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele
Jakub Nizioł – finalista konkursu historycznego

Na spotkaniu nagrodzono również uczniów, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy artystyczne i sportowe:

Franciszka Barnowskiego – za osiągnięcia artystyczne
Martę Czapkę  i Samantę Walczuk – za osiągnięcia sportowe.

Nauczyciele – opiekunowie wyróżnionych uczniów: Pani Marta Majewska, Pani Katarzyna Kosiarska, Pani Marzena Chmiel, Pani Małgorzata Drozd, Pani Katarzyna Beda i Pan Jerzy Bekas otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominku książkowe. 

Naszym laureatom i ich rodzicom  serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Album foto

Tekst: Marzena Chmiel
Zdjęcia: Waldemar Orzechowski


Finał XXV Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele

10 maja 2018 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się finał XXV Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele. Zmagania konkursowe w diecezji rozpoczęło 614 uczniów, natomiast do ścisłego finału zakwalifikowało się 24 uczniów. Wśród nich znalazł się uczeń klasy VII a Filip Wachowicz, który został laureatem jubileuszowej edycji konkursu.[more]
W czasie spotkania z finalistami ks. dr Robert Strus – Dyrektor Wydziału Nauki Chrześcijańskiej Kurii Diecezjalnej  wręczył podziękowania katechetom naszej diecezji, którzy we wszystkich 25 edycjach konkursu mieli swoich uczniów w gronie finalistów i laureatów. Wśród wyróżnionych nauczycieli była     p. Marzena Chmiel, która przygotowała 19 finalistów i 11 laureatów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Album foto

więcej

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/6734,xxv-diecezjalny-konkurs-wiedzy-o-biblii-i-kosciele

Tekst i zdjęcia: Marzena Chmiel „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć”.

Dnia 18 listopada 2017 r. w Kościele pw. MB Królowej Polski miało miejsce podsumowanie IV Diecezjalnego Konkursu „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”. Mszy św. przewodniczył J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński. [more]
 W konkursie wiedzy przeznaczonym dla uczniów gimnazjum laureatką została Martyna Mądroń, uczennica klasy IIIc zajmując II Miejsce w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W etapie rejonowym konkursu uczestniczyli również: Wiktoria Wojciechowska, Martyna Tabała, Julia Mróz z kl. IIIb oraz Szymon Smoła z kl. IIa. W konkursie literacko-plastycznym, przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych udział wzięli: Judyta Żołnierczuk, Kacper Gąska z kl. Va oraz Weronika Duras z kl. Vb. Wykonali piękne prace, które odzwierciedlały życie przewodników konkursu.
Kim byli ci młodzi ludzie, że warto mówić o ich życiu? Życie bł. Karoliny dowiodło, że miłość do Boga i bliźnich potrafi nadać najwyższy walor czynnościom najzwyklejszym. Kilkunastoletnia dziewczyna przez swoją pogodę ducha, dobroć i wyrozumiałość potrafiła zdobyć zaufanie dorosłych. Skupiała wokół siebie dzieci dla których była wzorem. Jej radosna chęć pomocy potrzebującym stawała się żywym obrazem Bożej miłości. Wytrwałość i odwaga w realizacji wcześniej postawionego celu w przypadku św. Stanisława jest również godna naśladowania.
 Gratulujemy Martynie, dziękujemy uczniom za udział w konkursie  i zachęcamy wszystkich do zainteresowania się życiorysem świętych patronów dzieci i młodzieży. 

Album foto


Tekst i zdjęcia: Joanna Bulak


Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Religijnej

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum Nr 1 w Zamościu uczcili XVII Dzień Papieski.

Dnia 17 października 2017 r. Kacper Gąska uczeń kl. Va SP oraz Julia Strzelecka z kl. IIa, Monika Orszewska i Paweł Kurzępa z kl. III b gimnazjum, uczestniczyli w V Konkursie Poezji Religijnej. Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Zamościu, poświęcony był osobie Św. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy musieli zaprezentować dwa wiersze o tematyce religijnej, wykazać się pamięciowym opanowaniem tekstu oraz umiejętnościami artystycznymi. Najlepszym z recytatorów okazał się Kacper Gąska, zajmując I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych. Zaprezentował wiersze: „ Ku czci Jana Pawła II", autora nieznanego oraz "Skomplikowana prostota" Zbigniewa Głuszczyka.

Wyróżnienie otrzymała również Monika Orszewska za wiersze: "Dziękuję Ci za to, że jesteś" Ks. Jana Twardowskiego oraz „Ślady” autora nieznanego. Julia Strzelecka zaprezentowała utwory: "Miejcie nadzieję!” Adama Asnyka oraz "Wierzę" Marii Konopnickiej. Paweł Kurzępa recytował wiersze: "Elegia o chłopcu polskim" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i "Rotę” Marii Konopnickiej. Słuchanie poezji w wykonaniu naszych uczniów, to prawdziwa uczta duchowa.

Gratulacje !!!

Album foto

 Tekst i zdjęcia: Joanna Bulak


ROK SZKOLNY 2016/2017


„Tak kocham krzyż, tylko krzyż, kocham go dlatego, że

widzę go na ramionach Jezusa Chrystusa…” 

Św. O. Pio

W dniu 6 czerwca 2017 r., w Kościele pw. Zwiastowania NMP w Zamościu, miało miejsce  podsumowanie konkursu plastycznego i literackiego  „Krzyż Znakiem Nadziei i Miłości”. Była to już XXIII edycja konkursu, w której corocznie biorą udział uczniowie naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ks. kan. dr Michał Maciołek. W oprawę liturgii czynnie włączyli się uczniowie z kl. 5a. Doniosłość wydarzenia podkreśliła swoją obecnością wicedyrektor szkoły p. Iwona Kurzempa – Sarzyńska. Po Mszy św. nastąpiło ogłoszenie wyników i losowanie nagród.

 W tegorocznym konkursie nagrodę otrzymali: Krystian Józefko z kl. VIa i Daniel Poździk z kl. IId  uczniowie szkoły podstawowej, przygotowani pod kierunkiem p. M. Chmiel.

 Gimnazjum reprezentowali: Karol Jaskułecki z kl. Ib oraz Anastazja Czapla z kl. IIIa, która za swoją pracę  otrzymała nagrodę specjalną. Opiekunem gimnazjalistów była p. J. Bulak.

Album foto

Tekst i zdjęcia: J. Bulak


 

XI Olimpiada Franciszkańska

18 listopada 2016 roku zostały ogłoszone wyniki XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, organizowanej pod patronatem MEN przez Ojców Franciszkanów z Siedlec.

Uczniowie ze szkoły podstawowej mieli wykonać pracę plastyczną na temat: „Początki -Rycerza Niepokalanej” Młodzi artyści - Magdalena Kowalewska z kl.Va oraz Krystian Józefko z kl.VIa  zostali finalistami konkursu.  Gratulujemy!

Olimpiada_franciszka_aska_2016.pdf

Tekst: Marzena Chmiel.

 


ROK SZKOLNY 2015/2016


XXII Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele

16 maja 2016 roku opublikowano wyniki finału diecezjalnego XXII Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele, w którym uczestniczyli: Filip Wachowicz – uczeń klasy Va szkoły podstawowej oraz Wiktor Wachowicz z klasy Ic i Karolina Kołcon z klasy IIa gimnazjum.

W konkursie wzięło udział 599 uczniów szkól podstawowych i 575 gimnazjalistów. Zmagania finałowe, które odbyły się 12 maja,  były dla naszych uczniów bardzo udane.

Filip Wachowicz został laureatem konkursu, jego starszy brat Wiktor Wachowicz uzyskał tytuł laureata po raz trzeci, (nauczyciel Marzena Chmiel ), natomiast Karolina Kołcon przygotowana przez p. Joannę Bulak została finalistką konkursu.

Gratulujemy! smiley

Więcej informacji o konkursie tutaj:

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosc,3752,konkurs-wiedzy-o-biblii-i-historii-kosciola.html

Tekst i zdjęcia Marzena Chmiel


ROK SZKOLNY 2013/2014

 

Finał XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

 

8 maja 2014 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się finał XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Zmagania konkursowe w diecezji rozpoczęło 820 uczniów, natomiast do ścisłego finału zakwalifikowało się 25 uczniów.

Uczeń klasy Va – 10 letni Wiktor Wachowicz, który był najmłodszym uczestnikiem tegorocznego finału, ponownie wykazał się ogromną wiedzą biblijną i liturgiczną, i trudny test finałowy rozwiązał prawie bezbłędnie zajmując - tak jak w roku ubiegłym - I miejsce.

Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. Marzeny Chmiel. 

Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy kolejnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

Tekst i zdjęcia Marzena Chmiel


ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 Finał XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

 11 kwietnia 2013 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się finał XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła.

Uczeń klasy IVa - Wiktor Wachowicz zdobył najwięcej punktów spośród 24 finalistów ze szkół podstawowych z terenu naszej diecezji i został zwycięzcą jubileuszowej edycji konkursu.

Radość z sukcesu Wiktora jest tym większa, że w dwudziestoletniej historii konkursu jest to jego najmłodszy zwycięzca - mając 9 lat wykazał się ogromną wiedzą biblijną i historyczną i trudny test finałowy rozwiązał prawie bezbłędnie.

Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. Marzeny Chmiel. 

Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley

Album foto

Marzena Chmiel

SUKCES WIKTORA...

5 marca 2013 roku odbył się kolejny etap XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 88 uczniów szkół podstawowych z terenu całej diecezji, wśród których znalazł się również dziewięcioletni Wiktor Wachowicz z klasy IVa przygotowywany przez p. Marzenę Chmiel. 

Wiktor – chociaż był najmłodszym uczestnikiem eliminacji powiatowych – uzyskał bardzo dobry wynik i znalazł się w gronie 24 finalistów konkursu.

Zmagania finałowe odbędą się 11 kwietnia 2013 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu. 

 Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!smiley

Marzena Chmiel

W październiku 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie różańcowym organizowanym przez Parafię Zwiastowania NMP w Zamościu, który polegał na przygotowaniu przez dzieci najpiękniejszych kwiatów dla Matki Bożej.
Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami i pomysłowością.                         
 
Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca, zdobywając nagrody i wyróżnienia:
 
Damian Janicki z klasy IVa został zwycięzcą konkursu
Aleksandra Jonak z klasy IVa zajęła II miejsce
Wiktor i Filip Wachowiczowie / kl.IVa i IIa / zajęli 3 miejsce
Paweł Malanda z klasy IIa otrzymał wyróżnienie.  
 
 
                                       
Gratulujemy!!!   
             Marzena Chmiel

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć