Menu

Konkursy przyrodnicze

Rok szkolny 2018/2019


Sukces Przemka!

 

Uczeń klasy VI a Przemysław Będziejewski  zajął I miejsce w konkursie Wiedzy o Portugalii i Brazylii  organizowanym przez Centrum Języka Portugalskiego Camoes w Lublinie działającym w strukturze Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej .

 Przemek interesuje się przyrodą i geografią. Życzymy mu kolejnych sukcesów.

Dodatkowe informacje o konkursie

 

Album foto


Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Uczniowie naszej szkoły  - Agata Sawicka, Aleksandra Dembicka oraz Jakub Romaszko wzięli udział w XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Aleksandra Dembicka, uczennica klasy III A. Ola najlepiej napisała test oraz zorganizowała akcję szkolną propagującą aktywność ruchową. Poprowadziła zajęcia z aerobiku dla dziewcząt z klasy ósmej. Etap rejonowy olimpiady odbędzie się w siedzibie PCK  - 14.12.2018 roku.

Album foto

Tekst i zdjęcia M. Majewska


Konkurs Wiedzy o Portugalii i Brazylii

07.12.2018 roku uczniowie klas szóstych – Weronika Duras i Przemysław Będziejewski  wzięli udział w wojewódzkim konkursie Wiedzy o Portugalii i Brazylii. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Języka Portugalskiego Camoes działające w strukturze Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.  Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy o Portugalii i krajach portugalskojęzycznych. Uczniowie zwiedzili Centrum, Instytut Romanistyki oraz napisali test konkursowy. Pobyt na uniwersytecie bardzo im się podobał i chętnie wezmą udział w konkursie w przyszłym roku. Zapraszamy też do tego konkursu inne osoby zainteresowane  Portugalią i Brazylią.

Album foto

Tekst i zdjęcia M. Majewska


Rok szkolny 2017/2018


Laureaci i finaliści nagrodzeni przez Prezydenta

20 czerwca 2018 r.  uczniowie zamojskich szkół - laureaci oraz finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty, zostali zaproszeni przez Pana Andrzeja Wnuka Prezydenta Miasta Zamość do Centrum Kultury Filmowej  "Stylowy". Młodzieży towarzyszyli dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Gospodarzami spotkania, oprócz Prezydenta, byli również : Pan Andrzej Zastąpiło - Wiceprezydent Miasta Zamość, Pani Agnieszka Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty oraz  Pan Jan Matwiejczuk - Przewodniczący Rady Miasta Zamość.

Wśród nagrodzonych  laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Aleksandra Dembicka – laureatka konkursu z biologii
Emil Łasocha – laureat konkursu matematycznego
Filip Wachowicz – laureat Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele
Jakub Nizioł – finalista konkursu historycznego

Na spotkaniu nagrodzono również uczniów, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy artystyczne i sportowe:

Franciszka Barnowskiego – za osiągnięcia artystyczne
Martę Czapkę  i Samantę Walczuk – za osiągnięcia sportowe.

Nauczyciele – opiekunowie wyróżnionych uczniów: Pani Marta Majewska, Pani Katarzyna Kosiarska, Pani Marzena Chmiel, Pani Małgorzata Drozd, Pani Katarzyna Beda i Pan Jerzy Bekas otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominku książkowe. 

Naszym laureatom i ich rodzicom  serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Album foto

Tekst: Marzena Chmiel
Zdjęcia: Waldemar Orzechowski


Gala Laureatów

24 maja 2018 r. odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Kuratoryjnych organizowana dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2017/2018. Uroczystość odbyła się w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczestnikami Gali byli uczniowie – laureaci, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Nagrodzonymi uczniami z naszej szkoły byli: Aleksandra Dembicka i Emil Łasocha. 
Aleksandra Dembicka została laureatką konkursu przedmiotowego z biologii. Jest uczennicą pani Marty Majewskiej. Ola jest dopiero w drugiej klasie gimnazjum, ale już wie, że nie musi pisać egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej w przyszłym roku szkolnym.
Emil Łasocha jest laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki. Jest uczniem pani Katarzyny Kosiarskiej. Niestety Emil był nieobecny na Gali. Nagrodę w jego imieniu odebrała Pani Dyrektor Alicja Dubel.
Wszystkie nagrody wręczała Pani Kurator Teresa Misiuk.
Gratulujemy naszym uczniom sukcesów odniesionych w tegorocznych konkursach.

Album foto


Rok szkolny 2015/2016


Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "Smart Champion"

20 maja 2016 uczniowie klas szóstych: Agata Sawicka (VI a), Tomasz Jesionek (VI b) i Karolina Ulicka  (VI b) wzięli udział w II etapie  Międzyszkolnego Konkursu "Smart Champion" organizowanym przez Nauczycieli Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zamościu.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematyczno – przyrodniczych oraz znajomości pojęć z tych dziedzin w języku angielskim uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu Miasta Zamość i Gminy Zamość. Podzielony był na dwie części - test indywidualny oraz zmagania grupowe w quizie.

Uczniowie osiągnęli sukces zostając laureatami konkursu. Po teście indywidualnym cała grupa znalazła się w pierwszej piątce najlepszych.  Najwyższe - III miejsce osiągnęła Agata Sawicka otrzymując  dyplom uznania oraz cenne nagrody.  W czasie zmagań grupowych, drużyna z naszej szkoły osiągnęła także III miejsce na podium, premiowane dyplomami uznania i cennymi nagrodami.

Uczniów przygotowały do konkursu panie Jolanta Greszta - Schab (przyroda), Agnieszka Dybzińska i Katarzyna Zwierz (język angielski) oraz Małgorzata Wilkołazka (matematyka).

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka


Sukces na konkursie matematyczno - przyrodniczym

Dnia 14 maja 2016 roku  uczennice naszej szkoły Agata  Sawicka (VI a) i Karolina  Ulicka (VI b) odniosły sukces  na konkursie matematyczno - przyrodniczym „ŚWIAT TO MATEMATYKA”  zorganizowanym przez I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu.

Agata Sawicka została laureatem , a Karolina Ulicka finalistą tego konkursu. Uczennice otrzymały cenne nagrody oraz dyplomy. Do konkursu przygotowywały uczennice panie Małgorzata Wilkołazka (matematyka) oraz Jolanta Greszta Schab (przyroda).

W czasie konkursu wszyscy  uczniowie mogli zmierzyć się z ciekawymi zadaniami matematycznymi oraz doświadczyć rozkoszy łamania głowy i rywalizacji. W pierwszej części konkursu, trwającej 60 minut, uczniowie  rozwiązywali  zadania otwarte wymagające stosowania matematyki w praktyce.  Po tej części nastąpiła  przerwa, podczas której uczniowie I Społecznego Gimnazjum i I Społecznego Liceum zaprezentowali  uczestnikom ciekawe eksperymenty chemiczne i fizyczne. Druga część konkursu  polegała na rozwiązaniu jednego problemu praktycznego zawiązanego z przyrodą.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Album foto

Tekst i zdjecia M.Wilkołazka


Rok szkolny 2014/2015


Wiktor Wachowicz, został trzykrotnym laureatem w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium  Oświaty w Lublinie.

Ten nieprzeciętny uczeń osiągnął sukces w konkursie z przyrody, do którego przygotowywał się pod opieką Pani Marty Majewskiej, a także w konkursie z historii oraz języka polskiego, ciężko pracując wspólnie z Panią Martą Słomianowską.

Wielkim wsparciem dla Wiktora i nauczycieli okazała się Dyrektor Pani Alicja Dubel, która otoczyła ich życzliwością i stworzyła atmosferę sprzyjającą twórczej pracy.

Gratulujemy Wiktorowi oraz jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!smiley

 


Norbert Szewczak ucz. kl. 6a został finalistą konkursu przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium  Oświaty w Lublinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć