Menu

Konkursy językowe

Konkursy z jęz. angielskiego

 

Rok szkolny 2018/2019


Rozdanie nagród w konkursie „Clickonmaniac”

11 czerwca Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyło się podsumowanie XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Clickonmaniac”. Przypomnijmy, konkurs składał się z trzech etapów, rozłożonych w czasie całego roku szkolnego (październik, styczeń, marzec). Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością słownictwa, struktur gramatycznych oraz umiejętnościami czytania i słuchania ze zrozumieniem. Co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem a do ostatniego etapu przechodzą najlepsi.  
W tym roku do finału zakwalifikowali się, uzyskując tym samym tytuł finalisty, następujący uczniowie:
1.    Artur Biedula – klasa IV c
2.    Gąska Kacper – klasa VI a
3.    Oberda Kacper – klasa III a gimnazjum

Tytuł laureata otrzymali:
1.    Jan Kalisz – klasa IV b
2.    Amanda Alahakoon – klasa V c
3.    Weronika Duras – klasa VI b
4.    Agata Sawicka – klasa III c gimnazjum 


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia M. Szczepanek


Rok szkolny 2017/2018


Rozdanie Nagród w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego Clickonmaniac

18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego Clickonmaniac. Przypomnijmy, że konkurs  składa się z trzech etapów, podczas których uczestnicy muszą wykazać się doskonałą znajomością języka angielskiego z zakresy znajomości słownictwa, gramatyki oraz wyszukiwania informacji w tekście a w ostatnim etapie sprawdzana jest również umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Konkurs podzielony jest na poziomy stopnia opanowania języka a przygodę z konkursem można rozpocząć już od klasy 4.

Laureaci:
Weronika Duras – klasa 5b
Kacper Gąska  - klasa 5a

Finaliści:
Katarzyna Kiecak – klasa 4b
Jakub Nizioł – klasa 5b
Szymon Smoła – klasa 2A gim
Gulak Wiktoria – klasa 3A gim

Album foto


Rok szkolny 2016/2017


„Clickonmaniac” rozstrzygnięty!

W dniu 13.06.2017r w Zespole Szkół nr 5 w Zamościu odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Clickonmaniac. Uczestnicy konkursu przeszli kolejno trzy etapy z sukcesem rozwiązując zadania sprawdzające znajomość słownictwa, gramatyki, reagowania językowego oraz słuchania i czytania.                

Tytuł laureata otrzymali:

Kacper Gąska (kl.4a)

Weronika Duras (kl. 4b)

Jakub Nizioł (kl. 4b)

Jakub Papuda (kl. 5a)

 Wiktoria Gulak (kl. 2a Gimnazjum)

Igor Raczkiewicz (kl. 3a  Gimnazjum)

Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje finalistów Karol Gajak (kl. 4a) oraz Harley Di Cesare (kl. 6a)  

Gratulujemy nagrodzonym i  życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Szczepanek


Sukces w III Drużynowym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii

30 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się III Drużynowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. W konkursie udział wzięło 16 trzyosobowych drużyn z powiatu zamojskiego, składających się z uczniów klas 4-6. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Agnieszka Tokarska (kl.6a), Przemysław Będziejewski (kl. 4a) oraz Jakub Nizioł (kl. 4b) zajęła III miejsce.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwsza część zmagań konkursowych polegała na rozwiązaniu testu z pięćdziesięcioma pytaniami otwartym. Kolejnym zadaniem było podanie nazw miejsc oraz nazwisk osób, których zdjęcia pojawiały się na ekranie. Nasza drużyna, choć jedna z najmłodszych, popisała się nie tylko ogromną wiedzą z zakresu kultury, zwyczajów oraz faktów dotyczących Wielkiej Brytanii, ale również doskonałą umiejętnością pracy w zespole. Uczniowie z zaangażowaniem, ale także z wielkim spokojem i opanowaniem rozwiązywali kolejne zadania.  

Należy dodać, że reprezentacja naszej szkoły została wyłoniona za pomocą szkolnych eliminacji, w których udział wzięło 29 uczniów z klas 4-6. Etap szkolny konkursu był częścią działań w ramach Tygodnia Języków Obcych organizowanych w naszej szkole. Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowała pani Marlena Szczepanek oraz mama jednego z uczestników, pani Magdalena Nizioł. Duże zainteresowanie konkursem wśród naszych uczniów niezmiernie cieszy i zachęca do udziału za rok.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

Tekst: M. Szczepanek, zdjęcia: M. Szczepanek, M. Nizioł


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Clickonmaniac

 

W dniu 23 lutego w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu odbył się drugi etap (powiatowy)Wojewódzkiego Konkursu Języka Anielskiego Clickonmaniac. 

Nasi uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi znajomość gramatyki, słownictwa, umiejętność  wyszukiwania informacji w tekście oraz komunikacji w języku angielskim. Gdy ogłoszono wyniki, okazało się, że wszyscy uczniowie, którzy brali udział w tym etapie konkursu zakwalifikowali się do finału. Są to:

Karol Gajak – klasa 4a

Kacper Gąska – klasa 4a

Weronika Duras – klasa 4b

Jakub Nizioł – klasa 4b

Jakub Papuda – klasa 5a

Harley Di Cesare – klasa 6a

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!!

Tekst i zdjęcia: M.Szczepanek


Rok szkolny 2015/2016


 LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO CLICKONMANIAC

Jest nam miło poinformować, iż tytuł laureata tegorocznej edycji konkursu CLICKONMANIAC  uzyskała Agata Sawicka z 6a.

Alicja Harley Di Cesare z  5a została finalistką.

15 czerwca br. w Zespole Szkół Nr 5 odbyła się uroczysta gala z rozdaniem nagród.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst:  AgnieszkaDybzińska, zdjęcia: Lidia Mróz


Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "Smart Champion"

20 maja 2016 uczniowie klas szóstych: Agata Sawicka (VI a), Tomasz Jesionek (VI b) i Karolina Ulicka  (VI b) wzięli udział w II etapie  Międzyszkolnego Konkursu "Smart Champion" organizowanym przez Nauczycieli Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zamościu.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematyczno – przyrodniczych oraz znajomości pojęć z tych dziedzin w języku angielskim uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu Miasta Zamość i Gminy Zamość. Podzielony był na dwie części - test indywidualny oraz zmagania grupowe w quizie.

Uczniowie osiągnęli sukces zostając laureatami konkursu. Po teście indywidualnym cała grupa znalazła się w pierwszej piątce najlepszych.  Najwyższe - III miejsce osiągnęła Agata Sawicka otrzymując  dyplom uznania oraz cenne nagrody.  W czasie zmagań grupowych, drużyna z naszej szkoły osiągnęła także III miejsce na podium, premiowane dyplomami uznania i cennymi nagrodami.

Uczniów przygotowały do konkursu panie Jolanta Greszta - Schab (przyroda), Agnieszka Dybzińska i Katarzyna Zwierz (język angielski) oraz Małgorzata Wilkołazka (matematyka).

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka


Rok szkolny 2014/2015


LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO CLICKONMANIAC

Jest nam miło poinformować, iż tytuł laureata tegorocznej edycji konkursu CLICKONMANIAC  uzyskali: Alicja Harley Di Cesare z  4a, Tomasz Jesionek z 5b oraz gimnazjaliści: Tymon Gontarz i Tomasz Smól z klasy 2a.

11 czerwca br. w Zespole Szkół Nr 5 odbyła się uroczysta gala z rozdaniem nagród.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.smiley

Album foto

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć