Menu

Konkursy polonistyczne

ROK SZKOLNY 2019/2020


XV Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Cudowne Boże Narodzenie”

Wyróżnienie:

- Mateusz Chruściński - kl. 3c >>>


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W bajkowej krainie Brzechwy”:

I miejsce

– Dawid Gąska kl. Ia

Wyróżnienia:

- Wiktoria Nizioł kl. Ia

- Oskar Rycaj kl. Ia więcej>>>


ROK SZKOLNY 2018/2019


Kuba na ścieżkach  Zamojszczyzny…

12 czerwca 2019 r. uczeń klasy 3b gimnazjum Jakub Stachurski został wyróżniony w IX Międzyszkolnym Przeglądzie Reportażu 2019 "Ścieżkami Zamojszczyzny ... czyli w poszukiwaniu zapomnianych miejsc i nietuzinkowych bohaterów Twojego regionu”" , który został zorganizowany w II Liceum Ogólnokształcącym  im. Marii Konopnickiej w Zamościu. 
Założeniem przeglądu było odkrywanie uroków naszego regionu i utrwalenie niezwykłych miejsc, ludzi i krajobrazów. 
Kuba przygotował fotoreportaż pt. "Cerkiew w Kniaziach zapomniana przez Boga i ludzi". Pięć fotografii ukazało magiczny klimat tego miejsca, które znajduje się w okolicy Lubyczy Królewskiej. 
Opiekunem Kuby była jego wychowawczyni Edyta Wilczyńska-Krawiec.
Podczas uroczystego podsumowania laureaci przeglądu oraz ich opiekunowie nie tylko otrzymali podziękowania i dyplomy, ale mogli także wysłuchać opowieści Krzysztofa Czarnoty – pisarza, satyryka, miłośnika koni i pasjonata Zamojszczyzny, pełnego charyzmy człowieka, który o swoich pasjach mówił niezwykle barwnie i ciekawie. 
Organizatorzy z II LO  i dziennikarze z zamojskich mediów: Gazety Akademickiej „Skafander” oraz Katolickiego Radia Zamość podczas swoich wystąpień odnieśli się nie tylko do strony merytorycznej nadesłanych prac literackich i fotograficznych, ale podkreślili także  wrażliwość młodych ludzi, którzy zechcieli zobaczyć to, co na Zamojszczyźnie warte jest upamiętnienia.
Cieszymy się, że wśród takich osób znalazł się nasz uczeń, Jakub Stachurski, który o swoich inspiracjach opowiedział także podczas wywiadu do Katolickiego Radia Zamość oraz do Gazety Akademickiej Skafander.

Serdecznie gratulujemy.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Edyta Wilczyńska-Krawiec,

część zdjęć ze strony Gazety Akademickiej Skafander


„Dzieje Polski w legendach” 
nagrody dla naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie 

15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”. Do konkursowych zmagań przystąpiło 28 trzecioklasistów z 6 szkół podstawowych. Cel  konkursu to promowanie pięknych polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych.

W pisemnym konkursie  z naszej szkoły uczestniczyło czworo uczniów z kl. III a, przygotowanych przez panią Bożenę Gresztę: Emilia Duras, Izabella Lewkowicz, Maria Palonka-Rawa i Krzysztof Kawalec.

Izabella Lewkowicz  zajęła III  miejsce


W części plastycznej dwoje naszych uczniów otrzymało nagrody za swoje prace: Hanna  Kudła  kl. I c oraz Igor Okrzesiak kl. II b
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

 tekst i zdjęcia: Maria Garbuz


Sukcesy Trzecioklasistów w Konkursie Poetyckim!

18 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego ,,Cudowne Boże Narodzenie”.
Podczas klimatycznego wieczoru poetyckiego, nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie z klas trzecich zamojskich szkół podstawowych, prezentowali swoje świąteczne utwory. 
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 7. Nagrodę otrzymała Izabella Lewkowicz, a wyróżnienia: Maksymilian Błaszczuk, Krzysztof Kawalec, Maksymilian Sagan i Wojciech Malicki.
Uroczyste spotkanie urozmaicały utwory instrumentalne oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów ze szkoły Podstawowej nr 9.

 Wszystkie nagrodzone i wyróżnione utwory zostały umieszczone  w okolicznościowym zbiorku poetyckim ,,Cudowne Boże Narodzenie” Dziecięca Twórczość Poetycka, dostępnym w bibliotece szkolnej.

Małym poetom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

Tekst: Bożena Greszta
Zdjęcia: p. Marta Błaszczuk i p. Magda Sagan


Sukces literacki Emilki i Oli 

Emilka Palonka z kl. 5a zajęła I miejsce, zaś  Ola Krawczuk z kl.5c III miejsce w konkursie „Drogi do Niepodległej i Wolnej Ojczyzny” zorganizowanym w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski  przez ZSP Nr 3 w Zamościu. Uczennice przygotowały prace literackie pod kierunkiem pani Joanny Mudy i pani Katarzyny Karwowskiej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego zatem rywalizacja była ogromna. Uczestnicy pisali opowiadanie ukazujące losy postaci historycznej lub fikcyjnej, która swoje działania poświęciła dla ojczyzny i jej wolności.
 Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu  połączonego z prezentacją bożonarodzeniowych jasełek.
Serdecznie gratulujemy Oli i Emilce i życzymy sukcesów w kolejnych przygodach w literaturą!!!

Album foto

Tekst i zdjęcie J. Muda


     Przegląd Poezji Patriotycznej

30 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu odbył się Przegląd Poezji Patriotycznej. Wzięli w nim udział wybrani uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Gościem honorowym tego wydarzenia była p. Alicja Dubel, Dyrektor szkoły, która z sympatią powitała uczestników. 
    W skład Jury weszli: Maja Tymecka – uczennica kl. VII a szkoły podstawowej, Oliwia Kozłowska – uczennica kl. III a gimnazjum oraz Jakub Romaszko – uczeń kl. III c gimnazjum. Są to uczniowie, którzy wielokrotnie brali udział w konkursach recytatorskich i mają już pewne doświadczenie w tej materii. Starsi koledzy z wielką wrażliwością i empatią podeszli do młodych artystów. Dla każdego znaleźli dobre słowo, ale również mądrą radę, na co zwrócić uwagę podczas występu, jak radzić sobie z tremą, jak prawidłowo recytować. Dzięki ich przyjacielskiej postawie dzieci  czuły się swobodnie i naturalnie.
   Z dziecięcych ust popłynęły piękne słowa poezji o Polsce, o bocianich gniazdach, o mowie ojczystej,  o domu w Czarnolesie. To były wzruszające chwile. Wielkie podziękowania należą się również rodzicom oraz nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występu. 
   Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Kasia Kardasz z kl. I a, Zuzia Kleban z kl. II a oraz Maksymilian Błaszczuk z kl. III a. Jako nagrodę dzieci otrzymały książki oraz propozycję występu podczas uroczystego apelu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
   Nad wszystkim czuwały p. Małgorzata Drozd oraz p. Marta Słomianowska.

Album foto


Recytowali dla Niepodległej

23 października 2018 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w finale Międzyszkolnego Przeglądu Twórczości Niepodległościowej w Szkole Podstawowej nr 2  w Zamościu. Konkurs odbył się w związku z obchodami stulecia odzyskania  niepodległości przez Polskę i miał promować wartości patriotyczne i obywatelskie wśród dzieci i młodzieży.
Uczniów  młodszych w kategorii klas I – IV reprezentowali: Tomasz Gołębiowski z kl. I a (opiekun: pani Agnieszka Dybzińska) oraz Karolina Korga z klasy IV c (opiekun pani Edyta Wilczyńska-Krawiec). 
Reprezentantami klas starszych  V – VIII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych były uczennice: kl. V b Karmen Rusek (opiekun pani Iwona Zgnilec) i kl. III a gimnazjum Oliwia Kozłowska (opiekun pani Edyta Wilczyńska-Krawiec). 
Każdy z recytatorów przygotował wiersz lub fragment prozy związanej z tematyką patriotyczną i niepodległościową. 
Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i wspaniałe talenty recytatorskie. 

Nagrodzeni zostali:   
Tomasz Gołębiowski z kl I -  wyróżnienie w kategorii dzieci młodszych
Oliwia Kozłowska z kl. III gimnazjum – I miejsce w kategorii klas V-VIII i gimnazjum.
Bardzo serdecznie gratulujemy!

Album foto

(tekst E.Wilczyńska-Krawiec)


   „W baśniowym świecie Andersena”

25 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „ W baśniowym świecie Andersena”.
Składał się on z dwóch odrębnych części: plastycznej i literackiej, których adresatami byli uczniowie klas I – III zamojskich szkół podstawowych.
    Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej, jak również rozbudzanie zainteresowań życiem i twórczością duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena.
    W części literackiej naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III a – Izabella Lewkowicz i Wojciech Knapik przygotowani pod kierunkiem pani Bożeny Greszty.
Podczas indywidualnego współzawodnictwa uczniowie wykazali się doskonałą znajomością utworów H. Ch. Andersena i zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji ogólnej:

II miejsce – Izabella Lewkowicz,
IV miejsce – Wojciech Knapik

   

W kategorii plastycznej nagrodę otrzymała Nina Panas - Kaźmierczak z klasy Ic, a wyróżnienie Maja Pietruszka z klasy IIc. Uczennice wykonały prace plastyczne pod kierunkiem pani Anny Kardasz i pani Anny Gregorowicz.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

Album foto

Tekst: Bożena Greszta
Zdjęcia: Anna Sokalska - Wosiek


„Zadziwiam siebie...”

Miło nam poinformować, że Judyta Żołnierczyk – uczennica klasy VI a, i Emilia Brykner – uczennica klasy III C gimnazjum zostały wyróżnione w konkursie literacko-plastycznym „Autoportret – zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję”. Konkurs zorganizowany został w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - edycja 2018.  Judyta przygotowała pracę literacką,  a  Emilia pracę plastyczną. Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych uczennic.  

Album foto 

Tekst i zdjęcie: J. Beńko

 

 


ROK SZKOLNY 2017/2018


LAUREACI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM PANDA

W kwietniu 2018r. uczniowie klas V wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PANDA
 z języka polskiego. Celem tego przedsięwzięcia było urozmaicenie programu zajęć, sprawdzenie wiadomości uczniów oraz zachęcenie ich do rozwijania swoich umiejętności.
W tym roku w konkursie wzięło udział 622 uczniów klas V z całej Polski.
Nasza szkoła może poszczycić się wielkim sukcesem. Szymon Drozd z kl. V a i Kacper Gąska z V a zostali laureatami zajmując III i IV miejsce. Uczniów przygotowywała p. Iwona Zgnilec.
Jesteśmy bardzo dumni z chłopców i życzymy im dalszych sukcesów.smiley

Album foto


 Nagroda Prezydenta dla Mateusza Chruścińskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 wykazali się zdolnościami plastycznymi i umiejętnościami literackimi w Konkursie "Św. Stanisław Kostka Wzorem Miłości Ojczyzny  w 100 lecie Jej Niepodległości".
Tradycją naszej szkoły jest udział dzieci i młodzieży w corocznym konkursie organizowanym przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz Katolickie Radio Zamość dla zainteresowanych z całej Polski. Tegoroczne podsumowanie konkursu miało miejsce dnia 05. 06. 2018 r. w Kościele MB Królowej Polski w Zamościu. O godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego w której wzięli udział uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami. Pasterz diecezji mówił do obecnych o jedynym celu w życiu, jakim jest Bóg, układaniu właściwej hierarchii wartości i dążeniu do doskonałości - tak jak czynił to Św. Stanisław Kostka.
Podczas otwarcia wystawy miłą niespodzianką była gra na harmonijce w wykonaniu   Ks. Biskupa. Mateusz Chruściński, któremu towarzyszyli koleżanki i koledzy z klasy Ic SP za wiersz pt. "Dobry, Święty Stanisławie" otrzymał dwie główne nagrody. W kategorii literackiej wyróżnienie otrzymali również: Emil Łasocha z kl. IIIb i Natalia Welcz z kl. IIa gimnazjum.
Wśród nagrodzonych uczniów w kategorii plastycznej była: Zofia Iskrzak z kl. IVc SP i Klaudia Oszmaniec z kl. IIIa G. Wyróżnienie otrzymali: Barbara Iskrzak z kl. Ic, Kacper Gąska i Judyta Żołnierczuk z kl. Va, Jakub Brykner z kl. VI uczniowie szkoły podstawowej oraz Zuzanna Wilkołazka i Katarzyna Farion z kl. IIIc, Katarzyna Gorajska z kl. IIa uczennice gimnazjum. Szczęście dopisało Judycie Żołnierczuk, która podczas losowania nagród otrzymała dużego pluszaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie przygotowani byli pod kierunkiem P. Marzeny Chmiel  i P. Joanny Bulak.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Joanna Bulak, Anna Kuźma.


Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów

Wewnątrzszkolny konkurs literacki  „Mama, Tata i Ja – Karta z pamiętnika” dla uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 7 i kl. II-III Gimnazjum nr 1


Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny  „Mama, Tata i Ja – Karta z pamiętnika” dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 7


Komisja konkursowa w składzie Maria Garbuz i Anna Sokalska-Wosiek wyłoniły laureatów konkursów:


 Praca plastyczna
Kamil Bielak kl. II a
Oliwier  Działa kl. II a
Aleksandra Albingier kl. III b
Emila Kaniewska kl. III b
Kryspin Majdański kl. III b
Nadia Mazur kl. III b

Praca literacka kl. IV-VII  SP7
Maria Surmacz kl. IV a
 Aleksandra Krawczuk kl. IV c
Kacper Gąska kl. V a

Praca literacka kl. II-III Gimnazjum 
Zuzanna Gałan kl. II a
Julia Organista kl. II c
 Jakub Janicki kl. III c


 Gratulujemy !!!smiley


„Dzieje Polski w legendach” – konkurs rozstrzygnięty 

15 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”. Do konkursowych zmagań przystąpiło 36 trzecioklasistów z 9 szkół podstawowych. [more] Celem konkursu jest promowanie piękna polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych.
Nasi uczniowie przygotowywani przez panią Annę Kardasz i panią Agnieszkę Dybzińską, przystąpili do konkursu wykazując się znajomością legend związanych z historią naszego kraju.

Eliza Pupiec kl. III c zajęła III  miejsce

Karolina Guzek kl. III d otrzymała wyróżnienie


W części plastycznej prace naszych uczniów zostały nagrodzone i wyróżnione:

Kinga Wójcik kl. Ib
Aneta Kłapouchy kl. IIa
Izabela Lewkowicz kl. IIa

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

 Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska


XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
„Dzieje Polski w legendach”
część literacka dla uczniów klas trzecich

Szkolne eliminacje konkursu „Dzieje Polski w legendach” odbyły się 5 marca 2018r. Wzięło w nich udział 13 uczniów z klas trzecich. [more] Musieli oni wykazać się dokładną znajomością dziesięciu legend i rozwiązać specjalnie opracowany na tę okazję test.
Zgodnie z regulaminem nadesłanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Zamościu, w międzyszkolnym etapie konkursu może wziąć udział tylko 4 uczniów z klas trzecich z danej szkoły.
Do kolejnego etapu, który odbędzie się dnia 15 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4, zakwalifikowały się:

Eliza Pupiec z kl. 3c,
Karolina Guzek z kl. 3 d,
Lena Kowalik z kl. 3 d,
Aleksandra Guzek z kl. 3 d.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom!

Album foto

Tekst i zdjęcia: A. Gregorowicz, B. Greszta


  Tytuł laureata dla Kacpra

  „Jesień, przez górskie idąc przełęcze, miast serca – liść mi szkarłatny wkłada” to hasło przewodnie XXI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, w którym miał okazję zaprezentować się uczeń naszej szkoły, Kacper Gąska z klasy 5a.     
Wspaniała interpretacja utworu Lusi Ogińskiej „Mądrość i głupota” stała się kluczem  do sukcesu, oraz otworzyła serca jury i publiczności. Młody artysta pomyślnie przeszedł kolejne etapy konkursu i zawędrował aż do finału, uzyskując tytuł laureata i zaszczytne 3 miejsce w Turnieju Wojewódzkim. 
    Zgromadzeni goście  mogli podziwiać wspaniałe widowisko z najlepszymi recytatorami województwa lubelskiego w roli głównej. Koncert laureatów odbył się 12 grudnia 2017r. w Centrum Kultury w Lublinie. 
    Nasz utalentowany recytator przygotowywał się pod kierunkiem pani Marii Garbuz i ma już na swoim koncie wiele sukcesów scenicznych.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów!

Album foto

Tekst i zdjęcia M. Gąska


Mistrzowie Słowa i Obrazu 

Sukcesy młodych recytatorów, wokalistów i artystów plastyków to w naszej szkole już tradycja. Nic dziwnego- przecież jest ona Szkołą Odkrywców Talentów. Potwierdzają to również osiągnięcia uczniów w tegorocznych prestiżowych konkursach. Dnia 30 listopada w Lublinie odbył się finał VII Wojewódzkiego Festiwalu Słowa i Obrazu. [more] Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Astrid Lindgren i Johna R.R. Tolkiena. Lubelski Festiwal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i gromadzi wielu utalentowanych wykonawców z całego województwa. Poziom konkursu jest naprawdę wysoki, a interpretacje utworów dojrzałe, osobiste i „klimatyczne”.
W tym roku w kategorii szkół gimnazjalnych zaszczytny tytuł Mistrza Słowa Województwa Lubelskiego otrzymał Michał Krawiec z kl. IIIc za świetną interpretację fragmentu „Hobbita”. Michał potwierdził swoją klasę podczas koncertu galowego, zbierając za swój występ gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.
Maja Tymecka, uczennica kl. VI zamojskiej „Siódemki” dostała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Maja przedstawiła fragment „Ronji córki zbójnika” Astrid Lingren. Wyróżnienie otrzymała również Weronika Kawa z klasy VII za piękną pracę plastyczną ilustrującą twórczość szwedzkiej pisarki. 
Wraz z uczniami z ich sukcesów cieszą się nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursów:  p. Maria Garbuz- Festiwal Słowa i p. Anna Sokalska- Wosiek - Festiwal Obrazu.


Gratulacje dla naszych młodych talentów!

Album foto


tekst i zdjęcia : Maria Garbuz

 


Bliski nam Pan Andersen…


21 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „W baśniowym świecie Andersena” adresowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów życiem i twórczością baśniopisarza  Hansa Christiana Andersena, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie wrażliwości i myślenia plastycznego oraz integracja uczniów z różnych szkól podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Karolina Guzek z klasy III D (przygotowywana przez p. Annę Kardasz) oraz Eliza Pupiec (pracująca pod okiem p. Agnieszki Dybzińskiej). Dziewczynki były świetnie przygotowane, a rywalizacja zacięta; ostatecznie zajęły II miejsce - Karolina Guzek (III D) i IV miejsce - Eliza Pupiec (III C).
Także w konkursie plastycznym nasi uczniowie odnieśli sukcesy – Krzysztof Zwolan z kl. II A (nauczyciel – p. Bożena Greszta) zajął I miejsce w kategorii klas II, a Barbara Iskrzak z kl. I C (nauczyciel – p. Anna Gregorowicz) zdobyła wyróżnienie w kategorii klas I.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki za kolejne rywalizacje.

Album foto

Tekst – Anna Kardasz, zdjęcia – Anna Sokalska – Wosiek


Piękne recytacje naszych uczniów!


W dniu 15 listopada w ZDK odbyła się kolejna,  21 już edycja Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Były to eliminacje powiatowe. Tegoroczna edycja zgromadziła wyjątkowo liczną grupę uczestników. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Karolina Korga IIIc SP  i Kacper Gąska Va SP,[more] przygotowywani przez panią Marię Garbuz oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 pracujący pod kierunkiem pani Edyty Wilczyńskiej – Krawiec i pani Jadwigi Beńko:  Oliwa Kozłowska IIa, Diana Juszkiewicz IIb, Zuzanna Śmiałko IIb, Wiktoria Wójcik IIb,  Jakub Romaszko IIc,  Michał Krawiec IIIc.
Po wysłuchaniu wielu różnorodnych i ciekawych interpretacji jury zdecydowało, że to właśnie uczeń Szkoły Podstawowej nr 7,  Kacper Gąska będzie reprezentował w Lublinie najmłodszą grupę uczestników z powiatu zamojskiego. Kacper zarecytuje wiersz Lusi Ogińskiej  „Mądrość i głupota”.  
Wyróżnienia otrzymali: Karolina Korga, Wiktoria Wójcik, Zuzanna Śmiałko, Jakub Romaszko  i Michał Krawiec.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy Kacprowi sukcesu w Lublinie. 

Album foto

Tekst: M. Garbuz

Zdjęcia A. Sokalska-Wosiek


Konkurs czytelniczy „Booktalking, czyli gawęda o książce”.

    

Dnia 25 października 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się I etap regionalnego konkursu czytelniczego „Booktalking, czyli gawęda o książce”. W konkursie wzięło udział 69 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
    Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice szkoły podstawowej: Aleksandra Krawczuk (kl. IVc) i Emilka Palonka (kl. IVa). [more]


    Zadaniem uczestników było zaprezentowanie ulubionej książki metodą booktalking, w taki sposób, aby zachęcić do czytania. Nasze dziewczynki wykazały się pomysłowością, reklamowały ulubione lektury wykorzystując w tym celu różne formy przekazu. Prezentacje były oryginalne i ciekawe. Doceniło to jury i obie uczennice przeszły do II etapu konkursu.

Gratulujemy sukcesu!


    Finał czytelniczych zmagań odbędzie się 15 listopada 2017 r. w  Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

     Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia: K. Karwowska


Konkurs czytelniczy „Zaczytana szkoła”

Szkolny Mistrz Lektur”

dla uczniów klas V - VII rozstrzygnięty!!!

 

Dnia 25 września 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pt. ”Zaczytana szkoła - Szkolny Mistrz Lektur”, adresowany do uczniów klas V - VII.

 

Uczniowie z klas V-VII rozwiązywali test wiedzy, opracowany na podstawie omówionych lektur w roku szkolnym 2016/2017. Mieli za zadanie odpowiedzieć na około 40 pytań i wybrać do każdego poprawną odpowiedź.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja czytelnictwa lektur, promowanie autorów lektur szkolnych, doskonalenie technik czytania.

A oto zwycięzcy:

Klasa VII

Szkolny Mistrz Lektur Filip Wachowicz kl. VII a

II miejsce Katarzyna Zubala kl. VII a

III miejsce Jan Mazur kl. VII a

Klasa VI

Szkolny Mistrz Lektur Amelia Drzewicka kl. VI a

II miejsce Karolina Wójcik kl. VI a i Bartłomiej Półtorak kl. VI a

III miejsce Dawid Sołowiej kl. VI a

Klasa V

Szkolny Mistrz Lektur Weronika Duras kl. VII a

II miejsce Kacper Gąska kl. V a

III miejsce Jakub Nizioł kl. V b


Gratulujemy !!!

Album foto


ROK SZKOLNY 2016/2017


 „Moja Recenzja” – konkurs dla klas I-III rozstrzygnięty

Dnia 20 czerwca 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pt. „Moja Recenzja,”  adresowany do uczniów klas II i III.

 Celem konkursu było propagowanie i rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci jako wartościowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz aktywizowanie dzieci do działań twórczych, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej.

Zadaniem uczestników było napisanie recenzji wybranej książki przeznaczonej dla dzieci.

 W konkursie wzięło udział 24 uczniów.

Prace oceniane były pod kątem zgodności treści recenzji z książką, kreatywności oraz samodzielności myślenia. Jury pod uwagę brało także poprawność ortograficzną i gramatyczną a także walory przekazu. Po przeanalizowaniu wszystkich prac Jury wyłoniło najlepszych.

Oto zwycięzcy:

I miejsce

Maria Surmacz kl. III a

Bartłomiej Nowak kl. III b

Natalia Kuśnierz kl. III c

II miejce

Eliza Pupiec kl. II c

Maciej Kardasz kl. IIIc

Wiktoria Galant kl. III b

III miejsce

Weronika Bartnik kl. III c

Piotr Kaliszczuk kl. III b

Wyróżnienia

Karmen Rusek kl. III b

Bartosz Śniecikowski kl. III b

Katarzyna Kiecak   kl. III

 Serdecznie wszystkim gratulujemy!smiley

Album foto

 

Tekst : A. Hadło

Zdjęcia A. Gregorowicz


Wyróżnienie dla Kacpra Gąski

 

Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie zaprezentowali się młodzi wykonawcy z całego województwa. Wśród  60-ciu utalentowanych artystów pojawił się również uczeń naszej szkoły – Kacper Gąska, którego przygotowała pani Maria Garbuz i mama Kacpra, pani Marzena Gąska.

Utytułowany recytator z klasy 4a pomyślnie przeszedł eliminacje powiatowe i jako laureat miał okazję stanąć wśród najlepszych. W jego wykonaniu można było usłyszeć refleksyjny wiersz Danuty Wawiłow „Wędrówka”. Perfekcyjna interpretacja tekstu podbiła serca jury i nasz recytator zajął miejsce wśród wyróżnionych.

Ze sceny Lubelskiego WOK rozbrzmiewały najpiękniejsze utwory polskich poetów i pisarzy, m.in. Adama Mickiewicza, Doroty Suwalskiej, Wiery Badalskiej, Joanny Olech, Zuzanny Orlińskiej i Jana Brzechwy.

Wojewódzki Koncert Laureatów odbył się 7 czerwca 2017r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, a honorowy patronat nad XXXVI Małym Konkursem Recytatorskim objął jak zawsze, Lubelski Kurator Oświaty, pani Teresa Misiuk.

Kacperku, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci wielu sukcesów na scenie.

Album foto

Tekst:  Iwona Kurzempa-Sarzyńska

 Zdjęcia : Marzena Gąska


KACPER GĄSKA LAUREATEM KONKURU RECYTATORSKIEGO

Dnia 10 maja 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się etap powiatowy XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego.

Do eliminacji zgłosiło się 79 wykonawców z 14 placówek z całego powiatu. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 17 uczestników. Jury wytypowało 2 laureatów w  kategorii II (uczniowie szkoły podstawowej klas IV – VI), którzy wezmą udział w Wojewódzkim Koncercie Laureatów, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Jednym z laureatów został Kacper Gąska, uczeń klasy IV a, który zdobył zaszczytny tytuł recytując wiersz Danuty Wawiłow pt. „ Wędrówka”

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie zmagań konkursowych.

Album foto

Tekst Iwona Kurzempa- Sarzyńska

Zdjęcia Waldemar Orzechowski


Eliza Pupiec laureatką konkursu czytelniczego „ Czy znasz…”

Można powiedzieć, że nasza uczennica Eliza Pupiec z klasy II c wyczytała sobie zwycięstwo. Znalazła się w gronie 30 uczniów, którzy zostali laureatami regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz…”. Organizatorem uczniowskich zmagań czytelniczych była Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.

Do konkursu mogli przystąpić uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Mieli za zadanie przeczytać wybrane przez organizatora bajki, baśnie, wiersze, opowiadania i powieści.

      Do zmagań szkolnych w naszej szkole przystąpiło około 20 uczniów.  Po eliminacjach, naszą szkołę w I etapie reprezentowało 5 uczniów z klas II: Kajetan Typiak kl. IIb, Karolina Korga kl.IIc, Eliza Pupiec kl. IIc, Karolina Guzek kl. IId, Lena Kowalik kl. IId.

Do II etapu zakwalifikowała się  Eliza Pupiec z kl. II c.

Eliza po zmaganiach konkursowych znalazła się w gronie laureatów IV regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz…”

Gratulujemy!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia Anna Sokalska-Wosiek


Koncert Laureatów w Trybunale Koronnym w Lublinie

W dniu 8 maja 2017r. w Trybunale Koronnym w Lublinie  odbył się Koncert Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej „LUBELSZCZYZNA-GODNA EUROPY OJCZYZNA”. Patronat nad całym przedsięwzięciem sprawowali: Prezydent Miasta Lublin, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Związek Literatów Polskich Redakcji Kwartalnika Akcent, Radio Lublin.

Gala rozpoczęła się popisem instrumentalnym  młodzieży ze Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, po czym organizatorzy wręczyli laureatom i ich opiekunom pamiątkowe dyplomy i książkowe upominki. Później wystąpili  wszyscy uczniowie nagrodzeni w  tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu. Przed zaproszonymi gośćmi i zgromadzoną publicznością zaprezentował się m.in. Kacper Gąska - uczeń kl. IVa  Szkoły Podstawowej  nr 7 w Zamościu. Kacper pięknie zinterpretował wiersz „Ryś”  Pani Marii Duławskiej i zebrał gromkie brawa.

 Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Album foto

Tekst i zdjęcia M. Garbuz


Wyróżnienie dla Kacpra!

W dniu 7 kwietnia 2017r. w Gimnazjum nr 14 im. 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej pod hasłem:

LUBELSZCZYZNA-GODNA EUROPY OJCZYZNA.

Uczestniczyło w nim 26 recytatorów - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa lubelskiego.

Repertuar był bardzo zróżnicowany, ale zgodnie z zasadami konkursu musiała to być  poezja twórców naszego regionu. Recytowano  m.in. utwory Zbigniewa Dmitrocy, Lusi Ogińskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Józefa Czechowicza, Marii Duławskiej, Edwarda Stachury, Pawła Wojciecha Maciąga, Anny Kamieńskiej, Grażyny Chrostowskiej.

Patronat nad przedsięwzięciem sprawowali: Prezydent Miasta Lublin, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Związek Literatów Polskich Redakcji Kwartalnika Akcent, Radio Lublin.

Przewodniczącą jury była pani Stefania Michalska- polonistka, przedstawicielka Związku Literatów Polskich Redakcji Kwartalnika Akcent.

Komisja oceniała: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Wśród recytatorów z całego województwa zauważony został m.in. uczeń naszej szkoły z kl. IVa  - Kacper Gąska, który otrzymał wyróżnienie w konkursie. Zaprezentował wiersz „Ryś”  Marii Duławskiej i fragment utworu „O trzech braciach i o żywej wodzie” Ewy Szelburg-Zarembiny.

Kacper przygotowywał się pod okiem mamy, pani Marzeny Gąski i pani Marii Garbuz.

Gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto


„Dzieje Polski w legendach” – konkurs rozstrzygnięty

 

26 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego odbył się jubileuszowy XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”.

Celem konkursu jest promowanie piękna polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych.

Nasi uczniowie przygotowywani przez panią Annę Gregorowicz i panią Annę Pintal, przystąpili do konkursu wykazując się znajomością legend związanych z historią naszego kraju.

                   Natalia Kuśnierz kl. III c zajęła III  miejsce

Maciej Kardasz kl. III c otrzymał wyróżnienie

W części plastycznej prace naszych uczniów zostały nagrodzone i wyróżnione:

Krzysztof Kawalec kl. Ia

Eliza Pupic kl. IIc

Miłosz Lenard kl. IIc

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów

Album foto


Konkurs literacki rozstrzygnięty!

 

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacki dla klas III i IV pod hasłem „Moje zakończenie”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

Zadaniem uczniów było wymyślenie własnego zakończenia do utworów literackich pt. „Dziewczynka z zapałkami”,  „O psie, który jeździł koleją”. Wszyscy autorzy wykazali się bujną wyobraźnią, emocjonalnym zaangażowaniem w pracę  i dowiedli swoich niewątpliwych zdolności literackich. W nagrodę otrzymali celujące i bardzo dobre oceny z języka polskiego oraz pochwały. Komisja konkursowa, w składzie p. Anna Sokalska-Wosiek (nauczyciel bibliotekarz) i p. Maria Garbuz (nauczyciel bibliotekarz) przyznała dwa równorzędne I miejsca w klasach IV oraz trzy w klasach III za najlepszą pracę:

Klasa III a Maria Surmacz

Klasa III b Katarzyna Ciurysek

Klasa III c Zuzanna Pizoń

Klasa IV a Kacper Gąska

Klasa IV b Jakub Nizioł

Wszystkie pozostałe prace zasłużyły na wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

                                                        

                                                                                              tekst: Maria Garbuz


Konkurs „Cudowne Boże Narodzenie”

 Natalia Kuśnierz uczennica kl. III c otrzymała wyróżnienie w konkursie literacko –plastycznym  „Cudowne Boże Narodzenie” przygotowanym przez Zespół Szkół nr 6 w Zamościu.

Zadaniem uczestników było napisanie utworu literackiego na temat Bożego Narodzenia oraz  wykonanie kartki świątecznej do napisanego wiersza.

Gratulujemy !!!smiley

Album foto

 

Tekst i zdjęcia: Anna Sokalska-Wosiek


Nasi uczniowie nagrodzeni !

 

W dniu 9 grudnia  w siedzibie Książnicy Zamojskiej odbyło się  uroczyste podsumowanie kolejnej edycji programu miejskiego promującego zdrowy tryb życia, realizowanego od początku września.

Jednym z punktów programu tej uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Przeczytałem ja – przeczytaj i ty organizowanego przez Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w ramach projektu „Wkręceni w czytanie”.

W konkursie wzięło udział 466 uczestników, wpłynęło 471 prac plastycznych. Komisja Konkursowa dostrzegła m.in. talenty uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1. Nagrodzeni zostali: Miłosz Lenard z kl. IIc SP 7 oraz Agnieszka Swatko z kl. IIc  Gimnazjum nr 1. Maja Szuwara z kl. IIa SP 7 otrzymała wyróżnienie. Praca Agnieszki znalazła się ponadto w okolicznościowym kalendarzu na rok 2017, ilustrowanym nagrodzonymi pracami.

Podziękowania za współpracę podczas realizacji projektu otrzymali także nauczyciele naszej szkoły: Pani Dyrektor Alicja Dubel, Pani Marta Słomianowska, Pani Bożena Piwko i Pani Maria Garbuz.

Album foto

tekst i zdjęcia Maria Garbuz


Wyróżnienie dla Kasi

 

8 grudnia miało miejsce rozstrzygnięcie II literackiego Konkursu Zawodoznawczego zorganizowanego dla uczniów klas szóstych przez Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Zamościu.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy 6 a: Krystian Józefko, Agnieszka Tokarska i Katarzyna Zubala. Wśród nagrodzonych znalazła się Kasia Zubala, która  za prezentację wymarzonego zawodu otrzymała wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy Kasi i życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów w innych konkursach!!!

Album foto

Tekst J. Muda zdjęcia A. Sokalska Wosiek


Rozstrzygnięcie konkursów sienkiewiczowskich

podczas Jubileuszu 80-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

16 listopada w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury  miała miejsce uroczystość Jubileuszu 80-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. Oprócz przemówień okolicznościowych, życzeń, konferencji naukowej odbyło się również podsumowanie konkursów sienkiewiczowskich, ogłoszonych przez Bibliotekę Pedagogiczną we wrześniu.

Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

Filip Wachowicz z klasy VIa zdobył II miejsce w  Regionalnym Konkursie na komiks „W pustyni i w puszczy”. Uczeń przygotował pracę pod kierunkiem p. Marty Słomianowskiej.

Kacper Gąska z kl. IVa otrzymał II miejsce w kategorii szkół podstawowych w Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Booktalking, czyli gawęda o książce Henryka Sienkiewicza”. Kacper bardzo przekonująco wcielił się w rolę Janka Muzykanta i brawurowo odegrał swoją rolę, zbierając zasłużone brawa po występie podczas konkursu. Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem Pani Dyrektor Alicji Dubel i swojej mamy, p. Marzeny Gąski. Kacper miał okazję podczas jubileuszu jeszcze raz zaprezentować swój aktorski talent przed licznie zgromadzoną publicznością.

Obejrzyj film

Album foto

tekst: Maria Garbuz

zdjęcia: Waldemar Orzechowski, Marzena Gąska


„W baśniowym świecie Andersena”

 

Wszyscy znamy i kochamy wspaniałe baśnie Andersena.

Jak dużą wiedzą trzeba się wykazać, jakim należy być świetnym znawcą tematu, przekonali się uczestnicy  konkursu „W baśniowym świecie Andersena”.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono reprezentację klas trzecich do międzyszkolnego etapu. W jej składzie znalazły się: Natalia Kuśnierz i Ewa Mazurek – Pupeć z klasy 3c.

Dnia 15 listopada 2016r. uczennice wzięły udział w konkursie organizowanym przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 10. Pisały tam indywidualny test czytelniczy i zajęły IV miejsce.

W konkursie plastycznym wyróżnienia otrzymały:Aneta Kłapouchy z kl. Iaoraz Amelia Osuch z kl. IIc.

Gratulujemy sukcesów!smiley

Album foto

Tekst: A. Gregorowicz
Zdjęcia: W. Orzechowski


ROK SZKOLNY 2015/2016


XXIII Konkurs Plastyczno-Literacki.

 

24 maja w kościele Ojców Franciszkanów w Zamościu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego dzieci i młodzieży pt.: „Chrzest fundamentem Polski i nowym życiem w Chrystusie”.

Mszy św. przewodniczył bp pomocniczy Mariusz Leszczyński, który podczas homilii zwrócił uwagę na wartość prac artystycznych, które są dowodem wiary i uwielbienia Jezusa Chrystusa wśród młodych artystów. Nasi uczniowie przygotowali uroczystą liturgię. Uczennica kl.VIa Agata Sawicka otrzymała wyróżnienie, a Martyna Wnuk z klasy 5a nagrodę.

Album foto

Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia Bartłomiej Surmacz


 „Szkolny Mistrz Ortografii klas IV - VI”  rozstrzygnięty

 

W konkursie uczestniczyło 18 uczniów z klas IV –VI SP. Uczestnicy konkursu napisali w ciągu 45 minut tekst dyktanda. Prace sprawdziła komisja konkursowa i wyłoniła zwycięzców.

 

Tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii klas IV - VI” otrzymuje – Marcelina Michniewicz kl. VI a

Tytuł wice mistrza otrzymują: Eryk Omiotek kl. VI a i Karolina Ulicka kl. VI b

 

Wyróżnienia otrzymali:

Katarzyna Zubala kl. V a

Erwin Sałamacha kl. Va

Julia Organista kl. VI a

Bartosz Bratkowski kl.  VI b

Gratulujemy!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia A.Sokalska - Wosiek


Regionalny konkurs czytelniczy "Czy znasz...?"

 

4 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w pierwszy etap konkursu czytelniczego „Czy znasz..." dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.po eliminacjach szkolnych do konkursu zakwalifikowało się 5 uczniów: Weronika Bobeła kl. IIIb, Natalia Kuśnierz kl. IIc, Amelia Chomiak kl. IIa Marysia Surmacz kl.IIa, Grzegorz Jańczuk kl. IIIa.

Do drugiego etapu konkursu, który odbył się 12.04.2016r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, zakwalifikowała się i została finalistką Natalka Kuśnierz z kl. IIc.

Gratulujemy!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia: Anna soklaksa-Wosiek


„Dzieje Polski w legendach” - spektakularne zwycięstwo uczniów naszej szkoły!

10 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”. Celem konkursu jest promowanie piękna polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych.

Nasi uczniowie bardzo solidnie przygotowali się do konkursu, wykazując się znajomością legend związanych z historią naszego kraju.

 

Zajęli czołowe miejsca w konkursie literackim:

I miejsce Szymon Drozd kl. IIIa

II miejsce Kacper Gąska kl. IIIa

III miejsce Jakub Nizioł kl. IIIb

W części plastycznej wyróżnienia otrzymały:

Weronika Nisztuk kl. Ic

Natalia Kuśnierz kl. IIc

Amelia Chomiak kl. IIa

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!smiley

Album foto

(Tekst: I. Kurzempa-Sarzyńska, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek)


Sukcesy Trzecioklasistów w Konkursie Poetyckim!

22 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Cudowne Boże Narodzenie”.

Podczas klimatycznego wieczoru poetyckiego nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie z klas trzecich zamojskich szkół podstawowych prezentowali swoje świąteczne utwory.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Czerniak z klasy IIIa, Jakub Nizioł z klasy IIIb oraz Jakub Pitwała z klasy IIIb.

Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Szkałuba – IIIa, Weronika Duras – IIIb oraz Nikola Dedko – IIIb.

Uroczysty wieczór urozmaicały utwory instrumentalne oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów ze szkoły Podstawowej nr 9.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione utwory zostały umieszczone w okolicznościowym zbiorku poetyckim ,,Cudowne Boże Narodzenie”, dostępnym w szkolnej bibliotece.

 Małym poetom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley

Album foto

Tekst i zdjęcia: Bożena Greszta


ROK SZKOLNY 2014/2015

 


Wiktor Wachowicz, został trzykrotnym laureatem w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium  Oświaty w Lublinie.

Ten nieprzeciętny uczeń osiągnął sukces w konkursie z przyrody, do którego przygotowywał się pod opieką Pani Marty Majewskiej, a także w konkursie z historii oraz języka polskiego, ciężko pracując wspólnie z Panią Martą Słomianowską.

Wielkim wsparciem dla Wiktora i nauczycieli okazała się Dyrektor Pani Alicja Dubel, która otoczyła ich życzliwością i stworzyła atmosferę sprzyjającą twórczej pracy.

Gratulujemy Wiktorowi oraz jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!smiley

(Tekst i zdjęcie: Marta Słomianowska)


Szkolni Mistrzowie Ortografii!

25 września br. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny, który miał na celu wyłonić osoby najlepiej posługujące się polską ortografią. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy napisali w ciągu 45 minut tekst dyktanda, które oceniała komisja konkursowa.

Po sprawdzeniu prac przyznane zostały następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce ex aequo:

Wiktor Wachowicz kl. VIa (praca bezbłędna), Erwin Sałamacha kl. IVa (praca bezbłędna)

II miejsce – Agata Sawicka kl. Va

III miejsce – Karol Jaskułecki kl. Vb

Wyróżnienia otrzymali:

Karolina Ulicka kl. Vb, Aleksandra Jonak kl. VIa, Gabriela Leńczuk kl. Va, Oliwia Torzewska kl. Vb, Julia Frykowska kl. Vb, Tomasz Jesionek kl. Vb, Katarzyna Gromek kl. Va, Katarzyna Majewska kl. VIa.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy smiley​ i przypominamy, że nagrodą jest udział w I etapie Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się 13 października 2014 roku


 Rok szkolny 2013/2014


Mały Mistrz Ortografii

Dnia 15 maja 2014r. uczniowie klasy IIIa: Krystian Józefko, Erwin Sałamacha, Maksymilian Szumigaj i Filip Wachowicz reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Mały Mistrz Ortografii”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9.

Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno języka ojczystego, a przede wszystkim promowanie uczniów najzdolniejszych. Ortograficzne rozgrywki przebiegały w dwóch częściach, pierwsza część – to praca indywidualna, a druga – praca zespołowa.

Drużyna chłopców naszej szkoły zdobyła IV miejsce.

Gratulujemy!

Album foto

                                                                       tekst: Anna Pintal, zdjęcia: Anna Kardasz


Wojewódzka Gala podsumowania konkursów przedmiotowych

      14 maja 2014 r. odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2013/2014.

     Wszystkich laureatów zaproszono do Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i tam, w szacownych murach tej historycznej uczelni młodzi, zdolni ludzie zostali uhonorowani dyplomem laureata oraz nagrodą książkową. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz rodzice.

    Wśród zaproszonych gości  znaleźli się  m.in. prof. dr hab. Krzysztof Narecki, Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski, przedstawiciele lubelskich uczelni, władz samorządowych oraz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

      Jest nam szczególnie miło, że pośród najpiękniejszego kwiatu młodzieży lubelskiej znalazła się nasza uczennica  -  Patrycja Mydlak – laureatka konkursu z języka polskiego.  Razem z Patrycją została również nagrodzona dyplomem Pani Alicja Dubel – Dyrektor szkoły oraz Pani Marta Słomianowska – nauczyciel języka polskiego.

     Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie na dziedzińcu KULu pod znanym pomnikiem Jana Pawła II.

     Serdecznie gratulujemy Patrycji i Jej Rodzicom!!!

Album foto

Tekst i zdjecia M.Słomianowska


 

Laureatka Kuratoryjnego Konkursu przedmiotowego  z języka polskiego

Uczennica klasy VI a Patrycja Mydlak została LAUREATKĄ Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego. Wielki finał odbył się 26 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej  Nr 28 w Lublinie. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką pani Marty Słomianowskiej. Jesteśmy z niej bardzo dumni!  

Gratulujemy Patrycji oraz jej Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia Marta Słomianowska


Międzyszkolny Konkurs Literacki „Cudowne Boże Narodzenie”

Uczniowie klasy IIIa okazali się prawdziwymi twórcami. Swoimi zdolnościami pisarsko – literackimi pochwalili się biorąc udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Cudowne Boże Narodzenie”, które zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 9.

Filip Wachowicz zdobył główna nagrodę, a Krystian Józefko, Paweł Malanda i Agnieszka Tokarska wyróżnienia.

Rozdanie nagród nastąpiło 17 stycznia na wieczorku poezji w szkole organizatora.

Serdecznie gratulujemy laureatom z klasy IIIa. smiley

Album foto

tekst i zdjęcia: Anna Pintal


V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDERSENA”
- konkurs wiedzy

Dnia 5 listopada Kasia Zubala i Filip Wachowicz z klasy III a reprezentowali naszą szkołę w  V Międzyszkolnym Konkursie „W baśniowym świecie Andersena” – konkurs wiedzy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
Trzecioklasiści zajęli czwarte miejsca, zdobywając dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy!smiley

Album foto

(tekst i zdjęcia: Anna Pintal)


ROK SZKOLNY 2012/2013


XII WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI 

„Zawsze niech będzie…”

 pod honorowym patronatem PRAZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ

17 maja 2013 roku odbył się uroczysty finał XII edycji Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” oraz przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu. Tradycją stało się już, że nasza szkoła bierze w nim udział i że zawsze jakiś nasz uczeń zostaje dostrzeżony przez szacowną komisję.

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 588 uczestników z 62 placówek oświatowych i opiekuńczych. Uczestnicy pracowali pod kierunkiem 123 nauczycieli i instruktorów. Jest więc nam szczególnie miło, że Maksymilian Franczak – uczeń klasy Va został laureatem II miejsca w formie literackiej. Pracę swoją przygotował pod opieką pani Marty Słomianowskiej.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.smiley

Marta Słomianowska


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mały Mistrz Ortografii”

16 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu odbył się III etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Mały Mistrz Ortografii”.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b w składzie: Bartosz Bratkowski, Karol Jaskułecki, Tomasz Jesionek, Oliwia Torzewska

W klasyfikacji ogólnej drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 zajęła IV miejsce.

Gratulujemy!smiley

Album foto

Tekst i zdjęcia: Bożena Greszta


IX Międzyszkolny Konkurs Poetycki - ,,Moje Cudowne Boże Narodzenie”.

18 stycznia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się podsumowanie IX Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego - ,,Moje Cudowne Boże Narodzenie”.

Podczas uroczystego wieczorku poetyckiego nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zamojskich szkół podstawowych recytowali swoje utwory. Wśród nich znaleźli się także uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Nagrodę otrzymała uczennica klasy III b – Oliwia Torzewska,

wyróżnienia:

 • Marcelina Michniewicz z klasy III a
 • Karol Jaskułecki z klasy III b,
 • Bartosz Bratkowski z klasy III b
 • Dawid Dobrowolski z klasy III b
 • Szymon Kotowski z klasy III b.

Wszystkie utwory naszych uczniów znalazły się w wydanym przez Szkołę Podstawową nr 9 zbiorku poetyckim pt. ,,Cudowne Boże Narodzenie”. Dziecięca Twórczość Poetycka.

Egzemplarz tego zbiorku przekazano szkolnej bibliotece.

Do w/w konkursu uczniów przygotowywały p. Bożena Greszta i p. Anna Gregorowicz.

Serdecznie gratulujemy!smiley

Album foto

 

Tekst: Bożena Greszta, Anna Gregorowicz

Zdjęcia: Bożena Greszta

 

ROK SZKOLNY 2011/2012


Zamość, 2012

XI Wojewódzki Konkurs Twórczości

"Zawsze niech będzie..."

pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość

II miejsce w formie literackiej zdobył

Adam Hamerski kl. IV a (n-l p. Marta Słomianowska)

Gratulujemy i zachęcamy do dalszych prób!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
  ul. Sienkiewicza 5
  22-400 Zamość
 • 84 638 44 71

Galeria zdjęć