• Konkurs wiosenny

• „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”

Jak bardzo wiosennie zrobiło się dookoła, mogli przekonać się wszyscy, którzy 9 kwietnia wybrali się do Zamojskiego Domu Kultury na „Koncert wiosenny”. Marzanki, gaiki, a przede wszystkim przepięknie, wiosennie przebrani uczniowie zachwycali swoim wyglądem  i zarażali radością.

Na początku kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Pani Jolanta Kalinowska – Obst powitała serdecznie licznie zgromadzonych uczestników koncertu. Z kolei rozpoczął się pokaz niezwykle widowiskowych i żywiołowych tańców w wykonaniu grup II, III i IV. Podziwialiśmy tańce lubelskie, łowickie, opoczyńskie, starowarszawskie, zamojskie i krakowskie. Przeplatano je opowieściami o zwyczajach i obrzędach ludowych związanych z nadejściem wiosny oraz konkursami dla publiczności: na najpiękniejszą Marzankę i gaik oraz na najbardziej wiosennie przebraną klasę. W ostatniej kategorii zdecydowanie tryumfowali uczniowie naszej szkoły: I miejsce zdobyła klasa II a, a klasy I a i I b zajęły ex aequo II miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i kalendarze Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, a pozostali uczestnicy konkursów otrzymali również pamiątkowe dyplomy i informatory promujące zespół. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę zespołu Skaldowie „Wiosna”.

W doskonałych humorach, pełni sił i zapału do pracy, wiosennie roześmiani wracaliśmy do szkoły, mając nadzieje, że niebawem znów będziemy mogli podziwiać nasze koleżanki i kolegów z zespołu „Zamojszczyzna” smiley

(tekst – Anna Kardasz, zdjęcia wykonane i udostępnione przez „Videofilmowanie” – Jarosław Szafran)