Wydarzenia 2017/2018 Wydarzenia 2016/2017 Wydarzenia 2015/2016 Wydarzenia 2014/2015 Wydarzenia 2013/2014 II semestr Wydarzenia 2013/14 - I semestr Wydarzenia 2012/2013 - II semestr Wydarzenia 2012/2013 - I semestr Wydarzenia 2011/2012

Kronika wydarzeń

Wydarzenia 2017/2018

WYDARZENIA 2017/2018


KONKURS PLASTYCZNY „ZACZYTANA SZKOŁA”

DLA UCZNIÓW KLAS I - III ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 

Dnia 19 września 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ”Zaczytana szkoła”,  adresowany do uczniów klas I - III.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów, zachęcenie do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie wrażliwości i inwencji twórczej.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy wykonali pracę plastyczną dowolną techniką.

Komisja Konkursowa biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, samodzielność, oryginalność i jakość wykonania pracy, wyłoniła najlepszych uczniów, którzy otrzymali dyplomy. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane również na gazetce szkolnej.

A oto zwycięzcy i wyróżnieni:

I miejsce – Zofia Ogińska – klasa 3 b

II miejsce – Maja Dubel – klasa 1 b

III miejsce – Nina Ferenszkiewicz - klasa 3 b

Wyróżnienia: Jagoda Hałas - 3 a, Weronika Nisztuk i Eliza Pupiec - 3 c, Kamil Bielak i Marysia Palonka – Rawa - 2 a.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!

Album foto

Tekst: Bożena Piwko,

zdjęcia Anna Pintal i Anna Taras.


4b na FESTIWALU NAUKOWYM

W poniedziałek 18 września uczniowie klasy 4b wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu.

W ramach innowacji pedagogicznej pn. „Naukowe poznawanie świata” dzieci pod opieka p. Aleksandry Luchowskiej-Bartnik, p. Anny Sokalskiej – Wosiek i p. Iwony Zgnilec pojechały do G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa na prawdziwe święto nauki.

Główną ideą przyświecającą festiwalowi była popularyzacja nauki oraz pokazanie, że nawet dziedziny i zagadnienia, które dla wielu osób mogą wydawać się nieprzystępne lub odległe, można przedstawić w zrozumiałej i interesującej formie. Festiwal miał na celu pokazanie, że nauka jest bardzo blisko nas, we wszystkim, co nas otacza, i można doskonale się nią bawić, odkrywając jej tajemnice.

W programie naszego pobytu w G2A znalazły się ciekawy wykład pt. „Jak powstają kolory?” oraz spektakularne pokazy naukowe i strefa pikniku naukowego, w której znajdowało się ponad 50 stanowisk. Podczas festiwalu uczniowie mogli zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajniki nowoczesnych technologii IT, a także rozwiązać łamigłówki i bawić się nauką. Co więcej jednym z gości festiwalu była pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej - która chętnie pozowała do wspólnego selfie.

Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu. Tym razem do Lublina – do Laboratorium Szalonych Fizyków.

Album foto

Tekst I. Zgnilec, Zdjęcia A.Sokalska - Wosiek


78. Rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

17 września na Zamojskiej Rotundzie miały miejsce uroczystości rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 18. w Katedrze, mszą w intencji Ojczyzny. Potem uczestnicy obchodów przeszli na zamojską Rotundę, gdzie odbyły się główne uroczystości – manifestacja patriotyczna.

W ramach tej ceremonii odbyła się wspólna modlitwa, ceremoniał wojskowy, okolicznościowe przemówienia, modlitwa, apel poległych, salwa honorowa, złożenie wieńców.

W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, który krótko przypomnał historię wydarzenia z dnia 17 września 1939 roku. Było też wojsko, harcerze, szkolne poczty sztandarowe i mieszkańcy Zamościa.

Album foto

Zdjecia M.Garbuz i M.Wilkołazka

Tekst M.Wilkołazka


Pokaz dobrych manier

 

Dzisiaj,tj 13 września w naszej szkole odbyły się pokazy tańca prowadzone przez instruktorów Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. W spotkaniu udział wzięli najmłodsi uczniowie z klas1-3.

Dzieci mogły poznać: proste figury taneczne i różne style tańca, animowane przez instruktorów w rytm muzyki. Przedstawiona została scenka teatralno - muzyczna, dotycząca dobrych manier " Piosenka o magicznych słowach". Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały zaproszenia na zajęcia do szkoły tańca i naklejki- medale za aktywny udział w lekcji tańca.

Album foto

Tekst i zdjęcia Iwona Więsyk


Poświęcenie tornistrów

W niedzielę, 10 września 2017 r. w Kościele pw. Zwiastowania NMP w Zamościu zebrały się dzieci rozpoczynające naukę w naszej szkole, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni Goście: pani Dyrektor Alicja Dubel, pani Iwona Kurzempa – Sarzyńska oraz wychowawczynie klas pierwszych - pani Anna Hadło, pani Anna Pintal i pani Anna Gregorowicz.

Podczas Mszy świętej Ojciec Proboszcz Andrzej Zalewski poświęcił przyniesione tornistry, książki i przybory szkolne. Radosne pierwszaki z Panem Jezusem rozpoczęły swoją edukację.

Na zakończenie Mszy świętej wszyscy obecni w kościele przez ręce Ojca Grzegorza Klimczyka otrzymali błogosławieństwo a dzieci jeszcze szczególne życzenia potrzebnych łask w przyswajaniu wiedzy.

Album foto

Tekst i zdjęcia -Joanna Bulak


Wakacje żegnamy, szkołę witamy!

4 września o godzinie 9.00 cała społeczność naszej szkoły uroczyście przywitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie klas II-VII oraz klas gimnazjalnych spotkali się po dwumiesięcznej przerwie z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami w swoich salach.

Po omówieniu przez nauczycieli organizacji pracy w nowym roku szkolnym był czas na podzielenie się swoimi wakacyjnymi wspomnieniami z rówieśnikami. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej.

Był to dzień pełen wrażeń szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. O godzinie 11.30 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 dla klas pierwszych szkoły podstawowej. Starsi koledzy i koleżanki z klasy 5b oraz 4c pod kierunkiem p. Marleny Szczepanek oraz p. Katarzyny Bedy przywitali nowo przybyłych uczniów krótką częścią artystyczną. Dekorację przygotowała p. Anna Sawiniec-Szczech. Były wspomnienia z wakacji, dobre rady oraz życzenia na nadchodzący czas nauki. Pani Dyrektor Alicja Dubel przedstawiła nauczycieli oraz wychowawców nowych klas. Wychowawcą klasy 1a została p. Anna Hadło, klasy 1b – p. Anna Pintal, natomiast klasy 1c – p. Anna Gregorowicz.

Album foto

Tekst M. Szczepanek, zdjęcia K. Serafin


NARODOWE CZYTANIE

Było „Wesele”!

 Po raz szósty już Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A Mickiewicza i Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza  włączyły się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania pod patronatem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Od roku 2012 wspólnie czytaliśmy już „Pana Tadeusza”, dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” H. Sienkiewicza, „Lalkę” B. Prusa oraz „Quo vadis” H. Sienkiewicza. W tym roku Polacy  pochylili się nad lekturą „Wesela” S. Wyspiańskiego.

2 września 2017r o godz. 12.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu zgromadzili się pracownicy biblioteki, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 wraz z Panią Dyrektor Alicją Dubel oraz nauczyciele i uczniowie Katolickiego Gimnazjum w Zamościu. We właściwy nastrój wprowadziła wszystkich wystawa wydań bibliofilskich „Wesela” oraz malarstwo Wyspiańskiego zaprezentowane na znaczkach polskich.

 Spotkanie rozpoczęła ciekawa prezentacja, przybliżająca zebranym życie i twórczość polskiego wszechstronnego artysty Stanisława Wyspiańskiego. Później wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchali obszernych fragmentów „Wesela”. Były to naprawdę bardzo ciekawe interpretacje poszczególnych bohaterów dramatu. Na zakończenie przygotowano kilkunastominutowy fragment filmu Andrzeja Wajdy, gdzie w role postaci z „Wesela” wcielili się najlepsi polscy aktorzy: Ewa Ziętek, Bożena Dykiel, Emilia Krakowska, Daniel Olbrychski, Franciszek Pieczka, Marek Perepeczko i wielu innych. Dla wszystkich uczestników wspólnego czytania była to prawdziwa uczta duchowa. Później zaś, jak to na weselu bywa, zaproszono zebranych na pyszny poczęstunek przygotowany przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej. Można też było uzyskać we własnym egzemplarzu książki pamiątkową pieczątkę akcji Narodowego Czytania, przysłaną z kancelarii Pana Prezydenta.

Album foto

tekst: Maria Garbuz

zdjęcia: Anna Sokalska-Wosiek


78 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września jest jedną z najbardziej dramatycznych dat w historii Polski. Właśnie tego dnia, 78 lat temu, wojska niemieckie zaatakowały Polskę, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w historii.

 Uroczystości patriotyczne nawiązujące do tego tragicznego wydarzenia odbyły się na zamojskiej Rotundzie, która podczas okupacji najpierw była obozem przejściowym, potem stała się miejscem masowych egzekucji. Szacuje się, że hitlerowcy zamordowali tutaj blisko osiem tysięcy ludzi. Manifestację na zamojskiej Rotundzie rozpoczął ceremoniał wojskowy, po którym nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt. Okolicznościowe przemówienie wygłosił pan Andrzej Wnuk -prezydent miasta. Następnie odbył się apel pamięci oraz salwa honorowa. Na zakończenie obchodów delegacje złożyły kwiaty i wieńce przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej. Udział reprezentacji młodzieży naszej szkoły w tej uroczystości był dla uczniów swoistą lekcją patriotyzmu, ale przede wszystkim wyrazem oddania hołdu tym, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.

Album foto

Tekst Iwona Kurzempa- Sarzyńska

Zdjęcia Małgorzata Wilkołazka

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 2 w Zamościu - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć