• Konkursy przyrodnicze

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "Smart Champion"

20 maja 2016 uczniowie klas szóstych: Agata Sawicka (VI a), Tomasz Jesionek (VI b) i Karolina Ulicka  (VI b) wzięli udział w II etapie  Międzyszkolnego Konkursu "Smart Champion" organizowanym przez Nauczycieli Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zamościu.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematyczno – przyrodniczych oraz znajomości pojęć z tych dziedzin w języku angielskim uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu Miasta Zamość i Gminy Zamość. Podzielony był na dwie części - test indywidualny oraz zmagania grupowe w quizie.

Uczniowie osiągnęli sukces zostając laureatami konkursu. Po teście indywidualnym cała grupa znalazła się w pierwszej piątce najlepszych.  Najwyższe - III miejsce osiągnęła Agata Sawicka otrzymując  dyplom uznania oraz cenne nagrody.  W czasie zmagań grupowych, drużyna z naszej szkoły osiągnęła także III miejsce na podium, premiowane dyplomami uznania i cennymi nagrodami.

Uczniów przygotowały do konkursu panie Jolanta Greszta - Schab (przyroda), Agnieszka Dybzińska i Katarzyna Zwierz (język angielski) oraz Małgorzata Wilkołazka (matematyka).

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka

Sukces na konkursie matematyczno - przyrodniczym

Dnia 14 maja 2016 roku  uczennice naszej szkoły Agata  Sawicka (VI a) i Karolina  Ulicka (VI b) odniosły sukces  na konkursie matematyczno - przyrodniczym „ŚWIAT TO MATEMATYKA”  zorganizowanym przez I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu.

Agata Sawicka została laureatem , a Karolina Ulicka finalistą tego konkursu. Uczennice otrzymały cenne nagrody oraz dyplomy. Do konkursu przygotowywały uczennice panie Małgorzata Wilkołazka (matematyka) oraz Jolanta Greszta Schab (przyroda).

W czasie konkursu wszyscy  uczniowie mogli zmierzyć się z ciekawymi zadaniami matematycznymi oraz doświadczyć rozkoszy łamania głowy i rywalizacji. W pierwszej części konkursu, trwającej 60 minut, uczniowie  rozwiązywali  zadania otwarte wymagające stosowania matematyki w praktyce.  Po tej części nastąpiła  przerwa, podczas której uczniowie I Społecznego Gimnazjum i I Społecznego Liceum zaprezentowali  uczestnikom ciekawe eksperymenty chemiczne i fizyczne. Druga część konkursu  polegała na rozwiązaniu jednego problemu praktycznego zawiązanego z przyrodą.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjecia M.Wilkołazka

Wiktor Wachowicz, został trzykrotnym laureatem w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium  Oświaty w Lublinie.

Ten nieprzeciętny uczeń osiągnął sukces w konkursie z przyrody, do którego przygotowywał się pod opieką Pani Marty Majewskiej, a także w konkursie z historii oraz języka polskiego, ciężko pracując wspólnie z Panią Martą Słomianowską.

Wielkim wsparciem dla Wiktora i nauczycieli okazała się Dyrektor Pani Alicja Dubel, która otoczyła ich życzliwością i stworzyła atmosferę sprzyjającą twórczej pracy.

Gratulujemy Wiktorowi oraz jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!smiley

Norbert Szewczak ucz. kl. 6a został finalistą konkursu przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium  Oświaty w Lublinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley