• Inne

• ROK SZKOLNY 2016/2017

Konkurs Mleczne śniadanie rozstrzygnięty!

Konkurs skierowany był do uczniów ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego. Do konkursu przystąpili także uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali kreatywne prace na temat zdrowego, pożywnego i pełnego mlecznych produktów śniadania.

W konkursie nagrodzono 3 uczestników, którzy wygrali atrakcyjne nagrody indywidualne oraz nagrody dla wszystkich uczniów ze swoich klas.

Amelia Osuch z klasy 2c zajęła 3 miejsce.

Uczniowie z klasy 2 c z niecierpliwością czekają na swoje nagrody, czyli pojemniki śniadaniowe.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska

Zatańczyliśmy belgijkę na Rynku Wielkim!

1 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu około 3 tys. osób zatańczyło w rytmie skocznego utworu belgijskiej grupy Lais, aby w ten sposób pobić rekord Polski we wspólnie tańczonej „belgijce”. Wśród tak licznej rzeszy młodych nie zabrakło uczniów naszej szkoły, zarówno  ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.

Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była uczennica naszego gimnazjum- Malwina Wilczek- która pełni funkcję przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta.

Rok temu w Obornikach koło Poznania belgijkę zatańczyło równocześnie ponad 1400 osób. Młodzieżowa Rada Miasta Zamościa postanowiła ten rekord pobić . Od godziny 11.00 na Rynku Wielkim prowadzona była rejestracja oraz wydawanie identyfikatorów z numerami startowymi. W prace organizacyjne zaangażowani byli nasi gimnazjaliści: Zuzia Łyś i Łukasz Zawiślak z kl. 3a . Przed tańcem, tuż po odegraniu hejnału, krótką rozgrzewkę poprowadziło Fitness Platinium, które również było fundatorem voucherów dla każdego uczestnika, zaś przed godziną trzynastą wszyscy zebrani ruszyli w rytm muzyki.

W ten sposób udało się pobić rekord Polski w  jednoczesnym tańczeniu belgijki przez jak największą liczbę osób! W tym roku ten zaszczytny tytuł należy do Zamościa!

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Zobacz film1

Zobacz film2

Zobacz film3

Sukces klasy 2 c

Klasa 2 c zdobyła II miejsce w zamojskim konkursie na plakat w ramach akcji „SOS dla uszkodzonego zęba”.  Do konkursu przystąpiła cała klasa, która zaprezentowała interesującą i barwną receptę na uratowanie zęba w formie plakatu.

Prezentacja zwycięskich prac i oficjalne ogłoszenie laureatów odbyło się 19 marca 2017 r. w G.H. Twierdza w Zamościu podczas eventu z racji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Klasa 2 c otrzymała nagrodę w postaci bonu do wykorzystania w Galerii Twierdza na kwotę 400 złotych.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska