• Turnieje szachowe

ROK SZKOLNY 2017/18

Liga szachowa

Zakończyła się kolejna edycja   zamojskiej ligi szachowej. Udział w lidze wzięły zespoły ze Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum. Poziom rozgrywek jest bardzo wyrównany, gdyż każdy z zespołów ma szansę na wysoki wynik.  Kolejna edycja ligi już niebawem . Trzymamy kciuki , aby nasi zawodnicy zajmowali jak najwyższe lokaty.

Tekst i zdjęcia J. Bekas

Zawody szachowe

14 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się miejskie  zawody Szkolnego Związku Sportowego w szachach drużynowych. Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowały dwa zespoły. Jeden w kategorii dzieci oraz drugi w kategorii młodzieży.[more] Młodszy zespół wystąpił w składzie: Martyna Ochniowska, Bartosz Śniecikowski, Kryspin Majdański i Hubert Długosz. Zespół młodzieży wystąpił w składzie: Katarzyna Gorajska, Dominik Pańko, Szymon Franczak i Franciszek Barnowski.

W klasyfikacji generalnej zespół dzieci zajął trzecie  miejsce, a zespół młodzieży zajął pierwsze miejsce. Sukces młodzieży jest tym większy, iż drugi rok z rzędu awansowali do rozgrywek wojewódzkich. Zawody wojewódzkie odbędą się  29 listopada w Aleksandrowie /k Biłgoraja. Trzymamy kciuki za drużynę szachistów życząc zajęcia  jak najlepszego miejsca.

Tekst i zdjęcia J. Bekas

ROK SZKOLNY 2016/17

II Mistrzostwa  w Szachach

W dniu 15 listopada 2016r. w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu odbyły się II Mistrzostwa  w Szachach. Udział w zawodach wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Zamościu.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach: klasy 1-3 SP , klasy 4-6 SP i klasy 1-3 Gimnazjum.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Klasy 1-3 SP:

1.Adrian Musiał – kl. 3b SP,

2.Jakub Hołowiński –kl.3a SP,

3.Bartosz Śniecikowski – 3b SP,

Klasy 4-6 SP:

1.Jakub Brykner – kl.5 SP,

2.Wachowicz Filip – kl.6 SP,

3.Maksymilian Szumigaj – kl.6 SP,

Klasy 1-3 Gimnazjum:

1.Dominik Pańko – kl.1a Gim.,

2.Katarzyna Gorajska – kl.1a Gim.,

3.Adam Hamerski- kl. 3c Gim.

W zawodach udział wzięło 25 uczniów  z ZS Nr 2 w Zamościu. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu oraz Uczniowski Gimnazjalny Klub Sportowy „Jedynka”. Sędzią głównym zawodów był Pan Andrzej Czochra znany zamojski miłośnik szachów.  Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania szachowe.

Tekst i zdjęcia J.Bekas

ROK SZKOLNY 2015/16

MISTRZOSTWA MIASTA ZAMOŚĆ W SZACHACH SZYBKICH DLA KLAS IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

7 czerwca 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Szachowe Szkół Podstawowych Miasta Zamość dla kl. IV - VI. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Ochniowska (kl. 5a), Aleksy Kozioł (kl. 5a) , Filip Wachowicz (kl. 5a) i Karol Ochniowski (kl. VIb) zdobyła III miejsce.

W zmaganiach indywidualnych Martyna Ochniowska zajęła III miejsce.

Za osiągnięcia w tych mistrzostwach, reprezentanci naszej szkoły otrzymali dyplomy, a medale: Martyna Ochniowska (kl. 5a),  Filip Wachowicz (kl. 5a) i Karol Ochniowski (kl. VIb).

Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia M.Wilkolazka

Rok szkolny 2013/2014

Kamil Kozyrski i Adam Hamerski uczniowie kl. VIa naszej szkoły podczas Zamojskiej Ligi Szachowej zdobyli brązowe medale. Zespół z SP 7 uległ  jedynie drużynom liceum i gimnazjum ze Szkoły Społecznej. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna występowała bez trzeciego zawodnika, co miało wpływ na końcowy wynik zawodów.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na miejsce na najwyższym podium.smiley

(tekst i zdjęcia: J. Bekas)