• „Gra Miejska. Śladami Stefana Milera” i inne

GRA MIEJSKA

Dnia 6 czerwca odbyła się gra miejska pod hasłem „Motywy włoskie”, w której wzięli udział uczniowie klasy 2C: Natalia Miedziak – lider drużyny, Martyna Mądroń, Maksymilian Sawa, Norbert Szewczak oraz Dawid Ulanowski pod opieką Pani Małgorzaty Drozd.

Gra rozpoczęła się w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Do wykonania było 9 zadań – zagadek, które były rozmieszczone w różnych miejscach w obrębie murów obronnych miasta. Podczas konkurencji trzeba było wykazać się wiedzą o historii Zamościa, orientacją w terenie oraz umiejętnością korzystania z mapy. Finał gry miał miejsce w restauracji LUNETA, w której odbyło się wręczenie nagród dla uczestników. Nasza drużyna – Krasnoludki zajęła 2 miejsce i otrzymała voucher do restauracji ARTE HOTEL o wartości 100 PLN na desery włoskie. Całej drużynie gra bardzo się spodobała i liczy na powtórkę za rok.

Zdjęcia i tekst Martyna Mądroń, Natalka Miedziak

Rok szkolny 2013/2014

III edycja gry miejskiej „Śladami Stefana Milera – poznaj Zamość”

W środę 25 maja 2016r. na Rynku Wielkim w Zamościu od była się trzecia edycja gry miejskiej „Śladami Stefana Milera – poznaj Zamość”. Organizatorem gry miejskiej był Zespół Szkół Społecznych, dyrekcja i pracownicy ZOO w Zamościu, a honorowy patronat objął Prezydent Miasta Zamościa p. Andrzej Wnuk.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI a: Zuzanna Gałan, Gabriela Leńczuk, Emilia Brykner, Karolina Gromek  i Dominika Brzyska. Dziewczyny znakomicie spisały się zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Do podium zabrakło niewiele, gdyż różnice między trzecim ,a czwartym miejscem były minimalne.

Uczestnicy gry musieli się wykazać nie tylko wiedzą ogólną, sprawnością jak również  wiedzą historyczną dotyczącą Miasta Zamościa. Jest to znaczący sukces uczennic  SP 7, gdyż udowodniły że należy walczyć do końca i liczą się wśród najlepszych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia Jerzy Bekas

II miejsce drużyny z SP 7 w „Grze miejskiej”

23 maja 2014r. 5-osobowa drużyna z klasy VIa uczestniczyła w konkursie międzyszkolnym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Społecznych w Zamościu: „Gra Miejska. Śladami Stefana Milera”.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Kołodziejczyk, Iwona Moskwa, Wiktoria Ostrowska, Magdalena Staśko i Maksymilian Franczak.

Uczniowie pod opieką nauczyciela, p. Marii Garbuz, przemierzali Zamość  wraz z konkurencyjnymi drużynami z innych szkół podstawowych, realizując kolejne konkursowe zadania w terenie. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami, wykazując się dużą wiedzą na temat swojego miasta, znajomością biografii Stefana Milera, doskonałą kondycją fizyczną i umiejętnością pracy zespołowej. Było to ważne, gdyż w końcowym rozstrzygnięciu decydował czas realizacji poszczególnych zadań.

Jedną z prac podlegających ocenie było wcześniejsze napisanie przez uczestników wiersza o Stefanie Milerze i wykonanie zdjęć jego domu oraz przedłożenie tych materiałów jury razem ze zgłoszeniem szkoły. Wiersz naszej drużyny: „Pamięci Stefana Milera” oraz utwory dwóch innych zespołów otrzymały specjalne wyróżnienia.

Podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników odbyło się w Zamojskim Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera. Drużyna SP 7 zajęła II miejsce tuż za zespołem z Jarosławca.

Gratulujemy naszym szóstoklasistom kolejnego sukcesu!

tekst i zdjęcia: M. Garbuz