• „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”

Nazywam się Anna Sokalska-Wosiek jestem nauczycielem bibliotekarzem. Służę pomocą wszystkim spragnionym wiedzy, pomogę odnaleźć poszukiwaną książkę, służę też radą i udzielam wskazówek. Biblioteka szkolna jest miejscem, w którym znajduje się wypożyczalnia, kącik czytelniczy oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialne (ICIM).

Biblioteka poprzez swoje działania aktywnie rozwija i utrwala zainteresowania oraz potrzeby czytelnicze, uwzględniając indywidualne uzdolnienia uczniów. Wdraża do świadomego i odpowiedzialnego korzystania ze środków masowej informacji. Przygotowuje do samodzielnego poszukiwania potrzebnych informacji.

Zapraszam uczniów, nauczycieli oraz rodziców naszej szkoły do częstego odwiedzania biblioteki. Tu można znaleźć nie tylko lektury szkolne, ale wiele innych ciekawych książek, a także literaturę metodyczno – dydaktyczną. Można skorzystać z księgozbioru podręcznego (słowniki, encyklopedie, atlasy), poczytać czasopisma, pracować przy komputerach w ICIM, wykorzystując zbiory multimedialne.

Tutaj każdy spędzi pożytecznie każdą chwilę w czasie przerwy oraz czas przed i po lekcjach.

Zapraszam wszystkich do naszej szkolnej biblioteki !!!

Pięć powodów, dla których warto przyjść do biblioteki:

1. Szukasz ciekawej książki? Znajdziesz ją tutaj.
          2. W bibliotece możesz odpocząć od głośnych przerw, czytając Swoją ulubioną książkę lub czasopismo.
          3. Chcesz przygotować się do klasówki, kartkówki? Biblioteka to dobry wybór.
          4. Szukasz informacji z przyrody lub innych przedmiotów? Encyklopedie i słowniki czekają na Ciebie.
          5. A może chcesz po prostu porozmawiać? Pani bibliotekarka zawsze znajdzie czas.