• Turnieje warcabowe

• Rok szkolny 2014/2015

SUKCES UCZENNICY KLASY IIIA

21 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się XIII Międzyszkolny Turniej Warcabowy dla uczniów klas trzecich.

I miejsce i tytuł Mistrza Warcabów w kategorii dziewcząt zdobyła Oliwia Mnich uczennica klasy IIIa.

Serdecznie gratulujemy!smiley

(Tekst i zdjęcia: Anna Taras)

NASI MISTRZOWIE  W WARCABACH 100-POLOWYCH

W dniu 14 marca w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Zamościu odbyły się  Otwarte Mistrzostwa  Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość LZS w Warcabach 100-polowych  na 2015 rok.

Uczestniczyło w nich 30 zawodników i zawodniczek. Reprezentanci naszej szkoły Martyna Ochniowska (uczennica klasy IVa)  i Karol Ochniowski (uczeń klasy Vb)  zdobyli zaszczytne I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.smiley

Link do strony z dodatkowymi zdjęciami z turnieju

(Zdjęcia i tekst M. Wilkołazka)

Rok Szkolny 2013/2014

SUKCES UCZENNICY KLASY IIIA

29 maja 2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XII Międzyszkolny Turniej Warcabowy. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów klasy IIIa: Martyna Ochniowska, Agnieszka Tokarska, Krystian Józefko i Maksymilian Szumigaj.

Niezwykłe umiejętności strategiczne oraz logiczne myślenie umożliwiło uczennicy klasy IIIa – Agnieszce Tokarskiej uzyskać puchar i tytuł Mistrza Warcabów.

Serdecznie gratulujemy!

tekst: Anna Pintal, zdjęcia: Anna Kardasz

Rok Szkolny 2012/2013

KOLEJNY RAZ NA PODIUM!

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły stanęli na podnium w  Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym dla uczniów klas trzecich.
          4 uczniów z klas III: Marcelina Michniewicz (klasa 3a), Daria Niedużak (klasa 3a), Mateusz Mrówczyński (klasa 3a), Bartosz Panas (klasa 3b) wzięło udział w XI Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym, który odbył się 28.05.2013r.
          Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu.

Do rywalizacji stanęło 24 uczniów z 6 szkół (SP2, SP4, SP7, SP8, SP Katolicka, Smart School). Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców. Dwa pierwsze etapy miały charakter turniejowy  - wygrany z wygranym, a trzeci odbył się na zasadzie każdy z każdym.

Nasi uczniowie – Daria i Bartek „szli jak burza”, choć rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom gry uczestników wyrównany.
          3 etap zmagań w kategorii dziewcząt wymagał aż 3 dogrywek.

Trud dzieci i umiejętność logicznego myślenia przyniosły wspaniałe efekty.

Bartek Panas został zdobywcą srebrnego medalu – II miejsce na podium, a Daria Niedużak otrzymała III miejsce i brązowy medal.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że ich umiejętności pozwolą im w przyszłości zdobyć  tytuł
          laureata w kuratoryjnym konkursie matematycznym.smiley

Iwona Zgnilec

Rok Szkolny 2011/2012

24.05.2012 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się X Międzyszkolny Turniej Warcabowy

dla uczniów kl. III zamojskich szkół podstawowych

Tytuł Mistrza Warcabów

zdobył uczeń naszej szkoły

Radosław Sobstyl ucz. kl. III a (n-l p. Anna Taras)

natomiast III miejsce zdobył

Jakub Janicki ucz. kl. III a (n-l p. Anna Taras)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!