• Bieg Nadziei

• Rok szkolny 2016/2017

XII Międzyszkolny - Bieg Nadziei

18 maja 2017 roku w Zespole Szkół im. Elizy Orzeszkowej  w Zamościu odbyła  się XII Międzyszkolna  Impreza Sportowa -Bieg Nadziei , upamiętniająca 97 rocznicę  urodzin Karola Wojtyły i będąca  hołdem "Pokolenia J.P.II" dla Papieża  Polaka.

Naszą  szkołę  reprezentowały zespoły szkoły  podstawowej i gimnazjum. Podczas biegu uczniowie musieli wykazać się zarówno  sprawnością fizyczną jak i wiedzą na temat pontyfikatu i drogi życiowej Jana Pawła II.  Reprezentacje naszej szkoły dzielnie walczyły – nasza  szkoła podstawowa okazała się najlepszą  ze wszystkich szkół  uczestniczących w zawodach zajmując 1 miejsce, a gimnazjaliści zdobyli   miejsce 3. Na zwycięzców  czekały puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Tekst i zdjęcia : Iwona Więsyk, Monika Kozłowska

Bieg Nadziei

Dnia 18.05.2016 roku w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu odbyła się XI Międzyszkolna Impreza Sportowa – Bieg Nadziei upamiętniająca 96 rocznicę urodzin Papieża Polaka św. Jana Pawła II.

W biegu wzięło udział dwadzieścia szkół z Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: ze  szkoły podstawowej ( Samanta Walczuk kl.4a, Maksymilian Kostrubiec kl.4a, Michał Orłowski kl.4a ) i gimnazjum (Dominika Mrozik kl.3A, Monika Orszewska kl.1B, Adam Hamerski kl.2C, Kamil Kozyrski kl.2C).

Podczas imprezy wszyscy zawodnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą nt. życia i pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie naszej szkoły  walczyli bardzo dzielnie!!!!

Drużyna szkoły podstawowej zdobyła II miejsce w  klasyfikacji szkół podstawowych, a drużyna gimnazjum zajęła IV miejsce.

Tekst i zdjęcia I. Więsyk

Rok szkolny 2014/2015

Bieg Nadziei

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w „Biegu Nadziei", a była to już X edycja. Uczestnicy musieli pokonać trasę ok. 2000m oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące życia i pontyfikatu Jana Pawła II.

Drużyna z kl.6a w składzie: Oliwer Maziarka, Norbert Szewczak i Natalia Miedziak zajęła II miejsce. Uczniowie ci wykonywali też pracę plastyczną pod tytułem "Dlaczego warto pomagać?" a następnie musieli opowiedzieć o namalowanym obrazie.

Do udziału w imprezie przygotowywały uczniów panie katechetki Joanna Bulak, Marzena Chmiel, nauczycielka plastyki p. Marta Słomianowska a nad stroną sportową i całością czuwała p. Monika Kozłowska nauczycielka wychowania fizycznego.

(Tekst i zdjęcia: M. Kozłowska)