• Szkolny Turniej w Układaniu Kostki Rubika

          • Dnia 17 kwietnia uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Kostki Rubika.

            Ten rodzaj logicznej zabawki wymaga od gracza umiejętności logicznego myślenia oraz doskonałej wyobraźni przestrzennej. Słynna łamigłówka obchodziła w tym roku 50 urodziny. Została wynaleziona w 1974 roku przez węgierskiego architekta Ernő Rubika, który pierwszy raz układał swoją kostkę przez miesiąc.

            Z tej wyjątkowej okazji, w naszej szkole, odbył się Szkolny Turniej w Układaniu Kostki Rubika. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas 1-3. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: p. wicedyrektor Jolanta Wielgosz, p. Sylwia Perzyńska, p. Bożena Greszta oraz p. Agnieszka Burak.

            Turniej dostarczył wszystkim wielkich emocji oraz dał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Podczas trwania konkursu, zawodnikom towarzyszyła dobra zabawa, połączona ze sportową rywalizacją.

            Zwycięzcami turnieju zostali:

            I miejsce – Michał Skowyra z klasy 2a,

            II miejsce – Kamil Flaga z klasy 1b,

            III miejsce – Gabriela Ochal, uczennica klasy 3c.

            Z wielkim zaangażowaniem, kostkę Rubika układali również:

            Mikołaj Morski – 1a

            Franciszek Łygas – 2b

            Antoni Szkałuba – 2b

            Antoni Braksator – 2b

            Wiktor Grabias – 3b

            Marcel Wądołkowski – 3b

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej wspaniałej pasji. 

            Opracowanie: Agnieszka Burak, Bożena Greszta, zdjęcia: Sylwia Perzyńska

          • Laureatka konkursu wojewódzkiego

          • Miło nam poinformować, że Nicola Przednowek-Rzekęć została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego „Dary lasów, łąk i pól”.

             Dnia 17 kwietnia 2024 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Dary lasów, łąk i pól” na który przybyła zaproszona Nicola z nauczycielką p. A.Sawiniec-Szczech.  

            Cel konkursu:

            1. Rozwijanie wśród dzieci i młodzieży świadomości ekologicznej.

            2. Upowszechnianie wiedzy oraz postaw z zakresu ekologii.

            3. Uświadomienie znaczenia, piękna naturalnego oraz bogactwa flory naszych lasów,

             łąk i pól.

            4. Promocja najciekawszych i najpiękniejszych miejsc naszego regionu.

            5. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych.

            6. Nawiązanie oraz rozwój współpracy kulturalnej pomiędzy placówkami naszego

            województwa.

            Gratulujemy sukcesu!!!

             

          • Światowy Dzień Świadomości autyzmu w kl. 6a

          • W dniach 10-11 kwietnia br. w klasie 6a odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

            Podczas zajęć uczniowie dzielili się swoją wiedzą na temat niepełnosprawności, określali czym jest edukacja włączająca oraz poznali najważniejsze informacje dotyczące autyzmu.

            Jednym z elementów zajęć było napisanie przez uczniów „dyktanda sensorycznego”. Zadanie to miało
            na celu uwrażliwienie na potrzeby i trudności, jakich mogą doświadczać osoby z autyzmem oraz dało dzieciom możliwość poznania własnych reakcji na intensywne bodźce sensoryczne.

            Uczniowie aktywnie włączyli się w proponowane im zadania, wykazali się dużą ciekawością poznawczą,
            zaś wiedza, którą zdobyli podczas zajęć z pewnością uwrażliwi ich na potrzeby osób niepełnosprawnych.

            Tekst i zdjęcia: B. Rekiel

          • Konkurs „Dzieci Zamojszczyzny” – etap szkolny

          • 10 kwietnia miał miejsce etap szkolny XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Harcerka Grażynka”.

            Konkurs został zorganizowany przez naszą szkołę pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zamość oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

            Konkurs ogłoszono w dwóch kategoriach – test wiedzy oraz praca plastyczna.
            Do I etapu testu wiedzy, który miał formę on-line, przystąpiło 96 uczniów z 18 szkół województwa lubelskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 50 uczniów.

            Spośród 15 uczniów naszej szkoły do kolejnych zmagań przystąpią: Alicja Lewkowicz – kl. 6b, Zuzanna Włoszek- kl. 6a, Filip Flaga – kl. 6b oraz Damian Naworol – kl. 7a.

            Podczas finału, który odbędzie się 24 kwietnia wyłonimy laureatów obu kategorii.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia!

          • #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

          • 19 kwietnia br. „Siódemka” dołącza do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

            Powstanie i II wojnę światową przeżyła zaledwie garstka Żydówek i Żydów. Wśród nich był Marek Edelman i to właśnie od jego gestu – składnia każdego 19 kwietnia żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta – wziął się symbol akcji.

            W 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim w ramach akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile podejmujemy temat pamięci.

            19 kwietnia uczniowie klas 4-8 wręczą naszej społeczności szkolnej wykonany własnoręcznie papierowy żonkil. Przyjmij go i przypnij na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

            Tekst i zdjęcie: A. Sawiniec - Szczech

          • Ogólnopolska akcja #szadziMY 2024

          • Dnia 12 kwietnia 2024 roku uczniowie koła techniczno-plastycznego w korelacji z kołem przyrodniczym pod opieką p. A. Sawiniec – Szczech dołączyli do ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

            Akcja Lasów Państwowych pod nazwą #sadziMY ma na celu promowanie sadzenia drzew oraz zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. W ramach tej inicjatywy, mieszkańcom udostępniane są sadzonki rodzimych gatunków drzew, które mogą zasadzić na swoich gruntach.

            Dziękujemy za ochronę środowiska oraz budowanie więzi między ludźmi a naturą. Każde zasadzone drzewo stanowi krok w kierunku ochrony gleby, poprawy jakości powietrza i schronienia dla dzikich zwierząt.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Światowy Dzień Kreatywności na lekcjach techniki

          • Technika jest obecna w wielu dziedzinach życia, niezbędna w wykonywaniu różnorodnych zawodów.

            W kwietniu 2024 roku na lekcjach techniki uczniowie naszej szkoły  poznali szereg pojęć z zakresu budowy i właściwości brył geometrycznych. Kształcili umiejętności projektowania, tak bardzo potrzebne w czasie cyfrowego i technologicznego rozwoju.

            Uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem p. A. Sawiniec - Szczech konstruowali przestrzenne układy z kolorowych klocków, kółek  oraz patyczków o różnych długościach. Kombinacji konstrukcyjnych było bardzo dużo. Układanki na lekcjach techniki rozwinęły naszą kreatywność i umiejętności kreślenia podstawowych konstrukcji geometrycznych nie tylko za pomocą cyrkla i linijki.

             Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Sukcesy naszych sportowców

          • 10 kwietnia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.

            Nasi uczniowie wywalczyli złote i brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych:

            Julia Hałas klasa 5b - bieg 600m - I miejsce

            Monika Dynowska klasa 6c - bieg 600m - I miejsce

            Łaszkiewicz Karolina klasa 3a - bieg 300m - III miejsce

            Słupska Katarzyna 4c bieg 600m - V miejsce

            Gromek Natalia klasa 5b bieg 600m - V miejsce

            Smyl Wiktoria  klasa 7b bieg 800m - V miejsce

            Gromek Borys klasa 7a bieg 800m - V miejsce

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

             

            Tekst i zdjęcia: Radosław Witkowski, Iwona Więsyk

          • Wystawa „Wszystko jest liczbą”

          • Wszystko… jest liczbą - to słowa wypowiedziane ponad 2 tys. lat temu w Krotonie, w szkole greckiego matematyka i filozofa, Pitagorasa. Jednocześnie to tytuł  interaktywnej wystawy w  Książnicy Zamojskiej, którą w dniu 9 kwietnia 2024r. odwiedzili uczniowie klasy 5c. 

            W ramach tej wizyty  mieliśmy  możliwość uczestniczenia w krótkim wykładzie pt. „Akademia Janka” - poprowadzonym przez Panią Dominikę – zamojską przewodniczkę z pasją, która reprezentowała się nam w pięknym renesansowym stroju. Uczniowie poznali historię powstania Zamościa oraz Akademii Zamojskiej.

            Odwiedzając  wystawę mogliśmy stać się w jednej chwili renesansowym malarzem studiującym zasady perspektywy, uczniem Pitagorasa odkrywającym matematyczne zasady tworzenia akordów muzycznych - w tym zagrać na cymbałkach lub posłuchać jak „szumią” rury. Mogliśmy się wcielić w postać  geografa poznającego tajniki projekcji kartograficznych, w tym wyznaczyć najkrótszą trasę na mapie.

            Na wystawie można  było pobawić się w rozwiązywanie zagadek geometrycznych i topologicznych m.in. przejść raz przez wszystkie mosty w Królewcu. Poznać dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy nie ucząc się regułek, tylko przeprowadzając eksperymenty. Na ekspozycji pokazano także, że liczyć można inaczej.

            Uczestnicy wystawy mogli rozwiązywać zagadki logiczne – takie jak pantomino, zawiązać pętlę na sznurze jednym ruchem, rozwiązać problem wieży Hanoi,  za pomocą kodu binarnego napisać swoje imię, zaszyfrować wiadomość dla przyjaciele, ułożyć kwadrat magiczny.

            Okazało się, że matematyka to nie tylko oderwane od rzeczywistości liczby, wzory i rysunki. Matematyki używamy na co dzień – wykonując przelew bankowy, kupując, oglądając film w kinie czy słuchając muzyki. Matematykę łatwo można znaleźć wokół nas.

            Tekst: M. Wilkołazka, zdjęcia: J. Mydlak i M. Wilkołazka

          • Sukces w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

          • W poniedziałek (08.04.2024) na boiskach OSiR w Zamościu odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Do rywalizacji chłopców w rocznikach 2009-2010 przystąpiło 7 szkół. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując III miejsce.

            Tekst i zdjęcia: P. Biłant

          • Międzyszkolny Turniej Szachowy „Zamość Szach Tour 2024”

          • 5 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Turniej Szachowy „Zamość Szach Tour 2024”. Miło nam poinformować, że SP7 zajęła IV miejsce w kategorii  klas 1-3 (uczniowie najlepiej punktujący: Kornel Topolski, Marcel Wądołkowski, Marcin Prucnal), III miejsce w kategorii klas 4 - 8 (uczniowie najlepiej punktujący: Izabella Lewkowicz, Oskar Rycaj), natomiast w kategorii indywidualnej dziewcząt Izabella Lewkowicz uplasowała się na miejscu III. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu za ufundowanie nagród.

            S. Perzyńska, J. Bekas

          • Zielone płuca dla Zamościa

          • 5 kwietnia uczniowie klasy 5b wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Rotary Club Zamość „Zielone płuca dla Zamościa”. Uczniowie posadzili 100 drzew owocowych, aby zadbać o oczyszczanie powietrza i pożywienie dla owadów i ptaków. Była to wspaniała lekcja ekologii.

            Tekst: I. Zgnilec, zdjęcia: M. Olszewska

          • Tajemnice mózgu

          • „Tajemnice mózgu” to projekt edukacyjny, w ramach którego uczniowie klas 1-3 odkrywali niezwykłą moc tego narządu.

            W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali o mózgu, oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali  krzyżówki, logiczne zagadki, łamigłówki, tworzyli plakaty a nawet żonglowali. Poznali także różnorodne techniki lepszego zapamiętywania oraz uświadomili sobie, jak ważne w ich życiu jest prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna.

            Na podsumowanie uczniowie tworzyli samodzielnie notatki wizualne o tym, co zapamiętali, czego nauczyli się o mózgu. Doskonalili technikę uczenia się jaką jest umiejętność notowania.  Nie zabrakło również twórczej aktywności plastycznej- wyklejanie plasteliną  i popcornem ilustracji przedstawiających mózg.  Zdobyte wiadomości, z pewnością przydadzą im się w codziennym życiu.

            Tekst: A. Dybzińska, zdjęcia: Nauczyciele klas 1-3.

          • Zajęcia z okularami VR

          • #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @Laboratoria Przyszłości

            Uczniowie klas piątych i szóstych dzięki technologii VR mogli poznawać kraje anglojęzyczne.

            Okulary VR są sprzętem zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

          • Apel Wielkanocny

          • „Są takie Święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
            Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas.
            Miłość do ludzi, do przyrody …”.

             

            Dnia 26.03.2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie z klas: IIb, VIc i VIIa przedstawili część artystyczną, podczas której mogliśmy dowiedzieć się więcej o Wielkanocy jako najstarszym i najważniejszym wydarzeniu w dziejach chrześcijaństwa. Dzieci pod opieką p. J. Bulak i p. D. Zwolak w ciekawy sposób zaprezentowały regionalne tradycje związane z obchodami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a ich starsza koleżanka i koledzy, przekazali najważniejsze przesłanie nadchodzących dni – miłość. Występ ubogacił piękny śpiew szkolnego chóru Forte i jego solistów pod kierunkiem p. K. Bedy. Budzącą wiosnę dekorację przygotowała p. E. Iwaniec.  Na zakończenie p. wicedyrektor J. Wielgosz złożyła pracownikom, uczniom oraz ich rodzicom świąteczne życzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się aby niezwykła atmosfera tego wydarzenia wprowadziła uczestników w wyjątkowy, świąteczny już nastrój.

            Życzymy Radosnego Alleluja !!!

            Tekst i zdjęcia: J. Bulak

             

          • Rekolekcje wielkopostne

          • „Rekolekcje, to są takie lekcje, żeby nasze serce było lepsze”.

            W dniach 25 - 27 marca 2024 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ks. dr Andrzej Łuszcz. Podczas ciekawych spotkań, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie: wysłuchaliśmy konferencji, uczestniczyliśmy we Mszy świętej i wspólnie śpiewaliśmy. Piosenką przewodnią tych rekolekcji była piosenka: „Nie ma takiego jak w Jezus, nie ma takiego jak On…”. Braliśmy również udział w konkursie plastycznym pt. „Mój pomysł na Wielkanoc w Afryce”. Był to naprawdę dobry czas spotkania z Panem Bogiem i refleksji nad swoim życiem. Rekolekcje pozwoliły nam lepiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych i doświadczyć prawdziwej radości z powodu zbliżającego się Zmartwychwstania Pana Jezusa.

            Tekst i zdjęcia: J. Bulak

          • Wyniki konkursu „Wielkanocna pisanka”

          • Z radością informujemy, że szkolny konkurs na pisankę wielkanocną został rozstrzygnięty. Dostarczone prace zachwyciły jury pomysłowością, inwencją  twórczą wykonawców oraz wykorzystaniem materiałów i tradycyjnych form zdobniczych. Cieszy nas również fakt znalezienia czasu na wykonanie pisanki i podtrzymywanie tradycji wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z klas 1-4.

            Wyłoniono 10 laureatów: Natalię Siemko, Draca Kopij, Zuzannę Urbańczyk, Natalię Kraskę, Hannę Lech, Kacpra Szmita, Gabrysię Bartnicką, Laurę Pitak, Marcela Skowyrę, Igora Sokołowskiego.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy raz pochwałę do dziennika.

            Gratulujemy!

            Tekst i zdjęcia: Anna Morawska, Karolina Różycka

          • Tradycja zdobienia pisanek

          • Kunszt rękodzieła z okazji Świąt Wielkanocnych został zaprezentowany w marcu br. na lekcjach plastyki w klasach 4-6 „Siódemki”. Utalentowani uczniowie naszej szkoły wykonali kolorowe pisanki różnymi technikami pod kierunkiem p. A. Sawiniec – Szczech.

            Kreatywne warsztaty sprawiły, że czas spędzony w ciepłej i rodzinnej atmosferze był niezapomniany.

            Młodzi artyści pamiętali o tradycji i symbolach Świąt Wielkanocnych, tworzyli z zapałem i radością.

            Dziękujemy za galerię prac plastycznych, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Palmy wielkanocne

          • Tradycją naszej szkoły jest wykonywanie palm wielkanocnych. W tym roku uczniowie z klasy VIIb znakomicie poradzili sobie z tym interesującym przedsięwzięciem. Pod czujnym okiem p. E. Koperwas, mamy jednej z uczennic i katechetki p. J. Bulak wykonali dwie kilkumetrowe palmy. Piękne, świąteczne dekoracje zostały przygotowane w sposób tradycyjny. Zawierały elementy zielone, głównie bukszpan, gałązki wierzby, kolorowe kwiaty wycięte z bibuły, suszki. W Niedzielę Palmową, tydzień przed Wielkanocą zdobiły ołtarz w parafialnym kościele.

            Tekst i zdjęcia: J. Bulak

          • U nas „Dzień Talentów"

          • „Dzień Talentów" w naszej szkole to wyjątkowy dzień, kiedy możemy celebrować różnorodność talentów i pasji naszych uczniów, a także podziwiać ich niezwykłe umiejętności. W tym dniu spotykamy się aby celebrować jedno z najpiękniejszych zjawisk ludzkiego doświadczenia - talent.

            Talent to nie tylko umiejętność, którą posiadamy. To coś więcej. To dar, który daje nam możliwość wyrażenia siebie, odkrycia naszych pasji i przekształcenia naszych marzeń w rzeczywistość. Talent to także pokład energii, który napełnia nasze serca i umysły, dając nam motywację do ciągłego doskonalenia się i rozwoju. „Dzień Talentów" w naszej szkole ma głębsze znaczenie niż tylko zaprezentowanie umiejętności. To czas, w którym celebrujemy kreatywność i indywidualne zdolności każdego z nas. Jest to okazja, aby uczcić unikalność każdego ucznia i pokazać, że każdy może być gwiazdą we własnym życiu.

            Do pokazów talentów reprezentanci wszystkich klas wraz z wychowawcami przygotowywali się bardzo starannie. W efekcie powstało ciekawe i emocjonujące widowisko dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7. Był to przegląd różnorodnych talentów: plastycznych, recytatorskich, muzycznych, wokalnych, aktorskich, akrobatyczne, tanecznych, sportowych. W komisji sędziowskiej w tym roku zasiedli: Pani Katarzyna Pleskaczyńska - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Pani Teresa Sołowiej - Przewodniczą Rady Osiedla Promyk, Pani Magdalena Waleczko-Zarychta - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Zbigniew Braksator - Wiceprzewodniczący Rady Rodziców oraz Pani Agnieszka Jaworska - nauczyciel i pedagog szkolny. Razem z komisją występny podziwiała Pani Alicja Dubel - Dyrektor szkoły. Zadanie jurorów było naprawdę bardzo trudne ale po burzliwych obradach zostali wyłonieni zwycięzcy. Spośród klas I – III szkoły podstawowej I miejsce zdobyła klasa IIIc z wychowawcą Panią Anną Kardasz i nauczycielem ELżbietą Iwaniec. W nagrodę klasa otrzymała tytuł „Najbardziej utalentowanej klasy w roku szkolnym 2023/24", bon na wyjście integracyjne, ufundowany przez Radę Rodziców. II miejsce zdobyła klasa IIc z wychowawcą Panią Iwoną Sarzyńską a III miejsce zajęła klasa IIa z wychowawcą Panią Bożeną Greszta i nauczycielem Panią Agnieszką Burak. Klasy w nagrodę otrzymały dyplom, słodką nagrodę i małe upominki ufundowane przez Radę Rodziców. W kategorii klas IV – VI zwyciężyła klasa Vb z wychowawcą Panią Iwoną Zgnilec i nauczycielem Panią Magdaleną Olszewską. Klasa otrzymała tytuł „Najbardziej utalntowanej klasy w roku szkolnym 2023/24”, bon na wyjście integracyjne oraz słodką nagrodę. II miejce zajęła klasa IVb z wychowawcą Panią Marleną Szczepanek i nauczycielem Anna Morawską, III miejsce zdobyła klasa IVc z wychowawcą Panią Małgorzatą Drozd i nauczycielem Panią Katarzyną Karwowską. Klasy również w nagrodę otrzymały: dyplom, słodką nagrodę i małe upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Pani Teresa Sołowiej przekazała nagrodę specjalną dla klasy Ia - ufundowaną przez Radę Osiedla „Promyk”.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy dzielili się swoimi talentami i umiejętnościami na scenie. Wasze występy były inspirujące i dowodem na to, że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego do podzielenia się ze światem.

            Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającego dążenia do realizacji swoich marzeń. Niech Wasze talenty kwitną i przynoszą radość zarówno Wam, jak i innym.

            Swoje talenty zaprezentowali również nauczyciele: Pani Marlena Szczepanek i Pani Agnieszak Burak - wcieliły się w role konferansjerów, tworząc niepowtarzalny klimat szkolnego wydarzenia., Pani Anna Sawiniec-Szczech- zaprezentowała swój talent dekoratorski, Pani Katarzyna Beda - czuwała nad nagłośnieniem a Pani Sylwia Perzyńka i Pani Anna Sokalska-Wsoiek - wykonywały zdjęcia oraz filmy.

            Gratulujemy!!!

          • Saint Patrick’s Day

          • Dzień św. Patryka (17 marca) obchodzony jest corocznie nie tylko w Irlandii, ale również na całym świecie. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym.  Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę, przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

            15 marca w klasach 1-3 odbyły się lekcje tematyczne związane z tym świętem. Z tej okazji uczniowie zostali zapoznani, zarówno w języku polskim, jak i angielskim z najważniejszymi zwyczajami związanymi ze świętem oraz wydarzeniami z życia św. Patryka – patrona Irlandii. Poznali zwyczaje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka, rozwiązywali quizy, grali w gry planszowe , układali domino. Dzieci poznały tajemniczą postać skrzata „Leprechauna” zajmującego się wyrobem butów. Dzień Świętego Patryka był wspaniałą okazją, aby połączyć naukę z dobrą zabawą. 

            Opracowanie: A. Dybzińska, A. Sarzyńska, A. Hadło, A. Szuwara

          • Lekcja w kinie

          • Czy social media mogą być toksyczne?

            To temat tegorocznej „Lekcji w kinie”przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Warszawie, w której uczestniczyli uczniowie klas 4-8.

            Uczniowie podczas lekcji:

            • odkryli znaczenie słowa „toksyczne”;
            • poznali pierwsze medium społecznościowe;
            • dowiedzieli się, co oznacza: catfishing, cyberbullying i multitasking; jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media nas w niej zamykają;
            • zobaczyli, jak media społecznościowe zmieniły sposób komunikacji;
            • przekonali się, co zrobić, żeby media społecznościowe nie wpływały negatywnie na nasze życie;


            Nagrodą dla uczniów był seans filmowy pt. „ Dancing Queen”.

          • Klasa 4a na warsztatach wielkanocnych w ZDK

          • 15.03.2024 r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych „Pisanki jak babci”. zorganizowanych przez Zamojski Dom Kultury Na początku uczniowie zapoznali się z różnymi technikami zdobienia jaj – batik, oklejanie, malowanie woskiem. Poznali naturalne barwniki wykorzystywane dawniej do robienia kraszanek. Uczniowie przećwiczyli najpierw rysowanie tradycyjnych wzorów na kartkach papieru. Następnie wykonali swoją własną pisankę. Zadanie  nie było takie łatwe, wymagało precyzji i cierpliwości, ale pisanki wyszły bardzo ładne.

            Tekst i zdjęcia: M. Majewska

          • Wielkanocne przygotowania klas trzecich

          • W marcu klasy trzecie uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Zamojskie.

            Dzieci z klasy 3b podczas warsztatów poznały sposoby wykonywania pisanek, charakterystyczne wzory oraz technikę zdobienia jaj metodą batiku. Do wykonania zadania potrzebne były ugotowane jajka o białym kolorze skorupki, wosk pszczeli, świece oraz narzędzie do malowania - cienka blaszka zwinięta w stożek przymocowana do drewnianego uchwytu. Barwnikiem do pisanek były łuski z cebuli. Praca okazała się dość trudna, niełatwo rysować precyzyjne wzory po skorupce jajek. Jednak w efekcie powstały piękne pisanki wykonane przy pomocy naturalnych materiałów i tradycyjnej techniki. Będą stanowiły wspaniałą ozdobę na wielkanocnym stole.

            Uczniowie klas 3 a i 3 c wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonali tradycyjne palmy. Na początku zajęć dowiedzieli się, jakie były zwyczaje związane z palmą wielkanocną, jej wyglądem i symboliką. Następnie pod okiem instruktorów wykonali piękne palmy z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. Wykonane na zajęciach palmy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.

            Tekst i zdjęcia: A. Dybzińska, A. Kardasz, A. Gregorowicz, S. Perzyńska, E. Iwaniec

          • Recyklingowe rękodzieło z okazji Światowego Dnia Recyklingu

          • Światowy Dzień Recyklingu był w naszej szkole inspirującą okazją do wykonania na lekcjach plastyki świątecznego rękodzieła recyklingowego i podkreślenia roli recyklingu w zmniejszaniu ilości odpadów.

            18 marca br. uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem p. A. Sawiniec - Szczech dołączyli do edukacyjnej inicjatywy  Dnia Recyklingu i na lekcjach techniki utrwalili wiedzę na temat znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska naturalnego oraz zachęcili swoje koleżanki i kolegów do właściwego segregowania odpadów.

            Dziękujemy za promowanie troski o planetę.

          • Podróż klasy 5a karawaną przez Afrykę

          • To pomysł na lekturę „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

            Zaproponowany cykl zajęć miał na celu pokazanie uczniom klasy 5a piękna Czarnego Lądu, jego egzotyki i magii. Podczas wędrówki przez Afrykę uczniowie poznali głównych bohaterów lektury, razem z nimi przeżyli przygody i podejmowali trudne decyzje. Odkryli także, czym jest poświęcenie dla drugiej osoby i kogo można nazwać bohaterem. Uczniowie podczas zajęć pracowali nie tylko indywidualnie, lecz także grupowo i w parach, wykazali się nie tylko kreatywnością, ale także dużym zaangażowaniem. Owocem tej pracy była wspólnie przygotowana mapa Czarnego Lądu oraz trasa podróży Stasia i Nel.

            Tekst i zdjęcia: J. Muda

          • Projekt „Uczniowie uczą uczniów”

          • W ramach projektu „Schüler lehren Schüler” (Uczniowie uczą uczniów) odbyła się w marcu kolejna lekcja języka niemieckiego dla klas I – III. Uczennice klasy VIIb Antonina Bartosiak i Aleksandra Tokarska przygotowały, pod kierunkiem pani Bożeny Pintal nauczyciela języka niemieckiego, lekcję o zwierzętach.

            Klasa IIIa brała aktywny udział w lekcji: uczniowie poznawali nazwy zwierząt oraz odgłosy jakie te zwierzęta wydają: było naprawdę zabawnie. Następnie uczennice zaproponowały młodszym koleżankom i kolegom kalambury, a lekcję zakończyły zabawą w głuchy telefon: oczywiście z wykorzystaniem nowo poznanych słówek niemieckich. Na koniec lekcji wszyscy uczniowie dostali naklejki ze zwierzątkami, które przygotowały dla nich Ola i Antosia.

            Dziękuję „młodym germanistkom” za ich pasję i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie lekcji, klasie IIIa za aktywny udział i wychowawczyni pani Agnieszce Dybzińskiej za stworzenie miłej atmosfery i przyłączenie się do zabawy.

            Tekst i zdjęcia: Bożena Pintal

          • „Zaproś mnie do swojej bajki” – konkurs dla przedszkolaków

          • 14 marca 2024 r. w  mury naszej szkoły zawitały zamojskie przedszkolaki na konkurs recytatorski. W tym roku XII edycja zmagań poetyckich toczyła się pod hasłem „Zaproś mnie do swojej baki”. Było baśniowo, bajkowo, wręcz fantastycznie wśród wierszy Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Janiny Porazińskiej, Zbigniewa Dmitrocy i wielu innych wspaniałych poetów oraz kolorowej dekoracji.

            Nasi mali goście zaprezentowali wspaniałe umiejętności recytatorskie. Komisja konkursowa w składzie: Pani Anetta Sienkiewicz – wicedyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu
            i Pani Anna Kardasz – nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nie miała łatwego zadania.

            Pani Alicja Dubel – dyrektor szkoły wraz z Panią Jolantą Wielgosz –wicedyrektor szkoły  pogratulowały wszystkim uczestnikom  wspaniałych talentów i wręczyły upominki oraz nagrody dla zwycięzców konkursu.

            I miejsce – Anna Kabasińska
            Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu

            II miejsce – Natalia Mielnuczuk
            Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Zamościu

            III miejsce – Liwia Kukiełka
            Przedszkole Miejskie nr 10 w Zamościu

            Wyróżnienie otrzymali:
            Ksawery Łukasik Przedszkole Miejskie nr 5 w Zamościu

            Kacper Machałek Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Zamościu

            Gratulujemy!!!

            Bajkową dekorację wykonała Pani Anna Sawiniec-Szczech, w królewnę wcieliła się Pani Marlena Szczepanek, nad nagłośnieniem czuwała pani Katarzyna Beda, zdjęcia i film wykonywały Pani Sylwia Perzyńska i Pani Anna Sokalska-Wosiek.

          • Dzień Matematyki

          • Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

            W naszej szkole w dniu 14 marca, w rocznicę urodzin Alberta Einsteina, nauczyciele zorganizowali konkurs matematyczny. Uczniowie w ramach konkursu musieli  rozwiązać 3 krótkie zadania, a w zamian za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali słodką niespodziankę.  Kolejka do „punktu” z zadaniami ustawiała się spora, wszyscy pragnęli sprawdzić swoje matematyczne umiejętności.

            Było wesoło i przyjemnie.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy i gratulujemy wiedzy matematycznej.

            Tekst i zdjęcia: M. Wilkołazka

          • Misie z recyklingu

          • 12 marca 2024 roku klasa 2c pod opieką pani Iwony Sarzyńskiej i pani Magdaleny Olszewskiej udała się do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej na zajęcia edukacyjne z zakresu ekologii. Dzieci podczas zajęć odpowiadały na pytania z zakresu recyklingu, uczyły się jak segregować odpady. Dowiedziały się gdzie trafiają ścieki i jak oszczędzać wodę. Dzieci wraz z paniami prowadzącymi rozmawiały  o unikaniu błędów przy segregowaniu poszczególnych frakcji odpadów. Spotkanie zakończyła  zabawa edukacyjna ,,koło fortuny”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w grze i odpowiadały na zadawane pytania. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury dzieci wracały do szkoły ze śpiewem na ustach , trzymając w ręku mile puszyste upominki misie z recyklingu.

            Tekst i zdjęcia: Iwona Sarzyńska

          • 25 lat Polski w NATO – co klasa na to?

          • 12 marca br. z okazji 25 rocznicy przyjęcia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego uczniowie klas 7-8 naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela wiedzy o społeczeństwie p. A. Sawiniec – Szczech podsumowali szkolny projekt edukacyjny.

            Cele projektu:

            • poznanie genezy NATO oraz 25 - lecie obecności Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim,

            • kształtowanie umiejętności interpretowania wydarzeń i określania związków przyczynowo-skutkowych,

            • uświadomienie roli, jaką odgrywa NATO w zapewnieniu bezpieczeństwa i stabilności w świecie,

            • kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

            Dziękujemy!

          • Ortografia mimochodem, czyli o rycerzu Grzegorzu z Rzeplina

          • 11 marca uczniowie klasy 3a z wychowawczynią p. Agnieszką Dybzińską uczestniczyli w lekcji utrwalającej zasady pisowni wyrazów z rz. Zaproszeni goście: Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję zaobserwować aktywną, pełną zaangażowania pracę uczniów. Bohaterem zajęć był rycerz Grzegorz, który towarzyszył dzieciom we wszystkich zadaniach. W trakcie zajęć uczniowie wyszukiwali wyrazy ukryte w chmurze wyrazowej, układali trimino, wykorzystywali lizaki ortograficzne. Zapisywali tekst, który był umieszczony na krzesełkach. Nie zabrakło także aktywności fizycznej, bo wiemy, że mózg uwielbia ruch. Uczestnicy zajęć chodzili po sali i słuchali czytanego opowiadania. Kiedy usłyszeli wyraz z „rz”, mieli za zadanie zrobić przysiad. Okazało się, że zrobili aż 28 przysiadów!

            Uczniowie współpracowali, byli zainteresowani lekcją, która była przeprowadzona metodą Oceniania Kształtującego. Bardzo dziękujemy gościom za przybycie.

          • Sukces Niny i Marcela

          • Miło nam poinformować, że uczennica kl. 5a - Nina Pysiewicz oraz uczeń klasy 6c - Marcel Momot uzyskali tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym- Leon.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych