• Wydarzenia 2012/13


        • UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

          28 czerwca 2013 roku  był ostatnim dniem  zajęć w szkole. Po 10 miesiącach wytężonej pracy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście  spotkali się w sali gimnastycznej, by podsumować  rok szkolny 2012/2013.

          O godz. 8.30  rozpoczęła się uroczysta  akademia. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i przekazaniu pocztu głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel. Pani dyrektor we wzruszającym przemówieniu wspomniała o pokonywaniu pewnych etapów w życiu i zamykaniu kolejnych rozdziałów. Dla uczniów klas 6 tym zakończonym rozdziałem była szkoła podstawowa i pierwszy egzamin.

          W przemowie p. dyrektor zwróciła uwagę na rolę rodziców, bez których dzieci nie mogłyby osiągać sukcesów i  to właśnie rodzice byli pierwszymi nauczycielami swych dzieci.

          W tym miejscu przyszedł czas na uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, a także wręczenie podziękowań  za zaangażowanie i aktywny udział rodziców w przedsięwzięciach szkoły.

          Następnie uczniowie z bardzo dobrymi wynikami, osiągnięciami sportowymi  i bardzo dobrą frekwencją odebrali z rąk p. dyr. dyplomy, nagrody i świadectwa.

          Następnie absolwenci SP7  w przygotowanej "Gali filmów fabularnych" podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za wkład pracy, wysiłek i serce włożone w ich edukację.

          Po apelu uczniowie z poszczególnych klas udali się na spotkania z wychowawcami w swoich salach, gdzie otrzymali świadectwa i pożegnali się ze swoimi kolegami i koleżankami.

          Wszystkim życzymy udanych wakacji, dobrego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu.

          Album foto

          tekst: Iwona Zgnilec

          zdjęcia: Gabriela Cios, Aleksandra Metner


          Prezydent nagrodził najlepszych uczniów.

          Dnia 27.06.2013r. w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyło się wręczenie nagród najlepszym uczniom zamojskich szkół – laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych.

          Wśród nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Pana Marcina Zamoyskiego znalazł się uczeń naszej szkoły – Paweł Lewkowicz z klasy VIa  – laureat Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Kuratora Oświaty w Lublinie.

          W gronie najlepszych z najlepszych znalazła się również absolwentka Gimnazjum Nr 1 – Justyna Drankowska (obecnie uczennica III LO w Zamościu) laureatka I miejsca w XXVIII Olimpiadzie Ekologicznej.

          W swoim wystąpieniu Prezydent gratulował uczniom, nauczycielom, rodzicom i dyrektorom szkół. Dziękował za godne reprezentowanie naszego miasta w województwie, Polsce i na świecie.

          Nagrodzonym, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!smiley

          Album foto

          Więcej na stronie Tygodnika Zamojskiego

          Tekst: A. Dubel

          Zdjęcia: M. Drozd


          PRELEKCJA DLA KL. I - III pt. "BEZPIECZNA WODA"

          26 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla klas I - III pt. „Bezpieczna woda”. Ratownik WOPR p. Mateusz Ferens edukował dzieci w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi, przekazał niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

          Dzieci także mogły wykazać się wiedzą na ten temat, za co zostały nagrodzone książeczkami oraz karnetami na darmowy przejazd motorówką z ratownikiem po zalewie.

          Uczniowie klas I –III wcześniej wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez zamojski WOPR i Gimnazjum w Gorajcu.

          Troje uczniów Katarzyna Zubala z kl. IIA, Filip Wachowicz z kl. IIA i Amelia Drzewicka z kl. IA otrzymało wyróżnienia za swoje prace. Podczas podsumowania 24 czerwca wręczone zostały nagrody i pamiątkowe dyplomy dla finalistów oraz wyróżnionych uczniów.

          Album foto

          Monika Kozłowska


          Wycieczka do JURA PARKU w Bałtowie

          Bałtów – to cel autokarowej, całodziennej wycieczki uczniów klas: III a, III b, IV a i V a, która miała miejsce dnia 25 czerwca.

          Zwiedzanie rozpoczęliśmy od starego młyna. Tam oglądaliśmy dawne specjalistyczne urządzenia o dość dziwnych nazwach. Następnie, poruszając się wytyczoną trasą, podziwialiśmy modele różnych prehistorycznych zwierząt. Niesamowita okazała się różnica wzrostu między wysokością człowieka, a największymi „zwierzaczkami”.

          Moc wrażeń dostarczyły zabawy na placu zabaw, w tym odkopywanie z pisaku jakiegoś strasznego stwora.

          Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszyła nam wspaniała, słoneczna pogoda.

          Pełni wrażeń, bogatsi o zakupione pamiątki, powróciliśmy do Zamościa.

          Album foto

          Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz


          Wycieczka klasy Ia i IIa do Wojciechowa

          25 czerwca 2013 roku uczniowie z klasy Ia i IIa uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wojciechowa – Śladami dawnych zawodów.

          Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji dla dzieci.

          W mini skansenie Wojciechowska Zagroda dzieci poznały dawne wyposażenie domów wiejskich, obory, stodoły. W mini zoo obserwowały i karmiły zwierzęta wiejskie. Wzięły też udział w warsztatach garncarskich – lepiły miseczki z gliny.

          Następnie zwiedziły wojciechowską kuźnię i poznały pracę kowala – obserwowały jak powstaje podkowa. W Młynie Hipolit obejrzały bogatą wystawę minerałów i skamielin, brały udział w pokazie wybuchu wulkanu oraz projekcji filmu o prehistorycznych gadach. Dodatkową atrakcją było płukanie złota i własnoręczne odlewanie pamiątkowej monety.

          Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, w dobrych humorach, zaopatrzeni w pamiątki i własnoręcznie ulepione miseczki.

          Album foto

          Anna Pintal, Anna Taras


          Podsumowanie konkursu plastycznego "Bezpieczna woda"

          24 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół w Żdanowie odbyło się podsumowanie konkursu "Bezpieczna woda", w którym uczniowie: Amelia Drzewicka z klasy 1a oraz Katarzyna Zubala i Filip Wachowicz z klasy 2a otrzymali wyróżnienia za prace plastyczne, wykonane pod kierunkiem p.Anny Taras i p.Anny Pintal.

          Dekoracji dokonywali wspólnie Dyrektor Zespołu Szkół w Żdanowie Pani Anna Kowalczyk oraz Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Lubelskiego Pan Piotr Synowiec.

          Po podsumowaniu ratownicy Rej. WOPR w Zamościu zaprezentowali sprzęt ratowniczy (łodzie motorowe, skuter ratowniczy oraz sprzęt asekuracyjny) i przeprowadzili prelekcję z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom tonącym, która może okazać się bardzo potrzebna w czasie wakacji nad wodą. Dużą atrakcją był także pies ratownik „BRUTUS”, z którym dzieci chętnie się fotografowały.

          Wszystkie te działania podjęte zostały w ramach przystąpienia do programu edukacyjnego „Bezpieczna woda”

          Album foto

          Marzena Chmiel, Monika Kozłowska


          Zwiedzamy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

           Wszelka władza społeczności ludzkiej
          Początek swój bierze z woli narodu.

          fragm. Konstytucji 3 Maja

          Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI: Weronika Baranowska, Wiktoria Małek oraz  Milena Michniewicz wraz z opiekunem p. Małgorzatą Drozd, uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

          A było tak:
          19 czerwca o godz. 7.00 wyruszyliśmy z Zamościa do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy spod Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, następnie swoje kroki skierowaliśmy na ulicę Wiejską, przy której mieści się Sejm Rzeczypospolitej. Przed wejściem do budynku musieliśmy uważnie wysłuchać wskazówek strażników, następnie zostawić wszystkie rzeczy w szatni oraz przejść przez bramkę bezpieczeństwa.

          Na miejscu czekał na nas poseł RP – p. Sławomir Zawiślak, który w niezwykle interesujący sposób opowiedział nam na czym polega praca parlamentarzysty, jak funkcjonuje Sejm oraz odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Następnie udaliśmy się do sali sejmowej, gdzie mogliśmy z wysokiej loży dla zwiedzających zobaczyć, gdzie odbywają się głosowania i debaty. Wychodząc z Sejmu musieliśmy ponownie przejść przez bramki bezpieczeństwa. Mieliśmy okazję zobaczyć wejście główne do Sejmu oraz zwiedziliśmy Dom Poselski.

          Po pożegnaniu się z naszym niezwykłym przewodnikiem, p. Zawiślakiem, udaliśmy się na zwiedzanie stolicy. Przeszliśmy od Placu Zamkowego, przez Rynek Starego Miasta, Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza na ulicę Emilii Plater, gdzie czekał na nas autokar. Zakupiliśmy pamiątki, zjedliśmy pyszne warszawskie lody… i nie obyło się bez McDonalda smiley

          Mimo upału, humory nam dopisywały i wszystkim bardzo się podobało.

          Wyjazd był super! 

          Album foto

          Małgorzata Drozd


          TURNIEJ TENISOWY „Joguś  2013”

          19 czerwca 2013 r. na Mistrzostwach Szkół Podstawowych – Tenis 10 „Joguś  2013” reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 7 zajęła 5 miejsce wśród 12 startujący reprezentacji.

          Uczniowie naszej szkoły w ćwierćfinale ulegli Szkole Podstawowej ze Społecznego.

          Rywalizacja była prowadzona w konkurencjach sprawnościowych i grzej tenisowej. Naszą reprezentację stanowili uczniowie klasy 3b.

           

          Zobacz zmagania tenisistów w galerii zdjęć: Album foto

          Jerzy Bekas


          KONKURS PLASTYCZNY „MASKA TEATRALNA 2013”

          KONKURS PLASTYCZNY „MASKA TEATRALNA 2013” organizowany przez  BWA Zamościu został rozstrzygnięty.

           
          Uczennica klasy III a, Agata Sawicka, (n-l p. Anna Gregorowicz) po raz kolejny startująca w tym konkursie, otrzymała wyróżnienie za wykonaną maskę.

          Wręczenie nagród odbyło się 19 czerwca 2013 r.

          Gratulacje!smiley

          Album foto

          Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz


          Turniej sportowo - rekreacyjny

          19 czerwca odbyła się VI edycja turnieju sportowo - rekreacyjnego "Z Orzeszkową na sportowo i wesoło" dla szkół podstawowych. Udział w nim wzięli uczniowie klas szóstych.
          Dziesięcioosobowe reprezentacje brały udział w konkurenchach o różnym stopniu trudności.
          Przeważały zadania z naciskiem na koordynację oraz technikę ruchu.
          Ostatecznie dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu całego zespołu nasza szkoła zajęła 3 miejsce.
           
          Skład brązowej reprezentacji:
          Pisarew Weronika
          Giecko Monika
          Krochmalska Sandra
          Wojtów Zuzanna
          Duda Justyna
          Popko Szczepan
          Lewkowicz Paweł
          Lis Sebastian
          Woźny Sebastian
          Sokołowski Krzysztof
           
          Całemu zespołowi oraz ekipie dopingującej serdecznie gratulujemy.smiley
           
          Piotr Biłant

          Konkurs Piosenki Dziecięcej

          19 czerwca 2013 r. odbył się zorganizowany przez świetlicę szkolną Konkurs Piosenki Dziecięcej. 

          Wzięły w nim udział 4 zamojskie szkoły podstawowe. Szkoła Podstawowa  Nr 2, Nr 6, Nr 8 i nasza siódemka. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Alicję Dubel rozpoczęły się prezentacje 4-osobowych zespołów.

          Zespół ze Szkoły Podstawowej  Nr 6 pt. NUTKI  NEPTUNA  zaprezentował utwór pt. „Sny o morzu". Zespół pracował pod opieką p. Elżbiety Ciszewskiej.

           

          Nasza grupa WESOŁYCH DZIEWCZYN przedstawiła utwór pt. „Muczą krowy”. Zespołem opiekowała się p. Katarzyna Beda.

          WESOŁE NUTKI ze Szkoły  Podstawowej  Nr 8 zaśpiewały piosenkę pt. „Idą myszy”. Zespół  przygotowywał się pod opieką p. Barbary Wróbel.

          ROZŚPIEWANA ŚWIETLICA  z  p. Ewą Szykułą ze Szkoły Podstawowej Nr2 zaprezentowała piosenkę pt. „Śpiewaj”.

          W przerwie, w czasie obrad komisji publiczność śpiewała znane piosenki w przygotowanym przez p. Małgorzatę Wilkołazką karaoke. Czas oczekiwania na werdykt komisji  umilił też występ naszych dziewczynek ze świetlicy. Zaprezentowały one  zebranym  utwór pt. „ Drewniane laleczki”.

          Po obradach, komisja ogłosiła wyniki konkursu:

          I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 6 i Szkoła Podstawowa Nr 7

          II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 8

          III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2

          Po ogłoszeniu wyników odbyło się wręczenie nagród, dyplomów,  podziękowań oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

          Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy, życzymy udanych wakacji  i zapraszamy do naszej szkoły za rok!smiley

          Album foto

          Tekst: Beata Stasiuk

          Foto: Gabriela Cios i Aleksandra Metner – uczennice gimnazjum


          Wycieczka kl. 5a do ZOO

          19 czerwca 2013 r. uczniowie kl. 5a byli na wycieczce w zamojskim ZOO. Wycieczka była nagrodą za występ z okazji Dnia Odkrywania Talentów.

          Była to wspaniała lekcja przyrody. Uczniowie mieli okazję poznać  różne gatunki zwierząt zarówno rodzimych  jak i egzotycznych niemal ze wszystkich kontynentów. Zobaczyli w jakich warunkach środowiskowych muszą przebywać, aby mogły swobodnie żyć i rozwijać się.  

          Spacer alejkami ogrodu był tym przyjemniejszy, że towarzyszyła nam piękna pogoda. Z przyjemnością odpoczywaliśmy na ławeczkach i bawiliśmy się na placu zabaw.

          Było super!smiley

          Album foto

          c.d. foto

          Małgorzata Bożek


          SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z PRZEDSZKOLAKAMI

          18 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne, na które zostały zaproszone dzieci przedszkolne z rodzicami.

          Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.30 piosenką oraz recytacją wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów klasy I a i II a.

          Podczas tej imprezy goście mieli możliwość uczestniczyć w różnorodnych konkurencjach i zabawach, zintegrować się z uczniami i nauczycielami oraz zapoznać z naszą szkołą.

          Wiele emocji wzbudziły kalambury rysowane przez rodziców, masaż relaksacyjny oraz zabawy zręcznościowe.

          Punktem kulminacyjnym była bitwa gazetowa rozegrana pomiędzy dziećmi a ich rodzicami, w której zwycięstwo odnieśli najmłodsi uczestnicy.

          Uroczystość na sali gimnastycznej zakończył pokaz tenisa ziemnego w wykonaniu uczniów klasy Va.

          Po wesołych zabawach goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek na świeżym powietrzu. Dzieci przedszkolne miały także możliwość nawiązania bliższych relacji ze swoimi starszymi kolegami na placu zabaw.

          Impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, dostarczyła pozytywnych wrażeń i emocji.

          Album foto

          tekst: Bożena Greszta, Anna Pintal, Anna Taras

          zdjęcia: Małgorzata Drozd


          Śladami św. Maksymiliana...

          W dniach 17-18 czerwca 2013 roku odbyła się pielgrzymka dla laureatów VII Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. MaksymilianieMarii Kolbe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

          Na trasie pielgrzymki znalazły się następujące miejscowości: Warszawa, Niepokalanów, Miedniewice, Szymanów i ponownie Warszawa, gdzie w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

          W pielgrzymce zorganizowanej przez Ojców Franciszkanów z Zamościa uczestniczyły również nasze uczennice: Aleksandra Zgnilec, Agnieszka Karabin i Monika Wolska z gimnazjum oraz Iwona Moskwa, Patrycja Mydlak i Wiktoria Ostrowska  ze szkoły podstawowej.

           

          Wspaniałym przewodnikiem i duszpasterzem młodych pielgrzymów okazał się O.Arkadiusz Płatek, któremu pomagały panie katechetki – p.Joanna Bulak i p.Marzena Chmiel.

          Album foto

          Marzena Chmiel, Joanna Bulak


          IX REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY "MYSZK@"

          17.06.2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom i finalistom IX Regionalnego Konkursu Informatycznego „Myszk@” organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu oraz Zespół Szkół Katolickich Św. Ojca Pio w Zamościu.

          Konkurs składał się z trzech części: eliminacji szkolnych, powiatowych i regionalnych. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą teoretyczną oraz ponadprzeciętnymi umiejętnościami obsługi programów komputerowych.

          Do konkursu zgłoszono 119 uczestników z rejonu: Biłgoraj, Hrubieszów, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski, Zamość. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 31 uczniów.

          W gronie finalistów znalazł się Karol Chmielewski uczeń kl. VIB (nauczyciel Małgorzata Bożek)

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.smiley

          Album foto

          Małgorzata Bożek


          56 Rajd Nocny im. Władysławy Podobińskiej 15-16 czerwca 2013 r.

          sobotę 15 czerwca uczniowie z klasy IV pod opieką pani Anny Taras i p. Iwony Jonak po raz pierwszy uczestniczyli w Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej zorganizowanym przez PTTK Zamość.

          Trasa naszej nocnej wędrówki - 8 km przebiegała szlakiem zielonym: Tereszpol Jurdyga – Wysoka Góra – Górecko Stare.

          Na mecie - o północy, na strudzonych, trochę sennych turystów czekało ognisko i konkursy. Było super.

          Zmęczeni, zadowoleni i pełni wielu wrażeń wróciliśmy do Zamościa o 3.00 nad ranem.

          Album foto

          Anna Taras


          NOC W BIBLIOTECE

          15 czerwca 2013 roku Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu po raz pierwszy zorganizowała masową imprezę adresowaną do wszystkich mieszkańców Zamościa „Noc w Bibliotece” pod ogólnym hasłem „Zamojskie duchy”.

          Na ul. Grodzkiej przed Czytelnią biblioteki przygotowano specjalne miejsce dla chętnych do wzięcia udziału w tej imprezie kulturalnej, frekwencja była dosyć spora.

          W tym urokliwym miejscu na tle Rynku Wielkiego w świetle zachodzącego słońca wszyscy zebrani oraz liczni przechodnie mogli obejrzeć krótką etiudę poetycką pt.: „ŁAWECZKA – czyli kilka refleksji o życiu na miejskim bulwarze”  przygotowaną przez uczniów z naszego gimnazjum. Scenariusz napisała pani Marta Słomianowska opierając się na tekstach Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Edwarda Stachury i Alfredy Magdziak.

          Wśród wykonawców znaleźli się: Karolina Hasiec, Jan Garbuz, Mateusz Efler, Adrian Baranowski i sympatycy, którzy po raz kolejny zechcieli z nami wystąpić, z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu oraz Liceum Plastycznego w Zamościu. Za obsługę sprzętu byli odpowiedzialni Krystian Bartoń oraz Bernard Kostrubiec. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

          Na zakończenie wystąpiła nasza pani dyrektor Alicja Dubel wraz z panią Dorotą Mach – Dyrektorem Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu i wspólnie podziękowały i pogratulowały młodym artystom.

          Album foto

          Marta Słomianowska


          SYMULTANICZNA GRA W SZACHY

          14.06.2013 r. uczniowie klasy IIIb SP 7 uczestniczyli ustanowieniu Rekordu Polski w symultanicznej grze w szachy na stu planszach.

          Naszą szkołę reprezentowali Dominik Malczewski i Dawid Dobrowolski. Obaj zawodnicy musieli zmierzyć się z samym arcymistrzem szachowym panem Marcinem Dziubą. Opiekę nad reprezentacją szkoły sprawował Jerzy Bekas.

          Zmagania szachowe można zobaczyć oglądając galerię zdjęć:

          Album foto

          Jerzy Bekas

           


          Internetowy Teatr TVP dla szkół - "Co w trawie piszczy?"

          Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Podczas realizacji projektu zostawały udostępnianie „na żywo” spektakle przygotowane przez różne polskie teatry.

          Nasza szkoła również zakwalifikowała się do tej inicjatywy i 13.06.2013 r. o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie  z klas 1-6 zgrupowani w czterech salach mieli możliwość obejrzenia ostatniego już spektaklu w obecnym roku szkolnym przygotowanego przez Wrocławski Teatr Lalek  pt.: "Co w trawie piszczy?”

           

          Po spektaklu uczniowie klas starszych zostali zobowiązani do napisania recenzji. Oto cytaty z niektórych:

          „Spektakl (…) bardzo mi się podobał. Opowiadał o życiu owadów i robaczków na łące do chwili, gdy Straszny Traktor zechciał zniszczyć ich spokojne miejsce.”

          Aleksandra Jonak

          „Przedstawienie zawierało przydatne elementy edukacyjne z zakresu ekologii i przyrody, przekazane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem.”

          Maksymilian Franczak

          „Największe wrażenie zrobiła na mnie scenografia autorstwa Michała Dracza, a zwłaszcza bardzo starannie wykonane kostiumy, które wyglądały bardzo realistycznie.”

          Wiktor Wachowicz

          „W czasie przerwy pan za kulisami pokazywał przeróżne lalki np. marionetki na nitkach, lalki zrobione z drewna.
          Opowiadał nam o pracy w teatrze i o sztuczkach, które zostały zastosowane w przedstawieniu.”

          Katarzyna Farion

          „Bardzo mi się podobało trochę dyskotekowe oświetlenie i oprawa muzyczna z elementami beatboxu.”

          Patrycja Mydlak

          Album foto

           

          tekst: Marta Słomianowska

          zdjęcia: Małgorzata Drozd


          Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu otrzymała nagrodę II stopnia  w Regionalnym Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2012/2013. 

          W ramach konkursu wykonano i wysłano kronikę Szkolnej Kasy Oszczędności sporządzoną w postaci prezentacji multimedialnej.

          Udokumentowano w niej działania SKO zrealizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2012/2013. 

          W konkursie brane były pod uwagę m. in.:

          -   edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży, popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem,
          -   powszechność oszczędzania w szkole,
          -   działalność na rzecz lokalnej społeczności.

          Warunkiem wzięcia udziału w konkursie SKO było przygotowanie pracy konkursowej zgodnej z wytycznymi podanymi w regulaminie i przekazanie jej do 25 kwietnia 2013 do oddziału PKO BP. 
          Celem konkursu - wyróżnienie szkół podstawowych, które w programie SKO wykazały się największą aktywnością i pomysłowością.

          Anna Gregorowicz


           PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO "SZPAK"

           
          12.06.2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom Konkursu Matematycznego „Szpak” organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie, Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Zamościu.
          Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, międzyszkolnego (rejonowego) i finału.

          Uczniowie na każdym etapie musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, logicznymi oraz wytrwałością w pokonywaniu trudnych zadań.

          Wzięło w nim udział ponad 7 000 uczniów. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 292 uczniów. Spośród nich wyłoniono 107 laureatów.

           

          Laureatami zostali uczniowie naszej szkoły:

          Paweł Lewkowicz – ucz. kl. VIa (n-l p. Małgorzata Wilkołazka)

          Karol Stepanienko – ucz. kl. VIb (n-l p. Małgorzata Bożek)

          Nagrody wręczał rektor PWSZ w Zamościu prof. dr hab. Waldemar Martyn

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.smiley

          Album foto

          Małgorzata Bożek


          7 czerwca o godz. 16.00 w zamojskim ZOO rozpoczął się Wieczór Marzeń dla dzieci niepełnosprawnych.

          Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor Ogrodu Zoologicznego, p. Grzegorz Garbuz.

          Jak każdego roku, uczniowie Gimnazjum nr 1 wystąpili na scenie wspólnie z wychowankami OREW.  Uczennice kl. IIIa:  Agnieszka Karabin, Kasia Buć, Kinga Wolska, Klaudia Karczmarczuk i Ola Zgnilec uczestniczyły w barwnym widowisku, jakim był pokaz tańca do melodii „Deszczowej piosenki”.

          Po raz pierwszy w Wieczorze Marzeń wzięła udział uczennica Szkoły Podstawowej nr 7. Ada Kostrubiec z kl. IVa, laureatka szkolnego konkursu literackiego, przeczytała na scenie swój wzruszający list do rodziców. Było to symboliczne podziękowanie od wszystkich dzieci uczestniczących w Wieczorze Marzeń skierowane do ich rodziców.

          Po zakończeniu części oficjalnej, na  której obecna była także p. Alicja Dubel - dyrektor  Zespołu Szkół nr 2, uczennice biorące udział w części artystycznej zostały w ZOO wraz z opiekunem p. M. Garbuz. Dziewczęta pomagały organizatorom imprezy jako wolontariuszki, częstując zaproszone dzieci słodyczami i owocami.

          Ponieważ pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili, korzystając z przygotowanych atrakcji i zwiedzając ZOO.

          Album foto

          Maria Garbuz


          W dniu 5.06.2013 r. w Radzyniu Podlaskim odbył się finał konkursu „Jestem bezpieczny”.

          Do konkursu przystąpiło 20 drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa lubelskiego. Drużyny miały do wykonania trzy zadania:

          • przedstawić scenkę  pokazującą zagrożenia z jakimi może zetknąć się młody człowiek a także zaproponować alternatywny sposób spędzania wolnego czasu
          • rozwiązać test wiedzy teoretycznej
          • przygotować projekt koszulki  propagujący konkurs i jego hasło.

          Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom swoich występów.

          Nasza drużyna otrzymała dyplom za zajęcie czwartego miejsca.

          Dodatkowym wsparciem dla naszej drużyny była 30-osobowa grupa uczniów z SP Nr 7, która dzielnie dopingowała i zagrzewała do walki donośnymi okrzykami, ciekawymi hasłami i wesołą zabawą.

          Wyjazd do Radzynia Podlaskiego był możliwy dzięki finansowemu wsparciu przez  pana Jerzego Michalskiego Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu. Wszyscy uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują za ten piękny gest!

          Razem z uczniami i opiekunami w wyjeździe uczestniczyli także przedstawiciele Policji, którzy współuczestniczyli w przygotowaniu uczniów do konkursu.

          Album foto

          tekst: Alicja Szcześniak

          zdjęcia: Małgorzata Drozd


          Od 27 do 29 maja uczniowie klasy Ia gim. zachęcali młodzież z gimnazjum i dzieci ze szkoły podstawowej do zdrowego odżywiania.

          Przygotowali informacje na temat znaczenia owoców i warzyw oraz produktów mlecznych i ciemnego pieczywa w naszej codziennej diecie.
          Każdy mógł spróbować pysznych owoców, warzyw oraz jogurtów, serków, koreczków z chleba i żółtego sera. 

          Projekt został zrealizowany w ramach programu "Trzymaj formę". Akcję wsparli rodzice uczniów z klasy Ia.

          Album foto

          Marta Majewska


          CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - FINAŁ 2013

          W dniu 29 maja odbyła się finałowa edycja z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”. Nasza szkoła wzięła udział w rywalizacji w konkurencjach biegowych, skokach oraz rzutach. 

          Determinacja oraz wola walki zaowocowały kolekcją 8 medali.

          - Duda Justyna: Srebrny medal w biegu na 600m oraz skoku w dal
          - Lewkowicz Paweł: Złoty medal w biegu na 1000m, srebrny medal w skoku w dal;
          - Pisarew Weronika: Złoty medal w rzucie piłeczką palantową
          - Popko Szczepan: Srebrny medal w rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 300m
          - Ulanowski Dawid: Brązowy medal w biegu na 1000m

          Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!smiley

          Album foto

          Piotr Biłant


          Wycieczka do Jednostki  Wojskowej w Zamościu

          W środę, 29 maja 2013r. uczniowie z klasy Ia i IIa  mieli okazję poznać ,,od wewnątrz” Jednostkę Wojskową w Zamościu, uczestnicząc w Dniach Otwartych Koszar.

          Żołnierze zaprezentowali zwiedzającym specjalistyczne pojazdy bojowe, sprzęt wojskowy oraz różnorodną broń strzelecką. Dzieci miały okazję wejść do środka różnych pojazdów wojskowych  i obejrzeć z bliska wyposażenie każdego z nich.

          Mogły potrzymać, a nawet  postrzelać z prawdziwej broni, przymierzyć żołnierski hełm.

          W trakcie zwiedzania dla wzmocnienia sił dzieci zostały poczęstowane  wojskową grochówką, która wszystkim bardzo smakowała.

          Album foto

          Anna Pintal, Anna Taras


          Koncert w Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

          28 maja 2013 roku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz wszyscy gimnazjaliści mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie, przygotowanym specjalnie dla naszej szkoły przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

          Ze względu na niewielkie rozmiary sali koncertowej orkiestry mieszczącej się w Bramie Szczebrzeskiej koncert odbył się w trzech turach.

          Wystąpił zespół kameralny orkiestry w składzie: Krzysztof Stopa – skrzypce, Lech Górski – fortepian oraz Piotr Trojanowski – flet prosty i klarnet, który przedstawił między innymi wiązankę pieśni irlandzkich, tańce cygańskie, czardasza. Ogromną atrakcją był oryginalny występ Piotra Trojanowskiego, który, jako wiece mistrz świata w tej dziedzinie, zaprezentował grę na pile.

          Soliści w składzie: Joanna Kozyra, Barbara Rabiega i Dariusz Sobczak wykonali najbardziej znane utwory z takich muzikali jak: „Skrzypek na dachu”, „West side story” czy „My fair lady”.

          Po koncercie uczniowie musieli wykazać się swoją uwagą i zdobytą wiedzą pisząc sprawozdanie . Miło nam, że pojawiły się tam takie opinie, iż koncert im się bardzo podobał i chcieliby, aby częściej uczestniczyć w takich imprezach.

          Album foto

          tekst: Marta Słomianowska

          zdjęcia: Małgorzata Drozd 


          Majowe święto trzecio i drugoklasistów
           
          W kolejne niedziele - 12 i 19 maja 2013 roku uczniowie klas trzecich oraz klasy 2a wspólnie ze swoimi rodzinami oraz z miłymi Gośćmi: Dyrekcją i Wychowawcami klas przeżywały uroczystości komunijne, którym przewodniczył o.dr Andrzej Zalewski - Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP. 
           
          Dzieci - wspierane przez swoich Rodziców -  z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przebieg uroczystości komunijnych, które przygotowały pod kierunkiem p. Marzeny Chmiel.
           
          Wspólne świętowanie trwało do 25 maja, a dopełnieniem dziecięcej radości był udział dzieci w strojach komunijnych w dniu 30 maja br. w procesji Bożego Ciała pod przewodnictwem Pasterza Diecezji - Ks. Bpa Mariana Rojka.  
          Marzena Chmiel

          KOLEJNY RAZ NA PODIUM!

          W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły stanęli na podnium w  Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym dla uczniów klas trzecich.

          4 uczniów z klas III: Marcelina Michniewicz (klasa 3a), Daria Niedużak (klasa 3a), Mateusz Mrówczyński (klasa 3a), Bartosz Panas (klasa 3b) wzięło udział w XI Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym, który odbył się 28.05.2013r.
          Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu.

          Do rywalizacji stanęło 24 uczniów z 6 szkół (SP2, SP4, SP7, SP8, SP Katolicka, Smart School). Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców. Dwa pierwsze etapy miały charakter turniejowy  - wygrany z wygranym, a trzeci odbył się na zasadzie każdy z każdym.

          Nasi uczniowie – Daria i Bartek „szli jak burza”, choć rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom gry uczestników wyrównany. 
          3 etap zmagań w kategorii dziewcząt wymagał aż 3 dogrywek.

          Trud dzieci i umiejętność logicznego myślenia przyniosły wspaniałe efekty.

          Bartek Panas został zdobywcą srebrnego medalu – II miejsce na podium, a Daria Niedużak otrzymała III miejsce i brązowy medal.

          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że ich umiejętności pozwolą im w przyszłości zdobyć  tytuł
          laureata w kuratoryjnym konkursie matematycznym.smiley

          Album foto

          Iwona Zgnilec


          SZKOŁA Z KLIMATEM!!!

          28 maja 2013 r. o godz. 17.00 zakończyło się głosowanie w internetowym plebiscycie „Szukamy szkoły z klimatem”, którego organizatorem był wydawca dziennika "Polska. Kurier Lubelski".

          Głosowanie odbywało się na stronie internetowej "Zamosc.Nasze Miasto" i było możliwe od 13.05.2013 r. od godz.12.00.

          Nasza szkoła przystąpiła do konkursu 23.05.2013 r. Mimo, że braliśmy udział w konkursie tylko  kilka dni otrzymaliśmy 3370 głosów i  zajęliśmy 5 miejsce.

          Dziękujemy wszystkim za oddanie głosu na siódemkę.

          Liczba oddanych głosów w tak krótkim czasie świadczy o tym, że nasza szkoła ma wspaniały klimat!!!smiley


          Przygoda z biblioterapią

          W ramach współpracy Zespołu Szkół nr 2 z Filią nr 4 Książnicy Zamojskiej zorganizowane zostały zajęcia z biblioterapii dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

          Na tę niecodzienną lekcję wychowawczą wybrała się klasa Va wraz z wychowawcą, p. Małgorzatą Bożek i bibliotekarzem szkolnym, p. Marią Garbuz. Zajęcia zaplanowano na 27 maja i mimo bardzo niesprzyjającej pogody - deszczu i chłodu, uczniowie klasy V niemal w komplecie przybyli do biblioteki przy ul. Peowiaków.

          Dzieciom bardzo spodobał się już sam spacer – w kaloszach i pod kolorowymi parasolami. Humory wszystkim dopisywały od początku do końca zajęć. Uczniowie pięknie pracowali podczas lekcji. Byli aktywni, pomysłowi i kreatywni. Widać było, że wszystkich zainteresowała tematyka zajęć: „Jaki jestem? Co o sobie myślę? Czy potrafię się akceptować?” Prowadzące biblioterapię panie wybrały do głośnego czytania ciekawy, śmieszny tekst, a potem zaangażowały do wspólnej zabawy wszystkie dzieci. Uczniowie rozmawiali, pisali, rysowali, wycinali a najważniejsze, że świetnie się przy tym bawili.
          Po powrocie do szkoły wszyscy zgodnie stwierdzili, iż chcieliby kontynuować zajęcia biblioterapii.

          Album foto

            tekst: M. Garbuz


          RAJD "CZERWONY KAPTUREK"

          W sobotę 25 maja 2013r uczniowie z klasy Ia i miłośniczka rajdów z klasy IIIa wraz z opiekunami p. Anną Taras, p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 37 Rajdzie „Czerwony Kapturek” zorganizowanym przez PTTK Zamość.

          Na pieszą 7 km wędrówkę  wyruszyliśmy ze skraju Starej Huty w gm. Krasnobród. Wędrowaliśmy roztoczańskimi szlakami: centralnym niebieskim, zielonym im. Aleksandry Wachniewskiej oraz ścieżkami spacerowymi czerwoną i niebieską. Wdrapywaliśmy się na wzgórze skąd widać 3 powiaty i 5 gmin (342 m n.p.m.). Później szliśmy wąską ścieżką oglądając po prawej i lewej stronie dawne jamy, gdzie wydobywano kamienie młyńskie. Na trasie wędrówki zobaczyliśmy  ciekawe tablice przyrodnicze i domki dla nietoperzy.

           

          Na mecie w Senderkach nad Świerzem  przywitał nas pan leśniczy z leśnictwa Debry.

          Po krótkim odpoczynku i rozdaniu słodkich smakołyków z okazji Dnia Dziecka, było pieczenie kiełbasek.

          Zgodnie z tradycją odbyły się konkursy - zręcznościowy (bieg w workach) ; piosenki turystycznej - Maja Tymecka zajęła I miejsce oraz najważniejszy konkurs tego rajdu - na postać z bajki o Czerwonym Kapturku. Tu byliśmy najlepsi: I miejsce Martyna Wnuk - Czerwony Kapturek II miejsce Emilia Brykner - babcia  III miejsce Jakub Brykner - myśliwy.

          Było wspaniale. Pogoda i humory nam dopisały.

          Album foto

          Anna Taras


          PODSUMOWANIE KONKURSÓW KURATORYJNYCH

          24 maja 2013 roku w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL w Lublinie odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych, w której uczestniczyli laureaci tych konkursów, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz liczni goście: prof. dr hab. Krzysztof Narecki prorektor ds. studenckich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Pani Jolanta Szołno - Koguc Wojewoda Lubelski, prorektorzy lubelskich uczelni, przedstawiciele władz samorządowych, Kurii Metropolitalnej w Lublinie, związków zawodowych i instytucji pożytku publicznego.

          Podczas gali Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty wręczył laureatom nagrody książkowe, a nauczycielom i dyrektorom szkół pisemne podziękowania.

           

          W gronie 540 nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Paweł Lewkowicz - laureat konkursu matematycznego.

          Serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów.smiley

           

          Album foto


          SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

          24 maja 2013 r. w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z rodzicem wykonującym ciekawy zawód.
          Tym razem odwiedził nas tata Maksymiliana, Ady i Bernarda - pan Paweł Kostrubiec – pracownik Urzędu Celnego w Zamościu.

          Nasz gość zaprezentował się w pełnym umundurowaniu, które różni się od innych służb mundurowych. Następnie w sposób obrazowy pokazał jak należy się zachować na przejściu granicznym i jakie procedury obowiązują przy  przekraczaniu granicy. Jakie towary i w jakich ilościach można przewozić, a które są zabronione.
          Opowiedział o zabawnych zdarzeniach ze swojej pracy.

          Na koniec spotkania  pan Paweł  odpowiadał na pytania dzieci, które dotyczyły pracy na granicy. Wszystkie informacje i wskazówki jakie otrzymaliśmy od naszego gościa będą przydatne już podczas wakacyjnych podróży.        

          Album foto  

                                                                                                         Tekst : Beata Stasiuk , foto : Małgorzata Drozd


          MAMY KOLEJNY CERTYFIKAT!

          JESTEŚMY SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW

          dniu 23 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 7 miała miejsce podwójna uroczystość. Społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Rodziny.  W tej niezwykłej atmosferze, podczas wzruszającej akademii, odsłonięta została  tablica Szkoły Odkrywców Talentów.

          7 kwietnia 2011 r. odbyła się uroczysta gala z okazji otrzymania przez Gimnazjum nr 1 tego prestiżowego tytułu. Szkoła otrzymała list gratulacyjny od Pani Minister Katarzyny Hall, który przekazała Pani v-ce Kurator Anna Dudek – Janiszewska.
          Od dnia 23 maja 2013 r. również Szkoła Podstawowa nr 7 wchodząca w skład Zespołu Szkół Nr 2 może się poszczycić takim samym certyfikatem. Jesteśmy 
          Szkołą Odkrywców Talentów, co oznacza, że odkrywamy, promujemy i wspieramy uzdolnienia dzieci.

          Naszą radosną uroczystość zaszczycili swą obecnością zaproszeni goście. Byli z nami: Prezydent Miasta Zamościa – Pan Marcin Zamoyski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pan Jerzy Michalski, Radny Rady Miasta Zamość – Pan Leszek Łuczka, proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów - O. Andrzej Zalewski, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Marzena Hasiec. Przybyli też najmłodsi goście, sześciolatki z Przedszkola „ Słoneczko” wraz ze swoimi paniami Na sali licznie zgromadzili się rodzice naszych uczniów. Obecni byli wszyscy nauczyciele i uczniowie klas I –VI.  Po krótkim powitaniu  przez Panią Dyrektor Alicję Dubel i ciepłych słowach Przewodniczącej Rady Rodziców, głos zabrał Pan Prezydent Marcin Zamoyski. Pogratulował społeczności ”siódemki” prestiżowego certyfikatu, podkreślił, iż zdobywają go tylko najlepsze szkoły i zaliczył do nich Szkołę Podstawową nr 7.

          Uroczystego przecięcia wstęgi na tablicy wspólnie dokonali wszyscy zaproszeni goście, a potem wielu wzruszeń, okazji do łez i uśmiechów dostarczyli nasi uczniowie podczas bardzo pięknej części artystycznej, dedykowanej Rodzicom. Były piosenki profesjonalnie wykonane przez uczniów z klasy II, III, IV i V. Dzieci z klas. III zaprezentowały swoje talenty recytatorskie. Wzruszającym momentem było odczytanie przez laureatów szkolnego konkursu literackiego trzech listów do Rodziców. Był to najpiękniejszy prezent od dzieci z okazji Święta Rodziny. Swoje prace przeczytali Karol Jaskułecki i Szymon Kotowski z kl. IIIb oraz Weronika Baranowska z kl. VIa. 
          Wielką galę tej niecodziennej uroczystości podkreśliły ciekawe pokazy najbardziej utalentowanych uczniów naszej szkoły. Był popis gry na skrzypcach w wykonaniu Wiktora Wachowicza z kl. IVa. Sztukę walk wschodnich zaprezentowali Karolina Ulicka i Karol Jaskułecki z kl. IIIb. Wiersz Tuwima recytował Jakub Romaszko z kl. IIIa, a wykonaniem piosenki w j. angielskim oczarowała publiczność Zuzia Gałan z kl. IIIa. Pokazy zakończył staropolski polonez zatańczony przez Marcelinę Michniewicz i Kordiana Stąśka z kl. IIIa. Po tej uroczystości, aż skrzącej od utalentowanych dziecinnych perełek, nikt ze zgromadzonych z pewnością nie wątpił, iż Szkoła Podstawowa nr 7 to Szkoła Odkrywców Talentów.

          Wielkie brawa zebrali też nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie Święta Rodziny: Pani Marta Słomianowska, która czuwała nad całością i wykonała dekorację sali oraz Pani Katarzyna Beda – odpowiedzialna za oprawę muzyczną i Pan Piotr Biłant- prowadzący uroczystość. Pani Dyrektor  pogratulowała całej społeczności szkolnej otrzymania certyfikatu i podziękowała  za przygotowanie pięknej uroczystości.

          Album foto

          Artykuł w Tygodniku Zamojskim

          tekst: M. Garbuz

          zdjęcia: M. Drozd


          Wycieczka klasy I do zamojskiego ZOO

          20 maja 2013 r. uczniowie klasy I odwiedzili zamojski Ogród Zoologiczny. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Odwiedziły również "motylarnię”.

          Przemierzając alejki ogrodu dzieci słuchały ciekawych opowieści Pani przewodnik o mieszkańcach ZOO, obserwowały z bliska zwierzęta. Największe zainteresowanie wzbudziły małpki, lwy i niedźwiedzie.

          Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

          Album foto

           Tekst i zdjęcia: Anna Taras


          „Mamo, Tato zawsze mogę na Ciebie liczyć”

          Biblioteka szkolna w ramach szkolnych obchodów Święta Rodziny zorganizowała konkurs literacki pod hasłem  „Mamo, Tato zawsze mogę na Ciebie liczyć”.

          Zadaniem każdego uczestnika było napisanie listu, którego bohaterami byliby jego rodzice.

          Konkurs adresowany był do uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 z klas II – VI. Termin składania prac (listów) upływał 17 maja 2013 r.
          Do biblioteki wpłynęło 48 prac, których przeczytanie dostarczyło komisji wielu wzruszeń. Wybór najlepszych listów okazał się bardzo trudnym zadaniem.

          Prace oceniane były w dwóch kategoriach.

          - klasy I – III

          - klasy IV - VI

          W kategorii klas I – III  laureatami zostali:

          I miejsce         Karol Jaskułecki kl. IIIb i Szymon Kotowski kl. IIIb

          II  miejsce      Krystian Józefko kl. IIa

          III miejsce      Julia Frykowska kl. IIIb

          W kategorii klas IV – VI laureatami zostali:

           I  miejsce       Weronika Baranowska kl. VIa

          II  miejsce      Ada Kostrubiec kl. IVa i Jakub Herda kl. VIb

          III miejsce      Aleksandra Jonak kl. IVa

          Prace konkursowe oceniała komisja w składzie:

           przewodniczący komisji:       p. Alicja Dubel

           członek komisji:                    p. Joanna Muda

           członek komisji:                    p. Maria Garbuz

          tekst: M. Garbuz


          „Quest – wyprawa odkrywców”

          18 maja uczniowie klas 6-tych pod opieką p. Małgorzaty Drozd wzięli udział w Zamojskiej Nocy Muzeów. Nocne zwiedzanie zapoczątkował udział w inscenizacji „Pieśń o Wielkich Polakach doby renesansu”.

          Nocne zwiedzanie „Quest – wyprawa odkrywców” rozpoczęło się o godz. 21.00 od Muzeum, a zakończyło się w Bramie Szczebrzeskiej, gdzie uczniowie mieli szansę obejrzeć wystawę malarstwa pana Marka Rzeźniaka, „Zamość. W poszukiwaniu doskonałości”. W trakcie tego uroczego spaceru nocnymi uliczkami, uczniowie poznali najpiękniejsze zakątki Starego Miasta (m.in. kamieniczki ormiańskie, podcienia, skarbiec katedralny).

           

          Dzięki wspaniałej narracji pani przewodnik zadanie (Quest) zostało zrealizowane, a nagrodą za odkrycie hasła były darmowe bilety wstępu do Muzeum Zamojskiego dla wszystkich uczestników naszej nocnej wyprawy.

          Album foto

          Tekst i foto: M. Drozd


          ZAMOJSKA NOC MUZEÓW

          18 maja 2013 r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy kulturalnej pt.: „ Noc Muzeów”, którego głównym organizatorem w Zamościu było Muzeum Zamojskie.
          W bieżącym roku motywem przewodnim był renesans na Lubelszczyźnie. Czujemy się szczególnie zaszczyceni tym , że zaproszono naszą szkołę do współpracy przy organizacji części artystycznej, którą przygotowała 
          pani Marta Słomianowska.

          Scenariusz inscenizacji nosił tytuł „Pieśń o Wielkich Polakach doby renesansu” i mówił o wzajemnych powiązaniach najważniejszych ludzi żyjących w tamtej epoce: Jana Kochanowskiego – poety, Mikołaja Gomółki – kompozytora oraz Jana Zamoyskiego – kanclerza wielkiego koronnego i hetmana wielkiego koronnego, założyciela Zamościa.

          Wśród młodych artystów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 oraz jego sympatycy z III LO, Liceum Plastycznego i Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.
          Pani Barbara Rabiega – solistka Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego przygotowała młodzież pod względem wokalnym. Jako dodatkowa atrakcja wystąpił Zamojski Zespół Wokalny „Nie Ten Dzień” pod kierownictwem pana Wiesława Jarockiego, w którym od dawna realizuje swoje zamiłowania muzyczne nauczycielka Gimnazjum Nr 1 -  pani Bożena Siekierda.

          Występ odbył się na klimatycznym, urokliwym podwórzu wewnątrz kamieniczek ormiańskich, gdzie znajduje się muzeum.

          Publiczność dopisała, koncert cieszył się dużym powodzeniem, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

          Na zakończenie dyrektor muzeum pan Andrzej Urbański obdarował młodych artystów pysznym ogromna taca pełną słodyczy.

          Album foto

          Tekst: Marta Słomianowska

          Zdjęcia:  Henryk Szkutnik


          I miejsce w XIII Powiatowym Konkursie wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”

          17.05.2013 r. w Komendzie Policji w Zamościu odbył się XIII Powiatowy Finał Konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”.

          W Konkursie wzięło udział piętnaście 6-osobowych drużyn wyłonionych podczas eliminacji gminnych. Miasto Zamość reprezentowała drużyna naszej szkoły, która 25.04.2013 r. wygrała Konkurs na etapie miejskim.

          Drużyna SP7 w składzie: Michał Malczewski kl. IVa, Maksym Żukowski kl. IVa, Ala Kołodziejczyk kl. Va,  Maksymilian Franczak kl. Va,  Wiktoria Małek kl. VIa, Paweł Lewkowicz kl. VIa rozwiązała test wiedzy teoretycznej, przygotowała plakat i scenkę wg regulaminu Konkursu.

           

          Drużyna zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat zamojski na etapie wojewódzkim w Radzyniu Podlaskim w dniu 5.06.2013 r.

          Główną nagrodę zwycięzcom wręczył Wiceprezydent Tomasz Kossowski.

          Do konkursu przygotowywała p. Alicja Szcześniak.

          Gratulujemy!smiley

          Album foto

          Alicja Szcześniak


          KLASA 3A ZWIEDZA ZOO

          Nasza wyprawa rozpoczęła się rano, dnia 17 maja, kiedy jeszcze nie było tak gorąco na dworze. 
          W zoo byliśmy pierwszymi zwiedzającymi.

          Podczas zwiedzania wszyscy z zainteresowaniem oglądaliśmy rozmaite gatunki zwierząt żyjących w tym ogrodzie, co pewien czas robiąc sobie przerwy na posiłek i chłodny napój. 

          Skorzystaliśmy także z urządzeń na placu zabaw. Drobne zakupy w sklepikach będą nam przypominały o klasowej wycieczce.

          Z przyjemnością podziwialiśmy zmiany zachodzące w naszym zamojskim zoo.

          Album foto

          Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz


          BIEG NADZIEI

          W Zespole Szkół nr 3 w Zamościu dnia17 maja odbył się  VIII Bieg Nadziei.
          Wzięło w nim udział 10 szkół podstawowych.
          Uczniowie naszej szkoły: Weronika Baranowska, Justyna Duda, Szczepan Popko - uczniowie kl. VIa
          ,
          zajęli III miejsce.

          Album foto

          Monika Kozłowska


          XII WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI 
          „Zawsze niech będzie…” 
          pod honorowym patronatem PRAZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ
           

          17 maja 2013 roku odbył się uroczysty finał XII edycji Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” oraz przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu. Tradycją stało się już, że nasza szkoła bierze w nim udział i że zawsze jakiś nasz uczeń zostaje dostrzeżony przez szacowną komisję.

          Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 588 uczestników z 62 placówek oświatowych i opiekuńczych. Uczestnicy pracowali pod kierunkiem 123 nauczycieli i instruktorów.
          Jest więc nam szczególnie miło, że 
          Maksymilian Franczak – uczeń klasy Va został laureatem II miejsca w formie literackiej. Pracę swoją przygotował pod opieką pani Marty Słomianowskiej.

           Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.smiley

          Marta Słomianowska


          Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mały Mistrz Ortografii”

          16 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu odbył się III etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Mały Mistrz Ortografii”.

          Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b w składzie: Bartosz Bratkowski, Karol Jaskułecki, Tomasz Jesionek, Oliwia Torzewska

          W klasyfikacji ogólnej drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 zajęła IV miejsce.

          Gratulujemy!smiley

          Album foto

          Tekst i zdjęcia: Bożena Greszta


          KLASA PIERWSZA Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
           
          16 maja 2013 r.  klasa I - była z  wizytę w Przedszkolu nr 1.  Pierwszoklasiści  obejrzeli  teatrzyk pt. „Brzydkie Kaczątko”  w wykonaniu dzieci z grupy Muchomorki.

          Kolorowe dekoracje, piękne stroje i wspaniała gra małych aktorów bardzo wszystkim się podobała. Przedszkolaki były dumne z udanego występu, a pierwszoklasiści okazali się wspaniałymi odbiorcami sztuki. Miło było wspólnie powspominać przedszkolne lata …

          Album foto

          Anna Taras


          PROJEKT EDUKACYJNY
          W styczniu 2013 roku obchodziliśmy 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji panie Małgorzata Drozd – nauczyciel historii i Marta Słomianowska – nauczyciel języka polskiego i plastyki, napisały projekt edukacyjny „Kamienie pamięci – powstanie styczniowe na Zamojszczyźnie". 

          Miło nam poinformować wszystkich, że  projekt ten w całości został opublikowany w 26 numerze Pisma Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli pt. : „AD REM”, za co nasze kochane nauczycielki dostały oficjalne podziękowania od pana Andrzeja Zielińskiego – Dyrektora LSCDN oraz pani Grażyny Miller – Redaktora „AD REM”. 


          „Odeszłaś od nas - wierna swej Ojczyźnie…”

          Takie epitafium widnieje na tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Grażynki Kierszniewskiej – 16 – letniej uczennicy, harcerki, bitej, głodzonej, torturowanej, a następnie zastrzelonej na zamojskiej Rotundzie 8 lipca 1940r. przez hitlerowskich oprawców.

           Sylwetka tej młodej patriotki stała się motywem przewodnim tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Dzieci Zamojszczyzny widziane oczyma współczesnej młodzieży,  realizowanego już po raz IV przez Zespół Szkół Nr 2, Szkołę Podstawową Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

           

          Osobami odpowiedzialnymi za organizację, przebieg i logistykę były pani Małgorzata Drozd oraz pani Marta Słomianowska.

          W ramach projektu przeprowadzony został interdyscyplinarny Konkurs Dzieci Zamojszczyzny zorganizowany we współpracy z Muzeum Zamojskim w Zamościu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu zamojskiego, do którego uczniowie klas IV- VI przystąpili w trzech kategoriach: praca literacka – list do Grażynki Kierszniewskiej, praca plastyczna  - projekt Orderu Młodego Patrioty oraz test wiedzy historycznej.

          7 maja 2013 r. w siedzibie Muzeum Zamojskiego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, do którego przystąpiły szkoły:
          SP 4 w Zamościu, SP w Skierbieszowie, SP w Złojcu, SP 6 w Zamościu, SP w Krasnobrodzie, SP w Kaczórkach, SP w Majdanie Wielkim, SP w Grabowcu, SP w Sitańcu, SP w Jarosławcu, SP 7 w Zamościu.

          Komisja z  Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu w składzie: pani Monika Bździuch oraz pani Anna Kita, przyznała punkty i wyłoniła zwycięzcę w kategorii praca literacka – autorem najlepszego listu ogłoszono Natalię Zosiuk ze SP w Skierbieszowie. Z wszystkich nadesłanych prac konkursowych została przygotowana publikacja - wyjątkowa pamiątka, którą otrzymały szkoły biorące udział oraz zaproszeni goście.

          Pan Henryk Szkutnikkustosz Muzeum Zamojskiego spośród prac plastycznych wyłonił zwycięzcę, którym została Milena Rak ze Szkoły Podstawowej w Złojcu. Pozostałym autorom przyznał regulaminowe punkty. Prace konkursowe, które zostały zaprezentowane w formie wystawy stanowiły oprawę plastyczną konkursu.

          Nad prawidłowością przebiegu testu wiedzy czuwała pani Maria Rzeźniak, starszy kustosz Muzeum Zamojskiego, która była autorką pytań i przewodniczącym Jury. Test wiedzy wygrała uczennica ciesząca się nienaganną wiedza historyczną – Julia Dubel ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu.

          Po podsumowaniu punktów we wszystkich trzech kategoriach

          I miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu: Weronika Baranowska, Kacper Nowak i Karol Stepanienko.

          II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu: Aleksandra Mazurek, Agnieszka Mazurek oraz Michalina Puławska.

          III miejsce - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie: Maria Krasnopolska, Magda Kusa i Natalia Zosiuk.

          Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni dzięki wsparciu Księgarni Antykwariat z Zamościa, „PALECIE” Sklepowi Zaopatrzenia Artystów Plastyków, P.W. BUDMAT oraz indywidualnym sponsorom.

          W czasie, gdy obradowało Jury uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek do restauracji PAUZA, która była fundatorem pizzy.

          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji.smiley

          Album foto

          Tekst: M. Słomianowska, M. Drozd

          Foto: Henryk Szkutnik


          IV EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO
          DZIECI ZAMOJSZCZYZNY WIDZIANE OCZYMA WSPÓŁCZESNEJ MŁODZIEŻY
          pod hasłem
          WIELCY MALI BOHATEROWIE

          Adresatami projektu są uczniowie szkół podstawowych miasta Zamość oraz powiatu zamojskiego.

          Celem projektu jest przybliżenie uczniom tragicznych losów dzieci z terenu Zamojszczyzny, które podczas II wojny światowej poniosły śmierć w obozach przejściowych, koncentracyjnych, poddane zostały germanizacji, przeżyły wysiedlenia oraz wybitnych postaci naszego regionu, które ofiarnie niosły im pomoc.

          Tematem przewodnim tej edycji jest historia młodej harcerki Grażynki Kierszniewskiej, która zginęła na zamojskiej Rotundzie.

          W ramach działań związanych z realizacją projektu: Szkoła Podstawowa Nr 7 oraz Muzeum Zamojskie w Zamościu zapraszają do udziału w interdyscyplinarnym konkursie

          „Dzieci Zamojszczyzny”

          pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

          Konkurs odbędzie się 7 maja 2013 r. w Muzeum Zamojskim o godz. 10.00.

          Zgłoszenia należy przesyłać na adres Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu do 26 kwietnia.

          Pliki do pobrania:

          - regulamin konkursu 
          Regulamin_konkursu_Dzieci_Zamojszczyzny_IV_edycja.doc
          Regulamin_konkursu_Dzieci_Zamojszczyzny_IV_edycja.pdf

          - karta zgłoszenia
          karta_zgloszenia.doc
          karta_zgloszenia.pdf

          - materiały konkursowe
          Bracia_Mackowscy_i_Fencowie.doc
          Bracia_Mackowscy_i_Fencowie.pdf

          Grażyna_Kierszniewska.pdf

          Osoby odpowiedzialne:

          mgr Małgorzata Drozd

          mgr Marta Słomianowska


          BICIE REKORDU

          3 maja 2013 roku zamościanie bili rekord Guinessa w ilości par tańczących poloneza. Na płycie Rynku Wielkiego do tańca stanęło jednocześnie 209 par. Wśród nich byli uczniowie i absolwenci naszej szkoły. 

          To niecodzienne, barwne widowisko zgromadziło na Rynku wielu mieszkańców Zamościa, z zapałem kibicująch uczestnikom.

          Film na stronie Telewizji Internetowej ZamoscTV>>

          Zdjęcia w galeriach zamojskich witryn:
          Zamość Nasze Miasto>>
          Zamość OnLine>>

          Tekst: M. Garbuz


          3 maja 2013 r. reprezentacja  naszej szkoły uczestniczyła w patriotycznych uroczystościach miejskich  na Rynku Wielkim.
          Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczął ceremoniał wojskowy, po przemówieniu Prezydenta Miasta odbył się Apel Pamięci zakończony salwą honorową.
          Następnie delegacja Zespołu Szkół nr 2 złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego.
          Końcowym punktem uroczystości była defilada z udziałem kompanii honorowej, pocztów sztandarowych, pieszych pododdziałów historycznych i Szwadronu Kawalerii.
           

          Album foto

          Tekst: E.Wilczyńska-Krawiec

          Zdjęcia: M. Drozd

           

           


          Buda dla Schroniska dla Bezdomnych Psów w Zamościu

          Czyż to nie jest piękna buda?

          Ale po kolei…

          Zbiórkę pieniędzy na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi prowadzili jesienią roku szkolnego 2011/2012 pod opieką p. A. Gregorowicz wszyscy uczniowie z kl.IIa, a w rok później ci sami uczniowie, starsi tylko już o rok – z kl.IIIa. Celem zbiórki było ufundowanie budy dla Schroniska dla Bezdomnych Psów w Zamościu.

          Tak, więc w roku szkolnym 2011/2012 klasa IIa zebrała w szkole 104zł 70gr, a w roku szkolnym 2012/2013 klasa IIIa zebrała 155zł.

          Środki finansowe zebrane podczas dwukrotnej zbiórki posłużyły do zakupu części materiałów budowlanych.
          Wspaniałymi darczyńcami i wykonawcami  tego okazałego psiego domku są tato Gabrysi z kl. III a, pan Marek Leńczuk, oraz dziadzio – pan Witold Leńczuk.

          W tym miejscu dziękujemy im za tosmiley.

          Wczesną wiosną 2013 psi domek był gotowy. Wkrótce potem, kiedy nadeszła właściwa pogoda, 30 kwietnia, na ręce pana Piotra Łachno, kierownika schroniska, przekazaliśmy psi domek oraz 30 kg suchej karmy dla psów i rysunki uczniów kl. 3a z wizerunkami psów.

          Po obejrzeniu schroniska i jego mieszkańców spotkała nas miła niespodzianka - pojechaliśmy do siedziby Stowarzyszenia ABRAKADABRA, mieszczącej się w Chyżej. Tam obserwowaliśmy, i zagłaskiwaliśmy zwierzęta – psy, lamy, osiołki, owce i konie.

          Każdy z uczestników wycieczki do schroniska otrzymał od pana kierownika schroniska kolorowankę z wizerunkami zwierząt oraz wierszami napisanymi specjalnie o nich, a opracowaną i wydaną przez Stowarzyszenie ABRAKADABRA.

          Niech żałują ci, co z nami nie byli!

          Zdjęcia dokumentują naszą rozłożoną w czasie akcję.

          Album foto

          Tekst (w imieniu własnym oraz uczniów klasy IIIa): Anna Gregorowicz

          Zdjęcia: Anna Gregorowicz


          Laureaci konursu matematycznego "Szpak"

          20 kwietnia 2013 r. odbył się III etap Regionalnego konkursu matematycznego "Szpak".

          Laureatami zostali uczniowie naszej szkoły:
          - Karol Stepanienko uczeń kl. VIb ( n-l Małgorzata Bożek)
          Paweł Lewkowicz uczeń kl. VIa (n-l Małgorzata Wilkołazka)

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley


          Dnia 26 kwietnia 2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch konkursów:

          Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych LOGINUS-5

          oraz

          Zamojskiej Drużynowej Olimpiady Informatycznej Szkół Podstawowych 2013.

           

          Organizatorem obu konkursów była  Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, uczestniczyli w nich  uczniowie szkół podstawowych Miasta oraz Gminy Zamość. 

          W uroczystości wzięli udział  finaliści i laureaci konkursów wraz z nauczycielami oraz zaproszeni  goście -   Prezydent Miasta Zamość Pan Marcin Zamoyski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Zamość Pan Jerzy Michalski.

          Wszyscy uczestnicy podsumowania, uczniowie i nauczyciele, otrzymali pamiątkowe dyplomy, szkoły biorące udział w tych konkursach puchary, a laureaci medale.

          W Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych LOGINUS-5 naszą szkołę reprezentował Paweł Lewkowicz, który  został laureatem, w swojej kategorii K3 czyli uczniów klas VI,  spośród 44 uczniów startujących w tym konkursie ( w tym 15 kategorii K3). 

          Album foto

          Natomiast w I edycji Zamojskiej  Drużynowej Olimpiady Informatycznej Szkół Podstawowych 2013 – wśród  10 startujących drużyn udział  wzięły dwie drużyny z naszej szkoły  w składzie :

          Drużyna I – zajęła II miejsce.

          1.    kapitan - Paweł Lewkowicz - VIa ,

          2.    Łukasz Góra - VIa,

          3.    Bernard Kostrubiec - VIa,

          4.    Zbigniew Trusz - VIa

          oraz

          Drużyna II – zajęła V miejsce

          1.     kapitan - Magdalena Staśko - Va ,

          2.     Patrycja Mydlak - Va,

          3.    Maksymilian Frańczak - Va ,

          4.    Kacper Stasiło - Va,

          Do konkursów uczniów przygotowywały Pani Małgorzata Bożek  oraz Pani Małgorzata Wilkołazka.

          Serdecznie gratulujemysmiley

          Album foto

          Małgorzata Wilkołazka


          III etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich
          „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”

          24 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się III etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.
          Wzięły w nim udział 3-osobowe reprezentacje z 10 zamojskich szkół podstawowych:
          SP nr 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, Społecznej oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej.
          Była to już VIII edycja konkursu, którego głównym organizatorem jest dyrekcja szkoły oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Bożena Greszta i pani Anna Pintal.

          „Liczbowe zmagania” są konkursem opartym w głównej mierze na zabawach liczbowych, w których na pierwszy plan wysuwają się działania matematyczne i logiczne myślenie. Wśród zadań znajdują się również takie, które wymagają intuicji i fantazji. Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci wkraczają w magiczny świat liczb, rozwiązują różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne.

          Połączenie treści matematycznych, polonistycznych i społeczno – przyrodniczych sprawia, że formuła konkursu staje się dla dzieci bardziej atrakcyjna, wzmacnia pozytywną motywację i zachęca do dalszych poszukiwań.

          Już o godz. 10.00 najlepsi matematycy z zamojskich szkół przystąpili do I części konkursu – indywidualnego rozwiązywania zadań.

          O godz. 11.30 rozpoczęła się II część – czyli zadania do wykonania przez zespół reprezentujący daną szkołę.  Pojedynek okazał się niezwykle emocjonujący, gdyż dzieci miały możliwość nie tylko wykazać swoje umiejętności matematyczne, ale również wesoło pobawić się w gronie rówieśników.

          W trakcie przerwy konkursowej dzieci mogły zregenerować swoje siły podczas słodkiego poczęstunku, a także nawiązać nowe przyjaźnie.

          A oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

          I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4:

          Maurycy Cieliszak

          Alan Dyjak

          Filip Łagoźny

          II miejsce – drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej :

          Iga Szawuła

          Mateusz Dudek

          Błażej Wojtkowski

          III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6:

          Oliwia Obydź

          Wiktor Czuk

          Antoni Kindlik

          Atrakcyjne nagrody oraz dyplomy zostały przewidziane dla wszystkich uczestników konkursu.

          GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!smiley

          Album foto

          Bożena Greszta, Anna Pintal


          ZWIEDZAMY ROTUNDĘ ZAMOJSKĄ

          24 kwietnia uczniowie klas Va, VIa oraz VIb zwiedzali  Zamojską Rotundę.
          Wyjście zorganizowane było w ramach projektu edukacyjnego „Dzieci Zamojszczyzny widziane oczyma współczesnej młodzieży”.

          Celem wycieczki było przybliżenie uczniom tragicznych losów ludności Zamojszczyzny w czasach II wojny światowej.
          Wyjątkowo ważne było zwiedzanie Celi Harcerzy.
          Uczniowie mogli zobaczyć tam pamiątkowe płyty oraz  przeczytać epitafia poświęcone Grażynce Kierszniewskiej  i innym młodym bohaterom, którzy zginęli za Ojczyznę. Natomiast Cela Pamięci Dzieci Zamojszczyzny to szczególne miejsce dla uczniów, gdyż skłania do refleksji nad samym sobą… .

          Jakie to szczęście, że żyjemy w czasach pokoju.

          Album foto

          Małgorzata Drozd


          RAJD „SPOTKANIE Z WIOSNĄ”

          W sobotę 20 kwietnia 2013 r. uczniowie z klasy I, III i IV  wraz z panią Anną Taras  i panią Iwoną Jonak  uczestniczyli w 39 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną”, zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Przewodnikiem na trasie był  p. Adam Jarosz.

          Wędrówka piesza przebiegała trasą:  pomnik M. Romanowskiego – szlakiem ziemi Józefowskiej –  gościńcem fryszarkowskim  – kamieniołomy – Nadleśnictwo Józefów (10 km).

          Głównym celem rajdu było uczczenie 150 Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego.
          Na mecie na strudzonych piechurów czekało ognisko i  konkursy rajdowe.

          Było super – pogoda nam dopisała.

          Album foto

          Anna Taras


          18 kwietnia w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbył się Konkurs Wiedzy o  Zamościu i Regionie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamościa.

          Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: 
          - Patrycja Mydlak - klasa VA,
          - Wiktor Wachowicz z klasy IVA
          - Maksymilian Franczak z klasy VA.

          Do drugiego etapu konkursu zakwalifikował się Wiktor Wachowicz, który w wyniku rywalizacji indywidualnej zajął II miejsce.  
          W klasyfikacji ogólnej Szkoła Podstawowa Nr 7 zajęła III miejsce.

          Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley

          Album foto

          Tekst: Małgorzata Drozd

          Zdjęcia: Henryk Szkutnik


          ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - APEL

          18 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi.
          Wzięli w nim udział uczniowie klasy Ia gimnazjum, VIa i VIb szkoły podstawowej oraz uczennica klasy IIIa - Zuzanna Gałan.

          W prosty, dowcipny sposób uczniowie zwrócili uwagę na problemy zanieczyszczenia środowiska oraz na to, co młodzi ludzie mogą zrobić, aby to zmienić.

          Uroczystość z dużym wdziękiem poprowadzili: Aleksandra Kalita i Marcin Kondraciuk. Rewelacyjnie wypadła Karolina Religa w roli Ziemi.
          Zachwycił śpiew Zuzi oraz dziewcząt z klasy szóstej.  Zostały one przygotowane przez panią Katarzynę Bedę. Dekoracje to dzieło pani Marty Słomianowskiej. Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanego występu.

          Album foto

          tekst i zdjęcia - J. Greszta- Schab, M. Majewska


          II etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Mały Mistrz Ortografii"

          W dniu 15 kwietnia 2013 roku odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego"Mały Mistrz Ortografii" dla uczniów klas trzecich. 
          Celem konkursu jest m in.: rozbudzanie czujności ortograficznej, motywowanie do systematycznej pracy nad poprawnym poslugiwaniem się językiem polskim oraz wyłonienie "Małego Mistrza Ortografii".

          W konkursie wzięło udział 15 uczniów przygotowanych przez panią Annę Gregorowicz i panią Bożenę Gresztę.

          Zadaniem uczniów było m.in. napisać dyktando, rozwiązać zagadki oraz uzupełnić wyrazy brakującymi sylabami lub literami.

          Maksymalna liczba punktów wynosi 100. Do III etapu zakwalifikuje się 4 uczniów, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów. Najlepsi uczniowie będą walczyć o tytuł mistrza.

          Życzymy powodzenia!smiley

          Album foto

          tekst: Bożena Piwko

          zdjęcia: Anna Gregorowicz


          II miejsce w konkursie plastycznym „Szczęśliwa rodzina”

          10 kwietnia 2013 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Szczęśliwa rodzina" zorganizowany
          przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zamościu.

          Wśród laureatów znalazła się Agata Sawicka, uczennica klasy 3a, która zajęła II miejsce.

          Rozdanie nagród laureatom oraz autorom prac wyróżnionych nastąpiło w dniu 15 kwietnia 2013 w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Zamościu przy ulicy Sadowej 51a. 

          Oprócz dyplomu Agatka dostała deskorolkę!

          Gratulacje dla Agaty!smiley

          Album foto

          Tekst i zdjęcia: A. Gregorowicz


          MAMY CIEKAWYCH RODZCÓW

          15 kwietnia na godzinie wychowawczej w kl. VA gościł p. Grzegorz Garbuz – Dyrektor ZOO w Zamościu. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań z ciekawymi rodzicami dzieci i młodzieży Zespołu Szkół Nr 2. Jaś Garbuz jest uczniem kl. IIIb Gimnazjum Nr 1.

          Podczas zajęć uczniowie poznali historię zamojskiego ogrodu zoologicznego, dowiedzieli się, kto jest jego twórcą i jaki cel przyświecał założycielowi przy jego tworzeniu.

           Z zainteresowaniem wysłuchali, w jakich  warunkach przebywały zwierzęta w dawnym, a  w jakich przebywają w obecnym ZOO. Poznali strukturę ZOO i obejrzeli zdjęcia nowych zwierząt.

          Była to bardzo ciekawa lekcja.
          Klasa chętnie wybierze się do ZOO, aby pogłębiać swoją wiedzę o zwierzętach i zobaczyć je na wybiegach.  

          Album foto

          Małgorzata Bożek


          Pasowani na „Rycerzy Książki”

          W dniu 11 kwietnia w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość przyjęcia do „czytelniczej braci” pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 7.
          Dekoracje w sali, która na godzinę zmieniła się w szkolną bibliotekę, wykonała p. A. Sawiniec - Szczech.

          Odświętnie ubrani bohaterowie z kl. Ia wraz z panią wychowawczynią zasiedli w pierwszym rzędzie i z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną, przygotowaną specjalnie dla nich.
          Wśród wykonawców byli uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści, którzy podzielili się z młodymi czytelnikami swoimi doświadczeniami związanymi z książką, biblioteką i czytelnictwem.

          Pierwszaki z dużym przejęciem odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki. Przy trudniejszych zadaniach wspomagali ich uczniowie z klas II i III, którzy wraz z wychowawcami zostali zaproszeni na to ważne dla najmłodszych uczniów wydarzenie.

          Po części artystycznej pani M. Garbuz – bibliotekarka odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości – pasowała każdego ucznia na „Rycerza Książki”. Był „prawdziwy” miecz, pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Na zakończenie zabrała głos Pani Dyrektor, życząc pierwszoklasistom wspaniałych przygód z baśniowymi bohaterami i prawdziwej przyjaźni z książką na każdym etapie życia.

          Album foto

          Autorką zdjęć jest Ola Metner - uczennica kl. Ib gimnazjum

          Tekst - Maria Garbuz


           Finał XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

          11 kwietnia 2013 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się finał XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła.

          Uczeń klasy IVa - Wiktor Wachowicz zdobył najwięcej punktów spośród 24 finalistów ze szkół podstawowych z terenu naszej diecezji i został zwycięzcą jubileuszowej edycji konkursu.

          Radość z sukcesu Wiktora jest tym większa, że w dwudziestoletniej historii konkursu jest to jego najmłodszy zwycięzca - mając 9 lat wykazał się ogromną wiedzą biblijną i historyczną i trudny test finałowy rozwiązał prawie bezbłędnie.

          Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. Marzeny Chmiel. 

          Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley

          Album foto

          Marzena Chmiel


          Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych

          W dniu 12.04.2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych. Uczestników przywitała piękna pogoda, która wspaniale sprzyjała rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów. Młodzi biegacze pokazali ducha sportowej walki. Co zaowocowało medalami.smiley

          W kategorii klas IV i młodsi 3 miejsce zajęła Samanta Walczuk (klasa Ia)

          W kategorii klas V i VI w rywalizacji dziewcząt 1 miejsce zajęła Justyna Duda (klasaVIa)

          W kategorii klas V i VI w rywalizacji chłopców 2 miejsce zdobył Szczepan Popko (klasa VIa)

          Tuż poza podium uklasyfikowali się Weronika Baranowska (klasa VIa) oraz Dawid Ulanowski (klasa IVa)

          Starania całego zespołu uczniów przełożyły się na Sukces w postaci 2 miejsca w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych.

          Album foto

          Piotr Biłant


          UCZESTNICZYMY W ODPUŚCIE PARAFIALNYM

          Dnia 8 kwietnia 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu uczestniczyli w odpuście parafialnym w kościele p.w. Zwiastowania NMP.
          Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił J. E. Ks. Bp Marian Rojek. 
          We wspólnej modlitwie uczestniczyła Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz poczty sztandarowe obu szkół. Przedstawiciele dzieci - Agata Sawicka i Filip Wachowicz oraz młodzieży gimnazjalnej - Pamela Szczech, Monika Kietlińska i Bartłomiej Zielonka z przejęciem powitali Pasterza Diecezji, wsłuchując się z uwagą w jego słowa.
          Uczniowie i nauczyciele włączyli się także w przygotowanie uroczystej liturgii. 

          Album foto

          tekst i zdjęcia: Marzena Chmiel, Joanna Bulak

          LICZBOWE ZMAGANIA KUBUSIA PUCHATKA

          5 kwietnia w naszej szkole odbył się II etap VIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.

          Do konkursu przystąpili najlepsi matematycy z klasy II a. Z dużym zaangażowaniem i przejęciem pomagali sympatycznemu misiowi ze Stumilowego Lasu w rozwiązywaniu łamigłówek i zadań. Trzymamy kciuki za dzielnych matematyków!

          Album foto

                      Najlepsze trójki uczniów z zamojskich szkół zapraszamy do III etapu tego konkursu, który odbędzie się w naszej szkole
          24 kwietnia 2013r. o godz. 10.00.

          tekst i zdjęcia: Anna Pintal


          SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 

          4 kwietnia uczniowie klas szóstych naszej szkoły, podobnie jak uczniowie podstawówek z całej Polski, napisali sprawdzian szóstoklasisty przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

          Dla dzieci z ostatniej klasy szkoły podstawowej był to pierwszy, poważny egzamin w życiu. Sprawdzian ten był obowiązkowy, ale jego wyniki nie wpływają na ukończenie szkoły i mają charakter informacyjny.

          Mimo to, nasi uczniowie chcieli pokazać, na co ich stać i podeszli do sprawdzianu bardzo ambitnie.
          Do rozwiązania mieli 26 zadań, które sprawdzały opanowanie takich umiejętności jak: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Za poprawnie rozwiązany test maksymalnie można było uzyskać 40 pkt.

          W zestawie znajdowały się zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte, na rozwiązanie których uczniowie mieli 60 min (uczniowie z dysfunkcjami 90).

          W tym roku dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tekstu źródłowego na temat poprawności mówienia. Fragment, którego bohaterką była Helena Modrzejewska pochodził z książki popularnonaukowej autorstwa Marii Nagajowej pt. „Sztuka dobrego pisania i mówienia”. Oprócz prozy w teście znajdował się także wiersz Józefa Ratajczaka z tomu „Pierwsze wiersze”, na podstawie którego należało rozwiązać  kilka kolejnych zadań.

          Następnie przyszedł czas, aby zmierzyć się z matematyką. Zadania dotyczyły głównie wykorzystywania wiedzy w praktyce (obliczeń kalendarzowych, zegarowych, wagi, pieniędzy, obwodu i pola prostokąta, objętości itp.) Trzeba było wykazać się również znajomością obliczania ułamka danej liczby oraz znać i zastosować w praktyce cechy podzielności liczb.

          Na sprawdzianie uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością wyrażania własnej opinii, dlaczego należy poprawnie mówić i pisać oraz redagowania dłuższej formy wypowiedzi jaką jest list do kolegi zachęcający do przeczytania książki.

          Emocje po teście szóstoklasisty powoli opadają. Teraz pozostaje nam tylko czekać do końca maja na ogłoszenie wyników. Mamy nadzieję, że nasza szkoła znowu osiągnie wysoką średnią punktów i znajdzie się w czołówce zamojskich szkół, tak jak w poprzednim roku.smiley

          Album foto

          tekst: Iwona  Zgnilec,  Małgorzata Bożek

          zdjęcia: Małgorzata Drozd


          ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

          Wielki Czwartek - 28 marca 2013r. nasi uczniowie złożyli życzenia Księżom Biskupom oraz kapłanom z Parafii Zwiastowania NMP, z którą na co dzień współpracujemy. 
          Spotkania były bardzo serdeczne. Księża Biskupi - Marian Rojek i Mariusz Leszczyński po uroczystościach w zamojskiej Katedrze z uwagą wysłuchali Magdy, Michała i Oli, życząc nam wszystkim radosnego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym oraz odwagi w wypełnianiu przykazania miłości.

          Wieczorem - w czasie uroczystości wielkoczwartkowych - Jakub i Marcelina z klasy IIIa przekazali świąteczne życzenia Ojcom Franciszkanom.

          Marzena Chmiel


          APEL WIELKANOCNY

          „Wystarczy, że będziesz o to zabiegać,
          by nad każdym twoim upadkiem nie zachodziło słońce.

          Wystarczy, że będziesz walczyć, by naprawić zło, które spowodujesz, 
          a ja znów zmartwychwstanę w twoim sercu.
          Dbaj o to, by miłość nigdy już więcej w tobie nie umarła.”

          Słowa wypowiedziane przez Jezusa, którego osobę przedstawił uczeń klasy IIIb (gimnazjum) Adrian Baranowski na długo zapadną w sercach dzieci, młodzieży i nauczycieli.

          Tych niepowtarzalnych wrażeń dostarczył spektakl pt. „Jezu, umierasz za mnie” przedstawiony 27.03.2013r. w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu.

          Kanon „Per Crucem” zaśpiewany przez chór szkolny Fortissimo, wprowadził w nastrój skupienia i zadumy. Dziewczynę rozmawiającą z Jezusem  przedstawiła uczennica klasy IIc Agnieszka Majzer. Czytała ona kolejne fragmenty Ewangelii, odkrywając analogiczne sytuacje z życia codziennego  uczniów. Młodzi aktorzy skłonili odbiorców do przemyśleń na temat: kim są i co mogą robić lepiej.

          Część artystyczną uczniowie przedstawili również w kościele parafialnym OO. Franciszkanów w Zamościu o godz.17.00.

          Spektakl przygotowały: p. Katarzyna Beda, p. Joanna Bulak, p. Marzena Chmiel. Dekorację sali wykonała p. Anna Sawiniec – Szczech.

           Album foto

          Tekst: K. Beda, J. Bulak
          Zdjęcia: J. Bulak, D. Serafin

           


          Uczniowie klasy IIIb SP 7 na wystawie szachów w Książnicy Zamojskiej

          Grupa uczniów z klasy 3b, która uczęszcza na zajęcia z kółka szachowego uczestniczyła w wystawie szachów.

          Wystawę w Książnicy Zamojskiej  zorganizował Pan Andrzej Czochra pasjonat i miłośnik szachów.

          Na wystawie pojawiły się szachy niemal z całego świata. Warto dodać, że kolekcja szachów jest własnością Państwa Czochrów.

          Warto zobaczyć galerię zdjęć: 

          Album foto

          Jerzy Bekas


          XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „DZIEJE POLSKI W LEGENDACH”

          23 marca odbył się międzyszkolny etap konkursu „Dzieje Polski w legendach”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. S. Batorego w Zamościu. W konkursie brały udział reprezentacje klas trzecich z większości zamojskich szkół, a także spoza miasta.

          Wzięli w nim udział zwycięzcy szkolnego etapu ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi:
          Jakub Romaszko z kl. 3a
          Oliwia Torzewska z kl. 3b
          Dawid Dobrowolski z kl. 3b.

          Uczniów do konkursu przygotowały wychowawczynie: p. Bożena Greszta i p. Anna Gregorowicz.

          Dzieci nie zdobyły laurów, ale uzyskały nowe doświadczenia. Dostały dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

          Tego dnia wręczono także nagrody dzieciom z klas pierwszych i drugich nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie plastycznym.

          Katarzyna Zubala z kl. 2a naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsza legenda” za rysunek do legendy "Toruńskie pierniki”.

          Album foto

          Tekst: Bożena Greszta, Anna Gregorowicz

          Zdjęcia: Anna Gregorowicz


          DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW

           

          21 marca w Zespole Szkół Nr 2 zorganizowano pokaz talentów uczniowskich - kolejną imprezę z cyklu działań podejmowanych na rzecz odkrywania talentów.

          W 2011 r. zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej uzyskało Gimnazjum Nr 1.
          Szkoła Podstawowa Nr 7 oczekuje na oficjalne przekazanie certyfikatu w najbliższym czasie.

          Uczniowie przygotowali pokazy w następujących dziedzinach: muzycznej, teatralno - recytatorskiej, wokalnej, tanecznej, plastycznej, sportowej. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy, zarówno z gimnazjum, jak i ze szkoły podstawowej.

          Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach:  klasy I-III SP,  klasy IV-VI SP oraz gimnazjum. Każda klasa mogła zaprezentować maksymalnie 3 programy.

          Występy oceniało niezależne jury, w skład którego  weszli: pani Dyrektor, nauczyciele nie będący wychowawcami oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Wszystkie popisy były wspaniale przygotowane, dlatego komisja nie miała łatwego zadania.

          Przyznano następujące nagrody:

          • Klasie III a za: przepiękny popis: wokalny (Zuzia Gałan), recytatorski (Jakub Romaszko) oraz  taneczny - polonez (Marcelina Michniewicz i Kordian Stąsiek),
          • Klasie  Va za wspaniały popis aktorski - inscenizacja lekcji j.polskiego i szkolne dowcipy (Malwina Wilczek, Iwona Moskwa, Zuzia  Łyś, Sandra Majdańska, Maksymilian Franczak, Adam Hamerski) oraz popis wokalny (Ala Kołodziejczyk, Zuzia Łyś, Ewelina Janczak),
          • Klasie I b gimnazjum - za pokaz zapasów (Adrian Hołowiński, Wojtek Pysiewicz) oraz recytację autorskiego wiersza Gabrysi Cios w wykonaniu Wiktorii Dychy.

          Zwycięskie zespoły zostały obdarowane słodkim upominkiem  i dokonały wyboru jednej z trzech nagród :

          • bezpłatne wyjście do ZOO podczas zajęć
          • bezpłatne wyjście do muzeum podczas zajęć
          • anulowanie – 10 punktów ujemnych przy wystawianiu ocen z zachowania

          Po zakończeniu pokazów wszyscy uczniowie w dobrych humorach rozeszli się do sal.smiley

          Album foto

          Joanna Muda


           Międzyszkolny konkurs  „Z ortografią za pan brat”

          W Szkole Podstawowej nr 7 p. Marta Słomianowska  i p. Iwona Zgnilec już po raz piąty zorganizowały Międzyszkolny konkurs  „Z ortografią za pan brat”.

          W międzyszkolnych zmaganiach wzięło udział 7 zamojskich szkół: SP2, SP3, SP4, SP7, SP8, SP10 i Katolicka Szkoła Podstawowa.

          W dniu 20 marca 2013 r.  o godzinie 10.00, trzydziestu sześciu uczestników konkursu wzięło do rąk pióra, aby zmagać się, w niezwykle trudnym dyktandzie, z zawiłościami naszego języka i walczyć o zaszczytne miano Arcymistrza Ortografii.

          W tym roku w tej konkurencji najlepsza okazała się Magdalena Marchewka ze Szkoły Podstawowej nr 8, której serdecznie gratulujemy.

          Po indywidualnym sprawdzeniu swoich możliwości, przyszedł czas na pracę zespołową. Uczniowie z poszczególnych szkół w 3-osobowych drużynach rozwiązywali rebusy, tworzyli ciągi wyrazowe, kolorowali, odgadywali zawody.

          Dzieci, bawiąc się w miłej atmosferze, stworzonej przez naszą uroczą prowadzącą panią Martę Słomianowską, mogły wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

          Podczas tej edycji konkursu szczęście dopisało przedstawicielom Szkoły Podstawowej nr 4, którzy zajęli II i III miejsce i otrzymali tytuł Wicemistrzów Ortografii.

          Natomiast I miejsce - puchar Mistrzów Ortografii  i nagrody książkowe wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.

          Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.smiley

          Album foto

           Iwona Zgnilec


          Konkurs „Lokomotywą w świat poezji”

          W dniu 19 marca 2013r. w Szkole Podstawowej nr 7 zorganizowany został konkurs recytatorski dla zamojskich przedszkoli.

          Było to kolejne przedsięwzięcie w naszej szkole w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Juliana Tuwima. Twórczość tego właśnie poety prezentowali uczestnicy konkursu „Lokomotywą w świat poezji”, zorganizowanego przez p. Iwonę Zgnilec i p. Marię Garbuz. Wszystkie zdjęcia wykonała uczennica kl. I Gimnazjum nr 1, Gabrysia Cios.  

          Na konkurs przybyły do nas dzieci z Przedszkola nr 1, 2, 5, 10, 12, 14, w wieku od 3 do 6 lat pod opieką swoich pań. Młodym artystom towarzyszyli także rodzice. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja była tak duża, że zaistniała konieczność zmiany sali konkursowej na salę gimnastyczną!

          Do jury zaproszono panią bibliotekarkę z Książnicy Zamojskiej, nauczyciela Gimnazjum nr 1 oraz ucznia III klasy gimnazjum – finalistę ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego. 

          Już po przesłuchaniach najmłodszych uczestników stało się jasne, że maluchy bardzo poważnie podeszły do konkursu.

          Miały piękne stroje i rekwizyty, a recytacje były na najwyższym, wyrównanym poziomie.

          Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prezentacje. Podczas obrad komisji zaproszeni goście delektowali się słodkim poczęstunkiem. Posłuchali także interpretacji „Słonia Trąbalskiego” w wykonaniu naszego finalisty - Mateusza Eflera.

          Później wszystkie  dzieci odebrały dyplomy uczestnictwa. Przyznano też trzy nagrody publiczności, nagrodę za najlepszą charakteryzację i pięć wyróżnień.

          Na koniec Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 p. A. Dubel, która z zainteresowaniem wysłuchała recytacji tylu uzdolnionych przedszkolaków wraz
          z Przewodniczącą Jury p. A. Wróbel, wręczyły trzy nagrody główne.

          Pierwsze miejsce zajęła Anastazja Szuwara z Przedszkola nr 10 za prezentację wiersza „Spóźniony słowik”.

          Laureatem drugiego miejsca został uroczy Pan Hilary – Kacper Gąska z Przedszkola nr 1.

          Nagrodę i dyplom za trzecie miejsce odebrała Zofia  Łyś z Przedszkola nr 5 – prawdziwa „Zosia Samosia”.

          Wszystkim młodym  uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy talentu i odwagi w jego zaprezentowaniu.smiley

          Album foto

          M. Garbuz


          Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          14 marca to dzień, w którym uczniowie klas trzecich w całej Polsce pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
          opracowany przez OPERON i Grupę Wydawniczą Polskapresse.

          Sprawdzian składał się z dwóch części:

          - testu z języka polskiego (45 minut),

          - testu z matematyki (45 minut).

          Między obiema częściami uczniowie mieli 15- minutową przerwę.

          Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM był organizowany już po raz szósty.

          Uczestniczyło w nim 7158 szkół z całej Polski.

          Album foto

          Tekst i zdjęcia A. Gregorowicz 


          REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

          Szkolne rekolekcje wielkopostne odbywały się w dniach 13 - 15 marca 2013r.

          W Roku Wiary razem z Ojcem Proboszczem - Andrzejem Zalewskim, naszym rekolekcjonistą, zastanawialiśmy się - jaki jest Bóg w którego wierzymy?

          Naszym zamyśleniom w czasie codziennej Eucharystii towarzyszyła wspólna modlitwa, przygotowana przez uczniów, śpiew i indywidualne spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty.
          Nasze rekolekcje zakończyliśmy wspólną drogą krzyżową,odprawioną bezpośrednio po piątkowej Mszy świętej.
          Dyrekcji, naszym wychowawcom i wszystkim nauczycielom, którzy pomogli nam w dobrym przeżyciu tych szczególnych dni - dziękujemy!
           
           
          Marzena Chmiel

           RAJD ZIMOWY „WZGÓRZAMI ROZTOCZA”

          W sobotę 9 marca 2013 r. uczniowie z klasy I, III i IV wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 39 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza” zorganizowanym przez PTTK oddział Zamość.

          Na pieszą 8 km wędrówkę wyruszyliśmy spod pomnika pod Szewnią Górną. Pan przewodnik zapoznał zebranych z historią tego miejsca
          i rozdał uczestnikom znaczki rajdowe. Dalej wędrowaliśmy lasem, samym grzbietem Siwcowej Góry.

          Po drodze zobaczyliśmy roztoczańskie uszko – drzewo o dziwnym kształcie. Podczas odpoczynku pan przewodnik opowiadał ciekawe legendy. Kiedy wyszliśmy pod Skaraszowem z lasu okazało się, że dalsza droga to prawdziwe lodowisko. Mali wędrowcy mieli zabawę, ale dla starszych było to utrudnienie.

          Szczęśliwie dotarliśmy do mety, gdzie powitał nas kierownik Rajdu. W cieplutkiej sali wiejskiej świetlicy w Wierzchowinach chwilę odpoczywaliśmy. Był gorący napój i pieczenie kiełbasek.

          Następnie odbyły się konkursy: krajoznawczy, piosenki turystycznej, usypania największej góry ze śniegu. Nasi uczniowie zdobyli nagrody we wszystkich trzech konkursach.

          Z rajdu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.smiley

          Album foto

                                                                                           Anna Taras


           DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

          W ciągu ostatnich dni nasza szkoła wielokrotnie gościnnie otwierała swoje drzwi przed przedszkolakami oraz ich rodzicami, którzy licznie odwiedzali nas podczas Dni Otwartych, które odbyły się 27 i 28 lutego oraz 7 marca bieżącego roku.

                 Na przedszkolaków czekały liczne atrakcje:

          • matematyczne zabawy przy tablicy interaktywnej,

          • eksperymentalne zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej zintegrowane z nauką języka angielskiego,

          • zajęcia ze słuchawkami w laboratorium językowym,

          • zręcznościowy tor przeszkód na sali gimnastycznej,

          • drobne upominki w postaci cukierków, balonów oraz kolorowych pisanek  

          Rodzice mogli dokładnie obejrzeć materialne zaplecze szkoły, klasy i ich wyposażenie, świetlicę, szatnie oraz porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz pedagogiem szkolnym.

          Podczas odwiedzin panowała bardzo serdeczna atmosfera, nasi milusińscy wykazali się dużą aktywnością i chęcią do nauki, za co zostali odznaczeni certyfikatami uczestnictwa w organizowanych przez nas zajęciach.

          Zarówno dzieci jak i rodzice z uśmiechem na ustach opuszczali nasze progi obiecując, że spotkamy się we wrześniu.

          Album foto

          tekst: Marta Słomianowska

          zdjęcia: Małgorzata Drozd


          DZIEŃ KOBIET W KL. IV - VI

          O tym, że 8 marca przypada Święto wszystkich Kobiet i Kobietek nie zapomnieli panowie z Zespołu Szkół Nr 2 i uczcili je nie tylko symbolicznym kwiatem.

          Nie zabrakło słodyczy i wielu sympatycznych życzeń, skierowanych do Pani Dyrektor, nauczycielek, pracownic administracji i obsługi oraz koleżanek z klasy. 

          Imprezę uświetnił samorząd uczniowski, który wspólnie z samorządami szkoły podstawowej, przygotował część artystyczną pt. „Kilka słów o kobietach...” oraz „Pokaz damskiej kolekcji ubrań wiosna-lato 2013” w wykonaniu chłopców z gimnazjum i klas 4-6 SP. 

          W roli modeli wspaniale wypadli: Igor Wasiluk, Konrad Stopa, Adrian Hołowiński, Szczepan Popko, Jakub Herda, Bernard Kostrubiec, Krystian Luterek oraz Michał Krawiec prezentując stroje: „Na luzie”, „Skate”, „Modnisia”, „Cool”.

          Kolekcję sukni balowych przedstawiły: Ola Kosiarska, Wiola Kalinowska i Kinga Bajek. Pokaz mody wywołał niesamowite emocje, zaś gromkie brawa publiczności były wyrazem podziękowania za mile spędzone chwile.

          Imprezę zakończyły serdeczne życzenia od samorządu uczniowskiego oraz symboliczny tulipan dla wszystkich Pań.smiley

           

          Album foto

          tekst: Joanna Muda

          zdjęcia: Małgorzata Drozd


          DZIEŃ KOBIET W KL. I - III


          Z okazji Dnia Kobiet Mały Samorząd Uczniowski zorganizował wybory  „Dziewczynki na medal”.

          Każda klasa wspólnie z wychowawcą do 6 marca dokonała głosowania na dziewczynki, które: zawsze zachowują się kulturalnie, są dobrymi koleżankami, do wszystkich odnoszą się z szacunkiem. 8 marca zostały ogłoszone wyniki.

          Oto wyniki wyborów dziewczynki na medal w poszczególnych klasach.

          klasa I a

          Oliwia Mnich, Julia Wiater, Anna Łubkowska, Amelia Drzewicka, Wiktoria Wojczuk, Julia Pawlasiuk, Weronika Kuczyńska, Karolina Wójcik, Martyna Wnuk, Daria Kłapouchy, Amanda Świst

           

          klasa II a

          Katarzyna Zubala, Agnieszka Tokarska, Patrycja Rasiak, Julia Konopka, Julia Ulanowska

           

          klasa III a

          Agata Sawicka, Dominika Brzyska, Marcelina Michniewicz, Karolina Gromek

           

          klasa III b

          Karolina Ulicka, Julia Frykowska, Oliwia Torzewska, Lena Nowosadzka

          Wszystkim dziewczynkom gratulujemy!smiley

          Album foto

          tekst i zdjęcia: Anna Pintal


          Planetarium Astropark

          8 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niepowtarzalnej, wirtualnej podróży do odległego Wszechświata.

          Podczas seansu w planetarium Astropark uczniowie pogłębili swoją wiedzę astronomiczno-przyrodniczą, podziwiali z bliska kosmos i poznali prawa którymi się rządzi.

          Wrażenia były kosmicznesmiley

          Album foto

           

          Małgorzata Drozd


          LEKCJA MUZEALNA

          środę 6 marca uczniowie klas VIa i VIb pod opieką  nauczycieli p. Małgorzaty Drozd oraz p. Marty Słomianowskiej, uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Muzeum Zamojskie w Zamościu.

          Temat lekcji związany był ze "150 Rocznicą Powstania Styczniowego".

          Podczas wizyty w Muzeum Zamojskim uczniowie mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę historyczną na temat powstania styczniowego.

          Dodatkowo zajęcia wzbogacono możliwością obcowania z bronią i przedmiotami z epoki.

          Album foto

          Małgorzata Drozd


          OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

          We wtorek 5 marca, odbył się w naszej szkole 

          OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY.

          godz. 8.00 na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie najstarszych klas zasiedli  w ławkach, aby zmierzyć się z opracowanymi przez firmę WSiP zadaniami.

          Próba ta pozwoli ostatecznie sprawdzić przygotowanie naszych uczniów do sprawdzianu w kwietniu.

          Emocje były duże – prawie jak na teście końcowym, przyczyniły się do tego galowe stroje i powaga w zachowaniu naszych uczniów.

          Album foto

           

          Iwona Zgnilec


          XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Dzieje Polski w legendach"

          5 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Dzieje Polski w legendach" ogłoszony przez Szkołę Podstawową Nr 4 im. S. Batorego w Zamościu.

          Do konkursu przystąpiło 7 uczniów: 2 z klasy IIIa i 5 z klasy IIIb, których przygotowały panie wychowawczynie Bożena Greszta i Anna Gregorowicz.

          Oliwia Torzewska (kl. IIIb), Jakub Romaszko (kl. IIIa) i Dawid Dobrowolski (kl. IIIb) wygrali
          i tym samym zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

          Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnego etapu.smiley

          Album foto

          tekst: Bożena Piwko

          zdjęcia: Anna Gregorowicz


          SUKCES WIKTORA...

          5 marca 2013 roku odbył się kolejny etap XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła.

          Do zmagań konkursowych przystąpiło 88 uczniów szkół podstawowych z terenu całej diecezji, wśród których znalazł się również dziewięcioletni Wiktor Wachowicz z klasy IVa przygotowywany przez p. Marzenę Chmiel. Wiktor – chociaż był najmłodszym uczestnikiem eliminacji powiatowych – uzyskał bardzo dobry wynik i znalazł się w gronie 24 finalistów konkursu.

          Zmagania finałowe odbędą się 11 kwietnia 2013 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu. 

           Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!smiley

          Marzena Chmiel


          CAVALIADA 2013

          1 marca uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 wzięli udział w Targach Poznańskich, które zorganizowały w Lublinie wystawę i pokazy jeździeckie pod nazwą  - CAVALIADA.

          Szkołę Podstawową reprezentowali przedstawiciele klasy czwartej i piątej.

          Dzieci miały okazję zobaczyć zawody jeździeckie z udziałem światowej czołówki w tej dyscyplinie.

          Oprócz zawodów uczniowie w części wystawowej Targów korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

          Były to: przejażdżki końmi, spotkanie ze „światem Indian”, poznawanie tajników chemii oraz wiele innych zabaw.

          Opiekunami uczniów podczas pokazów byli :Małgorzata Józefowicz i Jerzy Bekas. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zapraszamy do obejrzenia fotografii.

          Album foto

          Jerzy Bekas


          INAUGURACJA OBCHODÓW ROKU JULIANA TUWIMA

          Niecodzienne zajęcia techniczne w klasie IVa!

          Zadzwonił dzwonek. Zaintrygowani czwartoklasiści zasiedli przy połączonych stolikach na środku sali lekcyjnej, wyjęli kartony i kredki, oczekując na zapowiedzianą wcześniej niespodziankę. Pani A. Sawiniec-Szczech  zapoznała uczniów z zadaniami, jakie czekały je podczas zajęć. Każde dziecko miało narysować ilustrację do znanego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, a więc dzieciaki czekał klasowy konkurs plastyczny!

          Na lekcję przybyła też pani Maria Garbuz – bibliotekarka szkolna, przynosząc ze sobą popularne wydanie wierszy Tuwima oraz… słodkie nagrody dla zwycięzców. Okazało się, że będą dwa konkursy!

          Aby dzieciom lepiej się rysowało, miały posłuchać czytanej głośno „Lokomotywy”. Najpierw przeczytała ją pani bibliotekarka, a potem uczniowie słuchali siebie wzajemnie. Każdy wziął udział w konkursie pięknego czytania. Ileż tam było ciekawych interpretacji!  Dzieci same wybierały te najlepsze, oddając swój głos na kolegę lub koleżankę.

           

          Na szczęście słodkich nagród starczyło dla wszystkich. W ciągu godziny lekcyjnej powstały też piękne prace plastyczne, które ozdobią salę podczas konkursu recytatorskiego poezji Tuwima19 marca 2013 roku.

           W ten sposób w dniu 26 lutego czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 7 włączyli się w ogólnopolskie obchody Roku Juliana Tuwima.

          Album foto

           

          tekst: Maria Garbuz

          zdjęcia: Anna Sawiniec-Szczech 


          WARSZTATY PODRÓŻNIKA

          26 lutego Szkołę Podstawową Nr 7 odwiedził niezwykle interesujący gość. Z inicjatywy Stowarzyszenia „Projekt-Europa” i Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 2  w sali gimnastycznej odbyły się Warsztaty Podróżnika dla uczniów klas III-VI. Poprowadził je artysta, podróżnik, przewodnik Roztoczańskiego Parku Narodowego i pilot wycieczek – pan Jan Wardach.

          Barwnie i ciekawie opowiadał o swoich podróżach, przygodach, spotkaniach z niezwykłymi ludźmi, ilustrując wspomnienia pięknymi zdjęciami. Udzielał też wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania zainteresowanych tematyką podróżniczą uczniów.  

          Kto wie, może właśnie podczas tego spotkania, któryś z młodych uczestników dostrzegł szansę na realizację swoich marzeń?...

          Album foto

          tekst: Maria Garbuz

          zdjęcia: Anna Sawiniec-Szczech 


          Na feriach w szkole nie było nudno...

          Podczas ferii każdego dnia odbywały się zajęcia w świetlicy w czasie których świetnie się bawiliśmy, uczyliśmy czegoś nowego, rozwijaliśmy zainteresowania.

          Szkoda tylko, że czas ferii był tak krótki...smiley

          Album foto

          Marzena Chmiel


          Laureat kuratoryjnego konkursu matematycznego 

          Paweł Lewkowicz – uczeń klasy VI a, przygotowywany przez nauczyciela Małgorzatę Wilkołazką - został laureatem kuratoryjnego konkursu matematycznego dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej.

          Paweł był jednym z 71 uczniów całego województwa lubelskiego, w tym 7 z powiatu zamojskiego, którzy 1 lutego 2013 roku przystąpili do najważniejszego i najtrudniejszego etapu konkursu – finału. 

          Wyprzedzając swoją wiedzą i umiejętnościami 51 konkurentów, znalazł się w gronie 34 najlepszych matematyków w województwie oraz jednym z 3 najlepszych w powiecie.   

          Jako laureat tak ważnego  konkursu został zwolniony z obowiązku uczestniczenia w sprawdzianie szóstoklasisty, otrzymując automatycznie maksymalną ilość punktów.

          Serdecznie gratulujemy Pawłowi i jego Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.smiley

          Album foto

          Małgorzata Wilkołazka

          Tradycji stało się zadość…


          6 lutego 2013 roku przypadał Tłusty Czwartek. Dzięki Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Radzie Rodziców Zespołu Szkół Nr 2 na każdego ucznia czekała  w tym dniu niespodzianka w postaci świeżych, pysznych pączków. 

          Za poczęstunek odpowiedzialni byli p. M. Józefowicz i p. P. Biłant.

          Wszyscy delektowali się słodkościami odczuwając już przedsmak nadchodzących ferii…

          Album foto

          Maria Garbuz 


          WALENTYNKI 2013

          Kotek - pieskowi

          Myszka - kotkowi

          A słoń - myszce,

          Każdy, każdemu życzenia wyśle.

          Święty Walenty dzisiaj czaruje

          Moc niespodzianek wszystkim szykuje.

          I ja dla Ciebie ślę pozdrowienia,

          W dniu Walentynek marzeń spełnienia!

          14 luty to wyjątkowy dzień dla wielu ludzi.

          Nasz Samorząd Uczniowski pamiętając o dniu zakochanych zorganizował w dniach 7 i 8 lutego - POCZTĘ WALENTYNKOWĄ.

          Za jej pośrednictwem uczniowie mogli przesyłać sobie nawzajem kartki z życzeniami.

          Cała zabawa polegała na tym, że wypełnioną i zaadresowaną kartkę walentynkową uczniowie wrzucali do specjalnie przygotowanego pojemnika, który pełnił funkcję pocztowej skrzynki.

          Wyznaczone osoby, które pełniły funkcję listonoszy walentynkowej poczty, zbierali korespondencję i w dniu 8 lutego roznosili ją adresatom.

          Na wypisanej WALENTYNCE oczywiście nie trzeba było się podpisywać, mogła być wysłana anonimowo.

          Album foto

          Małgorzata Drozd


          ZABAWA KARNAWAŁOWA

          Po owocnej pracy w I semestrze uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 zasłużyli na odpoczynek
          i dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w środę 6 lutego 2013r.

          Po południu dzieci z klas młodszych w barwnych, ciekawych strojach przystąpiły do konkursu, zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski, na najciekawsze karnawałowe przebranie. Z każdej klasy zostały nagrodzone po 3 osoby, które otrzymały zasłużone nagrody, nie zabrakło też nagród pocieszenia.

          Po konkursie wszystkie dzieci tańczyły na sali gimnastycznej. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

          Dla zmęczonych czekał w klasach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          Tego samego dnia, wesoło bawili się również uczniowie klas IV –VI.

          W rytm muzyki dyskotekowej zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Dla nich także rodzice przygotowali pyszny poczęstunek.

                      Tegoroczna zabawa należała do bardzo udanych. Wszyscy byli może trochę zmęczeni tańcami, ale bardzo zadowoleni.

          Album foto

          tekst: Anna Pintal


          Dzień Babci i Dziadka w kl. III B

          5 lutego 2013 r. o godzinie 16.00 uczniowie klasy III b zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

          Licznie przybyli goście mieli możliwość obejrzenia tematycznej inscenizacji, przeplatanej refleksyjnymi piosenkami
          w wykonaniu swoich wnucząt.

          Dzieci złożyły także Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

          To niecodzienne spotkanie umiliła degustacja przepysznych ciast, przygotowanych przez zawsze pomocne mamy.

          Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

           Wszystkim Babciom i Dziadkom gorąco dziękujemy za przybycie i życzymy długich lat życia!

          Album foto

          Bożena Greszta

           


          DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL. IA

          24 stycznia w klasie I a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

          Dzieci zaprezentowały  taniec oraz okolicznościowe wiersze i piosenki.

          Złożyły Babciom i Dziadkom życzenia, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

          Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie z zachwytem podziwiali występy swoich wnucząt oraz prace plastyczne, które przedstawiały ich portrety.

          Spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          Album foto

           Anna Taras


          Dzień Babci i Dziadzia w kl. III a

          Kiedy goście zajęli już miejsca, wtedy dostojnym polonezem rozpoczęła się uroczystość.  

          Dla swoich kochanych Babć i Dziadziów dzieci z klasy III a przygotowały, poza tańcem, wesołe wierszyki oraz żywiołowo wykonane piosenki.


          Po występie wręczyły swoim bliskim laurki z życzeniami.

          Dużo czasu wolnego,
          samych przyjemności,
          jak najmniej kłopotów
          i wiele radości!

          Moc uścisków,
          sto buziaków.
          Ode mnie
          i wszystkich „trzeciaków”!

          A później, w miłej atmosferze, odbyło się słodkie przyjęcie.

          Album foto

          Dekoracje: p. M. Słomianowska i p. A. Gregorowicz
          Tekst i zdjęcia: p. A. Gregorowicz


          NOWOROCZNE ŻYCZENIA W PRZEDSZKOLACH

          W okresie poświątecznym dzieci z klas trzecich pod opieką pań: B. Greszty, A. Gregorowicz, A. Pintal i A. Taras odwiedziły przedszkola nr 1, 5, 7, 12.

          Uczniowie zaprezentowali inscenizację noworoczną według scenariusza p. M. Chmiel i złożyli przedszkolakom i ich wychowawczyniom najlepsze życzenia na 2013 rok.

          A ważne marzenia, co się w sercach skryły
          Dzięki dobrym ludziom by się wypełniły.
          By szczęścia i zdrowia Wam nie brakowało,
          A wszystkie dni mijały słonecznie,
          Tego życzymy wszystkim serdecznie!

          Album foto

          Tekst i zdjęcia:

          A. Pintal, A. Taras, B. Greszta A. Gregorowicz


          TURNIEJ NOWOROCZNY

           

          W dniach 21- 25 stycznia w naszej szkole odbył sie Noworoczny Wewnątrzszkolny Turniej Gier i Zabaw Sportowych. Organizatorami imprezy byli nauczyciele z katedry Wychowania Fizycznego Szkoły Podstawowej.

          W rywalizacji wzięły udział klasy 4-6 szkoły podstawowej.

          Uczniowie mogli sprawdzić poziom swojej sprawności podczas rozmaitytch prób zadaniowych w wyścigach drużyn z elementami zwinnościowymi, szybkościowymi, wymagającymi dobrej koordynacji wzrokowo- ruchowej.

          Oprócz gier i zabaw drużynowych dużym zainteresowaniem cieszyły się sportowe gry zespołowe a w szczególności piłka siatkowa

          w klasach czwartych i piątych oraz piłka nożna w klasach szóstych.

          Zmagania przeminęły w milej atmosferze.

          Album foto

          Piotr Biłant


          DZIEŃ BABCI I DZIADKAW KLASIE II A

           

          23 stycznia 2013r. o godz. 15.00 uczniowie klasy II a obchodzili Dzień Babci i Dziadka.

          Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały z tej okazji wiersze i piosenki. Przygotowały również życzenia z laurkami

           i własnoręcznie wykonane z masy solnej zawieszki dla babć.

          Rodzinną atmosferę zapewniły przepyszne ciasta upieczone przez zawsze pomocne mamy.

                   Na tę uroczystość bardzo licznie przybyły Babcie i Dziadkowie, za co serdecznie im dziękujemy!

          Album foto

          Anna Pintal


          WYJAZD NA NARTY

          22.01.2013r. uczniowie klasy 5a i 6a Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zamościu uczestniczyli w zajęciach z narciarstwa na stoku w Jacni. 

          W programie udział wzięło 16 uczniów z obu klas w ramach akcji „Bezpieczny stok”.

          Uczniowie mieli okazję zapoznać się zasadami bezpieczeństwa na stoku oraz  techniką jazdy na nartach. Dla niektórych był to pierwszy wyjazd na  narty. Opiekę i instruktarz zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego: Radosław Witkowski i Jerzy Bekas. Oto jak przebiegały zajęcia przedstawia galeria zdjęć: 

          Album foto

          Jerzy Bekas


          II etap Konkursu Matematycznego "Dzięcioł"

          17 stycznia 2013 roku odbył się w naszej szkole II etap Konkursu Matematycznego "Dzięcioł" dla uczniów klas III. 

          W konkursie wzięło udział 20 uczniów, w tym: 9 uczniów z klasy IIIa i 11 uczniów z klasy IIIb.

          Do III etapu zakwalifikowało się 4 uczniów:

          Bartosz Bratkowski (IIIb), Karol Jaskułecki (IIIb), Agata Sawicka (IIIa), Karolina Ulicka (IIIb).

          Uczniów do konkursu przygotowały panie wychowawczynie: p. Anna Gregorowicz i p. Bożena Greszta.
           
          Zadania do konkursu przygotowali nauczyciele ze Szkoly Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu.
           
          Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.
           
           
           
          tekst: Bożena Piwko
          zdjęcia: Anna Gregorowicz

          JASEŁKA W KOŚCIELE O.O. FRANCISZKANÓW

          13 stycznia 2013r. w kościele o.o. Franciszkanów wystawione zostały jasełka dla społeczności lokalnej wyżej wymienionej parafii.
          W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas III oraz IV – VI ze Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz młodzież z Gimnazjum Nr 1.

          Występ przygotowały: p. Iwona Zgnilec, p. Edyta Wilczyńska - Krawiec, p. Marzena Chmiel, p. Bożena Greszta i p. Anna Gregorowicz.

          „Leć, kolędo, w świat, niech cię niesie wiatr.
          Leć, kolędo, do ludzi, by w nich radość obudzić,
          bo narodził się Jezus nasz.”

          Album foto

          tekst: p. Bożena Greszta, p. Anna Gregorowicz
          zdjęcia: p. Anna Gregorowicz

           


          KONKURS "ŚWIETLICOWE KOLĘDOWANIE"

          10 stycznia 2013 r. uczennice z naszej świetlicy w składzie:

          1. Brykner Emilia

          2. Gałan Zuzanna

          3. Gromek Katarzyna

          4. Gromek Karolina

          5. Michniewicz Marcelina

          6. Farion Katarzyna

          wzięły udział w konkursie kolęd i pastorałek pt. „Świetlicowe kolędowanie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Zamościu.

          Dziewczyny zaśpiewały dwie kolędy pt. „Jam jest dudka” i „Kolędnicy- wędrownicy”, które wybrała i przygotowała do nich oprawę muzyczną p Marzena Chmiel, natomiast do występu uczennice przygotowała p. Beata Stasiuk.

          Według jury konkursu kolędujące zespoły zaprezentowały wysoki poziom artystyczny swoich występów i wszystkim należały się czołowe miejsca, toteż wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Naszym dziewczynom- kolędniczkom serdecznie gratulujemy!

          Album foto

          Beata Stasiuk 


          21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole!

          10 stycznia Samorządy Uczniowskie Zespołu Szkół Nr 2 zorganizowały Kiermasz Ciast Naszych Mam.
          Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony został na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
          Serdecznie dziękujemy Rodzicom za "słodkie" wsparcie!

          Album foto

          Małgorzata Drozd


          AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

           

          "Nie możemy robić rzeczy wielkich,

          ale możemy robić rzeczy małe z wielką miłością".

          Matka Teresa z Kalkuty

           

          Te słowa stały się inspiracją dla uczniów, którzy - wzruszeni historią dziesięcioletniej Wiktorii i jej wytrwałą walką z nieuleczalną chorobą - włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek.

          Akcję prowadzimy w naszej szkole od września. Najwięcej zużytych nakrętek przyniosły dzieci z klas I-III, które włączyły w to wspólne działanie swoich rodziców. Wiemy, że nasza pomoc dla Wiktorii jest wciąż potrzebna. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów codziennej rehabilitacji dziewczynki. Zebrane nakrętki można przekazywać do p. Marzeny Chmiel, która jest koordynatorką akcji w SP7. 


          DZIELMY SIĘ WIARĄ I ... CHLEBEM

          6 stycznia 2013 roku dzieci z Koła Misyjnego przeżywały kolejny raz swoje święto – Misyjny Dzień Dzieci.

          Przebrane w kolorowe stroje kolędników misyjnych po porannej Mszy świętej w kościele Ojców Franciszkanów zostały uroczyście posłane przez Ojca Arkadiusza Płatka na ulice osiedla Promyk z kolędą i dobrym słowem...

          Grupa małych misjonarzy wspólnie z opiekunką Koła p. Marzeną Chmiel z ogromnym zaangażowaniem przez kilka godzin wędrowała od domu do domu, by zebrać ofiary, które w tym roku mają pomóc ich małym rówieśnikom z Wietnamu.

          Wytrwali pomocnicy misjonarzy: Paweł Lewkowicz, Karolina Malec, Julia Namroży, Justyna Duda i Magdalena Łubkowska z klasy VIa oraz ich młodsi koledzy: Ada Kostrubiec, Michał Krawiec, Oliwier Maziarka, Kajetan Rychel, Zuzanna Roczkowska, Natalia Miedziak i Karalina Wiater z klasy IVa zostali ciepło przyjęci przez wiele rodzin, które życzliwie przyjęły nas w swoich domach i chętnie wsparły naszą akcję.

          Wzorem lat ubiegłych zebrane ofiary – 420 zł przekazaliśmy na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Warszawie.

          Album foto

          Marzena Chmiel


          KONCERT KOLĘD W BROWARZE ZAMOŚĆ

           

          Kiedy pogasły światła w szkołach, a ludzie przygotowywali swe domy do Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w mroźne, sobotnie popołudnie uświetnili swym śpiewem Wigilię dla Mieszkańców Osiedla „Promyk” w Zamościu, która została zorganizowana w Browarze Zamość.

          Wśród zgromadzonych gości byli Radni Miasta Zamość, proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów, Pani Dyrektor i nauczyciele naszej szkoły.

           W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich jasełka przygotowane przez maluszki z pobliskiego przedszkola, a potem kolędowaliśmy…… 

          Wielu osobom łza w oku błyszczała, kiedy śpiewaliśmy „Dzisiaj w Betlejem”, „Nie było miejsca” czy „Raduj się świecie”….  Po uroczym koncercie przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a potem zasiedliśmy do wigilijnego stołu przygotowanego przez  gospodarzy lokalu.

          Maria Garbuz, Katarzyna Beda 


          OBCHODY DNIA PATRONA ORAZ JASEŁKA

          Tradycją naszej szkoły są coroczne obchody Dnia Patrona, które zbiegają się z uroczystością szkolnej Wigilii oraz Jasełkami. W tym roku świętowaliśmy 21 grudnia.

          W każdej klasie odbyły się spotkania opłatkowe, które przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami. Po wspólnym kolędowaniu i życzeniach młodzież udała się do sali gimnastycznej, gdzie w świątecznym nastroju zaprezentowana została część artystyczna związana z Adamem Mickiewiczem – patronem gimnazjum oraz tradycyjne Jasełka.

          Uroczystość przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 – zarówno przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 7, jak i Gimnazjum Nr 1, pod kierunkiem nauczycieli: p. Edyty Wilczyńskiej-Krawiec i p. Iwony Zgnilec. Chórem aniołków z klas III opiekowały się panie: Bożena Greszta i Anna Gregorowicz oraz p. Marzena Chmiel, chórem gimnazjum - p. Katarzyna Beda.  Scenografię przygotowała p. Marta Słomianowska.

          Na akademii gościliśmy pana Jerzego Michalskiego z Wydziału Edukacji i Sportu, pana Leszka Łuczkę - przewodniczącego Zarządu Osiedla Promyk i radnego Rady Miasta Zamość oraz ojca Grzegorza Wiejaka z parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

          Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Alicja Dubel złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia oraz wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za sukcesy w różnego rodzaju konkursach.  Młodzież oraz zgromadzeni goście opuścili szkołę w nastroju radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

          Jasełka dla rodziców

          W dniu 20 grudnia 2012 r. odbyły się zebrania z rodzicami wszystkich klas Zespołu Szkół Nr 2 oraz Dzień Otwartej Szkoły, podczas którego nasi uczniowie zaprezentowali zebranym rodzicom uroczystą akademię z okazji Święta Patrona oraz tradycyjne Jasełka. Rodzice mogli podziwiać efekt pracy wielu osób – w uroczystość zaangażowani byli uczniowie klas III, klasy IV, V i VI szkoły podstawowej oraz młodzież z klas I i II gimnazjum. To wspólne przedsięwzięcie wywołało wzruszenie u niejednego rodzica a wszystkich wprowadziło w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

          Album foto

          tekst: Edyta Wilczyńska-Krawiec, zdjęcia: Małgorzata Drozd

          "POCZULIŚMY DOTYK ANIOŁA" 

          19 grudnia 2012r.  zaprosiliśmy do świetlicy szkolnej mamę Weroniki  z kl. Ia panią  Izabellę Ślusarczyńskąkonserwatora zabytków, artystę plastyka. Pani przyniosła ze sobą aniołki – duże i małe, drewniane i inne. Wszystkie kolorowe i piękne. Wprowadziły w zachwyt dzieci i rodziców.

          Podczas spotkania uczniowie mogli ulepić z masy solnej własnego aniołka pod czujnym okiem i z pomocą naszego gościa. Otrzymali  też w prezencie aniołki z drewna,  które malowali wg własnego pomysłu.

          Spotkanie było bardzo atrakcyjne dla dzieci, każdy mógł popróbować swoich sił, wykazać się sprawnością  manualną i wyobraźnią.  Wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój.

               

          Wizyta mamy Weroniki jest kontynuacją cyklu spotkań z rodzicami wykonującymi ciekawe zawody, które organizuje świetlica szkolna.

          Gościliśmy już: kosmetyczkę, instruktorkę jazdy, fryzjerkę, żołnierza-ułana, instruktora karate, pracownika banku, przewodnika i pilota wycieczek, pracownika sądu, kustosza zamojskiego muzeum.

                   Spotkania tego typu przybliżają uczniom ciekawe zawody i pozwalają poznać interesujących ludzi.     

          Album foto                           

                                                                                                     tekst:Beata Stasiuk   foto: Małgorzata Drozd


          SPOTKANIE OPŁATKOWE

          "Niech przesłanie pokoju i miłości,

          które wyśpiewały w stajni chóry aniołów,
          stanie się "kluczem" do każdego ludzkiego serca,
          powierzonego pasterskiej trosce Księdza Biskupa..."

           

          Takie życzenia przekazali Pasterzom naszej diecezji uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 na spotkaniu opłatkowym w Domu Diecezjalnym 17 grudnia 2012r. Księża Biskupi - Marian Rojek i Biskup Pomocniczy Mariusz Leszczyński z uwagą wysłuchali życzeń Agaty, Mateusza, Oli i Wiktora, a następnie podzielili się z nami opłatkiem oraz przekazali naszej społeczności szkolnej słowa wdzięczności za pamięć i świąteczne upominki.
           
           
          Składając nam wszystkim świąteczne życzenia Księża Biskupi prosili, by w przeżywanym Roku Wiary nikomu z nas nie zabrakło radości, miłości i ufnej wiary, zdolnej do pokonania każdej trudności.
          Marzena Chmiel
           

          MAGICZNY KONCERT


          Dzień 6 grudnia jest dniem magicznym nie tylko dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W owym dniu dzieckiem czuje się każdy z nas i podświadomie oczekuje na jakąś miłą niespodziankę od Świętego Mikołaja.

                      Tym potrzebom wyszła naprzeciw społeczność Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu, wystawiając dwukrotnie koncert korczakowski pt.: „Wszędzie jedno słońce świeci”. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody Roku Janusz Korczaka. Imprezę zorganizowano pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie.        

          W przedsięwzięciu udział wzięło 75 osób (uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele, a także rodzice). Była to pierwsza impreza przygotowana dla środowiska lokalnego po integracji w zespół dwóch oddzielnych jednostek: Gimnazjum Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 7.

                      Mając możliwość wyboru artystów z tak dużego przedziału wiekowego, organizatorzy koncertu mogli pozwolić sobie na bogaty i urozmaicony program. Maluchy wzruszająco zarecytowały, dostosowane do ich poziomu, wiersze poświęcone pamięci Korczaka. Aby pokazać, że dzieci zawsze pozostają dziećmi, w każdej sytuacji, nawet najbardziej ekstremalnej, najmłodsi artyści wystąpili w starej, wszystkim znanej zabawie, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wybitnie uzdolnione aktorsko dziesięciolatki wystąpiły w inscenizacji fragmentu najbardziej znanej książki J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

                      Aby podkreślić tragizm okresu okupacji i biografii bohatera koncertu gimnazjaliści bardzo sugestywnie zaprezentowali na scenie tamte wydarzenia, wykorzystując utwory poetyckie i muzyczne. Podczas koncertu wykonano tak znane utwory jak: ”Dziwny jest ten świat”, „Jaskółka”, „Zdumienie”, „Do kołyski”, fragmenty „Skrzypka na dachu”, „Był sobie król” i wiele innych.

                      Przy konstruowaniu programu koncertu mieli szanse pokazać swoje zdolności, zarówno recytatorzy, jak i aktorzy, wokaliści, instrumentaliści. Wierszom i piosenkom towarzyszył akompaniament fortepianu, skrzypiec, akordeonu, gitary i fletu, albowiem uczniów wspomagali również nauczyciele( fortepian, flet i gitara). Dużym wsparciem służyli rodzice uczniów przygotowując rewelacyjne stroje dla aktorów z „epoki Króla Maciusia”, grając rolę kronikarza na scenie, przytaczając dramatyczny fragment wspomnień Korczaka, recytując, zbyt trudny może dla ucznia na poziomie gimnazjum, wiersz.

                      Dwukrotnie 384-osobowa widownia wypełniła się po brzegi. Pierwszy koncert odbył się o godzinie 12.00. Przybyli na niego zaproszeni goście reprezentujący władze miejskie i oświatowe, przedstawiciele kuratorium oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie zamojskich szkół i placówek. Bardziej magiczny w swojej atmosferze był jednak koncert o godzinie 16.00. adresowany do całej społeczności Zespołu Szkół Nr 2. Z okazji mikołajek uczniowie sprawili swoim występem wzruszającą niespodziankę rodzicom, dziadkom, krewnymi przyjaciołom. Szczególnego znaczenia dodawała obecność na sali tak szacownych gości, jak Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek, proboszcz parafii OO. Franciszkanów o. Andrzej Zalewski oraz gospodarz obiektu, który użyczył gościnności organizatorom ppłk Tadeusz Nastarowicz. Wspaniały mikołajkowy prezent wykonawcy zrobili również swoim nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie i organizację koncertu.

                      Nad scenariuszem i przygotowaniem uczniów czuwały: p. J. Muda, p. M. Garbuz. Oprawą muzyczną zajmowała się p. K. Beda, prezentację multimedialną opracowała p. M. Bożek. Za scenografię odpowiedzialna była p. A. Sawiniec-Szczech, która wraz z p. M. Słomianowską zorganizowała towarzyszący koncertowi konkurs plastyczny. Najmłodszym artystom, wymagającym przecież najwięcej troski, opieką służyła p. B. Stasiuk. Całość przygotowań koordynowała Pani Dyrektor Alicja Dubel.

                      Nagrodą za dwumiesięczny wkład pracy dla wykonawców i opiekunów były łzy wzruszenia na widowni, gorące brawa, podziękowania i gratulacje wpisane do kroniki szkolnej.

          Album foto

          zdjęcia: firma Spektrum i p. Rafał Franczak


          MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

          KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT

          06.12.2012

          Rok 2012 ogłoszono Rokiem Janusza Korczaka, z tego też powodu Zespół Szkół Nr 2 zorganizował Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” adresowany do uczniów klas 4-6 zamojskich szkół podstawowych oraz do zamojskich gimnazjalistów.

          Celem organizacji tego konkursu była popularyzacja wśród współczesnych dzieci i młodzieży sylwetki Janusza Korczaka, propagowanie jego myśli pedagogicznych i wychowawczych oraz kształtowanie postaw twórczych.

          Nadesłane prace oceniła niezależna Komisja, w skład której weszli:

          ·         Hanna Maziarczyk – historyk sztuki, Dyrektor Liceum Plastycznego im. Bernarda Moranda w Zamościu

          ·         Barbara Szeptuch – artysta malarz

          ·         Marek Sołowiej – artysta malarz

          Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło 6 grudnia bieżącego roku podczas uroczystego Koncertu pt. : „Wszędzie jedno słońce świeci”, który  poprowadziła nasza szkoła dla  przedstawicieli zamojskich władz i różnych instytucji kulturalnych, dyrektorów zamojskich szkół oraz delegacji uczniowskich. Tam też została zorganizowana pokonkursowa wystawa, gdzie wszyscy zaproszeni goście mogli podziwiać nadesłane prace.

          Szacowna Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

          I KATEGORIA – wiek 10-12 lat, szkoła podstawowa

          Nagroda Główna – Paulina Cholewińska – Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu

          Wyróżnienie -  Wiktor Wachowicz – Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu

          - Natalia Smoląg – Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu

          - Agata Beda – Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu  

          II KATEGORIA – wiek 13-15 lat, gimnazjum

          Nagroda Główna – Natalia Hałasa – Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu

          Wyróżnienie  - Joanna Szwaczkiewicz – Zespół Szkół Nr 6 w Zamościu

          Agata Popik – Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu

          - Małgorzata Załuska – Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu

          Prace uczniów z Siódemki zostały przygotowane pod opieką Pani Marty Słomianowskiej, prace nagrodzonych uczniów z Gimnazjum Nr 1 pod opieką Pani Anny Sawiniec-Szczech.

          Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley

          Album foto

          ( tekst: p. Marta Słomianowska, zdjęcia: firma Spektrum i p. Rafał Franczak)


          Mikołajkowe Zawody Pływackie

          W czwartek 6 grudnia 2012 roku na Krytej Pływalni w Zamościu odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, które brały udział w jesiennej edycji Programu Powszechnej Nauki Pływania.

          W małym basenie odbywały się gry i zabawy dla dzieci z przedszkoli i klas pierwszych.

          Uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej rywalizowali na dużym basenie.

          Naszą szkołę w zawodach reprezentowali uczniowie klasy pierwszej.

          Młodzi pływacy wykazali się sprawnością w jeździe na czas ze zjeżdżalni, sprawnym wyławianiem krążków z dna basenu oraz celnym rzutem piłką do kosza wodnego.

          Zabawa była wspaniała. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy za udział w zawodach oraz słodkie upominki od św. Mikołaja.

          Album foto

          Anna Taras


           Jesienna edycja programu powszechnej nauki pływania zakończona

          7 grudnia zakończyła się jesienna edycja Programu Powszechnej Nauki Pływania. Zespół Szkół Nr 2 - Szkołę Podstawową Nr 7 reprezentowała klasa I, której wychowawczynią jest Pani Anna Taras. Najmłodsi adepci pływania dwa razy w tygodniu jeździli na pływalnię poznając tajniki pływania.

          Jednym z prowadzących zajęcia w tej grupie był Pan Jerzy Bekas instruktor pływania oraz nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu.

          Podsumowaniem trzymiesięcznego cyklu pływackiego były zawody Mikołajkowe, które odbyły się 6 grudnia 2012r. Zmagania najmłodszych pływaków podczas nauki pływania przedstawia poniższa galeria:

          Album foto

          Jerzy Bekas


          Mikołajkowy Turniej Szachowy

          6 grudnia 2012r. odbył się  I Szachowy Turniej Klas Młodszych. Uczniowie klasy IIIb rywalizowali między sobą w szkolnych zawodach szachowych. Do zawodów przystąpiło 9 zawodników, którzy rozgrywali partie systemem „każdy z każdym”.

          Uczniowie, którzy wzięli udział w zawodach na co dzień swoje umiejętności doskonalą na kółku szachowym pod okiem nauczyciela Jerzego Bekasa.

          Wszyscy uczniowie uczestniczący w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

          Album foto

          Jerzy Bekas


          MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

          6 grudnia prosto z zimnej Laponii przybył do naszej szkoły, od dawna oczekiwany przez wszystkie dzieci Święty Mikołaj. Dla grzecznych dzieci miał przygotowane upominki i słodycze, a dla tych mniej grzecznych… rózgi, którymi na szczęście nie musiał nikogo obdarować.

          Mikołaj dokładnie wypytał dzieci o ich dobre uczynki i zachowanie, pouczył też o konieczności bycia grzecznym i dobrym, po czym wsiadł w sanie zaprzężone w renifery (co wydaje się wielce prawdopodobne smiley i odjechał żegnając się z nami radosnym HO, HO, HO… .  Do zobaczenia za rok! 

          Album foto

           
          Małgorzata Drozd

          RAJD MIKOŁAKOWY 2012

          W sobotę 1 grudnia odbył się 14 Rajd Mikołajkowy zorganizowany przez PTTK oddział Zamość. Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy I, III i IV wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak. Trasa nasza (8 km) wiodła z Guciowa przez Lasowce do Starej Huty gm. Krasnobród.

          Szliśmy przez lasy, wspinaliśmy się malowniczym wąwozem (ponad 150 m w górę). Podczas odpoczynku pan przewodnik opowiadał ciekawe legendy.

           Na mecie czekał na nas święty Mikołaj ze słodkimi prezentami. Przed remizą płonęło ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski.

          Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy: piosenki turystycznej i sprawnościowy – bieg w workach, w których braliśmy udział.

          Pogoda i humory nam dopisały.smileyyes

          Album foto

          Anna Taras


          III POLONIJNY FESTIWAL SPORTU POWSZECHNEGO

          30.11.2012 r.

          Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” Zamość już trzeci raz zorganizował POLONIJNY FESTIWAL SPORTU POWSZECHNEGO dla dzieci i młodzieży naszego regionu oraz  reprezentujących różne organizacje polonijne. 

          30 listopada 2012 roku na zamojskim OSiRze  odbyły się zawody sportowe, w których wzięło udział 19 drużyn ze szkół podstawowych oraz 17 z gimnazjów.

          W Festiwalu uczestniczyło 216 dziewcząt i chłopców reprezentujących szkoły z Ukrainy:  między innymi z Równego, Mościska i Lwowa,  wszystkie zamojskie szkoły oraz kilka szkół z najbliższej okolicy: Krasnobrodu, Gorajca itd.

          Drużyny składały się z 6 zawodników. Naszą Siódemkę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Weronika Pisarew, Magdalena Będziejewska, Jakub Herda, Sebastian Lis, Mateusz Strzyżewski oraz Mateusz Malczewski.

          W skład drużyny gimnazjum weszli uczniowie kl. Ia: Joanna Ciuraszkiewicz, Klaudia Luterek, Alicja Orszewska, Konrad Barwiński, Wiktor Łukaszczak oraz Karol Pastuszak. Opiekę nad zawodnikami sprawowali Pani Monika Kozłowska oraz Pan Piotr Biłant.

          Podczas różnorodnych konkurencji uczestnicy musieli wykazać się szybkością, zwinnością, celnością i innymi sportowymi umiejętnościami. Walka była wyrównana, a zabawa przednia.

          Każda z drużyn była zagrzewana do boju przez swoich kibiców, którzy kolorowymi pomponami, wuwuzelami, bębnami i okrzykami wspierali swoich reprezentantów. Funkcję tę pełniła u nas  klasa IVa pod opieką Pani Marty Słomianowskiej oraz klasa Ia (gimnazjum) pod opieką Pani Marty Majewskiej.

          Pod koniec imprezy pojawił się Mikołaj, który przyniósł słodkie upominki dla wszystkich zawodników i kibiców.

          Album foto

            Marta Słomianowska


          WYCIECZKA DO NOWEJ DĘBY I SANDOMIERZA

          UCZYMY  SIĘ  NA  WYCIECZCE...

          30 XI 2012 r. grupa uczniów naszej szkoły, z klas V i VI szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum, wyjechała na wycieczkę do Nowej Dęby i Sandomierza. Przy wymarzonej ( jak na listopad ) pogodzie spędziliśmy jeden dzień bez lekcji. Ale czy na pewno?

          Jako pierwsze pojawiły się lekcje przyrody i geografii w terenie: podziwialiśmy San, Wisłę i Sandomierz (gdzie San domierza do Wisły), góry Pieprzowe oraz Tarnobrzeg, w okolicach którego wydobywa się siarkę.

          Tu zaczęła się chemia: dowiedzieliśmy się o Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym, gdzie znajdują się złoża siarki rodzimej i o tym, jak wydobywa się siarkę metodą odkrywkową.  Druga lekcja chemii odbyła się w fabryce bombek w Nowej Dębie. Obserwowaliśmy jak wygląda praca ze szkłem czyli proces nadawania mu różnych kształtów oraz sposób srebrzenia bombek.

          Kolejną lekcją były zajęcia artystyczne: obserwowaliśmy proces ręcznego zdobienia bombek . Potem odbyły się warsztaty -  sami projektowaliśmy i dekorowaliśmy bombki. 

          W Sandomierzu oczywiście zwiedzaliśmy: Rynek, zabytki, kościoły, dom Jana Długosza.

          W zbrojowni odbyła się lekcja historii .  Członek bractwa rycerskiego snuł opowieści o cnotach rycerskich i turniejach. Przymierzaliśmy dawne stroje, podziwialiśmy broń. Było nawet pasowanie na rycerza. Przez chwilę sami byliśmy rycerzami i bohaterami legend. 

          Była też lekcja wychowania fizycznego! Dlaczego? Spacer po sandomierskiej starówce czy Wąwozie Królowej Jadwigi wymaga dobrej kondycji fizycznej. Nagrodą za wysiłek była wspaniała panorama miasta. Spacerując po uroczych uliczkach Sandomierza rozpoznawaliśmy miejsca znane z popularnego serialu. Szkoda tylko, że nie spotkaliśmy Ojca Mateusza...

          Album foto

          Elżbieta Danilewicz


          WIELKI SUKCES TRZECIOKLASISTÓW!

          Uczniowie klas trzecich zajęli I miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie dla uczniów klas I-III zamojskich szkół podstawowych ,,Nasze miasto i region". 
           
          W II etapie konkursu wiedzy o Zamościu i regionie Szkołę Podstawową Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowali: Gabriela Leńczuk z klasy IIIa, Karolina Ulicka z klasy IIIb oraz Karol Jaskułecki z klasy IIIb. Uczniów przygotowywały: p. Bożena Greszta i p. Anna Gregorowicz.

          Konkurs odbył się 29.11.2012r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.

          W konkursie ,,Nasze miasto i region" wzięli także udział uczniowie klas I i II. 

          Pierwszoklasiści wykonali prace plastyczne na temat ,, Najciekawsze miejsca naszego miasta", natomiast drugoklasiści - ,,Najciekawsze miejsca naszego regionu".

          Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Cis z klasy Ia, Agnieszka Tokarska z klasy IIa oraz Krystian Józefko z klasy IIa.

          Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem p. Anny Pintal oraz p. Anny Taras.

          Album foto

          Wszystkim uczniom serdecznie

          GRATULUJEMY!smiley

          Bożena Greszta i Anna Gregorowicz


          Zbiórka pieniędzy na Schronisko Dla Bezdomnych Psów

          30 listopada zakończyła się, trwająca przez miesiąc na terenie Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, zbiórka pieniędzy na Schronisko Dla Bezdomnych Psów. Prowadzili ją na zmianę wszyscy uczniowie kl. 3a pod opieką p. Anny Gregorowicz.
          Dzieci nazbierały 155 zł. 
          Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!
           
          Jeśli kochacie pieski i psiska,
          Wrzucajcie pieniądze DLA schroniska!


          Złóżmy się na parę desek,
          Będzie budę swą miał piesek!

           

          Album foto

          Zdjęcia i tekst: Anna Gregorowicz

          ZABAWA ANDRZEJKOWA W KL. IV - VI

          28 listopada 2012 uczniowie kl. IV - VI bawili się na andrzejkach w szkole. Oprócz dyskoteki były wróżby przeprowadzone przez uczennice - wróżki z kl. Va. 

          Każda dziewczyna mogła poznać imię swojego przyszłego męża, a każdy chłopiec imię swojej żony. Kolejne wróżby dotyczyły zawodów, powodzenia w życiu itp. 

          Wszyscy bawili się świetnie, ponieważ każdy wie, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. 

          Album foto

          Małgorzata Bożek


          Andrzejki w kl. I - III

          Chcesz wiedzieć, co Cię czeka?

          Andrzejki to najlepszy moment

          na uchylenie rąbka tajemnicy.

           

          O swojej przyszłości mogły dowiedzieć się dzieci klas I – III 28 listopada podczas wróżb andrzejkowych, które przygotowały przebrane za wróżki uczennice klas V i VI.

          Rzucanie monetą, losowanie imienia przyszłego męża lub żony czy kim będziesz w przyszłości – to niektóre przepowiednie tego dnia. Nie zabrakło też znanej wróżby z butami.

          Wróżki zapewniły naszym najmłodszym uczniom wspaniałą zabawę oraz niepowtarzalne wrażenia.

          Wieczór andrzejkowy zakończył się tańcami przy młodzieżowej muzyce.

          Album foto

          Anna Pintal


          VIII Międzyszkolny Konkurs „Nasze Miasto i Region”  -  I etap

           
           
          Już po raz kolejny uczniowie klas trzecich naszej szkoły brali udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie „Nasze Miasto i Region” organizowanym przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zamościu.

          Konkurs wiedzy skierowany był dla uczniów klas III z Zamościa i okolic. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy o Zamościu i regionie – jego historii, walorach geograficzno-przyrodniczych, znanych i zasłużonych postaciach oraz kulturze.
          Klasę IIIa reprezentowało 6 uczniów, a klasę IIIb - 7 uczniów.
          Dzieci do konkursu przygotowywały panie: Bożena Greszta i Anna Gregorowicz.
           

          Najwięcej punktów zdobyli:
          Gabriela Leńczuk kl. III a,
          Karolina Ulicka kl. III b,
          Karol Jaskułecki kl. III b

          kwalifikując się tym samym do etapu drugiego.
           

          Album foto


          Bożena Greszta i Anna Gregorowicz


          I etap XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła 

          22 listopada odbył się w naszej szkole jubileuszowy XX Konkurs Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła organizowany przez Wydział Nauki Chrześcijańskiej Kurii Diecezjalnej i Kuratorium Oświaty w Zamościu.

          Najlepszy wynik osiągnął Wiktor Wachowicz z klasy IVa, który zakwalifikował się do etapu powiatowego. Wiktor jest najmłodszym uczestnikiem eliminacji powiatowych.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          smiley

          Marzena Chmiel


          DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          23 listopada 2012 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 7 obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

          W tym dniu dzieci poznały historię sympatycznego pluszaka, a także prezentowały w klasie swoich ulubieńców. Wysłuchały bajki „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” oraz śpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”. Brały udział w zabawie ruchowej „Stary niedźwiedź”.

          Dowiedziały się także wielu ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach.

          Dużą atrakcją było rysowanie misia z zamkniętymi oczami oraz krótka prezentacja multimedialna „Czy znasz tego misia”?

          Na zakończenie uczniowie obejrzeli film pt. „Niedźwiedź w dużym, niebieskim domu”.

          Podczas tego niezwykłego dnia dzieci zamieniły się w swoich ulubieńców -  miały pomalowane buzie i kartonowe uszka.

          Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne święto pluszowych misiaczków.

          Album foto

          Bożena Greszta, Anna Pintal, Anna Gregorowicz, Anna Taras


          Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

          Nagrodzona praca Agatki

          Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe w roku szkolnym 2012/13 jest organizowana  po raz siódmy. 

          Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, przygotowani przez p. Marzenę Chmiel, po raz kolejny brali udział w części plastycznej tej Olimpiady i znaleźli się w gronie laureatów.

             
               Spośród 494 prac plastycznych nadesłanych z całej Polski praca  
          Agaty Sawickiej z klasy IIIa uzyskała II miejsce.    
           
          W niedzielę 18 listopada 2012r. Agatka otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez Ojca Proboszcza.
           
          Nagroda przyznana przez organizatora olimpiady zostanie wręczona naszej utalentowanej uczennicy przez Panią Dyrektor Alicję Dubel na najbliższym apelu.   
           
           
          Gratulujemy!!!smiley
          Marzena Chmiel

          IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI "W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDERSENA"

          W II etapie konkursu pt.: „W baśniowym świecie Andersena” Szkołę Podstawową Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowali: Agata Sawicka z kl. IIIa i Tomasz Jesionek z kl. IIIb.

          Uczniów przygotowywały: p. Bożena Greszta i p. Anna Gregorowicz.

          Adresatami konkursu byli uczniowie klas trzecich i czwartych zamojskich szkół podstawowych. Zorganizowały go nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.
           

          Agata i Tomek zostali wyłonieni w I etapie konkursu, który miał miejsce 16 października 2012.

          II etap konkursu odbył się 15 listopada 2012.

          Uczniowie zajęli indywidualnie czwarte miejsca.

          Album foto

          Bożena Greszta i Anna Gregorowicz


          Czytamy przedszkolakom

          Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej Nr 7 rozpoczęli akcję propagowania czytelnictwa wśród dzieci sześcioletnich zamojskich przedszkoli.

          12, 14 i 16 listopada 2012 r. odwiedzili Przedszkola Nr 1, 7 i 12prezentując utwory z dziecięcej literatury.

          Nasza akcja wywołała duże zainteresowanie wśród dzieci przedszkolnych.

          Album foto

           

          Anna Gregorowicz, Bożena Greszta, Anna Pintal


          Bieg Niepodległości 2012

          Komunikat_Biegi_Rekreacyjno -_Przelajowe.pdf

          9 listopada nasza szkoła wzięła udział w Biegach Niepodległości ulicami miasta Zamościa. Rywalizacja odbywała się na dystansie 600 m (chłopcy rocznik 2002 oraz dziewczęta) i na dystansie 800 (chłopcy rocznik 2000-2001). Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, chłodu oraz deszczu, naszym reprezentantom nie odebrało to ducha walki co zaowocowało wspaniałymi startami i medalami na piersiach.

          • Kinga Pisarew (klasa 4a): miejsce 2 na dystansie 600 m
          • Weronika Baranowska (klasa 6a): miejsce 2 na dystansie 600 m
          • Szczepan Popko (klasa 6a): miejsce 2 na dystansie 800 m
          • Paweł Lewkowicz (klasa 6a): miejsce 1 ma dystansie 800 m

          Uczestnikom oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!smiley

          Album foto

          Piotr Biłant, Radosław Witkowski


          KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          Bartek Bratkowski i Tomek Jesionek – uczniowie kl. III b Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu wystąpili w pięknym koncercie pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna” zorganizowanym 9 listopada 2012 r., w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

          Chłopcy wspaniale recytowali wiersze: Bartek - wiersz pt. "11 listopada”, a Tomek - wiersz  pt. "Młody Polak”.

          Bożena Piwko


          APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

          Uczniowie Szkoły Podstawowej -  klasa VI B oraz Gimnazjum – klasa II C pod opieką Pań: Iwony Zgnilec, Małgorzaty Drozd, Marii Łysakowskiej oraz Katarzyny Bedy przygotowali przepiękną inscenizację słowno-muzyczną.

          Karol, Kacper oraz Jakub podczas pouczającej rozmowy koleżeńskiej przedstawili najważniejsze wydarzenia z przeszłości naszego kraju, którą uświetniły wystąpienia recytatorów, a także wystąpienia solistów wraz z chórem. 

          Przepięknym tłem naszej uroczystości była dekoracja przygotowana przez Panią Martę Słomianowską. 

          Serdecznie dziękujemy za udział całej społeczności szkolnej i życzymy wszystkim, aby ta lekcja historii została na długo w naszej pamięci a wydarzenia, o których opowiadaliśmy skłoniły nas do refleksji w myśl słów Marszałka Józefa Piłsudskiego:

          „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”

          Album foto

          tekst i zdjęcia: Małgorzata Drozd


          KL. V A W BANKU PKO BP

          12 listopada 2012 odbyła się wycieczka uczniów klasy Va do PKO BP przy ul. Partyzantów 15 w Zamościu. Podczas spotkania z pracownikiem banku p. Sylwestrem Pawlukiem, naczelnikiem wydziału kasowego, uczniowie obejrzeli niektóre pomieszczenia banku, obserwowali czynności jego pracowników oraz oglądali prezentację na temat nowego SKO. 

          Uczniowie podczas wycieczki:

          • poznali strukturę organizacyjną banku,
          • poznali w skrócie rolę banku PKO BP w środowisku lokalnym i wkład w gospodarkę państwa.,
          • poznali niektóre pojęcia związane z bankowością,
          • poznali możliwości posiadania rachunku w banku przez dzieci czy młodzież ,
          • poznali obsługę bankomatu lub innego urządzenia przeznaczonego dla klientów i zostali zapoznani z jego funkcjami.


          Wizyta w banku dostarczyła uczniom wielu pożytecznych wiadomości oraz umiejętności. Dostarczyła wielu wrażeń, cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i poparciem ze strony rodziców. 
          Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni, p. Małgorzata Bożek. Wycieczkę zorganizowała p. Anna Gregorowicz, opiekunka SKO w Szkole Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.

          Allbum foto

          (tekst: Anna Gregorowicz, zdjęcia: Małgorzata Bożek)


           

          94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

          Salwa honorowa, apel pamięci, wystąpienie prezydenta miasta Zamościa, składanie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego, defilada żołnierzy Garnizonu Zamość, pocztów sztandarowych, Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich - tak, wspólnie z mieszkańcami Zamościa, obchodziliśmy uroczystości podczas manifestacji na Rynku Wielkim.

          Album foto

          Elżbieta Danilewicz


          Żywa lekcja historii - pokaz bractwa rycerskiego „KERIN”

          9 listopada 2012 r. odbyło się w naszej szkole Wielkie Święto Historii! Pani Marta Słomianowskaprzy współpracy z Panią Marią Łysakowską oraz Panią Małgorzatą Drozd zorganizowała dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum żywą lekcję historii, którą przeprowadzili Krystian Mróz iRoman Chmielecki, przedstawiciele Braci Rycerskiej  „KERIN” , którzy przyjechali do nas aż z województwa pomorskiego.

          Tematyką prezentacji były krucjaty. Prowadzący w sposób przystępny i ciekawy opowiadali o wyprawach krzyżowych, które były jednym z bardziej istotnych wydarzeń w historii Europy. Nie zabrakło też sporej dawki humoru. Uczniowie przenieśli się w czasie, aby dowiedzieć się, czym były krucjaty, Królestwo Jerozolimskie, jak powstały i jaki był późniejszy los wielkich zakonów rycerskich: Templariuszy, Krzyżaków i Joannitów.

          Uczniowie aktywnie uczestniczyli w czasie pokazu, stali się uczestnikami krucjaty, niektórymi członkami zakonów rycerskich czy też groźnymi Saracenami. Mieli okazję zobaczyć i dotknąć wiele eksponatów historycznych, które w rzeczywisty sposób nawiązywały do omawianych czasów.

          Panowie Krystian Mróz i Roman Chmielecki przekonali odbiorców, że historia nie jest nudna nauką, lecz fascynująca przygodą.

          Album foto

          (tekst: Marta Słomianowska, zdjęcia:  Małgorzata Drozd)


           

          Nasza szkoła wzięła udział w zbiórce zniczy organizowanej przez Szkołę Podstawową Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, której celem było uczczenie pamięci patrona szkoły. Znicze zapłonęły 11 listopada nacmentarzu Orląt we Lwowie.

          Akcję w naszej szkole przeprowadziły samorządy szkolne wraz ze swoimi opiekunami.

           


           

          Numery alarmowe w Polsce

           

          Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. 

          Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? 

          Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz.

          Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.

          W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb:

          • Policja: 997
          • Straż pożarna: 998
          • Pogotowie ratunkowe: 999

          Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.

           

          W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa https://www.szkolenia-bhp24.pl/numery-alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową „pierwsza pomoc” i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

          Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę…życia.

          Numery alarmowe w Polsce -  film

           

          Gra - pierwsza pomoc

          Źródło: www.szkolenia-bhp24.pl - szkolenia bhp online


          Ciekawi ludzie, ciekawe tematy…

          30 października 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbyło się spotkanie uczniów klasy IIIa i IIIb z panią Małgorzatą Grabek, przedstawicielką Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie Oddział Terenowy Zamość. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch prezentacji multimedialnych: ,,Parki Krajobrazowe Zamojszczyzny” oraz,,Wycieczka do lasu”.

          Podczas pierwszej prezentacji dzieci dowiedziały się, że na naszym terenie istnieje 5 parków krajobrazowych:

          1.   Krasnobrodzki Park Krajobrazowy

          2.   Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej

          3.   Południoworoztoczański Park Krajobrazowy

          4.   Skierbieszowski park Krajobrazowy

          5.   Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy.

          Poznały szatę roślinną, faunę, rzeźbę terenu, wody, klimat, walory kulturowe oraz istniejące formy ochrony w poszczególnych parkach krajobrazowych.

          Druga prezentacja pt. ,,Wyprawa do lasu” umożliwiła uczniom pogłębienie i utrwalenie wiadomości na temat ekosystemu leśnego, w szczególności: warstwowej budowy lasu, roślin i zwierząt występujących w poszczególnych jego piętrach, walorów estetycznych i znaczenia lasu oraz racjonalnego wykorzystywania zasobów leśnych.

          Uczniowie klas trzecich z dużym zainteresowaniem obejrzeli w/w prezentacje, wysłuchali ciekawych opowieści przedstawiciela ZLPK, zadali mnóstwo pytań, jak również dzielili się swoimi spostrzeżeniami poczynionymi podczas szkolnych rajdów, wycieczek oraz rodzinnych wypraw do lasu.

          Album foto

          Bożena Greszta

          Anna Gregorowicz


          ZNOWU ZAGRALI W "MILONERACH”

          29 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się piąta  już edycja turnieju„Milionerzy” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. W tegorocznych zmaganiach  uczestniczyły czteroosobowe drużyny z siedmiu szkół, wspierane przez własną publiczność. Przebieg turnieju obserwowali zaproszeni goście i  Pani Dyrektor Alicja Dubel. Przybyli do nas Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Pan Jerzy Michalski, Radny Rady Miasta Zamość, Pan Leszek Łuczka, Dyrektor ZOO w Zamościu, Pan Grzegorz Garbuz, przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 2 , nauczyciele poszczególnych szkół.
           
          Uczestnicy losowali po 2 pytania z 5 kategorii: humanistyczna, matematyczna, przyrodnicza, rozrywka i sport. Mając możliwość szukania pomocy w postaci kół ratunkowych, tegoroczni zawodnicy rzadko z nich korzystali, licząc raczej na własne, tęgie głowy. Kolejny raz szóstoklasiści pokazali, jak wszechstronną posiadają wiedzę. Przegranych w zasadzie nie było. Żadna z drużyn nie pozostawała w tyle. W czołówce utrzymywały się cały czas szkoły: SP4, SP6, Szkoła Społeczna i SP 8 .Aby ostudzić nieco emocje, uczniowie naszej szkoły przygotowali dla gości dwa „ przerywniki”. W pokazie muzycznym wystąpiły uczennice klasy Va Szkoły Podstawowej Nr 7(Klaudia Drzewicka, Wiktoria Ostrowska  i Wioleta Szerafin), oraz uczennice klasy IIc Gimnazjum Nr 1( Karolina Hasiec i Agnieszka Majzer). Techniki taekwoondo zaprezentowali uczniowie klasy IIb  gimnazjum (Igor Wasiluk   i Kamil Bucior) oraz absolwenci Klaudia Małysz, Przemek Morski i Kacper Majda.
           
           Po zażartej walce, z taką samą ilością punktów, do dogrywki przystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i z  Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 4 , której drużyna odebrała z rąk Pani Dyrektor słodką nagrodę główną oraz  niespodziankę  ufundowaną przez przewodniczącego Zarządu Osiedla „Promyk”- Pana Leszka Łuczkę. Po zakończeniu turnieju wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

          Album foto

          (Tekst: M. Garbuz; zdjęcia: E. Pendyk)


          Szkolny etap konkursów przedmiotowych rozstrzygnięty!

          Zakończył się I etap konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

          Spośród uczniów, którzy startowali w konkursach do II etapu zakwalifikowali się:

          1. Magdalena Będziejewska z kl. VI b- konkurs polonistyczny

          2. Paweł Lewkowicz  z kl.VI a – konkurs matematyczny

          3. Wiktoria Małek z kl. VI a – konkurs przyrodniczy

          4. Kacper Nowak z kl. VI b- konkurs historyczny

          5. Karol Stepanienko z kl. VI b- konkurs przyrodniczy

          6. Karol Stepanienko z kl. VI b- konkurs historyczny

          Natomiast najlepsi z gimnazjalistów, którzy wezmą udział w II etapie:

          1.      Katarzyna Kniaź z kl. IIIb- konkurs polonistyczny

          2.      Katarzyna Kniaź z kl. III b - krasomówczy

          3.      Magdalena  Michalska z kl.II c- konkurs biologiczny

          4.      Karolina Hasiec z kl.II c- konkurs krasomówczy

          5.      Klaudia Karczmarczuk z kl. IIIa- konkurs geograficzny

          6.      Wojciech Kawa z kl. IIIb- konkurs historyczny

          7.      Oskar Hebda z kl.IIIb- konkurs krasomówczy

          8.      Tomasz Zubrzycki z kl. IIIb- konkurs polonistyczny

           

          Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursów!

          smileysmileysmiley


          HALLOWEEN DLA PRZEDSZKOLAKÓW

          Psikus czy cukierek - Halloween dla przedszkolaków w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu.
          W dniu 19 października o godzinie 10 rozpoczęła sie wystrzałowa zabawa dla dzieci zamojskich przedszkoli. 

          W związku z zapowiedzianym konkursem na najciekawsze przebranie halloweenowe, uczestnicy stawili się w bardzo pomysłowych, bajecznie kolorowych kreacjach. Nie zabrakło Harrego Pottera, Spidermana, Batmana, wróżek i czarownic. 
          Zabawy w pięknie udekorowanej sali  gimnastycznej prowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1.

          Podczas  imprezy wszystkim dopisywał humor, świetnie bawiły się zarówno przedszkolaki z opiekunami, jak i organizatorzy. W trakcie zmagań konkursowych maluchy regenerowały siły słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez młodzież szkolną. 

          Wśród zwycięzców konkursu na najpiękniejszy strój znaleźli się przedstawiciele wszystkich, obecnych przedszkoli.

          Album foto

          (tekst i zdjęcia: M.Garbuz i B. Siekierda)


          ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KL. I

          Dnia 17 października 2012 r. odbyło się ślubowanie uczniów kl.I.

          Swoją obecnością zaszczycili nas: ojciec proboszcz Andrzej Zalewski, przewodniczący osiedla "Promyk" pan Leszek Łuczka oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Hasiec.

                     Po wspaniale zdanym egzaminie, uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Alicja Dubel.

          Dla upamiętnienia tego dnia, pierwszoklasiści złożyli odciski swoich paluszków w kronice szkoły, a następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje uczniowskie.

                                   Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy!

          Album foto

                                                                                                           Anna Pintal


          WYCIECZKA KL. IV A i V A DO "KOLOROWEGO RANCZA" 

          W środę 17 października 2012 roku 33 uczniów z klasy IV a oraz klasy V a uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do „Kolorowego Rancza” w Łabuniach Reformie pod Zamościem. Opiekę nad dziećmi sprawowała Pani Małgorzata Bożek Pani Marta Słomianowska.

                    Po krótkiej podróży autokarem, dotarliśmy na miejsce, które okazało się bardzo malownicze. Niestety na początku pogoda nam nie dopisała: cały ranek niebo zasnute było granatowymi chmurami, ciągle mżyło i wiał nieprzyjemny wiatr. Ale nie nikt się tym za bardzo nie przejmował, ponieważ wszyscy rzucili się do zagródek ze zwierzętami. Menażeria była bardzo bogata: owieczki, kózki, kurki, świnki wietnamskie, kotki, króliczki i najbardziej pożądane świnki morskie.  Kto zmarzł, mógł ogrzać się przy gorącej herbacie. Po pewnym czasie poprawiła się też nam pogoda.

                     Atrakcji czekało na nas mnóstwo: pieczone ziemniaki i kiełbaski, kiszenie kapusty, wyrabianie drożdżowej słodkiej bułki, którą potem zjedliśmy jeszcze ciepłą ze zrobionym przez nas świeżym masełkiem.

                    W międzyczasie bawiliśmy się w bitwę na mąkę,  przeciąganie liny, ustalaliśmy rekord skoków na skakance, urządzaliśmy zawody  w workach i huśtaliśmy się na oponie i huśtawkach.  

                      Bardzo dobrze się bawiliśmy, a właścicielka rancza była naprawdę miła i umiała     nam ciekawie zorganizować czas. Kiedy przyszła pora odjazdu wszyscy żałowali, że musimy już opuścić to miejsce. Wycieczka, po mimo niezbyt dobrej pogody, była udana. Do domów wróciliśmy wybawieni, szczęśliwi, najedzeni i niesamowicie wybrudzeni.

          Album foto

          Marta Słomianowska


          ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

          W dniach 15 i 17 października 2012 r. uczniowie klas VI wraz z nauczycielem j. polskiego p. I. Zgnilec i bibliotekarzem p. M. Garbuz uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wiele różniących się od siebie egzemplarzy książek, poznawali nowe pojęcia związane z budową książki, a zdobyte wiadomości utrwalali, rozwiązując w grupach ćwiczenia praktyczne. Szóstoklasiści  wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą o książce, zajęcia zaś ocenili jako bardzo interesujące.  

          Album foto

          Maria Garbuz


          NAGRODY I ODZNACZENIA


          Dnia 16 X 2012 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 5 w Zamościu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli m.in. Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, wicewojewoda lubelski Marian Starownik, Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski. Podczas uroczystości pedagogom z okazji ich święta wręczone zostały nagrody i odznaczenia. 

          Wśród wyróżnionych znaleźli się również nauczyciele z naszej szkoły.

          Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymała Pani Marta Majewska.

          Złotym Medalem za Długoletnią Służbę została uhonorowana Pani Maria Łysakowska, Medalem Komisji Edukacji Narodowej Pani Marta Słomianowska

          Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej Nagrodę Prezydenta Miasta Zamościa otrzymali Pani Anna Pintal i Pan Jerzy Bekas.

          Serdecznie gratulujemy! 

          Album foto


          I ETAP KONKURSU "W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDERSENA"

          W dniu 16.10. 2012 r.  biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 7 przeprowadziła szkolny etap  konkursu „W baśniowym świecie Andersena”

          Konkurs został ogłoszony przez Szkołę Podstawową Nr 10 w Zamościu.

          Do etapu szkolnego przystąpiło 12 uczestników. Po zapoznaniu się z pracami konkursowymi Komisja zakwalifikowała do II etapu dwoje uczniów, którzy osiągnęli najwyższą ilość punktów z testu.

          Są to Agata Sawicka z kl. IIIa i Tomek Jesionek z kl. IIIb.

          Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas II etapu konkursu 15 listopada 2012 r.
          II miejsce w szkolnych eliminacjach zajęła  Zuzanna Gałan z kl. 3a, a III – Dawid Dobrowolski z kl. IIIb. 
           

           

          Maria Garbuz


          KLASY III A i III B ZWIEDZAJĄ ZAMOŚĆ 

               

          16 października 2012 roku uczniowie klasy III a i III b, pod opieką pani Anny Gregorowicz i pani Bożeny Greszty, wzięli udział w wycieczce turystyczno – krajoznawczej po Zamościu.

                        Wszystkim wydawało się, że dobrze znają swoje miasto, jednak każdy miał okazję zobaczyć coś ciekawego i dowiedzieć się czegoś nowego o hetmańskim grodzie.

                        Wycieczka rozpoczęła się na Rynku Wielkim, gdzie uczniowie podziwiali Ratusz i piękne kamieniczki. Następnie dzieci zwiedziły Bastion VII i idąc wzdłuż fortyfikacji przeszły przez Nową Bramę Lubelską. Później uczniowie podziwiali kościół  św. Katarzyny, park, a w nim Starą Bramę Lubelską. Obejrzeli dawną Akademię Zamojską, Pałac Zamoyskich oraz pomnik Jana Zamoyskiego. Przechodząc przez Bramę Szczebrzeską uczniowie udali się do Katedry.

                        Wycieczka zakończyła się na Rynku Wodnym, gdzie dzieci bogate w doświadczenia, podzieliły się swoimi wrażeniami.

          Album foto

          Bożena Greszta

          Anna Gregorowicz


          DZIEŃ PAPIESKI

          Nam wystarczy tylko iść Jego śladem
          - pomostem między niebem a ziemią...”

          Tak o Papieżu Polaku mówiły w dniu 16.X.2012 r. na uroczystym apelu z okazji XII Dnia Papieskiego dzieci z klas IIIa, IVa, Va,VIa i VIb, które wspólnie z młodzieżą z Gimnazjum Nr 1 przypomniały papieską katechezę o rodzinie i najpiękniejsze papieskie piosenki.

          Dwa dni wcześniej - 14.X.2012 r. apel został zaprezentowany w parafii O. Franciszkanów, gdzie spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony Ojca Proboszcza – o. dr Andrzeja Zalewskiego i mieszkańców parafii.

          Apel przygotowały p. Marzena Chmiel i p. Joanna Bulak, a piękną dekorację wykonała p. Anna Sawiniec- Szczech.

          Album foto

          Marzena Chmiel


          DZIEŃ NAUCZYCIELA

          W piątek 12 października 2012 cała nasza społeczność szkolna brała udział w uroczystości poświęconej obchodom Dnia Nauczyciela. Apel został przygotowany przez Panią Martę Kuryło, Panią Iwonę Kurzempę oraz Panią Martę Słomianowską.

                       Wśród młodych wykonawców znaleźli się uczniowie z klasy III, IV i V szkoły podstawowej oraz z klasy I i II gimnazjum, którzy  pokazali swoim koleżankom i kolegom kulisy ciężkiej pracy ich nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Nie zabrakło też piosenek nie tylko w języku polskim, ale również po francusku i angielsku. Jako solista wyjątkowo wyróżnił się uczeń klasy IVa Michał Krawiec, który ze szczególnym zaangażowaniem i ekspresją zaśpiewał dwie piosenki.

                    Uczniowie klasy Va: Maksymilian Franczak, Iwona Moskwa, Ewelina Janczak, Zuzanna Łyś, Magdalena Staśko orazMartyna Szykuła świetnie odegrali zapracowanych, obłożonych papierami i zdesperowanych nauczycieli, którzy ciągle w biegu między szkoleniami, zebraniami, kursami starają się jeszcze wypromować szkołę i przede wszystkim dobrze przygotować i nauczyć swoich uczniów.

                    Na zakończenie trójka uczniów wyruszyła do publiczności  z koszem bibułkowych róż i wraz z życzeniami wręczyli każdemu nauczycielowi   po jednym kwiatku.

                    Spektakl został odegrany na tle pięknej jesiennej dekoracji.

          Kochani Nauczyciele! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta!!!

          UCZNIOWIE

          Album foto

          Marta Słomianowska

          Natomiast  uczniowie z klas I - III z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali nie tylko życzenia dla nauczycieli, ale wykonali także portrety swoich pań.

          Oto one:

            opiekun MSU: Anna Pintal


          KONKURSY KURATORYJNE W NASZEJ SZKOLE

          W dniach 2,3,4,5 października 2012 r. w naszej Szkole zostały przeprowadzone konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. W etapie szkolnym z poszczególnych przedmiotów wzięło udział 41 uczniów.

          Jako pierwszy odbył się konkurs z historii, do którego przystąpiło 7 uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Drozd.

          1.      Łyś Zuzanna - klasa 5a

          2.      Moskwa Iwona - klasa 5a

          3.      Baranowska Weronika - klasa 6a

          4.      Małek Wiktoria - klasa 6a

          5.      Nowak Kacper - klasa 6b

          6.      Stepanienko Karol - klasa 6b

          7.      Michniewicz Milena - klasa 6b

           

          Kolejny dzień to zmagania z językiem polskim. Swoich sił w konkursie kuratoryjnym próbowało 7 uczniów.

          1. Będziejewska Magdalena - klasa 6b

          2. Greszta Kamila - klasa 6b

          3. Małek Wiktoria - klasa 6a

          Dziewczęta zostały przygotowane przez panią Iwonę Zgnilec

          4. Franczak Maksymilian - klasa 5a

          5. Łyś Zuzanna - klasa 5a

          6. Staśko Magdalena - klasa 5a

          7. Mydlak Patrycja - klasa 5a

          Pod kierunkiem pani Marty Słomianowskiej.

           Do Konkursu Przyrodniczego dzieci zostały przygotowane przez panią Jolantę Gresztę Schab.

          1. Małek Wiktoria - klasa 6a
          2. Lewkowicz Paweł - klasa 6a
          3. Trusz Zbigniew - klasa 6a
          4. Baranowska Weronika - klasa 6a
          5. Będziejewska Magdalena - klasa 6b
          6. Michniewicz Milena - klasa 6b
          7. Stepanienko Karol - klasa 6b
          8. Franczak Maksymilian - klasa 5a
          9. Jańczuk Ewelina - klasa 5a
          10. Majdańska Sandra - klasa 5a
          11. Moskwa Iwona - klasa 5a
          12. Mydlak Patrycja - klasa 5a
          13. Staśko Magdalena - klasa5a

          Do Kuratoryjnego konkursu z matematyki przystąpiło 15 uczniów.

          1.      Lewkowicz Paweł - klasa 6a

          2.      Trusz Zbigniew - klasa 6a

          3.      Kościk Katarzyna - klasa 6a

          4.      Góra Łukasz - klasa 6a

          5.      Grabczak Kacper - klasa 6a

          6.      Kostrubiec Bernard - klasa 6a

          pod kierunkiem pani Małgorzaty Wilkołazkiej

          7. Stepanienko Karol - klasa 6b

          8. Chmielewski Karol - klasa 6b

          9. Nowak Kacper - klasa 6b

          10. Greszta Kamila - klasa 6b

          11.  Zubala Michał - klasa 6b

          12.  Franczak Maksymilian - klasa 5a

          13.  Moskwa Iwona - klasa 5a

          14.  Mydlak Patrycja - klasa 5a

          15.  Staśko Magdalena - klasa 5a

          16.  Ostrowska Wiktoria - klasa 5a

          pod opieką pani Małgorzaty Bożek

          Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

          1.      LEWKOWICZ PAWEŁ – matematyka

          2.      MAŁEK WIKTORIA – przyroda

          3.      STEPANIENKO KAROL – przyroda

          4.      STEPANIENKO KAROL – historia

          5.      NOWAK KACPER – historia

          6.      BĘDZIEJEWSKA MAGDALENA – język polski

          Serdecznie GRATULUJEMY ogromnych wiadomości i umiejętności.  

          ŻYCZYMY kolejnych SUKCESÓW w etapie międzyszkolnym

          Mamy nadzieję, że zostaniecie LAUREATAMI.

          TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI !!!!!

          Album foto


          RAJD "RYDZ NA PATELNI"

          W sobotę, 6 października uczniowie naszej szkoły z klas: Ia, IVa oraz VI b wraz z opiekunami p. Anną Taras, p. Małgorzatą Drozd, p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 43 Rajdzie „Rydz na Patelni” zorganizowanym przez PTTK.

          Trasa wiodła poprzez urokliwe lasy Roztocza od Pardysówki Dużej (Józefów) przez Karczmisko do Leśniczówki Hamernia.

          Dziesięciokilometrowy marsz urozmaicony był grzybobraniem i ciekawymi opowieściami przewodnika. Na mecie czekało na nas ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Mimo zmęczenia nasi uczniowie zdobywali nagrody w konkursach sprawnościowych oraz w konkursie piosenki turystycznej.

          Z rajdu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.

          Album foto

          Małgorzata Drozd


          Młodzi czytelnicy

          W dniu 4 października uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą  p. B. Gresztą i p. bibliotekarką M. Garbuz uczestniczyli w spotkaniu z pisarką p. Edytą Zarębską, które zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną w ramach współpracy z Filią nr 4 Książnicy Zamojskiej.

          Przy pięknej pogodzie dzieci udały się do świetlicy biblioteki przy ul. Peowiaków, gdzie bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w mini- show, przygotowanym przez Państwa Zarębskich.

          Popularna autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych oraz jej mąż zaprezentowali nie tylko zdolności literackie, ale także wokalne, aktorskie i plastyczne. Przez cały czas spotkania, mającego dużą wartość edukacyjną, trzecioklasiści świetnie się bawili, a na pożegnanie gorącymi brawami wystawili prowadzącym wysoką ocenę. Nie obyło się też bez pamiątkowych autografów, po które ustawiła się kolejka na zakończenie spotkania.  

          Album foto

          Maria  Garbuz


          DZIEŃ CHŁOPAKA

          Z okazji Dnia Chłopaka Mały Samorząd Uczniowski zorganizował wybory  „Chłopaka na medal”.
          Każda klasa wspólnie z wychowawcą do 28 września dokonała głosowania na chłopaków, którzy: zawsze zachowują się kulturalnie, są dobrymi kolegami, do wszystkich odnoszą się z szacunkiem.
          1 października zostały ogłoszone wyniki.

          Oto wyniki wyborów chłopaka na medal w klasach I – III

          klasa Ia

          od lewej: Jakub Brykner, Mateusz Krawiec, Michał Orłowski, Maksymilian Kostrubiec oraz nieobecny na zdjęciu Dawid Sołowiej.

          klasa II a

          od lewej: Maksymilian Szumigaj, Krystian Józefko i Filip Wachowicz.

          klasa III a

          od lewej: Jakub Romaszko, Michał Farion i Kordian Stąsiek.

           

          klasa III b

          od lewej: Dawid Dobrowolski, Bartosz Bratkowski, Karol Jaskułecki oraz nieobecni na zdjęciu: Tomasz Jesionek i Damian Grabowski.

          Anna Pintal


          Poczet sztandarowy oraz uczniowie klas VI a i VI b reprezentowali Zespół Szkół Nr 2 na manifestacji patriotycznej z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, która odbyła się 27 września przy pomniku Armii Krajowej. Delegacja złożyła symboliczna wiązankę kwiatów.

          Album foto

           

           

           


          PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO PT. "KOSCIÓŁ NASZYM DOMEM"

          Wszystkie rysunki, każdy wiersz, każde dzieło sztuki, które dzisiaj tutaj przynieśliście jest wyrazem waszej miłości do Boga i waszej wiary” - mówił ks. bp Mariusz Leszczyński uczestnikom uroczystej Mszy świętej, celebrowanej w kościele Ojców Franciszkanów, w czasie której uczniowie klasy IVa: Michał Krawiec, Jakub Janicki, Karol Kowalczyk, Ada Kostrubiec, Anna Płatek i Wiktor Wachowicz czynnie włączyli się w liturgię dziękczynną za kolejną edycję Konkursu Plastyczno-Literackiego pt."Kościół naszym domem".

           

          Miła niespodzianka czekała też na autorów prac plastycznych: Wiktora Wachowicza z kl. IVa, Krystiana Józefko i Filipa Wachowicza z kl. IIa, którzy otrzymali I nagrody oraz Agnieszkę Tokarską, Adriana Budzińskiego i Dawida Teterycza z klasy II a, którzy otrzymali wyróżnienia.

          Na zakończenie uroczystości Marcelina Michniewicz z klasy IIIa podziękowała Ks. Biskupowi za wspólną modlitwę i troskę o wszystkie dzieci. Dopełnieniem naszej radości były niespodzianki przygotowane przez organizatorów oraz pamiątkowe zdjęcie, do którego zaprosiliśmy Panią Dyrektor Alicję Dubel i Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. 

          Album foto

          Marzena  Chmiel  


           

          25 września 2012 uczniowie kl. I a rozpoczęli naukę pływania na krytej pływalni.

           Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorek i czwartek. 

           

          Album foto 


          RAJD "MIŁOŚNICY ROZTOCZA"

          22.09.2012 r. uczniowie z klasy IVa po raz kolejny, natomiast uczniowie klasy Ia po raz pierwszy  uczestniczyli w 38 rajdzie "Miłośników Roztocza" zorganizowanym przez biuro PTTK O/Zamość.

          Do mety rajdu wiodły trzy trasy. Nasi uczestnicy szli z p. Anną Taras trasą III. Wiodła ona z Zaporza przez pola i lasy do Hoszni Ordynackiej, gm. Goraj na Roztoczu Zachodnim.

          Pod Hosznią Ordynacką znajduje się wzgórze Łysiec (Diabla Góra). Tam w czasie okupacji hitlerowskiej znajdował się schron dla dowództwa 9 Pułku AK Ziemi Zamojskiej.

          Po 7 km wędrówce na mecie przy Szkole Podstawowej w Hoszni przywitał nas kierownik rajdu.

          Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy: zręcznościowy i piosenki turystycznej, w którym drużyna z klasy IVa zdobyła wyróżnienie.

          Uczestnikom towarzyszyła piękna pogoda i wspaniałe humory.smiley

          Album foto

          Anna Taras


           
          Dnia 21 września  odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas II i III głosowali na 12 kandydatów, którzy chcieliby włączyć się do pracy na rzecz szkoły. 

          W głosowaniu wzięły udział 52 osoby. 

          Oto wyniki głosowania:

          przewodniczącaAgata Sawicka klasa III a, 

          zastępca przewodniczącejJulia Frykowska klasa III b

          członkowie:

          Marcelina Michniewicz klasa III a, 

          Michał Farion klasa III a,

          Bartosz Bratkowski klasa III b,

          Tomasz Jesionek klasa III b.

          Dziękujemy wszystkim kandydatom za wielkie zaangażowanie.

          Oglądaj zdjęcia

          Anna Pintal


          W czwartek, 20 września 2012 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV - VI, które poprzedzone były kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę w dniu 19 września w formie plakatów wyborczych oraz prezentacji przedstawiło ośmioro kandydatów, a byli to: Baranowska Weronika i Małek Wiktoria z klasy 6a, Michniewicz Milena z klasy 6b, Wilczek Malwina i Franczak Maksymilian z 5a oraz Krawiec Michał, Sobstyl Radosław i Wachowicz Wiktor z klasy 4a. 

          Po zapoznaniu się z programami wyborczymi uczniowie szkoły przystąpili do głosowania w powszechnych, tajnych i równych wyborach. Komisja wyborcza pod przewodnictwem Magdaleny Będziejewskiej po przeliczeniu głosów obwieściła wyniki.

          Przewodniczącym szkoły został Michał Krawiec, który zdobył 20 głosów.

          Stanowisko zastępców przewodniczącego obejmą: Malwina Wilczek – 16 głosów oraz Milena Michniewicz – 12 głosów.

          Natomiast członkami samorządu zostali: Weronika Baranowska (10 głosów), Wiktoria Małek (10 głosów), Wiktor Wachowicz (9 głosów), Maksymilian Franczak (7 głosów) oraz Radosław Sobstyl (6 głosów).

          Nowo wybrany przewodniczący przystąpił do realizacji swojego programu wprowadzając zasadę SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA, z którą można zapoznać się na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

           
          Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej!
           
           
           
          Małgorzata Drozd
          Opiekun SU
           

          UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

            

          3 września 2012 r. odbyło się uroczystoste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 Zespole Szkół Nr 2

          w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum Nr 1 w Zamościu.

          Dla SP Nr 7 uroczystość rozpoczęła się Mszą św., podczas której zostały poświęcone tornistry uczniów kl. I.

          W szkole Pani dyrektor Zespołu mgr Alicja Dubel powitała

          zebranych gości: pana J. Michalskiego - dyrektora wydziału edukacji w Zamościu i rodziców

          oraz społeczność SP7.

          Przypomniała uczniom o ich podstawowych obowiązkach i życzyła im sukcesów w nowym roku szkolnym.

          Pan Jerzy Michalski odczytał piękne życzenia przekazane całej społeczności szkolnej przez Prezydenta naszego miasta – p. Marcina Zamoyskiego. 

          Uroczystość umilił występ uczniów kl. IIa oraz Va.

          Uczniowie żegnali wakacje, miło wspominali miejsca wypoczynku, a potem uświadomili, że nadszedł czas na naukę, intensywną pracę, powrót do szkoły.

          Album foto


          Od 1 września  2012 r.  

          Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum Nr 1

          funkcjonują jako Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu.

          Dyrekcja:

          Dyrektor ZS Nr 2 - mgr Alicja Dubel

          v-ce Dyrektor - mgr Jolanta Krywko

          v-ce Dyrektor - mgr Bożena Piwko

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych