Kronika wydarzeń

Wydarzenia 2013/2014 II semestr


Wakacje przed nami…

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone…” – tak brzmiały słowa dziecięcej piosenki zwiastującej zakończenie roku szkolnego i zapowiadającej najbardziej oczekiwane przez wszystkich uczniów wydarzenie - upragnione wakacje… smiley

W naszej szkole również 27 czerwca odbyła się uroczystość podsumowania i zakończenia roku szkolnego 2013/2014. O godz. 8.30 na sali gimnastycznej licznie zgromadzeni gimnazjaliści, a dwie godziny później uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 pożegnali kolejny rok szkolny. Wśród gości obecnych na gali znaleźli się prezydent Zamościa – p. Marcin Zamoyski, radny miasta – p. Leszek Łuczka i przewodnicząca Rady Rodziców - p. Marzena Hasiec.  Uroczystość przebiegała według ustalonego porządku – najpierw głos zabrała wzruszona Pani Dyrektor, Alicja Dubel, która podziękowała uczniom za wytężoną pracę, pogratulowała sukcesów i złożyła życzenia udanych wakacji. Z kolei odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów gimnazjum i SP pod kierunkiem p. Joanny Mudy, p. Marty Słomianowskiej i p. Katarzyny Bedy. Scenografię wykonała p. Anna Sawiniec Szczech. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie najlepszym uczniom świadectw z wyróżnieniem, dyplomów oraz nagród książkowych. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom. Głos zabrali także zaproszeni goście.

We wspaniałych nastrojach, pełni radości i zadowolenie z sukcesów uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami i kolegami oraz koleżankami z klasy.smiley

Album foto 

(tekst i zdjęcia – Anna Kardasz)


Występ klasy  IA na zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Dwujęzyczna  klasa I A Szkoły Podstawowej nr 7 zakończyła rok szkolny 2013/2014 w wyjątkowy sposób.

 Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali przedstawienie w wersji anglojęzycznej i zaprezentowali swoje zdolności aktorsko - językowe przed  rodzicami oraz Zamojską Telewizją Kablową.

Włączanie elementów  języka angielskiego do każdego dnia pracy dała dzieciom  możliwość rozwijania w sobie pasji do uczenia się języków .  Rozwój kompetencji  językowych dzieci odbywał się  także w ramach innowacji językowej ,,Naturalna zdolność dziecka do przyswajania języka". Czynnikiem stymulującym w procesie innowacyjnym były bajki znanych i cenionych autorów anglojęzycznych. To właśnie one stały się inspiracją i zachętą  dla młodych ,  zdolnych artystów z klasy I A  w zorganizowaniu przedstawienia.

Album foto

Zapraszamy do obejrzenia informacji o lekcji dwujęzycznej na stronie Zamojskiej Telewizji Kablowej 

http://www.zamojska.pl/aktualnosc,669,0,0,0,Innowacyjne-lekcje-j-angielskiego-w-SP-nr-7.html

Zdjęcia Małgorzata Drozd

Tekst Iwona Kurzempa- Sarzyńska


 

Dobry dzień dla naszych taekwondoków!!!

 

25.06 odbył się kolejny już egzamin na stopnie uczniowskie w Taekwon-do ITF. W sporej grupie zdających byli również nasi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Młodzi adepci w swoim drugim egzaminie wykazali się dużą determinacja oraz duchem walki podczas prezentacji zadanych przez egzaminatora elementów technicznych. Egzamin poprowadził Mistrz Zbigniew Bujak (VII Dan) z Białej Podlaskiej.

            Wszyscy zawodnicy z SP 7 zdali poprawnie egzamin na kolejny stopień a Iwona Moskwa uzyskała wyróżnienie za najlepiej zdany egzamin spośród wszystkich, uzyskując promocję o 2 stopnie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Poniżej lista szczęśliwych posiadaczy nowych stopni:

 1. Brzyska Dominika 10 kup, klasa IVa
 2. Malczewski Michał 9 kup, klasa Va
 3. Moskwa Iwona 8 kup, klasa VIa
 4. Roczkowska |Zuzanna 9 kup, klasa Va
 5. Sobstyl Radosław 9 kup, klasa Va
 6. Szewczak Norbert 9kup, klasa Va

Album foto

Zdjeciai tekst P.Biłant


Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno - Sportowe 

22 czerwca 2014r.. Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu po raz VII zorganizowało Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno - Sportowe dla mieszkańców Miasta Zamość. Tym razem impreza odbyła się na terenach Szkolnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego na osiedlu Karolówka. Uczestnicy Igrzysk mogli się wykazać m.in. w grze w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, w przeciąganiu liny, w rzucie lotką do tarczy, wyciskaniu odważnika, biegach przełajowych, slalomie piłkarskim. Do rywalizacji stanęli także przewodniczący osiedli i samorządowcy.

            Z 12 osiedli, które wzięły udział, bezkonkurencyjne okazało się osiedle „Promyk” a za nim kolejno: osiedle "Zamoyskiego", osiedle "Słoneczny Stok", osiedle "Orzeszkowej - Reymonta", osiedle "Karolówka" oraz osiedle "Majdan". W dyscyplinie dla samorządowców, czyli rzucie podkową do celu, najlepsze oko miał przewodniczący Zarządu Osiedla Karolówka.

            Oczywiście taki wspaniały wynik zawdzięczać można wspaniałej postawie naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 jak i Gimnazjum nr 1, którzy niemalże co chwilę zajmowali miejsca na podium.

            Zmagania kończyli siatkarze oraz dzielni przeciągacze liny. Obie formacje reprezentujące „Promyk” zajęły I miejsce.

            Wszystkim uczestnikom i medalistom serdecznie gratulujemy!!!

Album foto

Zdjęcia i tekst P.Biłant


  FINAŁ  KONKURSU  „JESTEM  BEZPIECZNY”

XIV wojewódzki finał konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny” odbył się dnia 18 czerwca 2014 r w Lublinie.

W konkursie uczestniczyło 19 drużyn reprezentujących powiaty województwa lubelskiego. Powiat zamojski reprezentowała 6 osobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Agata Sawicka kl IV a, Karol Jaskułecki kl IV b, Martyna Mądroń kl V a, Radek Sobstyl kl V a, Patrycja Mydlak kl VI a, Maksymilian Franczak kl VI a, przygotowywana przez panią Alicję Szcześniak. 

Każda z drużyn miała do wykonania trzy zadania: test wiedzy, przygotowanie projektu koszulki z uwzględnieniem  konkursowego hasła oraz  zaprezentowanie scenki  przedstawiającej najatrakcyjniejszą formę spędzania wolnego czasu , alternatywną dla zagrożeń wynikających z uzależnienia od : alkoholu, narkotyków, nikotyny oraz innych substancji psychoaktywnych.

W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła czwarte miejsce. Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci rakietek do badmintona. W przygotowaniu uczniów do konkursu uczestniczyli  funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Zamościu.

Film z rozdania nagród

http://zamosc.naszemiasto.pl/tag/jestem-bezpieczny.html

 

Album foto

Tekst i zdjecia A.Szcześniak


Podsumowanie X Regionalnego Konkursu Informatycznego "Myszk@"

17 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie X Regionalnego Konkursu Informatycznego Myszk@ organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.  

W auli I LO w Zamościu wręczono nagrody laureatom i finalistom oraz podziękowania nauczycielom.

Wśród laureatów znalazł się Maksymilian Franczak, uczeń kl. VIa naszej szkoły.

Pan Jan Lelonek – Kierownik Oddziału Kuratorium w Zamościu podziękował nauczycielom, pogratulował uczniom i życzył im dalszych sukcesów.

Uroczystość uświetnił występ muzyczny młodzieży oraz ucznia tej szkoły, który pokazał, jak powstaje dźwięk przy użyciu odpowiednich aplikacji komputerowych.

Maksymilianowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesówsmiley

 

Album foto

(Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bożek)


Święto trzecioklasistów

 

W niedzielę 15 czerwca 2014 r. uczniowie klasy 3a wspólnie ze swoimi rodzinami oraz z miłymi Gośćmi: Panią Dyrektor Alicją Dubel i Panią Anną Pintal przeżywały uroczystość komunijną, której przewodniczył o. dr Andrzej Zalewski - Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP.

Dzieci - wspierane przez swoich Rodziców -  z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przebieg uroczystości, którą przygotowały pod kierunkiem p. Marzeny Chmiel.

Nasze świętowanie trwało do 19 czerwca, a dopełnieniem dziecięcej radości była wspólna wycieczka po Roztoczu, na którą wybraliśmy się z Ojcem Proboszczem i grupą rodziców w sobotę 21 czerwca. Był to czas radosnego odpoczynku, wspólnej zabawy i rozmów przy ognisku,  zwiedziliśmy też regionalne izby pamięci i obiekty sakralne. Po południu – zmęczeni, ale bardzo zadowoleni - wróciliśmy do Zamościa.

Album foto

 

Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Łukasz Kamiński, Marzena Chmiel, Małgorzata Jakubczyk


Konkurs Małego Samorządu Uczniowskiego

 

            Na zakończenie swojej pracy MSU zorganizował 17 czerwca 2014r. konkurs na najładniejszy zeszyt. Do konkursu przystąpiło 25 dzieci z klas I – III.

Wszystkie zeszyty były bardzo staranne i estetyczne, co utrudniło pracę jury.

Po długich i burzliwych obradach MSU nagrodził następujących uczniów:

Klasa Ia: I miejsce – Jakub Nizioł, II miejsce – Wiktoria Wardach, III miejsce – Kacper Gąska.

Klasa Ib: I miejsce – Kamila Zwolan, II miejsce – Agatka Bratkowska, III miejsce – Tymon Bucior.

Klasa IIa: I miejsce – nie przyznano, II miejsce – Maja Tymecka i Oliwia Mnich, III miejsce – Karolina Wójcik.

Klasa IIIa: I miejsce – Agnieszka Tokarska, II miejsce – Krystian Józefko i Filip Wachowicz, III miejsce – nie przyznano.

Wszyscy nagrodzeni oraz pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Gratulujemy!

Album foto

tekst i zdjęcia: Anna Pintal


Przedszkolaki w naszej szkole

Dnia 16 czerwca 2014r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola nr 1 i 7.

4 i 5 – latki obejrzały przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu uczniów klasy IIa i IIIa.  Zarówno dzieciom jak i wychowawczyniom bardzo podobał się występ naszych „aktorów”.

Dziękujemy przedszkolakom za przybycie!

Album foto

tekst i zdjęcia: Anna Pintal


Laureaci przedmiotowych konkursów kuratoryjnych

na spotkaniu u Prezydenta

           16 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Marcina Zamoyskiego uczniom zamojskich szkół. Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia w nauce w roku 2013/2014.

           Na liście nagrodzonych znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej  - Wiktor Wachowicz z klasy Va, laureat Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła oraz Patrycja Mydlak z klasy VIa , laureatka konkursu z języka polskiego. Z gimnazjum nagrodzona została Magdalena Michalska – laureatka konkursu biologicznego. W imieniu wszystkich nagrodzonych serdeczne podziękowania złożyła Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz wyróżniony uczeń Wiktor Wachowicz. Naszym laureatom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Album foto

Tekst M.Majewska Zdjecia M.Majewska i M.Słomianowska


Rajd Nocny

Z 14 na 15 czerwca 2014 r. uczniowie z klasy IIa, IVa i Va  pod opieką p. Anny Taras i p. Iwony Jonak uczestniczyli w  57 Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej zorganizowanym przez PTTK O/ Zamość.

Dzielnie pokonaliśmy trasę : Gościniec  Fryszarkowski – Fryszarka – Gościniec Osuchowski – Osuchy w Puszczy Solskiej – 10 km, którą prowadzili przewodnicy TP Edward Słoniewski, Adam Jarosz i Marian Buryło.

Na metę dotarliśmy o północy, zmęczeni i trochę senni. Po krótkim odpoczynku, zwiedziliśmy Muzeum bitwy pod Osuchami. Następnie odbyły się konkursy: krajoznawczy, piosenki turystycznej i partyzanckiej oraz przebranie - na najstraszniejszą puszczańską zjawę i czarownicę.

Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia i nagrody we wszystkich  konkursach.

Zadowoleni wróciliśmy do Zamościa o godz. 3.10 nad ranem. 

Było super.

Album foto

(Tekst i zdjęcia: Anna Taras)


Nasi uczniowie wśród perkusistów bijących rekord

W piątek 13 czerwca 2014 roku o godzinie 16:00 sześćdziesięciu perkusistów z całej Polski wzięło udział w trzeciej edycji bicia perkusyjnego rekordu Polski. Perkusiści zagrali wspólnie z zespołem VOX ich wielki przebój "Bananowy song".

Z naszej szkoły brali udział: Mateusz Mazur, Weronika Kozłowska – gimnazjum, Maksymilian Franczak – podstawówka.

Album foto
 

 (tekst: Maksymilian Franczak, zdjęcia: Rafał Franczak)


13 czerwca b.r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 włączyli się w miejskie obchody Święta Wolności, uczestnicząc w uroczystej  mszy świętej celebrowanej w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Licznie zgromadzone delegacje zamojskich szkół z uwagą wysłuchały homilii ks. dra hab. Czesława Galka, który wspominał życie mieszkańców Zamościa w trudnych czasach stanu wojennego i naszą niełatwą drogę do wolności. Wspólną modlitwę za ojczyznę zakończył przemarsz pocztów sztandarowych ze wszystkich szkół.

Album foto

 

 (Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Marta Słomianowska)  

 

 


Z wizytą w Szkole Muzycznej

12 czerwca 2014 roku klasa I b wybrała się z wizytą do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu na występ  pt. ,,Koncert dla mojego kolegi”.

Dzieci podziwiały indywidualne prezentacje muzyczne oraz tańce i układy przestrzenno – ruchowe w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Wśród wykonawców znaleźli się także uczniowie klasy I b.

Agatka Bratkowska zaprezentowała utwór na flet pt. "Trzy kurki", a Hania Kawalec utwór na fortepian Samuela Majkapara pt. "Motylek". Ponadto w tańcach i oryginalnych układach przestrzenno – ruchowych oprócz Hani i Agatki wystąpił także uczeń klasy I b Szymon Kaniewski oraz uczennica klasy III a - Sara Szumigaj.

Atmosfera panująca w auli Państwowej Szkoły Muzycznej udzieliła się wszystkim zebranym. Dzieci w skupieniu i z dużym zainteresowaniem podziwiały popisy swoich młodszych i starszych kolegów.

Gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

Tekst i zdjęcia: Bożena Greszta


Powitania lata na tenisowo

W środę 11 czerwca odbył się Turniej tenisa Ziemnego dla Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu pod nazwą „Powitanie Lata”. Organizatorami turnieju byli Szkoła Podstawowa nr 7  i UGKS „Jedynka”.

Turniej odbył się dzięki uprzejmości zarządu zaprzyjaźnionego KT „Return” Zamość. W turnieju udział wzięli uczniowie od  II  do VI klasy Szkoły Podstawowej. Przyszli mistrzowie rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych podzielonych na dziewczęta i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:

 1. Michał Ostaszewski – klasa 3
 2. Karol Jaskułecki  - klasa 4
 3. Adam Hamerski – klasa 6
 4. Zuzanna Łyś –klasa 6

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali koszulki. Czwórka zwycięzców niebawem spotka się w” Wielki Finale”, gdzie stawką będzie Mistrzostwo Szkoły Podstawowej i zdobycie pucharu. Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny zawodów Jerzy Bekas. 

Album foto

Zdjęcia i tekst J.Bekas


 

WYCIECZKA DO ZOO

Podczas Dnia Talentów przeprowadzony został w naszej szkole konkurs na najciekawiej przygotowaną prezentację klasy. W kategorii klas 4-6 wygrała klasa V a, która oprócz dyplomu i słodyczy została nagrodzona wycieczką do ZOO. Ze względu na przedłużająca się deszczową pogodę, wycieczka musiała być odłożona na późniejszy termin.

11 czerwca spełniło się marzenie piątoklasistów i udali się, pod opieką swojej wychowawczyni pani Marty Słomianowskiej, na długo oczekiwaną wycieczkę.

W ZOO wszyscy  świetnie się bawili. Uczniowie podziwiali i zachwycali się prezentowanymi zwierzętami. Wspólnie odczytywali tabliczki informacyjne z nazwami zwierząt oraz notkami o środowisku naturalnym, w którym żyją. Okazało się, że niektórzy już  posiadają bogaty zasób wiedzy na ten temat. Piękne terraria, akwaria, wybiegi  dla zwierząt i ich różnorodność sprawiły, że wycieczka była bardzo ciekawa i atrakcyjna

Było bardzo gorąco, ale przepiękne tereny zielone zapewniały dużo cienia. Uczniowie pamiętali też o okularach przeciwsłonecznych, nakryciach głowy oraz butelce wody do picia.

    Po krótkim odpoczynku na placu zabaw klasa V udała się na Stare Miasto, gdzie wszyscy posilili się pożywną pizza, a potem pysznymi lodowymi deserami.

Dzień był naprawdę udany!

Album foto

Zdjęcia i tekst M.Słomianowska


Akcja WOPR - bezpieczne wakacje

 

Już niedługo wakacje i upragniony przez wszystkich wypoczynek, dlatego po raz drugi zaprosiliśmy do naszej szkoły ratowników WOPR p. Mateusza Ferensa oraz p. Szymona Bielaka,  którzy wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa nad wodą.

Dnia 10 czerwca uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 uczestniczyli w tej  prelekcji. Wcześniej uczniowie klas najmłodszych wykonali prace plastyczne na konkurs  na temat „Bezpieczeństwo nad wodą”. Dwa rysunki, Julii Ulanowskiej z kl.IIIa   i Wiktorii Cis z kl.IIa  otrzymały wyróżnienie w etapie gminnym a praca Krystiana Józefko  z kl.IIIa zajęła IV miejsce. Dyplomy oraz nagrody wręczył uczniom Vice Prezes zamojskiego oddziału WOPR   p. Sebastian Plewa, który zaszczycił nas swoją obecnością . Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska    i wejść do łódki oraz skutera wodnego, z których korzystają ratownicy podczas patrolowania akwenów wodnych oraz podczas akcji ratowniczych. Rzucali także rzutkami ratowniczymi na odległość a także oglądali samochód, którym ratownicy wyjeżdżają w teren na akcje, na przykład do powodzian.

Wszystkim życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji 

Album foto

Tekst i zdjecia M.Kozłowska


Niezapomniana wycieczka do Wojciechowa klasy I a i I b

 

We wtorek 10.06.2014 o godz. 9.00 klasy pierwsze wyruszyły na wycieczkę  do Wojciechowa – „Szlakiem zapomnianych zawodów”. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci był mini skansen  „Wojciechosko  zagroda”.

Tam dzieci  zobaczyły  zagrodę chłopską  ( chałupa, stodoła, warsztat stolarza, obora ze zwierzętami), zagrodę kowala ( stara kuźnia z 1918r , chata kowala, wystawa starych maszyn rolniczych, pole kowala).  Niesamowitych doznań dostarczyły dzieciom warsztaty garncarskie , dzięki którym dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w lepieniu z gliny. Po pysznym obiedzie dotarliśmy do Nowego Gaju, gdzie znajduje się Młyn Hipolit zbudowany w 1937 r. w zakolu rzeki Bystrej. Przez ponad 20 lat gromadzono tu kolekcję niezwykłych eksponatów, których dziś jest ponad 2000. Znajduje się tu nawet kilka meteorytów pochodzących z Rosji, Argentyny i USA. Dzieci zobaczyły największą  w Polsce kolekcję  soli niebieskiej oraz innych odmian soli kamiennej. Podziwialiśmy  również skamieniałą rybę sprzed 250 mln lat pochodzącą z Brazylii oraz bryłę węgla brunatnego o masie około 40 kg z dobrze widocznymi słojami i korą drzewa. Bardzo duże wrażenie zrobił na dzieciach pokaz erupcji wulkanu . Uwieńczeniem dnia były warsztaty z płukania złota.

  Zmęczeni , ale pełni wrażeń i nowych doznań powróciliśmy do domu w godzinach wieczornych. Było wspaniale, pomimo zmęczenia wszystkim dopisywał humor.

 

Album foto

Zdjęcia i tekst wychowawcy klas I a i I b

Iwona Kurzempa- Sarzyńska i Bożena Greszta


Wycieczka do Sandomierza

Dnia 6 czerwca 2014r. klasy II a i III a uczestniczyły w ciekawej wycieczce do Sandomierza.

Przygodę z Sandomierzem rozpoczęliśmy od spaceru po rynku, dowiedzieliśmy się, że to wspaniałe miasto nazywane jest „małym Rzymem”. Następnie podziwialiśmy malownicze krajobrazy oraz wspaniałe, lessowe wąwozy. Mogliśmy zobaczyć tajemnicze podziemia Sandomierza i posłuchać miejscowych legend. Zobaczyliśmy zbrojownie i sale tortur. Mieliśmy okazję spotkać średniowiecznego rycerza, który z zapałem i  humorem przedstawił nam "wspaniałe" życie księżniczek i rycerzy, które w rzeczywistości nie było takie kolorowe. Dzieci miały możliwość przymierzyć zbroje, a także zaprezentować modę średniowieczną. Ostatnią atrakcją wycieczki był rejs statkiem po rzece Wiśle.

Wycieczka była udana i niezwykle ciekawa, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Album foto

Zdjęcia A.Taras, 

 tekst: Anna Pintal


Rodzinny Rajd Rowerowy

  W sobotę 7 czerwca 2014r. odbył się  I  Rodzinny Rajd Rowerowy, którego organizatorem był Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu i UKS „Jedynka”. Uczestnikami rajdu byli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zamościu wraz ze swoimi rodzicami.

Trasa rajdu przebiegała obok lotniska w Mokrem . Uczestnicy rajdu mieli okazję podziwiać statki powietrzne Aeroklubu Ziemi Zamojskiej. Niektórzy nawet siedzieli za sterami szybowców. Punktem docelowym rajdu był teren przyszkolny Szkoły Podstawowej w Mokrem. Na placu szkolnym został przeprowadzony konkurs jazdy rowerem. Na koniec po trudach i zmęczeniu wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się przy ognisku. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy za uczestnictwo w rajdzie rowerowym. Jak przebiegał rajd zajrzyj do galerii zdjęć.

Album foto

Tekst i zdjęcia J.Bekas


​RODZICE NA JĘZYKU POLSKIM W KLASIE 4 A

            Lekcje w szkole to rzecz normalna. Najczęściej w sali obecni są uczniowie jednej klasy i nauczyciel. Ale zdarzają się takie dni, gdzie na zajęciach pojawia się więcej gości niż uczniów.

            Po raz kolejny w naszej szkole takie zdarzenie miało miejsce 5 czerwca 2014 roku. Była to otwarta lekcja języka polskiego w klasie 4 a, na której obecni byli rodzice, pani dyrektor – Alicja Dubel oraz nauczyciele naszej szkoły – pani Marta Słomianowska i pani Iwona Kurzempa – Sarzyńska. Lekcję poprowadziła pani Iwona Zgnilec.

            Na zajęciach zaprezentowane zostały elementy oceniania kształtującego, a także praca uczniów z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i aplikacji fleszowych na temat rzeczownika. Podczas toku lekcji dało się zauważyć, że stosowane elementy i techniki pracy wpływają na uczniów w motywujący sposób, angażując do pracy całą grupę.

            Rodzice byli pozytywnie zaskoczeni nowoczesnymi metodami pracy stosowanymi
w naszej szkole.

            Była to niezapomniana lekcja zarówno dla dzieci, jaki i ich rodziców.

Dziękuję gościom za udział w lekcji, a uczniom za piękną pracę.

Album foto

(tekst: Iwona Zgnilec,  zdjęcia: Marta Słomianowska)


25-lecie Wolnej Polski

W bieżącym roku obchodzimy 25-lecie Wolnej Polski. 4 czerwca przypada 25 rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów demokratycznych w Polsce. 4 czerwca 1989r.to symboliczna data uznawana za początek odzyskania pełnej wolności przez Polskę po II wojnie światowej.

To powrót nadziei na suwerenność państw Europy Środkowej i Wschodniej, to początek drogi ku jedności Europy . W związku obchodami tego znaczącego wydarzenia w całej Polsce organizowane są różne przedsięwzięcia, mające na celu upamiętnić tę rocznicę.

            W naszej szkole uczniowie razem z nauczycielkami historii, wiedzy o społeczeństwie i zajęć technicznych podjęły również inicjatywy związane z 25-leciem Wolnej Polski.  Zorganizowano wystawy tematyczne propagujące ideę Wolnej Polski a na zajęciach technicznych uczniowie dokonali symbolicznego wypuszczenia 25 latawców.   Podczas historii i wiedzy o społeczeństwie przeprowadzone zostały  „Lekcje wolności 1989-2014”, które kończyły się wykonaniem przez uczniów gazetki klasowej.

Album foto

zdjęcia A.Sawiniec- Szczech , tekst M.Łysakowska


XX Konkurs Plastyczno – Literacki

„Święty Jan Paweł II – Nauczyciel miłości do dzieci i młodzieży”

 

W dniu 3 czerwca w kościele O.Franciszkanów w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XX Konkursu Plastyczno – Literackiego „Święty Jan Paweł II – Nauczyciel miłości do dzieci i młodzieży”.

W tym roku 60 placówek wysłało na konkurs ponad 700 prac swoich podopiecznych Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 pod kierunkiem swoich katechetów - Marzeny Chmiel i Joanny Bulak przygotowali 33 prace plastyczne i 3 prace literackie. Uroczystość rozpoczął koncert zespołu dziecięcego „Wiolinki”, a następnie odbyła się msza święta, której przewodniczył Ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Nasi uczniowie włączyli się w przygotowanie liturgii, a po jej zakończeniu z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników konkursu. Na wszystkich czekała miła niespodzianka – prace Krystiana Józefko z klasy 3a szkoły podstawowej i Agaty Bedy z klasy 1b gimnazjum otrzymały I nagrody, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Byli to następujący uczniowie szkoły podstawowej: Karol Gajak, Kacper Gąska, Hanna Kucharska, Jakub Nizioł i Judyta Żołnierczuk z klasy 1a, Zuzanna Boruń, Agata Bratkowska, Nikola Detko, Weronika Duras, Igor Glinka, Jakub Pitwała, Aleksandra Witko i Kamila Zwolan z klasy 1b, Wiktoria Cis, Amelia Drzewicka, Martyna Kiljan, Mateusz Krawiec, Sandra Lis, Anna Łubkowska, Julia Pawlasiuk, Weronika Ślusarczyńska, Karolina Wójcik z klasy 2a, Agnieszka Tokarska, Filip Wachowicz, Katarzyna Zubala z klasy 3a, Jakub Romaszko i Agata Sawicka z klasy 4a, Katarzyna Farion, Ada Kostrubiec, Wiktor Wachowicz z klasy 5a oraz Patrycja Mydlak z klasy 6a. Wyróżniono także prace uczniów klas pierwszych gimnazjum: Adriana Łagowskiego, Weroniki Pisarew i Krzysztofa Sokołowskiego.  Gratulujemy!

Album foto

( Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Marzena Chmiel, Łukasz Kamiński)


Szóstoklasista na siódemkę!

 

Wśród najlepszych uczniów zamojskich szkół, którzy osiągnęli maksymalną ilość punktów
ze sprawdzianu szóstoklasisty znalazł się Maksymilian Franczak, uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu.

Jego 40-punktowy wynik nie był zaskoczeniem dla nikogo ze szkolnej społeczności.

Maks to uczeń wszechstronnie utalentowany, mający liczne zainteresowania i wszędzie odnoszący sukcesy.

W szkole osiągał  bardzo dobre wyniki w nauce i kończył kolejne klasy z wyróżnieniem. Szczególnie pociągały go przedmioty matematyczno-przyrodnicze.

Nie został laureatem konkursu kuratoryjnego (chociaż był uczestnikiem II etapu konkursu
z przyrody), więc pisał sprawdzian osiągając, jako jeden z nielicznych uczniów w Zamościu, maksymalny wynik.

Maks Franczak godnie reprezentował SP 7 na licznych konkursach międzyszkolnych, gdzie zdobywał nagrody i wyróżnienia.

Tylko w ciągu ostatniego roku szkolnego został laureatem Regionalnego Konkursu Informatycznego Myszk@ i finalistą matematycznego konkursu Szpak.

Drużyna z jego udziałem wywalczyła II miejsce w konkursie Gra miejska. Śladami Stefana Milera. Maks był też w składzie zespołu, który wywalczył III miejsce w II Zamojskiej Olimpiadzie Informatycznej Szkół Podstawowych oraz I miejsce w powiatowym etapie konkursu Jestem bezpieczny. W ciągu sześciu lat brał aktywny udział w uroczystościach szkolnych i lokalnych.

Jako piątoklasista zabłysnął talentem aktorskim grając w przedstawieniu Król Maciuś I podczas Koncertu Korczakowskiego dla mieszkańców miasta.  

Oprócz osiągnięć w nauce Maksymilian ma na swoim koncie znaczące sukcesy sportowe. Od 2009 trenuje taekwondo olimpijskie. Ma w swym dorobku 7 medali oraz tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Młodzików w swojej kategorii wagowej.  Należy do polskiej kadry młodzików. W wolnym czasie ćwiczy grę na perkusji.

Maksymilian Franczak to uczeń bardzo utalentowany, ale także ambitny i pracowity.

Osiąganie spektakularnych sukcesów poprzedzone jest długą, wytężoną pracą i wysiłkiem.

Maks może zawsze liczyć na wsparcie i zrozumienie ze strony rodziny i szkoły: dyrekcji, wychowawcy, nauczycieli przedmiotowych, bo szkoła przecież „ jest od tego” by odkrywać, wpierać i rozwijać takie wszechstronne uczniowskie talenty.

                                                                         

tekst: M. Garbuz zdjęcie: M. Bożek

 


W dniu 2 czerwca 2014r. mimo niesprzyjającej aury w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu odbył się Dzień Sportu dla wszystkich grup wiekowych.

 Motywem przewodnim dnia sportu były zabawy na wesoło. Najliczniej  reprezentowaną  grupą wiekową były klasy  I- III Szkoły Podstawowej Nr 7. Zabawa była doskonała. Każda konkurencja sportowa wzmagała emocje zawodników i publiczności.

  Uczniowie klas 4 – 6 Szkoły podstawowej oraz 1 – 3 Gimnazjum nr 1.także brali udział w zabawie. Wśród klas ze Szkoły podstawowej miejsce I zajęła klasa 6, drugie miejsce klasa 5, a 3 miejsce zajęły klasy czwarte. W kategorii gimnazjów zwyciężyła klasa 1 a, przed klasą 1b i klasą 2 b. Wspaniały doping, świetna humor spowodowały, że nikt się nie czuł przegranym. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z przebiegu Dnia Sportu w Zespole Szkół nr 2 . Jak bawiły się dzieci i  młodzież obejrzyj na galerii zdjęć.

Album foto

Tekst J.Bekas

Zdjęcia A.Pintal, A.Taras, K.Jaskułecki, Z.Wilkołazka


RAJD "CZERWONY KAPTUREK"

W sobotę 31 maja 2014 r  uczniowie z klasy IIa i miłośniczka rajdów z klasy IVa - Emilka Brykner z opiekunami p. Anną Taras, p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 40 Rajdzie „Czerwony  Kapturek”  zorganizowanym przez PTTK Oddział Zamość.

Na pieszą 7 km wędrówkę wyruszyliśmy ze Starej Huty. Wędrowaliśmy szlakami turystycznymi po Roztoczu Środkowym. Przechodziliśmy koło tajemniczych jam, gdzie kiedyś wydobywano kamienie młyńskie. Widzieliśmy domki dla nietoperzy oraz różne tablice przyrodnicze. Najbardziej zainteresowała nas z ptasim zegarem.

Na mecie w Senderkach nad Świerzem czekało na nas ognisko, tradycyjne konkursy oraz słodka niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Braliśmy udział w konkursie na piosenkę turystyczną oraz na postać z bajki o Czerwonym Kapturku, za co wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Pogoda nam nie dopisała, przez cały czas padał deszcz. Wróciliśmy trochę przemoczeni, ale zadowoleni.

Album foto

 (Tekst i zdjęcia: Anna Taras)


"Ciekawa praca w zoo"

 

Dnia 30.05.2014r w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z rodzicem wykonującym ciekawy zawód.

Tym razem  gościł p. Sebastian Dzioch - pracownik zamojskiego zoo, tata Mai z kl. I b. Pan Sebastian pracuje tam  jako pielęgniarz i karmi drapieżne zwierzęta.

 Na spotkanie z dziećmi przyniósł jedną z mieszkanek zoo-agamę brodatą z rodziny jaszczurkowatych. Bardzo łagodne i przyjazne zwierzę, które można było wziąć na ręce, przytulić i pogłaskać. Wiele emocji wzbudziła również przyniesiona przez gościa wylinka, która do złudzenia przypominała żywego pająka ptasznika. Tata Mai odpowiadał na liczne pytania dzieci o pracy w zoo i przytaczał zabawne  historie o jego  mieszkańcach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, gdyż niecodziennie można potrzymać  na rękach  rzadkie zwierzę. Na zakończenie pan  rozdał dzieciom drobne upominki w postaci naklejek z zoo oraz   otrzymał od uczniów  i wychowawców świetlicy podziękowanie za przybycie.

Album foto

Tekst: Beata Stasiuk, foto:  Marta Kuryło


Wycieczka do Jednostki Wojskowej

29 maja 2014r. uczniowie z klasy II a uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar.

Dzieci miały okazję zobaczyć wojskowe pojazdy specjalne i bojowe, broń oraz indywidualne wyposażenie żołnierzy.

 Obserwowały pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy 3 batalionu zmechanizowanego. Największą atrakcją dla dzieci była prezentacja Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Pokaz żołnierzy na koniach wszystkich zachwycił.

Album foto

 (tekst i zdjęcia: Anna Taras)


SUKCES UCZENNICY KLASY IIIA

29 maja 2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XII Międzyszkolny Turniej Warcabowy. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów klasy IIIa: Martyna Ochniowska, Agnieszka Tokarska, Krystian Józefko i Maksymilian Szumigaj.

Niezwykłe umiejętności strategiczne oraz logiczne myślenie umożliwiło uczennicy klasy IIIa – Agnieszce Tokarskiej uzyskać puchar i tytuł Mistrza Warcabów.

Serdecznie gratulujemy!

Album foto

tekst: Anna Pintal, zdjęcia: Anna Kardasz


Dzień Rodziny w naszej szkole

 

Aby uczcić święto Twoje,

Biegnę dziś po kwiaty moje...

 

Pod takim hasłem dn. 26.maja, odbyła się uroczysta akademia z okazji „Święta Rodziny”.

Montaż słowno-poetycki wzbogacony pięknymi piosenkami wzruszył niejednego rodzica.

Na scenie wystąpili uczniowie szkoły podstawowej – klasy Ia i Ib, kl.IIa , kl.IV a i IVb oraz reprezentanci gimnazjum- kl.I a i b,kl.II b i kl.III a, przygotowywani pod ierunkiem nauczycielek: p. Katarzyny Bedy, p. Joanny Mudy, p. Iwony Kurzempy- Sarzyńskiej i p. Bożeny Greszty. Scenografię opracowała p. Anna Sawiniec- Szczech. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń, na rodziców czekała niespodzianka. Na zakończenie wystąpił szkolny zespół wokalno-instrumentalny „FORTE”, który w dowód wdzięczności za ogromny wkład w rozwijanie zdolności i talentów , zadedykował Wszystkim Kochanym Rodzicom wiązankę utworów muzycznych.

Album foto

Zdjecia i tekst J.Muda


Informatycy zdobyli III miejsce!

09.05.2014 r. odbyła się w SP nr 6 w Zamościu II Zamojska Drużynowa Olimpiada Informatyczna Szkół Podstawowych 2014, w której naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIa: Patrycja Mydlak, Magdalena Staśko i Maksymilian Franczak. 

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw odbyła się część teoretyczna podstawowa, którą uczniowie rozwiązywali indywidualnie, a potem część rozszerzona rozwiązywana drużynowo. Z kolei uczniowie przystąpili do części praktycznej. Zadania podstawowe i rozszerzone rozwiązywano także drużynowo.

W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła III miejsce smiley

Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Małgorzaty Bożek.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 27.05.2014 r. 

Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! 

Album foto

(tekst i zdjęcia: A. Kardasz)


II miejsce drużyny z SP 7 w „Grze miejskiej”

23 maja 5-osobowa drużyna z klasy VIa uczestniczyła w konkursie międzyszkolnym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Społecznych w Zamościu: „Gra Miejska. Śladami Stefana Milera”.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Kołodziejczyk, Iwona Moskwa, Wiktoria Ostrowska, Magdalena Staśko i Maksymilian Franczak.

Uczniowie pod opieką nauczyciela, p. Marii Garbuz, przemierzali Zamość  wraz z konkurencyjnymi drużynami z innych szkół podstawowych, realizując kolejne konkursowe zadania w terenie. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami, wykazując się dużą wiedzą na temat swojego miasta, znajomością biografii Stefana Milera, doskonałą kondycją fizyczną i umiejętnością pracy zespołowej. Było to ważne, gdyż w końcowym rozstrzygnięciu decydował czas realizacji poszczególnych zadań.

Jedną z prac podlegających ocenie było wcześniejsze napisanie przez uczestników wiersza o Stefanie Milerze i wykonanie zdjęć jego domu oraz przedłożenie tych materiałów jury razem ze zgłoszeniem szkoły. Wiersz naszej drużyny: „Pamięci Stefana Milera” oraz utwory dwóch innych zespołów otrzymały specjalne wyróżnienia.

Podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników odbyło się w Zamojskim Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera. Drużyna SP 7 zajęła II miejsce tuż za zespołem z Jarosławca.

Gratulujemy naszym szóstoklasistom kolejnego sukcesu!

Album foto

tekst i zdjęcia: M. Garbuz


19.05.2014 r. odbył się finał X Regionalnego Konkursu Informatycznego "Myszk@". 

Laureatem konkursu został Maksymilian Franczak, uczeń kl. 6a naszej szkoły.

Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. Małgorzaty Bożek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley


Sukces szachistów z  SP7 w Zamościu

Kamil Kozyrski i Adam Hamerski uczniowie kl. VIa naszej szkoły podczas Zamojskiej Ligi Szachowej zdobyli brązowe medale. Zespół z SP 7 uległ  jedynie drużynom liceum i gimnazjum ze Szkoły Społecznej. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna występowała bez trzeciego zawodnika, co miało wpływ na końcowy wynik zawodów.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na miejsce na najwyższym podium.smiley

Album foto

(tekst i zdjęcia: J. Bekas)


XV KONKURS ORTOGRAFICZNY „DYKTANDO SKO”

Konkurs Ortograficzny „Dyktando SKO” odbył się już po raz piętnasty.

Z trudnym tekstem dyktanda zmierzyło się 10 uczniów z klasy III a.

Najmniej błędów  zrobili, a zarazem najlepsi okazali się:

Katarzyna Zubala i Kordian Marczuk zdobywając  I miejsca oraz Maksymilian Szumigaj zajmując  II miejsce.

Serdeczne gratulacje!

Album foto 

Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz i Beata Stasiuk


WYCIECZKA DO WARSZAWY

22 maja 2014 r. uczniowie klas 4-6 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyruszyliśmy o 6.00 i  bez żadnych problemów w doskonałych humorach dotarliśmy na miejsce.

Głównym celem naszej wycieczki  była wizyta w Planetarium, które znajduje się obok Centrum Nauki Kopernika. Tam na sferycznym ekranie obejrzeliśmy film pt.: „Początek ery kosmicznej”, który pokazywał, jak człowiek zdobywał Kosmos. Wrażenia były oszałamiające. Każdy z nas miał wrażenie, że sam uczestniczy w tych epokowych wydarzeniach.

Potem udaliśmy się z przewodnikiem na spacer po warszawskiej starówce. Odwiedziliśmy legendarną Syrenkę, złożyliśmy wizytę królowi Zygmuntowi III Wazie, podziwialiśmy królewski zamek i urocze kamieniczki.

Pogoda dopisała, program wycieczki wszystkim się podobał, a wspólna podróż nas bliżej zintegrowała . Do Zamościa wróciliśmy o wyznaczonej porze, gdzie odebrali nas szczęśliwi rodzice.

Album foto

Zdjęcia M. Bożek  tekst M. Słomianowska


20 maja 20014r. uczniowie klasy IIIa przystąpili do kolejnej edycji powszechnego

i dobrowolnego Ogólnopolskiego badania umiejętności trzecioklasistów (OBUT).

Ta edycja badania różniła od poprzednich głównie tym, że badaniem objęte były tylko wybrane umiejętności matematyczne trzecioklasistów.

             Zestawy zawierały zadania o zróżnicowanym poziomie trudności. Wśród nich były takie,które zapewniają sukces dzieciom o niższym poziomie wiadomości i umiejętności matematycznych oraz takie, które umożliwiają trzecioklasistom ujawnienie wysokiego poziomu swojej wiedzy w tym zakresie. Zadania te pozwalają dzieciom zaprezentować umiejętności zdobywane podczas codziennej nauki w szkole i poza nią oraz zastosować je w sytuacjach nietypowych.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Anna Pintal


20 maja2014 r., uczniowie klasy Va  przystąpili po raz pierwszy  do Diagnozy Umiejętności Matematycznych. "DUMa",  ma ona pokazać, jak przygotowani są uczniowie do przyszłorocznego sprawdzianu szóstoklasisty, który odbędzie się w nowej formule.

Album foto

Tekst .M.Wilkołazka, Zdjęcia E.Danilewicz


Wycieczka do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Dnia 19 maja 2014r przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI : Sandra Majdańska, Iwona Moskwa i Malwina Wilczek  wraz z opiekunem Małgorzatą Wilkołazką wzięły udział w wycieczce integracyjnej do  Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

Wyjazd zorganizowany został przez  Zespół Szkół nr 1 w Zamościu, a udział w nim wzięli członkowie samorządów uczniowskich ze Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10 oraz ze Szkoły Katolickiej. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Warszawy, w tym Stare Miasto z symbolem miasta – Syrenką, przejście koło Zamku Królewskiego i Kolumny Króla Zygmunta , odwiedziny Łazienek z pięknym Pałacem na wodzie oraz najważniejszą częścią dnia   - Sejmem Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczniowie zapoznali się z krótką historią powstania sejmu i senatu oraz  miejsca siedziby rządu. Poznali strukturę rządu, sejmu i senatu,  miejsca marszałka sejmu, rządu i poszczególnych posłów  na  sali posiedzeń. Zobaczyli słynne korytarze sejmowe, które znali z wiadomości telewizyjnych, a także salę kolumnową,  która użyczana była dla posiedzeń komisji śledczej. Zapoznali się z procedurą ustawodawczą oraz sposobem pracy posłów i senatorów.

Atrakcją dnia była zasponsorowana przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół nr 1  - Dorotę Pintal,  możliwość ujrzenia Warszawy prawie jak z „lotu ptaka” czyli z tarasu widokowego na 30 piętrze  Pałacu Kultury i Nauki.

Wycieczka podobała się bardzo młodym samorządowcom. Niektórzy chcieliby tu wrócić już nie jako uczniowie z wycieczką, ale jako pracownicy tejże instytucji.

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka


Nagrody i wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie plastycznym!

 

      W dniu 19.05. 2014 r. 24-osobowa delegacja młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na koncert „Jan Paweł II – droga do  świętości’, przygotowany przez Zespół Szkół nr 3 w Zamościu.

 Podczas tej uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny na plakat

 „W oczekiwaniu na kanonizację Jana Pawła II”, w którym brali udział m. in. uczniowie Gimnazjum nr 1.

II miejsce zdobyła Joanna Ciuraszkiewicz z kl. IIa, III miejsce przyznano Milenie Michniewicz z kl. Ib, a wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Hasiak z kl. Ia i Kamila Molenda z kl. IIa.

Serdecznie gratulujemy uzdolnionym plastycznie uczennicom i ich nauczycielom: p. Annie Sawiniec-Szczech i p. Joannie Bulak.

Album foto

tekst: M. Garbuz

zdjęcia: K. Beda  


Sukces Drużyny z "Siódemki"

 

XIV powiatowy finał konkursu „Jestem bezpieczny” odbył się w dniu 16.05.2014 r w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu. Do konkursu przystąpiło 11 drużyn reprezentujących gminy z powiatu zamojskiego. Drużynę z naszej Szkoły tworzyli uczniowie:

Agata Sawicka kl IV a,

Karol Jaskułecki kl IV b,

Martyna Mądroń kl V a,

Radek Sobstyl kl V a,

Patrycja Mydlak  kl VI a,

Maksymilian Franczak  kl VI a

 Konkurs obejmował następujące konkurencje:

- prezentacja szkoły oraz bezpiecznego hasła

- test wiedzy.,

- projekt koszulki promującej ideę konkursu „Jestem bezpieczny”

Wszystkie drużyny przygotowały bardzo ciekawe projekty koszulek oraz w atrakcyjny sposób zaprezentowały swoje szkoły podczas 2 minutowych scenek. W trakcie konkursowych zmagań najlepszy wynik uzyskała drużyna  z  „siódemki”,  czyli  z  naszej Szkoły, tym samym zajmując  I miejsce. Drużyna będzie reprezentować powiat zamojski na finale wojewódzkim, który odbędzie się 18 czerwca 2014r w Lublinie. Za zajęcie I miejsca uczniowie otrzymali nagrody w postaci tabletów. Sponsorem nagród był pan  Przemysław Panas , właściciel firmy transportowej w Zamościu.

Tekst i zdjecia A. Szcześniak


V KONKURS HISTORYCZNY „DZIECI ZAMOJSZCZYZNY”

pod honorowym patronatem

Lubelskiego Kuratora Oświaty

 

       Już piaty raz nasza szkoła, przy współpracy z Muzeum Zamojskim, zorganizowała interdyscyplinarny Konkurs Historyczny pt.: „Dzieci Zamojszczyzny”, który adresowany jest do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych Miasta Zamość oraz powiatu zamojskiego.

       Główną treścią tego konkursu jest historia naszego regionu podczas II wojny światowej, a w szczególności  tragiczne losy  Dzieci  Zamojszczyzny. Każdego roku pojawia się też dodatkowa tematyka, której znajomością powinni wykazać się uczestnicy konkursu. W obecnym roku, ze względu na setną rocznicę wybuchu I wojny światowej, była to wiedza o skautingu oraz historia  braci Pomarańskich.

         Konkurs składa się z trzech kategorii: literackiej, plastycznej oraz testu wiedzy historycznej. Uczestnicy walczą drużynowo, ale każdy z nich może również zdobyć indywidualne nagrody w każdej z tych konkurencji. Organizacją całego konkursu oraz przygotowaniem reprezentacji naszej szkoły zajmowała się Pani Marta Słomianowska.

      19 maja 2014 r. w siedzibie Muzeum Zamojskiego odbył się uroczysty finał konkursu. Pytania z zakresu wiedzy historycznej , jak co roku, przygotowała Pani Maria Rzeźniak – starszy kustosz Muzeum  Zamojskiego.  Pomimo bardzo trudnej tematyki uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, troje z nich napisało na maksymalną ilość punktów i trzeba było przeprowadzić dogrywkę, aby wyłonić tego najlepszego.

        Podczas gdy szacowna komisja sprawdzała testy, zaprosiliśmy uczestników wraz z opiekunami na miły poczęstunek w postaci pizzy, a potem Muzeum udostępniło sale wystawowe poświęcone braciom Pomarańskim, gdzie mogli  obejrzeć poświęconą im  prezentację .

      W trakcie uroczystego odczytania werdyktu pojawili się szacowni goście;

 Pan Marcin Zamoyski – Prezydent Miasta Zamość, Pan Jan Lelonek – Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty, Pan Jerzy  Michalski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Zamość oraz Pan Andrzej Urbański – Dyrektor Muzeum Zamojskiego.

       Pani Alicja Dubel wspólnie z zaproszonymi gośćmi wręczyła dyplomy i nagrody zwycięskim uczestnikom. Jest nam bardzo miło  poinformować, że:

NAGRODĘ GŁÓWNĄ  w kategorii - praca literacka na temat „Czy w XXI w. można być dobrym skautem?”,  zdobyła Diana Buć ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach.

NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii – praca plastyczna – Ilustracja do pieśni Zygmunta Pomarańskiego „Jedzie, jedzie na kasztance”, zdobyła Barbara Bielińska ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Sz. Szymonowica w Zamościu

NAGRODĘ GŁÓWNĄ  w kategorii – test wiedzy – zdobyła Oliwia Radomska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie

II MIEJSCE –  Wiktor Wachowicz z naszej szkoły

III MIEJSCE – Gabriela Dudek ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny  w Złojcu.

W klasyfikacji drużynowej, po podsumowaniu wszystkich konkurencji:

I MIEJSCE – otrzymała Drużyna z Zespołu szkoły i Przedszkola w Skierbieszowie w składzie: Emilia Kot, Oliwia Radomska, Artur Rosiak

II MIEJSCE – Drużyna z naszej szkoły w składzie : Ada Kostrubiec, Katarzyna Farion, Wiktor Wachowicz

III MIEJSCE – Drużyna ze Szkoły Podstawowej NR 6 im. Sz. Szymonowica w Zamościu w składzie: Artur Blicharz, Alicja Frankiewicz, Łucja Kiełbińska

      Na zakończenie do uczestników przemówił Pan Marcin Zamoyski oraz Pan Jan Lelonek, który  w imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza złożył na ręce Pani Alicji Dubel  list z gratulacjami dla wszystkich laureatów oraz organizatorów, za przygotowanie cennego przedsięwzięcia edukacyjnego i wychowawczego.

Album foto

Tekst M.Słomianowska

Zdjęcia M.Soroka


Spotkanie ze szkolną pielęgniarką

Dnia 16 maja w szkolnej świetlicy miało miejsce spotkanie ze szkolną pielęgniarką.

Przedstawiła ona zagrożenia związane z kleszczami oraz chorobami, które pojawiają się w wyniku ich ukąszeń.

 Omówiła objawy, które towarzyszą kleszczowemu zapaleniu mózgu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tych  informacji, aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania oraz opisywały swoje doświadczenia związane z przedstawionym tematem.

Album foto 

Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz, Beata Stasiuk


Bieg Nadziei

     16 maja 2014r. w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu odbył się IX „Bieg Nadziei” poświęcony Janowi Pawłowi II.

 Do rywalizacji sportowej przystąpiło sześć Gimnazjów i dziewięć Szkół Podstawowych.

Gimnazjum Nr 1 w Zamościu reprezentowali: Julia Dubel, Filip Chmiel i Piotr Pizoń. Szkoła Podstawowa reprezentowana była przez Ewalinę Jańczak, Adama Hamerskiego i Kamila Kowalskiego. Ostatecznie Gimnazjum Nr 1 zajęło 3 miejsce, a Szkoła Podstawowa Nr 7 zajęła 7 miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsorów biegu. Galeria zdjęć przedstawiająca „Bieg Nadziei”.

Album foto

Zdjęcia i tekst J.Bekas


Mały Mistrz Ortografii

Dnia 15 maja 2014r. uczniowie klasy IIIa: Krystian Józefko, Erwin Sałamacha, Maksymilian Szumigaj i Filip Wachowicz reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Mały Mistrz Ortografii”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9.

Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno języka ojczystego, a przede wszystkim promowanie uczniów najzdolniejszych. Ortograficzne rozgrywki przebiegały w dwóch częściach, pierwsza część – to praca indywidualna, a druga – praca zespołowa.

Drużyna chłopców naszej szkoły zdobyła IV miejsce.

Gratulujemy!

Album foto

                                                                       tekst: Anna Pintal, zdjęcia: Anna Kardasz


Wojewódzka Gala podsumowania konkursów przedmiotowych

      14 maja 2014 r. odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2013/2014.

     Wszystkich laureatów zaproszono do Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i tam, w szacownych murach tej historycznej uczelni młodzi, zdolni ludzie zostali uhonorowani dyplomem laureata oraz nagrodą książkową. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz rodzice.

    Wśród zaproszonych gości  znaleźli się  m.in. prof. dr hab. Krzysztof Narecki, Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski, przedstawiciele lubelskich uczelni, władz samorządowych oraz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

      Jest nam szczególnie miło, że pośród najpiękniejszego kwiatu młodzieży lubelskiej znalazła się nasza uczennica  -  Patrycja Mydlak – laureatka konkursu z języka polskiego.  Razem z Patrycją została również nagrodzona dyplomem Pani Alicja Dubel – Dyrektor szkoły oraz Pani Marta Słomianowska – nauczyciel języka polskiego.

     Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie na dziedzińcu KULu pod znanym pomnikiem Jana Pawła II.

     Serdecznie gratulujemy Patrycji i Jej Rodzicom!!!

Album foto

Tekst i zdjecia M.Słomianowska


Rodzice na lekcji matematyki

Rodzice  uczniów klasy IV b mieli możliwość powrotu do szkolnej ławy.

Dnia 14 maja 2014 r w klasie IV b odbyła się otwarta lekcja matematyki, na którą przybyli zaproszeni goście: rodzice i opiekunowie  uczniów tej klasy oraz pani vice dyrektor Jolanta Krywko.

W czasie zajęć  przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Wilkołazką, dorośli  zapoznali się z nowoczesnymi  metodami pracy  z ich dziećmi. Główny cel  spotkania to  zapoznanie rodziców z elementami metody oceniania kształtującego, które stosowane są na lekcjach w naszej szkole.  Na zajęciach  wykorzystano pokaz multimedialny na tablicy interaktywnej na temat ułamków zwykłych. Uczniowie rozwiązali wspólnie rebus matematyczny, zadania związane z ustalaniem wskazanej części pewnej całości, dyskutowali na temat gdzie i w jaki sposób można zastosować liczby będące ułamkami. Oprócz zaangażowania dzieci dało się też zauważyć pozytywną aktywność rodziców, którzy przy okazji,  odświeżyli swoją szkolną wiedzę.

Zaproszeni goście i ich pociechy  pozostawili nauczycielowi prowadzącemu zajęcia  pozytywne opinie o lekcji w formie krótkich liścików. Wszyscy byli zadowoleni. Uczniowie dlatego, że nabyli nową wiedzę, a ich rodzice, że odświeżyli swoją, w sposób bardzo atrakcyjny.

Bardzo dziękujemy Rodzicom i Uczniom klasy IV b za liczne przybycie i uczestnictwo w przeprowadzonych zajęciach.

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka


XXI Konkurs Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

 

8 maja 2014 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się finał XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Zmagania konkursowe w diecezji rozpoczęło 820 uczniów, natomiast do ścisłego finału zakwalifikowało się 25 uczniów.

Uczeń klasy Va – 10 letni Wiktor Wachowicz, który był najmłodszym uczestnikiem tegorocznego finału, ponownie wykazał się ogromną wiedzą biblijną i liturgiczną, i trudny test finałowy rozwiązał prawie bezbłędnie zajmując - tak jak w roku ubiegłym -
I miejsce.

Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem p. Marzeny Chmiel.

Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy kolejnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Album foto

Tekst i zdjęcia Marzena Chmiel


Sukces drużyny z naszej szkoły

W dniu 06.05.2014 r.  w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu  odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wśród młodych ludzi wiedzy o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w życiu codziennym oraz zapoznanie z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Konkurs ma również na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

Naszą Szkołę reprezentowała 6-osobowa drużyna w składzie:

 Agata Sawicka kl 4a, Karol Jaskułecki kl 4b,

Martyna Mądroń kl 5a, Radek Sobstyl kl 5a,

Patrycja Mydlak kl 6a, Maksymilian Franczak kl 6a.

Zadanie wszystkich uczestniczących w konkursie drużyn polegało na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy zawierającego pytania z zakresu tematyki określonej jako cel konkursu.

Drużyna z naszej Szkoły zajęła I miejsce, co oznacza przejście do kolejnego etapu  konkursu – powiatowego, który odbędzie się dnia  16.05.2014 r  w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu.

Zwycięzcom i ich opiekunowi serdecznie gratulujemyyes

Tekst i zdjęcie Alicja Szcześniak


Miejskie uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2  z Dyrekcją i wychowawcami  oraz wieloma  mieszkańcami Zamościa uczcili  223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w czasie uroczystości patriotycznej na Rynku Wielkim w Zamościu.

 Podniosły  charakter uroczystości dopełnił  ceremoniał wojskowy, okolicznościowe przemówienie prezydenta miasta  Zamościa pana Marcina Zamoyskiego, Apel Pamięci i salwa honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego. Defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich zakończyła manifestację.

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka


Sukces naszych biegaczek

w I Ogólnopolskim Biegu Wokół Twierdzy Zamość

W  dniu 2 maja 2014 r. w Zamościu odbył się Ogólnopolski Bieg „Wokół Twierdzy Zamość” dla dzieci i młodzieży, służb mundurowych i nauczycieli.  O godzinie 11.00 w Amfiteatrze przy Nowej Bramie Lubelskiej nastąpiło  uroczyste otwarcie zgodnie z olimpijskim ceremoniałem.  Biegi dla dzieci i młodzieży odbyły  na bulwarach osiedla Planty.

W biegach przełajowych naszą szkołę reprezentowali:

 1. Walczuk Samanta – klasa IIa
 2. Michniewicz Marcelina - klasa IVa
 3. Bajek Krystian – klasa IVa
 4. Teterycz Krystian – klasa IVa
 5. Hamerski  Adam – klasa VI a
 6. Dubel  Julia – klasa Ia gim.
 7. Pizoń Piotr – klasa Ia gim.

Klub Sportowy „Agros” reprezentowały:

 1. Miedziak Natalia – klasa Va
 2. Ząbczyk Patrycja – klasa Ic gim.

 

Najszybszą spośród  gimnazjalistek  na dystansie 600 m dziewcząt  okazała się uczennica naszej szkoły  -  Julia Dubel  z kl.Ia, a brązowy medal wywalczyła Patrycja Ząbczyk z kl. I c reprezentująca jednocześnie Klub Sportowy Agros.

W trakcie imprezy odbyła się również Miejska Inauguracja Dni Olimpijczyka z udziałem Olimpijczyków Polskich. Patronat nad biegiem objęli:  Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski, Poseł  do Parlamentu Europejskiego Arkadiusz Bratkowski, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Almum foto

 

Zdjęcia:  Paweł Nowak


Uroczystości patriotycze na Rynku Wielkim w Zamościu

Dnia 2 maja 2014r. delegacja samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół nr 2 uczestniczyła w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
 Punktualnie o godz. 12.00 na Rynku Wielkim odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej w asyście honorowej służb mundurowych Garnizonu Zamość.

Album foto


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Nauczmy się na pamięć tego kraju!” – to motto uroczystej akademii przygotowanej z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

24 lata temu, 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przywrócił jako święto państwowe dzień 3. maja- rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Obecnie kontynuujemy tę tradycję, wpisaną i głęboko zakorzenioną w naszej historii.
Wzruszający montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych, drugich  i trzecich gimnazjum pod opieką p. Marii Łysakowskiej, p. Joanny Mudy oraz p. Katarzyny Bedy, która skomponowała oprawę muzyczną. Dekorację podkreślającą symbolikę narodową wykonała p. Marta Słomianowska

W scenariuszu wykorzystano m. in. wiersze T. Kubiaka, I. Krasickiego, M. Konopnickiej, Z. Staweckiego oraz teksty piosenek : „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Ojczyzna”, „Mazurek 3 Maja”.

Album foto

Tekst i zdjęcia Joanna Muda


RAJD „SPOTKANIE Z WIOSNĄ”

26 kwietnia 2014 roku  uczniowie z klas 2a, 4a, 5a z p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak oraz z klasy 3a  z p. Anną  Pintal  uczestniczyli w  40 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną”,  zorganizowanym  przez  PTTK  w Zamościu.

Nasza trasa:  Kawęczynek -  Las Cetnar - Stanica Konna - Wólka Czarnostocka – 11 km

W czasie pieszej wędrówki podziwialiśmy przepiękne krajobrazy Roztocza Zachodniego, poznaliśmy historię tego regionu.  Wędrowaliśmy wzgórzami i debrami w Lesie Cetnar.  Ze względu na labirynty wąwozów teren ten nazywany jest przez miejscową ludność Piekiełkiem.

Na mecie na strudzonych piechurów czekało ognisko i  konkursy.  Jakub Romaszko z V a - zdobył  II miejsce w konkursie krajoznawczym; w konkursie piosenki  turystycznej I miejsce zajęły dziewczynki: Ania, Oliwia, Martyna, Wiktoria z klasy IIa . Wszyscy uczestnicy w konkursie zręcznościowym – bieg z jajkiem, otrzymali nagrody.

Największą atrakcją rajdu była  przejażdżka rowerem po okolicy oraz  niezapomniana wizyta       w hotelu (pięciogwiazdkowym).

Było super  - humor  wszystkim  uczestnikom dopisywał !!!

Album foto

Zdjęcia i tekst p. Anna Taras


Nie lękajcie się…

Takie przesłanie towarzyszyło inscenizacji wielkopostno-wielkanocnej, która odbyła się w naszej szkole w dniu 16.04.2014r.

 Uczniowie klas II a,  V a i VI a szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści z klasy I b, przygotowani przez p. Marzenę Chmiel, zaprezentowali scenki ukazujące codzienne problemy młodzieży.

Następnie pokazali,  gdzie szukać światła i pomocy w trudnościach, wskazując pokój, wiarę, miłość i nadzieję  jako źródła prawdziwego szczęścia. Uczył nas tego Papież Polak, którego słowa przywołaliśmy w drugiej części apelu, by w ten sposób przygotować się duchowo do Jego kanonizacji. Piękną oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem p. Katarzyny Beda. 

Spotkanie świąteczne zakończyły słowa życzeń wypowiedziane przez uczniów, Panią Dyrektor Alicję Dubel i naszego Gościa - o. Michała Chacińskiego – franciszkanina, który podzielił się z nami wspomnieniami z osobistych spotkań z Janem Pawłem II.

Album foto

 Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia Anna Taras


Zamojskie Premiery Teatralne

Grupa dzieci z klas: III a, IV a i V a tworząca grupę teatralną o nazwie „Świetlicowa Siódemeczka” wzięła udział w „Zamojskich Premierach Teatralnych”.

Dnia 14 kwietnia 2014r. na scenie Zamojskiego Domu Kultury zaprezentowana została przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi „Nowa opowieść o Kopciuszku”.

W przeglądzie wzięło udział 13 amatorskich zespołów z Zamościa i powiatu zamojskiego działających w szkołach i placówkach różnego typu. Nasi artyści obejrzeli wszystkie zaprezentowane spektakle.

Dzięki temu mieli okazję skonfrontowania własnych umiejętności i warsztatu aktorskiego. Okazuje się, że nie tak łatwo być aktorem, nie tak łatwo być na scenie.wink

Album foto

 

Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz, Beata Stasiuk


Świecą przykładem i zarażają pozytywną energią.

 

W piątek 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyła się prezentacja pierwszej edycji projektu pod hasłem: PGE stacja sport-świeć przykładem, zarażaj energią.

 Udział w projekcie wzięły wszystkie klasy Szkoły Podstawowej Nr 7 i pierwsze klasy Gimnazjum 1. Celem akcji było przybliżenie dzieciom pozytywnych wzorców z uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dzieci miały okazję poznać ciekawe dyscypliny sportowe, zapoznać się z przepisami gry oraz dowiedzieć się, gdzie można trenować dyscyplinę w okolicy. Wspaniałą zabawę uczniów SP 7 i Gimnazjum 1  zobaczycie na galerii zdjęć:

Album foto

Tekst i zdjęcia Jerzy Bekas


IX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II

,,Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”

 

    11 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II ,,Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.

    Do konkursu przystąpiły 3 – osobowe drużyny z 8 zamojskich szkół podstawowych :

 SP nr 2, 3, 4, 7, 8, 10, Społecznej Szkoły Podstawowej oraz Smart School.

Głównym organizatorem konkursu jest dyrekcja oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: pani Bożena Greszta oraz pani Anna Pintal ze Szkoły Podstawowej nr 7.

    ,,Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka” są konkursem opartym w głównej mierze na zabawach liczbowych, w których na pierwszy plan wysuwają się działania matematyczne i logiczne myślenie. Wśród zadań znajdują się również takie, które wymagają intuicji i fantazji. Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci wkraczają w magiczny świat liczb, rozwiązują różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne.

Połączenie treści matematycznych, polonistycznych i społeczno – przyrodniczych sprawia, że formuła konkursu staje się dla dzieci bardziej atrakcyjna, wzmacnia pozytywną motywację, zachęca do dalszych poszukiwań, wpływa na rozwój zainteresowań i zdolności matematycznych.

    A oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3:    Filip Pietkiewicz

Przemysław Bugaj

Hanna Tybura

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7:  Karolina Wójcik

Weronika Ślusarczyńska

Jakub Brykner

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4: Wojciech Osela

Zuzanna Sak

Julia Chałupczak

 

GRATULUJEMY!

Album foto

 

Tekst: Bożena Greszta, Anna Pintal

Zdjęcia: Anna Gregorowicz


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Uczniowie klasy trzeciej mają za sobą swój pierwszy poważny egzamin.

10 kwietnia 2014r. odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, który był podzielony na 2 części: test z języka polskiego i test z matematyki.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą zadowoleni z jego wyniku.

Album foto

                                                                       tekst i zdjęcia: Anna Pintal


„Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”

Jak bardzo wiosennie zrobiło się dookoła, mogli przekonać się wszyscy, którzy 9 kwietnia wybrali się do Zamojskiego Domu Kultury na „Koncert wiosenny”. Marzanki, gaiki, a przede wszystkim przepięknie, wiosennie przebrani uczniowie zachwycali swoim wyglądem  i zarażali radością.

Na początku kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Pani Jolanta Kalinowska – Obst powitała serdecznie licznie zgromadzonych uczestników koncertu. Z kolei rozpoczął się pokaz niezwykle widowiskowych i żywiołowych tańców w wykonaniu grup II, III i IV. Podziwialiśmy tańce lubelskie, łowickie, opoczyńskie, starowarszawskie, zamojskie i krakowskie. Przeplatano je opowieściami o zwyczajach i obrzędach ludowych związanych
z nadejściem wiosny oraz konkursami dla publiczności: na najpiękniejszą Marzankę i gaik oraz na najbardziej wiosennie przebraną klasę. W ostatniej kategorii zdecydowanie tryumfowali uczniowie naszej szkoły: I miejsce zdobyła klasa II a, a klasy I a i I b zajęły ex aequo II miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i kalendarze Zespołu Pieśni
 i Tańca „Zamojszczyzna”, a pozostali uczestnicy konkursów otrzymali również pamiątkowe dyplomy i informatory promujące zespół. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę zespołu Skaldowie „Wiosna”.

W doskonałych humorach, pełni sił i zapału do pracy, wiosennie roześmiani wracaliśmy do szkoły, mając nadzieje, że niebawem znów będziemy mogli podziwiać nasze koleżanki i kolegów z zespołu „Zamojszczyzna” smiley

Album foto

(tekst – Anna Kardasz, zdjęcia wykonane i udostępnione przez „Videofilmowanie” – Jarosław Szafran)


Debata Szkolna  Zdrowy styl odżywiania.

7 kwietnia 2014 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum uczestniczyli w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski debacie szkolnej pod hasłem „Zdrowy styl odżywiania. Czy wiesz co jesz?”

 Celem debaty było zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego odżywiania się, kształtowania umiejętności oceniania własnego sposobu żywienia. Debata została przygotowana z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Poprowadził ją uczeń klasy II a, Marcin Kondraciuk, któremu asystowała Weronika Antończak.

Na początek uczniowie wykonywali ćwiczenie „Co najbardziej lubię jeść?”, które wprowadziło ich w temat dyskusji. Uczestnicy zapisali na kartkach co lubią jeść najbardziej, a czego nie lubią. Prowadzący odczytał wyniki i zadał uczniom pytania dotyczące ich wypowiedzi. Następnie przedstawiono zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie zastanawiali się, czym należy kierować się przy zakupie żywności, co to znaczy dobrze się odżywiać oraz czym objawia się nadwaga i niedowaga. Uczniowie, którzy najczęściej zabierali głos to: Tymon Gontarz z klasy I a oraz Michał Święciło z klasy I b. Dokonano też prezentacji piramidy zdrowia. Zwrócono uwagę na to, że najważniejsza jest aktywność fizyczna, następnie wskazano, jakie produkty są szczególnie cenne dla naszego zdrowia. Podsumowaniem debaty było wypełnienie przez jej uczestników ankiety sprawdzającej wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Na zakończenie uczniowie otrzymali broszury o zdrowym odżywianiu oraz książeczki „Twój mleczny pomocnik”. Debata pozwoliła uczniom na ukierunkowanie swoich upodobań żywieniowych, na to, co zdrowe i cenne dla organizmu. Uświadomiła potrzebę stosowania się do zasad prawidłowego odżywiania, co daje gwarancję zdrowia i sukcesów w szkole. Uczniów w tym przedsięwzięciu wspierały: Joanna Muda, Jolanta Greszta-Schab oraz Marta Majewska.

Album foto

Tekst i zdjęcia  J.Muda, J.Greszta-Schab, M.Majewska


Uczennica klasy IV a laureatką konkursu SZPAK

Agata Sawicka – uczennica klasy IV a, przygotowywana przez nauczyciela Małgorzatę Wilkołazką - została laureatką konkursu matematycznego SZPAK dla uczniów klas IV – VI  szkoły podstawowej.

Organizatorem konkursu było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział  w Zamościu i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Honorowy patronat nad konkursem sprawował  Prezydent  Miasta Zamościa.

Agatka Sawicka i Maksymilian Franczak z klasy VI a – przygotowywany przez nauczyciela Małgorzatę Bożek  reprezentowali naszą szkołą jako finaliści konkursu w dniu 5 kwietnia 2014 roku. W finale udział wzięło  211 uczniów z terenu powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego (w tym 81 uczniów klas IV i 93 uczniów klas VI).

Wyprzedzając swoją wiedzą i umiejętnościami konkurentów, Agata znalazła się w gronie  najlepszych matematyków naszego regionu zdobywając drugą lokatę (29 pkt. na 30 pkt).  

Serdecznie gratulujemy Agacie i jej Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcie M.Wilkołazka

.


I KONKURS MATEMATYCZNO – EKOLOGICZNY

 

Dnia 2 kwietnia odbył się I KONKURS MATEMATYCZNO – EKOLOGICZNY przeznaczony dla uczniów klasy III a, IV a i IV b. Wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy mogli przy tej okazji sprawdzić swoje matematyczne umiejętności. Przyznano następujące miejsca:

 

klasy czwarte:

I miejsce:

Agata Sawicka kl. IV a,

II miejsce:

Karolina Ulicka kl. IV b

III miejsce:

Karol Jaskułecki kl. IV b

 

klasa trzecia:

I miejsce:

Katarzyna Zubala

II miejsce:

Filip Wachowicz

Gratulujemy serdecznie!

Album foto

Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz, Beata Stasiu


Dzień Ziemi 

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi uczniowie klasy V a Szkoły Podstawowej nr 7 oraz klasy I c Gimnazjum nr 1 wspólnie posadzili przed szkołą kolorowe bratki. Szybko zrobiło się wesoło i wiosennie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej wspaniale zintegrowały się z młodzieżą gimnazjalną. Wspólna praca zbliżyła uczniów i pozwoliła na uczczenie tego corocznego święta. Akcję przygotowały: Jolanta Greszta – Schab, Marta Majewska i Anna Sawiniec – Szczech.

Album foto

 

Zdjęcia i tekst M.Majewska


Laureaci konkursu „Dzieje Polski w legendzie”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu odnieśli kolejny sukces w międzyszkolnym konkursie!

4 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo – Plastyczny „Dzieje Polski w legendzie”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-II brali udział w części plastycznej konkursu, natomiast część literacka skierowana była do uczniów klas III. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z dwunastu pytań zamkniętych i otwartych, na które mieli 45 minut. Do konkursu przystąpili reprezentanci dziesięciu szkół podstawowych z Zamościa i okolic.

Jak stwierdziła przewodnicząca jury, poziom wiedzy uczniów był najwyższy ze wszystkich dotychczasowych edycji konkursu i wobec tego rywalizacja była niezwykle wyrównana. Różnice punktowe zdobywców poszczególnych miejsc wyniosły zaledwie 0,5 punktu.

Wśród laureatów konkursu znalazł się reprezentant naszej szkoły, Filip Wachowicz z kl. III a, który przygotowywał się pod opieką p. Anny Kardasz i zajął zaszczytne II miejsce. W części plastycznej konkursu w kategorii szkół podstawowych nagrodę zdobył Karol Gajak z kl. I a (opiekun p. Iwona Kurzempa – Sarzyńska). Wiktoria Cis z kl. II a (opiekun p. Anna Taras) zdobyła natomiast wyróżnienie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach smiley

Zapraszamy do przeczytania artykułu n.t.  konkursu na łamach Tygodnika Zamojskiego

Artykuł

Album foto

(Tekst i zdjęcia – Anna Kardasz)


Magiczna podróż do Bibliotekolandii

„Staraj się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości. Szanuj je jak najbliższych sercu przyjaciół” – takie motto ma odtąd przyświecać nowopasowanym czytelnikom klas pierwszych.

A uroczystość ta odbyła się 2 kwietnia 2014 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Odświętnie ubrane, uśmiechnięte i pełne wielkich chęci do zabawy Pierwszaki wyruszyły wraz z Krasnoludkami i Panią Bibliotekarką, Anną Kardasz w magiczną podróż do Bibliotekolandii. Tu czekała na nie niespodzianka – były gośćmi na przyjęciu urodzinowym Kopciuszka razem z Jasiem i Małgosią oraz Śnieżką J. Brały też udział w różnych quizach pięknie odpowiadając na pytania związane z bajkami i baśniami. I tu musiały się wykazać niemałą wiedzą na temat bohaterów literackich. A za aktywność Krasnoludki nagradzały ich „małym co nieco” J. Kiedy zabawy dobiegły końca – wszystkie Pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że odtąd będą „kochały książki i nie zrobią im krzywdy”. Pani Bibliotekarka pasowała każdego z nich na mieszkańca Bibliotekolandii i czytelnika królewskiej biblioteki, a na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Magiczna podróż zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Panią Bibliotekarkę.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy V a pod kierunkiem p. Anny Kardasz. W role postaci bajkowych wcielili się następujący uczniowie: Kopciuszek – Ada Kostrubiec, Śnieżka – Aleksandra Jonak, Małgosia – Katarzyna Farion, Jaś – Radosław Sobstyl, Krasnoludki – Zuzanna Roczkowska i Katarzyna Majewska. Piękną scenerię wykonała p. Marta Słomianowska.

Na zakończenia głos zabrała Pani Dyrektor, Alicja Dubel, która powiedziała „młodym czytelnikom”, że „książka to taki przyjaciel, który nigdy nie zawiedzie, nie zdradzi”. Życzyła im więc, aby zaprzyjaźnili się z książką na zawsze… smiley

Album foto

(tekst – Anna Kardasz, zdjęcia – Piotr Kardasz, uczeń kl. I a gimnazjum)


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

        1 kwietnia 2014 r., jak w całej Polsce, nasi szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu podsumowującego ich naukę w szkole podstawowej. Uczniowie stawili się elegancko ubrani i raczej z pozytywnym nastawieniem. Niektórym towarzyszyły również stremowane mamy. Przed rozpoczęciem sprawdzianu udali się do swojej klasy, gdzie spotkali się  ze swoją wychowawczynią, Panią Małgorzatą Bożek, która w ostatnich słowach dodawała wszystkim otuchy oraz przekazywała jeszcze ostatnie rady.

    Potem wszyscy udali się do przeznaczonych dla nich miejsc. Puste korytarze, cisza, eleganccy uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja, wszystko to wprowadzało podniosłą atmosferę. 15 minut przed godziną 9.00 przewodniczący komisji wraz z wyznaczonymi uczniami udali się do sekretariatu , aby odebrać indywidualnie zapakowane sprawdziany. Część organizacyjna obyła się sprawnie i zgodnie z procedurami. Sprawdzian zaś przebiegał spokojnie, uczniowie byli zdyscyplinowani i skupieni na pracy.

   Po skończonym sprawdzianie wszyscy żywo dyskutowali i wymieniali się swoimi uwagami.  Stwierdzili jednogłośnie,  że najwięcej czasu poświęcili na zadanie otwarte z języka polskiego, którym było opowiadanie. Część matematyczna wydała się uczniom raczej prosta. Wrażenia więc były pozytywne. Będziemy teraz z niecierpliwością czekać na wyniki.smiley

Album foto

(tekst: M. Słomianowska, zdjęcia: M. Bożek)


Od 20 lat są znowu z nami…

25 marca 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu uczestniczyli w uroczystościach jubileuszowych Ojców Franciszkanów i odpuście parafialnym w kościele p.w. Zwiastowania NMP.

 Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się od wykładu p. Ewy Lorentz na temat obecności Franciszkanów w historii miasta od powstania pierwszej wspólnoty do czasów współczesnych. Uroczystej liturgii z udziałem władz miasta i wielu kapłanów przewodniczył i homilię wygłosił J. E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński. We wspólnej modlitwie uczestniczyła Pani Dyrektor Alicja Dubel, p. Jolanta Krywko - vicedyrektor oraz poczty sztandarowe obu szkół. Przedstawiciele dzieci – Wiktoria Szkałuba i Szymon Drozd z klasy Ia  serdecznie powitali Pasterza Diecezji.  Uczniowie i nauczyciele włączyli się także w przygotowanie świątecznej liturgii. Na zakończenie uroczystości gimnazjaliści podziękowali Ks. Biskupowi za wspólną modlitwę.

Album foto

 (Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Łukasz Kamiński)       


Szkolne rekolekcje wielkopostne

Nasze  rekolekcje odbywały się w dniach, 23 -26 marca 2014 r. w parafii Zwiastowania NMP w Zamościu.

O potrzebie ciągłej troski o przyjaźń z Jezusem mówił uczniom szkoły podstawowej o. Michał Chaciński. Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej prowadził o. Kazimierz Malinowski, który często przypominał słowa bł. Jana Pawła II kierowane do młodzieży: " Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali..." 

 W tym szczególnym czasie oczekiwania na kanonizację Papieża Polaka słowa te prowokowały do refleksji nad swoim postępowaniem i sensem kształtowania własnej osobowości.
Na temat: Kim dla mnie jest Chrystus? z gimnazjalistami rozmawiały goszczące w szkole: s.Sylwia i s. Sabina Franciszkanki MM oraz ks. Jarosław Kędra, który mówił młodym o tym jak istotną rolę Jezus odgrywa w życiu człowieka.

Dyrekcji, naszym wychowawcom i wszystkim nauczycielom, którzy pomogli nam w dobrym przeżyciu tych szczególnych dni - dziękujemy!

 

Zdjęcia i tekst J.Bulak i M.Chmiel


Nietypowy Dzień Talentów w Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1

W dniu 21 marca 2014 w Zespole Szkół Nr 2 odbył się coroczny Dzień Odkrywania Talentów. Każda tego typu uroczystość jest inna w naszej szkole: ma swój klimat, atmosferę a przede wszystkich swoich bohaterów – uczestników, którzy błysnęli talentem i zasłużyli na nagrody oraz na uznanie publiczności.

O godz. 9.00 rozpoczęła się pierwsza część tegorocznej uroczystości: popisy najmłodszych uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 7.  W Sali zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów  o. A.Zalewski,  radny Rady Miejskiej Zamościa p. L. Łuczka, p. L. Stanisławek z zarządu osiedla Promyk, przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Hasiec oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Każda klasa zaprezentowała repertuar, który oprócz konkursowych recytacji  składał się z popisów w dowolnej dziedzinie. Przed publicznością występowali sportowcy, wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze. Po raz pierwszy w tym roku w popisie judo wystąpił  5- latek Hubert Bełz wraz ze swoim bratem Wiktorem z klasy Ia. Uczniowie występowali w pokazach solowych i grupowych.  Emocje były ogromne. Wybór zwycięskiego zespołu klasowego – arcytrudny!  Podczas burzliwych obrad jury, prowadzący uroczystość p. P. Biłant zapowiedział przygotowaną dla dzieci przez rodziców niespodziankę:  przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. To właśnie dlatego dzisiejsza uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy na scenie wystąpili rodzice naszych uczniów. Od kilku tygodni pracowali nad spektaklem z p. M. Garbuz. I dziś pokazali po kim nasi uczniowie odziedziczyli talenty! Rodzice – aktorzy zaprezentowali się w pięknych strojach, z rekwizytami, wśród efektownych dekoracji przygotowanych przez p. A. Sawiniec –Szczech. W dniu dzisiejszym u nikogo nie było widać debiutanckiej tremy. Talentem scenicznym oraz odwagą wykazali się:  p. M. Gąska,  A. Szkałuba, B. Kuczeruk,  p. M. Łapa, p. E. Drabik, p. A. Ruszel, p. M. Jakubczyk, p. R. Wachowicz, p. S. Sawa, oraz p. Irena i p. Piotr Wawrzyszkowie. Gratulujemy i składamy wyrazy uznania.  Po  przedstawieniu jury ogłosiło z niecierpliwością oczekiwany werdykt. Na nagrodę za najlepszą recytację zasłużyli Kacper Gąska i Jakub Nizioł z klasy Ia. Wśród zespołów klasowych zwyciężyła klasa II a przygotowana przez wychowawcę p .A. Taras.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu uroczystości dla najmłodszych rozpoczął się pokaz talentów starszych uczniów z klasy IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Wszystkie zespoły bardzo poważnie potraktowały dzisiejsze zmagania. Były występy prac plastycznych, fotografii, pokazy technik samoobrony i walk wschodnich. Uczniowie przygotowali pokazy wokalne, instrumentalne oraz recytacje. Szóstoklasiści przedstawili też turniej „Familiada”. Wszystkie  występy złożyły się na bardzo ciekawe, zróżnicowane repertuary klas. Jury miała trudne zadanie ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie spośród klas IV - VI - zwycieżyła klasa Va, ciesząc się wraz z wychowawczynią p.M.Słomianowską, natomiast spośród klas gimnazjalnych zwyciężyła klasa Ib, która cieszyła się wraz z wychowawczynią p. E. Wilczyńską- Krawiec.  Atrakcją uroczystości był popis Freestyle w wykonaniu gości z Lublina i występ szkolnego zespołu wokalno – instrumentalnego „Forte”. Tradycyjnie uroczystość przebiegała w wiosennym, pogodnym nastroju a wszyscy świetnie się bawili.

Album foto

                                                                                                                                             tekst: M. Garbuz

                                                                                                                                           zdjęcia: E. Danilewicz


Jak nie dać się zarazkom?

 

Dnia 20 marca w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką.  Wygłosiła ona pogadankę o tym, jak uchronić się od chorób. Dzieci obejrzały  prezentację pt.:”Meningokoki", na której postaci złego duszka i dobrego duszka usiłowały wywrzeć wpływ na dzieci.

Wiedząc o tym, że wszędzie czyhają zarazki, należy stosować  5 zasad postępowania, aby uchronić się od chorób:

 • nie dawać „gryza”,
 • nie dawać „łyka”,
 • zasłaniać usta przy kaszlaniu, nos przy kichaniu,
 • używać chusteczek higienicznych,
 • zaszczepić się.

Po spotkaniu część dzieci otrzymała kolorowanki.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Beata Stasiuk, Anna Gregorowicz


ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE II A

 Dnia 6 marca 2014 roku w klasie II a odbyły się zajęcia otwarte z edukacji matematycznej dla rodziców.

Na zajęciach była obecna Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz nauczyciele klas I -III.

Zajęcia prowadziła wychowawczyni Anna Taras metodą oceniania kształtującego.

 

Rodzice mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują i pracują na lekcji ich dzieci oraz zapoznać się  z metodami, formami i sposobami pracy nauczyciela w klasie.

Podczas zajęć uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością liczenia w zakresie 100; sprawnym porównywaniem liczb dwucyfrowych, znajomością liczb parzystych i nieparzystych, poprawnym wykonywaniem obliczeń pieniężnych. Byli bardzo zaangażowani i aktywni, pracowali sprawnie, starali się wszystkie zadania wykonywać samodzielnie i dokładnie.

 Na zakończenie rodzice ocenili zajęcia oraz pracę i umiejętności swoich pociech wykorzystując - metodniki.

 Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte.

                                                  Album foto               

                                                                                                (Tekst: Anna Taras, zdjęcia Anna Gregorowicz)


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

„ Z ortografią za pan brat”

 

      12 marca 2014 r. odbył się w naszej szkole finał VI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „ Z ortografią za pan brat”. Od tego roku szkolnego przejęło nad nim  honorowy patronat LSCDN Oddział w Zamościu.

       Jest on adresowany do uczniów klas 4 -6 zamojskich szkół podstawowych. Za jego organizację odpowiadała Pani Iwona Zgnilec oraz Pani Marta Słomianowska.

       Podczas konkursu zadania rozwiązywane są zespołowo oprócz jednej konkurencji – dyktanda.   Jest ono pisane indywidualnie, aby  spośród wszystkich uczestników wyłonić najlepszego, który otrzyma tytuł Arcymistrza Ortografii.

    Podczas tegorocznej edycji konkursu naszymi gośćmi honorowymi  byli przedstawiciele LSCDNu:  Pani Grażyna Miller oraz Pan Artur Gontarz, którzy na co dzień pełnią funkcję Konsultantów. Zostali zaproszeni do pracy w Komisji Konkursowej

 

     Do konkursu zgłosiło się 8 szkół wystawiając 13 drużyn, czyli 39 uczestników. Rywalizacja była duża, zadania dość trudne i wszyscy ciężko pracowali, jednak, dzięki bardzo miłej atmosferze zapewnionej przez Organizatorów,  przede wszystkim  się dobrze bawili.

     Tytuł Mistrzów Ortografii zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Karolina Pawliszak, Jakub Zub, Julia Zawisza.

     Wicemistrzami Ortografii zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 czyli Kinga Lal, Julia Waśko oraz Małgorzata Lis.

    III Miejsce zajęły Kamila Śledź, Julia Kanarszczuk i Sandra Kupryjaniuk  ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

   Najlepszą z najlepszych okazała się Julia Waśko z SP6, która została tegorocznym Arcymistrzem Ortografii .

  

   Medale, dyplomy, puchary oraz nagrody zwycięskim uczestnikom wręczali zaproszeni goście: Pani Grażyna Miller i Pan Artur Gontarz oraz Pani Alicja Dubel .

      Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Album foto 

Zdjęcia i tekst Marta Słomianowska

 


DZIEŃ KOBIET W KLASACH I – III

 

Mały Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował wybory „Dziewczynki na medal”.

Dzieci wspólnie z paniami dokonały wyboru w swojej klasie najgrzeczniejszej, najsympatyczniejszej dziewczynki.

10 marca zostały wręczone zasłużone medale.

Album foto

 

                                                                                                                      Anna Pintal


Dzień Kobiet w kl. V a

Tradycją już stało się w klasie V a, że młodzież z zaangażowaniem i fantazją spędza na wspólnej zabawie takie dni jak: Dzień Chłopaka czy Dzień Kobiet. 

W piątek 7 marca 2014 r. chłopcy sprawili cudowną niespodziankę  swoim koleżankom.

Oprócz zabawnych i ciekawych konkurencji przygotowali dla każdej dziewczyny upominek w postaci słodkiego małego co nieco. Każda też została obdarowana piękną różyczką lub tulipanem. Wszyscy się doskonale bawili. To były niezapomniane chwile! Brawo Chłopcy!

Album foto

Zdjęcia i tekst Marta Słomianowsk

 


MAMY LAUREATKĘ!

                               Uczennica klasy VI a Patrycja Mydlak została LAUREATKĄ Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego. Wielki finał odbył się   26 lutego 2014 r. w Podstawowej Szkole Nr28 w Lublinie. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką pani Marty Słomianowskiej. Jesteśmy z niej bardzo dumni!

Gratulujemy Patrycji oraz jej Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia Marta Słomianowska


KONKURS DLA KLAS PIERWSZYCH „ZNAM LOGO SKO I LOGO PKO”

 

W lutym odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych. Zadanie polegało na starannym wykonaniu logo SKO i logo PKO. Część wykonanych prac zamieszczono na gazetce ściennej. Wyróżniono i nagrodzono prace następujących uczniów:

kl. I a

Szymon Drozd

Grzegorz Jańczuk

Michał Muda

Judyta Żołnierczuk

kl. I b

Zuzanna Boruń

Nikola Dedko

Maja Dzioch

Wiktor Górny

Hanna Kawalec

Jakub Pitwała

Kamila Zwolan

Album foto

tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz


"Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie"

 

Uczniowie klasy 1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 7 brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie". Konkurs odbył się w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Bezpieczne dziecko - Bezpieczne przedszkole". Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 1 w Zamościu. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z ogromną chęcią i zainteresowaniem wykonali prace plastyczne, a ich talent i zaangażowanie zostały nagrodzone dyplomami i ciekawymi książkami.

Klasa 1a

Nagroda główna:

*Wiktoria Szkałuba

 

Wyróżnienia:

*Judyta Żołnierczuk

*Szymon Drozd

*Kacper Gąska

*Jakub Nizioł

 

Klasa 1b

Nagroda główna:

*Agata Bartkowska

*Kamila Zwolan

*Hanna Kawalec

 

Wyróżnienia:

*Maja Dzioch

*Weronika Duras

*Justyna Sokołowska

*Aleksandra Witko

*Bartłomiej Sawa

 

Życzymy dalszych sukcesów uzdolnionym plastycznie uczniom.
 

Tekst i zdjęcia:

Iwona Kurzempa-Sarzyńska

Bożena Greszta

 


 

Maluchy na nartach

Nasze dzielne maluchy zakończyły sezon narciarski nauką jazdy na nartach.

W dniu 28 lutego 2014r. uczniowie klasy 1a i 1b nauczania początkowego uczestniczyli w zajęciach nauki na nartach w Jacni.

Po raz pierwszy dzieci miały możliwość skorzystania ze sprzętu narciarskiego i fachowej opieki instruktorskiej. Uczniowie uczyli się jazdy na wprost oraz utrzymywania równowagi podczas zjazdów. Pogoda dopisała. Niestety był to ostatni wyjazd na narty w tym roku szkolnym. Jak przebiegały zajęcia na stoku zobacz w galerii zdjęć:

Album foto 

Zdjęcia i tekst Jerzy Bekas


 

Pączek na dobry początek dnia!

 

Stało się już tradycją w naszej szkole, że w Tłusty Czwartek każdy uczeń Zespołu Szkół Nr 2 zostaje poczęstowany pączkiem. Nie inaczej było i w tym roku. Pyszne, kusząco pachnące pączki, zakupione przez Radę Rodziców i sponsorów: Państwa Aleksandrę i Witolda Pasztów, przyjechały do szkoły z  samego rana, aby przyczynić się do miłego rozpoczęcia zajęć lekcyjnych.

Uczniowie, zarówno młodszych jak i starszych klas, z apetytem i uśmiechem na buzi delektowali się tradycyjnym przysmakiem.

 

Cała szkolna społeczność składa  Rodzicom, sponsorom i wszystkim realizatorom czwartkowej inicjatywy gorące podziękowania!

Album foto

                                                                               tekst: M. Garbuz

                                                                              zdjęcia:  Z. Ilczuk, M. Garbuz

 


RAJD ZIMOWY „WZGÓRZAMI ROZTOCZA”

W sobotę 22 lutego 2014 r. uczniowie z klasy IIa i IVa wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 40 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza” zorganizowanym przez PTTK oddział Zamość.

Na pieszą wędrówkę wyruszyliśmy z parkingu leśnego na skraju lasu Zimne Doły - Gmina Łabunie. Szliśmy drogami leśnymi i polnymi (ok.7 km), pokonując napotkane przeszkody.

Rajd tylko z nazwy był zimowy, większość drogi brodziliśmy po błocie. Śnieg leżał tylko gdzieniegdzie .

Na mecie w Majdanie Ruszowskim czekało na nas ognisko i konkursy. Wygraliśmy konkurs na lepienie figury śniegowej – nasza drużyna: Julka, Oliwia, Wiktoria i Mateusz  - ulepiła najwyższą (85 cm).

Klasa 2 a tradycyjnie brała udział w konkursie piosenki turystycznej – zimowej,  zdobywając wyróżnienie i nagrody.                                              

   Album foto

        Było fajnie!!

                  Już czekamy na kolejny rajd w kwietniu „Powitanie wiosny”.

 

                                                                                                      Tekst i zdjęcia: Anna Taras


Dzień Babci i Dziadka w klasie I b

   21 lutego 2014 roku uczniowie klasy I b zorganizowali uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście ze wzruszeniem wysłuchali prezentowanych przez ich wnuczęta wierszy i piosenek.

W ten niekonwencjonalny sposób dzieci bardzo gorąco podziękowały swoim drogim Babciom i Dziadkom za ich nieocenioną miłość i troskę. Wręczyły także drobne upominki – własnoręcznie wykonane laurki z podobiznami ich ukochanych Babć i Dziadków.

   To niecodzienne spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez zawsze pomocnych rodziców.

 

   Drogim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy długich lat życia.

Album foto

 

Tekst: Bożena Greszta

Zdjęcia: pani Magdalena Boruń i pan Sebastian Sawa


 Charytatywna zabawa karnawałowa

W dniu 22 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2. W zabawie uczestniczyły również  młodsze dzieci z obwodu naszej szkoły oraz ich rodzice.

W rytmie muzyki, którą przygotował uczeń  Gimnazjum  Kuba Żmijewski , bawili się wspólnie z dziećmi ich rodzice oraz nauczyciele .

W czasie trwania imprezy zorganizowane były gry i konkursy dla dzieci przygotowane przez  p. M. Kuryło i  p.  B. Stasiuk . Za ciekawe stroje karnawałowe oraz aktywność  uczestnikom  zabawy  wręczone zostały  nagrody.

Po wyczerpującej i pełnej atrakcji zabawie przygotowany był  słodki  poczęstunek dla dzieci oraz paczki  ze słodyczami.

Album foto

Tekst i zdjęcia Beata Stasiuk i Alicja Szcześniak


Zabawa karnawałowa

            19 lutego 2014r. odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy dla klas I – VI.

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek i nie tylko. Uczniowie wesoło bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zmęczeni mogli posilić się smacznymi przekąskami i słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

            Dużą atrakcją był konkurs na najciekawsze przebranie przeznaczone dla uczniów klas I – III. Wspaniałe jury składające się z rodziców i uczniów miało nie lada problem, gdyż wszystkie dzieci pięknie wyglądały. Po długich naradach udało się jednak przyznać nagrody.

Klasa Ia:

I miejsce – Sebastian Dróżdż

II miejsce – Hanna Kucharska

III miejsce – Kacper Gąska

Klasa I b:

I miejsce – Nikola Detko

II miejsce – Aleksandra Witko

III miejsce – Igor Glinka

Klasa II a:

I miejsce – Wiktoria Cis

II miejsce – Oliwia Mnich

III miejsce – Dawid Sołowiej

Klasa III a:

I miejsce – Dawid Teterycz

II miejsce – Julia Konopka

III miejsce – Patrycja Rasiak

 

Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim, a wspaniała zabawa pozwoliła nabrać energii do dalszej nauki.

Album foto

                                                                       tekst: Anna Pintal, zdjęcia: Małgorzata Drozd


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 14 lutego 2014 r. uczniowie klasy II a obchodzili uroczystość Dnia Babci i Dziadka.       

Dzieci, bardzo licznie przybyłym Babciom i Dziadkom zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Były też życzenia, upominki – niespodzianki oraz specjalny „Koncert życzeń”.

        Dziadkowie i Babcie byli bardzo wzruszeni występem swoich wnucząt. Słodki, wspólny  poczęstunek, przygotowany przez zawsze pomocne mamy umilił to wyjątkowe spotkanie.                                                      

Album foto 

                                                                                     Tekst i zdjęcia: Anna Taras


Nagroda dla Karola

W logopedycznym konkursie plastyczno-literackim ”W Szumilandii...” organizowanym przez SOSW w Zamościu  brali udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Zadanie konkursowe było dość  nietypowe. Należało narysować wymyśloną krainę Szumilandii, w której znajdą się przedmioty, obiekty zawierające głoski szeregu szumiącego: sz,ż/rz,cz,dż. 

Spośród przygotowanych prac wybrano 6, a nagrodzona II miejscem została  praca Karola Gajaka z klasy Ia.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 17.02.2014r.

Album foto

                                                                                                    Tekst i foto:  Anna Gregorowicz, Beata Stasiuk

 


Walentynkowy liścik

Niechaj przypomina

O tym, jak Ci bliska

Jest pewna dziewczyna!

Takie i inne życzenia z okazji Dnia Świętego Walentego mieli okazję przesłać uczniowie naszej szkoły. Coroczną pocztę walentynkową zorganizowały samorządy szkolne. Uczniowie wrzucali kartki z życzeniami do skrzynek walentynkowych od środy 12 lutego.

W Dzień Zakochanych wszystkie życzenia trafiły do adresatów.

Album foto

Tekst i zdjęcia Małgorzata Drozd

 


 

"Kochamy Was, kochamy całym sercem"

Dnia 13.02.2014r. uczniowie klasy dwujęzycznej - 1a powitali w progach szkoły swoje ukochane Babcie i drogich Dziadków. Na montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Kochamy Was, kochamy całym sercem" składały się piosenki i wiersze. Dziadkowie ze wzruszeniem słuchali swoich pociech i podziwiali w repertuarze anglojęzycznym.

 Na zakończenie spotkania dzieci złożyły życzenia i wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki.

Album foto

 Tekst Iwona Kurzempa – Sarzyńska , Foto-Małgorzata DrozdJesteśmy w finale
 

13 lutego  2014 roku odbył się kolejny etap XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Do zmagań konkursowych przystąpiło 75 uczniów szkół podstawowych z terenu całej diecezji, wśród których znalazł się również Wiktor Wachowicz z klasy V a przygotowywany przez p. Marzenę Chmiel.  Wiktor uzyskał bardzo dobry – drugi wynik w diecezji i znalazł się w gronie 25 finalistów konkursu. Zmagania finałowe odbędą się 8 maja 2014 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu. 

 

            Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 

                                                                                                                  Marzena Chmiel


Udział uczniów w 14. edycji programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

      Dnia 11.02.2014 r. uczniowie klasy IVa i Va otrzymali dyplomy za pomyślne ukończenie pakietu edukacyjnego „Droga i Ja” oraz zdobycie wiedzy z zakresu bezpiecznego i ekologicznego poruszania się w ruchu drogowym.

    Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to jedna z najstarszych i największych inicjatyw dla dzieci na świecie, na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ekologicznego przemieszczania. Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego.

   Celem programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz wykształcenie w nich ekologicznych postaw związanych z transportem.

    Na zajęciach technicznych omówiono następujące lekcje z programu  edukacyjnego „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”:

 1. Poznaję kodeks drogowy. Celem lekcji było poznanie znaczenia sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.
 2. Jeżdżę na  rowerze - umocnienie przygotowania się do jazdy i zapoznanie z przepisami ruchu drogowego.
 3. Uczę się przewidywać niebezpieczeństwa - rozpoznanie zagrożeń, nabycie umiejętności dostosowania swojego zachowania i stroju/ wyposażenia.
 4. Korzystam z komunikacji publicznej - zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i współżycia społecznego związanego z korzystaniem ze środków komunikacji publicznej.
 5. Poruszanie się podczas złej pogody - uwzględnienie okoliczności (ilość światła i warunki atmosferyczne) przed wejściem w przestrzeń ruchu drogowego.
 6. Odnawialne źródła energii – zrozumienie, jakie elementy przyrody są wykorzystywane do produkcji energii.
 7. Przemieszczanie się w okolicach szkoły – rozpoznanie różnych rodzajów zanieczyszczeń /zanieczyszczenie wizualne, zanieczyszczenie hałasem oraz emisja gazów cieplarnianych/.
 8.  Środki transportu – rozpoznawanie ruchu zmotoryzowanego i niezmotoryzowanego / emisja gazów cieplarnianych/.
 9. Obieg wody w fabryce – zrozumienie potrzeb oczyszczania ścieków.
 10. Samochód elektryczny – porównanie zasad działania różnych samochodów.

Album foto

Tekst i zdjecia p. Anna Sawiniec - Szczęch


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uczniowie klasy III a 13 lutego 2014r. przygotowali przedstawienie dla swoich kochanych babć i dziadków. W pięknie udekorowanej sali zaprezentowali scenkę pt. „Babcia dobra na wszystko”. Nie zabrakło też wierszy – życzeń oraz wesołych piosenek.

Po inscenizacji dzieci wręczyły babciom i dziadkom prezenty – niespodzianki.

Wspólny poczęstunek (za który dziękujemy niezastąpionym mamom) zakończył to miłe spotkanie.

Album foto

                                                                                              tekst i zdjęcia: Anna Pintal


PIJMY WODĘ NA ZDROWIE!

Świetlica szkolna bierze udział w projekcie pt.''Aktywnie po zdrowie"dla klas I-III realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia.

Projekt ma charakter ogólnopolskiego, międzyszkolnego konkursu zespołowego.Udział w nim bierze klasa II a z p. Beatą Stasiuk.

 Uczestnictwo w konkursie polega na realizacji serii działań podzielonych na 3 etapy: jesień, zima i wiosna. Z realizacji każdego działania sporządza się i wysyła odpowiednie raporty. W ramach każdego z etapów realizowane są lekcje tematyczne dotyczące zdrowego i aktywnego trybu życia konkursy i wywiadówki dla rodziców. Jednym z zadań było przeprowadzenie w szkole kampanii na rzecz wody, poprzedzone wcześniej zajęciami o roli i znaczeniu wody jako najzdrowszego i najlepszego napoju dla człowieka.  Kampania przeprowadzona została w szkole 11 lutego na korytarzu szkolnym podczas dwóch przerw lekcyjnych.Dekoracja i stroje prowadzących akcję  uczennic przyciągały uwagę wszystkich uczniów. Każdy chciał spróbować pysznej wody. Przy stoisku zatrzymywali się zaciekawieni rodzice oraz goście odwiedzający naszą szkołę.Wszyscy byli częstowani wodą. Po tak udanej kampanii jest nadzieja, że niegazowana woda będzie częściej i chętniej przez wszystkich wybierana  spośród wielu dostępnych na rynku napojów.                                                                                                         

Album foto

Tekst i foto: Beata Stasiuk

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu - Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
  ul. Sienkiewicza 5
  22-400 Zamość
 • 84 639 29 33
  84 638 44 71

Galeria zdjęć