Kronika wydarzeń

Wydarzenia 2014/2015


„Gramy dla Julki”

Dnia 29 października 2014 r. przedstawiciele samorządu szkolnego – szkoły podstawowej i gimnazjum - uczestniczyli w Koncercie Charytatywnym pod hasłem „Gramy dla Julki”, który odbył się  w Zespole Szkół Nr 5 w Zamościu .

Podczas uroczystej gali zbierane były  pieniądze na operację nóżek Julii Piskorskiej z Lubartowa. Nasi uczniowie również przekazali organizatorom na ten  szczytny cel „Dar serca”, uzbierany wśród społeczności naszej szkoły.

Julka objęta jest opieką fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Urodziła się bez kości strzałkowych, piętowych, skokowych i wszystkich paluszków. To schorzenie zdarza się raz na dwieście pięćdziesiąt tysięcy przypadków i całkowicie uniemożliwia prawidłowe poruszanie się.

Podczas licznych występów  tanecznych i wokalnych nie zabrakło uczniów naszej szkoły- Asi Ciuraszkiewicz z kl.3a gimnazjum („Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna”) w pokazie tańca towarzyskiego oraz uczennic klasy 3a szkoły podstawowej :Amelii Drzewickiej i Mai Tymeckiej(„Raptis”) w tańcu nowoczesnym.
Niech słowa wielkiego Polaka Jana Pawła II zachęcają nas do czynienia dobra dla innych i dzielenia się tym, czym mamy, ponieważ: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Album foto

(Tekst i zdjęcia: J. Muda)


Turniej "POSTAW NA ROZUM" w ZS nr 2 już za nami

Osiem drużyn ze szkół w Zamościu i gminie Zamość wzięło udział w Turnieju "Postaw na rozum", którego druga już edycja odbyła się w poniedziałek w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu. Pytania konkursowe były niełatwe i często podchwytliwe, ale - poza kilkoma potknięciami - uczniowie radzili sobie z nimi śpiewająco.
Tegoroczna edycja turnieju "Postaw na rozum" jest już drugą edycją opartej na konwencji „Milionerów” zabawy w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu. W tym roku w zmaganiach wzięło udział osiem drużyn: ze Szkoły Podstawowej w Kalinowicach i ze SP nr 2, 3, 4, 7, 8, 9 i 10 w Zamościu.

Wśród trzyosobowych drużyn, w których znalazły się prawdziwe orły z podstawówek, najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu. Tuż za nimi uplasowała się drużyna ze SP nr 2 i SP nr 7.
Uczniowie odpowiadali na pytania w trzech kategoriach: humanistycznej, przyrodniczej i "różności". Chwile wytchnienia dla zmęczonych umysłów fundowały występy artystyczne i sportowe dzieci i młodzieży, m.in. pokaz tańca towarzyskiego czy taekwondo. 

Album foto

tekst: Joanna Nowicka – dziennikarz  „Nasze Miasto Zamość”
zdjęcia: p. Marta Słomianowska, Gabriela Cios kl. IIIb


„GRZYBKOWE ŚWIĘTOWANIE”

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klasy 2a i 2b wystąpiły z przedstawieniem pt. „Grzybkowe świętowanie” dla dzieci z Przedszkola Nr 7 i Przedszkola Nr 1 w Zamościu. 

Mali aktorzy uczyli przedszkolaków o tym, jak rozpoznawać grzyby jadalne i trujące oraz jak należy zachować się w lesie. Wszyscy dobrze się bawili i „wynieśli” z tego spotkania naukę na przyszłość.

Uczniów do występu przygotowały p. Beata Stasiuk, p. Bożena Piwko i p. Katarzyna Beda.

Album foto

(Tekst i zdjęcia: Beata Stasiuk)


Spektakl teatralny „W imię przyjaźni”

28.10.2014 r. uczniowie z klas 5-tych i 6-tej uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt.: „W imię przyjaźni”. Został on przygotowany przez aktorów wrocławskiego Teatru ARTENES i wystawiony na deskach Zamojskiego Domu Kultury.

Pomimo dość lekkiego tonu, przedstawienie poruszało bardzo ważne tematy, mówiło o wzajemnym zaufaniu, przyjaźni, pomaganiu innym, o tym, żeby nigdy nikogo pochopnie nie oskarżać i nie oceniać. Atrakcyjność sztuki była podkreślona ciekawą grą aktorów, efektami świetlnymi oraz muzyką.

  Spektakl dostarczył nam wiele tematów do rozmyślań, które zostały głęboko przedyskutowane na godzinach wychowawczych po powrocie do szkoły. Na języku polskim zaś mogliśmy sobie przypomnieć informacje związane z pracą w teatrze, np.: na czym polega praca reżysera, scenografa, charakteryzatora, rekwizytora. Podsumowaniem naszego spotkania z teatrem było napisanie przez uczniów sprawozdania, w którym mieli zamieścić swoje refleksje i wrażenia wyniesione po przedstawieniu. 

Album foto

Tekst i zdjęcia: M. Słomianowska


Wycieczka do Zwierzyńca

23 października 2014r. odbyła się wycieczka edukacyjno - integracyjna do Ośrodka Edukacyjno -Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. W wyciecze wzięła udział klasa IVa ze swoją wychowawczynią, panią Małgorzatą Bożek, klasa Va ze swoją wychowawczynią, panią Agnieszką Dybzińską oraz klasa VIa ze swoją wychowawczynią, panią Martą Słomianowską. Wychowawców wspomagali pani Marta Majewska i pan Waldemar Orzechowski. 

Uczniowie obejrzeli film o Roztoczańskim Parku Narodowym oraz zwiedzili niezwykle ciekawe wystawy dotyczące flory i fauny tego parku. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na wspólne ognisko na terenie ośrodka. Wszystkim bardzo smakowały pieczone na ruszcie kiełbaski. 

Następnie, w ramach integracji klasowej, uczniowie udali się z opiekunami na pizzę. Wszyscy bardzo dobrze bawili się przy wspólnym posiłku. Uczniowie wrócili do Zamościa w wyśmienitych nastrojach.smiley

Album foto

(Tekst: M. Majewska, zdjęcia: M. Bożek, M. Majewska)


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Niezwykłe chwile przeżyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. 22 października 2014r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Na tę ważną uroczystość zostali zaproszeni goście: Prezydent Miasta Zamość Pan Marcin Zamoyski, Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Jerzy Michalski, a także Dyrektorzy i nauczyciele zamojskich przedszkoli. Nie zabrakło również Rodziców, dla których ten dzień był jednym z najważniejszych w życiu ich dzieci.

Gorące słowa wsparcia i pokrzepienia wygłosił w kierunku rodziców pierwszoklasistów Prezydent Pan Marcin Zamoyski.

[…] „Myślę, że oddaliście swoje maluchy pod bardzo dobrą opiekę. Pani Dyrektor z całym zespołem na pewno gwarantuje mnóstwo korzyści i możliwości. Z całego serca wierzę, że z młodych adeptów można zrobić znakomitych przyszłych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Dzisiaj zaczynają ciężką pracę, bo to nie tylko przyjemność, ale i ogromne obowiązki. Zawsze proszę na takim spotkaniu, aby państwo jako rodzice obiecali, że to razem: szkoła i państwo wychowają tych młodych obywateli. Zawsze proszę i mówię, żebyście państwo wychowywali dzieci wspólnie ze szkołą, razem budowali przyszłość tych młodych ludzi i kształtowali ich życie w taki sposób, aby wyrośli na dobrych obywateli naszego państwa i miasta”.

Pan Prezydent także do dzieci skierował życzenia. […] „Dzieci, życzę wam abyście miały wspaniałą szkołę, radosną, ale pamiętajcie, że tu czasami trzeba się będzie mocno uczyć. Życzę wam tylko samych znakomitych stopni i wspaniałych, przyjemnych dni”. Pierwszoklasiści zaprezentowali ciekawy i bogaty program artystyczny składający się z piosenek, wierszy oraz scenek. Pokazali w ten sposób, że w pełni zasłużyli na miano „ucznia”. Po artystycznych popisach uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Alicja Dubel, a legitymacje szkolne wręczyła Pani V-ce Dyrektor Jolanta Krywko.

Na zakończenie Rodzice podziękowali przybyłym gościom, nauczycielom, a także uczniom, którym podarowali upominki w postaci „Słowników języka polskiego”.

Po części oficjalnej dzieci mogły odpocząć w salach przy słodkim poczęstunku, a także pobawić się w rytm muzyki dyskotekowej.

Dziękujemy wszystkim gościom za udział w tej niecodziennej uroczystości.

Pierwszakom gratulujemy!smiley

Album foto

(tekst: Anna Pintal, Anna Gregorowicz, Anna Hadło

zdjęcia: firma Spektrum)


„Czerwony Kapturek” - spektakl dla wszystkich, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna.

22 października 2014 roku klasa IIa Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z wychowawcą panią Iwoną Kurzempą - Sarzyńską obejrzała spektakl wystawiony przez aktorów Teatru  im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Reżyser spektaklu pan Jerzy Jan Płoński przygotował swoją, nieco odmienną od oryginału wersję przygód Czerwonego Kapturka. Spektakl dedykowany był niegrzecznym dziewczynkom i niesfornym chłopcom, umęczonym rodzicom oraz zamartwiającym się babciom i dziadkom. Wszystkim tym, którzy wierzą, że edukacja nie musi być nudna, a czasem można nauczyć się życia skręcając się ze śmiechu. Przedstawienie było przepełnione absurdalnym humorem, które między kolejnymi gagami, bez natrętnej dydaktyki, przemycało cała listę rodzicielskich przykazań: od NIE rzucania papierków na podłogę, NIE bawienia się zapałkami, po „niedźwiedź to NIE miś, niedźwiedź to dzikie zwierzę”, czy też nieśmiertelne, powtarzane jak echo: NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMI, nigdy nie rozmawiaj z nieznajomymi, nigdy. Do dziecięcej fantazji przemawiały również barwne kostiumy i scenografia. Uczniowie klasy IIa pełni wrażeń i emocji powrócili do szkoły z nadzieją na możliwość uczestniczenia w kolejnych, równie  ciekawych spektaklach.

Album foto

Tekst: Iwona Kurzempa - Sarzyńska


RAJD „PIECZONY ZIEMNIAK”

W sobotę  18 października uczniowie z klasy IIIa wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 45 Rajdzie „Pieczony Ziemniak” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu.

Trasa licząca 8 km, prowadziła po terenach gmin: Szczebrzeszyn oraz Zamość na skraju Roztocza Środkowego i Padołu Zamojskiego. Okoliczne lasy były terenami polowań Maurycego Zamoyskiego XV Ordynata i jego gości w okresie międzywojennym.

W czasie pieszej wędrówki podziwialiśmy piękny jesienny las, gdzie pod nogami szeleściły kolorowe liście, przeważnie dębowe.

Na mecie w miejscowości Kąty II na strudzonych piechurów czekało ognisko, a w nim pieczone ziemniaki. Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy rajdowe. W konkursie na rzeźbę w ziemniaku I miejsce zdobyła Wiktoria Cis, a III miejsce Amelia Drzewicka. W konkursie na najpiękniejszy bukiet jesieni i w konkursie piosenki turystycznej  zdobyliśmy wyróżnienia.

Było fajnie !!!smiley 

Album foto

Tekst i zdjęcia: Anna Taras


Czytamy przedszkolakom

W dniach 10, 16 i 17 października 2014 roku uczniowie z klasy IIIa odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z Przedszkola nr 1, 5 i 7. Trzecioklasiści zaprezentowali baśń „O rybaku i złotej rybce”.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały baśni i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści. Dzieci miały także okazję przedstawić swoje życzenia złotej rybce.

Album foto

(A. Gregorowicz, A. Taras)


Taki duży, taki mały może świętym być…

16 października uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 przeżywali kolejny – XIV Dzień Papieski. W czasie uroczystego apelu przypomnieliśmy sobie niełatwą drogę życia i posługi Papieża - Polaka, która dla nas wszystkich może być wzorem miłości do Boga, do swojej ojczyzny i do każdego człowieka. Refleksje o życiu i świętości Jana Pawła II, przeplatane pięknymi piosenkami, przygotowanymi przez chór szkolny oraz naszych miłych gości z Przedszkola Miejskiego nr 7, były dla nas wszystkich okazją do wspomnień i wzruszeń. Z uwagą wysłuchaliśmy również świadectwa O. Proboszcza Andrzeja Zalewskiego i wspomnień O. Grzegorza Klimczyka, franciszkanina. Na zakończenie  - pełni radości i wdzięczności wszyscy  zaśpiewaliśmy naszemu Świętemu Papieżowi jego ulubioną „Barkę”.

Apel został przygotowany pod kierunkiem p. Joanny Bulak i p. Marzeny Chmiel, oprawę muzyczną przygotowała p. Katarzyna Beda a piękną dekorację – p. Anna Sawiniec – Szczech.

Album foto

(Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Joanna Bulak)


Medale dla naszych nauczycieli   

15 października 2014r. w Lubyczy Królewskiej odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej dla powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość. 
Wśród wyróżnionych  znaleźli się też nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu.
Złoty medal za długoletnią służbę odebrała 
Pani Alicja Szcześniak – pedagog w Szkole Podstawowej Nr 7, a Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona Pani Jolanta  Krywko - wice - dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu i Pan Jerzy Bekas – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu.

Nagrodzony nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w pracy zawodowej. Zajrzyj do galerii:

Album foto

Tekst i zdjęcia: J. Bekas


Prezydent RP Bronisław Komorowski w Zamościu!!!

14 października 2014r. Prezydent RP, Bronisław Komorowski z żoną Anną odwiedzili Zamość.

Podczas pobytu w naszym mieście Para Prezydencka uświetniła swoją obecnością  obchody  uroczystości  Dnia Edukacji Narodowej, które miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego. Następnie Pan Prezydent udał się do Ratusza.

Wśród zaproszonych na spotkanie z Parą Prezydencką gości, znalazła się także delegacja z naszej szkoły. Zespół Szkół Nr 2 reprezentowały: pani dyrektor Alicja Dubel, pani Lidia Mróz – nauczycielka języka angielskiego, oraz pani Małgorzata Wilkołazka- nauczycielka matematyki. Zebrani goście mieli okazję wysłuchać przemówienia Pana Prezydenta, który mówił zarówno o osiągnięciach nauczycieli, jak i  trudnych wyzwaniach, z jakimi mierzyć się musi polska edukacja. Mottem przewodnim spotkania były słowa Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. W ten sposób Pan  Prezydent  bezpośrednio nawiązał do tradycji miasta, w którym gościł.  Ponadto Para Prezydencka wzięła udział w uroczystości posadzenia „Dębu Wolności”  w Parku Miejskim, a Pani Anna Komorowska udała się z wizytą do ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”

Wizyta Pary Prezydenckiej pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Album foto


„Pamiętamy i dziękujemy…”- 14 października Dniem Edukacji Narodowej

„Ten, co kształci serca i umysły młode/Ten, co ścieżki życia pokoleń toruje/Tylko z kwiatu wdzięczności może mieć nagrodę/Tylko z postępków, których przykłady wskazuje…” – tymi słowami rozpoczęli uczniowie naszej szkoły uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Do tego święta przygotowywali się bardzo starannie dużo wcześniej, biorąc udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Główną nagrodą była możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów podczas tej wyjątkowej uroczystości. Był to więc koncert laureatów dedykowany wszystkim nauczycielom w podziękowaniu za ich codzienną pracę. W trzech odrębnych częściach artystycznych uczniowie zaprezentowali fragmenty swoich opowiadań wakacyjnych oraz wyrecytowali najpiękniejsze wiersze poświęcone nauczycielom. Uroczystość została dopełniona pięknymi utworami muzycznymi w wykonaniu solistów, chóru szkolnego i zespołu Forte pod opieką p. Katarzyny Bedy.

W organizację Dnia Edukacji Narodowej włączyli się także wychowankowie Przedszkola „Słoneczko”, którzy przygotowali zarówno recytację wierszy, jak i piosenkę pt. „Nauczyciel wie”. W roli konferansjerów wystąpili: Agnieszka Tokarska i Filip Wachowicz; Marcelina Michniewicz i Jakub Romaszko oraz Martyna Wiatr i Łukasz Zawiślak. Była to także okazja do podsumowania konkursów i wręczenia dyplomów laureatom, którym gratulowała wzruszona Pani Dyrektor Alicja Dubel.

Album foto

(tekst – Anna Kardasz, zdjęcia – Anna Kardasz i Małgorzata Drozd)


Uroczystość w zamojskim Ratuszu    

Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej Prezydent Miasta Zamość, pan  Marcin Zamoyski, spotkał się 13.10.2014 w Sali Conslutaus  w Ratuszu,  z nauczycielami i dyrektorami zamojskich szkół oraz placówek oświatowych.

Spotkanie było okazją do wręczenia nauczycielom oraz dyrektorom szkół  nagród za szczególne zaangażowanie w działalność pedagogiczno-wychowawczą. Całość uroczystości  uświetniły występy  artystyczne przygotowane przez  dzieci z Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu oraz dzieci z zamojskiego Przedszkola Miejskiego nr 15.

Wśród wyróżnionych nauczycieli znalazły się także dwie nauczycielki z naszej placówki. Były to pani Lidia Mróz – nauczyciel języka anielskiego oraz pani Małgorzata Wilkołazka – nauczyciel matematyki i zajęć komputerowych.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym, jednocześnie życząc powodzenia w pracy z dziećmi wszystkim nauczycielom Zespołu Szkół nr 2.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  oraz reportażu na stronie  życieZamoscia.pl

Album foto 


Jesienne inspiracje

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”

(Albert Einstein)

Zajęcia dekoratorskie przeznaczone są dla podopiecznych naszej szkoły, którzy lubią tworzyć,  rozwijać swoje umiejętności wieloprzedmiotowe oraz wzbogacać zainteresowania.  Uczniowie  angażują się emocjonalnie oraz kształtują w sobie takie cechy jak - wola działania, pomysłowość, precyzyjność i cierpliwość. W czasie zajęć powstają  prace unikatowe i formy użytkowe, które mają na celu  połączyć  działalność praktyczną z myśleniem. Wykorzystywane są różne materiały: tkaniny, tworzywa naturalne i sztuczne oraz techniki mieszane takie jak: relief, malowanie, dekupaż, kalkomania, iluminowanie, aplikacje a przede wszystkim własne pomysły. Poznane na zajęciach metody pozwalają na samodzielne podejmowanie przez uczniów działalności technicznej czy artystycznej.

Nasze prace zdobią szkolne korytarze i często służą jako oprawa scenograficzna licznych imprez okolicznościowych koordynowanych przez dyrektora naszej szkoły panią Alicję Dubel. 

Album foto

(Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech)


Nawet w obliczu śmierci dobrze jest mieć przy sobie przyjaciela”

10 października 2014 r. o godz. 12.00 przed Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach odbyło się uroczyste sadzenie żonkili z okazji rozpoczęcia kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei” 2014. Patronat Honorowy nad akcją od wielu lat sprawuje  Jego Ekscelencja Ks. Bp Marian Rojek. Motywem przewodnim homilii wygłoszonej przez Jego Eksc elencję było motto zaczerpnięte z utworu A.Saint-Exupery`ego pt.”Mały Książę”:„Nawet w obliczu śmierci dobrze jest mieć przy sobie przyjaciela”.

Prowadzona w całym kraju kampania hospicyjna ma na celu gromadzenie środków finansowych dla utrzymania hospicjów i zapewnienie odpowiedniej opieki chorym, jak również propagowanie idei opieki hospicyjnej. Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil - międzynarodowy symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową.

W imieniu społeczności Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu symboliczne żonkile posadzili Pani Alicja Dubel – dyrektor zespołu oraz uczniowie: Malwina Wilczek- kl.1a gimnazjum, Wiktor Wachowicz- kl.6a i Michał Muda- kl.2a . 

Album foto


Korzystamy ze słowników w poszukiwaniu informacji

10.10.2014r. kl. VIa pod opieką pani Marty Słomianowskiej  uczestniczyła w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Lekcję biblioteczną przygotowała i przeprowadziła pani Anna Kita, a dotyczyła ona umiejętnego i sprawnego posługiwania się słownikami w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak zbudowane są słowniki, poznali terminologię z nimi związaną , np. co to jest „żywa pagina” oraz jak sprawnie z nich korzystać. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne, a zwycięska drużyna została obdarowana słodkim co nieco.

Album foto

Tekst i zdjęcia: M. Słomianowska


Konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

7 października br. odbył się w naszej szkole zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs recytatorski pt. „Pamiętam i dziękuję…”. Zadaniem każdego z uczestników było przygotowanie recytacji dowolnego wiersza lub fragmentu prozy o tematyce związanej ze szkołą i pracą nauczycieli. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III SP; kl. IV-VI SP i kl. I-III gimnazjum. 

Do rywalizacji zgłosiło się ponad 70 osób. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom oraz kunszt artystyczny.

W kategorii kl. I – III przyznano następujące wyróżnienia:

I miejsce - Oliwia Bielec kl. Ib oraz Kacper Gąska i Jakub Nizioł z kl. IIa.

II miejsce – Ewa Mazurek – Pupeć, i Oliwia Głowacka kl. Ic; Nina Leszkowicz i Błażej Szyport kl. Ib; Weronika Duras i Agata Bratkowswka kl. IIb i Mateusz Krawiec kl.IIIa.

III miejsce – Jakub Hołowiński kl. Ia; Katarzyna Kiecak kl. Ib; Amanda Alahakoon kl. Ic; Hanna Kawalec kl. IIb.

Wyróżnienia otrzymali:
Karina Malczewska, Nadiat Tijani, Wiktor Hyżyński z kl. Ia;
Olga Kocęba, Michalina Litwajtis, Paweł Dacyna z kl. Ib;
Zuzanna Pizoń, Maciej Kardasz, Tymoteusz Kochan, Krystian Maziarka z kl. Ic;
Michał Muda z kl. IIa;
Zuzanna Boruń, Nikola Dedko, Maja Dzioch z kl.IIb;
Izabela Mikulska, Julia Pawlasiuk, Martyna Wnuk, Weronika Ślusarczyńska z kl. IIIa.

W kategorii k. IV – VI nagrodzono następujące osoby:

I miejsce – Filip Wachowicz kl. IVa.

II miejsce – Harley Di Cesare kl. IVa; Krystian Teterycz kl. Va.

III miejsce – Agnieszka Tokarska; Martyna Ochniowska, Sara Szumigaj; Krystian Józefko kl. IVa; Karol Jaskułecki, Dominik Malczewski kl. Vb.

W kategorii kl. I – III gimnazjum dyplomy otrzymali:

I miejsce – Piotr Pizoń kl. IIa.

II miejsce – Mateusz Świderski kl. IIIb; Konstancja Sawczyńska kl. Ic.

III miejsce – Joanna Ciuraszkiewicz kl. IIIa.

Wyróżnienie: Martyna Wiatr, Małgorzata Klimczuk kl. Ib.

Laureaci konkursu otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także możliwość zaprezentowania swojego talentu podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gratulujemy serdecznie!smiley

Album foto

Tekst i zdjęcia: Anna Kardasz


Szkolni miłośnicy przyrody uczcili swojego Patrona.

4 października b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach ku czci św. Franciszka z Asyżu, które odbyły się w kościele Ojców Franciszkanów. Uroczystej liturgii z udziałem pani Dyrektor Alicji Dubel oraz delegacji nauczycieli i uczniów przewodniczył Ks. Bp Mariusz Leszczyński, który w homilii przypomniał ciekawostki z życia tego niezwykłego świętego, a następnie spotkał się z dziećmi z klas 1-3, które na co dzień troszczą się o żywe pomniki przyrody rosnące na placu przed szkołą.

Album foto

(Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Joanna Bulak)


Rajd „Rydz na Patelni”

W sobotę, 4 października 2014 odbył się 45 rajd  pieszy pod hasłem „Rydz na patelni” zorganizowany przez PTTK.
W rajdzie uczestniczyły klasy 2a, 2b, 3a oraz 5b wraz z wychowawczyniami i opiekunami. Celem rajdu  było poznawanie szlaków turystycznych na Roztoczu, poznanie walorów krajoznawczych, zdobywanie punktów do odznak  krajoznawczych i turystyki kwalifikowanej, propagowanie wiedzy  ekologicznej, integracja młodych turystów z różnych szkół, wspólne śpiewanie piosenek o Roztoczu...

Oprócz oglądania przecudnych roztoczańskich krajobrazów zalanych październikowym słońcem,  uczestnicy  podczas wędrówki  zbierali jesienne  grzyby.

Wędrówka prowadziła przez Gminę Susiec w pow. Tomaszowskim, od startu w Majdanie Sopockim do mety w Długim Kącie. W czasie rajdu  otaczał nas  las zwany Kaliną. W  lesie znaleźć można było  wydmy piaskowe oraz tajemnicze oczka wodne, w których mieszkały utopce i inne leśno-bagienne straszydła.

W dniu 2 lutego 1943 r. na początku powstania zamojskiego walczyli w tych lasach partyzanci z Józefowa z niemieckim wojskiem. Dla upamiętnienia  walki postawiono  pomnik.

Nasi młodzi turyści brali udział w konkursach zorganizowanych i prowadzonych przez pracowników PTTK, w których otrzymywali  zaszczytne miejsca i wyróżnienia.

Między innymi: 

-  w konkursie skoków na skakance II miejsce zajęła Wiktoria C. z klasy 3a,

- w konkursie piosenki turystycznej II miejsce zajęła grupa  z 2b, a wyróżnienie otrzymała grupa z 3a,

- w konkursie  na króla grzybobrania wyróżnienie otrzymała grupa z klasy 2b.

Wszyscy  bardzo dobrze się bawili i z uśmiechem na twarzachsmiley wracali do rodziców.

Album foto

Tekst: M. Wilkołazka, zdjęcia A.Taras


Mały Samorząd Uczniowski

2 października w klasach młodszych odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku głosowania przewodniczącym MSU został Mateusz Krawiec z klasy 3a, jego zastępcą Oliwia Mnich kl. 3a.

Pozostali członkowie to: Julia Pawlasiuk, Maja Tymecka, Wiktoria Cis i Michał Orłowski.

Gratulujemy !!!smiley Życzymy owocnej pracy.

Album foto

Opiekun MSU: Anna Taras


Jesteśmy tam, gdzie dzieją się ważne sprawy w oświacie…

Dnia 2 października 2014r. przedstawiciel naszej szkoły, pedagog Małgorzata Józefowicz, uczestniczyła  w ogólnopolskiej konferencji „Przemoc rówieśnicza-praktyczna profilaktyka” zorganizowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz sekretarz stanu w MEN Tadeusz Sławecki.

Podczas konferencji odbyła się inauguracja rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2014-2016. Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa i przyjaznego klimatu w szkołach poprzez skuteczne działania wychowawcze i profilaktyczne.

Uczestnicy konferencji dyskutowali na temat konkretnych rozwiązań w zakresie zapobiegania agresji rówieśniczej, które już sprawdziły się w praktyce profilaktycznej Polski i innych krajów. Swoimi doświadczeniami podzielili się zaproszeni eksperci oraz praktycy.

Album foto

Tekst i zdjęcia: M. Józefowicz


Dzień Chłopaka w kl. IV – VI

30 września w kl. IV – V, a 1 października w kl. VIa odbyły się klasowe imprezy z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczyny przygotowały ciekawe zabawy dla swoich kolegów. Były wybory "Super Chłopaka" i "Onimbusa" w kl. IVa,  konkurs "Mam talent" w kl. Va, gra w gorące krzesła w kl. Vb, różne konkurencje, podczas których chłopcy musieli wykazać się dowcipem, zdolnościami manualnymi, zręcznością, a nawet konkretną wiedzą szkolną w kl. VIa. 

Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczyny z każdej klasy po raz kolejny stanęły na wysokości zadania. Oprócz zabaw, przygotowały również dla każdego kolegi atrakcyjne upominki i małe co nieco.

Życzymy wszystkim Chłopcom i Panom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta!!!

Album foto


Dzień Chłopaka w kl. I - III

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.

Z tej okazji w klasach I-III odbyły się wybory „Chłopaka na medal”.

Zasłużeni medaliści z poszczególnych klas w Albumie foto.

 GRATULUJEMY !

 (tekst i zdjęcia: Anna Taras)


CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!

Dnia 27 września 2014 roku w godzinach wieczornych , delegacja naszej szkoły reprezentowana przez poczet sztandarowy,  uczniów klas V a i  b z wychowawczyniami  wraz z  panią dyrektor Alicją Dubel i panią pedagog Alicję Szcześniak  uczestniczyła w uroczystościach  związanych  z obchodami 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Uroczystości  rozpoczęły się od mszy św. w Katedrze zamojskiej. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Armii Krajowej. Tam odbyła się ceremonia wojskowa, apel poległych. Odznaczono weteranów. W ciszy i powadze złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka


Szkolni Mistrzowie Ortografii!

25 września br. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny, który miał na celu wyłonić osoby najlepiej posługujące się polską ortografią. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy napisali w ciągu 45 minut tekst dyktanda, które oceniała komisja konkursowa.

Po sprawdzeniu prac przyznane zostały następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce ex aequo:

Wiktor Wachowicz kl. VIa (praca bezbłędna), Erwin Sałamacha kl. IVa (praca bezbłędna)

II miejsce – Agata Sawicka kl. Va

III miejsce – Karol Jaskułecki kl. Vb

Wyróżnienia otrzymali:

Karolina Ulicka kl. Vb, Aleksandra Jonak kl. VIa, Gabriela Leńczuk kl. Va, Oliwia Torzewska kl. Vb, Julia Frykowska kl. Vb, Tomasz Jesionek kl. Vb, Katarzyna Gromek kl. Va, Katarzyna Majewska kl. VIa.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy smiley i przypominamy, że nagrodą jest udział w I etapie Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się 13 października 2014 roku


Ognisko integracyjne kl. 2A

28 września 2014 roku klasa II A Szkoły Podstawowej nr 7 dzięki inicjatywie rodziców zorganizowała ognisko integracyjne. W imprezie brały udział dzieci, rodzice oraz wychowawca. Niedzielne popołudnie rozpoczęliśmy od spotkania pod Ratuszem, skąd wyruszyliśmy do Ośrodka Rekreacyjno Wypoczynkowego „Duet”. 

Wspaniała, słoneczna pogoda sprzyjała licznym atrakcjom. Gra w piłkę nożną była domeną chłopców, plac zabaw miał swoją grupę zwolenników, młodsze rodzeństwo chętnie pospieszyło do piaskownicy. Wszyscy spotykali się przy ognisku, aby przy dźwiękach gitary spożywać pyszną kiełbaskę i śpiewać wesołe piosenki. 

Imprezę zakończył mecz piłki siatkowej w którym brali udział wszyscy. Jak się okazało podział na drużyny nie był istotny, najważniejsza była wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jedna taka impreza przed nami.

Album foto

Zdjęcia: Małgorzata Drozd

Tekst: Iwona Kurzempa- Sarzyńska


40 Rajd „Miłośników Roztocza”

W sobotę 20 września 2014 r. uczniowie z kl. IIIa i miłośniczka rajdów z klasy Va wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 40 Rajdzie „Miłośników Roztocza” zorganizowanym przez  PTTK oddział Zamość.

Trasę pieszej - 13 km wędrówki rozpoczęliśmy w miejscowości Tereszpol Jurdyga.  Szliśmy szlakami turystycznymi po Roztoczu Środkowym, przez Floriankę, rezerwat krajobrazowo - leśny położony w dolinie rzeki Szum aż do  Górecka Kościelnego.  Zwiedzaliśmy Izbę Leśną oraz hodowlę konika polskiego.

Na mecie na strudzonych wędrowców czekało ognisko oraz występ kapeli „Rzemyki”. Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy: krajoznawczy i piosenki turystycznej w którym: III miejsce zajęli Emilia i Jakub Brykner, a wyróżnienie otrzymał zespół: Amelka, Oliwia, Maja, Martyna i Wiktoria.

Pogoda nam nie dopisała, ale humory tak.smiley

Rajd nasz był częścią ogólnopolskiej akcji PTTK „Wędruj z nami – Turystyka łączy pokolenia”.

Album foto

 (tekst i zdjęcia: Anna Taras)


I my też czytamy Sienkiewicza…

W sobotę 06.09 br. w całej Polsce odbyła się trzecia edycja akcji „Narodowe czytanie” zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowy cel przedsięwzięcia to popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, a także zapoznanie najmłodszych czytelników z klasyką literatury polskiej.

W ramach trzeciej edycji mogliśmy na nowo odkrywać dzieła polskiego noblisty, Henryka Sienkiewicza. Fragmenty „Trylogii” publicznie czytali politycy, gwiazdy filmu i estrady, nauczyciele, uczniowie i wiele innych osób zafascynowanych piórem tego autora.

Nasza szkoła również czynnie włączyła się do tej akcji. W poniedziałek 08.09. 2014 r. Pani Dyrektor Alicja Dubel w towarzystwie nauczycieli bibliotekarzy,  Marii Garbuz i  Anny Kardasz odczytały w klasach, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum fragmenty „Potopu” , a najmłodszym uczniom „W pustyni i w puszczy”. Dla wielu uczniów było to pierwsze zetknięcie z bohaterami tych powieści, niektórzy znali ich perypetie z filmów, ale wszyscy słuchali z jednakowym zaangażowaniem i wypiekami na twarzy. Na słowa „Kończ…waść…wstydu… oszczędź!” pojawiały się uśmiechy na twarzach, a i znaleźli się tacy, którzy postanowili niezwłocznie przeczytać dzieło.

Najwdzięczniejszą grupką odbiorców okazały się jednak sześciolatki z klasy IC szkoły podstawowej, którzy „z otwartymi buziami i wielkimi oczami” słuchali opowieści o spotkaniu Stasia i Nel ze słoniem. Dla nich było to także pierwsze zapoznanie się z zasobami biblioteki szkolnej, z której już od 01.09 mogą wypożyczać książeczki smiley.

Album foto

(Tekst i zdjęcia – Anna Kardasz)


Poświęcenie tornistrów

7 września 2014 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli do kościoła Ojców Franciszkanów swoje plecaki, podręczniki i przybory szkolne.

W czasie uroczystej mszy świętej, wspólnie z rodzicami i zaproszonymi przez dzieci miłymi Gośćmi: panią dyrektor Alicją Dubel oraz wychowawczyniami klas pierwszych – panią Anną Hadło, panią Anną Pintal i panią Anną Gregorowicz dzieci modliły się o Bożą pomoc i opiekę w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie mszy świętej wszyscy mali uczniowie otrzymali z rąk ojca Grzegorza Klimczuka – głównego celebransa – specjalne błogosławieństwo i życzenia, by z radością i młodzieńczym zapałem podjęły nowe, szkolne obowiązki.

Album foto

(tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Joanna Bulak)


Zdobyliśmy Certyfikat "WF z Klasą"!!!

Zakończyła się pierwsza edycja programu WF z klasą. Przez cały rok szkolny trwały działania edukacyjne dotyczące realizacji ciekawych zajęć wychowania fizycznego.

Działania były prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego w  Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Realizacja programu zakończyła się wielkim sukcesem.

Obie szkoły zarówno Szkoła Podstawowa jak i Gimnazjum zostały wyróżnione certyfikatem WF z Klasą.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  owocnych działań na rzecz wychowania fizycznego  w szkołach, w domu i w społeczności lokalnej.

Album foto

Tekst: J. Bekas

 


Pożegnanie wakacji

W dniu 3 września  na kortach  KT Return  Zamość odbył się turniej tenisa ziemnego - „Pożegnanie lata”. Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 2b. Turniej zakończył się sukcesem naszych uczniów, którzy zdobyli sześć medali. Medale złote zdobyli: Kacper Gąska i Jakub Nizioł; srebrne medale – Agatka Bratkowska i Alan Marczyk oraz brązowe - Klaudia Kuczeruk i Wiktor Bełz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tenisowych. Uczniów do zawodów przygotowywał nauczyciel Jerzy Bekas. Zmagania tenisistów obejrzyj na galerii zdjęć.

Album foto

(tekst i zdjęcia J. Bekas)


Uroczystości patriotyczne na Rotundzie

Wrzesień to nie tylko początek szkoły, to także miesiąc upamiętniający ważne wydarzenia w naszej narodowej historii. W tym roku 1 września przypadła 75. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości patriotyczne nawiązujące do tego tragicznego wydarzenia odbyły się na zamojskiej Rotundzie. W obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich, harcerze, żołnierze oraz młodzież szkolna.

Naszą szkołę reprezentowały delegacje z klasy VIa szkoły podstawowej i klasy IIa, II b i IIc gimnazjum, poczty sztandarowe obu szkół, dyrekcja i nauczyciele.

Manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, okolicznościowe przemówienie prezydenta miasta, salwa honorowa, a zwłaszcza apel poległych wywołały w uczestnikach obchodów wzruszenie i refleksję.

Końcowym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej i ludzi, którzy oddali życie za wolną ojczyznę.

Album foto

Tekst: E.Wilczyńska-Krawiec, zdjęcia: M. Wilkołazka


Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

 

Wrzesień, serce rośnie
W murach szkoły dzisiaj  jakby trochę głośniej
Wrzesień brzmi radośnie,
Jakby jesień chciała pozazdrościć wiośnie.

 

1 września 2014 r. o godz. 9.00 - dla uczniów klas II, III, IV, V, VI szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum początek roku szkolnego rozpoczął się od spotkania z wychowawcami w  salach.

O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 uczestniczyli w uroczystej  Mszy Świętej w Kościele O.O. Franciszkanów.

Natomiast o godz. 11.15 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr7 i uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1.

Swoją obecnością zaszczycili nas p. Dorota Kurzyńska – Starszy Wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie - Oddział Zamiejscowy w Zamościu, O. dr Andrzej Zalewski - Proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów,  
p. Jerzy Michalski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Zamościu oraz  p. Leszek Łuczka – Radny Rady Miejskiej Miasta .

Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie w swoim wystąpieniu nie zapomnieli o 75  rocznicy wybuchu II wojny, najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku.

Uczcili wraz z przybyłymi gośćmi, pamięć poległych, minutą ciszy.

 Następnie głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość.  W dalszej części swojego przemówienia   przedstawiła nauczycieli, którzy pełnić będą opiekę nad uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum, odczytała listy uczniów uczęszczających do poszczególnych klas, a później przedstawiła resztę grona pedagogicznego zgromadzoną w sali. Zaraz po przemówieniu  przystąpiono do części artystycznej.

Uczniowie klasy V b, uczennica z klasy I a Gim.  oraz zespół muzyczny pod kierownictwem p. Katarzyny Bedy, w skład, którego wchodzili uczniowie klas II a i b oraz III a w krótkim montażu słowno – muzycznym radośnie powitali nowy rok szkolny, nauczycieli i pierwszoklasistów.

W ten sposób  kolejny rok nauki w naszej szkole został rozpoczęty.

Album foto

Zdjęcia: "Spektrum", M. Wilkołazka, tekst M.Wilkołazka

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu - Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć