Kronika wydarzeń

Wydarzenia 2014/2015


I my też czytamy Sienkiewicza…

W sobotę 06.09 br. w całej Polsce odbyła się trzecia edycja akcji „Narodowe czytanie” zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowy cel przedsięwzięcia to popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, a także zapoznanie najmłodszych czytelników z klasyką literatury polskiej.

W ramach trzeciej edycji mogliśmy na nowo odkrywać dzieła polskiego noblisty, Henryka Sienkiewicza. Fragmenty „Trylogii” publicznie czytali politycy, gwiazdy filmu i estrady, nauczyciele, uczniowie i wiele innych osób zafascynowanych piórem tego autora.

Nasza szkoła również czynnie włączyła się do tej akcji. W poniedziałek 08.09. 2014 r. Pani Dyrektor Alicja Dubel w towarzystwie nauczycieli bibliotekarzy,  Marii Garbuz i  Anny Kardasz odczytały w klasach, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum fragmenty „Potopu” , a najmłodszym uczniom „W pustyni i w puszczy”. Dla wielu uczniów było to pierwsze zetknięcie z bohaterami tych powieści, niektórzy znali ich perypetie z filmów, ale wszyscy słuchali z jednakowym zaangażowaniem i wypiekami na twarzy. Na słowa „Kończ…waść…wstydu… oszczędź!” pojawiały się uśmiechy na twarzach, a i znaleźli się tacy, którzy postanowili niezwłocznie przeczytać dzieło.

Najwdzięczniejszą grupką odbiorców okazały się jednak sześciolatki z klasy IC szkoły podstawowej, którzy „z otwartymi buziami i wielkimi oczami” słuchali opowieści o spotkaniu Stasia i Nel ze słoniem. Dla nich było to także pierwsze zapoznanie się z zasobami biblioteki szkolnej, z której już od 01.09 mogą wypożyczać książeczki smiley.

Album foto

(Tekst i zdjęcia – Anna Kardasz)


Poświęcenie tornistrów

7 września 2014 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli do kościoła Ojców Franciszkanów swoje plecaki, podręczniki i przybory szkolne.

W czasie uroczystej mszy świętej, wspólnie z rodzicami i zaproszonymi przez dzieci miłymi Gośćmi: panią dyrektor Alicją Dubel oraz wychowawczyniami klas pierwszych – panią Anną Hadło, panią Anną Pintal i panią Anną Gregorowicz dzieci modliły się o Bożą pomoc i opiekę w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie mszy świętej wszyscy mali uczniowie otrzymali z rąk ojca Grzegorza Klimczuka – głównego celebransa – specjalne błogosławieństwo i życzenia, by z radością i młodzieńczym zapałem podjęły nowe, szkolne obowiązki.

Album foto

(tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Joanna Bulak)


Zdobyliśmy Certyfikat "WF z Klasą"!!!

Zakończyła się pierwsza edycja programu WF z klasą. Przez cały rok szkolny trwały działania edukacyjne dotyczące realizacji ciekawych zajęć wychowania fizycznego.

Działania były prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego w  Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Realizacja programu zakończyła się wielkim sukcesem.

Obie szkoły zarówno Szkoła Podstawowa jak i Gimnazjum zostały wyróżnione certyfikatem WF z Klasą.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  owocnych działań na rzecz wychowania fizycznego  w szkołach, w domu i w społeczności lokalnej.

Album foto

Tekst: J. Bekas

 


Pożegnanie wakacji

W dniu 3 września  na kortach  KT Return  Zamość odbył się turniej tenisa ziemnego - „Pożegnanie lata”. Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 2b. Turniej zakończył się sukcesem naszych uczniów, którzy zdobyli sześć medali. Medale złote zdobyli: Kacper Gąska i Jakub Nizioł; srebrne medale – Agatka Bratkowska i Alan Marczyk oraz brązowe - Klaudia Kuczeruk i Wiktor Bełz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tenisowych. Uczniów do zawodów przygotowywał nauczyciel Jerzy Bekas. Zmagania tenisistów obejrzyj na galerii zdjęć.

Album foto

(tekst i zdjęcia J. Bekas)


Uroczystości patriotyczne na Rotundzie

Wrzesień to nie tylko początek szkoły, to także miesiąc upamiętniający ważne wydarzenia w naszej narodowej historii. W tym roku 1 września przypadła 75. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości patriotyczne nawiązujące do tego tragicznego wydarzenia odbyły się na zamojskiej Rotundzie. W obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich, harcerze, żołnierze oraz młodzież szkolna.

Naszą szkołę reprezentowały delegacje z klasy VIa szkoły podstawowej i klasy IIa, II b i IIc gimnazjum, poczty sztandarowe obu szkół, dyrekcja i nauczyciele.

Manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, okolicznościowe przemówienie prezydenta miasta, salwa honorowa, a zwłaszcza apel poległych wywołały w uczestnikach obchodów wzruszenie i refleksję.

Końcowym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej i ludzi, którzy oddali życie za wolną ojczyznę.

Album foto

Tekst: E.Wilczyńska-Krawiec, zdjęcia: M. Wilkołazka


Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

 

Wrzesień, serce rośnie
W murach szkoły dzisiaj  jakby trochę głośniej
Wrzesień brzmi radośnie,
Jakby jesień chciała pozazdrościć wiośnie.

 

1 września 2014 r. o godz. 9.00 - dla uczniów klas II, III, IV, V, VI szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum początek roku szkolnego rozpoczął się od spotkania z wychowawcami w  salach.

O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 uczestniczyli w uroczystej  Mszy Świętej w Kościele O.O. Franciszkanów.

Natomiast o godz. 11.15 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr7 i uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1.

Swoją obecnością zaszczycili nas p. Dorota Kurzyńska – Starszy Wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie - Oddział Zamiejscowy w Zamościu, O. dr Andrzej Zalewski - Proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów,  
p. Jerzy Michalski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Zamościu oraz  p. Leszek Łuczka – Radny Rady Miejskiej Miasta .

Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie w swoim wystąpieniu nie zapomnieli o 75  rocznicy wybuchu II wojny, najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku.

Uczcili wraz z przybyłymi gośćmi, pamięć poległych, minutą ciszy.

 Następnie głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość.  W dalszej części swojego przemówienia   przedstawiła nauczycieli, którzy pełnić będą opiekę nad uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum, odczytała listy uczniów uczęszczających do poszczególnych klas, a później przedstawiła resztę grona pedagogicznego zgromadzoną w sali. Zaraz po przemówieniu  przystąpiono do części artystycznej.

Uczniowie klasy V b, uczennica z klasy I a Gim.  oraz zespół muzyczny pod kierownictwem p. Katarzyny Bedy, w skład, którego wchodzili uczniowie klas II a i b oraz III a w krótkim montażu słowno – muzycznym radośnie powitali nowy rok szkolny, nauczycieli i pierwszoklasistów.

W ten sposób  kolejny rok nauki w naszej szkole został rozpoczęty.

Album foto

Zdjęcia: "Spektrum", M. Wilkołazka, tekst M.Wilkołazka

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu - Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 639 29 33
    84 638 44 71

Galeria zdjęć