Kronika wydarzeń

Wydarzenia 2014/2015


Ognisko integracyjne kl. 2A

28 września 2014 roku klasa II A Szkoły Podstawowej nr 7 dzięki inicjatywie rodziców zorganizowała ognisko integracyjne. W imprezie brały udział dzieci, rodzice oraz wychowawca. Niedzielne popołudnie rozpoczęliśmy od spotkania pod Ratuszem, skąd wyruszyliśmy do Ośrodka Rekreacyjno Wypoczynkowego „Duet”. 

Wspaniała, słoneczna pogoda sprzyjała licznym atrakcjom. Gra w piłkę nożną była domeną chłopców, plac zabaw miał swoją grupę zwolenników, młodsze rodzeństwo chętnie pospieszyło do piaskownicy. Wszyscy spotykali się przy ognisku, aby przy dźwiękach gitary spożywać pyszną kiełbaskę i śpiewać wesołe piosenki. 

Imprezę zakończył mecz piłki siatkowej w którym brali udział wszyscy. Jak się okazało podział na drużyny nie był istotny, najważniejsza była wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jedna taka impreza przed nami.

Album foto

Zdjęcia: Małgorzata Drozd

Tekst: Iwona Kurzempa- Sarzyńska


40 Rajd „Miłośników Roztocza”

W sobotę 20 września 2014 r. uczniowie z kl. IIIa i miłośniczka rajdów z klasy Va wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 40 Rajdzie „Miłośników Roztocza” zorganizowanym przez  PTTK oddział Zamość.

Trasę pieszej - 13 km wędrówki rozpoczęliśmy w miejscowości Tereszpol Jurdyga.  Szliśmy szlakami turystycznymi po Roztoczu Środkowym, przez Floriankę, rezerwat krajobrazowo - leśny położony w dolinie rzeki Szum aż do  Górecka Kościelnego.  Zwiedzaliśmy Izbę Leśną oraz hodowlę konika polskiego.

Na mecie na strudzonych wędrowców czekało ognisko oraz występ kapeli „Rzemyki”. Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy: krajoznawczy i piosenki turystycznej w którym: III miejsce zajęli Emilia i Jakub Brykner, a wyróżnienie otrzymał zespół: Amelka, Oliwia, Maja, Martyna i Wiktoria.

Pogoda nam nie dopisała, ale humory tak.smiley

Rajd nasz był częścią ogólnopolskiej akcji PTTK „Wędruj z nami – Turystyka łączy pokolenia”.

Album foto

 (tekst i zdjęcia: Anna Taras)


I my też czytamy Sienkiewicza…

W sobotę 06.09 br. w całej Polsce odbyła się trzecia edycja akcji „Narodowe czytanie” zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowy cel przedsięwzięcia to popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, a także zapoznanie najmłodszych czytelników z klasyką literatury polskiej.

W ramach trzeciej edycji mogliśmy na nowo odkrywać dzieła polskiego noblisty, Henryka Sienkiewicza. Fragmenty „Trylogii” publicznie czytali politycy, gwiazdy filmu i estrady, nauczyciele, uczniowie i wiele innych osób zafascynowanych piórem tego autora.

Nasza szkoła również czynnie włączyła się do tej akcji. W poniedziałek 08.09. 2014 r. Pani Dyrektor Alicja Dubel w towarzystwie nauczycieli bibliotekarzy,  Marii Garbuz i  Anny Kardasz odczytały w klasach, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum fragmenty „Potopu” , a najmłodszym uczniom „W pustyni i w puszczy”. Dla wielu uczniów było to pierwsze zetknięcie z bohaterami tych powieści, niektórzy znali ich perypetie z filmów, ale wszyscy słuchali z jednakowym zaangażowaniem i wypiekami na twarzy. Na słowa „Kończ…waść…wstydu… oszczędź!” pojawiały się uśmiechy na twarzach, a i znaleźli się tacy, którzy postanowili niezwłocznie przeczytać dzieło.

Najwdzięczniejszą grupką odbiorców okazały się jednak sześciolatki z klasy IC szkoły podstawowej, którzy „z otwartymi buziami i wielkimi oczami” słuchali opowieści o spotkaniu Stasia i Nel ze słoniem. Dla nich było to także pierwsze zapoznanie się z zasobami biblioteki szkolnej, z której już od 01.09 mogą wypożyczać książeczki smiley.

Album foto

(Tekst i zdjęcia – Anna Kardasz)


Poświęcenie tornistrów

7 września 2014 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli do kościoła Ojców Franciszkanów swoje plecaki, podręczniki i przybory szkolne.

W czasie uroczystej mszy świętej, wspólnie z rodzicami i zaproszonymi przez dzieci miłymi Gośćmi: panią dyrektor Alicją Dubel oraz wychowawczyniami klas pierwszych – panią Anną Hadło, panią Anną Pintal i panią Anną Gregorowicz dzieci modliły się o Bożą pomoc i opiekę w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie mszy świętej wszyscy mali uczniowie otrzymali z rąk ojca Grzegorza Klimczuka – głównego celebransa – specjalne błogosławieństwo i życzenia, by z radością i młodzieńczym zapałem podjęły nowe, szkolne obowiązki.

Album foto

(tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Joanna Bulak)


Zdobyliśmy Certyfikat "WF z Klasą"!!!

Zakończyła się pierwsza edycja programu WF z klasą. Przez cały rok szkolny trwały działania edukacyjne dotyczące realizacji ciekawych zajęć wychowania fizycznego.

Działania były prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego w  Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Realizacja programu zakończyła się wielkim sukcesem.

Obie szkoły zarówno Szkoła Podstawowa jak i Gimnazjum zostały wyróżnione certyfikatem WF z Klasą.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  owocnych działań na rzecz wychowania fizycznego  w szkołach, w domu i w społeczności lokalnej.

Album foto

Tekst: J. Bekas

 


Pożegnanie wakacji

W dniu 3 września  na kortach  KT Return  Zamość odbył się turniej tenisa ziemnego - „Pożegnanie lata”. Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 2b. Turniej zakończył się sukcesem naszych uczniów, którzy zdobyli sześć medali. Medale złote zdobyli: Kacper Gąska i Jakub Nizioł; srebrne medale – Agatka Bratkowska i Alan Marczyk oraz brązowe - Klaudia Kuczeruk i Wiktor Bełz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tenisowych. Uczniów do zawodów przygotowywał nauczyciel Jerzy Bekas. Zmagania tenisistów obejrzyj na galerii zdjęć.

Album foto

(tekst i zdjęcia J. Bekas)


Uroczystości patriotyczne na Rotundzie

Wrzesień to nie tylko początek szkoły, to także miesiąc upamiętniający ważne wydarzenia w naszej narodowej historii. W tym roku 1 września przypadła 75. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości patriotyczne nawiązujące do tego tragicznego wydarzenia odbyły się na zamojskiej Rotundzie. W obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich, harcerze, żołnierze oraz młodzież szkolna.

Naszą szkołę reprezentowały delegacje z klasy VIa szkoły podstawowej i klasy IIa, II b i IIc gimnazjum, poczty sztandarowe obu szkół, dyrekcja i nauczyciele.

Manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, okolicznościowe przemówienie prezydenta miasta, salwa honorowa, a zwłaszcza apel poległych wywołały w uczestnikach obchodów wzruszenie i refleksję.

Końcowym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej i ludzi, którzy oddali życie za wolną ojczyznę.

Album foto

Tekst: E.Wilczyńska-Krawiec, zdjęcia: M. Wilkołazka


Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

 

Wrzesień, serce rośnie
W murach szkoły dzisiaj  jakby trochę głośniej
Wrzesień brzmi radośnie,
Jakby jesień chciała pozazdrościć wiośnie.

 

1 września 2014 r. o godz. 9.00 - dla uczniów klas II, III, IV, V, VI szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum początek roku szkolnego rozpoczął się od spotkania z wychowawcami w  salach.

O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 uczestniczyli w uroczystej  Mszy Świętej w Kościele O.O. Franciszkanów.

Natomiast o godz. 11.15 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr7 i uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1.

Swoją obecnością zaszczycili nas p. Dorota Kurzyńska – Starszy Wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie - Oddział Zamiejscowy w Zamościu, O. dr Andrzej Zalewski - Proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów,  
p. Jerzy Michalski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Zamościu oraz  p. Leszek Łuczka – Radny Rady Miejskiej Miasta .

Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie w swoim wystąpieniu nie zapomnieli o 75  rocznicy wybuchu II wojny, najtragiczniejszego wydarzenia XX wieku.

Uczcili wraz z przybyłymi gośćmi, pamięć poległych, minutą ciszy.

 Następnie głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość.  W dalszej części swojego przemówienia   przedstawiła nauczycieli, którzy pełnić będą opiekę nad uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum, odczytała listy uczniów uczęszczających do poszczególnych klas, a później przedstawiła resztę grona pedagogicznego zgromadzoną w sali. Zaraz po przemówieniu  przystąpiono do części artystycznej.

Uczniowie klasy V b, uczennica z klasy I a Gim.  oraz zespół muzyczny pod kierownictwem p. Katarzyny Bedy, w skład, którego wchodzili uczniowie klas II a i b oraz III a w krótkim montażu słowno – muzycznym radośnie powitali nowy rok szkolny, nauczycieli i pierwszoklasistów.

W ten sposób  kolejny rok nauki w naszej szkole został rozpoczęty.

Album foto

Zdjęcia: "Spektrum", M. Wilkołazka, tekst M.Wilkołazka

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu - Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 639 29 33
    84 638 44 71

Galeria zdjęć