Wydarzenia 2015/2016 Wydarzenia 2014/2015 Wydarzenia 2013/2014 II semestr Wydarzenia 2013/14 - I semestr Wydarzenia 2012/2013 - II semestr Wydarzenia 2012/2013 - I semestr Wydarzenia 2011/2012

Kronika wydarzeń

Wydarzenia 2015/2016

Wydarzenia 2015/2016

 

 


Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu

W dniu 16.11.2015 r. uczniowie klasy 1c uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Tematem spotkania była Antarktyda - kraina lodu.

Uczniowie na początku wysłuchali krótkiego opowiadania o R. Amundsenie - pierwszym człowieku na biegunie południowym a następnie oglądali prezentację o Antarktydzie.

Podczas zajęć dzieci wykonywały także pracę techniczną Pingwin.

Dzieci były bardzo zainteresowane przebiegiem zajęć. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywały przygotowane zadania.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska


Wyjście klasy 2c na cmentarz

12 listopada 2015r. uczniowie klasy 2c odwiedzili zamojski cmentarz przy ul. Peowiaków.

Zapłonęły światła zniczy na żołnierskich mogiłach. Zapłonęły także przy pomniku upamiętniającym dzieci, które zmarły w wyniku akcji pacyfikacyjno - wysiedleńczej przeprowadzonej podczas II wojny światowej na naszych terenach. 

Minutą ciszy uczczono ich pamięć.

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, a wycieczka na cmentarz była ważną lekcją historii, wychowania społecznego i patriotycznego.

Album foto

Tekst i zdjęcia: A. Gregorowicz


Obchody 97.rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada uczniowie klas V i VI SP nr 7 oraz Gimnazjum nr1 wraz z Dyrekcją i wychowawcami uczestniczyli w Manifestacji Patriotycznej na Rynku Wielkim.

Wysłuchali okolicznościowego przemówienia Prezydenta Miasta Zamość pana Andrzeja Wnuka oraz Apelu Pamięci. Następnie delegacja Zespołu Szkół nr 2 złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wszyscy podziwiali defiladę z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

Album foto

(tekst: M. Majewska, zdjęcia: M. Drozd)


VII Listopadowy Nocny Rajd, 10 - 11 listopada 2015 r.

W ramach  uczczenia  97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele  klasy  6 a i 6 b z opiekunem Małgorzatą Wilkołazką uczestniczyli w  nocnym  rajdzie zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP. Spacerując po  Rynku Wielkim i odtworzonych fortyfikacjach Twierdzy Zamość  uczniowie poznali walory historyczne i turystyczne naszego miasta i regionu.

O godzinie 0:05 odbył się uroczysty Niepodległościowy Apel Pamięci, w czasie którego harcerze przekazali Ogień Niepodległości  władzom miasta Zamościa i powiatu, który wraz z wiązankami  został złożony na  płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podsumowaniem  rajdu było wręczenie dyplomów, a po tym żołnierska grochówka oraz  gorąca herbata.

Pomimo niesprzyjającej pogody humory uczestnikom rajdu dopisywały.

Album foto

Tekst i zdjęcia M.Wilkołazka


„DROGA DO WOLNOŚCI!”

10.11.2015 r. obchodzono w Zespole Szkół nr 2  97 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji pan Waldemar Orzechowski  oraz pani Marta Słomianowska przygotowali  apel poświęcony tej tematyce pt.: „Droga do wolności!”. Oprawę muzyczną zapewniła pani Katarzyna Beda.    

Przedstawienie minęło w uroczystym nastroju, zgromadzeni z uwagą wysłuchali pięknej recytacji wierszy w wykonaniu uczniów kl. IV a ze szkoły podstawowej oraz z kl. III b z gimnazjum. Funkcję narratora wprowadzającego słuchaczy w trudną historię polskich walk wyzwoleńczych pełnił Kacper Grabczak, a Apel Poległych odczytał Michał Święciło przy wtórze werbli Mateusza Mazura. Całość tych wzruszających chwil dopełniły pieśni w wykonaniu szkolnego chóru oraz małego zespołu wokalnego z klas I-III szkoły podstawowej. Biało – czerwona dekoracja oraz prezentacja wyświetlana podczas apelu były autorstwa pani Marty Słomianowskiej.

Szkolne uroczystości zostały podzielone na dwie części, a apel wystawiony dwukrotnie. Na obejrzenie pierwszego przedstawienia  zaproszono uczniów kl. I –III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek. Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 1, nr 5 oraz nr 7 .  Pani wicedyrektor Iwona Kurzempa – Sarzyńska serdecznie przywitała miłych gości, a po zakończeniu części artystycznej przygotowanej przez uczniów, zaprosiła je do wspólnego świętowania. Dzieci były wspaniale na to przygotowane. Można było podziwiać ich śpiew, recytację, grę na instrumentach, a nawet uroczy taniec. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości pani wicedyrektor przekazała przedszkolakom upominki na pamiątkę  wspólnie spędzonych chwil  - małe kolorowanki o tematyce patriotycznej.

Drugi apel przeznaczony był dla uczniów kl. IV –VI szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Przed rozpoczęciem części artystycznej pani wicedyrektor Jolanta Krywko uroczyście przyjęła od delegacji uczniów Ogień Niepodległości, który przybył do nas z małej wołyńskiej wsi Kostiuchnówki, gdzie w 1916  r. Legiony Polskie stoczyły jedną z najważniejszych bitew I wojny światowej. Za sprawą polskich harcerzy od 15 lat ogień zapalany na grobach poległych żołnierzy przewożony jest do Polski i przekazywany szkołom i władzom. Podczas uroczystego apelu zapłonął w naszej szkole. 

Album foto

(tekst: M. Słomianowska, zdjęcia: M. Drozd)


Tymbark 2015 - eliminacje

9 i 10 listopada w SP 8 Zamość odbyły się powiatowe eliminacje do Turnieju „Z podwórka na stadion” Tymbark 2015.

Ze Szkoły Podstawowej nr 7 startowało, aż sześć zespołów w pięciu kategoriach. Wszystkie zespoły dzielnie walczyły o awans do finału wojewódzkiego.

Znakomicie spisały się dziewczynki z klasy 2 i 3 SP7. To właśnie zespół z SP7 Zamość pokonał zespół z SP8 Zamość i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju w Zamościu. Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w eliminacjach, szczególne słowa uznania należy się dziewczynkom z 2 i 3 klasy.

Jak przebiegały rozgrywki  zobacz w galerii: Album foto

(Tekst i zdjęcia: J. Bekas)


Planetarium Astropark

W dniu 9 listopada 2015 roku naszą szkołę odwiedziło Planetarium Astropark. Zapewniło ono niepowtarzalne wrażenia z wirtualnej podróży do odległych zakątków Wszechświata. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. W planetarium uczniowie z bliska podziwiali kosmos i poznawali prawa, którymi się rządzi.

Seanse trwające około 40 minut były doskonałym uzupełnieniem wiedzy szkolnej z zakresu astronomii, geografii, czy biologii. Treść seansów dobierana była indywidualnie do wieku i poziomu zaawansowania uczniów, poprzedzone były one  krótką prelekcją wprowadzającą w świat gwiazd, planet.

 Gimnazjalistom oraz uczniom szkoły podstawowej taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość.

Album foto

(tekst: I. Kurzempa-Sarzyńska, zdjęcia: M. Szczepanek)


Śniadanie daje moc

Dnia 6 listopada 2015r. uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji pt. „Śniadanie daje moc”.

Celem programu jest:
- zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
- przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;
- edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Nasi uczniowie przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotowali w tym dniu smaczne potrawy śniadaniowe, dyskutowali o zdrowym odżywianiu, o odpowiednich nawykach i zasadach. Na zakończenie wspólnie spałaszowali pyszne przekąski.

Album foto

(tekst: Anna Pintal, zdjęcia: wychowawcy kl. I-III)


Id czyta sobie…

W ramach realizacji jednego z priorytetowych zadań szkoły, jakim jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, klasa Id uczestniczyła dn. 02.11 br. w zajęciach „Czytam sobie w bibliotece…” organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu.

Zajęcia prowadzili: Pani Alicja Piskorska i Pan Marcin Czubara, którzy przybliżyli dzieciom książkę Zofii Staneckiej „Historia pewnego statku” opartą na wspomnieniach dziewczynki uratowanej z tonącego Titanica.

Uczniowie byli bardzo zaciekawieni historią statku i z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom prowadzących. Chętnie brali też udział w zabawach proponowanych przez bibliotekarzy i wykonywali zadania do wysłuchanego tekstu. Na zakończenie przygody z książką pokolorowali rysunki przedstawiające Titanica i zrobili pamiątkowe zdjęcie z galerią swoich obrazów w tle.

Album foto

(Tekst – Anna Kardasz; zdjęcia – Marcin Czubara)


Polonijny Festiwal Sportu

Już szósty raz uczniowie z klas VI szkoły podstawowej i klas I gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w Polonijnym Festiwalu Sportu, który odbył się na hali zamojskiego OSiR -u.

Drużyny z gimnazjum i szkół podstawowych startowały w pięciu konkurencjach zwinnościowo - zręcznościowych. Rywalizacja była zacięta a wszyscy świetnie się bawili. Uczennice z klasy 3A i 3B naszego gimnazjum przygotowały i zaprezentowały układ taneczny z pomponami, aby uświetnić całą imprezę.

Uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a za super doping nasi kibice zajęli drugie miejsce. Nagrodą okazał się przepyszny tort.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Monika Kozłowska


NOWE  ŚWIETLIKI 

Wszem i wobec ogłaszamy!!
30 października 2015 w łączniku obok sali gimnastycznej odbyła się kameralna uroczystość dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej  nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Adama Mickiewicza w Zamościu, uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Najmłodszych uczniów przywitały Świetliki z klas starszych, nauczyciele świetlicy oraz Panie vice - Dyrektor  Jolanta Krywko i Iwona Kurzempa – Sarzyńska. 

Były wiersze, inscenizacja – przygotowane z uczniami przez p. Beatę Stasiuk, piosenka w wykonaniu Zespołu Wokalnego  >FORTE  JUNIOR<, prowadzonego przez p. Katarzynę Bedę. Dekoracje przygotowały panie Beata Stasiuk, Marta Kuryło oraz Katarzyna Karwowska.

Aby stać się „Prawdziwymi Świetlikami”  najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej przeszli kilka prób: wykazali się znajomością baśni, udowadniali swój spryt oraz przeszli próbę śpiewu. Każde zadanie pierwszaki wykonały śpiewająco.

Po zabawach, próbach i występach przyszedł czas na Uroczyste Ślubowanie Świetlików, a także pasowanie na Świetlika, którego dokonały Panie Vice – Dyrektor  Jolanta Krywko oraz Iwona Kurzempa – Sarzyńska – posypując uczniów kolorowym konfetti.

Na zakończenie uroczystości pierwszaki poczęstowały się odrobiną słodyczy i we wspaniałych nastrojach wszyscy wrócili na zajęcia lekcyjne.

Album foto

Tekst: K. Beda; zdjęcia: Agata Beda, Monika Jajus


Jesień w Wiosce Gotów

Dnia 28 października 2015r. uczniowie klasy 1c i 1d odwiedzili Wioskę Gotów w Masłomęczu koło Hrubieszowa. To była podróż w czasie.

Po przyjeździe na miejsce pan przewodnik oprowadził nas po całym niezwykłym ośrodku. Odwiedziliśmy chatę tkaczki, zagrodę garncarza oraz chatę wojownika z kolekcją mieczy, włóczni, tarcz. Mieliśmy okazję zobaczyć całe wyposażenie chat: skóry, charakterystyczne naczynia, narzędzia i łóżka.

Po lekcji historii, udaliśmy się na warsztaty dawnych rzemiosł. Nauczyliśmy się robić biżuterię i lepić garnki, dzbanki z gliny. Później przyszedł czas na wspólne ognisko. Wszystkim bardzo smakowały pieczone kiełbaski i ziemniaki. Nie zabrakło też wesołych zabaw.

Dzieciom sprzyjała wspaniała pogoda oraz dopisywały świetne humory. Wspólny wyjazd był dla uczniów okazją do lepszego poznania i zintegrowania się. Uczniowie wrócili do Zamościa w wyśmienitych nastrojach.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dybzińska


Jesienne spotkanie z Kolorowym Ranczem

27 października 2015 r. uczniowie klasy 4a i 5a spędzili wspaniały dzień w Gospodarstwie Agro Edukacyjnym "Kolorowe Ranczo", które położone jest niedaleko Zamościa w miejscowości Łabunie Reforma. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Małgorzata Bożek, pani Marta Słomianowska i pani Katarzyna Karwowska.

Po dojechaniu na miejsce dzieci zostały zaproszone do  zapoznania się z gospodarskimi zwierzętami, wśród których znalazły się między innymi: świnka Dorota, baran Rysiu, owieczka Genia, kózki i koziołki, kurki liliputki, gęsi. Największą sympatię dzieci zdobyły jednak świnki morskie oraz dwa urocze kotki: Puma i Ryżuś. Zwierzęta można było karmić, głaskać, a niektóre nosić na rękach i przytulać, co dzieci robiły z wielką delikatnością.

Właścicielka Rancza, pani Ewa Wieczorek, z ogromnym wyczuciem organizowała uczniom ciekawe zabawy, pozwalając jednocześnie na dużo swobody. Nikt nie miał czasu na nudę. Na zielonym trawiastym zboczu rozegrała się epicka bitwa na mąkę, następnie przeciąganie liny, zabawy hula hopem i frisbee. Wiele radości dostarczyły dzieciom ogromne tekturowe tuby, do których mógł ktoś wejść, a pozostali mogli go turlać po trawie.  Wśród propozycji znalazły się również huśtawki, skakanki i zabawa w „Szczura”. Wszystko to razem sprawiło, że każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i miło spędzić czas.

Jedną z atrakcji wycieczki było wspólne kiszenie kapusty, znalazło się wielu chętnych, aby spróbować poszatkować kapustę lub zetrzeć na tarce marchew, a potem zrobić degustację przygotowanej potrawy.

Nie od dziś wiadomo, że aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, dlatego pani Ewa przygotowała ekologiczne zdrowe przekąski. Wszyscy z ogromnym apetytem  pili aromatyczną herbatę z sokiem z czarnego bzu, jedli pieczone ziemniaki  i kiełbaski, ale absolutnym hitem okazała się przepyszna świeżo upieczona drożdżowa bułka z winogronowym lub marchwiowo-gruszkowym dżemem.

Ciekawe zabawy, pyszne jedzenie, urocze zwierzęta i piękna pogoda sprawiły, że to był naprawdę udany dzień. A prawdziwą „wisienką na torcie” był malowniczy czerwono-złoty roztoczański pejzaż dookoła.

 

 

Album foto

 

(Tekst: Marta Słomianowska, zdjęcia: Małgorzata Bożek)

 


Nareszcie jesteśmy uczniami!

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE.

Dnia 22.10.2015r., w czwartkowe popołudnie, w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza miało miejsce to niezwykłe wydarzenie uświetnione obecnością zaproszonych gości: Pana Andrzeja Wnuka - Prezydenta Miasta Zamość, O. Andrzeja Zalewskiego - proboszcza Parafii O.O. Franciszkanów, Pana Ireneusza GodziszaWiceprzewodniczącego Rady Miasta Zamość, Pani Agnieszki Kowal - Dyrektora Wydziału Oświaty w Zamościu, Pana Jana Lelonka- Kierownika Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Zamościu, radnych Rady Miasta Zamość - Pana Leszka Łuczki, Pana Piotra Małysza, Przewodniczącej Zarządu Osiedla „Promyk” - Pani Doroty Banaczek, dyrektorów zamojskich przedszkoli oraz rodziców.

W tym roku szkolnym ślubowanie składały cztery pierwsze klasy.

Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się pilnie, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdej prezentacji byli nagradzani gromkimi brawami.

Następnie czekało ich uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Alicję Dubel. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych, słodki poczęstunek i dyskotekę.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Słomianowskiej za wykonanie pięknej dekoracji.

Wychowami klas pierwszych zostali:
Klasa Ia  - Pani Bożena Piwko
Klasa Ib – Pania Anna Taras
Klsaa Ic – Agnieszka Dybzińska
Klasa Id – Pani Anna Kardasz

Album foto

Tekst: Anna Kardasz
Zdjęcia: Studio fotografii „Spektrum”


Historyczne sportowe wydarzenie w “Siódemce”!

22 października 2015r. w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu został oddany dla społeczności uczniowskiej nowoczesny obiekt sportowy – boisko wielofunkcyjne. Uroczystość otwarcia uświetnili swoją obecnością Pan Andrzej Wnuk - Prezydent Miasta Zamość, O. Andrzej Zalewski - proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów, Pan Ireneusz Godzisz – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamość, Pani Agnieszka Kowal  - Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, Pan Jan Lelonek- Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Zamościu, radni Rady Miasta Zamość - Pan Leszek Łuczka, Pan Piotr Małysz, Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Promyk” - Pani Dorota Banaczek, dyrektorzy zamojskich przedszkoli oraz rodzice.

Uroczyste otwarcie boiska rozpoczęło się od odczytania międzynarodowego motta MKOL-u: “W życiu ważny jest nie triumf lecz walka; rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”. Następnie O. Andrzej Zalewski poświęcił nowy obiekt. Doniosłym momentem było przecięcie wstęgi przez wszystkich zaproszonych gości.
W tej samej chwili w górę pofrunęły balony w kolorach kół olimijskich. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk zwrócił się z ciepłymi słowami do zgromadzonych uczniów i nauczycieli, zachęcając ich do aktywności ruchowej oraz życząc wielu sukcesów sportowych. Potem osobiście oddał symboliczny strzał na bramkę, który obronili uczniowie
.

Nowoczesne boisko o poliuretanowej nawierzchni ma wymiary 52,4mx34,4m i jest przystosowane do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Cały obiekt chroni ogrodzenie o wysokości 4 m oraz monitoring.

Album foto

(Tekst: A. Sokalska - Wsiek, zdjęcia: Studio fotografii „Spektrum”)


Wybory do MSU

15 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.

O stanowisko przewodniczącego i zastępcy ubiegali się uczniowie klas trzecich, wybrani w I – klasowym etapie  wyborów.

Kampania wyborcza rozpoczęła się już we wrześniu. Kandydaci z klasy IIIa i IIIb prezentowali swoje programy wyborcze - osobiście, we wszystkich klasach I – III, oraz na gazetce szkolnej.

W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

W roku szkolnym 2015/2016 klasy młodsze reprezentować będzie Mały Samorząd Uczniowski w składzie:

Przewodnicząca: Agata Bratkowska z kl. IIIb

Zastępcy: Michał Muda z kl. IIIa i Zuzanna Boruń z kl. IIIb

Członkowie:

Tristano Di Cesare – kl. IIIa

Szymon Drozd – kl. IIIa

Weronika Duras – kl. IIIb

Hanna Kawalec – kl. IIIb

Hanna Kucharska – kl. IIIa

Kamila Zwolan – kl. IIIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Album foto

Tekst i zdjęcia: Bożena Greszta


Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier

„Tańca pod żadną postacią nie można wyłączyć
z zakresu jakiegokolwiek szlachetnego wykształcenia”
Fryderyk Nietzsche

Dnia 15 października 2015 r. naszą szkołę odwiedziły instruktorki z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier Wasilewski - Felska.

Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier to nie tylko poprawa aktywności fizycznej dzieci, nauka współistnienia w grupie, ale przede wszystkim doskonałe źródło poznania zasad dobrych manier i zabawy poprzez naukę tańca.

Zajęcia taneczne mają na celu rozbudzenie w dzieciach  zamiłowania do tańca i ruchu przy  dźwiękach dynamicznej muzyki, ale także  rozwijanie  poczucia koleżeństwa i kształtowania pozytywnych cech charakteru.

W dniu 15 października na zajęciach edukacyjno – dydaktycznych uczniowie poznali fragmenty różnych form tanecznych oraz podstawy savoir – vivre. Wiedza  przekazywana była w formie zabawy i scenek teatralnych. Scenki dotyczyły „Zasad bezpiecznego zachowania się podczas jazdy samochodem” oraz „Zasad właściwego doboru garderoby na akademie szkolne”

Na zakończenie pokazu dzieci utworzyły klasowe pociągi, otrzymały zaproszenia na zajęcia oraz nagrody niespodzianki-naklejki.

Album foto

Tekst i zdjęcia Iwona Kurzempa- Sarzyńska


Dzień Nauczyciela

W środę 14 października 2015 społeczność szkolna brała udział w uroczystości poświęconej obchodom Dnia Nauczyciela. Apel został przygotowany przez Panią Małgorzatę Wilkołazką z oprawą muzyczną Pani Katarzyny Bedy oraz pięknymi dekoracjami Pani Marty Słomianowskiej.

Wykonawcami przedstawienia byli uczniowie z VIb  szkoły podstawowej, muzykę zapewnił  chór szkolny, w którym występowali  uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum, występował także  duet Pana Piotra Biłanta wraz z uczennicą gimnazjum Martyną.  

Młodzi aktorzy przedstawili publiczności życie szkolne w sposób humorystyczny.  Kaczka Dziwaczka z chęcią zdobywała wiedzę, aby nie zginąć w brytfannie, dwóch belfrów stwierdziło że uczenie innych to nie feler,  a grupa dzielnych nauczycieli „wyciągało” z sukcesem  ucznia z otchłani niewiedzy. Uczniowie  pokazali swoim koleżankom i kolegom kulisy ciężkiej pracy ich nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

Na zakończenie  uczniowie klasy VIb  wyruszyli do publiczności z naręczem balonowych kwiatów, które  wraz z życzeniami wręczyli każdemu nauczycielowi.

Kochani Nauczyciele! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta!!!

Album foto

(Tekst: Małgorzata Wilkołazka, zdjęcia: Małgorzata Drozd)


Lekcja w kinie

13 października 2015 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami po raz drugi udali się do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, aby wziąć udział  w Ogólnopolskim programie edukacji filmowej.

„Lekcja w kinie” to multimedialna prezentacja z elementami warsztatu. Składa się z:

  • projekcji fragmentów materiałów a udiowizualnych (stopklatki i fragmenty filmów, reklam; fotografie i obrazy malarskie), będących ilustracją przedstawianych zagadnień,
  • elementów prelekcji – omówienie  poszczególnych zagadnień, które w momencie wyjaśniania pojawiają się w postaci plansz, rysunków czy schematów na ekranie kinowym,
  • elementów sprawdzających i utrwalających prezentowane treści,
  • po pierwszej części "Lekcji..." następuje pełnometrażowy seans filmowy, w czasie którego uczniowie wykorzystują zdobytą wcześniej wiedzę (fragmenty tego filmu są wykorzystywane w pierwszej części lekcji).

13 października dzieci  poznały sekrety filmu animowanego, a także obejrzały baśnie braci Grimm: „Królewna Śnieżka”, „Żabi Król”, „Jaś i Małgosia”. W czasie lekcji wykorzystywane były wszystkie możliwości, jakie daje kino i nowoczesna technika audiowizualna. Nie był to „suchy” wykład, uczniowie czynnie uczestniczyli  w spotkaniu, w sposób niemal niezauważalny dla siebie zdobywając wiedzę.

 Czekamy na kolejne lekcje w kinie, które uczą i bawią.

Album foto

 Tekst i zdjęcia Iwona Kurzempa- Sarzyńska


Jesienny Rajd Rowerowy „Borowikowy”

W piątek 9 października  2015 r. odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego. Był to Jesienny Rajd Rowerowy „Borowikowy” dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu. W rajdzie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Zamościu.

Celem rajdu była integracja dzieci i młodzieży z obu szkół oraz zdrowotny wypoczynek na  świeżym powietrzu. Trasa rajdu prowadziła przez malownicze tereny Roztocza ścieżką rowerową Gminy Zamość. Punktem docelowym rajdu była miejscowość Skaraszów.

Po dotarciu do mety można było się ogrzać przy ognisku oraz przejść się po lesie w poszukiwaniu grzybów. Całość trasy liczyła około 30 km. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w rajdzie.

Ci ,którzy nie byli niech żałują – obejrzyj galerię zdjęć: Album foto

(Tekst i zdjęcia: J. Bekas)


Jesteśmy szkołą imienia Adama Mickiewicza!

8 października 2015 r. odbyła się  uroczystość nadania imienia Adama Mickiewicza Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, której towarzyszył jubileusz  70- lecia jej istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Mariana Rojka, podczas której został poświęcony sztandar szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie szkoły przy ul. Sienkiewicza 5.

Sala gimnastyczna szkoły zamieniła się na ten dzień w stylową pałacową salę z kart „Pana Tadeusza”. Uroczystość rozpoczęła się recytacją fragmentu Księgi XII epopei narodowej i przepięknym, barwnym polonezem odtańczonym przez 8 par w ludowych strojach z różnych regionów Polski. Wykonawcami tańca byli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i nauczyciele.

Gdy wybrzmiały dźwięki muzyki Pani Dyrektor Alicja Dubel uroczyście przywitała zgromadzonych gości. Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Pani Magdalena Dołgan odczytała uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu imienia Adama Mickiewicza. Podniosłym momentem było ślubowanie przedstawicieli uczniów, nauczycieli i rodziców na sztandar szkoły oraz wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością  J.E. Ks. Bp Marian Rojek, Ojciec Proboszcz Andrzej Zalewski, w imieniu Marszałka województwa lubelskiego Pan Eugeniusz Polakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Pani Magdalena Dołgan, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Pan Jan Wojciech Matwiejczuk, Wicekurator Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Anna Dudek-Janiszewska,  Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty Pan Jan Lelonek, Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu Pani Agnieszka Kowal, Wicedyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu Pan Jerzy Michalski, radni Rady Miasta Zamość, Dyrektorzy zamojskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, absolwenci „Siódemki”, emerytowani pracownicy szkoły i rodzice.

Zgromadzeni goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli okazję obejrzeli bardzo oryginalną część artystyczną poświęconą Adamowi Mickiewiczowi. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7, Gimnazjum  nr  1, rodzice oraz dziadkowie.

Wystąpiły dzieci od klasy I szkoły podstawowej po III klasę gimnazjum:

Jennifer Walczuk kl. Id,
Oliwia Bielec, Katarzyna Kiecak, Błażej Szyport kl. IIb,
Kacper Gąska kl. IIIa,
Jakub Nizioł kl. IIIb,
Mateusz Krawiec , Samanta Walczuk kl. IVa,
Filip Wachowicz kl. Va
Marcelina Michniewicz kl. VIa
Tomasz Jesionek, Bartosz Bratkowskikl. VIb

Jakub Janicki , Michał Krawiec, Wiktor Wachowicz kl. Ic
Łukasz Zawiślak kl. IIa
Joanna Blaszka, Julia Dubel, Tymon Gontarz, Piotr Pizoń,  Jakub Oberda kl. IIIa
Michał Święciło, Karol Chmiel, Mateusz Kniaź kl. IIIb
Jakub Herda kl. IIIc

Dzieci i młodzież swoim talentem aktorskim wspierali rodzice i dziadkowie:
Pani Elżbieta Drabik,
Pan Roland Maziarka,
Pan Rajmund Wachowicz,
Pan Dariusz Kiecak,
Pan Piotr Pawlasiuk.

W scenariusz części artystycznej pięknie wpisały się występy muzyczne: solistów - Mateusza Mazura, Natalii Wojciechowskiej kl. IIIa i Martyny Wiatr kl. IIIb oraz przeszło 40-osobowego chóru. Muzyka pomogła stworzyć niezwykły, romantyczny nastrój epoki romantyzmu. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Pani Katarzyna Beda, która towarzyszyła swoim uczniom jako akompaniator i wystąpiła w roli solistki. Dekoracje sali wykonała  Pani Anna Sawiniec-Szczech. Przygotowaniem poloneza zajęła się Pani Anna Kardasz. Scenariusz części artystycznej zrealizowała Pani Maria Garbuz.

Ten wspaniały, wzruszający spektakl przeniósł wszystkich uczestników uroczystości w epokę romantyzmu, przybliżył życie i twórczość Adama Mickiewicza oraz pokazał ogromny potencjał artystyczny uczniów i rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu.

Album foto

tekst: Maria Garbuz, Anna Sokalska-Wosiek

zdęcia: Studio „Spektrum”


Rajd „Rydz na Patelni”

W sobotę 3 października 2015 roku odbył się 46 Rajd „Rydz na patelni” zorganizowany przez PTTK O/Zamość.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy 4a i klasy 1b - po raz pierwszy wraz  z opiekunami p. Anną Taras i p. Agnieszką Mielnicką. 

Trasę rozpoczęliśmy w Majdanie Sopockim. Szliśmy przez dwie gminy Susiec i Józefów do mety w Długim Kącie.

Dziesięciokilometrowy marsz urozmaicony był grzybobraniem i ciekawymi opowieściami przewodnika. Dzieci zbierały tylko jadalne grzyby - prawdziwki, podgrzybki, maślaki i oczywiście rydze!!!

W czasie rajdu otaczał nas las zwany Kaliną. W lesie znaleźć można było wydmy piaskowe oraz tajemnicze oczka wodne.

Na mecie czekało na wędrowców ognisko, pyszna zupa grzybowa z prawdziwej  kuchni polowej oraz konkursy. Braliśmy udział w konkursie na Króla i Królową grzybobrania, zręcznościowym – rzut podkową i na piosenkę turystyczną, zdobywając nagrody.

Album foto

Rajd był wspaniałą lekcją przyrody. Było super, pogoda nam dopisała.

Tekst i zdjęcia: Anna Taras


Wycieczka klasy IIa do Zwierzyńca

W dniu 2 października uczniowie klasy IIa byli na wycieczce w Zwierzyńcu.

W Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego dzieci obejrzały wystawę przyrodniczą „W krainie jodły, buka i tarpana” podczas której odbyły podróż w świecie przyrody Parku i Roztocza. Z zaciekawieniem słuchały opowieści pani przewodnik na temat zwierząt żyjących w lasach roztoczańskich. Po obejrzeniu wystawy dzieci uczestniczyły w projekcji filmu o tematyce przyrodniczej.

Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w Nadleśnictwie Zwierzyniec. Uczniowie obejrzeli Wyłuszczarnię Nasion, w której pozyskuje się nasiona z szyszek drzew leśnych.

W sali edukacyjnej Nadleśnictwa odbył się konkurs wiedzy o tematyce przyrodniczej.

Potem nadszedł czas na wspólną zabawę oraz posiłek. Rodzice zorganizowali swoim pociechom grill z pieczonymi kiełbaskami.

Na zakończenie uczestnicy wycieczki mieli okazję  podziwiać piękny krajobraz roztoczańskich lasów z wieży widokowej.

W świetnych humorach oraz z mnóstwem pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

Album foto

Tekst i zdjęcia: A. Hadło


Klasa 3b z wizytą w Komendzie Policji

2 października 2015 roku uczniowie klasy IIIb złożyli wizytę w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu.

Dzieci zapoznały się z pracą funkcjonariuszy policji, uczestniczyły w "lekcji bezpieczeństwa”, podczas której utrwaliły zasady ruchu drogowego, dowiedziały się jak postępować w razie niebezpieczeństwa oraz podczas kontaktu z nieznajomymi.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć specjalistyczne pojazdy policyjne. Największą atrakcją okazał się pokaz tresury psów policyjnych. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały popisy  zwinnego owczarka belgijskiego, który z łatwością pokonywał różnorodne przeszkody. Miały także możliwość założenia kamizelki ochronnej, ważącej 15 kg, stosowanej podczas tresury psów. Dzieci przymierzały również policyjne kaski i czapki, siadały za kierownicą wozów i motorów policyjnych. Wszyscy, choć na chwilę, chcieli poczuć się prawdziwymi policjantami – ludźmi, którzy na co dzień często z narażeniem własnego życia, dbają o nasze bezpieczeństwo.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Dzioch  za pomoc w organizacji tak atrakcyjnej wycieczki.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Bożena Greszta


„Dzień Chłopaka” w klasach młodszych

30 września 2015 roku uczniowie klas I – III uroczyście świętowali Dzień Chłopaka.

Na wszystkich chłopców  w tym dniu czekało mnóstwo miłych niespodzianek. Oprócz gorących życzeń i atrakcyjnych upominków, mogli liczyć na wyjątkową uprzejmość i uczynność ze strony swoich koleżanek.

W każdej klasie odbyły się wybory "Chłopaka na medal". Mógł nim zostać uczeń, który na co dzień wyróżnia się wysoką kulturą osobistą, jest życzliwy, uczynny i koleżeński.

Wszyscy chłopcy, którzy uzyskali ten tytuł, oprócz licznych gratulacji otrzymali symboliczne medale i zostali uwiecznieni na pamiątkowych zdjęciach.

Dzień Chłopaka upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, w której oprócz wytężonej pracy nie brakowało uśmiechów i zabaw.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Bożena Greszta


„Wygraj życie dzięki marzeniom”- spotkanie z paraolimpijczykami

„Wygraj życie dzięki marzeniom” - pod takim hasłem przebiegało spotkanie uczniów klas IV – VI z trzema paraolimpijczykami, którzy 28 września 2015 r. odwiedzili naszą szkołę.

Panowie: Rafał, Grzegorz i Boguś w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swoich sukcesach sportowych. Od wielu lat zajmują się szermierką i mimo  swej niepełnosprawności, osiągają w tym zakresie bardzo wysokie wyniki.

Byli uczestnikami olimpiad sportowych dla niepełnosprawnych, które odbywają się zawsze tydzień po zakończeniu olimpiady dla sprawnych fizycznie i zdobyli tam wiele medali.

Życie na wózkach inwalidzkich nie ogranicza w żaden sposób ich możliwości życiowych, gdyż nie poddają się, nie załamują, tylko ciągle wyznaczają sobie nowe cele i konsekwentnie dążą do ich realizacji.

Sportowcy zaprezentowali uczniom w jaki sposób przebiega walka szermierzy na wózkach. Następnie wybrani uczniowie mogli przekonać się osobiście czy łatwo jest walczyć na wózku, gdyż mieli możliwość usiąść na nim i sami spróbować takiej walki. Było to dla nich niezwykłe przeżycie, przekonali się jak wiele wysiłku wymagają ćwiczenia i walka w czasie zawodów.

Spotkanie z niepełnosprawnymi sportowcami niosło ważne przesłanie: walcz, nie poddawaj się, stawiaj sobie ważne cele i dąż do ich realizacji pokonując różne przeszkody. Jednocześnie w czasie pogadanki poruszony został problem bezpiecznych zachowań  w różnych sytuacjach.

Często zwykła bezmyślność czy popisy przed kolegami mogą doprowadzić do poważnego wypadku i kalectwa na całe życie. Warto troszczyć się o zdrowie i życie własne i innych aby być szczęśliwym i spełniać swoje marzenia.

Na zakończenie spotkania Panowie rozdali wszystkim uczniom opaski odblaskowe.

Album foto

Tekst: A. Szcześniak, zdjęcia: A. Sokalska - Wosiek


DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

27 września 2015 r.  o godzinie 11.30 pod Pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej w Zamościu rozpoczęły się miejskie uroczystości poświęcone obchodom Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Nasza szkoła reprezentowana była przez poczet oraz delegację uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej.

Manifestacja odbyła się według ceremoniału wojskowego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Pan Sławomir Zawiślak – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Zamość, Poseł Naszej Ziemi.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie honorowych odznaczeń osobom, które swoją działalnością przyczyniają się m.in. do rozpowszechniania wiedzy historycznej wśród młodzieży. Na zakończenie złożono pod pomnikiem biało-czerwone wieńce i wiązanki.

Album foto

(Tekst: M. Słomianowska, zdjęcia: M. Bożek)


Czwartki Lekkoatletyczne

25 września odbyła się kolejna edycja Czwartków LA.

Zawody swoją obecnością zaszczycił Paweł Fajdek mistrz świata w rzucie młotem. Reprezentant Polski zagrzewał młodych zawodników do walki o wspaniałe wyniki sportowe.

Sportowcy naszej szkoły wzięli to sobie do serca i co chwilę ktoś stawał na podium.

Lista zwycięzców Czwartków LA z dnia 25-09-2015 r.

Gratulujemy!smiley 

Album foto

Tekst i zdjęcia: M. Kozłowska


WYCIECZKA KLASY IIC

W czwartek dnia 24 września 2015r. uczniowie klasy IIc udali się na wycieczkę. Najpierw zwiedzili sale Muzeum Zamojskiego, później wystawę „Nauki dawne i niedawne”, a następnie spacerowali po Starym Mieście i parku.

Wspaniałym przewodnikiem podczas tej wyprawy była dama w stroju ormiańskim, mama Natalki - pani Klaudia Badzińska.

Pogoda świetnie dopisała, zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

Album foto

(Tekst i zdjęcia: A. Gregorowicz)


Zawody lekkoatletyczne dla klas trzecich

W dniu 24 września na zamojskim stadionie odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas trzecich Szkół Podstawowych miasta Zamościa. Impreza została przygotowana w ramach realizacji ogólnopolskiego programu "Lekkoatletyka dla Każdego". W zawodach uczestniczyło 16 drużyn reprezentujący niemal wszystkie szkoły podstawowe.

Szkołę Podstawową reprezentowały dwie trzecie klasy. Ostatecznie reprezentacje obu klas zajęły czołowe miejsca zdobywając medale i dyplomy. Zawody przebiegały w znakomitej atmosferze i były wspaniałą zabawą dla wszystkich uczestników.

Należy również wspomnieć iż starsze koleżanki z Gimnazjum nr 1 podczas zawodów wcieliły się w rolę sędziów. Swoje funkcje pełniły w ramach wolontariatu.

Zobaczcie co się działo: Album foto

Tekst i zdjęcia: J. Bekas


KLASA IIA W MUZEUM FOTOGRAFII

Dnia 23 września klasa IIa odwiedziła Muzeum Fotografii przy ulicy Staszica w Zamościu. Pomysłodawcą wycieczki był pan Adam Gąsianowski- tata uczennicy klasy IIa  Kasi Gąsianowskiej, znany zamojski fotograf i pasjonat starej fotografii.

Podczas zajęć w muzeum dzieci poznały budowę i zasady działania dawnych aparatów oraz innych urządzeń fotograficznych. Najciekawszym punktem zajęć była wizyta w profesjonalnej ciemni fotograficznej. Dzieci obserwowały proces naświetlania papieru fotograficznego i wywoływania zdjęć.

Na pamiątkę wszyscy uczestnicy wycieczki zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu.

Album foto

Tekst i zdjęcia: A. Hadło


Sukces młodych lekkoatletów

Podczas zawodów lekkoatletycznych rozgrywanych w Białej Podlaskiej nasi uczniowie: Samanta Walczuk, Sandra Lis i Marek Skwarski stanęli na podium.

Zawody były przeprowadzone w ramach realizacji programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Uczennice klasy czwartej zdobyły trzy medale:

- Samanta Walczuk zdobyła złoty medal na 300m i srebrny w skoku w dal.

- Sandra Lis zdobyła złoty medal w rzucie piłeczką palantową.

Uczeń klasy piątej Marek Skwarski zajął trzecie miejsce w rzucie piłeczką palantową.

Zawodnikom dziękujemy i życząc jednocześnie dalszych sukcesów sportowych.smiley

Album foto

Tekst i zdjęcia: J. Bekas


Rajd „Miłośników Roztocza”

W sobotę 19 września 2015r. uczniowie z kl. IVa i miłośniczka rajdów z klasy VIa  z opiekunem  p. Anną Taras  uczestniczyli w 41 Rajdzie „Miłośników Roztocza” zorganizowanym przez  PTTK oddział Zamość.

Trasę pieszej - 12 km wędrówki rozpoczęliśmy w miejscowości Górecko Stare. Szliśmy szlakami turystycznymi po Roztoczu Środkowym, przez pola, łąki i lasy.

Na mecie w Tereszpolu Kukiełki na strudzonych wędrowców czekało ognisko oraz konkursy. Braliśmy udział w konkursie na piosenkę turystyczną i zręcznościowym, zdobywając nagrody.

Pogoda nam nie dopisała, ale humory tak.smiley

Album foto

tekst i zdjęcia: Anna Taras


Niezwykli tenisiści!

Dnia 11 września 2015 roku w Zamościu na kartach tenisowych „ Return” odbył się Turniej Tenisa Ziemnego – Tenis 10 pod hasłem „ Pożegnanie wakacji „. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach . Kategoria pomarańczowa zarezerwowana była dla uczniów starszych , zaś czerwona dla uczniów młodszych. Rywalizacja była bardzo zacięta ,wszystkim zawodnikom zależało na zwycięstwie .W sportowej rywalizacji wygrali nasi uczniowie Kacper Gąska z klasy IIIa, Jakub Nizioł z klasy IIIb oraz Klaudia Kuczeruk z klasy IIIb. Nasi niezwykle uzdolnieni zawodnicy pokonali uczniów zamojskich szkół oraz uczniów szkoły w  Sitańcu i Kalinowicach .

Zdobyli  I miejsca i złote medale w swoich kategoriach.

W ścisłym finale Kacper Gąska i Jakub Nizioł  pokonali najtrudniejszych rywali, za co zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.

Gratulujemy uzdolnionym tenisistom i życzymy dalszych sukcesów!smiley

Album foto

Zdjęcia i tekst Iwona Kurzempa- Sarzyńska


Narodowe Czytanie „Lalki” B. Prusa

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa.

W klasach IV-VI chętni uczniowie zaprezentowali fragment powieść swoim kolegom, koleżankom oraz nauczycielowi języka polskiego i bibliotekarzowi. Wszystkie dzieci, które chciały wziąć czynny udział w akcji, miały okazję publicznego wystąpienia i zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych. Jednocześnie każdy uczeń wziął udział w konkursie „Pięknie czytam „Lalkę”  Bolesława Prusa” a jury konkursu była społeczność klasowa. Wszyscy uczniowie bardzo się zaangażowali w swoje role, słuchaczy i lektorów oraz przedstawicieli jury i uczestników konkursu.

„Lalka „ Bolesława Prusa została pięknie odczytana i wysłuchana przez społeczność uczniowską naszej szkoły a wyróżnieni zastali następujący uczniowie:
w klasie IVA:
1. Julia Pawlasiuk i Martynka Wnuk
2. Nikola Artymiak i Maja Tymecka
3. Wiktoria Cis i Weronika Ślusarczyńska

w klasie VA:
1. Piotr Sołdaczuk
2. Agnieszka Tokarska
3. Krystian Józefko i Kasia Zubala

w klasie VIA:
1. Kuba Romaszko
2. Zuzia Gałan
3. Agatka Sawicka

w klasie VIB:
1. Tomasz Jesionek
2. Oliwia Torzewska
3. Bartosz Bratkowski i Damian Grabowski

W klasach I –III w akcję Narodowego Czytania zaangażowali się rodzice naszych uczniów. Bardzo chętnie odwiedzili klasy swoich dzieci i przepięknie odczytali fragment noweli Bolesława Prusa „Antek”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali części historii głównego bohatera –Antka.

Wszystkim rodzicom i uczniom, którzy pięknie czytali nam utwory Bolesława Prusa bardzo dziękujemy.

Album foto

Tekst: Anna Sokalska-Wosiek


Pierwsza runda eliminacyjna turnieju Orlik 2015

W piątek (11.09.2015) odbyła się pierwsza runda eliminacyjna turnieju Orlik 2015 dla dziewcząt klas IV-V Szkół Podstawowych.

Do rywalizacji stawiły się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 4, nr 6 oraz nasza drużyna. Debiutantki  z „siódemki” całkiem dobrze zaprezentowały się na boisku wygrywając z „czwórką” 2:0.
W drugim meczu młodym piłkarkom  zabrakło troszkę szczęścia i zakończyły spotkanie 0:1 zajmując tym samym II miejsce.

Gratulujemy udanego debiutu i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej!!!smiley

Poniżej skład naszej reprezentacji:

Cis Wiktoria kl. IVa
Kilian Martyna kl. IVa
Lis Sandra kl. IVa
Wnuk Martyna kl. IVa
Walczuk Samanta kl. IVa
Di Cesare Harley kl. Va
Kowalska Julia kl. Va

Album foto

(tekst i zdjęcia: P. Biłant)


 W nowy rok nauki - z kapłańskim błogosławieństwem...

Dnia 6 września 2015 r. w kościele OO. Franciszkanów w Zamościu uczniowie klas pierwszych poświęcili swoje tornistry, podręczniki i przybory szkolne. O godz. 10.30 rozpoczęła się Msza św. w czasie której dzieci prosiły o potrzebne łaski i Bożą opiekę na rozpoczynający się dla nich czas edukacji szkolnej.

W tej wyjątkowej chwili  najmłodszym wychowankom naszej szkoły towarzyszyli rodzice, dziadkowie, dyrekcja szkoły, panie wychowawczynie i katecheci.

Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci otrzymały z rąk o. Grzegorza specjalne kapłańskie błogosławieństwo a uczniowie klas trzecich dzienniczki dziecka komunijnego.

Album foto

(Joanna Bulak, Marzena Chmiel)


Festyn dla mieszkańców Osiedla Promyk

W sobotę 5 września w godzinach popołudniowych odbył się Festyn dla mieszkańców Osiedla Promyk.  Mimo kapryśnej pogody przybyli goście dobrze się bawili piekąc kiełbaski, zajadając pyszne ciasteczka oraz racząc się wspaniałą grochówką. Dzieci mogły obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych, pokaz sprawności Straży Pożarnej oraz pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. 

I my tam  byliśmy, grochówką uraczeni  swą obecnością imprezę uświetniliśmy  śpiewając dla przybyłych gości.

Zespół Szkół nr 2 reprezentowali: Aleksandra Krawczuk kl. 2c, Martyna Wnuk kl. 4a - obie ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Martyna Wiatr kl. 2b, Olga Krupa kl. 3a, Joanna Blaszka kl. 3a, Natalia Wojciechowska  kl. 3a, Mateusz Mazur kl. 3a – uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Wszystkich uczniów przygotowała ucząca muzyki Katarzyna Beda.

Album foto

(Tekst- K. Beda.   Zdjęcia – A. Blaszka, I. Kurzempa – Sarzyńska)


76.rocznica wybuchu II wojny światowej na Rotundzie

1 września 2015r. delegacja uczniów  Zespołu Szkół nr 2, wraz z pocztami sztandarowymi Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1, uczestniczyła w uroczystościach związanych z 76. rocznicą napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę.

Manifestację na zamojskiej Rotundzie rozpoczął ceremoniał wojskowy, po którym nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt. Okolicznościowe przemówienie wygłosił pan Andrzej Wnuk -prezydent miasta.

Następnie odbył się apel pamięci oraz salwa honorowa. Na zakończenie obchodów delegacje złożyły kwiaty i wieńce przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej. Udział uczniów w takich wydarzeniach to cenna lekcja patriotyzmu i kształtowania postawy obywatelskiej.

Album foto

(Tekst: J. Muda, zdjęcia: M. Wilkołazka)


Witamy w murach naszej szkoły!

1 września 2015 r. o godz. 9.00 - dla uczniów klas II, III, IV, V, VI szkoły podstawowej i II i III gimnazjum początek roku szkolnego rozpoczął się od spotkania z wychowawcami w salach.

O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele O.O. Franciszkanów.

Natomiast o godz. 11.15 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 i uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1.

Swoją obecnością zaszczyciła  nas p. Marzena Korga- Inspektor Wydziału Edukacji w Zamościu.

Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.  Następnie głos zabrała Pani dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość. W dalszej części swojego przemówienia przedstawiła nauczycieli, którzy pełnić będą opiekę nad uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum, odczytała listy uczniów uczęszczających do poszczególnych klas.

Po części oficjalnej zebrani obejrzeli krótką część artystyczną , przygotowaną przez uczniów kl.5 i gimnazjalny chór szkolny pod kierunkiem p. Katarzyny Bedy i p. Joanny Mudy. Uczniowie w swoim wystąpieniu nie zapomnieli o 76. rocznicy wybuchu II wojny. Uczcili pamięć poległych minutą ciszy .

Po akademii pierwszoklasiści wraz z wychowawcami rozeszli się do klas.

Album foto

(Tekst: J. Muda, zdjęcia: M. Drozd, J. Bulak)

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 2 w Zamościu - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
    ul. Sienkiewicza 5
    22-400 Zamość
  • 84 638 44 71

Galeria zdjęć