Kronika wydarzeń

Wydarzenia 2013/2014 II semestr


Świecą przykładem i zarażają pozytywną energią.

 

W piątek 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyła się prezentacja pierwszej edycji projektu pod hasłem: PGE stacja sport-świeć przykładem, zarażaj energią.

 Udział w projekcie wzięły wszystkie klasy Szkoły Podstawowej Nr 7 i pierwsze klasy Gimnazjum 1. Celem akcji było przybliżenie dzieciom pozytywnych wzorców z uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dzieci miały okazję poznać ciekawe dyscypliny sportowe, zapoznać się z przepisami gry oraz dowiedzieć się, gdzie można trenować dyscyplinę w okolicy. Wspaniałą zabawę uczniów SP 7 i Gimnazjum 1  zobaczycie na galerii zdjęć:

Album foto

Tekst i zdjęcia Jerzy Bekas


IX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II

,,Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”

 

    11 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II ,,Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.

    Do konkursu przystąpiły 3 – osobowe drużyny z 8 zamojskich szkół podstawowych :

 SP nr 2, 3, 4, 7, 8, 10, Społecznej Szkoły Podstawowej oraz Smart School.

Głównym organizatorem konkursu jest dyrekcja oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: pani Bożena Greszta oraz pani Anna Pintal ze Szkoły Podstawowej nr 7.

    ,,Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka” są konkursem opartym w głównej mierze na zabawach liczbowych, w których na pierwszy plan wysuwają się działania matematyczne i logiczne myślenie. Wśród zadań znajdują się również takie, które wymagają intuicji i fantazji. Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci wkraczają w magiczny świat liczb, rozwiązują różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne.

Połączenie treści matematycznych, polonistycznych i społeczno – przyrodniczych sprawia, że formuła konkursu staje się dla dzieci bardziej atrakcyjna, wzmacnia pozytywną motywację, zachęca do dalszych poszukiwań, wpływa na rozwój zainteresowań i zdolności matematycznych.

    A oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3:    Filip Pietkiewicz

Przemysław Bugaj

Hanna Tybura

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7:  Karolina Wójcik

Weronika Ślusarczyńska

Jakub Brykner

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4: Wojciech Osela

Zuzanna Sak

Julia Chałupczak

 

GRATULUJEMY!

Album foto

 

Tekst: Bożena Greszta, Anna Pintal

Zdjęcia: Anna Gregorowicz


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Uczniowie klasy trzeciej mają za sobą swój pierwszy poważny egzamin.

10 kwietnia 2014r. odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, który był podzielony na 2 części: test z języka polskiego i test z matematyki.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą zadowoleni z jego wyniku.

Album foto

                                                                       tekst i zdjęcia: Anna Pintal


„Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”

Jak bardzo wiosennie zrobiło się dookoła, mogli przekonać się wszyscy, którzy 9 kwietnia wybrali się do Zamojskiego Domu Kultury na „Koncert wiosenny”. Marzanki, gaiki, a przede wszystkim przepięknie, wiosennie przebrani uczniowie zachwycali swoim wyglądem  i zarażali radością.

Na początku kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Pani Jolanta Kalinowska – Obst powitała serdecznie licznie zgromadzonych uczestników koncertu. Z kolei rozpoczął się pokaz niezwykle widowiskowych i żywiołowych tańców w wykonaniu grup II, III i IV. Podziwialiśmy tańce lubelskie, łowickie, opoczyńskie, starowarszawskie, zamojskie i krakowskie. Przeplatano je opowieściami o zwyczajach i obrzędach ludowych związanych
z nadejściem wiosny oraz konkursami dla publiczności: na najpiękniejszą Marzankę i gaik oraz na najbardziej wiosennie przebraną klasę. W ostatniej kategorii zdecydowanie tryumfowali uczniowie naszej szkoły: I miejsce zdobyła klasa II a, a klasy I a i I b zajęły ex aequo II miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i kalendarze Zespołu Pieśni
 i Tańca „Zamojszczyzna”, a pozostali uczestnicy konkursów otrzymali również pamiątkowe dyplomy i informatory promujące zespół. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę zespołu Skaldowie „Wiosna”.

W doskonałych humorach, pełni sił i zapału do pracy, wiosennie roześmiani wracaliśmy do szkoły, mając nadzieje, że niebawem znów będziemy mogli podziwiać nasze koleżanki i kolegów z zespołu „Zamojszczyzna” smiley

Album foto

(tekst – Anna Kardasz, zdjęcia wykonane i udostępnione przez „Videofilmowanie” – Jarosław Szafran)


Debata Szkolna  Zdrowy styl odżywiania.

7 kwietnia 2014 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum uczestniczyli w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski debacie szkolnej pod hasłem „Zdrowy styl odżywiania. Czy wiesz co jesz?”

 Celem debaty było zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego odżywiania się, kształtowania umiejętności oceniania własnego sposobu żywienia. Debata została przygotowana z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Poprowadził ją uczeń klasy II a, Marcin Kondraciuk, któremu asystowała Weronika Antończak.

Na początek uczniowie wykonywali ćwiczenie „Co najbardziej lubię jeść?”, które wprowadziło ich w temat dyskusji. Uczestnicy zapisali na kartkach co lubią jeść najbardziej, a czego nie lubią. Prowadzący odczytał wyniki i zadał uczniom pytania dotyczące ich wypowiedzi. Następnie przedstawiono zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie zastanawiali się, czym należy kierować się przy zakupie żywności, co to znaczy dobrze się odżywiać oraz czym objawia się nadwaga i niedowaga. Uczniowie, którzy najczęściej zabierali głos to: Tymon Gontarz z klasy I a oraz Michał Święciło z klasy I b. Dokonano też prezentacji piramidy zdrowia. Zwrócono uwagę na to, że najważniejsza jest aktywność fizyczna, następnie wskazano, jakie produkty są szczególnie cenne dla naszego zdrowia. Podsumowaniem debaty było wypełnienie przez jej uczestników ankiety sprawdzającej wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Na zakończenie uczniowie otrzymali broszury o zdrowym odżywianiu oraz książeczki „Twój mleczny pomocnik”. Debata pozwoliła uczniom na ukierunkowanie swoich upodobań żywieniowych, na to, co zdrowe i cenne dla organizmu. Uświadomiła potrzebę stosowania się do zasad prawidłowego odżywiania, co daje gwarancję zdrowia i sukcesów w szkole. Uczniów w tym przedsięwzięciu wspierały: Joanna Muda, Jolanta Greszta-Schab oraz Marta Majewska.

Album foto

Tekst i zdjęcia  J.Muda, J.Greszta-Schab, M.Majewska


Uczennica klasy IV a laureatką konkursu SZPAK

Agata Sawicka – uczennica klasy IV a, przygotowywana przez nauczyciela Małgorzatę Wilkołazką - została laureatką konkursu matematycznego SZPAK dla uczniów klas IV – VI  szkoły podstawowej.

Organizatorem konkursu było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział  w Zamościu i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Honorowy patronat nad konkursem sprawował  Prezydent  Miasta Zamościa. 

Agatka Sawicka i Maksymilian Franczak z klasy VI a – przygotowywany przez nauczyciela Małgorzatę Bożek  reprezentowali naszą szkołą jako finaliści konkursu w dniu 5 kwietnia 2014 roku. W finale udział wzięło  211 uczniów z terenu powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego (w tym 81 uczniów klas IV i 93 uczniów klas VI). 

Wyprzedzając swoją wiedzą i umiejętnościami konkurentów, Agata znalazła się w gronie  najlepszych matematyków naszego regionu zdobywając drugą lokatę (29 pkt. na 30 pkt).  

Serdecznie gratulujemy Agacie i jej Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcie M.Wilkołazka

.


I KONKURS MATEMATYCZNO – EKOLOGICZNY

 

Dnia 2 kwietnia odbył się I KONKURS MATEMATYCZNO – EKOLOGICZNY przeznaczony dla uczniów klasy III a, IV a i IV b. Wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy mogli przy tej okazji sprawdzić swoje matematyczne umiejętności. Przyznano następujące miejsca:

 

klasy czwarte:

I miejsce:

Agata Sawicka kl. IV a,

II miejsce:

Karolina Ulicka kl. IV b

III miejsce:

Karol Jaskułecki kl. IV b

 

klasa trzecia:

I miejsce:

Katarzyna Zubala

II miejsce:

Filip Wachowicz

Gratulujemy serdecznie!

Album foto

Tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz, Beata Stasiu


Dzień Ziemi 

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi uczniowie klasy V a Szkoły Podstawowej nr 7 oraz klasy I c Gimnazjum nr 1 wspólnie posadzili przed szkołą kolorowe bratki. Szybko zrobiło się wesoło i wiosennie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej wspaniale zintegrowały się z młodzieżą gimnazjalną. Wspólna praca zbliżyła uczniów i pozwoliła na uczczenie tego corocznego święta. Akcję przygotowały: Jolanta Greszta – Schab, Marta Majewska i Anna Sawiniec – Szczech.

Album foto

 

Zdjęcia i tekst M.Majewska


Laureaci konkursu „Dzieje Polski w legendzie”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu odnieśli kolejny sukces w międzyszkolnym konkursie!

4 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo – Plastyczny „Dzieje Polski w legendzie”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-II brali udział w części plastycznej konkursu, natomiast część literacka skierowana była do uczniów klas III. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z dwunastu pytań zamkniętych i otwartych, na które mieli 45 minut. Do konkursu przystąpili reprezentanci dziesięciu szkół podstawowych z Zamościa i okolic.

Jak stwierdziła przewodnicząca jury, poziom wiedzy uczniów był najwyższy ze wszystkich dotychczasowych edycji konkursu i wobec tego rywalizacja była niezwykle wyrównana. Różnice punktowe zdobywców poszczególnych miejsc wyniosły zaledwie 0,5 punktu.

Wśród laureatów konkursu znalazł się reprezentant naszej szkoły, Filip Wachowicz z kl. III a, który przygotowywał się pod opieką p. Anny Kardasz i zajął zaszczytne II miejsce. W części plastycznej konkursu w kategorii szkół podstawowych nagrodę zdobył Karol Gajak z kl. I a (opiekun p. Iwona Kurzempa – Sarzyńska). Wiktoria Cis z kl. II a (opiekun p. Anna Taras) zdobyła natomiast wyróżnienie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach smiley

Zapraszamy do przeczytania artykułu n.t.  konkursu na łamach Tygodnika Zamojskiego

Artykuł

Album foto

(Tekst i zdjęcia – Anna Kardasz)


Magiczna podróż do Bibliotekolandii

„Staraj się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości. Szanuj je jak najbliższych sercu przyjaciół” – takie motto ma odtąd przyświecać nowopasowanym czytelnikom klas pierwszych.  

A uroczystość ta odbyła się 2 kwietnia 2014 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Odświętnie ubrane, uśmiechnięte i pełne wielkich chęci do zabawy Pierwszaki wyruszyły wraz z Krasnoludkami i Panią Bibliotekarką, Anną Kardasz w magiczną podróż do Bibliotekolandii. Tu czekała na nie niespodzianka – były gośćmi na przyjęciu urodzinowym Kopciuszka razem z Jasiem i Małgosią oraz Śnieżką J. Brały też udział w różnych quizach pięknie odpowiadając na pytania związane z bajkami i baśniami. I tu musiały się wykazać niemałą wiedzą na temat bohaterów literackich. A za aktywność Krasnoludki nagradzały ich „małym co nieco” J. Kiedy zabawy dobiegły końca – wszystkie Pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że odtąd będą „kochały książki i nie zrobią im krzywdy”. Pani Bibliotekarka pasowała każdego z nich na mieszkańca Bibliotekolandii i czytelnika królewskiej biblioteki, a na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Magiczna podróż zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Panią Bibliotekarkę.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy V a pod kierunkiem p. Anny Kardasz. W role postaci bajkowych wcielili się następujący uczniowie: Kopciuszek – Ada Kostrubiec, Śnieżka – Aleksandra Jonak, Małgosia – Katarzyna Farion, Jaś – Radosław Sobstyl, Krasnoludki – Zuzanna Roczkowska i Katarzyna Majewska. Piękną scenerię wykonała p. Marta Słomianowska.

Na zakończenia głos zabrała Pani Dyrektor, Alicja Dubel, która powiedziała „młodym czytelnikom”, że „książka to taki przyjaciel, który nigdy nie zawiedzie, nie zdradzi”. Życzyła im więc, aby zaprzyjaźnili się z książką na zawsze… smiley

Album foto

(tekst – Anna Kardasz, zdjęcia – Piotr Kardasz, uczeń kl. I a gimnazjum)


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

        1 kwietnia 2014 r., jak w całej Polsce, nasi szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu podsumowującego ich naukę w szkole podstawowej. Uczniowie stawili się elegancko ubrani i raczej z pozytywnym nastawieniem. Niektórym towarzyszyły również stremowane mamy. Przed rozpoczęciem sprawdzianu udali się do swojej klasy, gdzie spotkali się  ze swoją wychowawczynią, Panią Małgorzatą Bożek, która w ostatnich słowach dodawała wszystkim otuchy oraz przekazywała jeszcze ostatnie rady.

    Potem wszyscy udali się do przeznaczonych dla nich miejsc. Puste korytarze, cisza, eleganccy uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja, wszystko to wprowadzało podniosłą atmosferę. 15 minut przed godziną 9.00 przewodniczący komisji wraz z wyznaczonymi uczniami udali się do sekretariatu , aby odebrać indywidualnie zapakowane sprawdziany. Część organizacyjna obyła się sprawnie i zgodnie z procedurami. Sprawdzian zaś przebiegał spokojnie, uczniowie byli zdyscyplinowani i skupieni na pracy.

   Po skończonym sprawdzianie wszyscy żywo dyskutowali i wymieniali się swoimi uwagami.  Stwierdzili jednogłośnie,  że najwięcej czasu poświęcili na zadanie otwarte z języka polskiego, którym było opowiadanie. Część matematyczna wydała się uczniom raczej prosta. Wrażenia więc były pozytywne. Będziemy teraz z niecierpliwością czekać na wyniki.smiley

Album foto

(tekst: M. Słomianowska, zdjęcia: M. Bożek)


Od 20 lat są znowu z nami…

25 marca 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu uczestniczyli w uroczystościach jubileuszowych Ojców Franciszkanów i odpuście parafialnym w kościele p.w. Zwiastowania NMP.

 Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się od wykładu p. Ewy Lorentz na temat obecności Franciszkanów w historii miasta od powstania pierwszej wspólnoty do czasów współczesnych. Uroczystej liturgii z udziałem władz miasta i wielu kapłanów przewodniczył i homilię wygłosił J. E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński. We wspólnej modlitwie uczestniczyła Pani Dyrektor Alicja Dubel, p. Jolanta Krywko - vicedyrektor oraz poczty sztandarowe obu szkół. Przedstawiciele dzieci – Wiktoria Szkałuba i Szymon Drozd z klasy Ia  serdecznie powitali Pasterza Diecezji.  Uczniowie i nauczyciele włączyli się także w przygotowanie świątecznej liturgii. Na zakończenie uroczystości gimnazjaliści podziękowali Ks. Biskupowi za wspólną modlitwę.  

Album foto

 (Tekst: Marzena Chmiel, zdjęcia: Łukasz Kamiński)       


Szkolne rekolekcje wielkopostne

Nasze  rekolekcje odbywały się w dniach, 23 -26 marca 2014 r. w parafii Zwiastowania NMP w Zamościu.

O potrzebie ciągłej troski o przyjaźń z Jezusem mówił uczniom szkoły podstawowej o. Michał Chaciński. Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej prowadził o. Kazimierz Malinowski, który często przypominał słowa bł. Jana Pawła II kierowane do młodzieży: " Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali..." 

 W tym szczególnym czasie oczekiwania na kanonizację Papieża Polaka słowa te prowokowały do refleksji nad swoim postępowaniem i sensem kształtowania własnej osobowości.
Na temat: Kim dla mnie jest Chrystus? z gimnazjalistami rozmawiały goszczące w szkole: s.Sylwia i s. Sabina Franciszkanki MM oraz ks. Jarosław Kędra, który mówił młodym o tym jak istotną rolę Jezus odgrywa w życiu człowieka.

Dyrekcji, naszym wychowawcom i wszystkim nauczycielom, którzy pomogli nam w dobrym przeżyciu tych szczególnych dni - dziękujemy! 

 

Zdjęcia i tekst J.Bulak i M.Chmiel


Nietypowy Dzień Talentów w Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1

W dniu 21 marca 2014 w Zespole Szkół Nr 2 odbył się coroczny Dzień Odkrywania Talentów. Każda tego typu uroczystość jest inna w naszej szkole: ma swój klimat, atmosferę a przede wszystkich swoich bohaterów – uczestników, którzy błysnęli talentem i zasłużyli na nagrody oraz na uznanie publiczności.

O godz. 9.00 rozpoczęła się pierwsza część tegorocznej uroczystości: popisy najmłodszych uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 7.  W Sali zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów  o. A.Zalewski,  radny Rady Miejskiej Zamościa p. L. Łuczka, p. L. Stanisławek z zarządu osiedla Promyk, przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Hasiec oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Każda klasa zaprezentowała repertuar, który oprócz konkursowych recytacji  składał się z popisów w dowolnej dziedzinie. Przed publicznością występowali sportowcy, wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze. Po raz pierwszy w tym roku w popisie judo wystąpił  5- latek Hubert Bełz wraz ze swoim bratem Wiktorem z klasy Ia. Uczniowie występowali w pokazach solowych i grupowych.  Emocje były ogromne. Wybór zwycięskiego zespołu klasowego – arcytrudny!  Podczas burzliwych obrad jury, prowadzący uroczystość p. P. Biłant zapowiedział przygotowaną dla dzieci przez rodziców niespodziankę:  przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. To właśnie dlatego dzisiejsza uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy na scenie wystąpili rodzice naszych uczniów. Od kilku tygodni pracowali nad spektaklem z p. M. Garbuz. I dziś pokazali po kim nasi uczniowie odziedziczyli talenty! Rodzice – aktorzy zaprezentowali się w pięknych strojach, z rekwizytami, wśród efektownych dekoracji przygotowanych przez p. A. Sawiniec –Szczech. W dniu dzisiejszym u nikogo nie było widać debiutanckiej tremy. Talentem scenicznym oraz odwagą wykazali się:  p. M. Gąska,  A. Szkałuba, B. Kuczeruk,  p. M. Łapa, p. E. Drabik, p. A. Ruszel, p. M. Jakubczyk, p. R. Wachowicz, p. S. Sawa, oraz p. Irena i p. Piotr Wawrzyszkowie. Gratulujemy i składamy wyrazy uznania.  Po  przedstawieniu jury ogłosiło z niecierpliwością oczekiwany werdykt. Na nagrodę za najlepszą recytację zasłużyli Kacper Gąska i Jakub Nizioł z klasy Ia. Wśród zespołów klasowych zwyciężyła klasa II a przygotowana przez wychowawcę p .A. Taras. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu uroczystości dla najmłodszych rozpoczął się pokaz talentów starszych uczniów z klasy IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Wszystkie zespoły bardzo poważnie potraktowały dzisiejsze zmagania. Były występy prac plastycznych, fotografii, pokazy technik samoobrony i walk wschodnich. Uczniowie przygotowali pokazy wokalne, instrumentalne oraz recytacje. Szóstoklasiści przedstawili też turniej „Familiada”. Wszystkie  występy złożyły się na bardzo ciekawe, zróżnicowane repertuary klas. Jury miała trudne zadanie ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie spośród klas IV - VI - zwycieżyła klasa Va, ciesząc się wraz z wychowawczynią p.M.Słomianowską, natomiast spośród klas gimnazjalnych zwyciężyła klasa Ib, która cieszyła się wraz z wychowawczynią p. E. Wilczyńską- Krawiec.  Atrakcją uroczystości był popis Freestyle w wykonaniu gości z Lublina i występ szkolnego zespołu wokalno – instrumentalnego „Forte”. Tradycyjnie uroczystość przebiegała w wiosennym, pogodnym nastroju a wszyscy świetnie się bawili.

Album foto

                                                                                                                                             tekst: M. Garbuz

                                                                                                                                           zdjęcia: E. Danilewicz


Jak nie dać się zarazkom?

 

Dnia 20 marca w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką.  Wygłosiła ona pogadankę o tym, jak uchronić się od chorób. Dzieci obejrzały  prezentację pt.:”Meningokoki", na której postaci złego duszka i dobrego duszka usiłowały wywrzeć wpływ na dzieci.

Wiedząc o tym, że wszędzie czyhają zarazki, należy stosować  5 zasad postępowania, aby uchronić się od chorób:

 • nie dawać „gryza”,
 • nie dawać „łyka”,
 • zasłaniać usta przy kaszlaniu, nos przy kichaniu,
 • używać chusteczek higienicznych,
 • zaszczepić się.

Po spotkaniu część dzieci otrzymała kolorowanki.

Album foto

Tekst i zdjęcia: Beata Stasiuk, Anna Gregorowicz


ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE II A

 Dnia 6 marca 2014 roku w klasie II a odbyły się zajęcia otwarte z edukacji matematycznej dla rodziców.

Na zajęciach była obecna Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz nauczyciele klas I -III.

Zajęcia prowadziła wychowawczyni Anna Taras metodą oceniania kształtującego.

 

Rodzice mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują i pracują na lekcji ich dzieci oraz zapoznać się  z metodami, formami i sposobami pracy nauczyciela w klasie.

Podczas zajęć uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością liczenia w zakresie 100; sprawnym porównywaniem liczb dwucyfrowych, znajomością liczb parzystych i nieparzystych, poprawnym wykonywaniem obliczeń pieniężnych. Byli bardzo zaangażowani i aktywni, pracowali sprawnie, starali się wszystkie zadania wykonywać samodzielnie i dokładnie.

 Na zakończenie rodzice ocenili zajęcia oraz pracę i umiejętności swoich pociech wykorzystując - metodniki.

 Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte.

                                                  Album foto               

                                                                                                (Tekst: Anna Taras, zdjęcia Anna Gregorowicz)


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

„ Z ortografią za pan brat”

 

      12 marca 2014 r. odbył się w naszej szkole finał VI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „ Z ortografią za pan brat”. Od tego roku szkolnego przejęło nad nim  honorowy patronat LSCDN Oddział w Zamościu.

       Jest on adresowany do uczniów klas 4 -6 zamojskich szkół podstawowych. Za jego organizację odpowiadała Pani Iwona Zgnilec oraz Pani Marta Słomianowska.

       Podczas konkursu zadania rozwiązywane są zespołowo oprócz jednej konkurencji – dyktanda.   Jest ono pisane indywidualnie, aby  spośród wszystkich uczestników wyłonić najlepszego, który otrzyma tytuł Arcymistrza Ortografii.

    Podczas tegorocznej edycji konkursu naszymi gośćmi honorowymi  byli przedstawiciele LSCDNu:  Pani Grażyna Miller oraz Pan Artur Gontarz, którzy na co dzień pełnią funkcję Konsultantów. Zostali zaproszeni do pracy w Komisji Konkursowej

 

     Do konkursu zgłosiło się 8 szkół wystawiając 13 drużyn, czyli 39 uczestników. Rywalizacja była duża, zadania dość trudne i wszyscy ciężko pracowali, jednak, dzięki bardzo miłej atmosferze zapewnionej przez Organizatorów,  przede wszystkim  się dobrze bawili.

     Tytuł Mistrzów Ortografii zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Karolina Pawliszak, Jakub Zub, Julia Zawisza.

     Wicemistrzami Ortografii zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 czyli Kinga Lal, Julia Waśko oraz Małgorzata Lis.

    III Miejsce zajęły Kamila Śledź, Julia Kanarszczuk i Sandra Kupryjaniuk  ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

   Najlepszą z najlepszych okazała się Julia Waśko z SP6, która została tegorocznym Arcymistrzem Ortografii .

     

   Medale, dyplomy, puchary oraz nagrody zwycięskim uczestnikom wręczali zaproszeni goście: Pani Grażyna Miller i Pan Artur Gontarz oraz Pani Alicja Dubel .

      Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Album foto 

Zdjęcia i tekst Marta Słomianowska

 


DZIEŃ KOBIET W KLASACH I – III

 

Mały Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował wybory „Dziewczynki na medal”.

Dzieci wspólnie z paniami dokonały wyboru w swojej klasie najgrzeczniejszej, najsympatyczniejszej dziewczynki.

10 marca zostały wręczone zasłużone medale.

Album foto

 

                                                                                                                      Anna Pintal


Dzień Kobiet w kl. V a

Tradycją już stało się w klasie V a, że młodzież z zaangażowaniem i fantazją spędza na wspólnej zabawie takie dni jak: Dzień Chłopaka czy Dzień Kobiet. 

W piątek 7 marca 2014 r. chłopcy sprawili cudowną niespodziankę  swoim koleżankom.

Oprócz zabawnych i ciekawych konkurencji przygotowali dla każdej dziewczyny upominek w postaci słodkiego małego co nieco. Każda też została obdarowana piękną różyczką lub tulipanem. Wszyscy się doskonale bawili. To były niezapomniane chwile! Brawo Chłopcy!

Album foto

Zdjęcia i tekst Marta Słomianowsk

 


MAMY LAUREATKĘ!

                               Uczennica klasy VI a Patrycja Mydlak została LAUREATKĄ Kuratoryjnego Konkursu z języka polskiego. Wielki finał odbył się   26 lutego 2014 r. w Podstawowej Szkole Nr28 w Lublinie. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką pani Marty Słomianowskiej. Jesteśmy z niej bardzo dumni! 

Gratulujemy Patrycji oraz jej Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Album foto

Tekst i zdjęcia Marta Słomianowska


KONKURS DLA KLAS PIERWSZYCH „ZNAM LOGO SKO I LOGO PKO”

 

W lutym odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych. Zadanie polegało na starannym wykonaniu logo SKO i logo PKO. Część wykonanych prac zamieszczono na gazetce ściennej. Wyróżniono i nagrodzono prace następujących uczniów:

kl. I a

Szymon Drozd

Grzegorz Jańczuk

Michał Muda

Judyta Żołnierczuk

kl. I b

Zuzanna Boruń

Nikola Dedko

Maja Dzioch

Wiktor Górny

Hanna Kawalec

Jakub Pitwała

Kamila Zwolan

Album foto

tekst i zdjęcia: Anna Gregorowicz


"Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie"

 

Uczniowie klasy 1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 7 brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie". Konkurs odbył się w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Bezpieczne dziecko - Bezpieczne przedszkole". Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 1 w Zamościu. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z ogromną chęcią i zainteresowaniem wykonali prace plastyczne, a ich talent i zaangażowanie zostały nagrodzone dyplomami i ciekawymi książkami.

Klasa 1a

Nagroda główna:

*Wiktoria Szkałuba

 

Wyróżnienia:

*Judyta Żołnierczuk

*Szymon Drozd

*Kacper Gąska

*Jakub Nizioł

 

Klasa 1b

Nagroda główna:

*Agata Bartkowska

*Kamila Zwolan

*Hanna Kawalec

 

Wyróżnienia:

*Maja Dzioch

*Weronika Duras

*Justyna Sokołowska

*Aleksandra Witko

*Bartłomiej Sawa

 

Życzymy dalszych sukcesów uzdolnionym plastycznie uczniom.
 

Tekst i zdjęcia:

Iwona Kurzempa-Sarzyńska

Bożena Greszta

 


 

Maluchy na nartach

Nasze dzielne maluchy zakończyły sezon narciarski nauką jazdy na nartach.

W dniu 28 lutego 2014r. uczniowie klasy 1a i 1b nauczania początkowego uczestniczyli w zajęciach nauki na nartach w Jacni.

Po raz pierwszy dzieci miały możliwość skorzystania ze sprzętu narciarskiego i fachowej opieki instruktorskiej. Uczniowie uczyli się jazdy na wprost oraz utrzymywania równowagi podczas zjazdów. Pogoda dopisała. Niestety był to ostatni wyjazd na narty w tym roku szkolnym. Jak przebiegały zajęcia na stoku zobacz w galerii zdjęć: 

Album foto 

Zdjęcia i tekst Jerzy Bekas


 

Pączek na dobry początek dnia!

 

Stało się już tradycją w naszej szkole, że w Tłusty Czwartek każdy uczeń Zespołu Szkół Nr 2 zostaje poczęstowany pączkiem. Nie inaczej było i w tym roku. Pyszne, kusząco pachnące pączki, zakupione przez Radę Rodziców i sponsorów: Państwa Aleksandrę i Witolda Pasztów, przyjechały do szkoły z  samego rana, aby przyczynić się do miłego rozpoczęcia zajęć lekcyjnych.

Uczniowie, zarówno młodszych jak i starszych klas, z apetytem i uśmiechem na buzi delektowali się tradycyjnym przysmakiem.

 

Cała szkolna społeczność składa  Rodzicom, sponsorom i wszystkim realizatorom czwartkowej inicjatywy gorące podziękowania!

Album foto

                                                                               tekst: M. Garbuz

                                                                              zdjęcia:  Z. Ilczuk, M. Garbuz

 


RAJD ZIMOWY „WZGÓRZAMI ROZTOCZA”

W sobotę 22 lutego 2014 r. uczniowie z klasy IIa i IVa wraz z opiekunami p. Anną Taras i p. Iwoną Jonak uczestniczyli w 40 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza” zorganizowanym przez PTTK oddział Zamość.

Na pieszą wędrówkę wyruszyliśmy z parkingu leśnego na skraju lasu Zimne Doły - Gmina Łabunie. Szliśmy drogami leśnymi i polnymi (ok.7 km), pokonując napotkane przeszkody.

Rajd tylko z nazwy był zimowy, większość drogi brodziliśmy po błocie. Śnieg leżał tylko gdzieniegdzie .

Na mecie w Majdanie Ruszowskim czekało na nas ognisko i konkursy. Wygraliśmy konkurs na lepienie figury śniegowej – nasza drużyna: Julka, Oliwia, Wiktoria i Mateusz  - ulepiła najwyższą (85 cm).

Klasa 2 a tradycyjnie brała udział w konkursie piosenki turystycznej – zimowej,  zdobywając wyróżnienie i nagrody.                                                   

   Album foto

        Było fajnie!!

                  Już czekamy na kolejny rajd w kwietniu „Powitanie wiosny”.

 

                                                                                                      Tekst i zdjęcia: Anna Taras


Dzień Babci i Dziadka w klasie I b

   21 lutego 2014 roku uczniowie klasy I b zorganizowali uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście ze wzruszeniem wysłuchali prezentowanych przez ich wnuczęta wierszy i piosenek.

W ten niekonwencjonalny sposób dzieci bardzo gorąco podziękowały swoim drogim Babciom i Dziadkom za ich nieocenioną miłość i troskę. Wręczyły także drobne upominki – własnoręcznie wykonane laurki z podobiznami ich ukochanych Babć i Dziadków.

   To niecodzienne spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez zawsze pomocnych rodziców.

 

   Drogim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy długich lat życia.

Album foto

 

Tekst: Bożena Greszta

Zdjęcia: pani Magdalena Boruń i pan Sebastian Sawa


 Charytatywna zabawa karnawałowa

W dniu 22 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2. W zabawie uczestniczyły również  młodsze dzieci z obwodu naszej szkoły oraz ich rodzice. 

W rytmie muzyki, którą przygotował uczeń  Gimnazjum  Kuba Żmijewski , bawili się wspólnie z dziećmi ich rodzice oraz nauczyciele .

W czasie trwania imprezy zorganizowane były gry i konkursy dla dzieci przygotowane przez  p. M. Kuryło i  p.  B. Stasiuk . Za ciekawe stroje karnawałowe oraz aktywność  uczestnikom  zabawy  wręczone zostały  nagrody.  

Po wyczerpującej i pełnej atrakcji zabawie przygotowany był  słodki  poczęstunek dla dzieci oraz paczki  ze słodyczami.

Album foto

Tekst i zdjęcia Beata Stasiuk i Alicja Szcześniak


Zabawa karnawałowa

            19 lutego 2014r. odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy dla klas I – VI.

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek i nie tylko. Uczniowie wesoło bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zmęczeni mogli posilić się smacznymi przekąskami i słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

            Dużą atrakcją był konkurs na najciekawsze przebranie przeznaczone dla uczniów klas I – III. Wspaniałe jury składające się z rodziców i uczniów miało nie lada problem, gdyż wszystkie dzieci pięknie wyglądały. Po długich naradach udało się jednak przyznać nagrody.

Klasa Ia:

I miejsce – Sebastian Dróżdż

II miejsce – Hanna Kucharska

III miejsce – Kacper Gąska

Klasa I b:

I miejsce – Nikola Detko

II miejsce – Aleksandra Witko

III miejsce – Igor Glinka

Klasa II a:

I miejsce – Wiktoria Cis

II miejsce – Oliwia Mnich

III miejsce – Dawid Sołowiej

Klasa III a:

I miejsce – Dawid Teterycz

II miejsce – Julia Konopka

III miejsce – Patrycja Rasiak

 

Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim, a wspaniała zabawa pozwoliła nabrać energii do dalszej nauki.

Album foto

                                                                       tekst: Anna Pintal, zdjęcia: Małgorzata Drozd


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 14 lutego 2014 r. uczniowie klasy II a obchodzili uroczystość Dnia Babci i Dziadka.          

Dzieci, bardzo licznie przybyłym Babciom i Dziadkom zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Były też życzenia, upominki – niespodzianki oraz specjalny „Koncert życzeń”.

        Dziadkowie i Babcie byli bardzo wzruszeni występem swoich wnucząt. Słodki, wspólny  poczęstunek, przygotowany przez zawsze pomocne mamy umilił to wyjątkowe spotkanie.                                                         

Album foto     

                                                                                     Tekst i zdjęcia: Anna Taras


Nagroda dla Karola

W logopedycznym konkursie plastyczno-literackim ”W Szumilandii...” organizowanym przez SOSW w Zamościu  brali udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Zadanie konkursowe było dość  nietypowe. Należało narysować wymyśloną krainę Szumilandii, w której znajdą się przedmioty, obiekty zawierające głoski szeregu szumiącego: sz,ż/rz,cz,dż. 

Spośród przygotowanych prac wybrano 6, a nagrodzona II miejscem została  praca Karola Gajaka z klasy Ia.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 17.02.2014r.

Album foto

                                                                                                    Tekst i foto:  Anna Gregorowicz, Beata Stasiuk

 


Walentynkowy liścik

Niechaj przypomina

O tym, jak Ci bliska

Jest pewna dziewczyna!

Takie i inne życzenia z okazji Dnia Świętego Walentego mieli okazję przesłać uczniowie naszej szkoły. Coroczną pocztę walentynkową zorganizowały samorządy szkolne. Uczniowie wrzucali kartki z życzeniami do skrzynek walentynkowych od środy 12 lutego.

W Dzień Zakochanych wszystkie życzenia trafiły do adresatów.

Album foto

Tekst i zdjęcia Małgorzata Drozd

 


 

"Kochamy Was, kochamy całym sercem"

Dnia 13.02.2014r. uczniowie klasy dwujęzycznej - 1a powitali w progach szkoły swoje ukochane Babcie i drogich Dziadków. Na montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Kochamy Was, kochamy całym sercem" składały się piosenki i wiersze. Dziadkowie ze wzruszeniem słuchali swoich pociech i podziwiali w repertuarze anglojęzycznym.

 Na zakończenie spotkania dzieci złożyły życzenia i wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki.

Album foto

 Tekst Iwona Kurzempa – Sarzyńska , Foto-Małgorzata DrozdJesteśmy w finale
 

13 lutego  2014 roku odbył się kolejny etap XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Do zmagań konkursowych przystąpiło 75 uczniów szkół podstawowych z terenu całej diecezji, wśród których znalazł się również Wiktor Wachowicz z klasy V a przygotowywany przez p. Marzenę Chmiel.  Wiktor uzyskał bardzo dobry – drugi wynik w diecezji i znalazł się w gronie 25 finalistów konkursu. Zmagania finałowe odbędą się 8 maja 2014 roku w Kurii Diecezjalnej w Zamościu. 

 

            Wiktorowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 

                                                                                                                  Marzena Chmiel


Udział uczniów w 14. edycji programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

      Dnia 11.02.2014 r. uczniowie klasy IVa i Va otrzymali dyplomy za pomyślne ukończenie pakietu edukacyjnego „Droga i Ja” oraz zdobycie wiedzy z zakresu bezpiecznego i ekologicznego poruszania się w ruchu drogowym.

    Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to jedna z najstarszych i największych inicjatyw dla dzieci na świecie, na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ekologicznego przemieszczania. Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego.

   Celem programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz wykształcenie w nich ekologicznych postaw związanych z transportem.

    Na zajęciach technicznych omówiono następujące lekcje z programu  edukacyjnego „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”:

 1. Poznaję kodeks drogowy. Celem lekcji było poznanie znaczenia sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.
 2. Jeżdżę na  rowerze - umocnienie przygotowania się do jazdy i zapoznanie z przepisami ruchu drogowego.
 3. Uczę się przewidywać niebezpieczeństwa - rozpoznanie zagrożeń, nabycie umiejętności dostosowania swojego zachowania i stroju/ wyposażenia.
 4. Korzystam z komunikacji publicznej - zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i współżycia społecznego związanego z korzystaniem ze środków komunikacji publicznej.
 5. Poruszanie się podczas złej pogody - uwzględnienie okoliczności (ilość światła i warunki atmosferyczne) przed wejściem w przestrzeń ruchu drogowego.
 6. Odnawialne źródła energii – zrozumienie, jakie elementy przyrody są wykorzystywane do produkcji energii.
 7. Przemieszczanie się w okolicach szkoły – rozpoznanie różnych rodzajów zanieczyszczeń /zanieczyszczenie wizualne, zanieczyszczenie hałasem oraz emisja gazów cieplarnianych/.
 8.  Środki transportu – rozpoznawanie ruchu zmotoryzowanego i niezmotoryzowanego / emisja gazów cieplarnianych/.
 9. Obieg wody w fabryce – zrozumienie potrzeb oczyszczania ścieków.
 10. Samochód elektryczny – porównanie zasad działania różnych samochodów.

Album foto

Tekst i zdjecia p. Anna Sawiniec - Szczęch


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uczniowie klasy III a 13 lutego 2014r. przygotowali przedstawienie dla swoich kochanych babć i dziadków. W pięknie udekorowanej sali zaprezentowali scenkę pt. „Babcia dobra na wszystko”. Nie zabrakło też wierszy – życzeń oraz wesołych piosenek.

Po inscenizacji dzieci wręczyły babciom i dziadkom prezenty – niespodzianki.

Wspólny poczęstunek (za który dziękujemy niezastąpionym mamom) zakończył to miłe spotkanie.

Album foto

                                                                                              tekst i zdjęcia: Anna Pintal


PIJMY WODĘ NA ZDROWIE!

Świetlica szkolna bierze udział w projekcie pt.''Aktywnie po zdrowie"dla klas I-III realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. 

Projekt ma charakter ogólnopolskiego, międzyszkolnego konkursu zespołowego.Udział w nim bierze klasa II a z p. Beatą Stasiuk.

 Uczestnictwo w konkursie polega na realizacji serii działań podzielonych na 3 etapy: jesień, zima i wiosna. Z realizacji każdego działania sporządza się i wysyła odpowiednie raporty. W ramach każdego z etapów realizowane są lekcje tematyczne dotyczące zdrowego i aktywnego trybu życia konkursy i wywiadówki dla rodziców. Jednym z zadań było przeprowadzenie w szkole kampanii na rzecz wody, poprzedzone wcześniej zajęciami o roli i znaczeniu wody jako najzdrowszego i najlepszego napoju dla człowieka.  Kampania przeprowadzona została w szkole 11 lutego na korytarzu szkolnym podczas dwóch przerw lekcyjnych.Dekoracja i stroje prowadzących akcję  uczennic przyciągały uwagę wszystkich uczniów. Każdy chciał spróbować pysznej wody. Przy stoisku zatrzymywali się zaciekawieni rodzice oraz goście odwiedzający naszą szkołę.Wszyscy byli częstowani wodą. Po tak udanej kampanii jest nadzieja, że niegazowana woda będzie częściej i chętniej przez wszystkich wybierana  spośród wielu dostępnych na rynku napojów.                                                                                                         

Album foto

Tekst i foto: Beata Stasiuk

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu - Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
  ul. Sienkiewicza 5
  22-400 Zamość
 • 84 639 29 33
  84 638 44 71

Galeria zdjęć